Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 78 z 88 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 83 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 15 január 2017 - 21:09

Ahojte všetci!
Som rád, že si tu od vás môžem niečo zaujímavého prečítať, momentálne ma mrzia tie Matejove výkyvy. Možno Ti tá práca aspoň trošku pomôže.

U mňa bol zrovna dnes taký prazvláštny deň. Veľmi veľa som spal a pospával, až ma to mrzí. Teda síce som aj bol na prechádzke asi o piatej ráno, aj som v medzičase porobil akp., aj vypomohol, ale stále ma to ťahalo na spanie. Teraz neviem, čo budem v noci...

Zdravotne sa prejavila najmä ospalosť a potreba spánku, ktorému som venoval veľkú čas dňa. V malej miere som pocítil vzťahovačnosť, keď som pofajčieval na balkóne. Hlasy zatiaľ neboli. Ostatné záležitosti sú relatívne ok a zahrňujem ich do "nepodstatné drobnosti".

Pracujúcim prajem kľudný pracovný týždeň a všetkým okrem všetkého iného aj pohodu do nasledujúcich dní. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  helena25 Po 16 január 2017 - 0:16

Ahojte priatelia...
Ja viem, že som tu dlho nebola a ani nečítala príspevky, o zellu nehovoriac. V štúdiu sa mi toho nakopilo, ale baví am to a milujem to. Nemyslím si, že scenáristika ma zaťažuje. Ale pravda je taká, že mám problém. A to veľký. Myslím, teda viac...som presvedčená, že sa hlási opätovný návrat ochorenia. Nerozumiem tomu. Nerozumiem sebe, neviem čo sa deje. V liečebni som bola 9x a vždy to bola kríza, ale toto je o inom. Je to niečo nové, väčšie, čo presahuje moju vôľu ustáť to a to je to, čo ma desí, toto sa mi nestalo. Už okolo mňa lietali odseknité hlavy zo zošitými perami, po stenách tiekla krv, hlasy nehovoriac..( hovorím o minulosti a halucináciach z predošlých rokov hospitalizcii) .Teraz nemám halucinácie, žiadne. Len občas na pár sekúnd nejaké bezvýznamné hlasy. Prisahá, neviem vysvetliť čo sa mi to deje, ale pokúsim sa...ako keby je nejakým spôsobom narušená moja identita. Resp. začínajú sa mi z minulosti vynárať veci, na ktoré som zabudla, a teraz sa objavili. Tažké, dôležité veci...Napr. celé roky, od detsva mi ,,v hlave,, znelo meno Terezka, nevedela som prečo. A pred pár dňami som v mojich haraburdách z detstva objavila fotku, kde som ja a jedno dievča. Zabudla som na ňu. To ona sa volala Terezka...spoznali sme sa v Trnave ked som bola ako decko u babky na prázdninách. Vela sme kecali a ona mi povedala že ju matka týra...ja , kedže som prežívala to isté som sa jej tiež zdôverila...a raz, pri poslednom našom stretnutí mi povedala že si dá na balkon stoličku a večer skočí z balkona( byvala v bytovke). Nepamätám si čo som jej povedala:( nepamätám a došlo mi, že nasledujuce ráno som sa pýtala babky či sa s nou, teda s terezkou možem isť hrať a ona mi povedala: už nemôžeš a rozplakala sa. viem len že som ani neodpovedala a šla som sa zavrieť do izby. Asi som to vedela, ja neviem:( Ale nerozumiem dvom veciam...ako som mohla na ňu zabudnúť a ako to, že som si zrazu spomenula? A neviem čo som jej povedala predtým...možno som tomu mohla zabrániť...ja neviem, neviem, neviem...asi zniem ako blázon, ospravedlnujem sa...ale sú tu aj viacere veci...bola som v škole a skutočne vážne som začala uvažovať, či ľudia, mojin profesori, spolužiaci...či sú skutočny...či je vobec skutočná škola...hlava mi šla prasknúť, neviem čo sa deje....doma mám manžela a deti, cez deň som na ne sama...lekárka mi hned navýšila lieky ale mám pocit, že je neskoro...cítim sa ako nádoba bez dna, do ktorej sa snažia naliať vodu...o dva týždne mam doležité skúšky, musím byť pri zmysloch ale strácam úsudok..začínam byť nevrlá voči ľudom aj na ulici..poslala som nahlas do ri..i šoféra autobusu len preto, že sa ma spýtal, či sa mi chce cestovať v takej zime? Mali by ma zavrieť do liečebne, zamknúť a zahodiť kľúč...Vynára sa mi minulosť, bitky, zneužívanie...stále dokola, ked zavriem oči..spím len 3 hodiny za noc, už takmer dva týždne, nepijem iné len kávu, teraz ešte beriem atb lebo som dostala zápal močových ciest...viem že takto dlho nevydržím, ale čo by som mala robiť? ja sa nebránim liečebni ale mám strach...mám rodinu, malé deti, študujem film...nemôžem skončiť, nemôžem zastaviťSad lekári mi dali nanovo diagnozu : postraumaticka stresova porucha osobnosti zo schizoidnými príznakmi....či tak nejak...predtým 8 rokov som bola evidovana ako schizoafektivna...už neviem kto som...ale viem že som hlupaňa, pretože som sem na forum neprišla skor...keby som sa vam zdoverila skor, toto by sa mi určite nestalo...ved vy jediný ste ma neraz zachránili a pomohli mi naspäť na koľajisko...uvidím ako to pôjde dalej....majte sa fajn, myslím na vás
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav Po 16 január 2017 - 10:10

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Halleys-comet-1986

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 16 január 2017 - 19:03

Ahojte píšuci aj čítajúci!

Helenka, možno by to chcelo spomaliť, či mierne ubrať síce na kvalite, ale liečebňu ber ako tú menej aktuálnu možnosť. Niekedy menej je viac.

Momentálne sa mám celkom fajn, hoci zasa perfektné to nie je. Mierne ma chytá vzťahovačnosť, nemám rád cudzie rozhovory, v ktorých neviem o čo ide, "hlasy" nie sú. Tradičná "lenivosť", čo sa týka únavy, polihovania, pasivity, tendenciu viac oddychovať... zažívam prakticky denne. Snažím sa v tomto prekonávať, ale aj to samotné, že niečo robím nasilu, tiež nie je zrovna ideálne. Ostatné je skôr v pozadí.

Aby som len nevyplakával o tom, čo nie je OK, tak dodať môžem, že akp. tradične stíham a robím. Prechádzky sú už pomaly rutina. Základná výpomoc v domácnosti je tiež dobrá. Problematickejšie je stále rovnako vstávanie a zaspávanie, cvičenie tiež nie je ani len z vzdialenejšieho pohľadu OK, chudnutie je o ničom.

Pekný deň prajem a hlavne toho nášho zdravia... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Po 16 január 2017 - 20:53

Zdravim vsetkych tak dnes bol taky lenivejsi den. Doobeda som bol na bicykli na poste a z losa za pol ecka som vyhral patnast ktore vsak putovali v zapati do stroja ehm no tato kapitola je pre mna uzavreta. Poobede som chcel nieco ist robit aby som nemyslel na vcerajsok....tak som zavolal brata a boli sme na chalupe zobrat pickupom dreva aj mamka bola pozret. Cez den som pofajcieval, viem ze som prehlasil ze som nefajciar co si aj stale myslim ale akosi som chcel sa dat hned rano do kludu a az ted som sinspomenul ze mam furu benzakov ktore som mohol pouzit namiesto cigaret. Az ted pri pisani mi to napadlo. Co este takeho len tolko ze mi je jedno a som akysi viacej apaticky nez inokedy a momentalne jem pamlsky urcene pre psy-chutia ako grahamove ttpycinky. Sorry candy. A pozeram film prekliaty ostrov. Drzte sa a neberte si so mna priklad!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Enusik Po 16 január 2017 - 21:05

Zdravim vas citajuci a pisuci,
tak vcera som dosla neskoro vecer z Levic aj s mojou novou stvornohou laskou. Rano som bola uz okolo pol siedmej hore, pretoze viem ze zivot so psikom vela veci zmeni a mozem uz zabudnut na spinkanie do 10h Smile Maly ( Danny) sa celkom dobre adaptuje, pelech si uz oblubil, jediny problem je, ze curka a kaka kde sa mu zalubi haha Very Happy takze s tym bude trochu prace, kedze bol vzdy v koterci a nie je zvyknuty to robit na jednom mieste. 20.1. bude mat dva mesiace, takze je to este take babatko, ktore len papa, hra sa a spi ale mam z neho velku radost a je velmi pritulny. Zajtra ho beriem von, bude mat premieru, tak som zvedava ako bude reagovat na sneh Laughing Dnes mi zaroven prisli z martinusu dalsie knihy na samovzdelavanie, tak som sa do toho pustila pokial mam na knihy chut. Zajtra ma caka taktiez druhy den vo fitku a potom zase v piatok, strava je uz upravena na dietnu a odkedy som spat na SVK som nezjedla nic sladke, takze sa mi to zatial dari uspesne Rolling Eyes Prajem vam pekny a nicim neruseny vecer. I love you
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 17 január 2017 - 8:04

Ahojte Wink

Umna nic nove vsetko bezi po starom rano som bol so psom pred pol hodinou.Chcel by som zit novy zivot odkedy ma zasiahla choroba tak nerobim nic a na vsetko som sa vykaslal chcel by som si dopodrobna naplanovat co budem robievat cez den a tomu sa kazdy den venovat lebo takto to je skapate drzte palce dufam ze to neskonci ako vsetko len v posteli.

Môj manžel je v sexe veľmi pomalý.
Zájdi s ním k doktorovi. Asi má narušenú tú nervovú sústavu.To neplati o mne a onas mi sme draci haha

V knižnici, "mohla by som dostať onú knihu o šťastnom manželstve?"
"To musíte do oddelenia rozprávok."


Tolko na rozveselenie.Hm ALE DNY POKRACUJU A ja len nic.choroba ci likey?oboje oboch neznasam ale vzal som svoj kriz Very Happy hm

Dovi a do po drzte sa a poZDRAVUJEM VAS VSETKICH ahojte pa




_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Dušan Ut 17 január 2017 - 9:58

ahoj @Jaro.BludnySlovak

dobre si sa zamyslel a to ze zaplnit volny cas niecim nejakou aktivitou,
ja som takto prelehnil 10 rokov element zombie,nerobilo mi to dobre nakolko som potom v noci nedokazal zaspat,hlava a telo potrebuju namahu cinnost,vydat so seba max.co mozes, aby v noci pocas spanku naberali energiu na dalsi den,
poradim ti snad bezne prace v dome alebo zahrade,ranajsie noviny,sportove aktivity+trening,citanie,obmedzit vylihovanie za telkou s ovladacom v ruke,radsej si stiahnut film a pozret si ho,a mnoho dalsich ako prechadzky ci beh po vonku aj so psom...

a ak stale nenajdes pracu,druhy prijem,tak toto co som napisal,ono totiz element zombie je zakerna vec je to umieranie za ziva

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Zombies
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Enusik Ut 17 január 2017 - 10:22

Dobre ranko vam prajem,

tak dnes som vzala moje stvornohe babatko prvy krat vonku aby sa zoznamilo so snehom, najprv sa trosku zdrahal a bal ale po 20s sa uz rozutekal do predu Wink Mam z neho velku radost, teraz spinka, neskor sa hra, papka, proste male babatko. Poobede idem aj s polovickou opat do posilky, motivacia stale silna. Sledujem sa stale po hypnoze a som rovnako plna enegrie a pozitivnych myslienok, hoc sem tam sa objavila akasi negativna myslienka ale po precitani knihy uz viem ako ich rychlo zapudit. Zatial to super zabera it is perfect Dnes som poslala ukazku mojej zbierky basni jednej pani do Panta Rhei tak mi dzte palce aby ju zaujala a dala do obehu Smile Ak by mal niekto zaujem, viem aj zaslat alebo popripade napisem este nejake tu do kolonky o poezii Smile Pijem kavu, citam knihy a vzdelavam sa kym havinko spi.

Prajem vam krasny nicim neruseny dnik

P.S.: Fajny aj ja som zila "zombie life" ale po hypnoze sa vsetko napravilo. Docitala som sa v knihe ze mysel je silnejsia nez lieky, alkohol alebo marihuana. Takze mysel ovlada telo aj ked je nadopovane liekmi. :p brw ako sa tu prihodi fotka?
Enusik
Enusik
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 51
Reputácia Reputácia : 19
Dátum registrácie : 02.01.2017
Bydlisko Bydlisko : vychodne Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31,6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapín, Depakine Chrono, Aripiprazol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 17 január 2017 - 10:32

Ahoj Fajny-Mas pravdu treba nieco robit lebo takto telo ochabuje very sad5 very unhappy
Ja aj viem co by som robil alebo comu venoval ale nenachadzam pristup k tomu musim sa zapret a premoct a hadam to pojde.



_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav Ut 17 január 2017 - 10:36

Na odľahčenie pesnička o depresii od môjho obľúbeného pesničkára

https://www.youtube.com/watch?v=ist0mlIeogk


_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 78 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 17 január 2017 - 12:59

Ahojteeee

Obednajsia prechacka dopadla dobre s Mikim som si zabehol s hory dole kopcom miki je moj pes div ze som sa nevitrel sprity boly riadne.Teraz si pojdem nieco precitat a 17:30budem sledovat hokej.Tesim sa na zajtra sestricka ma pichne do zadku inekciu dotsnem a bude hey doktor sa ma spita na stejne otasky asi ako obvikle ako sa citite?jako obvikle utlmeno hm
Tak sa majte a krasny zvysok dna ahojte hola hey Wink ps:a napiste

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 78 z 88 Previous  1 ... 40 ... 77, 78, 79 ... 83 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore