Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 19 z 88 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 53 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN St 15 jún 2016 - 23:50

Zahorak mal by si uplne prestat pit a ak ti vadi to ako ta vsetci "zboznuju" tak sa nachvilku stiahni do uzadia a vycisti si hlavu-myslienky. Hodne stastia, nazdar.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Zahorak Št 16 jún 2016 - 0:00

No šak urobil som maturitu teraz to preto ..  A skúsim to pomaly obmedzovať niesom alkoholik niekedy raz do mesiaca inokedy raz do týždňa ... 5 štaprlok ..  

Viete žijem na dedine kde všetci pijú doslovne každy sa tu s každým pozná a tak .. Je to dedina blízko Moravi takže si viete prestaviť vinohrady ,, každý víkend zábavi dedinské akcie a podobne .Ale zas sú tu skvelý ľudia oproti mestu .

Lieky na uzkosti už neberiem ... račej si idem zabehať či niečo podobné ..  

Dobru noc ty prajem :-) ..

Ja chcem len vysvetliť tú vnímavosť ... ako na tom popracovať zlepšiť ,myšlienky a podobné veci ma netrápia ani depky ,len toto chcem zlepšiť. Na internete nič nemôžem nájsť všade len problémy a žiadne riešenie ..
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 16 jún 2016 - 0:46

Ahoj Zahorák,
vlastne nerozumiem, čo pod tým vnímaním rozumieš (vizuálne, sluchové, hmatové, čuchové...). Myslím si, že Ti skôr išlo o určitú poruchu myslenia, akou je napríklad spomalenie myslenia, ktoré je charakteristické pri depresii. To už by sa dalo uvažovať o návšteve odborníka. Osobne si myslím, že ľahšie antidepresívum by Ti mohlo pomôcť. Ale tu už fakt "bacha" na alkohol. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Zahorak Št 16 jún 2016 - 1:32

Problém je ten že predtýmto problémom som v spoločnosti vinikal a teraz jedine s alkoholom ked nepijem ostatni vicítia moju slabosť ... a už je zle vicítia vlastne moju citlivosť ..

Napr meno čo tije a začnu sa smiať ... vlastne snížia ty tvoje ego ,pritom to možno nemyslia zle ale teba to ranní ..

No nevadí budem to musieť nejako zvládnuť ... Je to tažké keď sa z človeka ktorý ma veľa báb kamartmi rešpektovaný zarobkovo činí a to ešte nemám prácu ,ho takéto niečo zradí (psychika ) potom ty to dávajú vyžrať ostatní lebo vydia natebe slabinu .. a z toho vniká tá uzkost depresia pretože ľudia odomna veľa očakávajú pritom nevedia alebo nechápu čo sa deje ...

Nwm či mňa pochopíte ?

No je to vizuálne ..  nič sa nemeni nevlní nepohybuje nepridáva do sveta. Proste ako keby sa ráno zobudíš po opici a niesi v pozore takto by som to opísal .. ale nieje to stále ..

asi toje to spomalené myslenie ..
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Št 16 jún 2016 - 17:29

Ahojte!

Meret, ester, malo píšete o sebe, chýbate mi...
Rovnako Hela a potom takéto veci... dievča, davaj na seba pozor, nenechaj sa opantať chorobou, please...
Mozno je to tým, že nechdim teraz na zello tak už maločo o vas viem.
Záhorák, alkohol by som popri liekoch velmi nekombinovala. Nebude to vnimanie prave mat na svedomí tá kombinacia? Ja viem si vo veku kedy sa chodi von s kamaratmi a je ťažšie odolavať, alekombinovať to je podla mna dost nebezpečné.

Ja som vcera večer dosť bola v strese. So synom sme neskoro b noci už dosť unavený dorábali jeho protokol do školy, poslednú ulohu - z programovania akýsi program na sledovanie jasu LED diod. Hoci som do elektrotechniky blba, syn mi povedal, že mu s tým viem lepsie pomoct ako spoluziaci - co ma potesilo. Teda hlavne som mu štylizovala text. Do toho ked sme finišovali o polnoci volala neter, že dava fotky z toho MDD na facebook a aby som prekontrolovala text k tomu. Bolo tam dost co menit, ja som ju nevedela odmietnut, no nemam teraz svoj pocitač, syn bol na svojoma tiez vyzadoval moju pozornost, tak som zaroven komunikovala cez messenger v mojom mobile (starej šunke). Do toho volal manžel, ktorý skončil šichtu,...všetko sme dotiahli a jasné ze ked som sla spať, nie a nie zaspať. Bola som si dat Hypnogen, no popritom som nasla správu od sestry a ked som si lahla prisla som na to, že som si na 99,9% dala namiesto Hypnogenu Eutyrox na štítnu žlazu. Samozrejme od toho nezaspím tak znova nasledovala cesta do kuchyne a kedze som si nebola na 100% ista že ten Hypnogen nemam v sebe tak som si dala radsej Diazepam, ktorý s ním mozem kombinovat. Diazepam na mna vsak posobí silnejsie a tak sa mi ráno horsie vstavalo, syna som vsak vychystala do skoly, no potom som este do 9tej spala a aj potom som bola ako mechom prastená a ledva som navarila, už som ťahala pospať zas do postele. Teraz je už konecne zas vsetko OK, len ma to pribrzdilo v robote a narušila som užívanie eutyroxu, ktorý beriem rano na lačno a nie o jednej v noci - tolko moja dnesná story Smile
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Zahorak Št 16 jún 2016 - 17:38

Nwm ako toje .. ale lieky neberiem žiadne vôbec.. na lieky by som nepil som ani neskušal ani nebudem ..
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Št 16 jún 2016 - 18:05

jáj, to som nevedela, myslela som, že si na liekoch ked mas podobne problemy ako my... vacsina tu lieky berie, tak to clovek neusleduje
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Pi 17 jún 2016 - 21:51

Ahojte všetci!

Podľa akejsi mojej stupnice je to OK, podľa tej Matejovej tak za 3+. Keby som sa mal hodnotiť po stránke reálnej aktivity, tak by som si dal tak 3-.

Už som viac-menej niečo napísal aj do témy "Celkom ma teší", takže sa dá z toho odvodiť... Nebolo to síce práve hrozné, ale z objektívneho pohľadu, teda nič moc. prirodzene tomu nie som nadšený. Musím však akceptovať, že aj to je tvár choroby... very sad3
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 18 jún 2016 - 10:01

Ahojte, priatelia. Smile

Ani neviem, čo presne napísať. Nemám extra nové vlastne dohromady nič, takže som sem asi týždeň priveľa neprispel. Každopádne som Vás poctivo chodil čítať a na tajnáša som Vám držal palce. Statočne zvládate svoje neľahké osudy, klobúk dole pred všetkými. giving a hug

U mňa v zásade asi všetko po starom. Tradične bola práca, v ktorej bolo v podstate ok. So školou som moc nepohol, očakávam zabratie hlavne cez tento víkend, čo začal. Už som si k tomu dal aj kafíčko a rozmýšľam, čím začať. Nálady boli prevažne v poriadku. Spánok sa daril držať v norme, ale raz som bol do noci hore asi do tretej, čo som nemohol zaspať, lebo som sa strašne bál karcinómu úst, nakoľko som si o ňom prečítal veľa vecí a, ako to už u googlujúcich pacientov býva, vo veľa príznakoch som sa uvidel. Moja hrča v ústach a ďalšie veci sú velice nepekné a znepokojujú ma. Ale už to beriem lepšie, ľahšie. Zubárke som objednaný v utorok, tak s ňou vec skonzultujem. Smile Chcem byť optimista, trebárs i nasilu a napriek faktom. Pretty good

Únava naďalej u mňa dominuje, pijem zhruba 1-2 kávy denne, k tomu priemerne 2 kofexy a 1 malý drink. Tento týždeň to väčšinou príjemne zaberalo. V piatok včera som sa už cítil dosť ustatý aj v práci, čo sa prejavilo okamžite aj na nekomunikatívnosti a nálade, ale 2 kofexy to behom hodiny zachránili a zlepšili. Čo sa týka cvičenia, moc necvičím. Ale kontinuálne som už 6 dní dodržal po sebe limit 6500 až 7000 kJ, čo je super. Smile Výsledok zatiaľ iba 1 kg dole, čiže nič moc, ale tak týždeň je krátka doba. Tak uvidím neskôr, budem pokračovať v limitovaní. Najlepšie je, že aj šéfka sa dala na to "počítanie", takže si počítame spolu. Aj keď ona ma trochu zo srandy podpichuje, že asi som mentálny anorektik. Very Happy  Ale v skutočnosti mám od neho ďaleko, si myslím, najmä preto, lebo ak by som sa vedome neobmedzoval, nemám problém zjesť toho hektá.

A tak. Mám sa teda zhruba vlastne dobre. Hodnotím stav na 2+. Bol som aj u sestričky pre psycholieky. Dala mi na 2 mesiace, takže najbližšie idem niekedy na prelome augusta/septembra. Invega mi zostáva na sile 6 mg. Kúpil som si alkalizujúce šumivé tablety, súčasťou ktorých boli aj 2 indikátory pH moču. Mame podľa farby vyšlo pH 6,5, teda mierne kyselo, a mne vyšlo pH veľmi zelené, asi 8, teda vyslovene zásadito. Mame som doporučil piť tie šumivé alkalizujúce tablety, že reku nech sa alkalizuje, lebo vraj je kyselosť dôvodom mnohých chorôb. Teším sa z môjho pH 8, ale i tak si denne jednu tú tabletu rozpustím. Smile

Prajem Vám, priatelia, veľa síl do boja s chorobami a nech sa Vám čo najviac darí. Držme sa! community together
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 18 jún 2016 - 19:10

Ahojte fórumáci, registrovaní, či neregistrovaní!

Teší ma, že sa cítim o kúsok lepšie. Zaspal som síce až niečo po tretej nadránom, ale doobeda som to flákol a okrem liekov o ôsmej som vstával až o jedenástej. Cítil som sa potom fajn. Po obede som išiel na záhradu a čosi aj porobil... Jednoducho som sa necítil tak unavený ako včera, a predsa sa to odrazilo na aktivite, teda som nebol tak pasívny. Len to Zello som nestihol.

Dúfam, že aj vy sa máte aspoň znesiteľne a napíšte aspoň pár slov. Držte/me sa! Tuto community together
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina So 18 jún 2016 - 22:08

Ahojte,

som tu dnes už neviem po koľkí raz, no správ tu moc nepribúda (až na Mateja a Tuta). Tak pridám aspoň svoju správu z dnešného dňa:
Skoro ráno ma zobudil manželov telefonat - vraj či ma zobudil, že už vyráža domov z týzdnovky - ha, ha! Vstala som, no po chvilke na nete som zas zadriemala, lebo v noci som horšie spala. Syn bol vonku s kamaratmi do noci a to vždy potom spím jak myš na vreci a v podstate čakám kedy a ako príde domov - to viete, som typická mama. Včera som na dnešný deň navarila, aby som stihla ráno, kým syn spí a manžel ešte nie je doma, poumývať podlahy a potom do obeda robiť v zahrade. Zahradu som však akosi nestíhala, lebo rano som aj dlhsie pospala a potom zas umývala narýchlo tie podlahy, robila ranajky, krmila zvieratá a popritom prala. Zdržala ma aj manželova teta (tá 86-ročná babka, čo k nam denne chodí na kavu a cez vikend i na obed). Poobede sme zbehli na nakup, zabehla som k mame a sestre, kde synovec chystal na večer oslavu titulu bakalar pre priatelov. Išiel tam aj syn pomoct s prípravami a potom tam aj ostal, kedže bol pozvaný. Po príchode domov som šla ešte do záhrady. Je tam zas plno buriny, vlastne už včera som nanovo začala všetky políčka plieť. Pred chvíľou som zaslala objednavku na sklenné fľaše na alkohol a uzávery, pretože už mam odložené 3 fľaše višní na griotku a ďalšie višne nám dozrievajú. Robila som ju vlani a velmi sa osvedčila či už ako darček alebo na pohostenie. Okrem toho to vyzerá tak, že aj nejaká slivovica by toho roku mohla byť (vlani bolo malo sliviek a prvýkrát sme davali páliť predvlani a aj to sme už rozdali). Každý rok máme hodne ovocia. Varím z neho väčšinou lekvar, niečo zavarím, pečiem koláče, no a čo sa nezje, sa vypije laughing

Dnes som práve čítala návod na to ako byť šťastný a veselý. Vraj máme byť vďační. Denne ďakovať za to, čo máme, čo dobré sa nam deje. Veľmi sa mi to zapáčilo a myslím, že je a tom kus pravdy, lebo keď si uvedomujeme tie dobré veci a ďakujeme za ne, tak ostáva menej priestoru na to negatívne, na čo denne frfleme a čo nas deptá a frustruje. Hneď mi napadla tá naša téma: "Vcelku ma to teší" it is perfect

Ešte som dnes mala na plane vyluskať hrach, čo som včera obrala a pozbierať suché šaty, ale akosi som sa tu a inde na nete zdržala, no do polnoci, kedy sa chystám spať, mi ešte nejaká chvíľka zostáva - nič nie je stratené Very Happy

Pekný a tažkosťami nenarúšaný vikend nám prajem!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  ester Ne 19 jún 2016 - 9:52

regina napísal:

Dnes som práve čítala návod na to ako byť šťastný a veselý. Vraj máme byť vďační. Denne ďakovať za to, čo máme, čo dobré sa nam deje. Veľmi sa mi to zapáčilo a myslím, že je a tom kus pravdy, lebo keď si uvedomujeme tie dobré veci a ďakujeme za ne, tak ostáva menej priestoru na to negatívne, na čo denne frfleme a čo nas deptá a frustruje. Hneď mi napadla tá naša téma: "Vcelku ma to teší" it is perfect
tak toto je veľmi veľká pravda. Stále vidím, len čo je zlé, že čo všetko musím, že som ako slúžka... proste všetko zlé a pritom mám skvelý život. Mnohí by radi menili, sú aj ťažšie kríže ako je ten môj Very Happy a teda aj mnohých nás...

Inak registrujem, že aj X a Mischelll dávno neprispeli do fóra. Pre mňa je už zello dosť nevhodné časovo, nestíham nejako nič, ako chodím každý deň do práce, aj keď som mala teraz pár dní dovolenku, lebo mi z tých liekov nových bolo naozaj veľmi veľmi zle. Nedokázala som ani vstať z postele. Ale už som fajn, aj počasie je krásne tak sa hor Very Happy pokojnému a naplnenému životu...
Pozdravujem vás všetkých a prajem dnes krásnu nedeľu...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 88 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 53 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore