Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

INJEKCIA FLUANXOL depot

Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  František St 19 december 2012 - 17:43

Ahoj! Chcem sa opýtať, či náhodou niekto z Vás nemá skúsenosti s depotnou injekciou FLUANXOL. Bol mi podávaný každých 21 dní o dávke 40mg (tj dve ampulky naraz). Pýtam sa preto lebo som nešťastný z toho, že - mám také podozrenie - po poslednom ataku, mi lekár začal podávať tento liek + invegu 9mg a ide o to, že som strašne apatický. už tretí mesiac. Nič sa mi nechce, hoci predtým som bol "vyťažený" že som nevedel, kde mi hlava stojí. Všetko ma bavilo a teraz len sedím alebo ležím a čumím do stropu. Môže to byť z toho fluanxolu? Ďakujem pekne za akúkoľvek reakciu!!!
František
František
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 19.12.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Matej St 19 december 2012 - 19:06

Osobne som sa s touto injekciou nestretol, ale aj tak mi napadá pár myšlienok k veci. Ja inak beriem tiež depotnú injekciu, ale Risperdal Consta 37,5 mg každé dva týždne. Účinky si veľmi pochvaľujem.

František, prečítal som si komplet nežiaduce účinky Tvojej Fluanxol, a nie je tam nič také, čo by sa podobalo na Tvoj stav. Dokonca som sa tam dozvedel, že táto injekcia je práve pre schizofrénie spojené s apatiou, zníženou energiou a podobne. Čiže práveže ona by Tvoju apatiu mala liečiť.

Myslím si, že Tvoj súčasný stav je spôsobený ako výrazný mínusový symptóm po potlačení psychotickej ataky. Niektorí ľudia to tak mávajú, že buď sa im prejavujú plusové príznaky, alebo mínusové - potlačia sa jedny, objavia sa druhé, a naopak potlačia sa druhé, objavia sa prvé. Vychádzam aj zo svojej vlastnej skúsenosti. V roku 2010 som bol v nemocnici s psychotickou destabilizáciou stavu, dekompenzáciou. Po skončení hospitalizácie som asi 2 mesiace prežíval po potlačení plusových symptómov tie mínusové, najmä Tebou spomínanú apatiu. Myslím však, že nebola taká intenzívna, ako tá Tvoja, ale tiež ma nič nebavilo, nemohol som sa k ničomu prinútiť, dokonca som bol až nervózny z toho, že nič nerobím, ale zas keď som niečo išiel robiť, nevydržal som pri tom dlhšie ako pár minút. Trápilo ma to veľmi. Môj stav sa ešte doľaďoval inými antipsychotikami, napríklad Kventiaxom. V Tvojom prípade je to doľaďovanie podľa môjho laického úsudku dobre nastavené v podobe Invegy. Lebo tá vie oživiť človeka, pôsobí mierne aktivizujúco. Definitívne zlepšenie svojho stavu som pocítil pri nasadení antidepresíva Escitil. Možno teda aj Tebe, František, by sa hodilo na záverečné vyladenie stavu nejaké to antidepresívum. Lebo je ľahšie potlačiť plusové symptómy, ako tie negatívne mínusové. Tie pretrvávajú aj ďalej po hospitalizácii u veľa prípadov. Obvyklé riešenie v podobe znižovania dávok antipsychotík môže byť nešťastné a viesť k relapsu. Preto vylaďovanie pomocou Invegy či ďalšieho iného antidepresíva príde vhod. Yes

Takže odpoveď na Tvoju otázku je z mojej strany taká, že táto apatia je asi riadny negatívny symptóm Tvojej schizofrenickej poruchy. Riešením je buď predsa len siahať na dávku tej injekcie (aj mne Risperdal Consta neskôr znížili z 50 mg na 37,5 mg). Ale tým sa mnoho riskuje. Najlepšie by bolo nejaké antidepresívum, ktoré by dobre aktivizovalo myseľ. No to sú všetko také moje laické špekulácie, preto ich aj ako vyjadrenie laika vezmi. Smile

Všetko dobré, František, a vitaj na fóre! giving a hug jumping

Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

INJEKCIA  FLUANXOL depot Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  František St 19 december 2012 - 19:45

Veľmi pekne Ti ďakujem za takú vyčerpávajúcu odpoveď! Antidepresívum beriem v podobe 1/4 paretínu. No začínam pochybovať, či tento stav môj lekár nejako dokáže spolu so mnou zvládnuť liekmi. Najlepšie by bolo, keby to pominulo samo. Alebo to musí byť, ako u Teba, iba liekmi? Ak áno, tak to bude asi beh na dlhé trate, lebo ja tento stav ťahám už tretí mesiac. Každopádne Ti ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pekný večer Ti prajem!
František
František
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 19.12.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Matej St 19 december 2012 - 21:42

Je pravda, že tie lieky sú základ. Som rád, že predsa len máš nejaké antidepresívum. Možno ho bude treba zvýšiť a trošička znížiť ten Fluanxol, alebo radšej tú Invegu, lebo je taktiež pravdou, že hromada antipsychotík trvácnosť mínusových príznakov vie podporiť. Už som zabudol, čo sa píše v príbalovom letáku Invegy - možno práve ona tie mínusy v spolupráci s depotnou injekciou udržuje nažive. Ale nemala by, lebo je v popise jej hlavných liečebných účinkov, že aktivizuje myseľ. Shocked

Hoci sú teda lieky základ, ja som stabilizoval stav a doladil ho aj čítaním motivačnej literatúry a psychoterapiou. Tá terapia bola málo účinná, ale aspoň sme tam aj hodinu rozprávali o mojich ťažkostiach (trvala asi iba 6 sedení). Tvoja apatia je však skôr prejav vnútornej chémie, takže je ťažké dúfať v psychoterapiu. Ale ako hovorím, vo februári 2010 som došiel z nemocnice, niekedy v apríli sa doladil stav antidepresívom a už v máji/júni 2010 som bol psychicky otvorený pre čítanie motivačných a psychologicky svojpomocných literatúr. Myslím tie o sebavedomí a o uchopení svojho osudu za pačesy. Akési presvedčovacie manuály, ktoré človeka nakopnú k aktivite. it is perfect

Možno aj toto je Tvoja cesta. Prípadne viera v Ježiša, lebo aj to mne osobne dosť pomáha a prispieva k šťastiu. Wink Nie, nemyslím to ironicky. Pretty good

Budem Ti držať palce, aby ste to s lekárom vyladili a pocítil si čo najrýchlejšie ústup apatie a ťažkostí. Svojpomoc je, myslím, podstatná, ale viem si predstaviť, že mnohí majú názor, že základom pre úspešnú svojpomoc sú úspešné lieky. To dolaďovanie stavu je ťažké, a ako to hovoril aj Tuto, náš moderátor, je to často založené na tipovaní lekára s ohľadom na patričné vedomosti a skúsenosti. Yes

Drž sa! jumping2
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

INJEKCIA  FLUANXOL depot Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  František Št 20 december 2012 - 8:27

Veľmi pekne Ti ďakujem za odpovede a povzbudenie (aj k viere)! Vážim si to a uvidím, ako sa veci budú vyvýjať aj v súvislosti s lekárom a liekmi. Držím palce a ešte raz ĎAKUJEM! Maj sa pekne a aj Ty sa drž!!!
František
František
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 19.12.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Predpoklad Po 14 október 2013 - 14:34

Ahojte. S Fluanxolom mám veľmi nepríjemnú skúsenosť. Možno to vyznie príliš expresívne - peklo.
Z času na čas (raz za pár mesiacov/rokov) "dovolím" psychiatrovi aby mi niečo predpísal, keď už fakt neviem ako ďalej.
Depka, abúlia, úzkosť.. - moje problémy. Keď mi to pichli, všetky príznaky sa znásobili. A pribudli dalšie.
Hrozne sa mi chcelo spať a nemohla som, celý mesiac som mala deficit spánku. Zaspať som mohla iby s nohami
nad úrovňou hlavy a hrozne ma boleli. Bolela ma hlava. Vynechala som mesiac v škole, keď práve dochádzku
mi Fluxonal mal pomôcť vylepšiť. Bola som apatická, nervózna, zúfalá, išli mi oči vypadnúť z jamiek, s vedomím
(tieto príznaky nastúpili na druhý deň po injekcii), že skôr ako o mesiac to z tela nevýde. Bola som aj na pohotovosti
s búšením srdca, nepravidelným pulzom, ťažko sa mi to vraví, no EKG neukázalo nič.
Po mesiaci akoby uťal. Opať som bola tam kde som.
Lekár bol zmätený. Nemohol tomu uveriť čo mu vravím. Veľmi ma to trápi, že mi občas neverí.
Myslím si, že to bola akási psychosomatická alergia. Alebo aj nie. Myslím, že na mozog nemôžeme mať nikdy
dostatočný náhľad, kedže ním "pozeráme".
Predpoklad
Predpoklad
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 14.10.2013
Bydlisko Bydlisko : Abov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Snehulienka Ut 19 apríl 2016 - 17:32

Ahoj František!
Ja mám depotnú injekciu abilify maintena a cítim sa presne tak ako popisuješ - som apatická, bez emócií, bez záujmu o čokoľvek... Nič ma nebaví, tiež len sedím a čumím Sad A tento stav mi trvá už rok a pol! Sad Môžem sa Ťa spýtať, od Tvojho príspevku ubehlo pár rokov - ako sa cítiš teraz? Bolo to tým fluanxolom alebo to boli negatívne príznaky? Čo Ti pomohlo? Ďakujem!
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Liečba, injekcia Fluanxol

Odoslať  Mery Ut 3 máj 2016 - 17:02

Ahojte. Ja som bola niekolko rokov z injekcie Fluanxol mŕtvola spiacia roky na posteli...kam som išla, som spala..trolejbusy, u lekara v čakarni ma budil lekar, celé dni som spala...na mna všetky tieto lieky takto funguju...všetky okrem homeopatickych liekov, tie sú slabšie...ale máloktori lekari psychiatrovia predpisuju homeopatika...teraz berem lieky, čo najmenej, ak sa dá...a popritom hlcem Boiron na stres a nervozitu...takže tak
Mery
Mery
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Fluanxol a ostatne lieky St 17 august 2016 - 12:25

Ja som brala Fluanxol. Stale som spala z neho, budila sa az vecer, cele dni prespala. Nadmerny spanok. Je to z toho. Takto funguju vsetky lieky od spychiatra. Vsetky. Jedine moje ruesenie je znizit liek aleno prestat brat ho, co je dost nestastne riesenie. Iba Abilify funguje inak. Vsetky lieky takto funguju. Iba spat z nich. Aj ja nic nevladzdm robit. . pijem tony kavy a nic...iba spat cele dni. Som z toho nestastna...viete poradit? Prosim
Anonymous
Fluanxol a ostatne lieky
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

INJEKCIA  FLUANXOL depot Empty Re: INJEKCIA FLUANXOL depot

Odoslať  Dušan St 17 august 2016 - 13:11

ja som jeden cas bral lieky ktore som uzival rano,poradim ti chod svojej doktoreke a povedz jej to,aby ti prehodila davky na vecer ked ides spat
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore