Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 14 z 88 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 51 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Ut 31 máj 2016 - 9:19

Zdravím

a vitam ďalšieho nového člena. Verim, že tu najdeš utočisko rovnako ako my, čo sem chdievame pravidelne.

Micschelll, zvieratká nas liečia Wink

Využívam čas, ked moj syn este spí a obsadila som mu notebook. Som totiž bez PC a moj mobil je len taka stará šunka, naktorej sa akurát dá používat messenger, no aj tak som rada, že som si včera na ňom "pokecala" s Jožinom.

Mám teraz trochu volnejsie dni, menej sa nahanam, pretože predvcerom v noci nalialo do záhrady a nedá sa tam už 2. deň pracovať. Avsak aj v dome mam kopec roboty, lebo na upratovanie som minulý týzden vobec nemala čas. Mrzí ma, že som včera, ked manžel odisiel po vikende na týždnovku, musela skonšatatovať, že som rada. Celý vikend bol negatívne naladený, hádavý, nervozny, podráždene reagoval na všetko, čo som mu povedala. Nebol to len moj pocit ale aj synov. Normalne po jeho odchode doma zavladol pokoj. Zmenil sa v poslednom čase. Všetko vidi negativne, na všetko nadáva a vyrýva. Nielen do mna ale aj do iných ludí. Ak mu na to niekto skočí, vytočí ho, presviedča o svojej pravde a nakoniec sa na tom baví "ako mu naložil". Akoby sa z neho stával tzv. energetický upír. Najviac vsak vytáča mna, pretože s ním musím a chcem komunikovat. Hovorila som mu o tom aký mam z neho dojem a on samozrejme namiesto toho aby sa zamyslel a niečo s tým robil, zas len utočil na mna: "Pozri sa na seba, ty si taká a taká,..." Proste nejde s nim diskutovat. Aspon nie zoci-voči. Cez messenger je prístupnejsí. Velmi ma to trápi a znepokojuje ma to naše terajšie spolužitie. Vysvitlo, že na izbe má podobneho chlapíka, čo na všetko a všetkých len nadáva, vidí všetko čierne. Rozumeju si a ťahaju sa navzájom do väcsieho bahna.
Teraz mi napadlo, že tomu chlapíkovi sa už manželstvo rozpadlo (nedávno) a utápa sa v alkohole. Musím ho teda dať manželovi za odstrašujuci prípad - možno to zaberie.
Syn je stále chorý, bol už aj u lekára, berie antibiotiká a dufam že sa z toho už konečne dostane. Ja som inak O.K.

Všetko dobré, priatelia!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Eucrow Ut 31 máj 2016 - 10:05

ahojte,

len náhodou som objavil toto fórum. a som za to vďačný, človek sa koľkokrát nemá komu zdôveriť a vidím, že tu jeden druhého naozaj počúvate a ste voči sebe empatickí. čo už je na internete naozaj vzácnosť. takže super!

ja - ako som sem už písal do vlákna o depresiách - mám zmiešanú úzkostno-depresívnu poruchu. plus OCD. plus prvky vyhýbavej poruchy osobnosti. už osem rokov s tým bojujem, terapia, psychiater atď. sad and unhappy som na liekoch, pomáhajú, ale po tom ako som skončil VŠ sa mi príliš nedarí. snaha nájsť si zamestnanie dopadá zatiaľ katastrofálne. nedávno ma vzali do práce (kníhkupectvo - dosť veľká predajňa). dokázal som sa ledva vydržať jeden deň Sad mal som úzkosť, depresie, nezvládal som ten nával ľudí, ktorý sa tam premieľal. mrzí ma to. mám pocit, že sa na nič nehodím a že ma spoločnosť a pracovný trh vlastne ani moc nepotrebuje... To the wall
Eucrow
Eucrow
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 23.05.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : južné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten, Alventa, Rivotril

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 31 máj 2016 - 19:08

Ahoj CryFree,
vitaj na fóre. Teším sa z toho, že ďalší zaujímavý človek je medzi nami, síce na druhej strane nie je dobré, že máš náš spoločný znak, teda ochorenie. Je super, že si si nás našla a dúfam, že sa zaradíš medzi nás.

..................

Ahoj Mischelll,
ďakujem, že si si na mňa spomenula v svojom príspevku. To spanie je u mňa niekedy pekný "guláš". Občas už nad tým mávnem rukou a pokazím si spánkový režim. Ono, ani by sa to nezdal ako veľký problém, ale...

..................

Ahoj regina,
je to nepríjemné, že máš takéto problémy s manželom. Dúfam, že sa uvedomí a bude sa už uberať tým správnejším smerom.

..................

Ahoj Eucrow,
určite chcem vyzdvihnúť, že si si spravil VŠ. S tou prácou to ani u mňa nie je práve ideálne. Verím, že postupne sa do toho dostaneš a pomaly si v tomto zvykneš. To ti aj prajem.

..................

Ahojte,
myslel som dnes na nás fórumákov a aj som sa tešil, že si čo to poprečitujem...

Prirodzene som sa zobudil o pol deviatej a po rannom jedle som sa pustil do "akožepovinností". Môžem napísať, že mi to celkom išlo, čo som bol dosť rád. Znamená to vlastne aj to, že "akp." som si zase nadrobil na zajtra. Po obede na záhrade pokračovali práce s mládzou. Slnka tam bolo až príliš, tak som to po trištvrte hodine zabalil, ale aj tak som bol potešený, že som aspoň čosi...

Zdravotne únava výrazne nepoklesla, nečakane ma prekvapili "hlasy" na záhrade (asi zo slnka), ale dalo sa to prekonávať. Ostatné v zvládnuteľnej forme.

S pozdravom a želaním aspoň fajn dní. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Ut 31 máj 2016 - 19:18

Ahojte starí a vitajte noví! Kiež sa vám tu bude páčiť!

Noo... Ja som dnes zistila šokujúce zistenie: Primár z PK je PREČ! Odišiel! Do dôchodku! Sakra! very unhappy Hrozne sa mi to nepáči. Však to bol strašne dobrý človek. Okrem toho som s ním bola dohodnutá, že každého pol roka budem chodiť na dobrovoľné preliečenie. A teraz na jeho miesto nastúpil akýsi týpek z mužského a kamarátka, ktorá je tam hospitalizovaná, ma bude informovať, čo je to zač. Ale fakt je to v pr... Ešte keby sa ním stal dr. Vido (čo by som sa síce veeľmi smiala, ale na druhú stranu, má vlastnosti, vďaka ktorým ho obdivujem), okej, ale takto to môže byť bohviekto, s kým sa nebude dať hovoriť. Možno je to divné, ale zasiahlo ma to. Primár bol absolútne prvý človek, s ktorým som tam prišla do kontaktu, keď ma v r. 2012 chytil stupor. A bol síce všelijaký - raz mi odmietol dať pichnúť inzulín, tak sa s ním musela porozprávať moja mama (právnička, a stačilo to lol ), alebo som mu celkovo vyčítala toto, že tam majú idiotov, ktorí o diabete ho...uby vedia, ale inak bol suppa.
Aaaaaaach Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ut 31 máj 2016 - 21:24

Ahojte bojovníci,
dnes som sa vybral do práce na bicykli po dlhšom čase. V práci stereotyp, veľa povinností, stresových situácií ale aj zábavnejších. Ráno mávam úzkosti, inokedy sa nemôžem prebudiť a kofeín moc nepomáha. Robievam si zalievané kávy (poraďte kvalitnú kávu... Wink ) a sem tam aj energy pijem, tabletky som užíval guarana ale slabota na prírodnej báze. Som dosť paranoidný, hlavne v práci, domýšľam si a robím negatívne závery v mojej mysli. Naďalej nekomunikujem, za celých 12h prehodím s kolegom 5viet. Počúvame rádio, tv ani net nemáme. Net som mával v tablete ale rozhodol som sa skoncovať s platením SURF balíčkou, pretože ma to stálo viac ako doma net. Tak čítavam časopisy napr. ZaV. Dnes som po práci neleňošil a chytil som sa roboty čo prišlo. Odvážal som sudy dva plechové na chalupu, kosil som dvor, hral sa zo psom-vyčesal ho. Bol som na cintoríne a teraz som sa zastavil po rýchlej hygiene. Čakajú ma dva dni voľna, ktoré chcem využiť pre domácnosť, chcem kúpiť maličkosti do záhrady(prípojky na hadice, žiarovku led do kúpelne atď.). Píšem si veľa konceptov čo mám kúpiť alebo spraviť do mobilu aby som nezabudol. Dnes hodnotím deň na 1-
Pozdravujem všetkých, ahojte.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CryFree St 1 jún 2016 - 11:19

Ahojte bolave dusicky,

tak som sa rozhodla sem znovu nakuknut a prispiet par riadkami.
V prvom rade sa chcem podakovat za prijatie a mile privitanie I love you
Ako tak citam, vsetci sa snazite o akukolvek aktivitu a zaradenie sa do zivota so snahou plnohodnotne fungovat. Mne sa to zatial este moc nedari. Uz dva dni som nevyliezla z postele, zajtra ale musim uz do prace ci chcem, ci nie. Esteze mam v tomto zhovievave sefstvo a vie mi tolerovat moje sem-tam vypadky. Samozrejme nevedia o mojej dg. nic, vyhovaram sa na vsetky mozne ine chripkoidne stavy. Cakam, kym zaberu lieky, v praci je to inak celkom hororove - prilis mnoho stresu a zodpovednosti, co mi v mojom stave moc neprospieva. Uvazujem nad zmenou prace. Najlepsie by mi bolo asi niekde v predajni kvetov alebo v knihkupectve alebo alebo... ani neviem vlastne co by to malo byt, hlavne praca bez stresu, lebo to zhorsuje rapidne moj stav. Platovo by som sla urcite dole a nenasetrila asi nic, co sa vsak pri mojej bipolarke ani doteraz velmi nedarilo - hlavne ked bola v kurze moja manicka faza Rolling Eyes ale co tam po tom, snad hlavne mi klud pomoze a budem sa moct z tohto bahna krok po krocku vyhrabat. Tak ja len tolko zatial... Smile sice som sem nehodila ziadnu pointu, ale aspon sa mam kde vyrozpravat. Dakujem a prajem nadherny den a vela sily vsetkym sunny
CryFree
CryFree
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 30.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll St 1 jún 2016 - 13:58

Ahojte Wink

ani by som nenapisala keby ze nečítam članok o herečke Amande Bynes, uplne nahodov bol medzi reklamami na fb ....a co sa clovek nedozvie....ako je to len taka obycajna decka herečka teda uz dospela...ale v tom članku pisali ze vystrajala atd...ale ze preto ze sa liecila na psychiatrii z bipolarnej poruchy.....inde je napisane zo schizofrénie tak ze nevedela co robi a nebude za to potrestaná....co ako je dobre..si myslim....teda viem ze to tak funguje...ale ide o to ze v dalsom clánku o nej píšu, že už je v pohode...zmenila sa a lieky neberie...co ma uz zarazilo....tak ako je super ze je v pohode....len ja neviem vzdy hovoria aspon tu na slovensku ze tie lieky treba brat a ze uvidi sa ako dlho...ale aj keby cely zivot tak predsa je to v pohode....aspon tak som bola nastavena....a ona si lieky neberie...co sa s toho vyliečila?...to by ma zaujimalo....no nič tak nad tym teraz dumem....aspon vidite ako zbytočne marnim čas....

Prajem produktívny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN St 1 jún 2016 - 17:09

Ahojte,
dnes som vstával skoro len preto aby som s rodinnými členmi dohodol, kde mi čo nechali (kľúče atď.), potom som ešte pospal do 10tej a išiel za obvodným predpísať lieky keďže mi dochádzajú a psychiatričku mám v okresnom. Musím povedať že mám super obvoďáka Very Happy . Keď už som bol v meste tak som v železiarstve pokúpil drobnosti do domácnosti ktoré potrebujeme k bežnému fungovaniu. Bol som nakoniec aj v okrese pozrieť kosačky na našich cca 500m2 spolu na obidvoch záhradách (rodinný dom+chalupa), kosievam krovinorezom a vždy sa dorobím ja aj krovináč ) takže tak. Včera večer som pozeral a "študoval" fóra o kosačkách a rozhodol som sa pre elektrickú. Napokon ju objednám cez eshop v prijateľnejšej cene. Inak ma to ťahá do postele ísť si podriemať keďže vonku poprchá a celkovo je mokro. Mám sa fyzicky fajn, psychicky boli poobedné silnejšie úzkosti s ťažším dýchaním tak som to zmiernil benzákom 0,5mg.
Držte sa! giving a hug
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Ahojte fórumáci!

Odoslať  Lucka St 1 jún 2016 - 17:27

Zdravim Vas vsetkych Great party, zas po dlhsom case, ale chybali ste mi a idem citat, co mate nove.Reading
 
Minule som si stiahla aj to zelene Zello, prosim Vas. Yes  alien Tak raz mozno aj na tom Zelle, najprv budem asi pocuvat.
Len prave je menej casu, vzdelavam sa, nech sa certifikujem a potom sa uvidi, ci mi to aj na nieco bude. Ale tusim, ze na skodu to extra byt uz nemoze.

Mala som aj tu davnejsie spominanu navstevu, byvala gympel-spoluziacka s muzom a dvoma malymi detmi, co ma potesilo a rozptylilo na 3 dni. Dobry pokec, pospominali sme, povymienali si dojmy a info... Realizovala som sa v kuchyni pripravou jedal (a dezertov) a ovela viac ma kuchynsky zivot bavi, ked nemusim varit iba pre seba a pre muza.  
 
Brat novinky: doliecuje sa stale doma, stale na PN, ale naposledy mi aj zlozil telefon, tak uz je na tom hadam dobre, ked je uz aha aky drzy.... cool

(Nemala som spominat dezert, lebo mam hned na nejaky chut a doma ziadne suroviny.)

Aby som sa aj postazovala, s mojim cvicenim je zle. Odkedy tu bola navsteva, necvicila som nic a odzrkadluje sa to aj na mojej nalade a energii. Uz vyse dva tyzne nic - to sa mi davno nestalo. Trochu som si robila kavu bez kofeinu, haha, tak mozno ako placebo to v mojej hlave zabralo, ale dlhodobo mi to energiu nedoda. Chcem zacat cvicit zas, fakt chcem... Len aj skolskych povinnosti je vela, plus praca... mam sa na co vyhovarat....

Tiez je zle s mojim spanim. Spim malo a nezaspavam lahko. A budim sa skoro. Bude to suvisiet s absenciou cvicenia, lebo predtym to taketo zle teda nebolo... O to vacsi dovod zacat sa do toho dokopavat, ach jaj.....

Dalsi z mojich naladu zlepsujucich projektov - opalovanie sa Sun 1 - prebiehalo sice zriedka, ale aspon celkom neprestalo. Len prave je zamracene.  

Ksichtik si extra nerypkam, ani tam nejak nemam, na co by som sa zamerala. Aj na eliminacii tohto neduhu chcem nadalej pracovat. Navsteva ma ale rozptylila, nemala som na nezmysly tohto typu extra cas.
 
Nalada bola po odchode navstev sklesla, muz tiez travi vela casu v praci a brat sklada tie telefony... ale ked som sa sem nalogovala, hned sa mi na duchu polepsilo a uz sa tesim, co si idem precitat. Zatial ste ma tu vzdy niecim aj rozosmiali - a inspirovali - to ani nehovorim.....

Tak odchadzam dohanat fórumácke novinky a predbezne  ostavam s kvetinovym pozdravom...flower flower flower welcome or bye

Nech sa len všetci máte podľa možnosti znesiteľne, chcem. heart


Naposledy upravil Lucka dňa Št 2 jún 2016 - 4:40, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav St 1 jún 2016 - 18:10

Ahojte všetci,
ja mám v poslednej dobe veľmi voľné dni. Trošíííčku podobné flákaniu na na oddelení ale s tým, že mám o dosť väčšiu slobodu, aj keď stále nie úplnú. Cez deň cvičím, kým nemám vychádzky tak vnútri, potom ako aj dnes som zašiel do Brna na obed. Žena je na kurze a bude trvať až do nedele, takže sa tu starám sám. Únava trochu je, musím sa premáhať pri písaní alebo robení niečoho na PC (trénujem akože na prácu).

Priatelia a fanúšikovia Harm Reduction prístupu - zdá sa, že pár miest je ešte voľných na kempe čo plánujeme na 4-7.8.2016. Preto prosím záujemcov nech píšu do tohoto vlákna: https://www.schizoforum.net/t476p12-topic#16703
Je tam popis ako sa prihlásiť záväzne. Prosím dajte vedieť čo najskôr, nech to nemusíme naháňať na poslednú chvíľu. Díky.

A teraz dcérka je preč z domu - u kamarátky - hovorím si ako mi vyrástla pred očami, nedávno nevedela ani sedieť a teraz už je sama vonku. Už si vie aj sama nakúpiť v obchode.

Lucka - tak teba som ani nezastihol že si pribudla ako člen. Tuším som v tej dobe bol v liečebni. Tak sa na teba budem tešiť na Zello, napríklad hneď zajtra? Smile. A tiež by som ťa chcel pozvať na horeuvedený kemp. Nie je nutné všetky tri noci stačí hoc len na otočku Smile.

Majte sa,
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 1 jún 2016 - 21:26

Ahojte všetci, špeciálne píšuci,
od môjho posledného príspevku tu pribudlo viacero príspevkov. Prečítal som všetky a som rád, že píšete.

...............

U mňa nič zásadné nehľadajte. Zobudil som sa v dobrom čase, v doobedí som porobil časť akp. a dal som dokopy papiere na UPSVaR (v tomto pokračujem aj zajtra). Poobede som išiel na záhradu pokračovať v spracovaní mládzy, jedna tretina sadu je úplne, ďalšia je rozrobená a posledná ešte len čaká na kosenie... Mačence sú milé a zlaté, už sú nastavené smerom k miske.

V podstate sa mám dnes fajn. "Balkón" tradične zostáva, únava bola, ale pomaly som nutné porobil, hoci nie v svižnom tempe. Nemám dojem, že som nejako "zabarikádovaný" v psychopatológii, takže skôr tak do pohody. Trochu ma pohneval spánok, ale snáď...

V rámci sebarozvoja aj psychohygieny fungujem na akp. Tu ma zlostí napísané cvičenie a chudnutie, čo je prakticky na nule, ale ostatné je OK. K tomu cvičeniu sa mi je fakt ťažko "dokopať".

Na záver len toľko, že na vás myslím a bojujte za zdravie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina St 1 jún 2016 - 21:27

Ahojte,

dnes sa po nedelnej burke s lejakom po prvýkrat dalo ist do záhrady. Este mi ostali 2 a pol policka zeleniny vypleť, ale doobeda sa mi vobec nechcelo. Dokonca som si po 10tej este zdriemla a až po 11tej som na hodinku šla. Po obede so synom, ktorý sa doma lieči z chripky som zbehla k mame, pokecala a vypila aj so setrou kavu. Keď som sa vratila, išla som znova do záhrady, no dlho som tam nebola, lebo začalo poprchavat. Len okrajovo nas chytila burka, ale to stačilo na to, aby sa mi práca v zahrade zas prerusila. Akasi znechutená a unavená som sedela vnutri a po veceri, ked uz neprsalo, som sa rozhodla vysadit letnicky do kvetináčov na dvor. Dopestovala som si aj nejaké planty uhoriek a aj tie som vysadila do maleho foliovníka, kde mame papriku a rajciny.

Dnu som prisla až na večer, no bola som veľmi natešená, že hoci sa ukazovalo, že dnes takmer nič vonku neporobim pre unavu a dažď, nakoniec tomu bolo inak. S kvetov sa teším. Mám rada, ked po chodniku dnu a je popri ňom čím oči potešiť.

Včera som mala akúsi zdravotnú nevoľnosť, ktorá ma aj šx za sebou chytila. Ani neviem popísať, čo mi vlastne bolo, len som sasnažila zachovať pokoj a predýchať to. Hlaboký nadych a výdych niekoľkokrát za sebou pomohol. Myslím, že mam zle nastavené lieky na štítnu žľazu. Naposledy som mala horšie vysledky a dr. mi ich zvýšila, že po polroku to skontroluje a uvidí sa, aká davka vyhovuje. Vtedy mi povedala, že mi patrí už vyššia dávka aj vzhladom na moju hmotnosť, no ja som odvtedy schudla 4,5 kg. Tak si myslím, že ta vyššia davka mi asi nevyhovuje. Nepači sa mi, že mam čakať až do konca jula, kedy som objednaná na tu kontrolu.

Chinaman - tvoje kosenie mi pripomenulo mojho manžela. Mame totiž dva dvory a sad a ešte treba pokosiť aj jarky popred dom. Takže tiež kosí aj kosačkou aj krovinorezom. Väcsinou to vsetko za den ani nepokosí. Ak maš toho 500 m2, tiež mas toho dosť. Klobuk dolu it is perfect

Vsetkých vas pozdravujem a prajem vam aby vas zdravotné potiaže obchadzali!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 88 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 51 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore