Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 18 z 88 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 53 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CryFree Po 13 jún 2016 - 22:44

Ahoj Tuto, Matej, ahojte vsetci.

Matej, Tuto, dakujem za reakciu. Navstevujem psychiatra. Escitalopram som brala, len ma, bohuzial, vznasal do manie. Teraz beriem lamotrigin. Celkom sa to tvari teraz na relativne stabilne obdobie vdaka lieku, ale co ma velmi znepokojuje je, ze uzivam uz az pomaly nadmerne davky lexaurinu. Skoro denne, rano, obed, poobede, vecer. Pred spanim supnem aj dva - tri, nech vobec zazmurim oci. O mesiac a pol idem znovu po predpis, tak asi budem dr. musiet predostriet, ze moje uzkosti uz lexaurin nevie poriesit.
Zatial sa tu majte krasne (nevladzem viac pisat, sorry To the wall ) a drzte sa heart
CryFree
CryFree
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 30.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Schizomars Ut 14 jún 2016 - 9:19

Ahojte všetci,

Mam sa v pohode.
Mal som ist s kamaratmi von do Trnavy na byt ku kamaratovi a na Senecke jazera minuly vikend. Zial ma nezobrali. Bali sa, ze budem pit alkohol. Maju o mna starost a nechcu ma mat na zodpovednosti. Mam take ponaucenie, ze radsej sa zrieknem alkoholu ako kamaratov. Nemohol som uverit, ze iba koli alkoholu ma nevzali. Namyslal som si ine veci. Takze uz nepijem, dal som si predsavzatie. Smile

Uz budem sa snazit aj nieco inspirativne zdielat. Viem posledny prispevok nebol. Smile

Vypocujte si ozaj peknu skladbu ako to chodi v ustave: https://www.youtube.com/watch?v=6pH8f0MA--0

Ked mi je tazko pocuvam, ked napriklad som bol odcleneny od kamaratov, ked som sa velmi ucil do skoly: https://www.youtube.com/watch?v=kXYiU_JCYtU

Drzte sa kamarati na Fore Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Ut 14 jún 2016 - 9:52

Ahojte Wink

tak nastal čas napísať .... lol! po pravde mám toho dosť nového ale tie zásadne veci sa nezmenili...takze tak....aspon som si uvedomila, ze ma rodicia neberu ako stroskotanca.....ale tiez ze podla otca som si zle to je slusne povedane vybrala skolu atd....a teda s toho asi vypliva ze sa neviem rozhodovat....a ze musia za mna robit rozhodnutia...asi tak....prisla som zase raz z napadom aby nemali na mna tolko reci ....a teda s riešením....ale nie je dost dobre...vlastne je to len moje rozhodnutie...tak na co tomu prikladat vahu....a samozrejme ze je zle....iste zdovodnil to otec este v nedelu...pri rozhovore....v skatke je to na figu rozhodnutie.....a tak no situacia je taka aka je....riesim ju vsemozne ako mozem...teda skor navrhujem riešenia .....a rodicia chcu presny opak....ako mame som to ako tak vysvetlila a otcovi aj ked som to hovorila 100 x, nechape.....a stale ma nuti alebo skor si mysli ze to co navrhol je najlepsie a ine ani nie je riešenie....asi najviac na tom ma stve to ....ze nerozhoduje co sa tyka mna....ako mne dobre urobit...ale len aby uz v robote mohol povedat kolegom ze robim tam a tam....a iste hovori dolezite je dostat sa tam ale ci tam aj vydrzim....ako to berie ohlad....ale cele to je na figu...kedze uz od zaciatku to co navrhuje je nerealizovatelne....ako iste ani on to svojim sposobom nemysli zle....ale ta jeho povaha vsetko povedat priamo bez obalu...to cloveka zasiahne....a to mozem povedat pri mne bol teraz mierny....len no ma ine uplne predstavy ako ja....co ma stve a ze mu to neviem ani odporovat....bojim sa ze by povedal ....ze je vsetko moja vina co uz aj povedal ....vlastne no ja neviem....bojim sa alebo v tej chvíli neviem argumentovat....ako jeho slova ma zasiahnu tak no ze neviem presadit svoj nazor....som hrozna....a to ide o mna....

inak zdravotne dobre...no dobre ako dobre...po psychickej stranke nic nove....ale chystam sa na operaciu cysti...co by nic nebolo....keby mame suseda nepovedala ze sa to da vyliecit aj mastickou a na ziadnu operaciu nemusim....tak teraz ani ja neviem....respektíve chcem a uz som si urobila predoperacne ale mama ma odhovara....takze tak...

a posledná vec co ma trápi....je moj notbook...viem ze to tu nepatri...no stve ma to ze asi odchádza...co som citala na forách tak ze vraj to je grafická karta....na druhej strane ....robi mi to len to ze napriklad stránka tohoto fora sa mi otvori a vidim len zelene ten podklad....a to sa tak prelina s tym textom....proste ako keby to blika....a niektore pismena nie su tam....proste strieda sa ten podklad alebo len podklad a sem tam text....predtym som mala problem s mysou jeden port alebo neviem ako to nazvat mi odisiel....nereaguje ze tam zapojim mys....inak notbok ma len cez dva roky...nie je stary...a tak ma napada neviete mi niekto poradit?....prosim....ako ked odide tak som nahrata....a uz som si nainstalovala aj speed fan....aby mi viac chladilo graficku kartu a disky...ale ono to robi stale...sem tam.....

Tak prajem krasný den flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Schizomars Ut 14 jún 2016 - 10:15

Chcel som to pôvodne zlucit s tym prispevkom co som zdielal. Avsak som sa rozhodol, ze nebudem to spajat Smile
Uz som si dal aj dalsie predsavzatie vcera, ze na FB nebudem nic zdielat. Pride mi to take trapne tam, lebo ... Akosi nemam chut sa rozpisovat tu, tak prepacte mi za to. Inak sa mi dari chudnut mam o 12 kil menej. Co je bomba. Smile Mam uz len miernu nadvahu. Som vysoky tak to na mne nevidno, ze som tucny Smile

Nieco na rozveselnie: Zit svoj zivot: https://www.youtube.com/watch?v=XCjAfKY65Ks

A nieco take, aby clovek nebol v takej manii ako ja kedysi, ked sa mi vylucoval v nadmernom mnozstve hlavne dopamin, ktory je latkou, ktora nas pohana. Pri nadmenom vylucovani mame silnu tuzbu po vsetkom, co moze byt pricinou katastrofy (cital som v nemenovanom clanku raz kedysi) : https://www.youtube.com/watch?v=MNGnWr_WHms

Zhruba tak dufam, ze som Vas rozveselil. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Ut 14 jún 2016 - 14:33

Ahojte!

Netuším čo mi dnes je. Od rana pociťujem unavu, bolesti. Najprv ma boleli kolená, zapastia a teraz členky. Najradsej by som len spala od tej unavy. Len s ťažkosťami sa nutim do nejakej práce. trochu sa tomu poddávam a prokrastinujem.

Cryfree,

ja som tiež ked som este pracovala užívala Lexaurin, vždy ked ma niečo vytočilo či znepokojilo. Vlastne i teraz ho mam predpísaný počas dna podla potreby. Nastastie uz ho potrebujem len zriedka a skor na akési utlmenie, ked ma to ťahá do manie. Úzkosť som sa často snažila zdolať pitím vody alebo predýchavaním. Celkovo som vždy s akousi nechuťou siahala po liekoch. Antipsychotiká a antidepresíva som užívala vždy podla dohovoru s lekárom, po ostatných liekoch som siahala s akýmsi rešpektom až ked nič iné nezaberalo. Dnes je to iné, AP a AD mam na nizkych dávkach a krízy zas len v núdzových prípadoch riešim dočasným užívanim benzodiazepamínov v striedmych dávkach.

Už dávno som totiž zistila, že možem mať hocaký stav, nezabije ma to a časom to prejde. A tak väcsinou sa snažím upokojitiť, predýchavať, hovorím si "nezabije ma to" a ono to nakoniec pominie. To "nezabije ma to" sa pre mňa stalo akousi zázračnou formulkou. Mam dojem akoby sa tohto mojho "odporu" moja chorá psychika akoby zľakla a tie nepríjemné stavy (či už úzkosť, búšenie srdca, nevoľnosť,...) ustupujú. Pravdaže u každého je to iné. Týmto svojim príspevkom som len chcela napísať, že aj takto sa to dá prekonať.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 14 jún 2016 - 19:53

Ahoj Mischelll,
čítam, že to nemáš jednoduché, čomu zodpovedá aj dĺžka príspevku. Budem dúfať, že nejaká tá práca sa Ti nájde, že si do toho investovala kopec času. Myslím na Teba, aby to vyšlo.

..................

Ahoj regina,
prajem aby príznaky, ktoré si uviedla, dali čo najskôr do poriadku a Ty si bola fit.

.................

Ahoj schizomars,
tak teda určite gratulujem k tým 12kg, bral by som to všetkými desiatimi...

................

Ahojte,
vstávaním som bol milo prekvapený, dosť dobre som zvládol cestu do/z ZV. V PD bola prestávka a tam som kúpil dve knižky, čomu som rád. Na hroboch som si pospomínal na zosnulých blízkych a stretol som sa aj s rodinou. Bolo dobre, len jedlo v reštaurácii nebolo zrovna na pochvalu kuchára. Na spätnej ceste boli pred ZH boli kolóny z dôvodu nehody kamióna. Inak cesta bola OK.

Zdravotne tak znesiteľne. Únava sa stáva klasikou, trochu "strachy" a ostatné drobnosti... Fyzicky ma otravuje akási "jazva" na ďasne.

Majte sa čo najlepšie. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  helena25 St 15 jún 2016 - 11:26

Ahojte priatelia..

dnes som sa rozhodla napisať...mam za sebou psychiatricke oddelenie, bola som dokopy asi 9 dni...mala som az prilis volny rezim...2x priepustka do mesta s muzom a detmi na 3 hodiny, lekari , sestry perfektni...ale aj napriek tomu som skoncila na jis-ke lebo som poprehltala 30 gerodormov a neviem kolko leponexov..mala som ich pri sebe pri prichode a akosi som ich naozaj zabudla odovzdat...zial ma z toho vysekali...Martin , manžel ma teraz po akom takom zotaveni vzal domov..chodi za nnou terapeut, deti su bud s maťom alebo s opatrovatelkou a ja len ležím a uvažujem, prečo nie a nie zomrieť...ospravedlnujem sa, že vas tu takto deptam mojimi výlevmi...ono viem, že to zas prejde...len som si spomenula na par zabudnutých veci z minulosti a dost to boli...nejako sa to snažim ,,premodliť a tak...myslim a myslela som na vas stale, ako sa vam dari a snad sa vam dari....inak mi pomerne zmenili diagnozu na cisto postraumaticku stresovu poruchu so schizo príznakmi..ani som nevedela že taka diagnoza teda postr.plus schizo existuje...ja to idem cele akosi prespat a pouvažovať...držte sa...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  ester St 15 jún 2016 - 11:50

Hela silno na teba myslím a budem na teba myslieť v modlitbách. Nešpekuluj, veľmi sa teším na august, že sa všetci stretneme... pred dvoma týždňami som bola na tom podobne a už je lepšie. Bude aj teba...
Mám ťa rada... a cez leto sa na teba tešíme
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 15 jún 2016 - 17:02

Ahoj helenka,
osobne dosť na mňa zapôsobil Tvoj príspevok a dúfam, že sa nevzdáš a budeš aj naďalej bojovať, ako sme tu na Teba zvyknutí. Vždy si mi pripadala, že Ty vieš osudu pomiešať "karty", takže si aj teraz myslím, že zasa pôjdeš vpred. Budem na Teba myslieť, aby si bola v čo najväčšej pohode. Nedaj sa! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Zdravím

Odoslať  Zahorak St 15 jún 2016 - 21:37

Pekný večer .. Chcel by som sa vás spýtať na pár vecí .

Ako sa dá zlepšiť vnímanie ? alebo ako sa dá dať do poriadku vitamínmy zmenou myslenia ,liekmy ,nieje nato nejaký postup ?  

Vyskytuje sa pri neuróze snížena vnímavosť ? ,  alebo pri akej F diagnóze sa ďalej vyskytuje ?

Ja mám diagnostikovanú neurózu a cítim skôr úzkosti a akoby sami zviera hrdlo buší srdce a znížená vnímavosť a tras rúk .. Myšlienky mám myslím pohode niesu žiadne odveci a viem presne načo myslím nemám hlasy ani bludy ani halucinácie .. len tá vnímavosť a únava spí sa my dobre ..

Cítim napätie úzkosti tlak na hrudy a to hrdlo tras nervozitu ktoré sú väčšinou pár dní po víkende keď si občas trocha vypijem .. ? keď si dam občas neurol tak to hneď zaberie a úzkosti su preč no mna štve hlavne tá vnímavosť .. že nevnímam jasne v určitých situáciach ...

Paranoju nemám z ľudmi problém nemám veľa som kedysi píjaval a vtedy mi to vzniklo.Ďalej prehĺtavam slova a nadychujem sa ..

+Ako rozlíšim uzkosti od depresie ? toto čo popisujem tie stavy sú viac fyzické netrápi ma v celku nič .Teraz sami podarila maturita mal som sice okno v strese ale nejak som to dal teraz mam volno do septembra pracujem na pc športujem a aj moja zla vlasnosť že si cez víkend vypijem ale nedrogujem ,ani nebudem ..

+Rána sú horšie a cez deň sa aj nálada zlepšuje a večer je všetko naporiadku zle sny už veľmi dlho nemám mal som jeden týždeň v tomto roku inak už nie..
+Moja povaha je zaujimavá som introvert ktorý je v spoločnosti veľmi obľubení proste nechcem sa chvastať ,ale ľudia ma majú rady že až mi to proste aj vadí ..+empatický veľmi

Ďakujem za skoré odpovede a majte sa tu dobré vážim si vás :-)
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 15 jún 2016 - 22:06

Ahoj Záhorák,
osobne si myslím a aj z vlastnej skúsenosti z nemocnice s depresívnymi pac. viem, že alkohol môže zhoršovať niektoré príznaky rôznych duševných chorôb a porúch. Paradoxne je to aj potom, čo sa alkohol užíva a môže sa javiť dokonca ako určitá forma lieku na úzkosti prípadne depresie. Úzkosť predstavuje malú časť depresie, ktorá má aj viacero iných príznakov. Zároveň môže byť aj ako samostatný príznak - keďže si sa pýtal.

Priamo alkohol nemusí byť spúšťač, ale aj môže byť. "Je Ti smutno? Necítiš sa vo svojej koži... - Napi sa! Uvoľníš sa!" Je to dosť zradné.

Držím palce, aby si to k svojmu prospechu zvládal. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Zahorak St 15 jún 2016 - 22:12

A s tou vnímavostou ako toje ? :-) ako ju zlepším ? treningami proste vnímam akoby nejasne uzkostlivo citlivo či nwm to vysvetlit ..


ďakujem za odpovede ... Aj tebe nech sa darí ..
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 88 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 53 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore