Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 27 z 88 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 57 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  filipka So 16 júl 2016 - 18:51

Matej, u mňa pitie kávy nepredstavuje žiadny rituál, pretože ju pijem úchytkom pomedzi pacientov. Ak ju pijem vo voľnom čase, tak som s tým rýchlo hotová, neviem si ju nejako dlho vychutnávať. Ja všeobecne nie som veľmi na rituály, takže je to pre mňa o to jednoduchšie. Zobnem tabletku a hotovo Very Happy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 16 júl 2016 - 23:54

Ahojte,
v prečítanom akosi dominuje téma kávy, tak aj ja sa pridám. Hoci by som zvlášť mal len minimálne, kávu si dám. Robím si nesky, vlastne také slabšie. Káva mi zvýrazňuje chuť na cigaretu, a tak si ju aj za týmto účelom robím. V poslednej dobe kávy obmedzujem, teda hlavne kvôli hypertenzii. Často si navarím kávu už ráno, trošku pochlipkávam a zvykne mi vydržať až do obeda.

K hlavnej téme len toľko, že sa mám znesiteľne. Bol som výlučne len doma. Únava a pasivita po starom, úzkosť jednoducho nebola, veľa som pospával. Navečer bolo Zello, bol som rád, že som sa zúčastnil a "hodil reč". Teraz sa chystám užiť lieky na spanie a asi aj Paralen, lebo som trochu nachladnutý z tých zmien počasia.

Majte sa čo najlepšie. Dobrú noc! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ne 17 júl 2016 - 17:11

Ahojte.

Ďakujem, Filipka, za odpoveď. Teším sa, že sa to teda dá vypustiť z denného programu, a hoci sa ja často správam rituálne, tak verím, že mi časom tabletky budú stačiť. Len mi môže ako obvykle chýbať taurín z nápojov, ktorý mi nejak prospieva na náladu. Asi budem musieť improvizovať, raz za čas si dať aj kávu alebo drink, a väčšinou kofexy. Smile

Tuto, veru, hovoríš mi z duše - aj ja som nejak nachladol. Otvorené okno počas noci a neprimerane chladné rána - to mi spôsobilo akúsi mininádchu. Prajem Ti skoré uzdravenie a želám Ti pekný zvyšok víkendu, noc i zajtrajšok. it is perfect

***

Ja som teraz viac-menej pasívny. Včera som nič praktického nerobil poobede, skôr som sa motal po izbe a plánoval som, tuho som rozmýšľal nad vecami. Naplánoval som si výmenu nábytku v mojej izbe, mám dačo našetrené a miestny nábytok je už strašne starý, často poškodený, nevyhovuje potrebám môjho šatstva a úložných kapacít. Tak si to idem komplet celé prerobiť... bojím sa do toho ale ísť, lebo si to musím všetko zabezpečiť sám, aj zaplatenie dovozu, výnosu, montáže, rozobranie starého a jeho odvoz. Uvidím, ešte som nikdy nič také "veľké" nerealizoval (a navyše drahé), takže bude to otázka mojej schopnosti niečo zorganizovať a zodpovedne to dotiahnuť do konca. Embarassed Asi si to vyžiada aj deň dovolenky. Shocked

Bol som hore do nejakej štvrtej nadránom, pričom som sa venoval "introspekcii" a rozmýšľaniu. Som v tomto taký trošku schizoidný, že dokážem hodiny a hodiny chodiť po izbe hore-dole a rozmýšľať nad sebou a nad obsahmi svojej mysle. A zároveň sa vyhýbam spoločnosti, nechcem nikam chodiť (okrem práce), najradšej som sám, maximálne interagujem len s rodičmi, pri ktorých sa cítim ešte zatiaľ celkom dobre. Uvedomil som si, že som od skončenia 4. ročníka pred 2 týždňami dosť spasívnel, často chodím skoro spávať, alebo ak náhodou ponocujem, tak sa nevenujem prakticky užitočnej činnosti, ale skôr len hĺbaniu. Ak by ma niekto kameroval, že čo tu robím, bolo by to dosť smiešne, že chodím od steny ku stene, čosi si mrmlem popod nos a rozprávam sa sám so sebou (resp. hovorím sebe na rôzne témy a premýšľam takmer nahlas). Ak si dám kofeín, tak som tak schopný premýšľať aj 4-5 hodín v kuse, pokiaľ je čas a priestor. Zadal som si do denníka, že musím pozametať, utrieť parapety, okná, balkónové dvere, čo-to poupratovať. Mám strašne špinavé okno na izbe.  Embarassed Takže šup šup, ale nevrhám sa do toho nejak s nadšením. Vlastne sa musím dosť dlho premáhať. Mám celkovo veľmi málo jasných aktivít - skôr som človek, ktorý len chodí do zamestnania a to je asi tak všetko.  Rolling Eyes

Keď mi budú montéri likvidovať starý nábytok, tak mi vyhodia aj starý televízor, starú bedňu veľkú. Rozhodol som sa, že v izbe vôbec nepotrebujem telkáč, nakoľko v rámci paušálu UPC, ktoré rodičia platia, máme v balíku nielen modem, wifi, set-top-box, káblová televízia, kartu, ale aj práveže posledné 2 mesiace novú službu nazvanú Horizon Go, vďaka ktorej sa môžem bez navýšenia ceny pripojiť na desiatky kanálov cez internet cez aplikáciu. Už som to aj skúšal, takže vlastne môžem sledovať kopec telkáča buď v notebooku alebo tablete. Nepotrebujem reálnu televízorovú bedňu, tá nech straší len v obývačke, kde už patrí akosi z tradície. Obývačka je ale mimo môjho kráľovstva.  Very Happy Beriem to tak, že tá izba (12,5 m2) je vlastne moja minigarsónka, pričom chladničku, mikrovlnku, práčku a kúpeľňu i wecko zdieľam s rodičmi. Aj som sa rozhodol, že si v budúcnosti zadovážim len garsónku, ale za to určite s balkónom a pivnicou (bez pivnice asi 27-29 m2). Tu v mojom meste sa tieto ceny pohybujú na úrovni 45 tisíc až 55 tisíc, záleží od lokality a zrekonštruovanosti. Pri zohľadnení rastu cien a platov si na to budem šetriť 12 rokov.  scared Teda ak by som nechcel vôbec úver. Ale zostávam samozrejme skeptický ohľadom toho, že sa mi to podarí bez úveru. Možno ak by som šiel bývať do okolitých obcí a nechcel moje krajské mesto. No bývať na dedine by som priveľmi nechcel... hlavne preto, že sa neplánujem stať šoférom - auto nechcem, ani šoférovať netúžim, mám z toho úzkostné pocity. Ak by som šiel do úveru, tak jedine najviac na 10 rokov, po päťdesiatke chcem byť čistý. Ale je to zapeklitá situácia, nie je to také jednoduché sa upísať. Filipka viem, že vyjadrila dávnejšie negatívny postoj k hypotéke, keď som bol ešte ja strašná trúba a som jej hovoril o hypotéke, akoby to bola jasná a ľahká vec. Úplne ju chápem už v posledných rokoch, dá sa povedať.  giving a hug

Rodičia mi veľmi pomáhajú, že im neplatím nájomné. Môžem si tak odkladať až 60% výplaty, niekedy 70%. Myslím, že by mali rodičia vo všeobecnosti takto pomáhať svojím deťom, aby ich štart do dospelosti bol čo najmenej bolestný. Ale mama mi dnes povedala, že niektorých rodičov chápe, lebo niektoré ich "deti" sa flákajú, pijú alebo míňajú veľa na zábavu, teda že si zodpovedne nesporia. Ešte šťastie, že mám tendenciu k schizoidnejšiemu tráveniu času, ktoré je, ako vieme priatelia spolupacienti, finančne nenáročné. laughing

Ďakujem, ak ste sa dostali až sem v čítaní. Prosím, prepáčte, ak som Vás nejako príspevkom rozosmutnil alebo nejak inak negatívne ovplyvnil. Nemyslel som to nijak zle, iba som sa chcel naozaj zveriť s výsledkami svojho nočného dumania od 17:00 do 3:00. Takto nejak tematicky vyzerajú niektoré moje "nenáboženské" chrústy, ktoré po nociach riešim. S tými náboženskými chrústami Vám dám však naozaj pokoj, lebo to už je príliš aj na mňa. laughing Embarassed

Ďakujem za všetko. Majte sa pekne, kamaráti. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 17 júl 2016 - 21:12

ahoj,

za cely tyzden som nie spokojny s mojima aktivitami, I disagree ako som spomenul vo vedlajsom prispevku a to ze ma synator nakazil hrami a vsetky moje plany na tyzden som vyhodil von cez okno povediac, jumping2 ale od zajtra to napravim a urobim tomu skrt, shooting2 bol som na odbere a tento mesiac ma cakaju este dva,zajtra idem po prve vysledky a som zvedavy ako dieta tomu napomohla a aj L-Tyroxin 100,
nemam co viac dodat jelikoz som presedel 3/4 dna za oslepujuco svetelkujucim monitorom, Computer typing

ktej kave,ja pijem mozno zo 7-10 kav bez cukru a ktomu samo tabak,a nepanikarte, Great party stvrt az pol lyzicky kavovej,za cely den sa vyrovna asi tak 3 kavam,
tesim sa na zajtrajsok ,jelikoz pokracujem dalej podla programu,ktori ma tak ci tak povediac v niektori den zatazuje Ambulance ale de to,aspon nelehnim a necumim do telky ked nemam co robit vo volnom case, jumping kalendar bol naplnen na 40.4%, I disagree

matej,filipka a tuto community together majte sa dobre i na nsledujuce dni a verim ze budu o kusocek lepsie ako tie najhorsie,ak ovsem nejake boli, it is perfect
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Ne 17 júl 2016 - 23:36

Zdravím vas, forumaci!

Ked som naposledy písala už bol manžel doma na 3týždnovej dovolenke, tak prevzal na seba niektoré prace okolo zahrady a zvierat. Avsak napriek krize, prejavujúcej sa narušeným spankom, precitlivenosťou, plačlivosťou, niekedy zas výkyvmi do hypomanie som sa nevzdali prác, ktoré sme mali na plan, ked je konečne dlhšie doma. Traja spolu so synom sme vypratali špajzu, ktorá je dosť velka (avsak uzka miestnosť, ktorá sa inak nedá využiť, ale cca 10m2). Tam syn s manželom rozobrali starý nábytok z dreva, ja som robila okolo prevažne upratovacie práce. Zároven sme z detskej izby preniesli nejaký policový a skrinkový nabytok do cistej špajze a uložili tam veci, ktoré v tej miestnosti potrebujeme uskladniť. Cieľom však bolo vypratať detsku, aby sa tam mohla položiť nová palubovka. Všetko šlo pomalšie ako sme planovali. Jasné, že ja som bola upratovačka a mala som mať premyslené, kde čo na čas popresuvať.

Medzičasom som bola aj u psychiatričky, zistila som náhodou, že mam vlastne už termín na planovanú kontrolu, čo mi prišlo vhod, lebo mi i tak dochádzal Diazepam. Povedala som jej ako v noci spávam 5-6 hodin aj to len na liekoch a ten Diazepam ma uloží vlastne len do akéhosi nočného pokoja, že vlastne nespím, len sa mi zastaví premýšľanie a chuť vstať v noci vobec z postele. Diazepam mi zrušila a povedala, že na čas kým sa mi upraví spánok možem Hypnogen po 3-4 hodinach kombinovať s 3mg Lexaurinom, pričo aj rano a na obed si mam davat načas 1,5 mg Lexaurinu.

Kedže mam doma prace ako na kostole, nemožem sa cez den oblbovat Lexaurinom, tak cez den ho vobec neužívam. V noci mi zaberá podobne ako Hypnogen tak na 3-4 hodiny. Takže keď ich užijem oba spím o niečo viac ako predtým a vytraca sa i doteraz každodenná plačlivosť. Cez deň sa vsak prakticky nezastavím, čo mam tolko roboty. Pred ukladaním palubovky totiž v detskej uložením nového potrubia riešime odtok z kuchynskeho drezu, ktorý sa nam roky pravidelne upchava. Manžel so synom to robia svojpomocne. Zatial rozburali podlahu a dnes sa im podarilo prevrtať sa zvonku dnu do pripraveného vykopu cez 50 centimetrový obvodový mur, čo bolo dosť naročné aj vzhladom na to, že pršalo. Ja sice nemusím upratovať (načo aj.. sme v bojových podmienkach), no zas trebalo mi okrem varenia a nakupov aj zavarať uhorky a dnes variť džem z marhuľ. Pritom mi pomaha moja mama a dnes tu bola na 2 hodiny i sestra, lebo tých marhul bolo naraz dosť (29 fliaš džemu). Medzitým v piatok prišla domov na 1,5 dňa i dcera a zať, ktorí síce fyzicky nepomohli, ale potrebovali sme prebrať nejaké veci, keďže tu už dlhšie neboli.

Čo som nenapísala je, že nas tlačí čas, lebo v stredu mame byť už na Liptove, kde mame už dlhšie rezervované ubytovanie a rozhodne sa nechceme vzdať relaxu mimo domova. Radi by sme ešte pred odchodom "odrezali" ten starý odtok z kuchyne, do pripraveného vykopu uložili nové potrubie, zasypali ho pieskom a betonom, aby ten obschol, kým budeme preč. Po navrate z Liptova manželovi ešte ostava týždeň dovolenky a so synom a mojim bratrancom chcu uložiť tu palubovku. Najradšej by som bola keby bol aj nabytok z detskej už na mieste a nie po celom dome, no hlavna je palubovka a ostatne sa dorieši aj po vikendoch, ked zas bude manžel z tyždnoviek doma.

Celkovo som vlastne spokojna, aj ked napredujeme podstatne pomalšie ako mi manžel tvrdil - "to bude raz-dva". Aj nočný spanok sa zlepšuje, poslednu noc som vlastne mala len Hypnogen pri zaspávaní. O tretej v noci som bola hore, lebo prišiel syn - bol s mladými vonku. Nikdy si neberie kluče, lebo aj tak nezvyknem dobre spať, keď idu "piť" a budim sa na zvuk branky do dvora laughing Teraz nas musel prezvonit, čo sme obaja s manželom tak tvrdo spali. Po jeho príchode som bez problemov pokračovala v spanku do pol osmej rana. Včera mi sice ešte bolo zo dvakrat do plaču, ale bolo to vlastne len také dojatie z toho ako sa vlastne napriek všetkému celá rodina máme radi. Dnes už nebol žiadny plač, len malo oddychu, kopa fyzickej prace. No, pri varení toho džemu sme sa fajn porozpravali s mamou a sestrou. Včera sme si aj s dcerou pred jej odchodom našli nejaku hodinku a "vybehli" samé dve na kavu pozhovarať sa tentoraz o jej terajšom žití a probemoch, čo ju trapia. Bola som rada, že ju zaujímal moj nazor a celkovo mi to dobre padlo, že som ju vedela podporiť.

Jediným príznekom, že ešte nie som stabilizovaná je potreba užiť na noc nejaký liek a to, že veľmi veľa rozpravam, stíšim sa vlastne len, ak chvilku oddychujem na nete alebo si pri práci možem pustit oblubenu hudbu (sluchatka neznasam a nemozem to pustat vzdy a vsade vzhladom na ostatných).

Ked mam chvilku čas relaxujem prevažne sledovaním čo mate nové vy, občas trochu mrknem na facebook. K tej káve a kofeinu: popri čítaní ne nete alebo rozhovore s niekym z rodiny 2 až 3-krat denne vypijem slabu nesku. Teraz však boli aj dni, ked som kavu radsej vobec nepila.

Majte sa, čo najlepšie!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 18 júl 2016 - 20:01

Fajny a Reginka: musel som dať za seba Vám reputačný bod, bo sa mi veľmi ľúbili Vaše príspevky a informácie v nich obsiahnuté. Nažívate si celkom dobre a hoci cítite kde-tu muchy, celkovo napredujete a žijete najlepšie, ako viete. Smile Takže naozaj palce hore. it is perfect Prajem Vám mnoho zdaru a zdravia do ďalších dní, majte sa pekne. Smile

***

Ahoj všetci  winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Stav hodnotím na 1-. Dnes som užil len 100mg kofeínu za celý deň, nemal som žiaden nápoj, ani kávy, len som si dal teraz večer 2 kofexy spolu s ibalginom 200, pretože ma príšerne rozbolela hlava. Predpokladám, že kvôli výpadku kofeínu, pričom aj prudké zvýšenie teplôt v počasí mohlo mať svoj podiel na vine. Momentálne však už hlava nebolí a je mi akurát.  Pretty good V práci bolo ok, flush bola slabá, nevýrazná. Povinnosti odsýpali a napriek chýbajúcemu kofeínu som pociťoval dostatok síl. Dosť som sa cez deň prežieral, mali sme "kancelárske" maškrty, koláčiky, bonbóny, slané tyčinky. Zjedol som asi 5 marhuľových koláčov, 4 slané tyčinky, 4 bonbóny, 1 štrúdľu. Na obed som mal jeden maslový rožok. Ale zase ako večeru som mal znovu veľa: 750ml cviklovo-jablkovej šťavy, 2 knedle so sviečkovou bez mäsa, hovädziu polievku so slížami bez mäsa. A ešte 1 broskyňu. Na raňajky som mal rožok s treskou. Takže ak to spočítam - 12 tisíc kJ. To znamená nadbytok 3000, ktoré prvou triedou smerujú do tukových vankúšov na bruchu.  Yes  Ambulance Zajtra sa polepším. Smile

Náladovo to bolo dnes pomerne uspokojivé. Mal som veselú náladu napriek tomu, že som dnes neprijal žiaden taurín. Smile Teraz viac-menej odpočívam, uvidím, čo ešte budem robiť. Bolo by fajn do 23:00 ísť spať.  Workman Lebo evidujem zhoršenia pri vstávaní a zvýšenú unaviteľnosť, spavosť a bolesť očí pri pravidelnejšom ponocovaní. Chcel by som viac energie čerpať z ovocia, vody a spánku - a menej z kofeínu (obmedziť, pokiaľ možno, kofeín na 150mg denne, 3 kofexy). winking

Ďakujem za prečítanie. Prajem Vám, kamaráti a kamarátky, všetko dobré. Hojne zdravíčka, pokoja a psychickej stability, ako aj čo najmenej fyzických neduhov. Krásnu noc a výborný utorok na jedničku. Applause

S úctou
Matej
Sun 2

PS: Píšte, ozvite sa, čo nové, čo staré, ako sa máte, čo prežívate, plánujete, čo sa Vám už podarilo, čo naopak ešte len idete robiť, ako zaberajú lieky, ako si vychádzate so spolužijúcimi, ako aj so sebou samým. Smile Držme sa! typing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 18 júl 2016 - 21:22

Ahoj Matej,
myslím si, že to nevadí, že si si trochu "oddýchol" od diéty, je to taká malý sviatok pre Teba. Momentálne som s kofeínom na "vlne" asi. Od rána kávičkujem, posrkávam slabšiu rozpustnú kávu.

..............

Ahojte,
dnes je taký zvláštnejší deň, a to asi preto, že som nebol ani len v potravinách. Tentoraz si to nevytýkam, proste to tak bolo a hotovo. Zajtra mám ísť k všeobecnému lekárovi, teda kvôli tlaku. Už mám od neho tri pirule a tlak 140/100, čo je prekvapivo úspech.

Neodôvodnená únava je u mňa stále prítomná, úzko naväzuje na všeobecnú pasivitu. Úzkosť mierne pociťujem, ale je to v medziach normality. "Mech drobností" vláčim zo sebou a dúfam, že na mňa nič odtiaľ nevyskočí.

Inak v rámci domácnosti som bol "aktívny" tak pomenej, ale aspoň môžem prehlásiť, že niečo málo bolo. Deň som strávil pri knižke a čiastočne aj Nete a NB. Dva krát som aj "mrkol" na fórum a v tom čase ma potešilo, že aj fajny a regina napísali.

Už teraz mám radosť, že budem čítať vaše príspevky.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 19 júl 2016 - 21:11

Ahojte
Je večerná hodina a akosi je tu na fóre pustejšie oproti bežným dňom doteraz. Tak trochu cítim z toho nostalgiu, a dúfam, že ste všetci v poriadku a podľa toho sa aj máte.

U mňa tak po starom. Niečo je napísané aj v téme nižšie. Tradične sa ma dotýka únava a z nej vyplývajúca pasivita. Úzkosti dnes síce neboli, ale "vykukla" paranoja v zmysle viac počúvania zvukov ulice, chodcov a náhodných rozhovorov "o mne". Nie je to zatiaľ v extréme, ale nejak tak to pociťujem. Hlasy na balkóne sú pomerne v pohode. Bol som na záhrade, ale vypomohol som len málo, čo dávam za vinu únave. Zajtra idem k psychiatričke, tak ani neviem čo povedať. Zdá sa mi, že ten depotný Haloperidol mi nielenže nepomáha, ale dovolil by som tvrdiť, že odkedy ho mám, zdá sa mi, že nie je to ono.

Momentálne si plánujem večer. Pravdepodobne sa povenujem knihe, v TV je to akési biednejšie.

Majte sa všetci čo najlepšie a napíšte pár slov.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 20 júl 2016 - 16:23

Ahoj Tuto. Mrzí ma, že ten Haloperidol je Ti skôr na škodu. Napíš, ako si dopadol na kontrole a či bola Dr. ochotná Ti niečo s liekmi hýbať. Držím Ti silno palce, maj sa dobre. giving a hug

***

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Šéfka mi dala na poobedie dovolenku, tak som doma už od 13:30. Medzi 14:00 a 15:00 som si zdriemol. Potom som si dal svoj prvý dnešný kofeín (2 kofexy) a už aj zaberá momentálne, takže sa cítim povzbudene. V práci ok. Flush lepšia, ale už dlhšie som sa nenatieral samoopaľovákom, takže som bledý, vlastne biely ako stena. Nechce sa mi natierať, solárka sa už obávam, ale zase trošku cítim závisť, keď všetci okolo mňa sú tmaví. A navyše teraz cez leto všetci sú odhalení a tmaví, a ja idem po ulici ako najväčší bleduľo. very sad3 Chcel by som to solárko, ale bojím sa zdravotných komplikácií, nádorov a tiež starnutiu pokožky, všelijakým vráskam. Nechcem v štyridsiatke vyzerať na päťdesiat. very sad3

V škole ok, venujem sa trochu "mysleniu na diplomovku" a recenziu. Chcel by som už dnes si spraviť "študijnú seansu" a pohnúť sa v tejto veci z miesta. Schválne chcem vyhlásiť súťaž, ktorej jediným hráčom som ja sám, a síce o to, ako rýchlo stihnem vypracovať celú diplomovku. Neviem, ako je to v iných odboroch, ale u nás na filozofii máme pri diplomovej práci povolený čiastočný kompilačný charakter, takže môžem kompilovať zdroje a cudzie myšlienky. To významne uľahčuje robotu. Až pri rigoróznej nemám povolené kompilovať, tam už musí ísť o originálne pôvodné filozofické vedecké dielo. Tak musím využiť, čo mi študijný poriadok umožňuje, a hurá na to. Smile

Nálady celkom dobré, len rána mávam otrasné. Nechce sa mi vstávať a vytrepávam sa z postele s nechuťou. Keď už mám za sebou holenie a zmývanie, tak už zväčša som náladovo ok a akceptujem fakt, že idem do práce. No ale tých prvých 20 minút po zobudení je otras. scared Inak hodnotím stav na 1-.

Čo sa týka chudnutia, trošku zdravšie žijem. Ráno mávam zväčša pečivo s treskou alebo nejakou nátierkou. Vyhýbam sa už párkam alebo jaterničkám viac dní, hoci ich mama ukuchtila. Na obed mávam v robote 1 rožok s maslovou ramou. Okrem toho jem ovocie, asi 4 porcie - dnes som mal 2 banány, 1 broskyňu a ešte ma tu čakajú 2 jablká. Včera som mal 3 marhule, 1 broskyňu, 1 jablko. Večer mávam jednochodové teplé jedlo. Dnes kvôli dovolenke som jedol teplé jedlo už okolo 13:30, konkrétne gulášovú polievku. Žiaľ, občas mám aj maškrtu, napr. slanú tyčinku, dnes som mal aj croissant.  Shocked A pijem už druhý deň len čistú vodu z vodovodu alebo minerálku. A už tretí deň nepijem kávy a nápoje, kofeín prijímam len z kofexov, okolo 100 až 200 mg denne.  jumping Zatiaľ sa mi nepodarilo ísť peši do bytu hore schodami, takže toto ma ešte čaká. Ešte musím celkovo menej jesť sladkostí a začleniť viac pohybu - konkrétne tie schody, plus zišiel by sa rotoped oprášiť...  alien

Ďakujem Vám za prečítanie. Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré! Držme sa! community together

S úctou
matej
winter

PS: Teším sa na Vaše príspevky, chodím sem veľakrát do dňa, a ihneď s radosťou alebo so zvedavosťou všetko nové čítam. Takže šup šup, píšte, priatelia. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 20 júl 2016 - 17:07

A už dlho neprispel Chinaman... zaujímalo by, či teda tú robotu zanechal alebo ako to celé dopadlo. A ako sa mu vôbec darí. Sad Dreamer chodí každý deň čítať, priateľu, napíš nám, ako sa máš a čo nové (/staré). winking

Aj Meret mi chýba. very sad2 A keďže som nezellák, tak neviem nič ani o Jožinovi. A vôbec všetci, píšte, lebo mi je smutno, keď neviem, ako sa vyvíjajú Vaše dni. Považujem Vás za naozaj zaujímavých ľudí, hoci v našich príspevkov to často vyznieva stereotypne a akoby na prvý pohľad obyčajne. Ale práveže je dôležité vidieť, ako žijú iní ľudia, čo cítia, ako sa majú, ako rozmýšľajú. Vidím v tom priestor pre vzájomné kladné ovplyvňovanie a inšpiráciu. Teda mne osobne ste už Vy, priatelia, dali do života naozaj mnoho svojimi obsahmi príspevkov. Cool

Každý má na svete svoje miesto, a taktiež má každý svoje miesto na tomto fóre. Smile

Srdečne pozdravujem! it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Št 21 júl 2016 - 10:28

Ahojte Wink

aj ja som zvedava na ludí z Matejovho príspevku....pridavam sa k výzve za napísanie par riadkov ....už dlhšie ste nenapísali a nevieme o Vás nič...

No ja sa mám dnes tak zaspato....išla som spat o dvanactej a zobudila sa o piatej rano....v celku malo spanku a pritom mozem spat kolko a kedy chcem....neviem co sa stazujem... very sad3 ....no nejako to nejde...aj kvoli tym vztahom.....ako ja riešim teraz okrem tej spomínanej operácie a prevezou....aj vztahy ako hladam si partnera....a plati stare dobre príslovie: Nemas chceš, a ked máš tak este horšie....proste to ani prislovie nie je ....ale tak to je....stretla som sa uz konecne s tym chalanom od nas z dediny...ako fajn sme sa porozpravali...len raz bolo tiche miesto...ale začali sme rozpravat...no a okrem neho mi pišu este dvaja chalani....teda z jedneho uz asi nic...lebo som nesla teda som mu napisala ze sa nestretneme....lebo proste....ako aby ste ma chapali nevyberam ani nic....ale nehodi sa mi stretnutie...tak sa asi urazil...a druhy je ako moj vysneny princ na bielom koni - aspon nazormi....tak no zatial len piseme...aj ked uz dlhsie.....a tak chcela by som sa s nim niekedy stretnut...a tak no....teraz len jem cokoladu a sladkosti a nechudnem....ale priberam...

Prajem krásny deň flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav Št 21 júl 2016 - 17:42

Ahojte,
po dlhšej dobe som zavítal sem na fórum - nechodili mi už dlhú dobu upozornenia na novú správu. A zhodou okolností je tu aj Matejova výzva. Tak hádam tým, že sem napíšem sa to opäť opraví a budem sem chodiť aj na popud emailu častejšie. Ináč mám sa dobre. Stále chodím na pomerne intenzívnu psychoterapiu. Je to niekedy aj 3x do týždňa. A pomáha mi to. Čo sa týka liekov tak stále postupne znižujem Zyprexu. Rozhodol som sa ju vyradiť úplne, tak azda sa podarí. V práci ešte nie som ale mal by som sa tam vrátiť 8.8. taký pekný dátum som si vybral. Takže zostáva posledných pár voľných dní a ide sa na vec. Ináč uvoľnilo sa nám nejaké miesto na tom Harm Reduction Campe - takže ak by ste uvažovali, prosím napíšte asi aj sem do príspevku. Ide o chalupu nad Oravou - takže je to tak na pol cesty Čechom aj Slovákom.

A dnes máme zello tak pozývam aj tam, síce odídem trochu skôr, ale to by nemalo vadiť.

Jožin

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 88 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 57 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore