Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Práve som vstal

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  dzuli08 So 14 máj 2016 - 5:23

Ahojte, práve som vstala bola von s chlpáčom a rozmýšľam čo s načatým dňom. Dúfam, že na niečo prídem Very Happy
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Pi 20 máj 2016 - 4:44

Ani neviem ako sa to stalo, ale zrazu som sa zobudil na akýsi strašidelný sen a odvtedy som hore. Telo si žiada odpočinok, tak pravdepodobne ešte trochu pospím. Dobré ráno priatelia!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  ester Po 23 máj 2016 - 10:49

tak aj ja som práve vstala, teda asi pred pol hodinkou... a to by som ešte spala ďalej I disagree
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina St 25 máj 2016 - 6:44

Zdravím vas priatelia,

vstala som asi pred hodinou. Často sa zobudzam okolo 5tej a potom aj vstanem. Tak aj dnes som si povedala, že konecne budem mať aspon čas po tej moej ceste do Ríma napísať sem na forum.
Celkovo som pozitívne prekvapená ako som to všetko dobre zvladla. Psychicky som vlastne ťažko zvladala len tie prípravy, balenie. Som pedant, vo vsetkom chcem mať systém, a tak som balila do viacerých tasiek (mna a manžela) tak, aby som mala po ruke veci čo potrebujeme v autobuse, dalsie zas na druhý den pri prehliadke Ríma, kedže sme tam sli rovno z busu a do hotela sme isli až na vecer. Takže vlastne do kufra autobusu som balila len zbytok. Obavala som sa aj tej noci v autobuse a dalsieho následujuceho dna, kedze po "zlom" spánku sme celý den mali chodiť po Vatikáne. Nebolo to však také strašné ako moje obavy, zvladala som to, hoci som bola samozrejme vecer na hoteli už K.O.
Tri dni sme chodili po Ríme, prešli veľa bazilík, ale aj antické pamiatky - veľmi sa mi páčilo. Na poznavacom zájazde som bola prvýkrát. Tento bol tak trochu aj pútnicky, kedže je aj rok milosrdenstva a prvýkrát od r. 2000 sú otvorené Brány milosrdenstva, cez ktoré sme tiež prešli. S vierou som na tom tak, že verím v Boha, avšak cirkevné "zvyky" nedodržiavam, do kostola nechodím a ani na spovede. verím, že Boh je všade a farari ako prostrednici na kontakt s ním mi pripadajú pre mna nepotrební. Veľmi silno na mna zaposobili Sväté schody, na ktorých sa modlí a prechádzajú sa kolenačky.
Po nociach som bola na hoteli unavená z celého dňa, no zaspať som vedela len vdaka benzodiazepamínom. Poslednu noc v autobuse som si dala Diazepam, čo je pre mna taký klinec na spanie, no aj tak som dlho nevedela zaspať a počula všetko čo si ludia v autobuse rozprávali. Tí za naším sedadlom rozoberali práve mojho manžela, čo sa ma dosť dotýkalo ale potom som si povedala, že tých ľudí vidím prvý a poslednýkrát v živote a može mi byť ukradnuté, čo si o nás myslia a že koniec - koncov tak či tak o nás nič nevedia, maju len dojmy. Celkovo dojmy z ľudí zo zájazdu boli na konci rozpačité, lebo vacsina boli veriaci, chodili aj na omše, čo ráno viedli v hoteli dvaja knazi, ktorí boli s nami ako duchovný sprievod, no a my sme boli iní. My na omše nechodíme a ja vlastne ani poriadne neviem kedy čo a ako v kostole,... Mierne som bola z nich rozčarovaná, že nás za to ohovarali a chýbala mi z ich strany tolerantnosť. Pritom tí kňazi boli zas super, normálni ľudskí spoluučastníci zájazdu, rešpektovali naše názory.
Tkze moje obavy, že radsej som nemala nikam chodiť, že to ťažko zvladnem boli zbytočné a teraz som naopak rada, že som veľa videla a zažila, mnoho nového sa dozvedela a spoznala. Hoci sme doma od soboty, doteraz som sa nezastavila, vždy len na chviľu mrkla na net a čítala. Mám veľmi burinou zarastenú záhradu, takže tam je veľa roboty na celé dni. Dnes idem psychologičke, čo mi aj vyhovuje, lebo včera pršalo, doháňala som teda iné práce v domácnosti a dnes sa do zahrady skrz mokro aj tak nedá.
Dakujem vam za prečítanie a prajem len to najlepšie!
regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  CHINAMAN So 28 máj 2016 - 4:58

Ahojte, zaspal som a mam este cas napisat ze som sa super vyspal a hor sa do prace... jumping
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Meretseger St 8 jún 2016 - 12:08

Práve som vstala a cítim sa divne... možno je to tým prekliatym inzulínom... asi som už fakt rezistentná, ale tak za pokus to stálo... no, tak sa vrhnem na blog a možno nabudúce...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Matej St 8 jún 2016 - 12:17

Taký som šťastný, že si napísala! Meret, už to nerob. Som ani sa neučil večer pred kľúčovou skúškou, čo som bol na ihlách kvôli tomu, čo sa Ti tam deje. Nikdy nedovoľ nádeji umrieť, nádej žije stále. welcome or bye giving a hug


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Práve som vstal - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  CHINAMAN Pi 10 jún 2016 - 4:52

Vstal som, otvoril okno a vychutnavam si spev vtaceniec.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  ester Pi 10 jún 2016 - 20:33

Ja som si dnes veľmi dobre pibede schrupla. Tak na 4 hodinky affraid
Taká som spokojná...len uvidíme čo bude večer,nakoľko som vstala o šiestej
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina Pi 1 júl 2016 - 5:54

Prave som vstala. Nenaspala som toho veľa, 4-5 hodin. Asi však stačilo. Viem, že cez den budem musieť dospavať, ak pravda "neskočím" do manie, kedy vsetci vieme, že nam spanok netreba, avsak uvedomujem si kam to striedanie nálad vedie, dávam pozor a bdiem nad sebou. Vcera este plačlivost, bezmocnosť, únava a dnes už o piatej neobležím.
Vlasne som akosi plynule prešla zo spanku k plnemu vedomiu, k rozmyslaniu, skladaniu si vlastných myslienok a prehodnocovaniu vlastnej cesty nielen chorobou, ale aj celkovo životom, k hladaniu samej seba cez vlastnú skúsenosť, ale aj skrz "sledovanie" alebo stotožnovanie sa a odmietanie myšlienok ľudí, ktorých vo svojom svete stretávam. Pritom mnoho z týchto ľudí som osobne ešte nikdy nestretla, "poznam" ich len prostredníctvom virtuálneho sveta (blogeri, ľudia z tohto fóra, ale i nejakí neznami z facebooku).
Včera, keď som sa tu tak motala po nete, ma to doviedlo k tomuto človeku: http://hromnik.com/, k jeho vlogom a článkom, z ktorých niektoré som si pozrela a čítala. S nim a premietanim si vlastnej cesty som vlastne zaspávala, i vstavala.
Moja prva cesta viedla zas sem, k vam. Mam vas rada a som vďačná nielen Matejovi a Jožinovi (ale fakt každému z vas, ktorý ste súčasťou) za tuto komunitu, ktorú zello posilnilo. Cítim, že sa držíme navzajom a to nás povzbudzuje na vlastných cestach životom s chorobou.

Držte sa priatelia a majte dnes pekný deň!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  regina Ne 3 júl 2016 - 7:39

Zdravím vas s novým ránom welcome or bye

U nas v noci popršalo len trochu, ale vzduch sa fajn ochladil, je sviežo a ja už pol hodinu nemožem spať, hoci som zalahla az pol hodinu po polnoci. Do tretej v noci som spala tak vselijak Exclamation Question Syn bol vonku v bare a tak som stále napoly v bdelom stave očakávala. Vždy mam obavy ako to ustane, hoci ten alkohol musim uznať odvtedy čo to prepískol, zvlada a hoci sa iní opiju, on pride domov v pohode. Zdá sa, že pochopil, že ked to preženie, je to skor na škodu, je po zabave a zážitku z večera. Moje obavy sú aj z toho ako sa dopraví domov, lebo bývame v dedine vonku z mesta a on chodi von od nas s partiou zo susednej dediny - má to domov najdalej. Prišiel o tretej taxikom a v pohode. Potom som už spala pokojnejsie, ale uz pošiestej som bola hore, snažila sa este pospať, no podarilo sa to tak na 3/4 hodinku. Citila som sa oddýchnutá, a tak som vstala. Upracem kuchynu (vecer som to akosi odkladala na neskor az mi to zostalo na rano) a pustím sa do prípravy obeda. Rada by som niečo ovocné aj upiekla. Je nedela, zje sa to.

Tkže tak. Začina nový deň, tak nech sa nam vsetkým vydarí it is perfect
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Práve som vstal - Stránka 3 Empty Re: Práve som vstal

Odoslať  Tuto Ut 19 júl 2016 - 6:06

Ahojte všetci,
pozdravujem vás z rannej hodiny, v ktorej som sa pred chvíľou prebral. Prekvapuje ma to. Je dosť možné, že to ešte aj "zalomím" a ešte si zdriemnem. Vlastne som toho priveľa nenaspal. Teším sa na dnešok, čo prinesie. Hlavne aby neboli žiadne chorobné príznaky, ale to by som asi želal priveľa.

Dobré ráno a pekný deň praje Tuto

Práve som vstal - Stránka 3 Image
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore