Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 14 z 85 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 7 apríl 2017 - 23:08

Ahoj Enusik
gratulujem k sviatku a prajem len to najlepšie.

...............

Ahoj Matej!
Bodaj by si mal takýchto dní čo najviac. Už sa teším, keď nám oznámiš, že štátnice sa podarili a teda aj tým, že si zvládol aj diplomovku. Drž sa!

..............

Ahojte!
Dnešok bol síce taký poslabší deň na aktivity vonku pre nepriaznivé počasie, ale celkovo bolo dobre. Hlavne som rád, že ranné pospávanie sa nezmenilo na doobedné, takže v zásade by som mal mať dohromady dosť dobré spanie a zaspávanie. Inak doma som sa skôr oddával pasivite, hoci väčšinou s knihou. Akosi mi dnešok pripomína najmä takú lenivú nedeľu. Tak za necelú hodinu plánujem užiť prášky na spanie a pokúšať sa driemať a pospávať. Ani sa nenazdáme a mám tu sobotu, prajem nám všetkým dobrý relax a pohodu v týchto dňoch.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Enusik So 8 apríl 2017 - 15:55

Ďakujem vám Tuto, Matej a historik. Oslava a krsty prebehli skvele, bola zábava. Nikto sa úplne neopil. Ešte vydať nejakú tú biografiu a budem spokojná Smile Pekný víkend vám prajem heart saint
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Ne 9 apríl 2017 - 16:26

Ahojte Wink

Mám sa nadalej velmi dobre....asi to sposobilo aj posedenie pri kave vonku na dvore.... Very Happy  ...proste taka pohoda...o tyzden je tu Velká noc.....uz som aj vyspovedana....tak dufam ze vydrzim dovtedy...:-)......dnes by som chcela ist na taku malu prechádzku u nas v dedine s mamou...inak mam aj čítať zákon do práce....som na 61 paragrafe...ale ten nema konca kraja....tak si to nechávam na večer...aj ked v pondelok uz to potrebujem mať prečítane.....no uvidim....ako v celku ma to baví čítať len je toho vela....dobre, že som začala už v sobotu....

Prajem krásny den sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 9 apríl 2017 - 16:28

Ahoj ľudkovia. Computer

Víkend sa mi vyvíja zhruba podľa plánu. V piatok som išiel skoro spať, no mal som výrazné problémy zaspať. To isté sa opakovalo v sobotu po 21:00, kedy som ešte o polnoci sa prehadzoval v tme na posteli. Ani sa nedá zhodiť zodpovednosť na kofeín, lebo som viac ako 250mg nepresiahol v daných dňoch a posledný príjem som mal okolo 14:00 hodiny. Myseľ bola veľmi čulá, cítil som "tlak myslieť", stále som musel všetko bilancovať, rozoberať v hlave každý zážitok. Sobotu som mal pracovnú, šiel som trošku cezčasovať medzi 8:40 a 19:30. Kolegyne ma našťastie privítali na smene v pohode, nevzali to zle, že čo tam robím v sobotu... Robil som ticho svoju agendu, ani som si neprezliekal firemné tričko, hoci by som asi aj mal kvôli kontrole. Danú nadčasovú smenu hodnotím kladne, bola dosť produktívna a veľa sa stihlo. Dnes v nedeľu som po hygiene a raňajkách skočil na sv. omšu, je Kvetná nedeľa. Psychicky bolo v kostole celkom dobre, nemal som tradičné nepríjemné pocity, občas mi ale bolo teplo a cez jedno okno na mňa pálilo slnko. Ale inak v pohode, ľudia super, kňaz super, dokonca aj evanjeliové pašie sa čítali, a teda nespievali, čo mi padlo vhod, lebo mám radšej čítané a recitované prednesy, než spievané. Smile Embarassed winking

Potom som skočil do mekáču... kaloricky mi tá slaninkovo-vajíčková bagetka ale nenarušila rozpočet, lebo o to menej jem ďalej počas dňa, napr. obed som si dal až o 15:00. Na poludnie som si na hodinku zdriemol a odvtedy sa učím na zajtrajšiu písomku. Ide to celkom dobre, ale začala ma bolieť hlava, tak sa mi moja snaha, resp. moja chuť narušili a spomalil som sa. Už aj to, že tu píšem na fórum, znamená, že zas robím niečo, čo akurát je na úkor povinnosti. Workman Mojím predsavzatím je však naďalej naučiť sa tak, aby som mohol medzi 20. a 21. hodinou zaľahnúť. Som zvedavý v tejto súvislosti, či budem mať opäť problémy zadrichmať. Dnešný kofeín bol iba z 1 kávy a z tabletky ginka, ktorá obsahuje ako prídavok aj asi 25mg kofeínu. Popíjam aj čaj Pigi, a to sa zaraďuje medzi čierne čaje, takže tam isto tiež je nejaké menšie percento kofeínu. No toto všetko je oproti mojim bežným dňom kofeínový pôst. laughing Možno aj preto ma bolí hlava...

Známka na dnes: 1-. Smile Prajem Vám pekný zvyšok víkendu, kamaráti. Cvik 1
Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Ne 9 apríl 2017 - 20:03

ahojte vsetci, tak ja sa mam tak striedavo niekedy sa mam horsie hlavne ked premislam nad hovadinami a niekedy ked z hlavy pustim vsetky somariny tak pride taka ulava a hned sa citim lepsie inak nieje to az take zle hlavne ze okrem pasivyty nemam vyraznejsie prejavy choroby asi liecba dobre zabrala lebo uz to ide na piaty rok co som nebol v nemocnici predtim som tam koncil skoro kazdy rok.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 9 apríl 2017 - 20:44

Ahojte kamarátky a kamaráti!

V rámci otázky, poprípade názvu témy, sa mám celkovo dobre, dnes by som to dal dokonca na 1-, čo nebýva u mňa až tak obvyklé. Mám dojem, že to trochu pokazilo zobúdzanie sa a vstávanie. Ostatné záležitosti však boli k mojej spokojnosti. Bola to pekná nedeľa.

Zdravotne, OK. Až na únavu a tendenciu k pasivite v podstate dobre. Beriem ako významné, že hlasy a vzťahovačnosť sú momentálne v úzadí. Zdá sa mi, že mi jar prospieva. Spánkové problémy sú, ale už dlhodobejšie nie sú výkyvy také závažné oproti nedávnej minulosti.

S prianím pohodového pracovného týždňa, Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 10 apríl 2017 - 17:58

Ahojte.

Dnes sa cítim trošku pasívnejšie, unavenejšie. Pravdepodobne z nočného ponocovania, kedy som sa usiloval učiť. Spať som išiel asi okolo pol tretej. Doobedie bolo fajn, výkonnostne by som to prirovnal k svojmu pracovnému štandardu, ale okolo obeda prišiel útlm, spomalenie, únava, spavosť, čiastočne aj zhoršenie nálady. Nič sa mi nechcelo a čo do pracovných úloh som sa zašíval. O tretej som mal skúšku, resp. písomku, podarila sa spraviť a ukončiť tak letný semester. Potom som išiel ešte do práce, kde som už pasívne sedel, až ma šéfka pustila domov skôr. Dnešný deň je výrazne neúspešný vo veci jedla, zjedol som nesmierne veľa maškŕt, sladkostí, koláčov, zákuskov, chipsov, džúsov. Ešte som nevečeral a už atakujem 15 tisíc kJ. Embarassed

Teď si pravdepodobne ľahnem a pôjdem sa vyspať. Zajtra ráno ma o ôsmej čakajú klinické psychologické testy. Strašne sa ich bojím, ale čo už. Potom job a večer zase spať. Najbližšiu seansu plánujem asi až na Veľký piatok, kedy je voľno, ale dačo sa vo mne mobilizuje, že by som sa odhodlal aj skôr. Som povzbudený dnešným áčkom, takže sa cítim, že by som mohol zabojovať a nadopovať sa sladkými energeťákmi, aby som si mohol teraz robiť seansy aj častejšie, teda aj cez pracovný týždeň. Strašne sa však bojím únavy a demotivovanosti v práci, sklonu k vyčerpanosti a pasivite, kedy sa mi moje robotné úlohy nechcú robiť. Viem, že to nie som ja, lebo by sa stačilo len normálne vyspať. A nie robiť seansy po večeroch do jednej-druhej nadránom. Bije sa to vo mne, bije sa túžba byť motivovaný a vitálny v práci (teda vyspatý), a túžba robiť si seansy aj cez večery v pracovné dni.

Sám som zvedavý, ako sa to vyvinie. Nechávam to trochu plynúť samovoľne, niektoré veci proste musí písať v našom príbehu život sám. Smile

Matej
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Po 10 apríl 2017 - 19:35

tak ja som sa mal v celku dobre v tom zmisle ze nalada bola dobra bol som autom v meste na nakupy ale hlavne som bol zhanat kolieska na kosacku cez zimu bola v drevarni a spadlo na nu drevo kolieska nemali tak obiednaju.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 10 apríl 2017 - 22:51

Ahojte všetci spolubojovníci proti schizochorobám!

Momentálne tieto dni sa mám celkom obstojne, až ma to samého akosi udivuje, ba dokonca prekvapuje. Pre dnešok som bol u psychiatričky na bežnej kontrole aj depote. Vlastne to bolo celkom fajn. Dobré bolo, že doktorka sa mi primerane venovala a dala mi aj zopár rád ohľadom prípadného vylepšovania zdravotného stavu. Tomu som bol rád, lebo to tak trochu svedčí, že nadomnou "neláme palicu". Sestrička bola tiež OK, celkovo to vo mne umocnilo dobrý pocit z odchodu z ambulancie.

Vrátane tohoto bol deň pekný a aj počasie prialo, čo som využil na prechádzku na záhradu. Zvolil som si však asi nevhodný čas a tak som na tvári od Slnka trochu spálený. Nabudúce si dám aspoň šiltovku.

Teraz sa už pomaly chystám na nočný spánok. Som tak miernejšie unavený a budem rád ak sa zadarí rýchlejšie zaspanie, hoci "ja a spánok" je špeciálna kapitola.

Prajem vám dobré spanie a pohodu na nasledujúci utorok. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 11 apríl 2017 - 16:11

Ahojte kamaráti/-tky!

Mám sa dnes tak akosi... Vlastne sa až tak sťažovať nemám na čo, snáď len na seba a spánok. Veľmi sťažka sa mi vstávalo, až ma motalo. Napriek premáhaniu som ešte zaliezol do postel a zaspal. Aj sa za to hanbím a je mi to dosť ľúto, lebo som si veľmi pravdepodobne narušil spánkový režim.

Ostatné tak ako v posledných dňoch, teda v zásade v poriadku. Bol som na prechádzke len po meste. Zmáha ma únava a tendencia k pasivite. Hlasy ani vzťahovačnosť nie sú výraznejšie, ostatné je mimo prežívania aj správania. Cítim sa však celkovo pomerne dobre, chce to však viac námahy v prekonávaní sa, čo ma mrzí, že som tak nepostupoval ráno a doobedí.

Kamaráti/-tky, majte sa pekne a napíšte o hocičom, čo máte nové. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik Ut 11 apríl 2017 - 19:12

Ahojte, drahí priatelia! Very Happy

No tak teda ten prechod z jedného AP na nejaké iné mi vždy dáva zabrať. Shocked Smile Uz bereiem to Abilify, doktor mi Lamotrigin a Chlorprotixen vysadil. Samozrejme, že pacient má radosť, keď sa znižuje množstvo liekov, však? MUDr. mi povedal: "Budete mať svätý pokoj." Very Happy
Zatiaľ si na túto zmenu v medikácii môj organizmus a psychyka musí zvyknúť. Som extrémne rozrušený, unavený fyzicky, až zmätený a roztržitý a jesť sa mi nechce.What a Face Ale pred chvíľou sa mi podarilo niečo zjesť. Arrow A zato som dnes cez deň driemal, čo som nedokázal už niekoľko rokov vkuse. Smile Samozrejme, že s hudbou pustenou z tabletu.

No dobre, tak idem pučúvať ďalej. Majte sa pekne! jumping

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 12 apríl 2017 - 19:58

Ahoj. Embarassed

Mám teraz mierne zhoršené obdobie. Zle mi trávi, bolieva ma brucho, bývam unavený, ťažkopádny, domnievam sa, že mám dajaké bacily alebo parazity v tele. Kúpil som si oreganový olej od firmy Jamieson, tiež multivitamíny GS Forte. Ten olej mi má pomôcť prírodným spôsobom vyzabíjať parazity a bacily v tráviacom trakte, ktoré tam nemajú čo robiť. Vitamíny ma majú nakopnúť a zlepšiť všetko, čo majú ony na práci. Zvlášť si dávam béčka forte. Ešte si chcem kúpiť nejaký alkalizujúci chlorofyl, proste niečo zelené, čo ma bude alkalizovať a antioxidovať. A na záver chcem ešte investovať do probiotík na podporu tých bacilov v tráviacom trakte, ktoré sú naopak žiaduce, teda symbiotické. Bolievajú ma hlavne črevá, som nafúknutý, stvrdnutý, ťažký, unavený, zlé nálady, zlý dych. Je to na nič, keď má človek pokazené brucho, to je priam hlavný pilier imunity, takže ak toto nefunguje, tak sa má celý človek nafigu. Ešte sa mi robia aj vyrážky, ekzémy okolo oka, váčky pod očami, rozostreté videnie. V práci som nemastný-neslaný, obvyklé činnosti, ktoré ma bavievali, ma zrazu nenapĺňajú, musím sa do všetkého nútiť. Cítim sa tam apaticky, čas mi ide veľmi pomaly a neviem sa dočkať, kedy "padne". Moje vôľové schopnosti sa oslabili veľmi. Tiež sa tieto dni vyznačujú silnou žravosťou, v podstate 15-17 tisíc kJ denne do seba dávam. Akoby som mal pásomnicu alebo čo. Snáď mi ten oreganový olej ako prírodné antiparazitikum pomôže. Chcel by som sa detoxikovať, ale neviem, ako na to. Na googli je húfa zázračných výrobkov, ktoré detoxikujú, no už len to, že to považujú za "najúčinnejšie, najzázračnejšie", tak ma to odrádza. Potreboval by som skôr normálny odborný lekársky článok, ktorý zhŕňa najčastejšie metódy detoxikácie s normálnymi názormi, a nie všelijakými šarlatánskymi superprostriedkami. Embarassed

Spím pomerne zle teraz, aj vstávanie, aj zaspávanie sú ťažké. Večer mi je horko, nadránom sa budím na zimu, z ktorej ma obvykle bolí hlava a pravé oko. Dnes na apatiu a vyčerpanosť a demotiváciu som užil vyššie dávky Cofi-Tabs (asi 500mg), čo mi dosť dobre pomohlo tú smenu dobojovať. Ráno som sa mal strašne zle, plačlivo, úzkostne. Včera večer som na posteli sa triasol, zle mi bolo psychicky. Pociťoval som napätie, úzkosť, temnotu, silný opar negatívnej energie v mysli a hlavne na očiach zozadu a po bokoch očí od spánkov smerom na bulvy. Cítil som to dosť fyzicky, aj dnes ráno som cítil tú negativitu priam fyzicky. Občas vídavam nejaké svetielkovanie po izbe, neviem čo to je - vysvetľujem si to ako niečo poškodené na pozadí sietnice očí, sú to také roztrúsené, nepravidelne blikajúce svetelné body hocikde v priestore, keď sa dívam a trasem sa od napätia. Tlak som mal dobrý, asi 110/65, 68 tep. Dnes som mal ísť po výsledky krvi, pôjdem zajtra, lebo dnes som na to nemohol myslieť.

Psychologička na vyšetrení ma vyšetrovala asi hodinu a pol, robil som nejaké testy na sústredenie, vypĺňal odpoveďový hárok (asi 140 otázok na osobnosť a psychopatológiu), dávala mi aj Rorschach, pričom som na tých škvrnách nebol moc originálny, práveže som videl často hmyz, muchy, komáre, stíhačku, víťazný kresťanský kríž, ďalej ženu a jej lono, nožičky dieťaťa, hríb výbuchu a tiež abstraktné umelecké dielo z moderného umenia. Dosť som to obkecával a pretáčal si to hore-dolu. Neviem, asi z toho psychóza nebude, čo ma vlastne má tešiť, takže ok. Nesnažil som sa robiť zo seba chorého, aj som jej povedal otvorene, že neviem, či si zaslúžim ID. Mal som jej opísať svoj život od r. 2010, teda odkedy sme sa naposledy videli na terapii - a viacmenej som opisoval samé dobré veci, napr. prácu, bakalára, schudnutie, redukcia liekov, motivačné knihy, umenšenie sociálnej vyhýbavosti, zlepšenie zodpovednosti a vôle. Takže z mojich rečí skôr vyplývala otázka "a prečo teda ideš na ID?" To sa ma neopýtala, ale proste bolo to také zvláštne vyšetrenie, vlastne som nehovoril o ničom, čo mi choroba berie a v čom ma obmedzuje celé roky, alebo čo mi vzala. Tak som naozaj zvedavý, čo napíše do toho posudku a nálezu, mám si prísť preňho v stredu. Fakt som zvedavý, čo zo mňa za ten čas vyskúmala. Embarassed Celkovo som tam sedel dosť v strese, napätý, nohy pri sebe, trhal som si kožu okolo prstov, takže taká tá reč tela ma demaskovala ako labilného jedinca. Pýtala sa ma tiež, či chcem zostať pracovať a ako to tam vnímam, tak som vravel o kladoch a o tom, ako ma tam kolektív motivuje a že vie pochváliť, keď sa niečo spraví dobre, čo ma nakopne. Tolerantný a motivujúci kolektív a šéfstvo som označil za niečo, čo ma tam psychicky drží, lebo mi dodáva pocit, že som tam užitočný. Neviem, či som robil dobre, že som vôbec nepovedal vlastne nič sťažnosťové, neposťažoval som si na nijaké psychické problémy. Iba raz som spomenul, že reagujem ťažko na kritiku a zlé podnety, kedy sa idem vyplakať na záchod. Ale to som hovoril úsmevne, lebo mi to prišlo bláznivé, uvedomujem si, že plakať na zemi na záchode pri mise nie je normálne, preto sa aj tak vážne ona tvárila vtedy. Ale to mi ubehlo, keď sa pýtala, ako znášam stres. A stres je vo všeobecnosti skôr téma o negatívnych veciach a nedá sa tam dobre hovoriť o tom, ako je všetko super.

Takže teraz ťažké obdobie mám, aj psychika, aj fyzicky citeľná negatívna energia, aj parazity, brucho, črevá, koža... Držme sa, priatelia, mám Vás rád a prajem Vám hojné zdravie, nech sa máte dobre.
Ahoj.

Matej
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 85 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore