Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 65 z 88 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 76 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 25 december 2016 - 23:06

Ahoj Jaro, teším sa Tvojmu novému príspevku. Prajem podobne aj Tebe pekné sviatky. Drž sa. Super!

***

Ahojte, kamaráti. Super!

Vianoce prežívam akoby pokojne, trošku sa miestami aj nudím. Veľa rozmýšľam, občas driemem, chýbať nemôže obžerstvo. Štedrovečerná večera dopadla vlastne dobre, miestami som však mal ostrejšie bolesti pankreasu, pravdepodobne z piatočných chili chipsov (začalo mi to totiž už v sobotu ráno). Jedlo inak chutilo, sociálne interakcie za stolom boli ok. Darčeky boli kvázi-skromné, dominovala v mojich prírastkoch drogéria, pyžamo, sluchátka, od švagrinej stredného brata som dostal malý ruženček na zápästie. Potešil aj drahý lós, v ktorom som po zoškrkaní políčok vyhral náhodne zrovna 20 eur. Dojatie 2  Lósy dostali aj iní, ale spomedzi nás piatich (mama, otec, ja, stredný brat a jeho snúbenka) som vyhral len ja. Zírám Reakcie na moje darčeky boli poskromné, v niektorých prípadoch som sa netrafil, najviac som trafil u otca s dévedečkami a u mamy s paysafecardom pre jej počítačovú hru. Pretty good

Štedrý deň som inak trávil trochu nervózne, bol som ešte rozbehnutý z týždňa a nevedel som si zvyknúť, že je zrazu kľud. Trochu som pomohol so stolom, nejaké to pozametanie podlahy a podobné drobnosti. Trápil som sa s pankreatitídou, napriek ktorej mi ale celkom dosť chutilo jesť. Dnešný deň som trávil pasívne, hral som sa počítačové hry (najmä Anno 1602). Dosť som aj driemal. Sleep Telkáč sa mi nechcel pozerať. scratch

Stav hodnotím na 2. winking

Želám Vám pekný vianočný svätoštefanský sviatok a teraz pokojnú noc. Napíšte, ako sa máte a ako sviatky prežívate, čo porábate/neporábate a ako sa cítite/necítite. Embarassed typing

S úctou Vás pozdravuje kamoš
Matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 26 december 2016 - 0:33

Ahoj Jaro,
určite medzi nás chod aj častejšie, tešíme sa každému príspevku. Je mi ľúto, že si bol v nemocnici. Pomohli Ti zásadne? Drž sa

.........................

Ahoj Matej!
Určite si v týchto dňoch dobre a kvalitne porelaxuj. Mal si toho sakra veľa a tak si oddych a kľud zaslúžiš. Mrzia ma tie Tvoje rodinné záležitosti, ale verím, že z postupom času sa to pravdepodobne upraví, čo aj prajem.

.................

Ahojte píšuci aj čítajúci fórumáci!
Vlastne ani neviem ako sa mám. Rána sú pomerne OK, ale čo sa týka večerov: zle?

Víťaz Na prvom mieste je dnes u mňa vzťahovačnosť, teda najradšej by som ani nevychádzal z domu a vlastne večer som práve dnu.

:druhé miesto: Druhé miesto môžem venovať hlasom na balkóne, ktoré však neboli príliš silné.

A tretie miesto zaberá únava Strašiak

Ďakujem za prečítanie a prajem pekné prežitie nasledujúcich dní


_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 26 december 2016 - 6:54

Ahojte kamaráti!
Vlastne je zvláštne pre mňa sem do témy písať tak skoro, ale zasa si hovorím, že bude lepšie, ak pár viet budem písať ráno a nie večer, keď sa práve vtedy necítim duševne fit.

Zobudil som sa približne niečo po štvrtej, uvaril si kávu a zobol som niečo málo z koláčov. O niečo neskôr som išiel na prechádzku zvyčajnou trasou. V zimnej bunde mi bolo až priteplo, ale zase chodníky boli v dobrom stave. Prekvapilo ma, že som stretol o takom čase až troch chodcov a jednu bicyklistku.

Zdravotne mierne "krívam", v zmysle duševnom. Rána sú pomerne dobré, ale v poobedí-navečer je to horšie a ťahá sa to až do večerného zaspávania. Vlastne som o tom písal už v predchádzajúcom príspevku. Som zvedavý, čo a ako dnes. Pridal som si tak Amisulprid 100, tak snáď sa polepší.

Veľa zdaru nielen zdravotne vám praje Tuto

winter

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 26 december 2016 - 10:02

Tuto (@Tuto), myslíme na Teba! Snáď ten zvýšený Amisulprid pomôže. Drž sa, kamoš, nech sa Ti polepší. giving a hug

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Macaka10

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Po 26 december 2016 - 12:33

Ahojte santa

Tuto - celkom dobry napad pisat rano ...vtedy este nevies co ta caka...a si skor optimisticky...

Matej - urcite by si mal vypnut a oddychnut si....viem ze potom bude rozbeh do prace a povinnosti tazsi...ale uz to potrebujes...

Jaro - pekne, ze si sa ozval Smile

Ako sa mám? ....teda v zmysle atmosfery vianočnej....dobre...uz lepsie...na vianoce to ako vzdy zo začiatku škrípalo...teda co sa príprav tyka....ako segra zase prehanala z poriadkom...a aj tak aj ked vsetko urobila....tak jej priatel ked prisiel...mal alergiu ....ja tak tipujem ze na Nás... lol! no nie je to sice pekne...ale asi to tak bude...alebo ma na niečo alergiu na čo ani on sam nevie co to je...a mi to mame doma...jooj co sa darcekov týka...tak toho roku som nečakala, že z darčekov budu na mekko....ani nic podobne....ale pacili sa...a dokonca otec si svoj darcek zobral a nosi ho....takze som nadmieru spokojna....ako segra vymyslala teda nie ze sa jej nepacili darceky....ale chcela pre nas nieco spoločne kupit....ale nevyslo jej to...tak no asi je sklamana.....no aj ju lutujem.....a dokonca aj jej sa moj dacek pacil ta kozmetika a nausnice - tie som tam len tak dohodila nakolko mam kopu nausnic....a tie co sa mi nepacia som posunula jej bounce no a oni sa jej pacili a podla toho co hovrila ak sa nepretvarovala tak ich aj nosit chce...co je ako keby vianočný zazrak.....este ma napada ze teraz sa sice prezieram ale od januara slubujem aj tak verejne ze idem chudnut aj z pripravkom aj cvicenim.....proste idem do toho....chcela som uz v decembri ale proste som to prelozila kvoli sviatkom....jo a teraz este moja vztahova story....no je to na figu vsetko....teda tie vztahy....ako moj byvali sa mi v kuse ozyva...a ja pisem s nim...ale tak to proste nejde...tak na figu...ani to ani ono...nie sme nic....len kamosi....a novy kamoš Brano sa mi asi vyhyba na nete....a ku vsetkemu tomu na silvestra nejdem nikde kamoška sa pohadala s priatelom....a vsetko sa ruší...teda uz skor sa to zrušilo.....co mi az tak nevadi.... lol ...


Prajem pekného Silvestra Šašo



_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Evry day happy day

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Po 26 december 2016 - 12:50

Ahojte Wink

Ahoj Matej-aj ty sa drz,nech ti vsetko vide.

Ahoj Tuto-ci mi pomohli zasadne?no mozno aj ano.Castejsie by som sem rad chodil keby bola Android aplikacia schizoforum tak som tu nonstop ale ako vidis tak som tu aj dnes.Drz sa aj ty tuto nech sa dari.

Ahoj Michell-este sa aj ozvem Wink


Sledujete telku?Ja kukam cez sviatky na rozpravky,pisna pricezna,sol nad zlato atd.jocolor

Stredu mam narodeniny a prvy darcek bude od sestricky inekcia hm ale ja si chcem dat aj dake pivko a jeden poldecak na 29devinu

Na silvestra budem asi doma viac ako asi napijem sa a kuknem ohnostroj a pojdem spat a od noveho roka sa musim zlepsit musim nieco robit zatial len uvazujem co?

Krasny nicim neruseny den vam prajem foraci santa
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Po 26 december 2016 - 13:25

Ahojte vsetci, mam sa dobre. Vcera sme boli na navsteve a dnes ide navsteva k nam. Mam taky divny pocit pretoze som ticho na navstevach a zvacsa len pocuvam. Dnes som bol na prechadzke v lese a je tam blato a lad takze neodporucam ale co sa da robit kedze chudnem tak musim mat pohyb! Dost som sa prezral vcera nasilu ponuknutou kapustnicou a rybou. Zatial tolkoto, majte sa co najlepsie a drzte sa.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Po 26 december 2016 - 18:24

Ahojte,

Tuto, ďakujem pekne za pochvalu blogu i označenie "pomerne atraktívna", potešilo Very Happy

Nuž, hoci sú pre mňa Vianoce v posledných rokoch najosamelejším obdobím v roku, zatiaľ sa cítim dobre - a to dokonca i večer! - a to sa cení. Okrem iného som dostala nové, airsoftové pištole na cosplay, ktoré-som-vôbec-nečakala-veď-som-si-ich-sama-kúpila Very Happy Takže už druhý deň vyrábam na ne puzdrá, zajtra ich pri troche šťastia dokončím. A ako tak pracujem (OMG, JA PRACUJEM! Shocked ), nemám ani kedy zamýšľať sa nad zbytočnosťou života a takýmito tými hlúposťami, takže v pohode. Dá sa hádam povedať, že mi je fajn. Keď som rezala kartón, napadalo mi síce všeličo, ale tak čo narobím...
Po fyzickej stránke sa dá, záchvat už dosť dlho nebol (yay!) a glykémie sú všelijaké ako vždy. Ale tak stále žijem(e) a to je snáď dobre.
Majte sa zatiaľ a držte sa flower
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 26 december 2016 - 21:46

Tuto (@Tuto), myslel som na Teba a trošku dúfam, že tento deň budeš môcť zaradiť medzi tie lepšie. Podľa témy o tešeniach to vyzerá nádejne a v podstate Ti deň ubiehal dobre. Daj vedieť, či sa nemýlim. Želám Ti všetko dobré a pokojnú dobrú noc. Zdá sa mi, že zaspávaš v ostatnom čase v lepších hodinách, tak prajem, nech to vydrží. it is perfect

Jaro (@Jaro.BludnySlovak), u nás rodičia pozerajú telkáč, ja osobne ani nie. Akoby som pri tom nevedel obsedieť. Ale je to fajn predstava strávených sviatkov pri rozprávkach. Nazval by som to tradíciou. Prajem Ti pohodičku a príjemný zajtrajšok, ktorý bude Tvoj posledný v starom roku veku. Potom prídu narodeniny a s nimi celkom nový rok žitia! Drž sa. it is perfect

Mischelll (@Mischelll), tak pozerám, že Vám tie Vianoce vlastne aj vyšli. Ešte aj sestra sa potešila darčekom, tak vzťahy sa kvázi držia v norme. To je parádička. winking Som tomu aj ja rád a želám do ďalších dní mnoho novej pohody a spokojnosti. it is perfect Wink Maj sa pekne. Pretty good

Ahoj Chinaman (@Chinaman). Aj ja som ticho na návštevách. Som rád, že to všetko statočne zvládaš a ešte si aj kontroluješ pohybové aktivity. Smelo vpred k svetlým zajtrajškom, kamoš! Prajem Ti všetko dobré. it is perfect

Ahoj Meret (@Meretseger). Aj ja som Ti klikol na zelený bodík - Tvoj príspevok vyznieva veľmi optimisticky a proste cítiť z Teba silu, akúsi ochotu a vôľu "to make own luck". Smile Veľmi Ti s tým držím palce a teším sa, že sviatky prebehli u Teba skôr lepšie, než horšie. Prajem Ti, aby to nabralo skalopevný trend, a aby sa Ti darilo v Tvojich ďalších dňoch. Drž sa. giving a hug

S pozdravom
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 26 december 2016 - 22:02

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba ako-tak. Bolo aj dobre, aj horšie. Stav hodnotím na 2. Psychiatricky ustálene. Doobeda som surfoval po webe, sledoval kalórie, potom som sa hral Civilization 2, starú strategickú klasiku. Potom som sa holil, tiež som si sám nejak vystrihal elektricky účes, resp. skrátil som si vlasy, čím som ušetril 10 eur na holičke. Zdá sa, že mi účes ako-tak vyšiel, nie je to také zlé. Potom som sa krémoval so samoopaľovacím mliekom, najmä tvár a ruky. Solárka sa už bojím, ale nevylučujem jeho použitie do budúcna. Celý deň bol v znamení pasivity, iba na večer som začal po hygiene a strihaní upratovať celú izbu, všetko vyhadzovať, minimalizovať a "dávať na svoje miesto". Zírám

Bol som však veľmi rád týmto 2 dňom voľna, kedy som nemusel prakticky nič robiť. Plus sobota, ale tá už bola aktívnejšia a najmä v nej boli interakcie. Dva dni čistého voľna ma pomerne zregenerovali, takže som sa dal aj fyzicky dokopy po týždennej makačke, že som dokonca zatúžil si zacvičiť a urobil som si taký menší mini-tréning.

Zajtra plánujem:
- práca 8:30-12:30
- sviatočný obed u stredného brata
- azda fitko (kráčanie na bežiacom páse 7 km/h)
- dokončenie seminárky

Neviem, či mi to vyjde - už teraz cítim, že to fitko asi nevyjde, lebo sa mi proste nebude chcieť. Ale je lepšie si dať viacej cieľov, lebo potom bude aj viacej tých, ktoré sa spomedzi nich uskutočnia. Embarassed

Prajem Vám všetkým, drahí forumáci, pokojnú noc a príjemný utorok.  welcome or bye

Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 27 december 2016 - 9:10

Ahojte pekne rano vsetkim prajem Wink

Matej-Dakujem nemam co k tomu dodat Cool


Po dlhej dobe som sa vyspal dobre ani raz som sa v noci nezobudil tak som rad,pojdem kuknut nieco v telke it is perfect

Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 65 Empty happy birthday jarqo

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 27 december 2016 - 9:46

Zajtra si pripijem na vas priatelia ktory aj taskosti znasaju pripijem si na:Michell,Mateja,Tuta,Meresceger,chinam...,a ostatnych clenou fora,dnes rano som nezacal as tak fajn uz som vipil 3poharyky piva,zajtra ma pichne inekcia do zatku a deme na to,som tak uvazoval ze ak mi nezmenia liecbu tak 90rokoch ak sa dozijem budem mat riadne rospichany zadok ale co uz to prejde.Tak na vas priatelia s fora dajte sa dotla dole na silvestra alebo len decentne,idem pit este pivo a zajtra si dam trosicku dacoho dobreho ved smutnych 29 je fajn mat moj tatko zomrel ked mal 24 rokou zijem dlchsie tak to slavim drzte sa vsetci dobroty a lasky nech sa vam dari ide sa pit a od noveho roka nedam do seba ani kofolu ja pijem len na narodeniny silvester a to je vsetko to mam po hromade it is perfect
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 88 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 76 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore