Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 50 z 91 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 70 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 6 marec 2017 - 20:02

Dnes zatiaľ 9000 kJ, čo je v limite. jumping

Pil som cleverku, asi 4 litre, výrazne sýtená, sladidlová, bez kalórií, pomarančová chuť, 19 centov. Ňou som bojoval proti chutiam a hladu a maškrtám, ktoré som dnes teda nemal. Jedol som celkovo 4krát, raňajky (rožok s treskou, čaj), obed (kurací prírodný, ryža, šalát) s polievkou (mrkvová krémová), olovrant (2 banány), večera (kapustová polievka so zemiakmi od mamy bez mäsa a bez klobásky). Celkovo mi dnes vyskočili sacharidy - najviac kvôli tej polievke, tá bola netradične kalorická, som však rád, že také strašne kalorické polievky nebývajú v tejto donáškovej službe, ktorej som ja verný, pravidlom. Banány nemali v akcii, takže som platil za 3 kusy vyše eura! pale Našťastie som zjedol len dva a jeden ma počká dozajtra, čím ušetrím, prípadne skúsim aj iné ovocie (kandidátom je najmä jablko). cherry

V ďalšom dni by som chcel pokračovať v načatom životnom štýle, ale potrebujem trošku piť viacej vody. Nie preto, že by som mal málo tekutín, ale myslím, že ma tá cleverka omrzí. Musím ju striedať, lebo sa mi znechutí. Prípadne si občas zarobiť multivitamín alebo céčko do vody, a tak zmeniť chuť. Každopádne cleverka mi stojí ako základ boja proti chutiam a maškrtám; jej éčka a sladidlovú podstatu musím aspoň zatiaľ prehliadať. rabbit

Každý deň je osobitý, zvláštny. Neviem fungovať dlhodobo na princípe rutiny a opakujúcich sa rituálov alebo zvykov. Všetka moja doterajšia snaha aplikovať na svoje stravovanie rutinu nevyhnutne stroskotala na mojej povahe, ktorá sa nevie zžiť s predstavou, že je niečo rovnaké a dlhodobo nemenné. Potrebujem zmeny, vývoj, dynamiku. Veľa ľudí to nemá rado a majú radi naopak ustálenosť, mňa také niečo znervózňuje a robí nesvojim. Organizmus mi to potom tak či tak dá najavo nahlas a donúti ma meniť prístupy, obmieňať chute, rôzne objemy stravy, tekutiny, rôzne časy prijímania chodov, rôzne časy chodenia spať.  bounce

Myslím, že od januára stagnujem aj preto, že si nedávam za cieľ ísť dolu s mierami. Nemám potom poriadnejšiu motiváciu sa krotiť, lebo si poviem "áá, veď nemusím to až tak prísne už dodržiavať...". Preto sa cítim nabudený, že som si dal ten cieľ 89 cm na sobotu. Hneď sa cítim posmelený. sunny Lebo viem, za čím idem. Vidím terč, na ktorý hádžem šípku. Ako vraví rečník, nemôžeme trafiť terč, na ktorý nevidíme. Teda nevieme dosiahnuť cieľ, ktorý si zreteľne nevytýčime a nespíšeme. Vybavené

Pokračujem v boji. flower
matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 7 marec 2017 - 20:00

Dnes:

- raňajky: 2 párky (asi spolu 75g), horčica, tenký plátok chleba s Florou light
- obed: granadír (350g), hrachová polievka (300ml)
- olovrant: 2 banány
- večera1: 150g zeleninového rizota (dojedenie po otcovi, čo nechal)
- večera2: bravčový plátok naprírodno, zemiaky (200g), tatarská light (asi 30ml)

- pitivo: 2 dcl čierneho čaju, 3 litre bezkalorickej cleverky, deci mlieka

- energia: 9300 kJ
- poznámka: trochu mi vyskočili sacharidy nad limit (nad 300g)
- doplnky výživy: 4 Cofi-Tabs, 2 tauríny, nechýbali psychofarmaká
- výsledok: limit dodržaný, jedlá výživné, sýte, žranie nebolo, no poobede som cítil výrazný hlad, ktorý som čiastočne kompenzoval spomenutými banánmi a hlavne nalievaním sa sýtenou cleverkou (nežiaduci účinok: nafukovanie, plyny)

Boj pokračuje. cyclops
matej

PS: Čo ste dnes jedli Vy, priatelia? Zverte sa, aj keby ste nemali poruke vyrátané kalórie, to nevadí. Buďme si sparing partnermi, jedlo je značná časť úspechu pri chudnutí, buďme v tom spolu, kamošky a kamoši. alien Prípadne založme tému niekde v sekcii "Slobodné debaty", nazvanú "Čo ste dnes jedli?"  laughing  Very Happy Aj to vie byť relevantné nielen pre naše chudnúce snahy, ale aj pre psychohygienu a terapeutický potenciál zdravého a výživného, či vyrovnaného jedla.  Očko  Hladný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ut 7 marec 2017 - 21:36

ahoj vsetci.ja sa snazim jest co najviac zeleniny a primerane masa, biele pecivo a vsetko co obsahuje zlozite cukry co najviac obmedzujem, sladke vobec nejem a vobec nepijem sladene napoje, pijem bud vodu alebo cistu mineralku, kavu a caj vobec nesladim, ranajky nejedavam lebo nebyvam rano hladny, jedavam len na obed a vecer a aj pri tomto stravovani sa mi darý chudnut len pomaly, tak 2kg za mesiac ale krocik po krociku to ide, vzhladom nato ze sa skoro vobec nehybem,tak vam vsetkím prajem vela zdaru v chudnuti.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ut 7 marec 2017 - 23:00

ahoj @rasto

to iste robim aj ja,pijem len mineralku ci nizkotucne mlieko,

minuly tyzden som si zmenil jedalnicek a mal som maso jest len cez vikend tak ako som bol zvaknuty za studenskych cias,boli to spolocne rodinne obedy a vecere,cez tyzden som jedaval pecivo,chleba,salamy,parky  a pasteky,ci nejake cestoviny,vahovo som bol pri mojej vyske tak akurat,vazil som vtedy 98kg pri com meram 198cm,tak akurat pod zarubnu,vdaka bohu nemusim sa zohinat,

ahoj vsetci a zvlast @Matej,

plan sa mi tento tyzden nepodaril naplnit nakolko som dojedal cely pekac o mamuchy,totiz cez vikend mi spravila manirovaneho peceneho zajaca,mnam,jedol som ho snad 4-dni,dnes mamucha spravila kapustnicu,mnam neodolal som pokuseniu,

ale viem ako na to,totiz ke mama navari musim to odmietnut a ked si to ona vsimne a ze to hadze do bioodpadu,pretoze to je po par dnoch kysle alebo pokazene,tak jednoducho zacne varit iba pre seba co ja velmi vytam,

sam si totiz varim a nakupujem,ale je tu hacik zijem s mamou a niektorim pokrmom neodolam,dieta ma drzala od aprila minuleho roku do augusta,schudol som cca 25kg,=132.7kg,ale za to od augusta mam tuto svoju dietu narusenu,prezivam krizu,hladam kompromis a cestu za nou,

teraz som sa vazil =140,2kg coo proti minulemu tyzdnu robi - 1,2kg,od najnizsej vahe to stale robi +cca7kg,

nuz budem si muset zase vstupit do svedomia a nejest mamine dobroty,ked som to zvladal 5 mesiacov preco by som nemohol zvladat dalsich 5 mesiacov?

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 17714-obezita-tuanota-brucho-jedlo-prejedanie-nadvaha-vya-clanok
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 marec 2017 - 11:25

Ahoj chudnúci bojovníci. winking

Dnes otec: 89,5 kg, 113 cm
Dnes ja: 69,1 kg, 89 cm

Som veľmi pozitívne prekvapený, že sa mi podarilo schudnúť kilo a azda 1 cm, hoci som týždeň nemal po kalorickej stránke úspešný. Týždňový cieľ napriek tomu splnený. Yes Vybavené

Pondelok a utorok boli kaloricky a zdravotne dobré. Streda a štvrtok boli výrazne prežieracie, pričom jedol som maškrty, pričom v štvrtok som mal viac-chodovú večeru. V piatok som sa s maškrtami významnejšie krotil, večera bola opäť ale viac-chodová, spolu okolo 12 tisíc kJ. Stredu a štvrtok som nezapisoval do tabuliek, lebo som maškrtil a cítil som, že aj tak to bude vysoko nad limit, cítil som demotiváciu. Vtedy dochádzalo aj ku zhoršeniu po psychiatrickej rovine, navalilo sa na mňa viacero negatívnych podnetov a stresov, nielen pracovných, ale aj z iných oblastí života.

Možno stresovanie, plus kofeín, plus "lehce aktivní životní styl" (pohyb na úrovni nešportového štandardu) spôsobilo zvýšený metabolizmus a chudnutie sa tak pohlo aj napriek 3 prekročeným, tabuľkovo stanoveným limitom. V štvrtok som dopil posledné limonády, a potom som pil už len vodu, a síce len vtedy, keď som bol smädný. V piatok som už pil len čistú vodu z vodovodu s tým, že som nesŕkal pravidelne sledujúc pitný režim, ale naopak - napil som sa až vtedy, keď som mal smäd. Pozitívom takéhoto postupu je, že mi v tej chvíli čistá voda chutila a nemal som dopyt po limonáde. Smile Napriek nepravidelnosti popíjania a nasledovania hlasu vlastného tela som vypil aj 1,5 litra vody počas osmičky, čo považujem za dostatok. Vylučovanie bolo aj tak pravidelné a sfarbenie nebolo príliš žlté, ako pred ním varujú odborníci. Bolesť hlavy nebola, takže telo pravdepodobne nebolo reálne dehydrované, ale cítilo dostatok. Možno bola únava a časté zívanie, ale to bolo, myslím, hlavne z ponocovania do štvrtej rána.

Jedával som banány, no nestačilo mi to na odolanie maškrtám, a v neskoršej fáze týždňa ani na nálady. Uvidím, čo urobí so mnou "nutella". Je v nej strašne veľa aj sacharidov, ale aj tukov, takže sa glykemický index tých rýchlych cukrov možno výrazne spomaľuje a brzdí, čím by som mohol vytrvať zasýtený dlhšie. Samozrejme, nemôžem si ju dávať každý deň - proste už sa raz a navždy musím poučiť, že nie som typ povahy, ktorý si vie nadiktovať a prikázať nejaký druh rutiny. Každý deň je špeciálny, zvláštny, a má svoje podmienky a okolnosti. A aj telo strieda svoje potreby, pričom je tu evidovateľný určitý cyklus, priam cykly. Smile

Cieľ:
Predsavzatie do budúcej soboty si dám odvážne, aké som ešte vo svojej snahe nemal: 88 centimetrov. Cvik 1

Ďalšie predsavzatia:
Limit si trochu zvýšim na 10 tisíc kJ, resp. pri tomto limite vyskúšam si nerobiť výčitky svedomia a zároveň skúsim, či nezačnem pri ňom priberať. Šepkanie Viacej prijímam v súčasnosti sacharidov, zvýšil som ich príjem z 250 g na 350 g denne. Limit tukov evidujem na 80 g. Pravidelne skúšam pečivá (najmä "tukový" rohlík a chleba). Z ovocia teraz dominujú banány, hrozno a jahody, lebo sú v aktuálnej ponuke v obchode. Ale väčšinou to je tak, že priemerne zjem za deň 2 jahody, jeden strapec hrozna a 1 banán. Sú však dni, kedy nemám ovocie žiadne, lebo osobne si ho už nekupujem, iba ak otec kúpi do spoločného. Budem tiež ďalej pokračovať v pití len vody a počúvaniu svojho reálneho smädu, ignorujúc pravidelné usŕkavanie. Z cvičenia realizujem len krátke naťahovačky, napodobeniny strečingu. Riadnejšie cvičenie by som chcel skúšať po troške až po doštudovaní v máji, lebo tie začiatky cvičenia bývajú spojené s typom únavy, ktorý nie je príjemný a vie ma psychicky ťahať dolu. Takže tie prvotné zvykačky chcem absolvovať až potom, keď si to budem môcť psychicky dovoliť. Rozhodnutie vypovedať zmluvu vo fitku však trvá naďalej, čakám na jún, kedy sa to bude dať. Učiteľ

Pokračujem v boji. O týždeň 88 cm! Lebo inak Hromžím

S nádejou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  dzuli08 Ne 12 marec 2017 - 20:06

Ahojte všetci čo sa snažíte schudnúť.
Som na seba nahnevaná lebo to čo sa mi podarilo nejakým zázračným spôsobom schudnúť je NAZAD! exploding ....to je to moje obžerstvo ...musím s tým seknúť a chystám sa od ďalšieho týždňa znova začať chodiť na aerobic, tento týždeň ešte nepojdem kvoli chrbtu. Taktiež mám v pláne obmedziť výjazdy do chladničky To the wall ...a keď sa viac oteplí vytiahnem aj bike a dám si dáke cyklotrasy. No a v neposlednom rade plávanie....tiež som bola aj na masáži dvakrát a veľmi mi to pomohlo lebo mám stuhnutú šiju úplne ( to kvôli mojim prednostiam) no tak držte mi palce v mojom odhodlaní nech sa mi nevytratí.....kilá traste sa !!! keby sami podarilo aspon 5 za mesiac bolo by fajn ...Smile dog winner
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 12 marec 2017 - 21:15

Dzuli, držím Ti palce! it is perfect it is perfect it is perfect

***

Dnes ja príjem 15 600 kJ, takže deň bol enormne prežierací. Päťtisíc spravili 2 veľké tortové zákusky a liter džúsu. Plus mal som na obed i na večeru sekanú s tatarskou. Na raňajky zase hemendex (3 vajcia, 90 g šunky) s rožkom. Takto veru zdravý životný štýl nevyzerá. Ani som sa necítil nejak pod psychickým tlakom, že by som mal potrebu zajedať. Skôr mi asi pokazila režim proste tá nešťastná kombinácia hneď viacerých vysokokalorických jedál.

Verím, že zajtra to bude už lepšie. Dneska si to ešte odpustím, ale zajtra sa budem viacej kontrolovať. Robí smena, ktorá vypeká a kupuje sladkosti, tak mi držte palce, prosím, aby som sa ovládal. Budem sa aj ja sám zo seba snažiť. Embarassed

Tak, priatelia, dobrú chuť zajtra! it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ne 12 marec 2017 - 21:56

Momentálne z chudnutia prepadám... I disagree
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 12 marec 2017 - 23:33

ahoj

dnes konecne po dlhej dobe - 0,7KG=139,5kg,
oproti minulajsku som si polepsil,prave som dojedol a skocil na vahu,od pociatku diety = -20,5kg a od najnizsej +7 kg,
musim povedat ze uz od augusta registrujem prezieranie sa,mala kriza ktora prerastla na velku,

in spe

nejest zivocisne tuky ako maslo,mast,horcica,parky a salamy,nejest cervene maso,plnotucne malako a vyrobky,mucne biele pecivo a chleba,

jest to co jest celo/viaczrnace(tmave pecivo,chleba,cestovina),nizkotucne malako a vyrobky,hydinove a rybacie maso,ovsene vlocky a hlavne vela zela a ovocia i strukovin,polievok plna rit,nakladat na maly tanier,polievky do malej misky,o polovicu menej priloh ako ryza a zemiaky a tiez cestoviny,biely nizkotucny jogurt,male mnozstvo cukru v podobe ovocia,cukroviniek,ovsenych vlociek s jogurtom a medom so skoricou ci vanilkou,

jednoducho povedane si to hodit a ist si omocit nohy do trnavky,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 220px-BassRiverNB

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 13 marec 2017 - 19:18

Tuto, rozhodne sa nevzdávaj, hlavu hore, dokážeš to! dancing

Fajny, držím silno palce, Tvoj bojový plán vyzerá inšpiratívne, prajem hojne síl a sebaovládania, drž sa! Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 13 marec 2017 - 20:09

Dnes 11 000 kJ... čo je o 1000 kJ nad limitom, resp. podľa starého poriadku 2000 kJ nad limitom:

- raňajky: chleba s treskou, čaj
- desiata: ovocné koláče od kolegyne (250 g asi), fornetti od kolegyne (asi 50 g)
- obed: karfiolová krémová polievka, zapekané cestoviny so šunkou a vajcom (400 g)
- olovrant: kokosové salónky od kolegyne (asi 50 g), energeťák s cukrom (250 ml)
- večera: bravčová panenka na uhorkách (85 g) + zemiaky (250 g), tatárska light (50 ml)
- zobanie po večeri: energeťák (500 ml), mlieko (1 dcl), energetická tyčinka (len odkusnutie asi 20 g)

Polepšiť sa mi treba v lepšej sebakontrole nad maškrtami z dielne mojich kolegýň. Dnes som sa snažil ovládať, mohlo to byť horšie. Verím, že zajtra to bude ešte lepšie a zjem ich dobrôt menej. Ony sú také šťastné, keď nám chutí, a neberie sa ohľad na diéty, kalórie a podobné veci. Nesmiem im to mať za zlé, to ja sa práveže musím ovládať a keď už sa ponúknem, tak vždy sa držať nejakej miery, lebo napr. dnes tých ovocných koláčov som si dal viacej kúskov, a pritom slušnosť káže si dať asi maximálne 2, lebo veď tam nie som sám, nepiekla to len pre mňa. Takže je sa v čom zlepšovať aj ďalej, pokračujem v boji. Smile

hladoš matej
Zírám

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 13 marec 2017 - 21:40

Momentálne idem skúšať staronovú metódu odďaľovania chute na mlsné jedlá pomocou ústneho spreja (dezodorantu).

Vstupné predpoklady hypotézy:
- hlad mám vtedy, keď cítim zmršťujúci sa žalúdok, pokles krvného cukru, zvýšenú nervozitu a jasné myšlienky na stravu
- chuť na jedlo mám vtedy, keď cítim akési sucho a zároveň pachuť na hornom podnebí za zubami smerom až k ústnemu čapíku - na túto pachuť asociatívne cítim silnú potrebu nabaliť nejakú protichuť, obyčajne niečo mlsné alebo hocičo jedlé, sladké, slané, varené... naopak na suché vtedy až tak nemám chuť (napr. pečivo), pretože pachuť na tom podnebí sa mi spája s určitou suchosťou...
- takýmito definíciami teda rozlišujem skutočný hlad od falošnej púhej chuti, ktorá ma klame
- cieľom snahy nebude odstraňovať hlad, ale odstraňovať mlsnú chuť, ktorá sa prejavuje zbytočne a príliš často, a to aj napriek absencii reálnej potreby organizmu jesť

Hypotéza:
- aplikovaním intenzívne vlhkého a mentolového ústneho spreja (na svieži dych) do ústnej dutiny hore smerom k čapíku spôsobí zrušenie spomínanej pachute, a teda sa aj odstráni chuť na mlsné

Možné problémy:
- pôsobenie spreja je len dočasné, vydrží niekoľko minút
- uvoľní sa však aspoň počiatočne silné nutkanie niečo zjesť a možno sa zmenia myšlienky a činnosť, ktoré ma aj na ďalšie desiatky minút odbremenia od myslenia na jedlo... (takže pôvodný problém s krátkou účinnosťou nemusí byť taký závažný, a teda sa takáto metóda boja azda oplatí)

Pracovný nástroj:
- ústny dezodorant SOFT-Dent 20 ml Svieža Mäta (kúpené v drogérii)

Testovanie:
- už dnes, a hlavne zajtra
- večer podám referenciu
- testovanie však bude pravdepodobne pokračovať aj v ďalších dňoch

Idem byť teda takto subjekt aj objekt štúdie. laughing V minulosti mi to sporadicky pomáhalo, ale stroskotalo to vždy na  nepravidelnosti aplikácie spreja a mojom, v tomto zmysle, lajdáctve. Exclamation

S pozdravom
pokusný králik
matej
albino

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Softde10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 50 z 91 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 70 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore