Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 41 z 88 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 64 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN St 14 september 2016 - 19:34

Ahojte všetci,
dnes bol v pohode deň, doobeda rutina ako vždy no aspom sme čosi porobili-boli sme na drevo na chalupe pričom brat mi pomáhal. Poobede som bol s kamošom na super výlete, boli sme na hrade. Zažili sme vďaka cyklotúre super zjazdík a potom jedno orosené...))
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 14 september 2016 - 20:05

Ahoj Matej!
Je výborné, že píšeš v takom dobrom duchu, bude fajn ak to bude takto pokračovať.

..............

Ahoj Meretseger!
Na druhej strane je dobre, že Ti ľudia zavolajú pomoc, keď sa Ti stane záchvat. Určite na Teba myslím, že aby sa tieto záležitosti dali čo najviac doporiadku.

..............

Ahojte všetci,
túto stredu bol taký lekársko-relaxačný deň. Obvodný, všeobecný lekár mi odporučil zvážiť s psychiatričkou užívanie lítia. U zubára som mal toho viacero, ale bol som rád, že to mám "z krku", hoci mám aj ďalší termín. Neskôr som skôr relaxoval a okrem akp. som sa venoval skôr oddychovým činnostiam aj nečinnostiam. Inak nič zvláštne, alebo nečakané.

Zdravotne tak lepší stred, únava pomerne dobre, tabakizmus bez zmeny, mierna až slabá paranoja, slabšie "hlasy", otázne spánkové problémy a ostatné skôr drobnosti.

Sestrička 2

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 15 september 2016 - 12:01

Srdečne Vás pozdravujem. Poklona

Dnes sa mám zhruba dobre. Hodnotím stav na 1-. Mínusko už tradične, tak ako bolo vysvetlené včera. Včerajšie poobedie som mal aktívnejšie. Vyhádzal som asi štvrťku obsahu špajzy, povysával tam chumáče prachu a bordelu, potom som tam naskladal 2 nové poličkové skrine pekne jednu na druhú, čím sa vytvoril akýsi nový skladovací priestor poličkového typu. Potom som tam poukladal, vytriedil veci, nazhromaždil som nejaké 2 alebo 3 mechy odpadu v rámci "minimalizovania špajzy". Žiaľ, rodičia mi veľa vecí nedovolili vyhodiť na základe tradičného argumentu "to sa ešte môže zísť". Bezradný Ale podarilo sa mi vyhodiť napr. 1 starú metlu, 1 "opálenú" panvicu starú, nejaké staré bundy, zopár drevených dosiek, igelitky, tiež staré zaváraniny. Následne som poukladal aspoň to, čo sa ešte vyhodiť nedovolilo. Máme tam 1 skriňu, ktorá je plná haraburdia, ktoré sa za 30 rokov obývania bytu nazhromaždilo, trebárs staré klince, náradia, harampádí. Žiaľ, počul som len "to sa ešte zíde", alebo "vieš, aké to je dnes drahé zohnať?!" Uf Život v sude na spôsob Diogena si teda pri rodičoch určite nemám ako zariadiť.  laughing Potom som bol vyhadzovať tie mechy, žiaľ, zakaždým pri návrate som použil výťah, takže príležitosť k tréningu som nevyužil. Embarassed Potom som zaniesol do pivnice nejaké škatule z izby od vysávača a ďalších spotrebičov, že reku pre prípad reklamácie, ale nech to nestraší tu hore v byte. Bol tu na návšteve stredný brat, tak som mu vytriedil nejaké košele, čo už nechcem nosiť. Tiež sme mu nabalili staré bonboniéry, ktoré už nechceme jesť, lebo všetci chudneme a mame to už až tak nechutí. Zredukoval som teda výrazne svoj šatník, asi 10 košiel išlo preč, pričom väčšinu asi vyhodím, lebo miestna charita už neberie letné oblečenie, ale jesenné a zimné. Crying or Very sad

Ďalej som vytriedil zo skríň 35 kníh, 24 audiokaziet a 5 videokaziet, ktoré idem darovať "za odvoz" antikvariátu v Trenčíne. Píšu na stránke, že si preto ochotne prídu sami, ak to bude dar. Tak sa teším, ešte som ich neoslovil, ale už im to tu chystám, pričom musím z práce ešte doniesť vhodnú krabicu, a potom hurá im napísať mail. it is perfect

Hneď sa v tých skriniach lepšie dýcha. Rozmýšľam aj nad darovaním starého notebooku ASUS (rok kúpy asi 2007), v ktorom je Windows XP 32 bit, pričom je trochu rozhaprovaný, napríklad bootuje len z kľúča, čiže musí byť pri zapnutí pichnutý doň usb-kľúč. Má kapacitu asi len okolo 60 GB, je dosť veľký, trochu ťažší, plastový, trošku špinavý, batéria nevydrží bez nabíjačky ani 10 minút, čiže prakticky musí byť zapojený stále do elektriky. CD-romka je pokazená, nečíta cédečka. Takže niekto by ho mohol ešte dať do poriadku, ale neviem, či by ho to nestálo priveľa. Je v ňom fungujúci MS-Office staršieho dáta. Ovládače fungujú dobre, USB číta, Wifi chytá a internet spúšťa dobre. Tak neviem, či by ho niekto reálne chcel. Ani neviem, či si mám za takýto stav stroja pýtať nejaké peniaze, alebo či to urobím naozaj len formou daru. Embarassed

Večer som ešte vysával koberec, zabíjal mušky Raidom. Zápis do školy prebehol štandardne, mám zapísaných 30 kreditov plus 5 z minulého roka. Potreboval by som ešte 1 predmet zapísať, aby mi nechýbali kredity v budúci semester pred štátnicami, nakoľko k štátnym skúškam môžem pristúpiť až pri dosiahnutí 120 kreditov, a ja mám perspektívu na 116. Embarassed Uvidíme, ako dopadne druhé kolo zápisu, prvé som už ukončil, lebo aj tak nám neponúkali všetko, čo študijný plán plánoval. No-No

Dnes mám naplánovaných v aplikácii "To-Do-List" ďalších 15 tasks (hodinových úloh). Je tam z každého rožka troška. Uvidím, koľko toho stihnem a hlavne či sa mi to reálne bude chcieť, lebo dostávam práve chuť si zahrať Civilization2. Very Happy typing

Prajem Vám, priatelia, pekný deň, nech sa Vám darí. Super!
S úctou
matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Št 15 september 2016 - 12:35

Ahojte Wink

je voľný deň, tak reku sa ohlásim a napišem aj sem čo nove....v podstate všetko po starom akurat asi - to znamena ze nie je to presne definovane, určené - mám priateľa, aj sa z toho teraz teším ked tak spetne si to vybavujem...a v nedelu sa mame zase raz stetnuť.....aaa ved Vy neviete ktory to je?....tak je to spolužiak nakoniec....s nim to vyzeralo uz dlhsie tak....ale až toho roku prišiel sa predstaviť rodičom....ze teda je moj kamarat, spolužiak zo školy....a inak nič...takze ostalo to nedoriešene....ale tak no.....čo sa práce tyka tak zajtra mam pohovor....uvídi sa zase raz....chudnut chudnem ale nerobim teraz zase pre to nic Cvik 3 ....ale chcela by som dnes sa aspon poprechádzať Cvik 4 .....inak si niečo pozeram na nete ohladne pohovoru.....chcela som aj napisať, ze teda zmenilo sa nám počasie....a mne už teraz chýba leto a slnko...... Sun 1 rana su uz dost chladne aj večery....

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  dzuli08 Št 15 september 2016 - 16:01

Ahojte všetci,
ozývam sa aj aj po dlhšej pauze. Tak už od cca začiatku septembra je mojim prechodným bývaním západ SR (nie úplný), ale som rada nakoľko mi vyšla v podstate aj práca, i keď budem musieť do nej trocha dochádzať. Je to len na dohodu, ale aj tak ďalšia skúsenosť a ešte teda môžem byť aj na ÚP a dočerpať si podporu. Takže to je celkom fajn Smile Nové mám ešte to že tento víkend som bola na kamoškinej svadbe, sme sa tam postretali viacerí z VŠ intrákových čias a bolo to veľmi príjemné ...a v kostole samozrejme dojemné (tlačili sa mi slzy do očí, a to ešte ani nevesta nevstúpila dnu). Som ale rada, že sú už svoji, ale myslím,že v zásade budú takí istí ako predtým Smile
Po zdravotnej stránke sa cítim v pohode, dúfam, že sa to nezmení ani po nástupe do práce, ale mrzí ma že som zanedbala cvičenie. Dnes som bola aj po dlhšej pauze zas za volantom, a na moje prekvapenie mi to celkom šlo.
Prajem vám pekný sviatočný deň, držte sa a nič hlavne nevzdávajte....vraví sa aj tak že život je sínusoida, raz si hore raz dole ...
Posielam:together:
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 15 september 2016 - 19:52

Ahojte,
u mňa tento štvrtok taká rutina. V doobedí po neskoršom vstávaní som dorobil akožepovinnosti, teda čo sa dalo. Tam dlhodobo hapruje cvičenie a chudnutie, teda je to tak trochu na posmešný úškrn. Na záhrade bolo celkom fajn. Stále je to hlavne o sade a oberaní, neskôr som sa dostal aj ku knihe. Mačky sa pre dnešok kdesi zašili, prišiel len starý kocúr Sumbul a sprevádzal ma po sade, čo hodnotím ako milé od neho.

Zdravotne dnes bolo primerane. Vlastne obdoba čo písavam, len v miernejšej forme. Zajtra idem na mesačnú kontrolu k psychiatričke a zároveň injekcie.

Zajtra máme piatok, tak prajem pekný deň dnes aj zajtra. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 16 september 2016 - 16:57

Ahojte, zdravím vás kamarátky a kamaráti!

Tento piatok sa dá napísať, že sa mám až prekvapujúco dobre. Začalo to asi tým, že som vstával v primeranejšej hodine ako mám vo zvyku. Z toho vyplýval aj kľud pri raňajkách a taktiež aj kontrola na poliklinike. Mierne ma mrzí, že tam nebola doktorka, len som od novej (peknej) sestričky dostal dve injekcie Sestrička 2 a nachystané som mal aj lieky a recepty. Po výbere receptov a menšom nákupe na obed (parížsky šalát, rožky) som išiel na polhodinovú prechádzku rýchlejšou chôdzou. Vonku bolo podobne ako teraz, teda príliš teplo a Slnko bolo priam pálivé. Zbytok hodín (až do teraz) som sa venoval akp., Netu a knihe Reading . V tomto duchu asi budem aj pokračovať, možno sa k tomu pridruží aj TV, a asi pokec s našimi, pravdepodobne aj chodenie na cigaretu Cigáro 1 pred vchod paneláka.

Zdravotne Super! sa cítim celkovo OK. Únava o kúsok zlepšená, vlastne ako včera, pasivita prispôsobená nie práve akčnému dňu, hlasy a strachy sú, ale malé zaradil by som ich možno aj do drobností.

Takže toto bol môj deň doteraz.
Prajem vám všetkým pekný víkend Successful a celkovú pohodu.
Ahoj. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 16 september 2016 - 21:13

Ahojte.

Tuto, je to veľmi super, aký pekný deň si mal. Ba dokonca aj tá rýchla chôdza, no fakt paráda. Mám také tušenie, že si si dnes mohol odfajknúť nový druh akožepovinnosti, ktorý si síce pravidelne zapisuješ, ale pravidelne ho neodfajkuješ. Dnes však áno, takže sa s Tebou vytešujem.  Vitaj Cítim inak z Tvojho príspevku optimizmus, nádej, dobrú náladu, pohodičku. Toto všetko vymenované Ti zároveň želám aj do Tvojich ďalších dní. Drž sa, kamoš, pozdravujem. Super!  Očko

Dzuli, mám radosť, že sa Ti podarilo zaradiť do novej práce. Súvisí nejak s angličtinou, využívaš v nej svoj talent? Ak nie, to nevadí, hlavne aby Ťa bavila a našla si sa v nej. V mojom okolí žije veľa ľudí z východného Slovenska, ktorý sa sem presťahovali na prechodné pobyty v rámci lepších možností sa zamestnať, prípadne študovať. Ja som rodený západňák, ale aj keby som bol východniar, zrejme by som sa nedokázal presťahovať - bránili by mi psychické dôvody a viazanosť na rodičov. Preto klobúk dole, že si to aj pri svojom krehkom zdraví zvládla statočne. Držím Ti palce, maj sa pekne, nech zdravíčko poslúcha a prajem aj veľa šťastných kilometrov na aute. Super!

Ahoj Mischelll. U nás je ešte veľmi teplo, máme tu naďalej horúco, slnečno, dusno. Dokonca nestíha klimatizácia centra, kde robím, aspoň si to myslím, lebo mne je tam príliš dusno. Vonku dosť pripekalo aj dnes. Jeseň sa tu akoby ešte ani nechystá, mám pocit. Čo sa týka pohovoru, už ho máš asi za sebou, napíš, na aké pozície sa hlásievaš, myslím brandžu (trebárs ja som v brandži "maloobchod, administratíva, sklad"). Držím Ti silno prsty s novým priateľom. Zdá sa, že často sú tieto vzťahy ešte do života viac dávajúce, než práca - chcem povedať, že to, že máš vzťah, Ťa vie podržať v živote v situácii, keď nemáš zrovna zamestnanie. heart Mischelll, maj sa pekne, prajem hojne úspechov a pohodičky. Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 16 september 2016 - 21:53

Ahojte.

Včera poobede som bol trochu aktívnejší, než doobeda. Poutieral som prach, povysával byt, vypratal hlinu zo starých črepníkov, pozametal chodbu od suchých listov a hliny. Črepníky som bol zaniesť do pivnice, hlinu a starý odpad som bol vyhodiť do kontajnera. A na záver som skartoval nejaké fascikle starých dokumentov z práce, ktoré ma poverili zničiť, nakoľko jediný z kolegov disponujem doma skartovačkou. Neskôr som si študoval zmeny v akreditácii môjho odboru, takže sa zdá, že súčasný elektronický zápis bude renovovaný a ešte zmenený. Niektoré predmety už majú v rozvrhu hodiny - viacero sobôt je zaplnených blokmi výučby, trápia ma ale piatkové bloky, ktoré pravdepodobne nebudem mať ako absolvovať, pretože v čase vianočnej "high" sezóny (november, december) nie sú možné dovolenky. Budem to musieť prekonzultovať so šéfkou, tak držte palce, nech nájdeme nejaké riešenie, ktoré mi umožní ten predmet (povinných 6 kreditov v piatich piatkových blokoch) absolvovať aspoň sčasti a uspokojivo pre vyučujúcu. Som z toho dosť smutný, že vlastne externé má slúžiť pre pracujúcich študentov, takže by malo byť samozrejmosťou, že v pracovné dni nebude výučba. To chcem za svoje školné, ktoré si poctivo platím, veľa? Embarassed Nešťastný

Jednou z denných udalostí štvrtka som mal to, že som 4krát chodil vynášať smeti, hlinu, krabice, a zakaždým som vyliezol na siedme poschodie bez výťahu. Myslím, že aj to na mňa malo negatívny dopad, keďže večer na mňa prišiel strašný útlm, únava nožných svalov, pocit horúčky, horko. Musel som mať otvorené okno, aj tak bolo teplo, ventilátor mi ale už vadil a mal som tlaky v hlave. Navyše som bol veľmi nervózny, cítil som sa v strese, napätý. Do značnej miery pripisujem toto ťažké, niekoľkohodinové zaspávanie horúčkovitého typu práve splnu, ktorý mi vysvecoval hojne do izby. Dnes je podľa kalendára riadny spln Mesiaca, navyše bolo nejaké jeho zatmenie, či čo. Tieto nebeské úkazy, som zistil, majú na mňa negatívny dopad a zle sa mi spí, cítim svalovú horúčku, mám tlaky v hlave, musel som si dať ibalgin-200. Uvidím, ako dnes budem zaspávať, ale cítim, že to nebude dobré.

Aj piatočný deň nebol zrovna veselý. Cítil som sa strašne v strese, nervózny, napätý. Mal som sklony k mĺkvosti, smútku, negatívnym myšlienkam. Cítil som pnutie, bolela ma hlava. Bol aj na kontrole prevádzkový riaditeľ a sa mi pred ním triasli ruky, cítil som sa strašne sledovaný a hodnotený. Na ploche sa hemžilo strašne veľa ľudí, bolo po výplatách, v škole voľné dni, takže zúfalé haldy ľudí po desiatkach sa valili do prevádzky. Navyše bolo veľa tovaru, už od rána mi stálo zo 5 krabíc. Neskôr som vyzdvihol 13 balíkov a ťahal som to nákupným centrom na vozíku, dohromady bezmála 350 kilogramov. V kancelárii bolo strašne horko, potil som sa, dulo ma.

Zjedol som na obed len 2 rožky s cesnakovým maslom Rajo. Na večeru som mal však veľkú kalorickú bombu, asi 5000 kJ behom 2 hodín som do seba nahádzal, všeličo tatárskoidné, chipsoidné, mliekoidné, čokoládoidné. Pomohlo mi dosť wecko a ibalgin-200. Dvakrát som si meral tlak, nakoľko som sa cítil na horúčku, mal som oba razy okolo 104/62, tep 75. Aj ráno som si meral, mal som asi 105/65, tep. 68. Teplotu som mal večer 36,6 C, takže išlo len o horúčkoidný pocit. Neviem

Zaujímavosťou je, že som si dal ráno 4 kofexy (spolu 200mg kofeínu), pričom som ani ráno, ani doteraz, nevypil žiaden energeťák, ani kávu. Žeby som cítil výpadok taurínu? Ale ono to bolo už prítomné od včera večera, pričom v posteli som zaspával tak, že som sa hýbal odpredu-dozadu ako autista. Možno som vyzeral psychicky nevyrovnane, ale pomáhalo mi to na aktuálnu silnú tenziu, ktorú som si nemal ako zrušiť, nakoľko nemám prístup k anxiolytikám.

Ani som sa nevedel rozhodnúť, či mi bolo psychicky viac zle, alebo fyzicky. Skrátka ťažký deň mám za sebou. Po práci som ešte bol v banke vložiť na svoj účet peniažky z pokladničky, kde som si šetril fyzicky na školné. Do 30. septembra to musím previesť na účet školy. Z práce som si vzal zloženú krabicu na knihy pre antikvariát.

Teraz večer mi je už trošku lepšie, uvidím, čo bude robiť spln so mnou pri zaspávaní. Skúsim si ho nevšímať. Tiež by pomohla chladnejšia noc, aspoň okolo 15 C, lenže k 15tke to klesá až niekedy okolo 4tej nadránom. Verím, že sobota už bude lepším dňom.  Bezradný

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia. Držím Vám palce.  welcome or bye
matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll So 17 september 2016 - 7:17

Ahojte Wink

Tak v prvom rade odpoviem tebe Matej: hlasievam sa na administratívu a sklad teraz.....inak tiez som skusala aj IT kedze to mam vyštudovane.....dalej skusam uz aj pracu za pasom....teda poslala som par zivotopisov...do agentur kde hladaju robotnícky...proste hladam aktivne vsade...

Inak k tomu počasiu....ako mne sa uz nepaci ze rano je u nas strasne chladno aj vecer.....cez den pohoda.....ale tie ranne chladne hodiny mi vadia....chyba mi leto ked bolo teplo vzdy....

Hmm Matej tak sa zamyšlam nad tenziami co si napisal....ako aj ja mam niečo take ze vzdy zaspavam ako autista ze sa kolíšem na posteli.....ale nepripisovala som to ničomu len ze asi mam rada pohyb....teda kolisku alebo co....neviem....no dufam ze to nie je vazny problem....inak spln aj na mna dost posoby....malo som spala....ale teraz uz je to dobre....

Prajem krásny víkend flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 17 september 2016 - 12:44

Mischelll, veľmi rád čítam, že máš vyštudované IT. Vedel som, že si Ing., a teraz už viem aj v akej brandži. Klobúk dole, mám pocit, že pred IT má naša spoločnosť rešpekt, že je to akési uznávané odvetvie. Aj preto ma lákalo do tejto oblasti ísť študovať, nakoľko môj odbor filozofie je síce zaujímavý a má aj svoj vplyv, hoci sa to na prvý pohľad málokomu zdá, ale spoločnosť, obzvlášť mladá, ho neuznáva, nerozumie mu, ba vysmieva sa mu ako niečomu, čo nemá pracovný potenciál. Takýto status filozofa v našej spoločnosti ma dlhodobo trápi, až ma to spontánne taktiež dlhodobo privádza k túžbe vyštudovať niečo iné, ďalšie, trebárs magisterský program aplikovanej informatiky (nakoľko inžinierske programy nie sú na Slovensku prístupné externistom). Takže klobúk dole. Vidím, že statočne hľadáš prácu všade možne. Držím Ti naozaj úprimne palce, nech sa Ti podarí niekde zakotviť a obdržať pravidelný bezpečný príjem.  Očko  Čo sa týka húpania sa odpredu dozadu, aj ja to vnímam vlastne tak, že ma ten kolískový pohyb upokojuje, niečo na spôsob kolísaného bábätka. Nevidím v tom nevyhnutne príbuznosť s autistickými kolísaním. Tiež na rozdiel od autistov sa kolíšem len výhradne, keď ma nikto nevidí. Laughing Maj sa pekne, príjemný víkend, Mischelll. Super!

***

Ahojte. Poklona

Zdá sa, že spln nebol taký silný, zatieňovali ho aj mraky. Spal som pomerne dobre, dlho, asi 9 hodín, pričom som mal zlé sny, kvázi nočné mory. Akurát som mal vstávať do mesta, no a v tom začalo pršať, tak som ešte na hodinku driemanie potiahol. Ráno hygiena, lieky, kofex, čítanie fóra, rozprávanie sa s rodičmi, zapisovanie do tabuliek. Deň mi prakticky ešte len začal, tak uvidím, k čomu sa odhodlám. V aplikácii "To-Do-List" mám viacero úloh, tak robiť čo je. Už len sa na aktivitu cítiť, aby sa mi aj chcelo. Cvik 5

Stav hodnotím na 1-. Cvik 1
Prajem Vám peknú sobotu.
S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 17 september 2016 - 21:56

Ahojte všetci,
pre túto sobotu to bol celkom príjemný deň, iba ak ma z toho objektívneho nepotešilo počasie a aj teraz mrholí. Až na prechádzku som bol v podstate len doma. Takže: akp., Net, TV, kniha, domáce práce, pofajčievanie pred vchodom, obchod, zdriemnutie, Zello dialógy, prípravy na nočný kľud.

Zdravotne prekvapivo lepšie ako včera, avšak do popredia vystúpila vzťahovačnosť, čo ma mrzí.

S priateľským pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 88 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 64 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore