Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 36 z 88 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 62 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 27 august 2016 - 21:34

Ahoj Matej,
v skratke si myslím, že si prežil veľmi dobrý týždeň, ktorý si sám pozitívne ohodnotil. Verím, že minimálne takto to bude aj nabudúce...

..............

Ahojte Zelláci,
netuším ako hodnotíte môj "výkon" na Zello dialógoch, ale mne samému sa to akosi nepáčilo. Hlavne dúfam, že som ako moderátor nikoho neurazil, alebo podobne. Ak áno tak sa úprimne ospravedlňujem.

..............

Ahojte všetci,
Dnes som mal taký poslabší deň. Už len to vstávanie bolo v neprimeranej hodine. Deň sa akosi vliekol, pozitívom bolo akp., ktoré som akosi pomalšie pozvládal. Objektívne by som hodnotil dnešok celkom dobre, možno aj za 2, ale subjektívne to mohlo byť na 3-. Hmm... Zajtra je nedeľa, tak si dobre zregenerujte sily. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan So 27 august 2016 - 22:11

ahoj @matej,
pridavam sa k tutovi,mal si zaujimavy tyzden,mnoho aj drobnych udalosti ako aj ten fakt ze tebe teda nam prevadzkovatel domeny doprial rok zdarma,hop sa do toho!!!heheheh,
do dalsich dni ti prajem apon taky tyzden ako bol tento,

ahoj @tuto,
z toho co citam tvoje prispevky tak zvacsa su o spanku a akp,kezby si mal vzivote viacej vzruchu a dusevnej pohode ako poniektori,alebo ako zdravy zamestnany clovek s vybavou,schiza je zakerna hnusna choroba,ktora nam nieco zobrala a mozem za seba povedat aj dala ci zanechala,snad v nasledujucich dnoch budes mat viacej vzruchu ako doteraz,leto nam zatvara dvere a po nich pride uz nie az tak pekne pocasie a jej vona na ulici,
neska som chcel ist na zelo ale nakoniec som isel do obchodu,kde som stravil 3/4 hodiny,

ahojte vsetci,
dnesok hodnotim velmi dobry,predpoludnym som bol u svagra a montoval elektriku,zajtra poracujeme dalej,budeme robit kuchynu,je to piplacka,svager chodi na kamione cely tyzden tak cez vykendy aspon jeden den chce vyuzit na toto,u mne ako aj tutovi sa nic v tom mojom svete nic zvlastne neudialo ako po inaksie dni stale to iste,vediem v dome zdravotny styl zamerany na vhodnych potravinach a diete a co sa tyka konickou tak mam toho az az,celkova psychohygiena je zahrnuta po cely den od rana az kym nezalahnem,musim nieco robit,nebavi ma len tak lehnit a vypulovat oci ci drzat v ruke ovladac od televizora,postahoval som si par filmov a vcera som stihol pozret jeden,
chcel by som vas poziadat o reagovanie a prispievanie tohto prispevku facebook,myslim si ze je to dobra tema kde sa mozeme pochvalit svojimi fotkami ci selfickami a tak mat predstavu o sebe,mne osobne nevadi ked sa takto reprezentujem,keby to dakomu vadilo moze sa tato tema vlozit do sukromnehej sekcie

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Ja-padouch-2-movie-youtube.com
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 28 august 2016 - 0:02

Ahoj @fajny,
keď sa zhrnú všetky aktivity do troch písmen, tak to vyzerá jednoduché. Tak to trochu rozpíšem:
- 8:00-11:00 vstávanie, cigareta, raňajky, hygiena
- pozeranie US seriálu bez titulkov 2X, AKP.
- čítanie a náčuv Ox. Book Library 1kap., AKP
- supermarket (do kuchyne, keksy, cigarety, Fanta), AKP
- 12:00 obed, spratávanie riadu
- relax pri knihe
- geografia (Slovensko, fyzická mapa: Svet), AKP
- matematika (rôzne), AKP
- čítanie Biológia (gymnaziálne učivo - ide mi slabo), AKP
- čítanie angličtina 4 strany, AKP
- angličtina 15000 slovíček (pomaly sa borím), AKP
- angličtina Hovorník 4 st. AKP
- angličtina Konverzácia (taká oddychovka) min 8 strán, AKP
- voľný čas, TV, Net, schizofórum, niečo malé do žalúdku
- prechádzka, AKP
- 18:00 večera
- výpomoc, rozhovory, mobil
- schizofórum, Zello
- príprava na spánok, kniha, Net, hygiena
- 24:00 kniha, spánok, sťažovanie sa na fóre na bdenie

ZHRNUTO:
- 8:00-11:00 vstávanie, cigareta, raňajky, hygiena
- akp.
- 12:00 obed, spratávanie riadu
- akp.
- relax pri knihe
- voľný čas, TV, Net, schizofórum, niečo malé do žalúdku
- 18:00 večera
- výpomoc, rozhovory, mobil
- schizofórum, Zello
- príprava na spánok, kniha, Net, hygiena
- 24:00 kniha, spánok, sťažovanie sa na fóre na bdenie

...tak asi tak
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 28 august 2016 - 9:48

ahoj @Tuto,

ako pozeram tiez mas nabity akoze denny program akp.co je dobre,neviem si predstavit co by som bez toho mojho robil,snad cely den vysedaval za nb,co by ma mohlo doviest aj ku psychoze,
len tak dalej a necht nasa psychohygiena je prikladom pre ostatnych,

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 8357222
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 28 august 2016 - 18:18

fajny napísal: "snad cely den vysedaval za nb,co by ma mohlo doviest aj ku psychoze"

Píšeš, že máš F20, čo je psychóza. Vieš to vysvetliť?

...............

Ahojte,
dnes to bola taká všedná nedeľa. Poriešil som akp., pomohol s obedom, bol na prechádzke po meste, leňošil doma pri NB...

Zdravotne cítim trošku úzkosť, únava vlastne ani nemala byť prečo, pasivita tak zdravo, tabakizmus nič moc.

Tak dnes OK. Som rád. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ne 28 august 2016 - 21:31

Tuto napísal:Píšeš, že máš F20, čo je psychóza. Vieš to vysvetliť?


ja viem bol som po kazde u doktora a zabudol som sa vzdy spytat na tu diagnozu,to cislo F20....,

ja psychozu chapem ako pritomne bludy a haluze,masu ludi alebo jednotlivca´´u mna demonicke trio ktore sa prejavuje cez nich/jeho´´ zasahujucich/jeho do psychiky choreho,ako napr..divne pocity v tele,pritomnost alebo upadok myslienok ako davanie a branie,strach,neistota,zly spanok,demencia,retardacia a mnohe dalsie,

rozdelenu do dvoch podkategorii:

-psychoticky stav-bludy a haluze v minulosti alebo z minulosti,vnutorne ovladanie psychiky(zasah do duse) vonkajsim prostredim(psychozou)
-psychozny stav-bludy a haluze v buducnosti,vonkajsie ovladanie psychiky(duchovny zasah) vonkajsim prostredim(psychozou)



demonicke trio: odkaz na stranku Kauza fajny 0

Cakra Aura Dusa

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 6463536

3 postavy hlasajuce divne haluze:


do mojho sveta vstupila v aprili 2002,vystupuje v troch postavach kde jedna je v mojom vnutri,druha za oknom na neby a tretia v dopravnom prostriedku ci v mechano a biostroji,alebo vodopade,ci vetru

ta prva
prostrednictvom okolia hlasi o mne nezmysli cez ludi ktorich pocujem ked sa zhovaraju s niekym,ci nieco si zumru popod nos,volam ju cakra-moja nezna druha polovicka,pretoze ju pocitujem cez moju kozu,ktora je nejakym sustredeniskom ci zhromadiskom sil,

ta druha
sa zvacsa prejavuje ked spim alebo odpocivam v posteli,volam ju aura-duch,neustale si nieco vysvetluje a pozvacsa place,

a ta tretia
sa nachadza najme v dopravnych prostriedkoch,riadi stroj,sleduje okloie a daco okoliu vysvetluje,volam ju dusa,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 28 august 2016 - 23:50

Ahoj fajny,
v skratke, neber to ako poúčanie, ale ako doplnenie informácii na diskusii:

...tiež je tam podstatné napísať akútny psychotický stav a s pojmom psychózny stav som sa ešte nestretol.

Pokiaľ mám písať o svojom probléme:
F25.2 = schizoafektívna porucha = schizoafektívna psychóza = mániodepresívna schizoafektívna psychóza (rôzne pomenovanie podľa doby používania)

Žiaľ naše diagnózy + bipolárka spadajú pod označenie psychózy a označenie jednotlivca s schizo poruchou je psychotik
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jarik Marlowe Po 29 august 2016 - 15:05

Zdravím Vás přátelé,

mám radost, že se povětšinou máte dobře - já jsem na tom taky tak trochu podobně. Za sobotu a neděli jsem udělal studii na jeden veliký rodinný dům. Mám z toho radost, jakože je to hotové, jen ale trochu obavu, že se investorovi co si navymýšlel nebude líbit. Budu těch verzí dělat asi několik než se udělá finální verze, na kterou budu dělat projekt pro stavební povolení.
Tady na profilu mám nesmysl o tom že je mi přes sedmdesát let. Není to nic co bych si vymyslel, je to to, co jsem se dočetl ze své propouštěcí lékařské zprávy spolu s tím, že mám 13-ti letou dceru a on je to ve skutečnosti syn. Je to hrozná mrdina o niž jsem se podělil na své blogu - tedy, že mě je 38let, ale moje druhé já má jméno Jarik Marlowe a je to bratr známého detektiva Phila Marlowa (Tomáše Hanáka z filmu Mazaný Filip) JJ všechno je možné, hlavně když je to napsané, tak to bude asi pravda. To je i ten můj titul mBAP před jménem, co je taky moje diagnoza. Za titul si někdo zaplatí, někdo studuje a já jsem se ke svému dopracoval.
Řeším teď jednu zajímavou věc. V roce 2014 - před dvěma lety mi při hospitalizaci v Brněnské léčebně odebrali řidičský průkaz. Bylo to na základě mojí diagnózy co je bipolární afektivní porucha. Je fakt, že v manické fázi a asi i v depresivní není vhodné jezdit autem, avšak to záleží na posouzení každého z nás jak se zrovna cítí. Teď o řidičák usiluji zpět. V léčebně, kde jsem se už osmkrát léčil - v Kroměříži mi doktor řekl, že když v podstatě neberu drogy a jsem abstinent, můj zdravotní stav je kompenzovaný léky, které užívám, tak není problém mít řidičský průkaz znovu, jen abych se se žádostí obrátil na svého ambulantního doktora. Ten moji žádost odložil na podzim a tak si hledám úplně nového doktora s tím, že jsem jich oslovil už deset, z nich odpověděli tři a jen jedna doktorka z Břeclavi si mě objednala na září. Je zajímavé, jak snadno, jen na základě asi deseti minut řidičák vezmou a kolik práce musí dát člověku aby jej dostal zpět.

Mějte hezký den,

_________________
Zdravím,
Jara
web: www_tečka_jarik-marlowe_tečka_blogspot_tečka_cz
Jarik Marlowe
Jarik Marlowe
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 27.08.2016
Vek : 84
Bydlisko Bydlisko : Újezdec u Osvětiman, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: http://jarik-marlowe.blogspot.cz/ s mBAP :) jsem jediný :)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quentiapin, Lithium

http://jarik-marlowe.blogspot.cz/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 29 august 2016 - 15:57

Ahoj Jarik,
pozrel som si Tvoj blog, máš to tam pekné. Videá som pozrel len čiastočne, lebo ich tam máš pomerne dosť. Inak sa teším s Tebou, že dokážeš robiť rôzne projekty, ktoré sú pekné a účelné.

...............

Ahojte všetci!
Dnes mám taký, zatiaľ, nezaujímavý deň. Teda vstávanie celkovo nič moc. Bol som na takej menšej prechádzke. Robil akp., ale ešte nie všetko, takže o "zábavu" mám ešte postarané. Dohromady sa vlastne tu nič špeciálne, alebo pozoruhodné nedeje. Celkovo sa cítim v pohode, hoci to, čo zvyknem písať sa nestratilo do neznáma. Rozmýšľal som vybehnúť na záhradu a mať tak kľud, akosi som sa však rozhodol byť doma. Myslím, že ešte bude dôvod ísť tam, lebo robotníci na zatepľovaní ešte nepovedali posledné slovo svojím nástrojom a teda buchotu bude ešte dosť...

S priateľským pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 29 august 2016 - 21:17

Napriek Tvojmu pocitu menej zaujímavého dňa sa mi celkom Tvoje trávenie času, Tuto (@Tuto), zdá sympatické. Bolo v ňom všetko, čo treba, aj čerstvý vzduch, nákup, domáce práce, aj sústava akožepovinností, aj odpočinok. Taký deň do pohody. Asi dnes pracovníci na lešeniach u Vás nerobili, takže ste mali kľud. Ale neviem, iba sa domnievam. Každopádne Ti želám pohodičkové dni aj naďalej, maj sa pekne a držím palce so spánkom. it is perfect

***

Ahoj všetci.  Poklona

Tieto tri dni voľna som trávil veľmi pasívne. Často som lehnil, rozprával sa sám so sebou, čítal si nejaké náhodné knihy alebo som googlil. Tiež som trochu hral počítačovú hru (Civilization II.). V sobotu som dorábal Windows 7 na macbooku a upratoval som si v súboroch, tiež čistil oblaky (využívam sem-tam icloud a onedrive). Dnes som si spisoval svoje aktuálne ciele na ďalšie 2 roky - celkovo mi vyšlo 6 globálnych cieľov s haldami podcieľov s konkrétnymi "dátumami splatnosti". 6 globálnych oblastí sa týka: duchovný život, informačné technológie, malý doktorát z filozofie, zdravý životný štýl, angličtina/nemčina a napokon rozvoj schizo.sk/schizoforum.net. Za životné poslanie som si určil byť dobrým človekom, plus ešte chcem nejak špecificky pomáhať, ale neviem presne ako (tam som načrtol to schizo.sk, že reku spolupacientom pomáhať informáciami a webom, ale to sa mi nezdá dostatočné). Viac ráz som daroval v posledných mesiacoch nejaké peniaze na charitatívne ciele, ale nejak ma to nenaplnilo pocitom užitočnosti. Čítal som záver jednej štúdie, ktorá došla na to, že s darovaním peňazí sa darcom neviaže pocit uspokojenia. Naopak tí, ktorí pomáhali celkom prakticky, ručne (napríklad stavebne, alebo priamym dobrovoľníčením), tak tým sa to viazalo s pocitom naplnenosti. Záverom teda chcem povedať, že ešte si musím svoje životné poslanie vlastne dotvoriť, viac určiť, špecifikovať - myslím si, že na to treba aj určité dozretie, skúsenosti a že človeku začne byť jasno až časom, vekom. Embarassed Keď som mal dvadsať, som bol neskutočne nevedomý mnohých vecí. Predpokladám, že keď budem mať 35 alebo 40, tak budem už múdry jak šalamúnov zadok. Very Happy laughing To len trochu srandy, každopádne na mnohé veci o tom, kým sme a čo tu chceme na svete robiť, človek naozaj prichádza vekom a postupne,... niekomu to trvá dlhšie, inému kratšie. Mne to, žiaľ, trvá dlhšie. very sad3

A čo som ešte robil tieto 3 dni? Povysával byt. Dodržal kalorické limity, ale žiaľ mal som aj nejaké koláče a raz chipsy. Dnes som si dal trochu viac kofexov, asi 6 tabletiek po 50mg postupne v priebehu dňa. Reagoval som tak na to, že mi opäť raz nepadol dobre energeťák - raz za čas sa mi znechutí.

Takže vcelku vlastne pasívne. Zajtra zase práca s tým, že sa tam vlastne teším, lebo mi trochu chýba. Zažíval som totiž tieto dni dosť výraznú neorganizovanosť a nudu. Znamenalo to aj to, že som si pravidelne poobede zdriemol aj na 2 hodiny, nakoľko pri útlme z obeda som nemal motiváciu zostať hore.

Stav hodnotím na 2+, nakoľko sa nudím a to, čím by som vhodne nudu mohol ľahko odstrániť, sa mi zrovna lenivo nechce.  very unhappy Dal som si večerný Orfiril, tiež kofex, pôjdem si umyť zuby a večer/časť noci strávim asi pri nejakej knihe. Kúpil som si knihu o fenomenológii, čo je veľmi vplyvné súčasné filozofické hnutie, resp. smer. Teď na magisterskom stupni máme podrobné vhľady práve do dvoch hlavných vetiev súčasnej filozofie (analytika a fenomenológia). Myslím si, že moje vedomosti z fenomenológie sú žalostne nedostačujúce, tak reku že si niečo o tom prečítam aj nad rámec školy. Moc sa mi nechce, ale mám skúsenosť, že keď si dám kofeín, tak sa mi zrazu chce aj to, čo sa mi obvykle nechce. Asi kofeín nejak spolupracuje s dopamínom a stresovými hormónami, takže človek získava lepšiu schopnosť cítiť uspokojenie alebo potešenie z nejakej činnosti. Osobne si myslím, že kofeín by nemal chýbať v liečbe schizopacientov ako riadna tabletka (napr. voľnopredajný kofex za 5 eur 80 tabliet po 50mg) - určite o tom napíšem nejaký článok na schizo.sk, pričom to skúsim podporiť nejakými vygooglenými zdrojmi. Výnimkami by mohli byť skôr len pacienti, ktorí sú naňho citliví, a teda ich robí manickými, nespavými, hypertenznými.  Embarassed

Ďakujem, že ste si vypočuli toto moje večerné tliachanie. Mal som chuť sa trochu vyrozprávať. Prajem Vám, priatelia, dobrú noc a príjemný utorok. Držme sa!  Vitaj

Cvik 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  joozef Ut 30 august 2016 - 18:17

Jarik Marlowe napísal:Zdravím Vás přátelé,

Řeším teď jednu zajímavou věc. V roce 2014 - před dvěma lety mi při hospitalizaci v Brněnské léčebně odebrali řidičský průkaz. Bylo to na základě mojí diagnózy co je bipolární afektivní porucha. Je fakt, že v manické fázi a asi i v depresivní není vhodné jezdit autem, avšak to záleží na posouzení každého z nás jak se zrovna cítí. Teď o řidičák usiluji zpět. V léčebně, kde jsem se už osmkrát léčil - v Kroměříži mi doktor řekl, že když v podstatě neberu drogy a jsem abstinent, můj zdravotní stav je kompenzovaný léky, které užívám, tak není problém mít řidičský průkaz znovu, jen abych se se žádostí obrátil na svého ambulantního doktora. Ten moji žádost odložil na podzim a tak si hledám úplně nového doktora s tím, že jsem jich oslovil už deset, z nich odpověděli tři a jen jedna doktorka z Břeclavi si mě objednala na září. Je zajímavé, jak snadno, jen na základě asi deseti minut řidičák vezmou a kolik práce musí dát člověku aby jej dostal zpět.

Mějte hezký den,

Ahoj mne vodičák vzali policajti v správnom riadení, zhodou okolností v Brne. V mánii som bezohladne riadil,( stalo sa to len raz v živote v Brne ) mal som tam nehodu a následkom toho som sa dostal do psychiatrickej liečebne. Vodičák mi po polroku vrátili. Potrebujem ho aby som mohol do práce a rozvážať deti po krúžkoch. Potom sa nedávno pokúsila mi ho vziať obvodiačka ale zachránila ma a zastala sa ma psychiatrička, ža čo jej veľmi pekne ďakujem.
joozef
joozef
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.08.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektívna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: invega

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ut 30 august 2016 - 22:41

ahoj @joozef
tak u mna je to take ze ako som oboznamil moju obvodnu o tom ze mi je doporucene neovladat,riadit stroje,tak nepochopitelne zacala konat ohladom mojho vodicaka,cely tento proces o odobratie,nakoniec to skoncilo u psychologa na ktorom to cele zavisi,nuz ale moja psychiatricka trva na tom ze ho nepotrebujem a o vodicak sa nemusim bat,to by som musel byt inaci blazon ci co aby mi ho psycholog odobral,auto nemam a mam najazdenich cca 0,000 km,

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 36 8a1730174-1
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 88 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 62 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore