Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 44 z 91 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 67 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 6 október 2016 - 17:45

Dneska sme sa s otcom vytešovali, lebo mal oblečené ťažké pyžamo a papuče a napriek tomu mu na váhe ukázalo 99,5 až 100 kg. Čiže keby bol len v spodnom prádle a tielku, ako sa vážieval predtým, tak by mohol mať vskutku len nejakých 99 kg. Dá sa povedať, že už môže operovať s dvojcifernou hmotnosťou. Very Happy Naďalej si zapisuje, len som mu to pár dní kvôli zdravotných ťažkostiam nepočítal na účte. Ale podľa toho, čo tam píše, tak viac ako 7500 kJ si nedáva. Brucho bolo v priemere 119 cm (-1cm).

Čo sa týka mňa, mne teraz hmotnosť všelijako lieta, lebo si liečim hnačky/nevoľnosť. Bol som náhle vychudlý na 70 kg a 89cm v utorok ráno, no dnes v štvrtok ráno som mal 72 kg a 94 cm. Čiže všelijako sa nafukujem, nalievam, opúcham, naberám a zas spľasávam. Uvidím, ako som na tom hmotnostne, keď si dám do poriadku črevá a žalúdok. Smile

Vitaj Polícia

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Pi 7 október 2016 - 0:44

ahoj @matej,
to je fajne ze si s otcom konkurujete a podporujete sa takto,dava to do zivota pri chudnuti smrnc,a verim aj zabavu,ja som si teraz pred bedavnom pozistoval preco mi vaha ukazuje +-3kg a dopspel som k zaveru ze ked maly sa s vahou zahral tak stracal na nej zo spodu co su dane nozicky,nuz a ja som ich teda vybral a odlozil aby sa nestratili,maleho to po case prestalo bavit a ja tlk som si az teraz na to spomenul,takze som ich tam dal spat a funguje ako tvrda nekompromisna vaha,v nedelu poslem cisla,ale pocitam ze ciel opat nebude naplneny,
konec

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Podrobna-kalkulacka-BMI-vek-pohlavi-570x382
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Pi 7 október 2016 - 11:46

Viem, že moje snahy o priberanie sem nepatria, pretože sa snažíte schudnúť, ale musím sa pochváliť, že odkedy mierne posilujem s činkami, robím kliky a fakt sa snažím nejak jesť, pribrala som 2 kilá, awww jumping2 To je naozaj všetko, čo som vám chcela povedať, ešte vám želám mnoho síl, vôle a výdrže pri chudnutí! Cvik 2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 9 október 2016 - 22:21

neviem cim to je ale uz druhy mesiac sa mi nedari popri diete zabrat a plnit ciel,
tento mesiac 136,3kg kde ciel mal byt 133kg,teda +3,3kg na vyse,celkovo som od aprila schudol 23,7kg,

upravil som si aj stravu ale nedari sa mi to,

rozmyslam ze dva dni chlebova dieta so zelo salatom na vecer
dva dni ryba s prilohami na veceru a obedova polievka,ranajky ocsene vlocky s prilohami,
dva dni zase dieta
dva dni cestoviny so sojovym masom na veceru,obedovou polievkou a na ranajky ovsene vlocky s prilohami
dva dni dieta
dva dni kuracie meso s prilohami na veceru,obedovou polievkou,a ovsenymi vlockami na ranajky
dva dni dieta a tak kolom dookola

len ma mrzi ze obcas vetram adnicku ako salamy ci parky,alebo si dam maslovy chleba s prilohami,musim sa zatnut a ja to pretnem,to mi verte,inac by som tu len tak nevypisoval neuspechy,toto vlakno je o uspechoch v chudnuti ale v jeho optimalnej vahe o vhodnych potravinach pocas celeho dna,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Healthy_food
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 14 október 2016 - 19:55

Počas uplynulých 2 týždňov sa mi miery trochu pohli, za čo vďačím hlavne hnačko-žalúdočnej nevoľnosti. Niekoľko dní si už udržujem hmotnosť na úrovni 71,6 kg, mal som aj 71,1 kg, ale prepískol som to s maškrtami, pričom som pil aj sladké ochutené minerálky. Finálne dnes teda 71,6 kg, 90 cm.

V priebehu dňa mi to vie stúpnuť aj o 2 kilá a o 2-3 centimetre, takže keby som sa vážil a meral večer, nebolo by to také ružové.

Jedávam zhruba 8000 kJ, niekedy aj viac, pričom hraničný limit mám 9000, no radšej som, ak nepresiahnem osmičku. Výnimky sú však častejšie, než by som chcel - aj v tento týždeň som mal asi dve desaťtisícovky.  Embarassed

Cvičenie som momentálne zredukoval, vlastne nechodím ani do fitka, ani do schodov, ani na rotoped. Myslím, že aj vďaka tomu sa mi psychicky trochu polepšilo - snáď si nerobím iba ilúzie. Mrzí ma však, že nerobím ani strečing, ani drepy, ani kliky, ani brušáky. Trochu sa rozhýbať musím, tak snáď si na to vyčlením kúsok zo svojej vôle. Uf

Cieľ do budúcej soboty: 71,0 kg, 89 cm. Thumbstone
Súčasný generálny cieľ: 86 centimetrov Pretty good (čo sa týka kg, tak to už považujem za splnené, teraz už nech idú dole kilá, len ak to bude znamenať úbytok centimetrov na páse, lebo také malé bruško ešte mám, a cez deň, keď som najedený, tak takých 93 cm by som vskutku nameral, a to je vzhľadom na obvod mojich bedier /99cm/ brušná nadváha)  Rain 3

Pokračujem v boji. Držím Vám palce aj ja vo Vašich bojoch, sme v tom spolu. dancing giving a hug
shooting3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 15 október 2016 - 9:16

Kvôli zvýšeným žraniciam sa mi podarilo, žiaľ, pribrať na dnešných 72,0 kg a 91 cm (+0,4kg, +1cm). Uf Bezradný

Za to otec je na tom dosť dobre. Dnes má 98,2 kg a 116 cm. To znamená, že za posledný asi tak mesiac schudol bezmála 4,8 kg a 7 cm. jumping Naďalej pokračuje v zapisovaní, má taký bločik, kam to ceruzkou píše aj s gramážou, a ja mu to večer po práci nahadzujem do kalorických tabuliek, takže mi vyráta výslednú sumu energie. Drží sa železne pod 7500 kJ denne, iba teraz v štvrtok mal výnimku a prekročil devinku po prvý raz za posledný mesiac. Statočne bojuje, hoci on to bojom nenazýva, mi povedal. Hovorí tomu "predsavzatie". Dokonca mi povedal, že nemá pocit, že by hladoval, práveže tých 7500 kJ mu zhruba stačí. Ja naopak mám problém, aby mi to takáto suma stačila, som proste žrút obyčajný. scared Laughing

Dávam si predsavzatie držať sa osemtisícovky. Ja to však bojom nazývať musím, lebo by som bol najradšej, kebych mohol zjesť bez následkov aj 10-12 tisíc. affraid laughing

Pokračujeme. it is perfect
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 16 október 2016 - 22:54

ciel je nastaveny na 130kg,mam na to tri tyzdne,

tento tyzden slabych - 300g=136kg

dalsie udaje ako obvody uz robim mesacne,potom sa dakedy ozvem ak bude zmena
konec

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Salat
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 23 október 2016 - 23:23

oproti minulemu tyzdnu -1,4kg=134,6 kg

mesacny ciel sa blizi ale som tam pozadu cca.4kg

cez vikend som sa rozhodol ze ukoncim vypisovanie zradla do kalorickych tabuliek a budem len zapisovat hodnoty na tele,zaujimaju ma tam hlavne grafy,

dnes som pojedol:
2x 500ml zeleninovu polievku so slizamy a bravcovym vyvarom od kosti,
7 krajcov celozrnaca s maslom/2g slaniny,
dzobanie do maminho brav.sote s omackou a zemiakmi 35g

akosi ked to tu vypisujem som pozabudol aj na veceru ale dnes som mal v plane chlebovu dietu.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Maso-so-salatom
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 29 október 2016 - 9:02

Ahojte, chudnúci fórumáci.  Zírám

Dnes ja: 71,1 kg, 90 cm
Otec: 97 kg, 120 cm

Viac dní som po sebe zjedol len ľahké raňajky typu "maslovený rožok, alebo párky, alebo obložené vajko". Potom som mával iba obed z donášky za 3,30 eur, ktorého súčasťou je aj polievka. Sýtosť mi v tento týždeň vydržala až do večera, pričom o nejakej 17:30 som si dával paradajkovú krémovú hustú polievku z fastfoodu za drahých 1,40 eur Exclamation . Potom som mal doma ešte jednochodovú večeru z maminej tvorby, teda napr. gulášovú polievku, alebo tam bola zajačia pečienka so zemiakmi a uhorkom. Včera som mal po rajčinovej polievke doma zase zemiaky s 2 volskými okami a červenou repou. Spávať som chodil dosť skoro, už okolo 20:00, takže výsledne som nedodržal odstup spánku od posledného jedla tie obligátne 3 hodiny. Napriek tomu som mával prijateľné kilojouly, takže mi miery trošku klesli, ale nie markantne. Nalačno mám už aj 89 cm. indifferent

Otec si zapisuje naďalej poctivo a limit dodržuje na úrovni 7500 kJ. Kilá mu už klesli poriadne (od začiatku -6 kg), ale centimetre na páse idú mu strašne ťažko. Zvýšilo sa mu o 4 centimetre späť na 120, nakoľko mal na výlete na chate pauzu v chudnutí a jedol, čo mu hrdlo ráčilo. Podľa jeho slov sa však teší, že kilá idú aj tak veľmi dobre dolu. Takže určite pokračuje v predsavzatí.

Budúci týždeň skúsim pokračovať v nastolenom režime. Zdá sa, že mi takéto stravovanie zhruba vyhovuje. Tá paradajková polievka je strašne dobrá a skutočne hodná takej drahej ceny, takže ju vnímam ako akúsi odmenu za odpracovaný deň. Doménou tohto týždňa bola aj skutočnosť, že som nejedol vôbec žiadne kancelárske maškrty, nakoľko kolegyňa, ktorá nás nimi zásobuje, mala celý čas dovolenku.  Embarassed

Cieľ do budúcej soboty: buď si udržať súčasné miery, alebo klesnúť na stabilných 89 cm. Polícia

Všetko dobré! Super!
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan So 29 október 2016 - 21:02

ahoj @Matej

mat tvoje problemy by som ich aj bral,raz to je o sposobe stravovania coho dosledkom su kila a na druhej sztrane zase centimetre,viem si predstavit v takej situesn seba a podla skusenosti by som nasiel v tom kompromis,neviem si zial bohu predstavit co budem robit ked dosiahnem ciel?
budem muset zmenit stravovanie a zahodit dietu,pricom to je kontrolovat vahu a objem,alebo ak bude podozrenie ze priberam,vratit sa spat na dietesn

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Big_14390904104fe1a5600cbca9.73505849
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 30 október 2016 - 20:17

tento tyzden + 1,9kg=136,5kg

mesacni ciel ktori je o tyzden sa mi uz nepodari splnit je to nemozne=130kg,to by som musel nejest,mohol by som skusit konecne kondicku aspon 30min.denne a s behanim na 45min.chcem este pockat,
chce to nejaku zmenu,skusim nefajcit a nepit kavu,budem zaznamenavat negativne vedlajsie ucinky s ktorima sa budem musiet popasovat sam,nervozita,pokusenie,chute,nalady,a mnoho dalsich,

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 2083509-img-kosik-nakup-zdrazovani-jidlo-nakupovani
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ne 30 október 2016 - 22:11

Ahojte Matej a fajny!
Do určitej miery "pozerám očkom" na túto tému. Som rád ak vidím, že zaznamenávate aj pokrok vo veciach okolo chudnutia a to aj napriek tým našim rôznych práškov.

..........

U mňa sa to aspoň máličko pohlo smerom nielen na pomalé zvyšovanie hmotnosti, ale aj pohybom hmotnosti nadol. Zatiaľ môj "recept" je na obed len polievka, olovrant ovocie a keks, obmedzenie cukru a nahradenie cukru nielen v káve a bublinkových nápojoch. Veľmi rád by som vyhodil aj nočné jedenie, ale potom sa mi ťažko zaspáva, keď mám prázdny žalúdok. Denne sa snažím aspoň ísť rýchlym krokom prechádzkovať. Ostatné klasika (raňajky, večera).

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 44 Haters_5997c1_930094
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 91 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 67 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore