Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 63 z 88 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 75 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 18 december 2016 - 20:32

Ahojte. Super!

Víkend som mal rozmanitý, boli aj dobré veci, aj neúspechy. Neúspechom bola absencia na omši dnes, pohoršenie pocitov viny, ďalej skutočnosť, že som ešte nedorobil seminárku. Medzi úspechy radím včerajší pasívny relax (poobedný spánok), čítanie fóra, zapisovanie stravy (žiaľ ale cez 11 tisíc aj včera, aj dnes). Ďalej dnešné vysávanie, balenie darčekov, vynosenie z pivnice stromčeka, stola a stoličiek na balkón, ktoré použijeme na Štedrý deň. Ďalej sa podarilo zvianočnenie dizajnu stránky a fóra, obmedzenie kofoly (pil som vitamíny), upratovanie izby, hygiena. Som tiež rád, že som dnes prekonal spavosť a nespal som poobede - som si pobehol na mieste v izbe trochu a dal nejaké kofexy. Nabil som telefón, vytriedil smeti. Pomerne sa cítim odpočinutý do novej päťdňovky, takže sa pokúsim zaťať zuby a už to do tej štedrej soboty dobojovať. Top sezóna vrcholí, tak horsa to nejak zakončiť. A mať zas rok pokoj. Zírám

Čo sa týka vianočnej atmosféry, pomerne to vnímam aj napriek pracovnému zhonu kladne. Dnes ma bavilo balenie darčekov, do knižiek som vpísal aj venovanie. Cez týždeň asi ešte kúpim nejakú červenú mašľu. Sem-tam počúvam vianočné rádiá (napr. na Europe, alebo na Funrádiu). V počítači som si vycapil na plochu vianočnú tapetu ako pozadie. Chytajú ma teda také akési sviatočné chute. santa

Ešte ma čaká v tento týždeň:

- zvládnutie top-päťdňovky, platené nadčasy mám len do 19:00, tak sa pokúsiť už cez siedmu neťahať
- kúpa červenej mašle
- kúpa paysafecardu pre mamu
- ostrihanie u holičky
- očista nábytkovej steny v obývačke
- dokončenie najnovšej vlny minimalizmu v mojej izbe - treba vyhodiť vrecia, prípadne tam ešte niečo vhodiť
- dopísať seminárku a poslať docentovi, napísať spolužiakovi a poprosiť ho o nejaké informácie
- nechutia mi už moc kofoly, som nimi presýtený - skúsiť sa navrátiť k sladidlovému sirupu za 39 centov (z 1 litra sa spraví aj 9 litrov nesladkej limonády)
- vypomôcť otcovi, ak bude niečo potrebovať (v rámci zdobenia stromu alebo chystania stola...)
- 20. decembra by mali zverejniť nové číslo časopisu, kam som prispel, a kde mi musí zasvietiť moja recenzia, inak nemám ako získať kredity za odbornú činnosť... takže to bude kritický deň plný napätia

Už aby bol piatok, priatelia. cyclops

Nálady mám zhruba v tieto dva dni dobré. Únava sa u mňa vyskytuje, ale pravdepodobne v očakávateľnej a vysvetliteľnej miere. Lieky beriem, okrem psychofarmák si ráno dávam aj B-komplex Forte, Betakarotén, cez deň si dávam Kofex a Taurín, a nepravidelne sporadicky si občas dám toboľku Ginka+Lecitín. Čiže frčím dosť na doplnkoch stravy, lekárne majú zo mňa radosť - a dal som tak aj nečakane tip pre mojich príbuzných, ktorí mi chystajú vianočný darček práve v podobe rôznych týchto mojich suplementov. Very Happy Takže nielen naše kníhkupectvá majú nátresk vianočných zákazníkov, ale určite aj lekárne, filipka by vedela povedať svoje.  laughing Slováci celkovo dosť míňajú na lieky a doplnky, a ja v tomto vskutku nevybočujem z rady.  it is perfect

Prajem Vám, kamaráti, pekný zvyšok "zlatej nedele", dobrú noc a užite si posledný predvianočný týždeň či už v pokoji domova a v zázemí svojich koníčkov, alebo pracovne. Tu nad mestom pekne akurát sneží, takže parádička, počasie praje atmosfére. Čoskoro o pár dní je tu aj slnovrat, takže sa dni začnú opäť raz predlžovať - časy jesenných depresívnych epizód sa budú rozplývať. Držím Vám k tomu všetkým palce. Super!

S úctou
matej
Snow 3

PS: Fíha, @Tuto (Tuto), dobre že sa Ti nič vážne nestalo. Aj správne padať človek musí vedieť, a Ty to asi "umíš". Very Happy Mal si pohodičkovú nedeľu, želám aby aj ďalšie dni si mal stabilné a všetko si mal pod kontrolou. Drž sa, všetko dobré. Super! Vitaj


Naposledy upravil Matej dňa Ne 18 december 2016 - 20:46, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie cieľu: ostrihanie)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ne 18 december 2016 - 23:02

Ahojte ja sa viacej teraz prezieram kolacov ako inokedy ale to asi vacsina ludi. Preto som zacal bicyklovat. Dnes je to druhy den co som sadol do sedla a isiel sa uz za tmy previest. Cakam este nejake komponenty pretoze mi skace retaz na prevodoch 4-6 vzadu a vpredu na 2 prevodniku. Mam este v oblube jedavat cibulu a to aj dve za den. Jednoducho mi chuti a ma aj kopec vitaminov a detoxikuje organizmus. Pytal som sa dnes mamky ci by ma podporila vo vysadzovani liekov a zeby som skusil aky je zivot bez nich ale nedali mi doma nadej ze sa boja o mna aby som nevyviedol nieco...
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 18 december 2016 - 23:45

ahoj,
dakujem tutovi a matejovi za gratulaciu,

@Matej je fajn ze to zvlads vobec vsetko,a drzim palce s tima kreditma,nech ti to vyjde,ako citam praca ta bavi,studujes a este sa venujes rodine a dopomahas im v tomto zivote k lepsiemu zdraviu,

@Tuto co napisat snad len stima prechadzkami sa neponahlaj casu je dost,obcas je aj kunknut kam slapes chlape,ja som takto sa vyceperil na chodniku rovno pred clovekom postarsieho veku,to bol trapas,hned zareagoval a chcel mi pomoct,sranda bola ze ruky som mal vo vacku tak som bol nuteni padnut na kolena a zvalit sa nabok,nic vazne sa chcvalabohu nestalo,
co zdravia snad len pokojne a dobre spanky v noci,

ahojte ostatni a vobec vsetci,
dnes PHTR zrana zanedbany no vecer som mal trening a zaroven sipkovu ligu,dnes bolo posledne kolko tohto roka tak som isiel pozret a zahrat si,nuz ako som predpokladal nepostupil som zo skupiny,chybaju skusenosti?
zapasy v skupinach su take kazdy sa tam ako sa povie rozbieha,zbabral som uvodne dva zapasy co ma stali postup,ruka sa chvela a co do psychiky boja to nedobre prispelo,

co sa tyka zivota so schizou sa mam fajn,psychozne stavy potlacene liekami a liecbou a i mojim PHTR

co dalej snad len drzte sa a zelam vam prijemne sviatocne nasledujuce chvile,


Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Po 19 december 2016 - 11:24

Ahojte Wink

fajny - tiez sa pripajam ku gratulaciam aj ked trošku neskor....

Tuto - no je dost šmiklavo hlavne posledné nedele....tak no stane sa, že človek spadne ......

Matej - no čo ma tak zaujalo na tvojich riadkoch je že užívaš vela vitaminov a doplnkou stravy....v podstate aj ja som taka iba u nas to otec je proti tomu...ze to aj tak nic neurobi ked sa beru vo velkych mnozstvach telo si vezme len velmi malo s toho ostatne sa aj tak vyplaví von z tela....asi tak....teda ze lepsie je jest ovocie a zeleninu....a zdrave veci....

Ako sa mám?....tak no povedala by som, že velmi dobre...aj ked uz mam vsetko pokupene...aj tak musim ist v stredu este do mesta... za kamoškou dala mi vianocny darcek ked som tam bola naposledy...a pre nu darcek som mala doma.....kedze prezieravo som kupila jej na narodky dve darceky ma ich v januari....a chcela som jej ich dat az v januari....po pravde moc som nic nečakala na vianoce....ale co uz....no nie som ten typ co nejako z kamoškou udržuje az take zvyky ze na vianoce si davame darceky.....ked tak este narodky...hej....ale no ked s tym začala tak to nepokazím....odnesiem jej teda darcek.....po pravde fakt som uz nemala ist do mesta....mame este piect doma atd...aj ked perniky som uz napiekla...ale no kolače treba este napiect.....a tak....no proste si myslim ze ma čaka pekny tyzden....a to na konci Vianoce....inak poviem Vám čo do darcekov....tak fakt som nevedela, že co by mi mala segra kupit....kedze mi si tak diktujeme darceky....ale proste nic take no su veci co mi horia....teda v zmysle mobil konci...atd...a novy by sa zisiel...ale to urcite mi segra nebude kupovat proste mame to tak len do istej cenovej hranice....no a tak ze reku nech mi nic neda...sak co ako chcem ocenit ten moment ze som si fakt sama nevedela spomenut co take by som potrebovala.....a potom som sa pozrela na net...a prislo to....aj to, aj to, aj to by sa zislo....tak teraz musim nenapadne segre naznačit ze ak nema nijaky darcek pre mna...ze dobre by bolo mi kupit to co som si vybrala.....aj ked ja som jej kupila kozmetiku co pouziva....ale viem ze to proste vyuzije....ze teda to neostane niekde pohodene.....proste prakticky darcek....ona mi zase kozmetiku nemohla kupit...alebo ju nenapadlo....neviem...a dufam ze nekupila...asi tak...toď moje uvahy o darčekoch......nedobre ked nemate, nedobre ked neviete, nedobre ked mate.....asi tak....

Prajem krásny den community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 19 december 2016 - 18:09

Ahoj Matej!
Budem Ti dosť držať palce, aj ostatným pracujúcim fórumákom, aby zvládli tento týždeň pred Vianocami čo najlepšie. S tým padaním je to dnes OK, len si dávam väčší pozor pod nohy.

................

Ahoj CHINAMAN!
Cibuľu zjem, ale skôr tak s niečím ako prílohu, ale myslím si, že aj Tvoj spôsob je dobrý a zdravý.

..............

Ahoj Mischelll!
Veru, čas nákupu darčekov sa pomaly, ale iste kráti a navyše vy ženy máte toho všetkého poriadne naložené. Myslím všelijaké vypekania a cifrovania dobrôt, sladkostí a kadečoho, a to ani nerátam upratovanie a kadejaké kvantum drobných robotičiek...

.................

Ahoj fajny!
Ďakujem za prianie (padanie a spánok). Priznám sa, že sa dosť snažím, aby som prechádzky zvládol čo najrýchlejšie a trošku kalórii aj spálil. Budem sa tešiť, keď napíšeš, že zo šipkami si zasa ďalej, v zmysle výhry nad súpermi.

................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Pre dnešok je to také zvláštne, hoci aj po minulé dni sa dané prejavilo. Teda, ide najmä o únavu a pospávanie. Nejako si nemôžem príliš pomôcť, dosť ma to ťahá na driemanie, čo ma mrzí. Dnes som zrovna mal ráno robiť nejakú drobnosť, ale som to prespal a potom ma to dosť mrzelo. Okrem toho sa však mám, do tejto hodiny, relatívne dobre, zadané som poplnil ako treba. Darčeky mám nakúpené, ale sú to všetko také menej zaujímavé veci. Okrem niečoho na čítanie, je to najmä spotrebná drogéria plus doplnok výživy. Nič extra som nevymyslel, ale som rád, že aspoň čosi mám.

Psychopatologicky sa mám priemerne, či lepšie ako priemerne. Keby nebolo tabakizmu, únavy a malej úzkosti, už by som bol usmiaty "od ucha k uchu". Nejaké tie pseudobludy, bludy, hlasy, vzťahovačnosť, depka... sú dosť v úzadí. Ostatné drobnosti podstate nie sú. Vzhľadom na toto si aj myslím, že som pre dnešok mohol porobiť aj viac.

Majte sa všetci čo najlepšie, aby vám predvianočný čas priniesol len a len to dobré. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Po 19 december 2016 - 22:19

Ahojte všetci, mám sa dobre čo je na 3-ku ale prežívam. Dnes mi dorazili komponenty na bicykel konkrétne kazeta (8-kolečko) a reťaz tak som sa dal do výmeny a aj som sa aj troška zašpinil pritom, klasika od oleja pri takýchto výmenách teda pokiaľ človek nemá latexové rukavice....po pár testovaniach je to ok, a na zimu je už na čom poriadne jazdiť. Zatiaľ len tak pozvoľna si dávam 5-10km ale je to fajn, človek vypne myseľ a sústredí sa na niečo iné. Zajtra plánujem prejsť okolité dediny a spraviť viacej asi takých 20km tak mi držte palce, nech aj počasie je aké je a nezačne kydať. Po psychiatrickej stránke je to horšie s trasom rúk čo pociťujem keď sa mám na niečo sústrediť a jednou rukou vykonávať ako napr. dnes som olejoval kvapátkom reťaz a nenormálne sa mi triasla ruka tak som použil pritom dve ruky.

PS. pred spaním si vás prečítam a takisto sa pripájam ku gratulácií hoci to znie ako klišé už ))
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Po 19 december 2016 - 23:09

nazdar

dnes som bol na navsteve u kamarata,nuz rozviedol sa so zenou a podla mna to dobre dopadlo,dcera byva u jej mamky,kamarad si nasiel byvanie,porobil tam dost uprav,jednoizbovy dom s chodbou,satnikom a kupelkou,mrzi ma ze ma drevene okna a stari radiator,dnes som mu bol nastelovat televizor a programy,chvilu pokecali a zasli do miestneho baru,
ponukol mi jednu apku na smartfone a to txas holdem,pohrali sme sa popisali,uvidim ci ma to chyti a ci budem mat cas aj na tuto hru,dnes som tam stravil 3 hodky,
piseme si aj na fb,

dcera ho chodi navstevovat a kvoli nej ma pekny biely stromcek a adventny venec,co som necakal,je to zmena,dobre urobil ze sa osamostatnil,i ked ho mrzelo ze nebude z dcerou dlhsie,zavidim mu byvanie,akurat ho stve samota na co neni zvyknuty,mam na mysli ze ked dojde z roboty domov tak je sam ak nie s dcerou,bral bych to so vsetkimi chlpami,treba si zvyknut,prajem mu lepsie nove chvile ako aj vam citajuci ci pisuci forumaci,

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Adventny-veniec
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  helena25 Ut 20 december 2016 - 0:14

Ahojte priatelia!
Je mi ľúto, že som tu dlhšie nebola, veľmi dlho...žiaľ, posledné mesiace som mala dosť zhon a len málokedy som ustala. Od kedy som na VŠ, kopia sa mi práce, poviedky...moja hlava musí stále frčať na plnú paru a vymýšľať príbehy, čo pri schizo diagnoze nie je až také ťažké Smile Tešia ma individuálne psychoterapie, ktorú mi veľmi pomáhajú vyrovnávať sa s vecami z minulosti...Teraz pred sviatkami vypekám spolu s deťmi a snažím sa naladiť vianočnú vlnu v domácnosti Smile Ale tento rok mi príde extrémne uponáhľaný a ked vstupujem do supermarketu, mám pocit, že tam dôjde k nejakej tej vraždičke, lebo ľudia sú tak nervozny a nezastaviteľní, až by som sa z toho najradšej zavrela do izby a počkala až do nového roka:) Myslím na Vás a pozdravujem nových. Kto ma nepozná, volám sa Helena:) Držte sa!!Sľubuje, že sa budem snažiť chodiť tu pravidelne:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 20 december 2016 - 18:12

Ahoj CHINAMAN!
Ten tras rúk som mal podobne, pomohol mi na to Akineton. Mal som ho z Haloperidolu, bolo to dosť nepríjemné, ale po nasadení tohoto lieku sa to výrazne zlepšilo.

..................

Ahoj fajny!
Podľa mňa je veľmi dobré, že sa vyznáš, a aj kamarátom si v týchto veciach nápomocný.

.................

Ahoj helena25!
Určite máš pravdu s tými nakupujúcimi. U nás v meste je to tiež také divokejšie v obchodoch. Momentálne môžem napísať len to, že sa tak trochu vyhýbam supermarketom a na nákup idem skôr do potravín, alebo jednoducho do niečoho menšieho.

...............

Ahojte píšuci aj čítajúci,
keby dnes nebola tá únava a driemanie, tak by som bol úplne spokojný. Takto mi to vychádza na "Matejovej stupnici" na 1- až 2+. Nejakými novinkami neovplývam, až na tie chodníky... je to vonku pomerne príjemné počasie, až ma mrzelo, že som sa neprešiel viac. Momentálne mám "naplánované" nejaké to čítanie a zhrnute: zábavu/vzdelávanie/výpomoc doma.

Pekný zbytok dňa praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Ut 20 december 2016 - 21:16

Ahojte,
nic moc nove nemam. Zachvaty neboli, glykemie klasicky vselijake, ale mozno o nieco lepsie nez horsie. Zijem teraz cosplayom a blogom, resp. strankou - zakupila som si dve, jednu vyuzivam ako blog, druhu, ktoru mam dva dni, ako galerie na cosplaye, ktore este len chystam, ale nevadi Very Happy Inak som asi schudla, takmer nejem a neviem sa do toho dokopat. Whatever. Nejak bude. O tri tyzdne mam narodeniny a je to hroznee, to je moc rokov Very Happy
A tak teda, majte sa, drzte sa.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ut 20 december 2016 - 21:46

Ahojte všetci, sadám za noťas v kuchyni, ktorý používame celá rodinka a idem vám opísať môj deň. Ráno som sa zobudil na budík a užil lieky ako už tradične o 7h no ešte pred tým som bol hore niečo po 5h. Pred obedom sme vyrazili s mamkou na nákup do supermarketu na ovocie! Napokon bol plný nákupný košík pretože našla mamka poukážku platnú len nad dvadsať euro. Potom som bol za bratom v robote pre zásielku...prichádzam domov niečo po 12 a vykladám veci z auta a som celý rozčúlený aj matka si to odniesla, jednoducho sa asi neviem k nej milo správať, mávam obdobia kedy rýpem a som výbušný na matku vyčítam jej prečo ma vytiahla prvý krát pri hospitalizácií z nedokončených ECT, všetko by bolo inak áno! Nevstúpil by som dva krát do tej istej sračky. Teraz sa chcem ísť preliečiť opäť, zajtra volám sestričke ako robia do konca roka, po štedrom dni sa chystám do nemocnice ak sa nič nezmení alebo ja sa mám zmeniť? Bol som aj na bicykli, že reku skúsim čo som si zaumienil no žiadna sláva, skôr išlo o život-zľadovatelé cesty ktoré slúžia inak ako asfaltové cesty v lese sú teraz pod ľadom a jemným prašanom a k tomu mi omŕzalo všetko čo končí na ľudskom tele )). Štve ma že som sa na večer prežral a to bieleho pečiva a šunky, plus nejaký ten koláč čo bol na stole. Chcem schudnúť no moc sa mi nedarí, asi skúsim fitko než sa trápiť a ísť na hrane na biku. Na večer som hral ešte v bratovej izbe playko ale moc ma to nebaví, rozmýšľam kúpiť si palice na severnú chôdzu ale to je asi len marketing. Kurňa ak chcem byť v pohode musím mať aktivity ako píšete až sa nestačím diviť čo všetko zvládate popri chorobe. Jediné pozitívum je, že nefajčím. Ešte bude záväzok od nového roka nepiť pivo a schudnúť na 70kg s terajších 80-tich. Sakra mám toľko voľného času, že idem do toho. Ono sa to ľahko hovorí keď sa mi do ničoho teraz nechce, hygiena na bode mrazu. Majte sa krásne a Ďakujem za vypočutie ako Matej vravieva.

CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 21 december 2016 - 16:49

Ahoj Meretseger!
Myslím si, že si veľmi pekne urobila ten svoj nový blog, je to akési profesionálnjšie. Dúfam, že sa tam aj bude dať poprípade komentovať a podobne.

Na tú stravu si dávaj radšej väčší pozor, aby si už nechudla. Na posledných fotkách vyzeráš pomerne atraktívne, a bola by škoda, keby si to tým nejedením zahodila za hlavu. Ďalšou záležitosťou je aj Tvoje zdravie...

....................

Ahoj CHINAMAN!
Osobne si myslím, že Tvoje športovanie je úplne perfektné, dal by som si na bycikli trochu aj pauzu najmä pre skrytý ľad a prípadné zranenie. Fitko je fajn, takto v nehodnom počasí je to dobrá voľba.

Čo sa týka tej nemocnice a Tvojho rozhodnutia, dúfam, že Ti pomôžu. Čo mám (žiaľ) vlastnú skúsenosť, do špitálu len v najnutnejšom prípade. Inak radšej sa psychiatrickým oddeleniam/nemocniciam/liečebniam zďaleka vyhnúť.

..................

Ahojte všetci!
Netuším čím to je, ale dnes bolo fakt dobre, snáď to tak aj bude pokračovať. Myslím si, že teraz by som si mohol aj zvýšiť nároky na seba, veď uvidím... Vonku je nádherná celodenná inovať, tak som sa na prechádzke kochal prírodou čo tu máme. Bolo nutné pozerať sa aj pod nohy, zem je tvrdá. Teraz som sa vrátil z obchodu, lebo sme už nemali mlieko, občas nutné do cesta. Inak sa nič zvláštne nedeje, dúfam v pokojné sviatky.

Zdravotne OK. Ak mám už teda niečo menšie "vypichnúť", tak snáď tabakizmus a menšiu únavu s trochou pasivity, ale aj to by som skôr zaradil do drobností, s ktorými sa fungovať dá.

Prajem vám pohodu k stredňajšiemu večeru aj noci. Tuto

PS: Samozrejme vás pozývam na Zello dialógy o 20:00

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 88 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 75 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore