Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 69 z 88 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 78 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 2 január 2017 - 19:53

Ahoj enusik!
Vitaj na schizofóre a som rád, že si napísala pekný príspevok. Schizofórum pre mňa predstavuje nielen bezpečný bod, ale aj určitú terapiu, ktorá pomáha a samozrejme aj kamarátov a kamarátky. Myslím si, že sme tu taký viacerí. Tým chcem len napísať, že Ti prajem, aby Ti Fórum bolo čo najviac nápomocné a získala si, okrem iného, aj zopár e-priateľov. Nie je vôbec jednoduché fungovať s bipolárnou poruchou a som si zo skúseností vedomý hrozného prežívania v depresii. Držím Ti palce, aby si to do budúcnosti čo najlepšie zvládala a pokiaľ možno bola bezpríznaková. Teším/e sa na ďalšie príspevky.

...............

Ahojte kamarátky a kamaráti,
dúfam, že mi prepáčite, že nepíšem tento raz každému zvlášť, ale každý text, teda príspevok som prečítal a som rád, že píšete a aj na seba reagujete.

Tento pondelok som vstával pomerne skoro. Prechádzka sa podarila, ako písavam. Hlavne som bol však doma, ak nerátam dve "vybehnutia" do obchodu. Celkovo mi je však fajn.

Zdravotne dnes dosť dobre. Tradičná únava/pasivita/polihovanie sú po starom. Ako výhovorku mám choroba/lieky, takže vlastne beriem slovko "lenivosť" len ako veľké zľahčenie. Ostatné duševno-chorobné záležitosti v podstate môžem považovať skôr za zvládnuteľné drobnosti.

Prajem príjemný večer a ahoj kamaráti! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Enusik Po 2 január 2017 - 20:39

Ahoj Tuto, dakujem za mile privitanie. Ja som na pociatku mojej diagnozy sliedila po internete ci nenajdem nejake fora, kde sa da spojit s podobnymi ako som ja a dobre vykecat lebo som to velakrat potrebovala, kedze psychiatri su len tlaciarne na lieky a tak som rada, ze sa mi cirou nahodou pri googlovani podarilo natrafit na tuto stranku. Preto sa tesim ako si tu vymenime nase skusenosti a rada tiez citam vase stare prispevky a dozvedam sa kadejake novinky. Som rada, ze som si nasla taku tu svoju virtualnu familiu, kde sa navzajom chapeme, pretoze nie vsade sa da na podobne temy bavit. Novorocna depka mi uz ustupuje a mam pocit, ze sa dostavam do stavu hypomanie kedy naberam pocit sily, energie a elanu a bavia ma viacere veci. Prajem vam pekny vecer Very Happy Wink
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Po 2 január 2017 - 21:32

ahoj,

vitam tu noveho clena a to @Enusik,vygooglil som si daco o tvojej diage,no nezavidim ti,psychozy su ne...svet,v ktorom musime najst kompromis a iba tak im nepodlahnut,sam som bol niekolkokrat na samom spodku ´´nazvem to´´inteligencie´´,kde psychoza doma mi priam vycucla vsetky myslienky,mozog, trvala az kym som sa nedostal na oddelenie a konecne sa vyspal,vzdy som potreboval jeden den spanku a aj spolocnost´´tu sa o spolocnosti co do civilizacie neda povedat ako o zdravej komunite´´,ludi okolo seba to je jedno akych,ale boli to ludia i ked poniektori uboziaci´´tim to trvalo dlhsie sa vymotat s tej pavuciny do ktorej ich chytila psychoza´´boli na tom horsie,
nastavili sa nove lieky a teraz mozem povedat ze po styroch ci piatych rokoch som bez hospitalizacie,je mi fajn i ked by mohlo byt lepsie,
s chorobou ako kedysy @Tuto na zele povedal´´ze sa s nou nemieni zmierit´´co mu davam za pravdu a tiez mam taky isty nazor,mohlo by byt lepsie,

ako sa mam psychoza pod prahom dveri,ani len naznak vykuknutia von,lenosenie a spamatavanie sa pomali z sviatkov ako vianoce a novy rok,
zacala mi nanovo fungovat psychohygiena,tento tyzden mam jazykovu,je to boj,totiz je to tyzden plny boja myslienok a hladani kompromisu z druhou polkou mozgu,totiz sa mi tam ozyva to neznesitelne a u mna neprijatelne slovicko´´nechce sa mi!!!´´

co by som este snad,vsetkych vas forumakov pisucich a citajucich pozdravujem a opatrujte sa

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Psychohygiena_4
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Enusik Ut 3 január 2017 - 10:52

Ahoj Fajny,
tak ono kazda diagnoza suvisiaca s psychickou poruchou nie je prijemna, to je jasne. Ja som na liekoch druhy rok a veru zaciatky boli tazke, obcas som ich vynechavala, znizovala a chcela som to skusit bez nich lebo som mala pocit, ze robia zo mna niekoho, kto nie som. Pytala som sa sama seba, kde sa stratilo to vecne vesele a energeticke dievca, ktore poznam z minulosti? Nikdy som nebola tak apaticka a leniva ako za posledny rok, isty cas mi to nevadilo a zila som takym sposobom ale kedze ma novy rok prinutil zrekapitulovat si rok 2016, tak som sa rozhodla konat. Nechcem zit stylom pomaleho umierania. Momentalne este sviatkujem u sestry v Rakusku a zajtra idem do Linzu za jednym liecitelom, chcela som skusit aj tuto alternativu lebo ma vzdy lakali podobne veci, tak vam potom zreferujem ako to dopadlo Smile Vcera nam tu napadol konecne sneh, tak sa to tu pekne zabielilo a konecne to tu dostalo trochu tvar zimy.
Prajem vam pekny den Smile

PS: Zdravim ta Chinaman a tiez dakuje za privitanie.
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Pozrite si tento Film

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 3 január 2017 - 11:45

Ahojte priatelia Davam sem film o rozdvojenej mysli teda o Schizofrenii,teda co mam ja a ostatny nejdem komentovat ten film ale pozrel som si ho cely tu je link na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=a41MT9SKmFc

it is perfect

Unas krasne snezi ale zatial malo snehu a co u vas?

Mam sa dnes dobre lebo mam dobru naladu tak je mi fajn dufam ze aj vi ste natom podobne?

PS:Ak mate cas tak si ten film pozrite papa Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  veronicka Ut 3 január 2017 - 12:14

Meret, dnes som videla vyborny putavy dokument o starovekom Egypte a hrobkach faraonov na STV2, nepozerala si? velmi ma to zaujalo...
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Ut 3 január 2017 - 13:49

Veronicka, TV už takmer - teda vlastne vôbec - nesledujem, takže nevidela som, ale svojho času som si do notebooku od brata stiahla seriál Tut, 3-dielny s veľmi sexy hercom menom Avan Jogia (slintala som nad ním celý čas Very Happy ) a Benom Kingsley; seriál o Tutanchamonovi, ktorý bol veľmi dobre spracovaný Smile Akurát som celý čas uvažovala, kde má herečka, ktorá hrala Tutanchamonovu manželku (a zároveň bola jeho sestrou) prsia, ale to je detail Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  veronicka Ut 3 január 2017 - 13:57

Smile ani ja takmer nesledujem televiziu, ale dnes ako som vstala tak som si ju pustila a zaujal ma tento dokument.. vcera som si pozrela film Nedotknutelni, videla som ho uz druhykrat a musim konstatovat, ze vcera ma bavil este viac ako ked som ho videla prvykrat..

vsetkym nam prajem hlavne vela zdravia do noveho roka 2017, vela radosti a usmevu na perach, a nech sa nam dari vo vsetkom v nasich pestrych zivotoch Smile
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav Ut 3 január 2017 - 14:40

Ahojte, prajem šťastný nový rok Smile. Nech máte dosť zdravia lásky aj šťastia. Minimálne pre seba keď už to nevyzerá že pre iných či od iných. Aj tak to je najdôležitejšie. Všimol som si aj pár nových členov tak vítam a zároveň pozývam na zajtrajšie zello (ak už ma Tuto nepredbehol), kde sa rozprávame o všetkom možno ale je to hlasové a nie takto cez písmenká. Podrobnosti tu:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy

Teší ma, že Enusik to chce skúsiť alternatívne, v tom len podporujem a držím palce. Ja už "beriem" cca 7 rokov a posledné 2 roky znižujem. Aj s vedomím MUDr. aj s podporou psychoterapie, rodiny... Zatiaľ jeden oficiálny "pokus" čo asi nevyšiel a tak teraz druhý uvidíme...

majte sa a držte sa,
Jožin

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Ut 3 január 2017 - 15:19

Ahojte Wink

Jaro. - neber to zle, tu poznamku z alkoholom....len z tvojho prispevku mi prislo ze si pisal ze sa nadrbes a spis...
Jaro napísal:Ja som dopil hruskovicu a pijem teraz sampus tak nech hrdlo raz za rok raci verim ze si to uzivate dobre videl som krasny ohnostroj a este rachaju tak sa dokukam dopijem a nadrbn.zaspim hh


ako nejde o tu hruskovicu a sampus....sak sa pije na silvestra jasne....reagovala som kvoli tomu slovu nadrbem.....ako ked som uz s tym začala tak pokračujem no ze mi to prislo ako ze sa musím opit, lebo tak to je...ako inak mi to pride ked ze sa chcem opit a proste kludne vypit aj 2 hruškovice a 2 sampanske....ja proti tebe nič nemám, ani ta nepoznam kolko pijes/nepijes....a v celku mi to moze byt aj jedno....no proste z alkoholom radsej opatrne....

Inak k tomu filmu - Rozdvojená mysel (2012) ...tak ma dostal...preplakala som minimalne 3 servitky...su v koši....a to ja fakt nezvyknem plakat pri filme.....okrem dost dojimavych.....no ale k filmu dostal ma tym ze to bol pribeh dvoch sestier a dost podobny aj mojmu....tiez moc nebudem o nom pisat....ale svojim sposobom sa mi pačil....ak sa to tak da nazvat... it is perfect

U nas snežilo v noci ale len trošicku a do teraz nesnezilo....takze v celku fajn...aspon netreba odhrnat sneh....ale teším sa pridu aktické mrazi....hura kalamita....aj ked vlastne nikde nemusim ist tak aj ta kalamita ma bude menej tešít, ako ked som chodila do školy......

Prajem krásny den  flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 3 január 2017 - 15:57

Mischelll-Okej Smile stim alkoholom to necham tak ja som sa neurazil ja aj tak alkohol nepijem takze mne to je jedno.
A Ten film je dojemny aj mne sa pacil svojim sposobom ten pribeh dvoch sestier ma tiez dostal aj celkovo ako im mama zomrela a ona musela ist k sestre atd. fakt sa aj mne pacil svojim sposobom it is perfect


Pekny den prajem vam vsetkim aj okoloiducim Wink

Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 3 január 2017 - 19:50

Ahojte kamaráti!
Televíziu občas pozerávam, najmä ak ide nejaký lepší dokument. Istý čas som dbal na pozeranie TVnovín-správ, ale stávalo sa, že sa mi to zdalo všetko akési príliš negatívne. Zato na Nete zvyknem navštíviť aktuality.sk a tam je všetko bežne potrebné. Priznám sa, že si už ani dobre nepamätám, kedy som pozrel komplet film v TV.

Alkohol nepijem, možno výnimočne prípitok. Vždy je lepšie vôbec nepiť na naše ochorenia, hoci som v jednej odbornej literatúre našiel v poznámke, že nepravidelne sa dá veľké pivo/deň, alebo 2dl. vína/deň. Na druhej strane všetko ostatné prečítané nedoporučuje alkohol ako taký.

Z iného súdka. Dnes som bol na návšteve u bratranca. Bolo veľmi dobre. Bol som len nervózny, že sa mi "klepali" ruky, ale inak veľmi som bol spokojný. Zabudol som užiť lieky, resp. zobrať si ich sebou, tak som chtiac/nechtiac išel domov ich užiť. Trochu ma to aj mrzí, ale naši sa aspoň trochu bez mojej spoločnosti pobavia.

Zdravotne pomerne dobre, naskočilo chvenie rúk, mierna vzťahovačnosť, trochu bezdôvodná nervozita, únava a pasivita tiež mierna. Ostatné skôr drobnosti.

Prajem vám pohodu do nasledujúcich dní a buďte fit. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 69 z 88 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 78 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore