Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 51 z 88 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 69 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Št 3 november 2016 - 11:56

Ahojte Wink

aj ja sa priklánam k myšlienke mať jednu knihu a z nej si zobrať a aplikovať to čo mi najviac ako to napisať najviac zapasuje, ale nie je to ono.....nad čím najviac rozmyšlam po prečítaní......vlastne ma napadlo aj to, že ty Majtej maš asi už nie malo knih o motivácii a pozitivnom myslení prečítane.....a že skoro by si už mal byť odborník na to.....teda tak si myslim.....ja čitam len od jedneho spisovatela motivačne knihy....a musim povedat mne zaberaju a pomahaju.....ani neviem prečo....všetko som samozrejme neaplikovala......ale viac veci bolo takych, ktore som myslim správne pochopila a vzala/preniesla do svojho života....čo si myslim, že je uspech....tie knihy mi sadli.....a možem povedať ja som aj čítala motivačné knihy od iných spisovatelov....predtým....a ano robila som si rozne tabulky.....teda svoje motivane veci ako to radili v knihe....a mala to na očiach atd.....ale nepomohlo to .....skoro vobec....ked tak uvazujem časom som sa čiastočne aj z toho dostala do depresie, že som si nevedela určit svoj ciel....a často to tak je ......ze aj to je dovod mojich depresií.....taka banalita....ako ciel to vie kazdy o co mu ide, co chce v zivote dosiahnut.....čo??? no ja tak na jesen už neviem o čo mi ide a čo chcem dosiahnut....a jasne pisu tam ze treba si zvoliť vyšší ciel, ale ked vidím že je v nedosiahnutelnej buducnosti....ako ked vidím, že moja doterajšia pritomnosť nenasvedcuje ani zdaleka tomu aby som aspon 1/4 ciela dosiahla.....tak viem, že moj ciel je zbytočný.....asi tak...


Ako sa dnes mám?.....no po antidepresívach celkom fajn....totiz jasne vy-kivy nalad a vsetko to je pritomne....ale na to som si aj zvykla....asi som to ja.....čo ma však trápi je moja neistota....ale nie, že ja som neista ....ale skor, že tak jednam.....aj si uvedomujem moju chybu ...vzdy chcem len to najlepsie....teda aj zo vsetkých možnosti aj pre vsetkých.....asi sa musim zamerat len na jeden ciel....vybrat tu najlepsiu moznost pre seba.....

Prajem pekný novembrový deň flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 3 november 2016 - 19:07

Mischelll, veľmi dobre Ťa chápem s tým cieľom. Musím ešte uvážiť, ktorá kniha z mojej zbierky mi najviac pasuje (už tú zbierku kníh nemám úplne veľkú, lebo som sa v záchvatoch minimalizmu háld kníh zbavil, prevažne rozdal). Mal som rád Tracyho, lenže on patrí medzi tých motivátorov výkonu a produktivity. Musím si vybrať spomedzi svojich tzv. šťastných kníh. Čo sa týka životného cieľa, ja tiež neviem, čo chcem v živote dosiahnuť a o čo mi tu ide. Nemám ujasnené, čo tu mám na svete robiť a kam sa uberať. Moje časté pocity prázdnoty obzvlášť v posledných dňoch sa zameriavajú práve na tento fakt. Crying or Very sad Maj sa pekne. Smile

Ahoj Tuto. Mávaš tie hlasy a načúvanie podozrivým zvukom z okolia spojené aj s paranojou, teda že máš strach, že niekto niečo o Tebe zlé šepká či hovorí? Len mi tak napadlo, že či sa na to nedá racionalizačne zaútočiť tak, že by si sa vysmial mienke druhých (či už reálnych ľudí, alebo fiktívnych v hlave). Čiže by si druhým ľuďom a pôvodcom hlasov a pôvodcom šomrania a zvukov takpovediac dovolil, aby si o Tebe mysleli zosmiešňujúce a zlé veci, hoci aj nepravdy. Možno by tak vstúpilo do hry akési odľahčenie a zvuky by stratili významový obsah a zmysel alebo silu. Možno iba triafam celkom mimo, iba mi to tak napadlo, lebo ja čím viac dovolím ľuďom, aby sa na mne smiali, alebo dovolím vlastnému červenaniu sa červenať a ponižovať ma (vnútornou rečou si hovorím "červenaj sa, áno, ešte viac, viac, viac, chcem aby si sa červenal"), tak paradoxne úzkosť slabne, aj vzťahovačnosť klesá. Naopak čím som viac napätý, a čím viac pestujem pocit ohrozenia svojej akejsi dôstojnosti alebo vlastnej mienky o sebe či svojej hodnoty tými všetkými externými podnetmi (či už reálnymi, alebo psychoticko-namýšľanými), tak vtedy úzkosť stúpa. Platí rovnica: "Prijímam a tolerujem výsmech a nadávky na moju adresu" = žiadny pocit ohrozenia, úzkosť pri podnete klesá. Naopak rovnica: "Neprijímam výsmech a nadávky, bojím sa ich, cítim, že si to nezaslúžim" = veľký pocit ohrozenia, úzkosť pri podnete stúpa. Embarassed

Ak táram Tuto, a Ty už dávno si to skúšal, tak beriem späť. Iba mi to tak spontánne v tento večer napadlo, tak že reku sa o myšlienku s Tebou podelím. Ale zas človek ako Ty, ktorý žije s hlasmi celé dni, a pritom vždy večer o nich zreferuje na fórum úplne neutrálnu správu, tak to jednoducho musí znamenať, že si psychicky veľmi silný človek, ktorý hlasy nijak neživí, ani s nimi nespolupracuje dodávaním pocitu vlastného ohrozenia, proste ich iba ignoruje a koexistuje s nimi. A schopnosť takejto neutrálnej koexistencie a ignorácie - to je niečo pozoruhodné, za čo Ti tlieskam. Super! Applause Takže nakoniec som si možno aj na otázku odpovedal sám. Myslím na Teba, drž sa, kamoš. Pretty good Vitaj

Aj ostatných forumákov pozdravujem a želám všetko dobré. Huge smiley
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 3 november 2016 - 19:33

Ahojte všetci. winking

Žiaľ, tento deň patril medzi tie slabšie u mňa. Dosť ma bolela hlava, cítil som tlaky v makovici a hlavne za očami. Tiež sa mi zhoršil zrak, nevidím rozoznať tváre už na 15 metrov. Veľmi sa bojím, že či nebudem potrebovať korekciu, trebárs dioptrie až -1, čo by možno vyriešilo aj ten bolehlav, aj problémy s ostrosťou videnia. Už je 15 mesiacov od operačného zákroku očí a cítim sa dosť smutne, že mi zrak tak vážne hapruje. A vrátiť sa k šošovkám... to mi nie je po chuti. Crying or Very sad

Nálady som mal klesajúce, útočila na mňa depresia zo všetkých strán. Nekomunikatívnosť som sa snažil prebíjať taurínom, masážou spánkov a očí. Pri komentároch kolegýň som sa vyhováral na bolesť hlavy, čo nebola nepravdivá informácia. Čo sa týka energie na pracovné úkoly, tak opäť tradične po zjedení obeda som bol spomalený, ale v podstate sa mi darilo držať stabilné tempo. Nadčasovať som mohol, ale nešiel som kvôli bolehlavu - potreboval som vypnúť a ísť trochu relaxovať domov. A tomu sa venujem práve teraz. Prezliekol som sa, zapísal stravu otcovi aj sebe (ja zas 10600 kJ! very unhappy ). A píšem na fórum, počúvam hudbu, vybavil som maily.

Zajtra som v robote len do 13:30, lebo potom mám náhradné voľno, idem do školy na prednášku. Keď prednáška skončí, vrátim sa ešte dorobiť nejaké krabice späť do práce, čiže predpokladám, že niekedy okolo 18:00 vyrazím späť a domov sa dostanem až okolo 21:00. Akurát túto sobotu vyučovanie nemáme, tak netreba po dlhom dni vstávať. Polícia

Dnes bol na mňa kladený znovu ťažký nápor negativity z okolia (volám to negatívna energia, proste vulgarizmy kolegýň, ohováranie, spory, nezhody, zlá komunikácia medzi prevádzkou a centrálou, účtovné chyby, problémy s kasou, vyplakávanie sa a pesimizmus niektorých, sťažovanie sa, nenávistné poznámky voči niečomu). Zdá sa, že by som tento nápor vedel celkom dobre spracovať, ak by ma nebola hlava. Práve tá robila celú vec na psychické znášanie ťažkou. Teď ma bolí oveľa menej, a hoci cítim pozostatky negatívneho oparu, je mi psychicky polepšene. Ale aj tak počúvam smutnú, pomalú hudbu... Záchod

Ďakujem Vám za vypočutie. Prajem Vám, priatelia, pekný večer, dobrú noc a pokojný piatok. Super!
matej
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Št 3 november 2016 - 19:54

ahoj @Matej

to co popisujes najma v praci by som tam asi nevydrzal,jedine co ta tam drzi je asi ten prijem,co sa tyka tych hlasov sam si pisal ze si si nasiel na to nejaku obranu co je fajn,sam by som o sebe taketo stavy nemohol tvrdit pretoze tiez mam na to obranu ktora je zamerana na inu osobu ako mna a dost to pomaha,tak isto ked mi je pri hlasoch neprijemne sa hlasnou nadavkou ozvem a davam tim na javo ze nestrpim taketo priblble pripomienky ci zvuky,

ahoj vsetci,

dnes ako predchadzajuce po zvacsa sni v duchu citania,trenovania a relaxu,
ak by som mal popisat svoj zdravotny stav,tak naznaky psychozy su davno a daleko za dverami a ako smiesna spomienka nanu,uz si nepametam kedy to bolo naposledy ale pametam si ze som nepotreboval cudziu pomoc a sam som ju prekonal,diky bohu za tuto skusenost,od vtedy len stlmene divne-bludne haluze,ktore mam pod kontrolov ako som sa v prispevku zmienil vysie,
majte sa a opatrujte sa

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Daydjcuonglost
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 3 november 2016 - 20:19

Ahoj Fajny. Dojatie 2

Kdeže, vôbec ma tam nedrží príjem, veď príjem je tam malý. Drží ma tam to, že agenda, ktorú mám na starosti, sa mi páči, vyznám sa v nej a veľmi ma baví, dá sa povedať, že ma napĺňa a cítim sa tam v tom súkolí všetkých ostatných pracantov užitočným kolieskom, ktoré má presne definovanú úlohu, postavenie a svoje miesto. Ak náhodou vo svojej agende niečo ja pokazím, alebo absentujem v práci, hneď je to cítiť negatívne v celom súkolí. A ak naopak riešim všetko dobre, tak aj predajkyne sú spokojné a predajňa šlape ako hodinky. Drží ma tam teda hlavne ten pocit užitočnosti, potrebnosti, a to že ma to baví. A kolektív nie je zlý, ja obvykle nie som predmetom rečí, ale súčasťou spomínanej negativity sú skôr reči na iné kolegyne od iných kolegýň, alebo vulgarizmy, ktoré kolegyne furt používajú. Neviem, kde to tie ženy nabrali, že sú také strašne vulgárne aj v situáciách, kedy neprejavujú hnev, proste to majú ako svoje bežné vyjadrovanie. Ani chalanov som takých vulgárnych ešte nezažil, a toto sú mladé slečny medzi 20. a 30. rokom veku. A potom je tam veľa smútku, pesimizmu, vyplakávania. Príliš veľa emócií sa rieši. Tiež ako súčasť negatívneho náporu cítim, keď sa v kancelárii rozoberajú chlapi a keď všetky strašne vlhnú pri takom brigádnikovi, onakom obchoďákovi, a tak ďalej (to je ich vlastný pojem "vlhnúť"). Trošku aj žiarlim, že mňa ako sexuálny objekt nikdy nevnímali, a príde ktosi, koho ani nepoznajú, a už sa roztápajú a potom o ňom ešte 2 hodiny rozprávajú, aký je úžasný. To sa mi zle počúva a vnímam to ako negatívny nápor. Taktiež ohováranie svojich partnerov, to je ďalšia kapitola. A potom veľkou kapitolou negatívnej energie je pracovný stres, teda keď niečo nefunguje, mrzne systém, blbne kasa, centrála dá zlý pokyn, niečo pobabre, vydá prevádzkam dezinformáciu, nevyjadrí sa jasne. Alebo keď riešim reklamácie, na ktoré mi dodávateľ ani neodpovedá, ale ma ignoruje. Alebo keď sa kolegyniam nechce roznášať tovar, to je tiež stres pre mňa, lebo sa to kopí a ja potrebujem spracovať ďalšie krabice, lebo potom už nebudem stíhať. I disagree

Takže ja tú prácu rád mám, a nedrží ma tam zrovna príjem... Aj keď bez príjmu by som to asi nerobil, to je už pravda. Embarassed

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 3 november 2016 - 22:22

Ahoj Mischelll!
Som rád, že Ti tie antidepresíva takto "sadli" a taktiež som Ti chcel napísať, že je perfektné, ako vieš komunikovať, teda na Zelle. Považujem Ťa za veľmi šikovnú osôbku, len škoda, že to zamestnanie, ale na druhej strane niektoré veci sú fakt často len o šťastí, a tak Ti ho do budúcna aj prajem...

.................

Ahoj Matej!
Premýšľal som nad tým čo si mi napísal. Moja obvyklá reakcia na hlasy je ich ignorovanie, čo sa mi minimálne osvedčilo v správaní, jednoducho to na mne nevidieť. Pri hospitalizácii do mňa napichajú "rýchly" Haloperidol a jednoducho už na hlasy reagujem aj správaním. Neskôr ma potom len ľutujem čo som všetko povyvádzal. To čo píšeš Ty, sa mi zdá podnetné. K tomu ešte to, že hlasy nemávam celý deň, ale sú to také chvíle... Možno preto ich aj dokážem "držať na uzde". Obvykle tá paranoja je len minimálna, obvykle som si vedomý toho, že to všetko s realitou nemá nič spoločné.

Ďakujem Ti za vyjadrenie, k môjmu malému trápeniu, snáď budúcnosť, blízka - ďaleká, bude zase len ružovejšia.

Silne budem dúfať, že Tvoj zrak sa prirodzene dá do "správnych koľají". Vzhľadom na to, že aj ja nosím okuliare poznám tieto záležitosti. Kedysi, keď som sa v 2. ročníku na gymnáziu dostal očnému lekárovi, tak ten sa zhrozil a predpísal mi -2,5 dioptrie. Dovtedy som vždy sedel v prvej lavici a žmúril na tabuľu, ani pri náhodných stretnutiach som už nerozoznával tváre. Bolo to mrzuté, ale teraz som na okuliare plne adaptovaný.

Myslím si, že každé zamestnanie má to svoje. Si v ženskom kolektíve a možno Ťa slečinky na place tak trochu aj naťahujú a sú celé preč, keď Ťa môžu nepriamo poškádliť, čo sa môže prejavovať napríklad zvýšením hlasu, keď sa jedná o záležitosť, ktorá sa javí ako ideálna na rozbitie Tvojho kľudu. Možno si nimi aj braný ako určitý druh "spiaceho princa", tak Ťa chcú jednoducho zobudiť...

Som rád, že dlhodobo vieš ako na svoj zdravotný stav "vyzrieť". Stále Ti držím palce s tým kofeínom a aj prípadným cvičením a resp. aj počítaním kalórii.

..............

Ahoj fajny!
Neviem, či sa len neopakujem, ale určite aj Tebe držím palce v neľahkom súboji. Veľmi sa mi rátalo to z minulosti, keď si chodil na ten byt pracovať. Máš remeslo v rukách, a vieš ako ho robiť, a to je devíza...

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 4 november 2016 - 7:39

Tuto, dal by som Ti aj tri zelené body, ak by sa to dalo. Ďakujem Ti, veľa si ma povzbudil. giving a hug Drž sa. Super!

Vitaj Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 4 november 2016 - 18:00

Ahoj Matej!
Som veľmi rád, že Ti moje riadky v minulom príspevku "sadli", a snáď Ti budú aj užitočné.

.................

Ahojte všetci!
Tento piatok mám tak trochu zvláštny. Totiž, zobudil som sa niečo pred siedmou (čo už dávno nebolo) a cítil som sa pomerne dobre. Po bežných ranných rituáloch som sa venoval akp. a keď sa mierne zvýšila vonku teplota išiel som na prechádzku kade-tade po meste. Ešte pred týmto, som zabehol do supermarketu pre dve koly, ako záťaž do batoha, plus ešte drobnosti, čo chcela mama k pečeniu. Vonku je pekná jeseň, tak som bol aj rád, že sa môžem pokochať. Ostatok dňa som bol dosť pasívny z únavy, čo na mňa "padla". Priznám sa, že som bol aj rozmrzelý, že som ani nešiel na záhradu, pričom toho tam bolo viac, v zmysle hrabania lístia. Potreboval som si však oddýchnuť. Nejak tak som to v sebe cítil a padlo mi to aj vhod. Isteže by som sa aj rád zabavil s kocúrikmi a "hodil" reč s tetou, ale nejako som cítil, že oddych potrebujem. Teraz som už pomerne OK, neviem, či naši nechcú niečo z obchodu na večeru... Zaspávanie a zaspanie si dovolím tipnúť od polnoci do jednej, čo by som bol celkom spokojný.

Budem sa tešiť, aj keď si tu prečítam aj váš príspevok. Audio stretnutie môže byť zajtra na Zello dialógoch o 20:00.

Užite si ešte piatok a krásny víííkend praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 5 november 2016 - 11:07

Ahoj Tuto. V zásade si mal vlastne celkom pekný deň, hoci aj bez záhrady. it is perfect  Prajem Ti mnoho pekných dní aj do budúcna, zaslúžiš si ich. Všetko dobré! Super! Dojatie 2

***

Ahojte. Poklona

Včerajší deň dopadol vlastne dobre. Všetko šlo podľa plánu, o 13:20 som sa zdvihol do školy z práce, v škole prednášala profesorka len do 16:45. Potom som išiel na poštu si vyzdvihnúť knižku z antikvariátu a srvátkový proteín. Potom som išiel do práce a ešte zhruba do 19:00 som robil nejaké krabice. Potom som si šiel kúpiť 8 párov nových čiernych ponožiek. Very Happy Čumel som aj nejaké zimné boty... no žiadne mi do oka nepadli. Potom som prišiel domov okolo už 19:40. Zapísal som stravu sebe aj otcovi (zas ja 11 tisíc! very unhappy ). Riešil som fórum, maily, lieky, zuby, zhováral sa s rodičmi, zjedol som večeru (kapustová polievka). Spať som išiel asi o 21:40, zaspal som asi o 22:10 a spal som do 6:00.

Zdriemol som si dnes medzi 8:50 a 10:30. Sleep

Dnes plánujem trošku pohnúť so školou. Treba zabrať, lebo som v sklze a ako som bol svedkom včera, spolužiaci sú popredu v prípravách. Smile Strašne dúfam, že sa mi bude chcieť. Prvý raz idem robiť študijné seansy bez kofeínu. Som naozaj zvedavý, či sa budem cítiť namotivovane a či dosiahnem nejakú proaktivitu. Suspect

Nálady sú teď zhruba ok, flush je zhoršená. Question Otáznymi sú aj zádery a iné neurózy.
Ďakujem za vypočutie a prajem Vám, kamaráti, krásnu pohodovú sobotu.

S úctou
matej Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan So 5 november 2016 - 22:03

ahoj,
tak a je to tu!
dnes som rozposlal zivotopisy do peugeotu trnava a do voderad,cca 8 pozicii,praca na montaznej linke v stoji,po zvacsa lahka praca,
pred rokom som bol vo voderadoch a vydrzal som tam pol dna,ale vyplatili mi cely den,
bolesti chrbta a noh ma presvedcili ze na to nemam,teraz sa hlasim opat a na ine pozicie tak uvidim ktora mi sadne,finacne od 450€-1100€,
potrebujem zmenu!
s 30€ na mesiac bez stravy,zabavy,cigaret... to nejde,nemozem takto zivorit a ocuvat mamuchu jak na mna nadava ked pytam poondatu cigaretu ci na nakup potravin,
potrebujem prijem a stym aj ekonomicke zdravie,ktore som hned ako my stupli vydavky prehodnotil a upravil,praca urcite bude nezaujimava,nudna,spolocnost pocitam norma,
ale chcem tam robit do vtedy kym si nenasporim na dva ele.tech,kurzy o dva §21-elektrotechnik a §22-samostatny elektrotechnik,praca v tomto obore by bola zaujimava nakolko mam v nej prax aj vyucny list,pozrel som si kurzy a jeden stoji oklo cca120€

pocitam ze by som tam pracoval dva mesiace ak prejdem kurzami,trvaju jeden tri dni,
no a co sa tyka samotnej eletech.prace tak by som sa uplatnil v udrzbe arealu ako udrzbar,popripadne by som robil pre firmu a chodil po stavbach na elektroinstalaciu,

dnes
moja polovicka same ze nechcesami a pritom ja chcem ale nedokazem odolat jej ocitom a tak po zvacsa dna som presedel za nb a hral phry ci googlil,atd...

zajtra idem do vrboveho na zapas,tak pocitam ze dojdem najneskorej o troch poobede,zapas trva max.5 hodin,
dik za podporu a fandenie,zatil mam v tejto sezone po dve remizi so silnymi superma,zajtra budem hrat na poslednej piatej sachovnice a ocakavam slabsieho supera,alebo to moze byt combeck nezname co v minulosti hrvalaj to sa stava,tak nepodcenovat supera,
asi tak konec majte sa

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 717
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 5 november 2016 - 22:39

Ahoj Matej!
Verím, že posun v štúdiu Tvojich spolužiakov Ťa teda dostatočne namotivoval na záber v školských povinnostiach. Nezabudni aj na menšie prestávky a tak trochu aj zmenu v činnostiach, čo prospieva sústredeniu. Myslím, že to pozvládaš a budeš mať z toho dobrý pocit.

..............

Ahoj fajny!
Je úplne perfektné, že si sa dal na hľadanie zamestnania. Priznám sa, že neviem, či by som vydržal smenu na nohách V minulosti som tak pracoval dvanástky, ale odniesli si to päty, vlastne doslova "odišli". Každopádne si na oslavu prvej výplaty uži nejaký ten menší luxus, aby si mal určitú odmenu za vykonanú prácu.

...................

Ahojte všetci!
Sobota sa chýli ku koncu, ani sa nenazdáme a ďalší voľný deň predo dvermi. Najväčšia "akožekatastrofa" pre mňa bolo vstávanie, ktoré nebolo zrovna najskoršie, a vlastne nesedí ani termín neskoršie. Mrzelo ma to, lebo zasa to obohrané je prítomné: narušenie spánkového režimu.

Obed bol veľmi fajn. Následne som bol na záhrade. Riešil som lístie a neďaleko rastú václavky (michalky), čo sú pomerne dobré huby a mama ich vie výborne pripraviť.

Konzum v cigaretách sa žiaľ nemení. Ešte aj na tej "zdravotnej" prechádzke po meste som si zapálil. Zvláštne je, že sám som nie príliš nadšený, že som priam závislý od cigariet, ale ešte sa to nedostáva do fázy, že by som s tým "sekol", teda mal na to vôľu.

Okrem toho zdravotne po starom. Hlasy na balkóne v určitej miere pokračujú, momentálne s dosť nevyberaným slovníkom. Vzťahovačnosť je skôr slabá a mierna. Potešilo ma, že akoby sa mi zlepšila kondícia, hoci to samozrejme nie je nič úžasné, ale pocítil som maličkú zmenu. Prechádzky teda zaberajú. Tomu som dosť rád.

Na záver vám len prajem čo najlepšiu nedeľu a snáď ešte dobrú noc. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  dzuli08 Ne 6 november 2016 - 4:53

Ahojte milí fórumáci,
možno ste mali ten dojem, že sa mi darí a mám sa fajn. Veru to tak aj bolo...momentálne ale opäť nastala zmena, konkrétne od začiatku novembra. Robila som prácu, ktorá ma baví, kde som mala pocit, že robím niečo pre iných a pritom aj niečo zarobím. Nanešťastie to bola zhoda náhod, že mi v v mojom okrese úp ponúkol robotu. A ja sprostá naivná som to samozrejme "vykecala" zamestnávateľovi, veď budem úprimná. No a ako to dopadlo? ....No nie dobre, rozviazaním dohody. Nebudem to bližšie popisovať akým spôsobom atď., ale hlavne ma mrzí že niektorí ľudia sú ako pozlátka, keď sa otvoria potom človek len čumí, že čo sa pod tým skrýva. Aj som v duchu hromžila a nadávala, všetky možné vulgarizmy, ale bola som aj na seba naštvaná, ako som mohla veriť tým ľuďom. Ponaučenie plynie, nie každý, kto si začne s Vami tykať a správa sa priateľsky, má chrbtovú kosť.
Cítim sa teraz tak dosť v neistote, ale idem ďalej. Povedala som si že do decembra rozošlem čo najviac životopisov tu na západe, a budem veriť že sa niečo podarí. Inak robotu by som akože mala od decembra tam u nás, no veľmi nemám záujem vhupnúť do rozbehnutého vlaku, t.j. polovici školského roka a zažívať zbytočné stresy s maturitným učivom a podobne.
Takže teraz obdobie neistoty, dúfam že nenastane "obdobie rozhádzania"....Popisujem to veľmi laicky tieto stavy, ale určite to väčšina z vás pozná.
Tak vám prajem všetkým, nech sa máte v rámci svojich možností čo najlepšie, a dôležité je aby ste boli vy vnútorne spokojní Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 88 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 69 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore