Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 51 z 91 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 71 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 17 marec 2017 - 19:14

Práca na overení hypotézy v tento týždeň neprebiehala vzhľadom na zhoršený psychický stav. Utorok, streda boli zlé, štvrtok sa situácia zlepšovala, ale prišlo aj žranie, nakoľko som na používanie spreja nedbal. Dnes v piatok som tiež sprej nepoužíval, takže mi nič nevedelo brániť žraniciam maškŕt. Navyše mi vo štvrtok vynadala jedna bývalá kolegyňa, čo sa u nás na chvíľu zastavila, že som príliš vychudnutý a že to nevyzerá dobre. Trochu ma to mrzelo, že to, čo ja považujem za dlhobojovaný úspech, niekto iný považuje za niečo odpudivé. Sad

Celkovo dnes 12 800 kJ:
- raňajky: miešané vajíčka na cibuľke (3 vajcia) + rožok, čaj
- desiata: liter energeťáku light
- obed: hrášková krémová polievka, francúzske zemiaky (400 g)
- olovrant: maškrty od kolegýň (hrozno, vanilesky, praclíky)
- večera: kulajda, segedínsky guláš s 3 knedľami, čaj

Pitný režim: 1 liter energeťáku light, asi 4 dcl čaju čierneho s cukrom (úplne absentuje niečo normálne pitné, čo hodnotím ako nezdravé, až sa čudujem, že ma nebolí hlava).

Hodnotenie: deň priberací, nakoľko som spálil dnes nanajvýš 10500 kJ (asi)  I disagree

Cvičenie: naďalej sa mi nechce cvičiť, mám to v hlave ako víziu, že cvičiť budem, ale zatiaľ sa mi v tejto momentálnej chvíli nedarí odhodlať...  Embarassed

Bojujeme ďalej, tento raz skúsim pokračovať aj so sprejom a nadviazať na pondelkové predsavzatie. rabbit
Huge smiley


Naposledy upravil Matej dňa Pi 17 marec 2017 - 19:18, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 19 marec 2017 - 11:22

Včera otec: 90,5 kg (mierne pribratie) very sad3
Včera ja: 70,1 kg, 90 cm I disagree I disagree

Zaznamenal som teda mierne medzitýždňové pribratie, čomu sa nemôžem čudovať.

Včera príjem 11 200 kJ:
- raňajky: kulajda 280 ml, chleba s florou light a cibuľkou, čaj
- desiata: 1 káva, banán, zopár uhoriek z pohára, 20 g tmavej čokolády
- obed: granadír 415 g, tatarská light 40 ml, zobanie zemiakov 120 g
- olovrant: granadír 300 g
- večera: kebab v žemli zo stánku, 200 ml mlieka

Najviac mi uškodilo zobanie granadíru počas doby olovrantu, pričom kulajda na raňajky bola celkom zbytočná, mal stačiť len ten chlieb s florou, ako som zvyknutý. Embarassed

Hodnotenie: 1200 až 2200 kJ nad limit

Výdaj energie: stredne aktívny štýl strávenia dňa, veľa behačiek a státia, nakoľko som celý deň upratoval cyclops

Včera som vôbec nemal chuť používať sprej. Dnes ho fakt už skúsim, idem si na to dávať špeciálne pozor, aby som si ho vstrekol vždy, akonáhle pocítim mlsný jazýček. alien

S úctou
matej
sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 19 marec 2017 - 21:45

ahoj @Matej.

som rad ze ty a tvoj otec takto si navzajom konkurujete,kto a kolko schudol ci pribral,popripadne date nad tim slovo,

ja dnes 139,9kg=+0,4kg od minuleho tyzdna,mozem povedat ze vaha sa mi ustalila a koluje okolo 140kg,
ciele mam jasne -0,5kg/tyzden.
stary ciel bol -1kg/tyzden,co si myslim je pre mna uz nemozne,pretoze telo si ziada aj slane aj sladke ,ale mam to pod kontrolou,
takto som postupoval smerom dole -1kg/tyzden od aprila do augusta minuleho roku co urobilo ubytok na vahe cca -20kg,

takze hura s novym cielom a idem si aj spravit zapisnik s cielmi do predu stary mozem schovat,
pri 120kg ak sa mi to podari bych chcel koecne zacat behat,do vtedy este poriesit kondicku vo forme zakladnych cvikov,potrebujem dychat,zdravy rytnus srdca,a najme pohyb aspon na polhodku,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 20110620213120-triple-140kg-challenge-squat-bench-press-deadlift
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 20 marec 2017 - 1:36

@fajny, palec hore a zelený bodík k tomu! it is perfect Super!

***

Čo sa týka mňa, dnes som mal čo do stravy úspešný deň, zjedol som púhych 8100 kJ, čo je veľmi dobré číslo. Dosiahol som ho tak, že som sa naštval, ako so mnou lomcujú moje túžby a potreby, a tak som sa rozhodol poprieť tieto mlsné chute a vysmiať sa im do očí. Chcel som si dokázať, že im viem odolať. A tak som dnes nevečeral a "postil som sa" už od nejakých 16:00 doteraz, v podstate som pil len vodu alebo trochu čaju.

Skúšal som aj ten sprej, musel som skúsiť Salvenu značku, lebo tá neobsahuje benzoan a sorban. Trochu menej mi ale "chutí" v puse, takže ešte veci zvážim. Čiastočne mi na chute sprej pomáhal.

Takže dnes príjem 8100 kJ:
- raňajky: miešané vajíčka na cibuľke (180g), čaj, rožok  it is perfect
- desiata: 2 kávy s cukrom a smotanou, 1 banán  it is perfect
- obed: hovädzie varené mäso na cibuľke (90g), zemiaky, tatarská light (50ml)  it is perfect
- olovrant: hovädzí vývar so slížami  it is perfect , 1 monte (150g)  I disagree
- večera: žiadna  Vybavené

Pitný režim: 6 dcl sódy, 2 litre minerálky, sladký čierny čaj (400ml), 2 kávy  Vybavené
Ostatné: psychofarmaká, 1 Cofi-Tabs, 1 Memoplus, 1 ibalgin

Zajtra budem pokračovať v tvrdom, nekompromisnom zápase a násilnom sebariadení. Jazýček chce vojnu, tak ju má mať. Very Happy Idem robiť všetko preto, aby som jedol, len keď som hladný, teda keď pýta žalúdok, a nikdy naopak nejedol, keď chce stravu mlsný jazýček... To je momentálne predmet môjho súčasného úsilia, že prečo to tu takto vypisujem a štylizujem.  Embarassed Využívať pritom budem naďalej aj sprej, podám referenciu potom, či dostatočne pomáha.  Pretty good  Yes

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ut 21 marec 2017 - 20:40

Vlani na jar som sa zapojila do výzvy na fitshaker.sk. Podarilo sa mi z 90 kg zhodit 5 kg za pol roka. Za dalši polrok hoci som necvičila som zhodila 10kg, pretože som úplne vysadila medikáciu a podla mna sa mi normalne nastartoval metabolizmus. Ku koncu r. 2016 som teda mala 75 kg a mala som aj pekne rozbehnutú mániu. Skončila som v nemocnici na elektrošokoch a teraz, keď mi lieky už "zaberajú" mám na sebe + 5 kg.
Takže sa mi vlastne potvrdilo to, čo mi kedysi povedali v Zdravom svete, že je dosť možne, že pri AP a AD ťažko človek schudne, pretože spomaľujú metabolizmus a človeka celkovo.
Posnažím sa to priberanie zastaviť. Neviete si predstaviť aké úžasné bolo pre mňa mať tých 75 kg a byť zas štihlejšia a naopak ako ma teraz s.rie, že zas priberám.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 23 marec 2017 - 21:05

Regi, teším sa, žes' opäť napísala a vhodila okrem iného aj nové info o Tvojom chudnutí. Veľmi Ti držím palce do Tvojej snahy, určite nie je zbytočné sa o vec usilovať, boj je síce pri týchto liekoch sťažený, ale nie nemožný. Smile Drž sa, hlavne prajem hojne motivácie a odhodlania. giving a hug

***

Dnes som pokračoval vo vynechávaní nejakého jedného riadneho jedla - dnes som skúsil vynechať obed, taktiež včera som nejedol obed. Včerajšok však nie je vhodný ako príklad, pretože som sa dostatočne vyžral maškrtami v práci a bol som aj v mekáči na rannom menu (tam boli tie kalorické megabomby typu "bageta so slaninou, šunkou, vajíčkom a plackou"...). Dnešok bol ale konečne optimálny, zjedol som 7500 kJ, pomer živín bol tiež veľmi dobrý, nepresiahol som ani tuky, ktoré obvykle do limitu zmestiť nedokážem:

raňajky: 2 párky, horčica, rožok s florou light, čaj  it is perfect
desiata: 2 kávy s cukrom  it is perfect
obed: žiadny  Vybavené
olovrant: žiadny  Vybavené
večera: maďarský guláš, hovädzie, 4 knedle strednej veľkosti  it is perfect
večerné zobanie: 1 káva s cukrom, 1 banán, 155 g hrozna  it is perfect

Pitný režim: 2 litre vody z vodovodu v priebehu dňa, 3 šálky kávy, asi 4 dcl čierneho čaju "Pigi"

Trochu sa mi triasli ruky od mierneho hladu, ktorý mi však celkovo zdravotne dnes prospieval. Cítil som sa vďaka miernemu hladu práveže dosť výkonne, rozbehnuto a držala sa ma aj dobrá nálada. Cítil som sa ľahký a aj som veci bral easy. affraid Pokles krvného cukru som necítil, nemal som ani stavy splašených chutí, že by som závidel kolegyniam, keď pri mne jedli. Necítil som ani slabú vôľu pri pohľade na trezor, na ktorom sa nachádzajú misky s maškrtami. Cítil som sa skôr dostatočne motivovaný, lebo som cítil, že mi to je príjemné a že cítim viac energie. A ten ľahký pocit v tele bol najviac motivujúci v súbehu s tým, že som nemusel minúť ani cent na dnešnú stravu. Skúšal som menej jesť zo zdravotných a psychických dôvodov aj zo začiatku týždňa, ale napr. včera som mal prežierací deň - pocítil som pahltnosť a telo si vyžiadalo doplnenie ani nie tak živín, ale skôr kalórií, hoci i prázdnych. Len sa tak zaprášilo v práci za chipsami... všetky som ich zlopol. Very Happy Postupne to však ma progredujúcu tendenciu a moja sila odolať vzrastá a znižujú sa návaly mlsnosti po vynechaní jedla - cieľom mi je tuná držať sa asi raňajok o sile 2500 kJ a večere asi o 3500 kJ. Plus kávy, ktoré s cukrom spravia tiež tisícku dokopy, ak sú dve-tri.

Podmienkou mi však je fyzicky sa príliš nenamáhať, lebo akonáhle som dnes tlačil vozík s 300 kilami kníh, tak ma zavalil na chvíľu pocit jasného hladu. Našťastie to po pár minútkach, kým som sa ukľudnil, prešlo.

Dôvody pre takéto celé, vyššie analyzované, konanie mi nie je schudnúť... lebo už mám kritických 70kg, čo je na mojich 177 cm a môj vek 30 rokov už taká hodnota, že stačí. Ale dôvody vidím skôr v tomto:

- zdravotne mi to prospieva na psychiku, nálady, energiu, vitalitu, pocity sebakontroly a sebavedomia
- načrtáva sa mi tak postupne schopnosť askézy, ktorú strašne obdivujem a raz by som chcel byť askéta, minimalizmus je len úvod na prvých pár rokov, kým si zvyknem na nový štýl a kým zmenené zmýšľanie budem schopný vyjadrovať konkrétnymi skutkami v praktickom živote
- je to veľmi lacné, ušetrím spústu peňazí na strave a môžem si tak dovoliť skôr iné roztopaše, napr. dnes som si kúpil nové kroksy po byte, tiež nejakú drogériu, hoci to nie je dobrý príklad, lebo ešte zas toľkú sumu som na strave zatiaľ neušetril, som len na začiatku cesty Smile

Pokračujem. cyclops

Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Pi 24 marec 2017 - 7:56

ahojte,tak ja som poslednov dobov nabral 7 kg naspet, sposobylo to to ze som toho pojedaval viacej a jedol som aj viacej výrobkov z muky, sladke sa mi dalej darý celkom vynechavat, vobec nesladim napoje, ale je to lepsie ako pred rokom vtedy som mal 140kg a dnes mam 130kg.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 24 marec 2017 - 23:10

Čo sa týka chudnutia, tak mi to momentálne vychádza smerom do zlých čísel na váhe. Veľmi rád by som mal aspoň čiastkové úspechy, ale realita je stále niekde inde. Psychiatrička mi priamo povedala, že keď tie prechádzky nemajú dostatočný efekt, bude asi treba chodiť do fitka. Spomínal som, že činky mám priamo v izbe, ale ťažko sa mi premáha ich využívať. Nedávno som s nimi asi týždeň denne odcvičil zopár sérii, ale prakticky ma to ešte viac odradzovalo. Strava je tiež nič moc. Snažím sa držať v rozumnejšom spektre jediva, ale po čase ma chytí akási žravosť, a tak sa nerozumne najem. Možno to by nevadilo, ale zvykol som čosi pred spaním zjesť, čo je v priamom rozpore s chudnutím...

Jednoducho s uvedomujem spomínané vyššie, ale akosi si pripadám bezmocný.

very unhappy
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 25 marec 2017 - 10:05

Ahoj Rasťo. Gratulujem, že máš menej, než o takomto čase v minulý rok. Mne sa, žiaľ, sladké nedarí vynechávať, posledné roky som si naňho dosť navykol a zdá sa, že sladké potrebujem čiastočne k lepšej nálade. Veľmi Ti držím palce v ďalšom boji, počínaš si statočne. Super! Maj sa pekne. Pretty good

Ahoj Tuto. To s tou žravosťou, nasledujúcou po určitej etape korigovania jedenia, veľmi dobre poznám a chápem. Teoreticky by Ti možno trochu mohli pomôcť sýtené sladidlové bezkalorické nápoje, ktorých môžeš veľa vypiť a nemusí Ťa trápiť ich energetická hodnota. Pointou by mohlo byť, že Ti pomôžu ovládať hlad a chute, a tak vcelku menej zješ, hypoteticky možno aj pred spaním. Kedysi som veľa pil Colu Zero alebo Kofolu bez cukru, ktorými som sa nalieval hlavne večer, len aby som nič nezjedol. Dosť to pomáhalo, ibaže nevýhodou je ich kofeín, ktorý vtedy komplikuje zaspávanie. No na trhu sú aj bezkofeínové sladidlové limonády (napr. Clever z Billy, alebo Toma Nádych). Tiež sa rád prihováram za ústny sprej na svieži dych (ústny dezodorant), ktorý výrazne skresáva chuť na jedlo... jeho účinok trvá asi 10 minút a vieme jeho pomocou prekonať aspoň ten hlavný prvotný nájazd žravosti, kým hlavná vlna pokušenia neoslabne aj sama. Tiež máš parádne Ty osobne, že ak máš viacej kg, tak máš, ako iste vieš, vysoký metabolizmus, takže viac spáliš v kľudovej polohe, čo znamená, že stačí teoreticky okresať príjem len pozvoľna, a pritom sa dostavia relatívne rýchlo výsledky. Chudší ľudia to majú v dosahovaní nových výsledkov podstatne ťažšie. Pretty good Išiel by som teda touto cestou, kamoš Tuto, lebo kým si vybuduješ opäť novú maskulatúru pomocou cvičenia, to by trvalo dlhšie, pričom cesta limitov je o čosi ľahšia. Aj keď samozrejme cvičenie je veľmi dobré a účinné, o čom Ty máš osobne veľa aj vedomostí, aj konkrétnych skúseností. it is perfect Prajem Ti, kamoš, všetko dobré, veľa úspechov v snahe. Hlavu hore, ešte je kam sa posúvať, čo nové skúšať a sú stratégie, ktoré ešte nie sú plne vyskúšané. Preto hurá pokračovať a nádejať sa, nádej a optimizmus je tu veľkým pomocníkom - v podstate viera, že to dáš, je polovica úspechu. Smile Pokojne pravidelne píš aj do tejto témy, zdieľaj každodenné strasti so svojím stravovaním a/alebo cvičením, nech sa navzájom takmer každý deň motivujeme ako "sparing partneri" v tejto téme v našom boji. Maj sa pekne, Tuto. giving a hug

Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 25 marec 2017 - 10:26

Dnes ja: 69,6 kg it is perfect , 90 cm I disagree

Včera príjem 11 900 kJ:
raňajky: obložené (ruské) vajce, rožok, čaj  it is perfect
desiata: 2 kávy s cukrom  it is perfect
obed: žiadny  Vybavené
olovrant: čína (kuracie soté so zeleninou a opekanými rezancami)  it is perfect , 1 tabuľka Milky (asi 10g)  I disagree
večera: 125g kešu, liter pomarančového džúsu, Semtex energeťák (0,5 l)  I disagree

Pitný režim: 2 litre čistej vody, 4 dcl čierneho čaju Pigi, 1 liter džúsu, 0,5 l semtexu, 2 kávy

Ak to mám stručne analyzovať, tak 125g kešu spravilo 3000 kJ a okolo 55 gramov tuku, takže to nebolo vôbec vhodné. Obed som síce vynechal v snahe opäť vynechať hlavné jedlo dňa, ale dostavilo sa zhoršenie nálady, únava a hlad (nie chute, ale vskutku hlad), takže som už okolo 15:00 si predsa len išiel dať akože na olovrant normálnu veľkú porciu číny (asi 400-500g). Čiže nedá sa jasne povedať, že by som obed nemal.  Embarassed Dostavil sa po číne aj výrazný útlm, som ľutoval, že som si to nedal zabaliť a rozdeliť na 2 polky, prvú polovicu by úplne stačilo zjesť na olovrant a druhú polovicu na večeru doma. Nemusel by som žravo siahať po šialenom kešu.  Rolling Eyes

Skrátka, učím sa, ako správne skombinovať minimalizmus, askézu, finančnú nenákladnosť a stravovacie potreby môjho tela. Učím sa sám na sebe a na svojich chybách, progres tu je cítiť, všeličo už viem, že čo na mňa platí a čo nie. Dnes siaham aj po energeťáku, ale opäť len výnimočne, neplánujem ho opäť piť na litre každý deň. To len na zmenu chuti trošku a zase sa vrátim ku starej dobrej káve. Sladidlá sa mi teda nedarí úplne vynechať, ale celkovo som ich v uplynulý týždeň zjedol/vypil oveľa menej.  Smile

Predsavzatia si nové nedávam v tejto veci, skôr pokračujem v používaní spreja, hľadaní optimálneho stravovania, experimentovaní na sebe samom. Limit by som chcel mať tých 9000 kJ... ale až príliš často sa do tohto čísla nezmestím. Skúmavý

Boj pokračuje. Cvik 3
Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 26 marec 2017 - 1:29

Dnes v sobotu príjem 12 600 kJ. Embarassed --->

- raňajky: rohlík s bryndzovou nátierkou, čaj  it is perfect
- desiata: krajec menšieho chleba s "nutellou"  it is perfect
- obed: maďarský guláš, hovädzie, 100g knedle  it is perfect
- olovrant: sladký rožok s florou light  it is perfect , makovka s florou light it is perfect , asi 150g bábovky  I disagree , puding 200g  I disagree
- večera: menšia porcia maďarského gulášu, 90g knedle  it is perfect
- večerné zobanie: 3 dcl džúsu

Pitný režim: 1,5 litra energeťáku so zníženým obsahom cukru, 3 dcl džúsu, čierny čaj asi 4 dcl (chýba niečo normálne, ako trebárs voda... ktorej som nevypil ani deci, úplne som si spravil príjem tekutín len čisto z energeťáku, čo je strašne nezdravé a telo určite potrebuje normálne pitivo!  I disagree )

Nebyť bábovky a pudingu, tak by som bol v limite. Okrem štandardného spaľovania metabolizmom som mal navyše výdaj 1000kJ vo forme 5-hodinového kráčania po izbe hore-dole (asi 2km/h, dôvod kráčania: dumanie nad životom, alebo ako by povedal Lístie: introspekcia).

Predsavzatie na nedeľu: Viac piť normálnej vody, prípadne čaj, alebo šumivé vitamíny. Trikrát si dobre vopred rozmyslieť, či si dám niečo neštandardné, lebo dneska som si dal bábovku, že akože v pohode, a keď som si ju potom zadával do účtu, tak som bol nemilo prekvapený, koľko veľa kJ má. Spravidla vždy, keď si dám niečo nečakané a navyše, tak akurát to mi pri zápise do tabuľky vyskočí ako niečo, čo je ako jediné v danom dni zodpovedné za prekročenie limitu, a nebyť akurát tohto chodu, tak by som mal všetko úplne ok. Musím zlepšiť efektivitu poučovania sa z vlastných chýb. Embarassed

Huge smiley Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 26 marec 2017 - 23:54

tento tyzden +0,5kg=140,4kg som si oproti minulasku pohorsil o polkila,
minuly tyzden som si nastavil novy plan chudnutia a je tu hned prvy pohresok!!!

ale ked ja som hladny a mama vyvaruje!!!

skusim znovu nabehnut na nechutne nizkotucne pomazanky,zajtra si nejake vygooglim ak nejake najdem ked nie tak skusim tie svoje,bez masla,masti,salamu,vajicok,syru,

jedine co mi ostava je ten 0,5% tvaroh a zelenina,ale k nemu nieco porebujem!!!neviete poradit?priloh je plna rit ale chcem vynehat zivocisne tuky,
potrebujem zradlo na ranajky,desiatu,olovrant a druhu veceru,takto mam len celozrnac so zeleninou,ovocie,ovsene vlocky s nikotucnym jogutom,ovocna bomba a zelo salat,

dalej obmedzujem slane a sladke ako aj cervene maso ako hovadzie a bravcove,zabijackove dobroty,chcem uplne vysadit zivocisne tuky ked tak na nizkotucne vyrobky,

doprajem si vyprazane ci pecene hydinove a rybacie,olej mi az tak nevadi,aj do zelo salatov davam olivovy,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 51 400_F_25172197_MttFKm5xRWAHtILY0vFioOPpKPWj4zeG
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 91 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 71 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore