Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 62 z 88 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 75 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 14 december 2016 - 18:52

Ahoj Matej!
Som rád, že si aj napriek hektickému obdobiu celkom v pohode, hoci sám viem, že teraz máš v práci doslova "poplach". Teší ma, že si si na mňa v príspevku spomenul a ďakujem, že aj v príjemnom duchu. Viem, že si šikovný človek a tak Ti aj práca ide od ruky. Dúfam, že sa Ti bude dariť aj naďalej a v tempe Ti bude povolené pribrzdiť a budeš si môcť nielen oddýchnuť, ale aj vydýchnuť.

Ďakujem Ti, že si ma spomenul vo svojom príspevku, tak ma to nejako poteší, hoci by to mala byť len doslova veta. Ešte si spomínam, ako to bolo s Tebou dávnejšie, teda otázna bola škola a aj ostatné záležitosti, ale Ty si to jednoducho "dal" a teraz Ťa vnímam ako človeka, ktorý sa stále posúva ďalej... Teším sa z toho.

........................

Ahoj Mischelll!
Spomínam si na jednu, dávnejšie čítanú, motivačnú knihu, kde sa písalo ohľadom všetkého možného, ale utkvelo mi v pamäti, že niekedy "veci" nevychádzajú práve preto, že na Teba čaká v budúcnosti niečo väčšie a lepšie. Verím, že toto bude práve Tvoj prípad. Budem rád, keď sa tak stane.

.......................

Ahoj CHINAMAN!
Viróza je už na dobrej ceste preč z môjho organizmu, ešte trochu zostala nádcha a mierna slabosť. Po fyzickej stránke som pomerne v pohode. Pripomenul si mi časy, keď som občas išiel na kávu a akosi som sa cítil aj lepšie, bolo to fajn, len namiesto toho posedenia som mal sa radšej venovať nejakému športu, pohybu...

.......................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Dnes som bol na kontrole u MUDr., v zásade som jej tam "vysypal" svoje súčasné trojdňové problémy. Nič mi nemenila, predpis bol rovnaký, ako som zvyknutý pominulé razy. Dostal som dve injekcie (Hal., Aki.) a išiel som domov okľukou, prechádzkou. Doma zase pomaly nabiehala úzkosť, akási únava. Samozrejme nič ma "lepšie" nenapadlo, ako sa zašiť do postele a tak tráviť čas. Príliš mi to neprospelo...

Napísal by som aj viac, ale s objektívneho hľadiska som ešte pomerne na tom dobre, dúfam v lepšie a zároveň polepšenie.

Pekný zbytok stredy prajem. Môžeme sa počuť aj na Zelle. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Št 15 december 2016 - 21:20

dnes nervozne pretoze tento tyzden mam jazyky a moja druha nadvedoma polka sere na vsetko,preto som urobil kompromis a cital na 56%,,
snazim sa nejest moc a aj porcie aspon na 250ml,polievka 600ml,
Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 616771
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Št 15 december 2016 - 22:04

Ahojte dnes som bol autom s mamkou v krajskom meste v Ziline a som spokojny hoci na 80% sme chodili po obchodakoch tak som si aj nieco kupil a to konkretne termopradlo a vyzdvihol som si nove okuliare a su mega. Je to nezvyk ako sa dobre cez ne pozera... Vypil som 3 kavy a pospapl si po ceste ukoncenej o 15tej hodine. Vyrazili sme o 11tej rano dovtedy som ukladal trocha drevo v pivnici. Chystam sa uz konecne na bicykel a tak som si objednal komponenty za 40euro . zajtra idem zasa do mesta, tesim sa. Teraz idem z toho vsetkeho sa pokusit zaspat. Majte sa pekne, dobru noc.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 15 december 2016 - 23:17

Ahojte!
U mňa pre dnešok tak poslabšie, čo sa týka aktivít. Aj ma to mrzí napísať, že som dnes viac leňošil ako by bolo vhodné. Síce som potrebné porobil, ale aj tak si myslím, že som mohol aj viac zabrať... Zdravotne je viróza preč, psychopatologicky som o kúsok lepšie ako včera, teda sa mi polepšilo, hoci...

Zajtra máme piatok, takže sa nielen pracujúci môžu tešiť na víkend. Všetko dobré prajem. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Pi 16 december 2016 - 11:00

Ahojte Wink

Chinaman - tak tie kamaratky no ani ja som nemala a radsej sa ich stranila....ale vzdy som mala aspon jednu....aj ked prepukla choraba...bola som s mladsími tiez kamaratkami....ale to len tak z intraka...tak no pohoda...ale to som chcela ze teraz čo sa stretavam zo Zuzkou a Majou tak tie poznam tak rok, dva...cize su to v podstate nove kamaratky su aj mladsie ako ja....ale vychdzam s nim tak ako keby boli moje rovesnicky.... scratch  no proste ja som si ich nasla v poslednej praci.....tak no a to som tam bola najstarsia....asi tak....proste čo keby si aj ty skusil si najst inych mozno mladsích, alebo starších kamaratou.....je to fakt ine....ked viem ze v meste mam kde prist, ze ma čaka...ze chce aby som prisla na navstevu....no proste je to ine... flower

Tuto - aspon, že je viroza preč.....vlastne aj dost rýchlo....ale je to super...na vianoce by nema byt nikto nachladený winter inak s tym, ze pride niečo lepšie to dufam....

Matej - hmm musim povedat, že ja by som take tie večerne seanse ako pises ze si davas....nemala jednoducho silu na večerne učenie....teraz si to neviem ani predstavit.....ale ani v minulosti moc nie.....proste ako keby si tahal dve šichty naraz....pracu a aj skolu.....a este ta obdivujem ze napises pracu/seminarku za dve hodky....alebo večer..... it is perfect

Meretseger - mam ta tiez rada...aj tvoje prispevky...da sa v nich vzdy niečo najst.... dancing

Ako sa mám?....tak v celku dobre....posledne dni chodim hore dole do mesta...atd....nie na darceky tie ja mam uz pokupene od septembra....ale pomoct mame vybrat darčeky pre otca ......proste no ma to baví....aj ked určite odporučam vymysliet a kupit darceky uz skor fakt sa to vyplatí....a to otrepane klise ze vianoce bez stresu....ale fakt, že bez nahanania....a bez kupovania zbytočnosti len aby nejaky darček bol.....aj ked nevravim ze tie moje darceky su super....mozno sa obdarovaním vobec nebudu pacit...aj ked som pri vybere myslela na ich priority a farby atd.....ale no stava sa a som s tym zmierena.....co je super....pokrok u mna....teraz cakam take drobnosti pre mna...co ani na vianoce nie su ....len som si urobila radost....tak maju prist asi buduci tyzden.....inak mam aj darcek na zvys pre priatela....s ktorym sme sa rozisli....zvazujem ze mu ho aj tak dam.....ale este neviem....celkom no pisem si aj s tym chalanom co sme sa stretli....a pre neho nemam nic....tak uvidim...co ako bude......inak uz byvali priatel sa zvykne občas ozvat....ale dost ma ranil tym rozchodom....ako viem nevidime sa jedno s druhym.....ale to viete som ženská s predstavivosťou a ja uz nase deti si predstavila ake asi budu....lol!  tak no a teraz začat vtah od znova to je ako za trest....ten novy kamarat nic o mne nevie....nevie co sa mi paci...co mam rada....no aspon viac snahy tam je...aj ked aj on je furt v praci...ale no uvidime....ako bude tak bude.... Laughing

Prajem krásny den community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 16 december 2016 - 18:41

Ahoj Mischelll!
Ďakujem, že si si na mňa spomenula v príspevku. Momentálne sa už cítim pomerne dobre ohľadom tej choroby, čo ma čapla na pár dní. Isteže Ti prajem, aby sa Tvoje záležitosti dali doporiadku a tebe bolo čo najlepšie po vyplnených snoch ohľadom priateľa aj práce.

................

Ahojte píšuci aj čítajúci!
U mňa to dnes bolo podstatne lepšie ako nedávne dni. Teraz si akosi viac cením kľud, ktorý mi nedávno F25 zobrala. Už som začínal byť z tej vzťahovačnosti byť trochu mimo a ani hlasy a úzkosť tomu nepridali. Dosť mi pomáhali rozhovory, poprípade aj telefonické. Povedal by som dokonca, že už po prvých slovách sa mi uľavovalo. Vlastne keď už začínala nastávať dilema, či ísť na balkón na cigaretu, alebo iná varianta, už som vedel, že to nie je OK.

Dnes teda pomerne dobre, prišla mi vianočná pošta, navyše ručne robená, tak som bol celý rád a zabudol som na chvíľu aj na starosti. Ako som písal v téme "tešení sa..." bol som dnes aktívnejší už od rána a prechádzku po osvietenom meste som realizoval už niečo po piatej. Nato bol už otvorený obchod, tak som kúpil aj nejaké pečivo na raňajky. Prekvapivo som ešte zaspal a dobre mi to padlo. Ostatné počas dňa bola skôr rutina. Bol som skôr "zašitý" v izbe a realizoval som činnosti, ktoré aj s akp., boli zamerané najmä na relatívne užitočné krátenie času. Tak bolo až do večera. Inak sa vlastne nič zásadné neudialo.

Psychopatologicky tu môžem zaznamenať, že som spozoroval na sebe zlepšenie v porovnaní s nedávnom a tak som tomu dosť rád. Netvrdím, že je to úplne dokonalé, ale zásadná zmena to je.

Na záver vám všetkým prajem príjemné užitie si voľna piatkového večera aj víkendu. Majte sa čo najlepšie. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Pi 16 december 2016 - 19:31

Ahojte ja sa mam dnes dobre uznsom sa aj zvykol zw nechodim do spolocnosti a so spolocnostou co je na prd viem no budem sa snazit zmenit. Moja spolocnost je brat a mamka to je cele trio. Plus sem tam navstevy stryka. Dnes som si dlhsie pospal a to az do 9tej pricom som rano hodil o soedmej do seba abilify a necmulane som ho mal na dasne. Doobeda som bol s mamkou u lekara a na mensi nakup. Poobede som bol v ZA vymenit mamke sveter za inu velkost a odovzdat jej papiere na socialnej poistovni. Prisiel som vlakom a tak som zrealizoval prechadzku so psom a ostrihanie pazurov psovi. Tak tolko moj den teraz sa chystam spat s pocitom ze sa nezobudim ako dnes o 00:30 na vybuchy neviem coho pretoze byvam nedaleko strelnice. Dost ma to rozhodilo. Majte sa pekne a uzivajte si piatok a s nim spojeny vikend.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Robo Pi 16 december 2016 - 20:40

Ahojte kamaráti. SORRY, že sa ozývam až teraz... Už sa teším, že Vám napíšem, že ako sa mám... Takže ešte raz ahojte! Mám sa celkom dobre. v dňoch 9., 10. a 11.decembra 2016-piatok, sobota, nedeľa boli v mojom meste Vianočné trhy. Chcel som ísť pozrieť vlakom aj Vianočné trhy v Poprade, ale bol som prechladený, tak som do Popradu nešiel. ale výborne bolo na Vianočnom trhu doma- v Spišskej Novej Vsi. Pochutil som si na trdelníku, dal som si s mamkou medovinu a kúpili sme si CD- Kandráčovci SOKOLY... Minule som bol na benefičnom koncerte, ktorému išli peniažky na základnú umeleckú školu. Koncert mal názov Poďme bratia do Betlehema a hrali tieto 3 skupiny-The Cold, Qplus a CountryAS. Koncert trval dlhšie, lebo 3 krát, keď bola prestávka, tak sa dražili obrazy namaľované žiakmi ZUŠ. Tak ako vo filme:po prvé, po druhé, po tretie a začalo sa dražiť symbolickou sumou 5€ a kto dal najvyššiu sumu od 5€ viac, tak ten vždy ten obraz dostal... Priateľka Miška sa má celkom dobre, pôjdem ku nej na Silvestra, takže už sa teším, že sa s Miškou stretnem... Minule som išiel do kníhkupectvo Panta Rhei a vyberal som knihu pre Mišku. Poprosil som predavačku, aby mi ukázala nejakú romantickú knižku, ktorá nemá smutný koniec a predavačka mi dala na výber 2 knihy. Ja som si z tých dvoch kníh vybral pre Mišku knihu od spisovateľky, ktorá sa volá Jana PRONSKÁ a kniha má názov REBELKA. Miška rada číta romantické knihy, Daniel Still, alebo Táňa Keleová-Vasilková- naša spisovateľka je tak povediac známa. Ale zistil som, že spomínaná spisovateľka sa narodila v Gelnici a býva v obci Nálepkovo.Takže ma potešilo na srdci, že v mojom rodnom kraji máme romantickú spisovateľku. Ak by som tú knihu pre Mišku nekúpil, veru by som nevedel, že môžem byť rád, že máme takú spisovateľku... S kamarátom Martinom som tiež v kontakte, občas sa prejdeme po meste, alebo ideme do Madarasu-to je taký Shopping Center v našom meste. Vedľa hypermarketu TESCO EXTRA máme OC NEO ZÓNA a tam sú všelijaké obchody: NAY, DM, TAKKO, DEICHMANN, SPORTISIMO, Admiral, TOM TAILOR, DRÁČIK a toho mesiaca v decembri 2016 sa Neo Zóna "rozrásta" o tri obchody a to o KIK, TED-i a PEPCO. Obchod TED-i má u nás premiéru, obchody Pepco a Kik nájdete aj v spomínanom Madaras-e. Stále roznášam letáky Kaufland a aj napr. Planeo, NaY, Asko... Kaufland letáky mi vezú domov každý utorok a tie druhé letáky mi vozia vždy v sobotu, ale s takým dátum, že si ich vždy poskladám a roznášam ich spolu s Kaufland-letákmi v utorok, lebo časovo mi to spojenie roznášania letákov vyhovuje... Ináč Spišská Nová Ves sa stala NAJ krajším mestom Slovenska na čo som ako obyvateľ SN hrdý... Zajtra idem s mamkou a babkou na spoveď, aby sme ju mali za sebou a postupne všetko pripravovať na najkrajšie sviatky roku Vianoce. Kamarát Martin má vždy v utorky a štvrtky na jazykovej škole Španielčinu, tak ak tam nejde autom, tak ho aj potlačím na Tarču- sidlisko, kde je tá jazykovka a som spokojný, že mu pomôžem... Na Vianoce sa o niečo viac teším, lebo moja mamka EVA má vtedy meniny... Darčeky na Ježiška mám už takmer komplet kúpené a najviac sa moja duša bude radovať, ak si pod stromčekom nájdu nejaký darček synovci Edko a Slavko -síce už nie sú najmenší... Najstaršiemu synovcovi som kúpil Darčekovú poukážku v hodnote 10€ na nákup do Kaufandu a aj pivo a bude mať aj ponožky a peniaze. Slavkovi som kúpil knihu od Davida Walliemsa- Babka GAUNERKA, Edkovi zas knihu Harry Potter a prekliate dieťa od Rowlingovej... Tiež budú mať aj ponožky a peniaze. Pre sestru, babku, seba som objednal od Mišky na Vianoce kozmetiku AVON. Miška začala popri Avone robiť aj ORIFLAME. Pre otca mám vodu po holení-viac nechce nič... Ja som bol aj v Poľsku v Nowom Targu-tam je teraz nová tržnica na opačnom konci mesta...videl som ju asi pred vyše mesiacom prvý krát a kúpil som si tam topánky, 2 rifle a sveter. Jeden sveter mám aj od Ukrajinky,takže tie 2 svetre a jedne rifle si nájdem pre seba pod stromčekom. Ešte si nájdem aj zdravé tyčinky a kozmetiku AVON-z nej napr. vodu po holení... Pre sestru mám ako darček pekáč od Delimano, 2 kakaové revitalizačné krémy na tvár ruky a telo, pekné tielko a peniaze. Pre babku máme vestu, CD Kandráčovci, a telový krém. Pre tety mám sprchové gély, tielka a aj pre druhú babku sprchový gél a pekné tielko. Ešte jednej tete kúpim asi olivový olej. Ináč mi doktorka píše lucídny, vzťahovačný, introvert, ale našťastie nepočujem hlasy a ani nemám pocity sledovania... V januári 2017 mi sestrička zoberie krv, už prešli 3 mesiace... Zima je depresívnejšia ako leto, preto by som bol veľmi rád, aby sme mali dúfam, že iba slabé depresie... Kúpele dali akciu od 1.janára do 30.apríla na 9,90€ na deň plus kúpeľný poplatok. Rozmýšľal som ísť do kúpeľov v polovičke mája, ale nevedeli mi povedať, či ešte bude platiť ďalej akcia, že to vedenie kúpeľov oznámi vždy krátko pred začatím novej akcie v skupine B. Tak som sa rozhodol, že pôjdem s kamarátom Igorom do kúpeľov v polovičke marca 2017. ak by sme to dovtedy stihli vybaviť, ak mi ich psychiatrička odporúča začiatkom januára...Púšťam sa aj do hoci akých súťaží, napr. do súťaže COOP Jednota-vyhrajte auto za vianočný nákup a ďalšie ceny... Aj s Kauflandským adventným okienkom občas súťažím a pevne dúfam a aj som naivný, že niečo vyhrám... Vo štvrtok chodím vždy do Lidl-a po nové letáky a v nedeľu zas vždy chodím do Tesca tiež po nové letáky...Na VIANOCE, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne pokoj, radosť, dobrú vôľu, a nielen v túto svätú chvíľu, ale každý jeden deň v roku praje Robo. Požehnané Vianoce a šťastný Nový rok 2017 vám praje ROBO. Nabudúce už PRISAHÁM, že budem Vám písať častejšie, že ako sa mám a čo mám nového. Bol som aj pri psychologičke, tá ide zajtra do Krakova na Vianočné trhy, potom mi povie, ako sa jej páčili... Pomohla mi, už sa teším na ďalšie súkromné psyhchologické "rozprávanie medzi mnou a psychologičkou Karin. Takže asi tak...S pozdravom ROBO. sunny sunny sunny sunny sunny sunny albino albino albino albino albino albino Basketball king king santa santa santa santa rendeer rendeer bounce bounce pig pig pig pig
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 17 december 2016 - 11:05

Ahoj @Mischelll (Mischelll). Teším sa, že moje rady dávno poznáš a že si ich nevzala odo mňa ako niečo nevhodné. Čo sa týka zvládania školy a práce, ďakujem Ti za Tvoje povzbudenie v tomto smere. Je ale aj pravda, že školu výrazne zanedbávam a preferujem prácu. Takže vcelku robím len to, čo odo mňa vyžaduje kreditový systém, teda urobím to minimum, čo treba na získanie kreditov - nejaké sebarozvíjanie a hlbšie nazeranie do svojho odboru nerealizujem, čo je azda aj škoda, no psychicky teraz neviem uniesť hlbší záujem o odbor, musím ísť len po povrchu. Ak budem niekedy magister, tak len "povrchový". Embarassed Čo sa týka Tvojho rysujúceho sa nového vzťahu, vôbec sa neobávaj "začínať akoby odznova", vždy sa to oplatí z dlhšie-dobého hľadiska. Ani sa nenazdáš a prejde polrok Vašej komunikácie a už o sebe budete vedieť kopec vecí. A polrok je stále krátka doba, v tomto nie je dobré sa uponáhľať. Zamilovanie alebo ako to ja nazývam "spustenie vzájomného užšieho záležania na sebe" si vytvoríme až postupom dní, týždňov, u mňa dokonca mesiacov. Smile Držím Ti palce, Mischelll, nech sa Ti darí.

Ahoj @Tuto (Tuto). Uf, dúfam, že Ťa to príliš nebolelo, keď si padol nedávno na zľadovateľom chodníku. Shocked Ma to celkom zaujalo, snáď všetko je ok. Okrem toho pozerám, že chodíš pravidelnejšie na tie raňajky, resp. do obchodu nakúpiť niečo dobrého do domácnosti. To mi vyznieva ako rodinná idylka - rodičia sa zobudia a čaká ich niečo čerstvé od syna. Celkovo sa mi páči aj Tvoja nedávna chuť bojovať, namiesto "kde ma položíte, tam budem", ako si písal v inej téme. Tvoja snaha o vlastnú užitočnosť nadobúda každý deň úplne konkrétne realizácie, takže proste palec hore a klobúk dole odo mňa. Prajem Ti, nech Ti Tvoj životný program byť užitočný a nápomocný zdravíčko čoraz viac umožňuje a nech sa máš dobre, Tuto. Ahoj. Super!

Ahoj Zombie. Aj by som Ťa rád poprosil, či by si si nevyhodil z nicku to slovo "antikrist", ale asi mi je do toho nič, takže to je len taká moja súkromná túžba, nakoľko sa mi zdá zo svojej pozície veriaceho oslovovať niekoho slovkom "antikrist" veľmi nežiaduce. Ale ak si to tak chceš nechať, tak s tým nič nenarobím. Koniec koncov, adventný veniec nad fórom je vyslovene kresťanský prvok, a zatiaľ mi to tu žiadny neveriaci člen fóra nevytkol, takže keďže sú tolerantní voči mne, tak musím byť (chcem byť) tolerantný aj ja voči Vám. Tade vedie, verím, cesta k vzájomnému príjemnému spolužitiu. Čo sa týka Tvojho príspevku v tejto téme, hodnotím kladne, že si zmenšuješ porcie jedla a že plníš svoje plány aspoň sčasti. Cítim to ako výraz silného boja a že sa nevzdávaš. Si už celkom ďaleko v osobných skúsenostiach v boji so svojou poruchou, rokmi si sa naučil, čo na Teba funguje a čo nie. Takže paráda, len tak smelo ďalej. Smile Želám Ti všetko dobré, drž sa. Super!

Ahoj @Chinaman (Chinaman). Ďakujem za pochvalu s bicyklom. Veľmi chválim Tvoju činorodosť počas dní. Naďalej Ťa rád čítam, páčia sa mi Tvoje sumarizácie, vždy si viem vďaka nim dobre predstaviť, ako si strávil deň a vie ma to všelijako inšpirovať alebo vyzvať k zamysleniu. Niekto má rád beletriu v knižkách a tak číta cudzie (vymyslené) osudy v tzv. krásnej literatúre, no ja som si uvedomil, že veľmi rád čítam sumarizácie reálnych, nevymyslených osudov živých ľudí z ich bežno-bežných dní. A toto fórum a okrem všetkých ostatných členov aj Ty v ňom mi k tomu dávate príležitosť. Smile Želám Ti všetko dobré, Chinaman, maj sa pekne. Super!

Ahoj @Robo (Robo). Aj za seba som Ti dal reputačný bod. Smile Teším sa, že Ti to vychádza s Miškou a vedieš naďalej dobrý život. A ešte aj stále brigáduješ a nakúpil si miliónpäť darčekov! No obdivuhodné to je, iste budú mať radosť. Super! Nech Ti to teda vyjde, aj sviatky, aj neskôr tie kúpele. Teším sa už teraz na ďalšie Tvoje príspevky, dovtedy želám všetko dobré, maj sa, Robo, čo najlepšie. Vitaj

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 17 december 2016 - 11:40

Ahojte. Super!

Tento týždeň som aj ja mal dosť náročný, psychicky i fyzicky. V práci sa nám dosť zlepšili vzťahy, takže akoby sme obrátili po tom nevydarenom "hádavom" pondelku nový list. Brigádničky mi naďalej veľa pomáhali, stále platí, že cítim, že tohtoročnú top-sezónu zvládam aj vďaka nim oveľa-oveľa psychicky lepšie, než minulý rok. K tomu sa napájam kofolami a colami (bez cukru), a tiež kofexami. Niekedy to nepomáha, lebo napr. včera som mal stres s jedným zákazníkom, a odchádzal som veľmi zronený domov z tej situácie, strašné výčitky svedomia som mal a mám, veľmi mi je to ľúto. very sad2 Včera som preniesol hore-dole asi 130 balíkov, každý mal približne 20-25 kg, mnohé som presunoval viackrát, minimálne dvakrát, takže bezmála 6,5 tony mám v rukách. Večery sú tým pádom dosť o fyzickej únave a zaspím prakticky už okolo 21:30. Má to malú výhodu - celkom sa mi za ten december začali rysovať bicepsy a tricepsy na ramenách - aj bez toho, aby som navrel ruky, aj tak je už vidno rysovaná svalovina. laughing Very Happy To sa nechválim, skôr si robím srandu, že reku všetko zlé je na niečo dobré. A predsa len som pred nejakým časom vravel, že plánujem budovať na rukách svaly, a hľa, ani do posilky nemusím chodiť. laughing Celkom ma to ale povzbudzuje, takže v januári na to asi nadviažem systematickým zdvíhaním závaží a budem to rysovať už aj možno úmyselne. Embarassed Chrbát ma zatiaľ nebolieva.

Šéfka si odo mňa vyžiadala hodnotenie jej šéfovania a mali sme takú chvíľku, že okrem množstva pochvál som jej "medzireču" spomenul, že by mohla menej nadávať. A ona si to fakt vzala k srdcu a snaží sa používať menej vulgarizmov! Je to fakt cítiť. Takže aj preto vnímam, že je v kancelárii menej negativity. it is perfect

Psychiatricky sa hodnotím asi na 2+. Nálady relatívne dobré, hoci včera bol drsný depresívny výkyv. Psychóza asi nič, ale dosť ma otravuje flush, zádery, neurózy a z fyzického zdravia zase nebezpečné znamienko na chrbte, ktoré krváca a sčernalo. Volal som aj kožnej a objednala ma na 9. januára, lebo že skôr nemajú voľné. Embarassed Bojím sa melanómu, ale tak verím, že okrem toho existuje ešte celý rad iných diagnóz, ktoré by mohli prísť do úvahy. No, I cannot accept

Dnes ešte plánujem: relax, vysávanie, vynáška z pivnice hore na balkón (stoličky, vianočný stôl, vianočný stromček), poobede asi spoveď niekedy okolo tretej (alebo až zajtra... Kňaz ). Bolo by fajn dokončiť seminárku a už som veľa týždňov nehral žiadnu počítačovú hru... typing

Ďakujem za prečítanie, prajem Vám všetko dobré, kamaráti. winter

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 18 december 2016 - 13:51

@Fajny, všetko najlepšie k Tvojim dnešným 38. narodeninám!

Želám Ti hojne zdravíčka, šťastíčka, pohody, nech sa máš v novom roku života dobre a ide Ti všetko podľa predstáv a plánov. Drž sa, všetko naj! giving a hug Great party

Nech sa páči, tortová čokoládová šachovnica celá pre Teba! Very Happy

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Saachy10

Maj sa pekne.

Huge smiley Applause

S pozdravom
matej
Pretty good

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 18 december 2016 - 20:22

Ahoj Matej!
Ďakujem za vety v Tvojom príspevku. K tomu len toľko, že si pripadám ako "čaptavý" aj pre dnešok. Na ľade si dávam pozor, alebo ho obídem, ale zasa som sa "strepal" na prechádzke na nečakanom výmole-schode. Spadol som síce len na ruky, ale už si pripadám ako... Pravdepodobne by som sa mal menej "kochať" a viac pozerať pod nohy.

Zaujalo ma to s tými balíkmi, že si zmocnel a aj ruky zabrali. Osobne si myslím, že je to aj dobre, že sa Ti strieda práca fyzická s tou psychickou, máš to takú psychohygienu a možno aj viac toho zvládneš.

Teší ma, že zdravotne to hlavné máš na poriadku, čo je základ. Nejaké tie "menšie záležitosti" sú vždy, je to akoby "just", aby niečo človeka otravovalo.

...............

fajny, pripájam sa ku gratulácii

...............

Ahoj všetci,
pre dnešok to bol úplne obyčajný deň vynímajúc únavu riešenú podriemavaním. Okrem prechádzky a vyberania kamienkov z rúk po "rozpleštení sa" pri obchode v zásade klasika. Teda vlastne bolo trochu Netu, TV aj čítania. Tradičné záležitosti som si porobil k svojej akej-takej spokojnosti. Okrem iného ma potešil telefonát. Celkom som bol rád faktu, že som mierne obmedzil spotrebované cigarety, čo však zasa nejako slávne nie je.

Na záver vám všetkým prajem pohodu pri prípadnom poslednom zháňaní darčekov, a celkovo, aby vám ten pracovný týždeň ubehol čo najpríjemnejšie.

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 88 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 75 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore