Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 19 z 91 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 55 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 4 december 2014 - 6:46

Mávam teraz záchvaty žravosti. Nestačí mi jeden chod, ale treba mi aspoň tri chody plus okolo toho sladkosti, pečivá a tak ďalej. A to všetko behom 20 minút. Dokážem prijať aj 12 až 13 tisíc kJ denne. I disagree

Asi to súvisí s depresívnymi rozladami... vtedy mávam nekontrolovanú chuť do jedla.

Opatrenia:

  • Spisovanie si do diára perom, čo som zjedol, a to najčastejšie aj bez počítania energie... jednoducho len aby som mal prehľad a kontrolu, čo jem a nemohol takpovediac sem čosi, tam čosi a tu čosi... Spisoval som si doteraz do "kaloricketabulky.cz", lenže akonáhle som začal zobať tu čosi a tam čosi, tak som si to prestal zapisovať, lebo sa mi nechcela rátať hmotnosť a energia. V tomto prípade je zápis perom na papier vlastne výhodou a rýchlejšou garanciou, že zápis naozaj urobím.
  • Cvičenie HIIT aj raz za deň, ale len maximálne 10 minút, teda takých 4-5 cyklov najviac... to by nemuselo na začiatok spraviť až tak veľa potu, a pritom efektivita bude prijateľná... lepšia ako nič (aj tak ale je nepravdepodobné, že to zvládnem každý deň, keď odborníci hovoria, že HIIT sa nedá robiť každý deň).
  • V snahe o duševnú zrelosť pracovať na motivácii vlastnej vôle povzbudzovaním sa afirmačnými technikami.


Držme si pri našich úsiliach zbaviť sa nadváh vzájomne palce. Dokážeme to! it is perfect
matej
Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 6 december 2014 - 10:32

Zatiaľ sa úspech na základe opatrení nedostavil...

Prijímal som v posledné dni denne aj 14 tisíc kJ energie. Pribral som zatiaľ na 81,5 kg a 100 až 101 cm. Takže inými slovami, bijem na poplach! scared

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 11 december 2014 - 18:24

V týchto dňoch sa mi už celkom dobre darí dodržiavať diétu, ktorá spočíva v príjme energie 6000 až 6500 kJ s ohľadom na vyvážený pomer živín tukov, sacharidov a bielkovín v zmysle tabuliek s odbornými odporúčaniami. Celé mi to samé počíta na kaloricketabulky.cz.

Dva dni po sebe v rámci celotýždennej diéty som mal maškrtné pády, kedy som dal prednosť sladkostiam a mastnému. Inak sa mi to darí držať.

Zaujímavým prvkom je obmedzenie raňajok, čo síce ako odporúčané určite nie je, ale na tých pár dní ma to skvelo učilo navyknúť si na pocit hladu ako niečoho normálneho a prirodzeného (hoci môj pocit hladu normálny nie je, práveže mávam žracie nálady a zjedol by som aj slona Smile ). V dni, keď som vynechal raňajky, a dával som si nalačno len vodu, rajčinovú šťavu a kapučíno, tak som nemal problém zvládnuť limit 6 tisíc kJ.

Nové je aj to, že som v tento týždeň vlastne nevypil žiaden energetický nápoj a tiež žiadnu kofolu. Zajtra na brigáde urobím výnimku a naozaj si dám kofolu bez cukru kvôli čulosti z kofeínu. Ale inak už do seba neládujem toľký kofeín a taurín, za čo mi poďakovalo už aj moje srdce lepším spánkom a pokojným bitím večer pri zaspávaní. Celkovo však naďalej mávam nízky tlak... okolo 110/65 a tep 70. Ale stále je to v norme. Paradoxne nebýval som až tak unavený ani keď som litre kofoly a nápojov nepil. Práveže ich nahradenie dvomi až tromi šálkami kapučína úplne v pohode stačilo na únavu.

Nežiaduci dôsledok je, že menej pijem, niekedy som vypil sotva 1,5 litra tekutín, z čoho ma potom zásadne bolieva hlava. Som zvyknutý na 2,5 až 3 litre nepodmienečne. Dnes som však zatiaľ vypil tiež len 1,5 litra a zatiaľ ma hlava zázračne nebolí, takže zdá sa, že sa novým podmienkam rýchlo organizmus prispôsobuje. Smile

Už mi váha ukázala v istý deň teraz aj 79,0 kg a 97 cm v páse. To sú nové minimá, ktoré som videl na opadnutých lícach v oblasti chrupu. Takže fasa. jumping Teraz momentálne som mal ráno 79,6 kg, takže mierne zhoršenie.

Je to sranda si to takto sledovať a bojovať. Strašne ma v rámci mojich sympatií s minimalistickým životným štýlom priťahuje aj askéza, odopieranie si. Mám takého tušáka, že ma to šľachtí a má to aj náboženský zmysel. Ale nezastavím sa, kým nebudem mať aspoň toľko, koľko má Shadow. Very Happy

Plus, začleňujem do veci aj cvičenie intervalové (HIIT) na rotopede asi 5 až 10 minút. Nie každý deň, ale chcem si postupne vyvinúť kondičku tak, aby som dokázal buď každý deň, alebo poriadnych 20 minút HIIT každý tretí deň. Zlepšenie kondičky som evidoval už na druhý deň pri druhom cvičení. Zaujímavé mi bolo, že keď som bol unavený a mal som tendenciu v rámci školy prokrastinovať, tak 5 minút HIIT na rotopede mi rozpumpovalo nielen srdce, ale ma nakoplo aj do aktivity. A zrazu sa mi na povinnosti chcelo podujať. Totiž, keď som lenivý a prokrastinujem, tak som zároveň súbežne aj zaspatý, unavený, spomalený a s nízkym tlakom krvi. Takéto cvičenie mi to vie celkom dobre korigovať a napomôcť k zlepšeniu. A pritom ide len o 5-6 minút... Smile

Bojujeme ďalej, priatelia! Smile

lol!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Ne 14 december 2014 - 21:47

Dnes som si zlepšovala kondičku, pretože inak sa to ani nazvať nedá.....totižto dosť nepravidelne v poslednom čase cvičím teda rýchlo chodím....a dnes som aj chvíľku behala  jumping2 ....ale aj keby som chcela, tak chudnutím sa to nazvať nedá....len také občasne cvičenie - skôr prechádzky....alebo zlepšovanie si kondičky - lebo dosť upadla......ale čo je najzvláštnejšie váhu si držím až skoro ide dole, ale len po gramoch .....s čoho som prekvapená, keďže nič výnimočne nerobím pre to.....nemám na to respektíve sa mi nechce zdravo jesť teda všetko si vážiť a zapisovať a počítať aj keď viem, že na to je program....aj tak sa mi nechce....na druhej strane cvičiť aj mam chuť aj náladu....a teraz aj viac času však je zima - nie je toľko povinnosti vonku....do budúcna plánujem zaviesť nejaké povinne cvičenie, ešte to nemám premyslene, že kedy Question  ....a idu Vianoce tak je aj ťažko niečo dopredu plánovať aspoň u mňa....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 21 december 2014 - 12:35

Mischelll - palec hore a klobúk dole. it is perfect

---

Ja už štvrtý deň, resp. asi od štvrtka vrátane, mám dodržaný limit prijatej energie. Väčšinou sa pohybujem okolo 6500 kJ. Jem malé porcie, resp. dávam si jedlo len na malé taniere, takže sa vmestí asi len polovica obvyklej dávky. Polievky tiež dávam len do malej misky. Držím si to, pričom jem aj každé dve hodiny, ale dokopy zjem menej, než keby som jedol obvyklé porcie. Zároveň už takmer každý deň jem surovú mrkvu, reďkovku, jablko. Momentálne je mi novinkou aj kaleráb... Počítam kJ skôr v hlave, než na papieri, lebo sa mi to nechce nahadzovať do tabuľky. Pijem opäť kofoly bez cukru so stéviou, ale nie kvôli kofeínu, lež kvôli zahnaniu hladu. Zatiaľ úspešne. Totiž jediná ochutená minerálka na slovenskom trhu, ktorá mala nulové kalórie, teda minerálka s názvom "Minerál", tak zmizla zo všetkých obchodov. sad and unhappy A tá mi vyhovovala viac, lebo neobsahovala kofeín, z ktorého mi búši večer srdco.

Zatiaľ po troch dňoch výsledky sú len také, že 99 cm na bruchu zostáva a hmotnosť klesla z 80,5 kg v stredu na 80,0 kg dnes. To je však ešte zanedbateľný pokles, lebo to môžu mať na svedomí úplné iné, irelevantné faktory.

Bojujem ďalej. Ako som už písal do témy "Ako sa máš", tak má to význam sa v tomto snažiť, lebo bočným úspechom je, že aspoň nepriberám, čo by som zákonite mal, vzhľadom na svoje vlčie hlady. Takto ich mám aspoň pod kontrolou. pale To, že som za rok a pol od schudnutia z 98 kg na 80 kg nepribral žiadne stále a zmysluplné kilo, je zaiste bočným dôsledkom mojej ustavičnej snahy klesnúť pod 80 kg. Takže vlastne by som mal byť aj rád. Shocked

matej
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 1 január 2015 - 14:38

Moje (ne)pokroky za mesiac december:

6.12.2014 - 81,5 kg, 100 cm
7.12.2014 - 81 kg, 101 cm
8.12.2014 - 79 kg, 98 cm (rekord)
9.12.2014 - 79,5 kg, 99 cm
10.12.2014 - 80,3 kg
11.12.2014 - 79,6 kg
13.12.2014 - 79,8 kg
17.12.2014 - 80,5 kg
21.12.2014 - 80 kg
22.12.2014 - 81,5 kg, 100 cm
25.12.2014 - 81,5 kg
26.12.2014 - 81,5 kg, 99 cm
27.12.2014 - 81 kg
29.12.2014 - 81,9 kg, 100 cm (rekord)
31.12.2014 - 81 kg, 101 cm
1.1.2015 - 80,5 kg, 99 cm

Takže nič moc. Povzbudzuje ma aspoň to, že som sviatky prežil bez závažného pribratia. Skôr sa naďalej držím na pôvodnej hmotnosti...

Rolling Eyes

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 6 január 2015 - 12:20

Január sa vyvíja v zmysle procesu chudnutia celkom dobre u mňa.

Novým prvkom je pitie čistej vody z vodovodu, tak ako kedysi dávno. A síce na potlačenie chuti do jedla. Celkom to pomáha, vidím to optimisticky. Iným novým prvkom je, že si robím každý deň dva ovocné kokteily - v sekáčovom mixéri rozsekám nadrobno 1 pomaranč, 1 jablko, pridám trochu mlieka. Občas si chcem do toho dať aj 10-20 g orechov. Ešte chcem skúsiť aj banán tam dať, ale neviem či sa zmestí, pretože bez banána to vychádza na pollitrový nápoj. A väčší ako pollitrový pohár nemám. Veľmi to chutí, je to zdravé a zasýti to bezmála na 2 hodiny. S pitím vody aj na 3. A nehovoriac o blahodárnom účinku na vyprázdňovanie.

Kokteil si robím ráno na raňajky ako raňajky, a večer ako večeru, namiesto večere. Kofolu som obmedzil vďaka vode na 1 liter denne, pričom ten liter pijem akurát večer po nejakej 18tej. To preto, lebo je to silnejšia zbraň proti hladu, než voda, čo napomáha zvládnuť tie večerné typické extrémy.

Celkovo som za posledné dni schudol iba 1 cm na páse, kilá zatiaľ zostali. Čiže 80,5 kg, 98 cm.

To je ešte nič. Ale ono to ide a pôjde. Bojujem ďalej.  shooting Denný príjem je okolo 6 tisíc až 6500 kJ. Rotoped je momentálne nepravidelnou činnosťou, čiže v tejto veci sú ešte medzery. Som však rád, že som pridal pravidelný strečing a posilňovačky - tie síce až tak neútočia na tuk, ale majú svoj význam pri celkovej kondícii a zdatnosti.

Cieľ je mať v štvrtok 8. januára, keď pôjdem na injekciu, pod 80 kg a stabilizovaných 98 cm. Mám na to teda 2 dni... moje skúsenosti ukazujú, že taký posun je možný (najmä ak spolu s opatreniami zohrá svoje aj vyprázdnenie Smile ).

Bitvu bojujeme ďalej! Nepriateľ má v rukách všelijaké tromfy, ako napr. psychiatrické lieky alebo zlé životosprávne návyky, ale nevzdávame sa! Vyhráme! community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina St 14 január 2015 - 12:59

Ahojte,

uvedomila som si, ze rok presiel a ja som svoj záväzok schudnut z vlanajska nesplnila. Co ma tesí, je skutocnost, ze sa moja váha za ten rok aspon nezvýsila. Rozhodla som sa znova na chudnutí popracovat. Vyhecovala ma aj moja psychologicka, ktorá mi trocha dohovorila, ze toto fakt závisí len a len odomna a nech sa zamyslím, co viem pre to urobit. A tak som po sviatkoch zacala dodrziavat pravidlá zdravého stravovania a po veceroch zacala cvicit zumbu, co sa mi uz v minulosti osvedcilo. príkladom mi je aj chalan z nasej dediny, ktorý mal pred polrokom 140 kg, zacal pravidelne behávat kazdý vecer a po polroku dal dole vyse 50kg. Celkom sa mu zmenil výzor.
Verím, ze vytrvám!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav St 14 január 2015 - 13:06

Ahoj regina, tak ten chlapík je maník! Tomu hovorím výdrž. Ešte k tomu z tak veľkej hmotnosti. Ja sa tiež utešujem, že tá hmotnosť sa nezdvihla... ale aby som pre to pohol prstom, tento rok zatiaľ nijak. Bežecné topánky sa mi sušia v skrini. No snáď ich už čoskoro aj ja vytiahnem. Teraz ma ale tlčie tá kuchyňa... práve machrujú robotníci v kuchyni, dúfam, že to dobre dopadne.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 14 január 2015 - 16:38

Wau, aj mňa zaujal ten chlapík. Ja sa hanbím ísť behať von po meste, ale mohol by som behať na mieste v byte, mám také miestečko na chodbe, kde to nie je susedom pod nami tak strašne počuť. Len teda neviem, či by boli účinky také isté a či by ma to bavilo takto sám na mieste v nude. Shocked

Ale na zamyslenie je to fakt sila. it is perfect

Regi, držím Ti prsty vo výdrži! Dokážeš to, drž sa. it is perfect Smile giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina St 14 január 2015 - 17:43

Matej,
vďaka za podporu. Dnes som nasla zaujímavý clánok o chudnutí, no týka sa prevažne žien, ktorý ma utvrdil v tom, ze má význam znova začínať:
http://mdiet.blog.sme.sk/c/372708/faq-ako-schudnut.html
Co sa týka mojho chudnutia pred rokom som bola vo Svete zdravia a tam mi povedali ze pre mna by bolo ideálne zhodit 10kg, no zároven mi zdoraznovali, ze aj ked sa to nepodarí, budem sa cítit lepsie. V kazdom prípade by som bola lahsia o nieco vyse 300Eur, keby som sa s nimi na to bola dala. Zároven mi povedali, ze v mojom prípade, kedze beriem psychiatrické lieky, sa to nemusí podarit. Poradili mi vsak ako zmenit jedálnicek a zaradit do rezimu pohyb, a tak som si povedala, ze ked sa to má podarit, tak to zvládnem aj sama - minulý rok to nevyslo, snád tento rok.
Co sa týka toho chalana, co behá 1/2 roka a schudol 50kg, tak ten zmenil aj stravovacie návyky. Viem, ze muku, pecivo, chlieb, mastné jedlá sa snazí úplne vynechávat z jedálnicka, je prevazne kuracie mäso...

x, drzím prsty s tou kuchynou a snád ked sa vycasí znova vytiahnes aj bicykel.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 19 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav St 14 január 2015 - 17:57

No... dnes už našťastie len sledujem ako makajú šráci. Ale včera to bola makačka do 22:00. Teraz neviem do kedy tu búdú ešte vŕtať, ale nejakú dobu to ešte bude.

Bicykel hádam aj hej, ale hlavne botasočky na behanie. Hodne ma to bavilo. Mal som rôzne fáze. Začínal som s obecným povedaním "nebaví ma behanie". Do toho otec, stále prehováral, nechcelo sa mi furt som mu to hovoril dokola. Potom jedného pekného dňa som si vybehol. Povedal som si, že behanie so slúchatkami je super, lebo si vypočujem zaujímavú knižku. Začal som behať, boleli ma z toho kolená - mal som šunty topánky. Kúpil som si teda nové, drahé, a bolesť je preč, takže toto som poriešil. A potom som začal objavovať aj behanie čiste "prírodne" len ja a žiadna elektronika... vnímať prírodu, okolie, každý sval pri behu... no... a potom prešiel rok a ja som tie topánky znovu ešte neobul. Takže hor sa do toho všetci športovci!! Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 91 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 55 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore