Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 13 z 88 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 50 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Št 26 máj 2016 - 22:10

Ahojte,

konecne mi trosku obschla poda v zahrade, takze po tom ako som rano vychystala syna, nakrmila zvieratá a pripravila si maso na varenie na obed, som sla plet do záhrady. Týžden predtým než sme išli do toho Ríma, u nas každý den prasalo. Zeleninu som mala zídenú, avsak plet burina sa nedala. Dost ma hnevalo, že odidem na 5 dní a myslela som, že ked sa vratim, burina už pohltí zeleninu, ciže ked budem burinu vytrhavat s jej korenmi pojde von i ledvo zídená, drobná zelenina. Myslela som, že ked budem chcieť mat nejaku urodu tento rok, budem musiet vsetko siat odznova.

Nastastie nie je tomu tak. Burina sa dá pekne vytrhat a zelenina v nej nájst. Len toho mam hrozne vela zasiateho (viac ako 12 políčok) a kedze je to prplavá robota, ide to pomaly. Dnes bolo este aj dost mokro, zem sa lepila. A tak od pondelka denne, ked sa dá doobeda a aj neskor poobede do vecera vytrhavam burinu. Cez obed nieco vzdy uvarím a skocim pozriet na hodinku mamu do susednej dediny. Na vecer zas robim synovi a sebe veceru a upratujem po celom dni kuchynu. Aspon že syn mi poobede pomaha s polievaním kvetov a starostlivostou o zvieratá. Povedal, že bude robit hocičo, len aby nemusel vytrhavat tu burinu.

Večer uz len pozriem na net, ak ma syn pustí na svoj notebook, lebo moj pocitač akosi nejde zapnuť odkedy sme prišli z toho Ríma. Do postele padám každý večer totálne unavená fyzickou prácou, ale s čistou hlavou.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Pi 27 máj 2016 - 12:57

Ahojte Wink

regina - ako bolo na výlete? co hovoris na Rím?....pačilo sa ti to, alebo to povazujes za vyhodené peniaze? .... Smile

Aj ja patrim uz k tym co si občas zdriemnu cez den teda po obede....aj ked chcem vykrit cely cas co mam stale ho mam nejak vela....a to som sa na začiatku tyzdna nevedela ani prinutit urobit si manikuru....vzdy som to odkladala....takze no tak....asi si isty cas nebudem davat ani tie zakladne veci na urobenie....lebo mi to nejde....sice som vcera dokonca cvicila a to mi urobilo dobre....ale napriklad citam knihu a dnes sa mi nechce to ju citam kazdy den po par stranach....proste som leniva...az az...ja ani neviem co by som najradsej robila....ale nie spala...to viem...uz toho je dost....a v noci som mala trochu problem zaspat....teraz varim francuzske zemiaky....uz som na ne vsetko pripravila...len ich dat dokopy....

Pekný aktívny den prajem community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Pi 27 máj 2016 - 13:54

Zdravím,

Mischelll, v Ríme bolo fajn, som rada, že sme šli. Veľa sme videli a máme mnoho dojmov. Neľutujem, práve naopak. Deti mi už odrastli a už asi nebude treba s nimi chodiť do zahranicia k moru, takže sme si s mužom povedali, že nam čo sa týka zahraničia viac vyhovuje práve dovolenka vo forme nejakého poznavacieho zajazdu.
Svoje pocity i prežívanie z Ríma som popísala uz minule v teme:
https://www.schizoforum.net/t443p24-topic#16700

Momentalne relaxujem, lebo som uz uplne dolamaná z toho pletia v zahrade. Bola som aj dnes doobeda a poobede pokracujem, ale uz ma z toho bolia svaly na zadku a nohách a samozrejme kríže. Dnes je k tomu u nás aj riadne teplo.

Príjemný deň vsetkým forumákom!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Pi 27 máj 2016 - 20:16

Ahojte,
dnes som sa konečne dokopala poriadne čítať, tak som sa vrhla na Ľavú stranu sveta od Lisy Genovy. Stojí to zato! Ale aby som nezlenivela, napokon som sadla k notebooku a spísala článok na blog o cosplayi. Som unavená, najradšej by som si šla ľahnúť, no ešte je skoro. A tak si tu sedím, chrúmem gaštany z Tesca a... a cítim sa smutne. Psych. zas horšie. K dr. idem v pondelok, ale musím sa tváriť, akože mi je fajn, nechcem byť úprimná pred nikým okrem Jany.
sad and unhappy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej So 28 máj 2016 - 10:28

Ahoj.

Týždeň dajak uplynul a moje "predsavzatie" alebo skôr túžba, aby bol psychicky lepší, než ten predošlý, sa úspešne naplnila. Týchto 5 dní bolo v zásade pokojnejších, negatívnej energie bolo na pracovisku pomerne málo. Povinnosti sa plnili plynulo, únava bola zlepšená, komunikatívnosť a dobrá nálada bola z mojej strany tiež relatívne ok. Flush bola tiež zlepšená, čomu vďačím hlavne počasiu a BB-krému i solárku. Nezdary boli: menej zvládnutých telefonátov, zlé zvládanie negatívnej energie "vysielanej" zo strany istej kolegyne, príliš málo školských aktivít, prežieranie sa, preháňanie s kofeínom. Ale tých "zdarov" bolo oveľa viac a darí sa mi sústrediť skôr na ne. Smile V práci teda zhruba ok. V škole je to samozrejme horšie, momentálne stále čítam knihu na rešerš a musím ísť vypracúvať elaborát, kde mi treba prečítať ešte 50 strán jednej štúdie. Čas na mňa tlačí, lebo už musím sa ísť učiť na 3 skúšky, ktoré mám v budúci týždeň jednu a ôsmeho ďalšie dve. I disagree

Nálady boli zlepšené. Mrzí ma hlavne prežieranie, kvôli ktorému som mierne pribral (+1,5kg, +2cm). sad and unhappy Zdá sa, že ak sa mi kombinuje stres, práca, škola a Invega a zvýšený Escitil, tak veľa jem. Pociťujem skutočnú záťaž, ak sa mám premáhať do limitu na úrovni 7000 kJ. Skrátka som vtedy bezbreho hladný. Embarassed Asi mám rozťahaný žalúdok... Embarassed Naďalej evidujem nechuť k športovej aktivite... Embarassed

Stav hodnotím na 1-. Pretty good

Prajem Vám, priatelia, pekný vííííkend. it is perfect community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto So 28 máj 2016 - 21:03

Čaute všetci!
Dnes ma nič zvláštneho "nekvári" na únavu si už začínam zvykať, hoci zrovna dnes som to znesiteľne zvládol. Síce, celkovo som aj viac oddychoval, ale na druhej strane som aj čosi popracoval na záhrade a máličko aj v domácnosti. Tradične som aj necvičil, čo je už taká klasika, že sa mi to ani nechce písať. A tak si hliviem...

Zdravotne, vlastne, ako som už písal: pasivita, "lenivosť", polihovanie. V reále však akosi fungujem, aj vďaka tomu, že zdravotné drobnosti nevykúkajú z "čiary znesiteľnosti". Z ostatného podobne ako doteraz, teda tabakizmus, tlak, nadváha... na doterajšej úrovni.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger So 28 máj 2016 - 21:48

Ahojte,
práve som dopozerala Votrelca a najlepšie na tom celom bolo, že mačke sa nič nestalo Very Happy Inak v rámci emocionálnej nestability bola nálada presvetlená, napr. i preto, že som nalačno mala 46 kg, pribrala som až kilo!
Na blog som nahodila obligátne dva články, prešla sa so psom, ktorý je už, chudák, starý, tak sme sa skôr vliekli, ale mala radosť, to poteší. Možno jej aj bolo teplo, pretože tu bol už priam letný deň hroziaci búrkou, no napokon z toho nič nebolo. A tak.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina So 28 máj 2016 - 23:15

Ahojte,

mam za sebou dalsí namahavý deň. Som dobitá jak pes. Ráno som vstavala o osmej, čo bolo dost skoro, kedze o pol druhej sme so synom len dopozerali film. Navarila som, nakrmila zvierata a o 1O-tej som uz bola v zahrade a plela až do 12-stej. V dome ma cakal chorý syn, ktorý sa práve presuval zo spalne do obyvacky a hned "dobehla" aj 86ročná teta, ktorá cez vikend nemá obedy, a tak nechodi len na kavu, ale aj nieco zajest. Kým som ich oboch obslužila a sadla si k vlastnému obedu, bola som totálne vycerpaná. Dnes bolo u nas velmi ale fakt velmi teplo. Hodinku som si zdriemla a skočila bicyklom k mame. Tá bola tiež velmi ustatá, lebo od rana robila s jahodami (zbierala a umývala ich). Chystala sa robit džem. Mala toho 9 kg. Podarilo sa mi ju nahovorit, že nech si na hodinku najprv lahne a oddýchne si. Poobede som znova plela a neskor i sadila tekvice v zahrade. To už prisiel aj manžel z týzdnovky, takze bolo aj čo naložiť do pracky.
Na zaver som poliala zahradu a šla pripraviť večeru, vyložiť veci z pračky a naložiť ďalsiu varku, ktrorú som pred chvilou vybrala.
Ked som prisla vecer zo záhrady, syn mal vyse 39 stupnovu horucku, no po paralene a litri čaju klesla.
Mam toho už fakt dost a som rada, že idem spať. Dnes kašlem na riad v kuchyni. Umyjem ho až ráno. Zajtra je nedeľa a to si plánujem už trochu oddýchnuť, hlavne teda od záhrady. Pranie a varenie ma neminie.
Teší ma vsak, že nemam žiadne problemy so psychikou ani so spánkom a to prajem aj vam, forumaci.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ne 29 máj 2016 - 15:11

Ahojte, dnes som mal fajn den. Neporobil som nic. Po praci som zasiel za strykom na bicykli aj so psom. Rano boli uzkosti ako obvykle, zvladol som ich bez tabletky. Drzkajte sa.


Naposledy upravil APBTCANDY dňa Po 30 máj 2016 - 22:43, celkom upravené 1 krát.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ne 29 máj 2016 - 19:50

Ahojte kamaráti
Tak dnes som to dobre prešvihol. Teda najmä spanie. Dá sa jednoducho napísať, že som takmer celý deň predriemal, prípadne prespal. Únavu som sa tentoraz nepokúšal regulovať a ani nejakým spôsobom vôľou upravovať. Dá sa napísať, že som deň nechal ísť smerom na voľnobeh a som vôbec rád, že som do spania "prepašoval" akp. a aj ho dokončil. Zdravotne ani neviem na čom som. Únava mi priamo spôsobila pasivitu spojenou s nadmerným spaním. Ostatné zaraďujem medzi drobnosti, len snáď na balkóne cítim/počujem hlasy paranoidným spôsobom. Opačne, som sa ich naučil ignorovať a tak je to v podstate OK.

Trochu ma trápi, že pršalo, a teda seno sme s neprehadzovali a dúfam, že to všetko nepôjde do kompostu. Na druhej strane od rána tu svieti Slnko a je teplo, takže by sa to možno dostatočne presušilo. Momentálne pozerám tu na NB na live.huste.tv futbal GER-SVK a som spokojný so zatiaľ výťazným výsledkom (1-3).

Všetkým prajem pekný zbytok víííkendu a nielen zamestnaným aj úspešný prac. týždeň. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CryFree Po 30 máj 2016 - 21:03

Zdravim vospolok.
Citam vas uz nejaky ten piatok a vase rady, klabosenie, pribehy su mi v poslednom case velkou oporou. Snad mam chvilami pocit, ze konecne niekam patrim....
Som tu nova a ak dovolite, v kratkosti sa predstavim. Trpim depresiou s uzkostami a bipolarnou poruchou. Vo vnutri spust, nevydrzatelna bolest, anhedonia. Mnohi to poznate, netreba opisovat ten masaker v dusi... mam taku chut sa rozpisat, ale prave teraz mi to nejak nejde. Beriem momentalne celkom silne davky pre mna a som nastavena na zombika Wink ked sa nabuduce trosku rozplyniem a ucinky liekov trochu polavia, napisem urcite s radostou viac. Zatial dakujem za pochopenie a prijatie. Vsetkym prajem vsetko len to krasne a dobre heart
CryFree
CryFree
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 30.05.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 13 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Mischelll Ut 31 máj 2016 - 8:02

Ahojte Wink

CryFree - vitaj welcome or bye hmm je to len nedávno ked som tu ja bola nová....a teraz si pripadam tak staro tuna.. lol

Tuto - na to podriemanie cez den si davaj pozor...tiez som si mylela ze ked si polezim cez den a pospim tak nic sa nestane....ale vecer som mala problem zaspat...a pritom som si cez den zdriemla len z nudy...proste uplne len na par hodin....

Tak no ako sa mám tak dopredu pišem, že zella sa nezučasnim budem preč....viac by som to nerozvádzala...v podstate posledné dni aj ked z nechutou ale sa učím...a teraz informatiku tak vseobecne trochu oprasujem vedomosti....co ma tak teší je ze moj pes je taky naviazany na mna.....ked videm vonku hned bezi ku mne....aj keby co bolo....a tak je to zlaté....teraz cakam postarku a dufam ze mi uz donesie tie baličky.....ta tak...

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 88 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 50 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore