Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 64 z 88 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 76 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN St 21 december 2016 - 17:46

Ahojte vsetci, tak som sa pustil trocha do chudnutia a dnes som bol v Ziline co mam skoro 30km od domu v jednom fitku a kocka mi super poradila dat si kardio. Vyhodou tohoto fitnesska je vstup za 1,1e s preukazom ztp a nevyhodou zabite 4hodiny cisteho casu takze budem chodit do ineho ktore mam 3km od domu hoci za 2,5e vstup ale permanentka stoji 23e na mesiac a je neprenostna. Na ich webovke nevidim zeby mali zlavu pre ztp no nevadi. Usetrim polovicu casu ked 2x pocvicim po 25min kardio. Zajtra to tam pojdem omrknut lebo mam cestu k lekarovi. Kupil som si na odporucenie pripravok na chudnutie el-karnitin ktory bol drahy 15e tak uz idem do chudnutia. Dufam.
Tuto dakujem za rady, beriem si ich na vedomie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 22 december 2016 - 19:05

Ahojte!
Dnes je celkom fajn deň, máme tu krásnu inovať, čo som aj obdivoval, keď som sa bol prejsť. Je to také, až rozprávkové. Bol by som rád, ak by to vydržalo aj Štedrý deň, alebo nasnežilo. Okrem tej prechádzky a mininákupu nutností som vlastne len doma. Na jednej strane najmä polihujem, ale zároveň sa snažím byť aj nápomocný. Únava je aktuálna, cítim, že slabý nočný odpočinok sa prejavuje. Našťastie nie som príliš "rozjarený", takže asi ani hypománia nehrozí. Napísal som pár emailov dávnejším kamarátom, ale zatiaľ bez akejkoľvek odpovede.

Tak sa umiernene teším na sviatky, doma aj mierne cítiť, že niečo sa v tomto smere deje. "Kde-kade" sa objavila nejaká tá drobnôstka, ozdoba. Taktiež pečenie... Opačne, budem sa asi musieť s jedením mierniť, lebo pomerne ľahko sa mi priberie, ale zhadzovanie je problém. Keď sa tak už zamýšľam, mal by som sa už po čase zasa odvážiť, dúfam, že nebudem sklamaný. Zajtra by som rád pobalil darčeky a rád by som bol "vybehnutiu" na záhradu, lebo už ma mačky ani nespoznajú o sliepke ani nehovoriac. Je o nich isto dobre postarané, teta im vždy niečo dobré dá. Minule sa kocúr už pohrdlivo tváril aj pri kapsičke z obchodu. Zato čierny kocúr "Lucifer" sa pri jej zbadaní začal oblizovať a zabudol aj na to svoje večné mraučanie.

Zdravotne som celkovo OK. Už som spomínal únavu, polihovanie. Mierne je ešte otáznik pri hlasoch a vzťahovačnosti, ale na druhej strane môžem napísať, že v zásade aj to je zhruba v poriadku.

Majte sa čo najlepšie a pohodu v predvianočnom čase praje Tuto

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Snowballgif-4

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Št 22 december 2016 - 20:23

Ahojte momentalne pozeram retro musik a davaju vianocne hity. Uz je to tu. Inak dnes som bol u obvodneho a postazoval som sa mu aky som doma agresivny a ze chodim vyryvat do matky a vycitat jej moju minulost....nedipokopal som sa do fitka ale volal som tam no ziadna slava nechce sa mi do nicoho. Musim sa premahat. V mestecku som co to pokupil na jedenie ryby a tresku a cakanie na autobus som si skratil kavou a malym pivom. Mal som chut dat si aj rum no to az na silvestra )) haha tesim sa na novy rok ako nikdy predtym. Spalovac tukov zarptial ostava teda neotvoreny a ja taky tak. Majte sa co najlepsie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Št 22 december 2016 - 20:44

dnes:

nakupy
dochodok
mierne prezieranie sa
poker
trening

in spe:
poker
schizoforum
net
citanie
spanokAko sa dnes máš? 8 - Stránka 64 1
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 22 december 2016 - 23:11

Ahojte, priatelia.  winking

Teším sa, že mnohí z Vás už cítite vianočné sviatky a prežívate ich atmosféru, resp. bezprostredný predsviatočný čas a všetko, čo k nemu patrí (stromčeky, pečenie, ozdoby, upratovanie, darčeky,...). Vidím, že aj Chinaman aj Tuto, aj Mischelll pekne vianočia, aspoň teda v prípravách a prvých znakoch. Je to fajn, lebo žijete tou kladnou stránkou týchto sviatkov.  santa

Zažívam ja momentálne skôr tú odvrátenú stránku Vianoc, teda nápor a stres top-sezóny, kedy kníhkupectvo praská vo švíkoch, a to nielen od zákazníkov, ale aj od krabíc, balíkov. Na pracovisku je dosť teda stres, sú žiaľ aj medziľudské konflikty, či už medzi predajkyňami a zákazníkmi, mnou a zákazníkmi alebo medzi kolegyňami. Za posledný týždeň som si veľmi pripomenul, ako silno som závislý od externých podmienok, čiže ako labilný som, keď na mňa doliehajú negatívne okolnosti. A to aj celkom banality, napr. zákazník na mňa zvýši hlas, a ja sa sypem. Esbeeskár mi povie, že mám privysoké balíky na vozíku a ja idem pomaly sa biť. Teda buď z mojej strany útok, hnev, odpor, alebo naopak znechutenie, strašný smútok, tlak k plaču. Som proste dosť nestabilný človek a stačí drobnosť a mne to vie odpáliť akoby náladu alebo stav aj na dve-tri hodiny. Všimol som si, že vskutku, sa dostávam späť do pôvodnej pohody alebo stability priemerne za 2 až 3 hodiny od negatívneho podnetu.

Inak top-sezónu zvládam asi aj dobre. Určite lepšie než minulý rok, lebo mi značne vypomáhajú brigádničky. Plne uznávam, že kolegyne, čo predávajú a roznášajú, to majú ťažšie. Proste čeliť tým davom tam vonku, to je ešte len skutočná záťaž, a nie to, čo robím ja. Iste, moja agenda je náročná, aj vecne, aj časovo, a už aj teraz fyzicky (v tento týždeň denne asi 5 ton). Ale robiť priamo s tými ľuďmi, ktorí často ani nevedia, akú knihu vlastne chcú, to uznávam, to si zaslúži väčšiu pochvalu. Ja zväčša zákazníkov odmietam so slovami, že som admin, že musia reku osloviť niekoho iného alebo sa spýtať na pokladni. Iste slušne, i keď raz to bolo aj neslušne, lebo som akurát rýchlym krokom "utekal" na WC a súrne som už potreboval, no a ešte pri dverách ma oslovila zákazníčka, a ja som jej len narýchlo povedal niečo o wecku a zabuchol som dvere. Nie napoky, ani nahnevane, jednoducho som v tom rozbehnutí, čo už mi skoro cvrkalo, trošku viac sily dal pri privieraní do tých dverí, a ony sa pred ňou zabuchli. Určite zostala stáť odmietnutá a pribuchnutá a zrejme odchádzala z prevádzky so značne negatívnou emóciou. Veľmi ma to mrzelo, aj mrzí, v tom neslušnom prevedení nebol naozaj úmysel, ani hnev, ani nič, len čisto urgentná potreba na WC a zle odhadnutá sila vložená do privretia dverí. Predtým som bol dole po tovar a bolo tam 5 stupňov Celzia a ja som bol v tričku a z toho som dostal tú akútnu potrebu.

Aj takto teda vyzerajú Vianoce v nákupných centrách. Preto rád čítam, že sa viacerí z Vás, priatelia, tešíte na sviatky, a budujete tak tematicky na fóre to príjemnejšie a čarovnejšie na Vianociach. Smile Som Vám za to vďačný a určite sa rád k Vám pridám zajtra večer, lebo už robím len 1 deň, a potom nechám zo seba odpadnúť všetkú tú komerciu a zhon, a pokúsim sa naladiť na dačo vianočno-náboženské a isteže práve vianočno-rodinné. Smile

Psychiatricky teraz rozkolísane, záleží vyslovene od toho, či a kedy príde nejaký negatívny podnet (hádka, vulgarizmy, zvýšený hlas, protivenstvo, sťažnosť,...). Dnes napr. sa mám, myslím, lepšie než včera, lebo dnes som mal negatívnych podnetov menej. Včera ich bolo viac, včera na mňa zvyšovala hlas aj zákazníčka kvôli eshopu. Opäť raz. Embarassed very sad3 Úzkosť ako-kedy, vonku zhoršená, flush zhoršená. Kofeínu si dávam len v podobe kofexov, asi 6 a 8 tabletiek denne, čiže asi 400 mg. Kofoly som v tento týždeň nemal, ani coly - myslím, že od pondelka. Znechutili sa mi a úspešne pijávam sladidlový sirup. Dával som si aj odmeny, lebo som robil 3 dvanástky a dnes desinku, takže odmenou mi boli dva mcdonaldy, jeden včera večer a jeden dnes večer. Sú to tisícky kilojoulov, ale tak čo už, už som ho prejedený, takže zase asi mesiac-dva ho nebudem mať. Smile Fyzicky - krvácajúce znamienko je otvorené, ale nekrváca už. Je zalepené. Čakám na vyšetrenie 9. januára. Iné fyzično: často ma duje, a tiež na rukách, chrbte a nohách mám svalovicu.

Stav hodnotím asi na 2. Cloud 1

Ďakujem Vám za vypočutie. Srdečne Vás všetkých pozdravujem a prajem Vám všetko dobré. Super!
S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Pi 23 december 2016 - 18:25

prijemne sviatocne chvile vam praje fajny

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 1387738389
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 23 december 2016 - 20:53

Krásne a pokojné sviatky vám praje Tuto!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Graphics-christmas-balls-123440

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 23 december 2016 - 21:24

Ahojte, priatelia.  santa

Dnes sa mám zhruba dobre. Sezóna mi dneškom padla, v práci to prebiehalo dnes celkom dobre, negatívnych podnetov bolo máličko, zväčša všetko šlo v poriadku. Vzťahy ok, negativita ok, úzkosť zlepšená, flush zhoršená (mám aj suchú pleť na lícach, tvoria sa šupinky, čo komplikuje celú rúžovku, zdá sa, že sa mi toto kožné ochorenie pohoršilo, pričom veľmi dúfam, že len vplyvom počasia a stresu, a nie že by som už postúpil na vyšší stupeň závažnosti - problém má totiž vo väčšine prípadoch podľa lekárov nepriaznivú prognózu v čase, najmä u mužov). Používam BB-krém od Mixy a Nivea krém nočný a vitamín B-komplex Forte. Psychiatricky ustálene, nálady sú zlepšené, cítim miernu eufóriu z nadchádzajúcich sviatkov a najmä voľna. Mám pocit, že som dosiahol nejaký väčší medzník a prehupol som sa do novej etapy ďalšieho žitia. Definitívne spečatenie nového štartu však bude docielené až samotným Silvestrom a sviatkom Nového roka. Super!

Budúci týždeň robím len od utorka do piatka zakaždým len 4 hodiny, totiž budem mať 4 poldňovky dovolenky, o 12:30 už budem chodiť domov. Zírám Embarassed

Stav hodnotím na 2+. Dojatie 2

Všetko dobré, priatelia, držme sa! Očko
matej

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Hqdefa10


Naposledy upravil Matej dňa Pi 23 december 2016 - 22:38, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : gramatická chyba)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Pi 23 december 2016 - 21:43

Ahojte vsetci, dnes som prespal cely den a to doslova az vecer som si dal spalovac tukov a hodinku cvicil na trenazeri z ktoreho uz pocitujem bolenie kostrce je to na figu stroj asi ho predam na bazosi. Zajtra by sme mali vyzdobit s bratom girlandami este zabradlia a hodit na to cele sviecky vonku ale je to otazne. Svoj stav hodnotim na 3 ku. Zelam vam stastne a vesele sviatky a pokoj v dusi.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  rasto So 24 december 2016 - 1:40

stastne vesele a nicim nerusene sviatki vam praje rasto.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 24 december 2016 - 10:07

Šťastné a veselé Vianoce praje všetkým forumákom Matej.  santa

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Betleh10

Super! Super! Super!
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 64 Empty Stastne a Vesele Vianoce I statny novy rok

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 25 december 2016 - 19:48

Ahojte dlho som sem nezabludil,mam sa celkom dobre,cez leto som bol mesiac v nemocnici davali mi i elektrosoky bol to des ale dostal som sa s nepriaznivosti nastastie.Chcem vam zapriat vsetko dobre na vianoce i v bliziacom sa novom roku Hodne A hlave len toho Zdravia,lasky i pokoja.


PS:zase sem niekedy zabludim mozno i zajtra tak sa majte dobre a pozdravujem clenov fora Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 88 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 76 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore