Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 18 z 91 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 54 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 18:23

Mischelll, som z Teba nadšený!  it is perfect jumping 

Trošku Ti aj v dobrom závidím to, že Ti Tvoj záujem o pohyb vydržal už tak pomerne dlho. Je to skvelé a super. Len tak ďalej, rád sledujem Tvoje pokroky.

U mňa je to teraz biedne. Ešte som stále nenabehol na nejaké pohybové aktivity. Už ani na elipťáku kardio vyše 2 mesiacov necvičím. Ale si osobne aj mne veľkou inšpiráciou a nútiš ma nad sebou premýšľať, a to je dobre.

Super!  Applause

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Po 18 august 2014 - 11:53

Matej - ďakujem a som rada keď môžem byť pre niekoho inšpiráciou... Wink 

Dnes som bola behať ani som si nestopla čas ani nič podobne....lebo som zabudla....ale bolo to dosť, čo som behala...dokonca aj ruky som mala červene....nie len tvar ta mi ani po hodine a pol od behu nechcela odčervenieť......a to som nepreháňala nejak s behom....len som behala pokiaľ to dalo, len krátku vzdialenosť....a potom chôdza to sa ešte dalo....ale naspäť som behala celu cestu a keď bola prestávka tak som len stala na mieste....asi preto som aj taká červena bola...nerozchodila som to... cool  ....inak práve to mi na behu dosť vadí, že som červena až bordova.....ani nie že soptená aj keď som trochu bola.....ale ta červená tvar....a potom prejsť cez dedinu domov....tak to je problém.....ale zvládla som aj som par ľudí stretla.....tak som zdravila....ale celkovo som s toho behu mala dobru náladu a bola som rada, že konečne po týždni čo som vôbec nebehala sa mi podarilo zase behať .....inak váha mi ide sama dolu a to k tým 2 kg sa pridalo 1 kg navyše.....takže super  it is perfect 
Čo sa jedla týka tak mi už ani nechuti až tak jest....ako hlavne raňajky aj keď sú najdôležitejšie jedlo dna, tak nemám na ne vôbec chuť.....a večeru, keď na ňu nemyslím tak tiež nie som až tak veľmi hladná....proste si len trosku dám a to mi stačí......inak segra je chudá a veľmi a ona je iba kuracie mäso a ryžu proste tak zdravo sa stravuje...aj keď niekedy si da aj niečo viac kalorické.....ale proste ja viem, že strava je dôležitá.....len v mojich podmienkach si to neviem predstaviť, aby som tak striktne dodržiavala diétu......aj keď viem, že sa na to da zvyknúť....skôr mam iný problém ....

Takže odo mňa asi všetko.... sunny 

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 14:13

V správach dávali zaujímavú reportáž, že podľa nejakých vedcov z dajakého rešpektovaného inštitútu sa, ako vyplýva z ich dlhodobých štúdií, lepšie a dlhšie žije ľuďom, ktorí majú 5 kíl nadváhy. Že tí ktorí majú presne ideál, tak tí ľahšie podľahnú chorobám, kratšie sa dožívajú a celkovo sú úzkostlivejší v sebakontrole a menej si aj subjektívne užijú veci. Zatiaľ čo tí s 5kilovým banderom navyše - tak tí sa tak nekontrolujú, užijú si, sú pokojnejší, dlhšie sa dožívajú a ich bandero nie je tak veľké, aby bolo ohrozením pre srdce a tlak, či cukrovku. laughing

Ťažko povedať, ale ja mám akurát 5kilové bandero navyše... tak ak by som sa podľa toho mal zariadiť, tak by som si už nemusel s váhou robiť starosti... laughing Question Question Question

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ut 2 september 2014 - 14:32

Tiež som videl kdesi ten text... Potom je otázka, či by nemala byť predstava "ideálu" prehodnotená. Veď si to snáď odporuje definícii, nie? Čo znamená ideálne hmotnosť? Pre mňa práve najoptimálnejšia váha pre zvládanie života ako celku (teraz neberiem napr. Sumo, tam sú pričky trochu inde Smile) takže vlastne dnešné ideály už teda nie sú ideály... Či sú pre to rôzne náhľady (asi áno, keď na všetko sa dá pozrieť z desiatich smerov...).

Subjektívne musím povedať, že 5 kg je úplne v pohode v tolerancii..
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 23 november 2014 - 9:22

Mojím najväčším nepriateľom v tejto oblasti je jesť pred spánkom. Napr. včera som sa pravidelne budil, aby som si dal obed, a potom olovrant a potom večeru. A vždy som zase zaľahol a spal. (mal som spavý deň)

No a pribral som kilo a pol. To sa mi stáva iba presne v takýchto situáciách.

---

Inak, už sme dlhšie neoživili túto tému. Ako sa zatiaľ vyvíjali a vyvíjajú Vaše snahy o chudnutie? Čo nového? cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Michal Ne 23 november 2014 - 10:09

Ahojte!
Mozno ma budete tak trochu dost preklinat,ale ja mam opacny problem shooting2
U mna to bolo totiz tak,ze som bol od decka chudy ako vyzla...Po prepuknuti choroby a naslednych hospitalizaciach som "dosiahol"svoje maximum,co bolo 89kg(pri vyske 187cm)V tych casoch som sa citil fyzicky strasne...len jest a spat a tak dookola...Nevladal som skoro vobec behat,co sa prejavilo hlavne na gympli na hodinach telesnej...Potom prisla cukrovka a ja som za dva mesiace schudol asi 10 kg...No stale som sa necitil dobre(kvoli cukrovke)...Po prelieceni diabetu som pribral na 82,5 kg.Tato vaha mi vydrzala potom dlhsiu dobu(uz si nepamatam presne-ECT)Chodil som po svete ako pomerne chudy chlap s bruchom... sad and unhappy Embarassed
Pred poslednou hospitalizaciou som opat kruto schudol,tentoraz 9 kg-cukor lietal hore-dolu,no skratka nebolo dobre...
V PN Hronovce som pribral asi 2 kg na sucasnych 74kg.Je to malo,ale citim sa skvele! Smile
Takze tak je to u mna...Dufam,ze som Vas velmi nenastval,ale verte,ze byt vychudnuty tiez nie je sranda...
s
Pozdravuje Vas Shadow
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 23 november 2014 - 10:14

74 kg pri 187 cm! Shocked

Klobúk dole. Smile

Ja mám 81 kg pri 176 cm. Vždy som si myslel, že mám 178 cm, ale doktorka na poslednej preventívke ma vyviedla z omylu.

Shadow, máš vlastne takú váhu, akú by som chcel mať ja pri svojej o 10 centimetrov nižšej výške. laughing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Ne 23 november 2014 - 15:47

Čo nového?

tak moc nič, stále som na jednej váhe....no mam pocit ako keby som pribrala aspoň 3 kg...cítim sa tučná.... Rolling Eyes

posledné týždne som ani moc necvičila....len tento týždeň som asi 3x behala  jumping ......ale po ostatné týždne nič, fakt nič som necvičila ani nehýbala sa.....no teraz som zase začala teda nabehla na program zimného cvičenia to znamená že síce mám dosť času, ale nemám presne určené, že od 5 do 6 budem behat...no teraz už som si to určila...a dúfam, že budem aj dodržiavať....ešte som chcela spomenúť, že aj dnes budem ešte behať ....a trošku pousilovať aj chrbát teda ruky...lebo chrbtica ma bolí ....proste to rozhýbanie pre mňa bolo dobre...a teraz je to zo mnou zle....trapézy mám úplne stuhnuté....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 24 november 2014 - 19:43

Začal som s novou fázou chudnutia. Novinkou v tejto fáze je ohľad na pomer živín a na zakomponovanie aeróbneho cvičenia do procesu.

Druhý deň držím kilojouly v limite, pričom jem 5 jedál oddelených dvomi až tromi hodinami času. Sledujem na stránke "kaloricketabulky.cz", kde si všetko evidujem, aj pomer živín, aby som nepresiahol doporučené množstvo sacharidov, bielkovín a tukov i vlákniny, resp. aby som mal zhruba 90 až 100% limitu z každej živiny. Je to skvelá vec, lebo tak telo nepýta potom ďalšie chody v podobe vlčích hladov, lebo má všetky živiny vyvážené a v dostatku, a pritom ani súhrnná energia nie je väčšia než výdaj.

Výdaj energie podporujem aj aeróbnym cvičením na rotopede priemernou rýchlosťou (asi 60 otáčok za minútu, čo je asi rýchlosť 10 mph na displeji). Včera som cvičil 30 minút, dnes 50 minút. Vždy som to rozdelil na desaťminútovky, časovo oddelené niekedy aj hodinou. Tým síce nespaľujem tuk priamo počas cvičenia, ale celková bilancia bude v ten deň negatívna, takže telo nakoniec aj tak po tukoch siahne. Energetický limit mám 7 tisíc kJ, pričom by som nemal ísť ani výrazne pod, ani nad. To sa mi v tieto dva dni podarilo zatiaľ...

Pijem naďalej 3 litre tekutín, zväčša nekalorické vody alebo nekalorické kofoly (so stéviou).

Začínam na hodnote 80,8 kg a pás priamo na bruchu 99 cm.
Budem informovať, ako sa moja snaha vyvíja... Idea I love you

What a Face

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 25 november 2014 - 14:50

Dneska pokračujem tretí deň vo vyššie uvedenej fáze.

Zatiaľ sa držím. Plán je nastavený dobre, odcvičených mám zatiaľ na rotopede 10 minút, ešte v pláne stoja dve desaťminútovky. Pomer živín je dnes oveľa ideálnejší než včera, lebo včera som prijal o 50 g sacharidov menej než som mal, takže ma okolo pol desiatej večer chytali hlady, ktoré boli pre mňa dosť problematické. Našťastie to nedopadlo zle.

Pravidelné jedenie a pravidelné cvičenie mi náhle spôsobilo nárast hmotnosti na 80,9 kg a tiež pás o 2 cm viac na 101 cm. To je neblahý fenomén, ktorý však je podľa odborných stránok častý a iba prechodný.

Na reálne výsledky si teda ešte počkám. Tiež dosť vecí môže riešiť wecko, lebo som dlhšie nebol, preto som opäť dnes siahol po paradajkových džúsoch. Snáď vyprázdnenie ten prudký nárast obvodu pásu zlikviduje a zajtrajšky už budú len svetlé v smere postupného znižovania hmotnosti a podielu tuku v tele. Plán je do Mikuláša (do 2 týždňov) mať pevných 79 kg a obvod 98 cm. Smile

Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 26 november 2014 - 8:13

Tu je prehľad mojej doterajšej snahy:


  • nedeľa 23nov --- 80,8 kg, 99 cm --- cvičenie 30 minút --- pomer živín, energia: dodržané
  • pondelok 24nov --- 80,8 kg, 99 cm --- cvičenie 50 minút --- pomer živín, energia: dodržané relatívne
  • utorok 25nov --- 80,9 kg, 101 cm --- cvičenie 40 minút --- pomer živín, energia: nedodržané, o tisíc kJ prekročené, pomer sacharidov nedodržaný, jedenie pred spánkom (!)
  • streda 26nov --- 80,0 kg, 101 cm --- ostatné údaje ešte neviem, lebo deň ešte len začal...


Ako vidno, včera som mal večer neúspech a pred spánkom som zlyhal. Napriek tomu trojdňové úsilie nebolo zmarené a v kombinácii s weckom som zaznamenal úbytok na 80,0 kg, čiže fasa. jumping

Je to však len prechodné číslo, čiže ešte si ho musím takpovediac obhájiť v ďalšom úsilí.
Pokračujem v boji.
matej
Workman

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 2 december 2014 - 11:05

Teraz sa mi moc nedarí v načrtnutej fáze chudnutia. very sad2

Môžem si za to viacmenej sám. Určité opatrenia na nápravu robím také, že sa snažím o tie nekomplikované a ľahké večere. Tie ma nikdy nevedeli uspokojiť doteraz, lebo chleba s maslom bolo pre mňa málo. Pozrel som si však do denníka, čo som jedával na večere, keď sa mi energetické limity darilo dodržiavať. A vtedy som jedol drobné pečivo s rôznymi druhmi nátierok (také tie v črievku, alebo maximálne tak parížsky šalát, alebo bryndzová, oškvarková, francúzska a podobná nátierka). Dal som si trebárs jeden rožok s takouto nátierkou (nie celú) a pomohlo ma to zasýtiť tak, že som už v daný večer nepotreboval jesť. Dosť mi tam vtedy pomohli teda tie pestré nátierky. Tento trend som obnovil asi 3 večery dozadu a naozaj cítim, že moje večerné hlady sú zvládnuteľné. Aspoň zatiaľ...

Zanedbal som však cvičenie na rotopede. A to úplne. Embarassed

Túžim sa vrátiť k HIIT cvičeniu, ale je to náročné cvičenie a ťažko sa mi zbiera odvaha. Bojím sa hlavne toho potenia, lebo patrím medzi tých, ktorý vlastný pot považujú za niečo zásadne nepríjemné. Toto ešte prekonať v rámci snahy o zrelý prístup a bude vymalováno. cat

Ja vyzerám na pohľad teraz akokeby som mal normálnu postavu. Ale keď napíšem do tabuliek, že mám 99 cm brucho, tak mi vypočíta, že podľa obvodu pásu mám nadváhu najmenej 9 kg. A to je silné varovanie. Question A sestrička minule, keď mi pichala injekciu, mi vraví, že aby som už nechudol, že veď nie je dobré byť vyziabnutý. Je to taký paradox, že to oblečenie veľmi dobre zakrýva brucho a dokonca aj v tričku vyzerám ako normálna postava. Keby som sa však odvážil ísť na kúpalisko, tak hneď by ľudia pochopili, že ten pomer tuku a svaloviny nie je u mňa až tak zdravý a normálny. laughing Takže ja viem svoje a viem, že ešte chudnúť musím. Yes

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 91 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 54 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore