Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 10 z 91 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 50 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  psychojane St 30 november 2011 - 15:19

Tie 2kg sa mi podarilo schudnuť asi preto, lebo na jeseň som ešte častejšie chodila von so psom na prechádzky a jedla som naposledy o 18.30. potom už nič. Ráno len 15-minútové rozcvičky. Od januára idem nato znova. Určite sa mi nebude hneď dariť, ale skúsim to. v decembri sa mi neoplatí začať, lebo cez sviatky by som nevydržala. :-)
Prajem Ti vytrvalosť a nevzdávaj sa, keď to niekedy nejde.

dancing
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ut 13 december 2011 - 14:59

Ahojte!

Zdravím predovsetkým dievcatá Zuzku a psychojane, ktoré naposledy prispeli, ale aj ostatných, co len citajú.
Mne sa od posledného prispevku podarilo schudnut z 88kg na 82 kg, no pomaličky mi zacina váha znova stupat - uz mám 83 kg. Budem musiet s tým nieco robit aby som si znízenú hmotnost udrzala. Schudla som tým, ze som zmenila svoj denný rezim. Ovela viac sa pohybujem, vela chodím peso, no cvicit vôbec necvicim akosi ani nemám cas /klamem samu seba, keby som velmi chcela, nasla by som si ho/. Aj tak sa tomu ubytku na váhe velmi tesim, znova obleciem veci, co som predtým musela prestat nosit. Vcera som si kupila nové nohavice, tak sa budem musiet drzat, aby som sa do nich zmestila. Schudla som vlastne jedno konfekcné cislo. Nielen sebe, ale i manzelovi sa viac pácim. Ked som sa s mojim subojom s kilami zdoverila psychicky chorému kamarátovi, ktorý trpí bulímiou a jeho váha sa pohybuje od 100 do 120 kg, ten mi povedal, že vobec nepotrebujem chudnut, ze vyzerám dobre. Vraj vyssia hmotnost je dobrá proti osteropoze. Jemu vraj povedal jeho psychiater, ze by mu stacilo zhodit na 90 kg /pritom moze mat 170 cm/, ze klby vraj nadvaha viac zatazuje ale ako prevencia voci osteropoze je dobrá. Tak neviem.
Sama mám problémy s vyjedaním sladkostí, hlavne na vecer - neviem sa tomu ubránit, hoci sa snazím obmedzovat. Cez den vsak chodím peso tolko, ze niekedy ma z toho az nohy bolia.
Trochu mám obavy z vianocných sviatkov, lebo sa chystám ako kazdý rok dost vypekat drobné pecivo, ale hádam to nejako ýzvládnem, vsak zas sa ozvem ako to dopadlo.
Drzím Vám palce v boji s nadváhou a píste, píste, píste!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 16 december 2011 - 13:21

Regina, to je fantastické číslo z 88 na 82, prípadne 83. it is perfect jumping Paráda.

Moje chudnutie je v biednom stave. Momentálne mám pri výške 178 cm (alebo 179?) až 102 kíl. To je nadváha zhruba 20 kilogramov, možno aj viac. Nikde inde to neni tak vidieť, ako práve na brušku. Tam mám poriadny kus slaninovej pneumatiky. Bol som aj u výživovej poradkyni pred nejakým časom a urobili mi aj základné testy. Zistili, že mám dehydratované telo o dosť podstatných percent, takže môj organizmus trpí a musím sa učiť pravidelne piť a dodržovať pitný režim. Tiež zistili, že kostru mám v poriadku, čo do minerálov zdravú. Mám však obrovské percento viscerálneho tuku. Vlastne BMI mi vychádza už na 32, čo je tesne nad hranicou obezity. Bieda teda. indifferent Shocked

Chcem začať zdravo žiť, ako mi odporúčala aj tá poradkyňa. Možno využijem ich služby aj hĺbkovejšie, ich poradňa má zmluvu s ružinovskou nemocnicou, takže ak si priplatím, lekári budú skúmať moju krv a podľa rôznych zistení mi presne naordinujú jedálniček tak, aby som nebol hladný a pritom chudol a žil zdravo. Žiaľ nateraz to bola veľká položka pre mňa, preto sme sa s rodičmi dohodli, že ak budem mať naďalej záujem, tak mi na tie testy a služby prispejú finančne ako darček k úspešným bakalárskym štátniciam. Dovtedy to musím vydržať.

Čítam si často rôzne weby o racionálnej výžive a zdravom životnom štýle. Veľmi túžim tak žiť, len vzhľadom na to, že som závislý od toho, čo sa navarí doma, a vzhľadom na to, že tato má rád tradičnú slovenskú nezdravú kuchyňu, tak si nemôžem moc vyskakovať, že chcem viac zeleniny a šaláty a zdravšie úpravy jedla. Tato je strašne náročný jedák, vyberavý. Mamina vlastne musí všetko prispôsobovať jeho chutiam. A že by som si úplne začal variť sám, neviem, nejako nemám žiadny príjem, aby som si kupoval vlastné potraviny, a takisto aj nedostatok času je relevantný faktor. Neutral

Robím aj prehrešky - včera som mal malé čipsy, deň predtým som mal ranné mcdonaldské menu. Dokonca pár dní dozadu aj chickenburger a ochutenú sladkú minerálku. Čiže moja disciplína je vskutku zlá. scared2

Keďže vlastne odvčera až do polky februára som doma (s výnimkou skúšok alebo keď pôjdem k doktorovi), a k tomu idú sviatky, tak hrozí nebezpečie pribrania. Chcem sa brániť racionálnym jedením, čiže žiadne prežranie, tiež vyhýbanie sa kalorickým nezdravým éčkovým jedlám (čipsy, mcdonald atď.). Dúfam že nezostane len pri slovách, ale veru nemalo by, lebo keď som doma, neláka ma si ísť kupovať nezdravé pokrmy. Chcel by som však chodiť na prechádzky, ktoré by smerovali výslovne len od baráku po koľajnice, teda asi 40 minút tam, 40 minút naspäť. To by som mohol znášať dobre a možno by som nepriberal, a možno s rozumným konzumovaním by som aj niečo schudol. What a Face

Držím Vám palce, aby sa Vám postupne darilo s tými kilogramami úspešne bojovať. alien

cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 7 marec 2012 - 10:03

Ahoj! it is perfect

Opäť sa hlásim na tému chudnutia. Wink Hlásim sa najmä preto, lebo som už dosiahol nejaké tie výsledky. Dnes som sa meral a od posledného merania, ktoré sa uskutočnilo 24. februára, som schudol 1 kilogram, 2 centimetre v páse na bruchu a 1 centimeter na obvode oboch stehien. Takže teraz mám 99 kg a o 2 cm som na páse štíhlejší. Som strašne rád, že mám pod 100 kilov a že ešte aj v páse ubudlo. Nie je to moc vidieť, lebo sú to také pre oko malé rozdiely. Ale zas ruku na srdce - ani som pravidelne necvičil, mal som po sebe aj päť dní, kedy som sa elipťáku vôbec nedotkol. Meditation

Cvičím naďalej intervalový tréning dvakrát denne na eliptickom trenažéri. To znamená 2 minúty rozbeh na ľahšej záťaži, 10 minút potom na ťažšej záťaži tak, že striedam 10 sekúnd naplno ako viem a 20 sekúnd len zľahka. Takto za 10 minút vystriedam 20 tých "naplno-intervalov". Nakoniec to zavŕšim dvomi minútami zľahka na vydýchanie a schladenie. Intervalový tréning sa dá cvičiť aj pri behu, behu na mieste, so švihadlom, na rotopede, veslovači, chôdzi atď. Ja to cvičím na elipťáku. Výskumy ukazujú už takmer desaťročie, že intervaly síce menej spália za čas, ktorý sa cvičí (lebo je to krátke a namáhavé cvičenie), ale úroveň zrýchlenia metabolizmu a spaľovania ďalších kalórií počas dňa následne po cvičení je enormná. Viac informácií na nete pod heslom "HIIT" alebo "high intensity interval training". Reading

Takže mám 99 kíl! Juchú! Pretty good

Uvidíme, ako to pôjde ďalej. Snažím sa aj piť veľa vody, dávam si do pollitrákov vodu z vodovodu, ktorú si sem-tam spríjemním šumivou multivitamínovou tabletou alebo šumivým vitamínom C. A zásada je aj nežrať toľko, každé tri hodiny voľačo, ale nie častejšie. To je pre mňa väčšia morda, ako to cvičenie, lebo som dlhodobo zvyknutý zobať každú chvíľu voľačo v chladničke. Tak si už niekoľko týždňov odvykám. Thumbstone

Napíšte aj Vy, ako sa Vám darí s chudnutím pri tých našich antipsychotikách. Risperdal Consta, ktorý beriem ja injekčne, je síce voči chudnutiu nepriateľský, ale ako vidím, dá sa to po troche. Do štátnic mi zostáva ešte asi 12 alebo 13 týždňov, tak je reálne schudnúť 10 kíl. To by som už vyzeral 90 alebo 89 kilový, veď to je pri mojej výške 178 či 179 cm celkom fajn. Len zase neberte všetky tieto moje slová až tak vážne, lebo viete aký som - veľký plánovač a skutek utek. Takže poprosím o trpezlivosť. Yes

Všetkým prajem hodne úspechov. Čaf. Ghost

flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 marec 2012 - 13:10

Zdravím chudnúcich pacientov bojujúcich s návalmi chutí z antipsychoťáckych liekov! Huge smiley

Nuž, od posledného prihlásenia sa do tejto témy som urobil ďalšie pokroky. Celkovo som schudol už 3 a pol kila a 4 centimetre v páse a po dvoch centimetroch v obvode oboch stehien. Ambulance

Krátko po 7. marci, kedy som sem napísal posledný príspevok, na mňa doľahla kríza a nechcelo sa mi cvičiť. Takisto sa mi pokazil eliptický trenažér. Takže asi týždeň som bol len tak na ocot. Potom som si stiahol výpočtový program "papu.xls" zo stránky "chudnutie-ako.sk", pričom túto stránku mám preštudovanú už dlho asi celú. Takže som sa pustil vtedy okolo 15. marca do počítania kilojoulov. Už si asi 3 týždne teda poctivo každý deň zapisujem, čo všetko papám. Všetky kilojouly si rátam.

Princíp je taký, že môj metabolizmus pri mojej výške a hmotnosti potrebuje na svoj chod za deň asi 9 tisíc kJ. K tomu pridávam asi 2 tisícky kJ aktivitu, lebo hocikedy chodím a všeličo robím. Vo všeobecnosti ide o nízku aktivitu, ale v školské dni môže byť aj mierne zvýšená. Takže za deň spotrebujem asi 11 tisíc kJ. Mám stanovený pevný zákon, že nesmiem zjesť viac ako 7 tisíc kJ. Občas to žiaľ presiahnem na 7500 kJ, včera, teda v piatok, bol dokonca úpadkový deň, kedy som zjedol dohromady až 10 tisíc kJ. Ale to nevadí, keď sa už urobil krok dozadu, treba zase vykročiť pár krokov dopredu. Celkovo som od soboty 17. marca v mínuse 43 369 kilojoulov, samozrejme len orientačne, nie som zrovna pedant na tie gramy a kilojouly. To znamená že som zhodil už 1,5 kilogramu čistého tuku. Spolu s vodou a ďalšími úbytkami to predstavuje nedokončené tri kilá.

Takže teraz vážim namiesto minulých 99 kg už len 97,5 kg. A to vôbec necvičím. Iba počítam kilojouly a dbám, aby som nespapal viac ako 7 tisíc denne. Ide to dolu aj naďalej. V tvári je už môj úbytok aj vidieť, aj brucho, ak nie je nafúknuté plynmi, tak je menšie. Aj keď isteže, stále je to poriadna "lopta". Smile

Ozvem sa zase čoskoro. Dúfam, že na prvé "výročie" prvého mesiaca od začiatku počítania, teda asi v polke apríla, budem mať dotiahnuté celé 4 kilogramy v úbytku. Teším sa. Je to fajn takto chudnúť, v podstate nebyť hladný, nemať spomalený metabolizmus, jesť menšie porcie 5 až 6krát denne plus veľa vody. Skvelô. Odporúčam každému. clown

Všetko dobré praje
Matej jumping2

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 4 apríl 2012 - 11:53

Ahoj affraid

Dostal som sa pred pár dňami do krízy. Viete, hoci mám princípy chudnutia zvládnuté a zapamätané, nemám veľa možností si sám zostavovať jedálniček tak, aby som prijímal každý deň presne toľko sacharidov, bielkovín a tukov, koľko mám, aby som nebol pri tých spomínaných 7 tisícoch kilojouloch hladný. Tiež som nedbal na glykemický index potravín. Mojou prioritou bolo jesť čokoľvek zo slovenskej typickej domácej kuchyne, čo ale neobsahovalo nejaké mega-množstvo tukov alebo nebodaj kopu bieleho cukru, a zmestiť sa pritom do 7 tisíc kJ denne. Samozrejme plus veľa vody, a keďže mám predpísané z proktologických dôvodov starostlivosť o mäkkú stolicu, tak si dávam aj orechy, sušené slivky, jablká, hrušky, kaleráb a cviklu - proste aby som dával do seba dostatok vlákniny.

Vydržal som 2 až 3 týždne, lebo to bola aj trochu sranda a nebol som hladný.

Teraz žiaľ prišla na mňa kríza, a jaksik som posledné dni dosť hladný, že sa vykrmujem až 9 či 10 tisícami kilojoulov denne. Našťastie sa to ešte negatívne neodrazilo na váhe. Ale ani nechudnem.

Dnes opäť začínam so 7 tisícami kJ. Ale neviem, asi budem musieť dbať na glykemický index, alebo vydržať v pohode bez problémov týždeň, a potom si na 2 dni dopriať aj 10 tisíc kJ. Pri 10 tisícoch by som pribrať nemal, len škoda toho meškania čo do konkrétnych výsledkov.

Uvidíme, nechcem sa každopádne vôbec vzdať! Nedovolím, aby takáto metóda zlyhala, lebo je to prirodzená metóda a doporučujú ju aj tí, čo sa na životosprávu špecializujú (len oni sa tam ešte aj starajú o glykemický index a o pomer tukov, proteínov a sacharidov). Takže horsa pokračovať v chudnutí! Do septembra, čiže do zápisu do nového akademického roka, plánujem mať o 18 kíl menej, teda aspoň 80 až 81 kg. To by som už ani bruško temer nemal. alien

Všetkých pozdravujem a želám veľa úspechov.

Matej community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Št 5 apríl 2012 - 22:08


_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 apríl 2012 - 12:03

Srdečne Vás zdravím jumping

Ako som písal aj v príspevkoch na iných miestach fóra, dnes mi váha ukazuje elektronická 96 a obyčajná 95 kg. Čiže už som zhodil z marcových 99 či 98, nejaké 3 či 4 kilogramy. cool

Chudnem tak, že jem dostatočne veľa, zdravšie a pravidelne, plus veľa vody. Denne prijímam 8 tisíc kJ, takže vôbec nehladujem, zapisujem si všetko, čo jem, do výpočtového programu papu.xls, ktoré je zadarmo stiahnuteľné zo stránky chudnutie-ako.sk.

Mimochodom, som na miestnom diskusnom fóre o chudnutí aktívny pod nickom Uško. Takže ako Uška ma tam rozpoznáte, že to som ja, Matej. Mám tam aj vlastnú tému o sebe, čím som sa pridal k mnohým, ktorí vedú diskusie a zápisky o sebe tiež. Uško.

Zatiaľ ešte do procesu chudnutia nezapájam cvičenie, ale možno v skúškovom období, keď budem viac doma, tak skúsim ten náš eliptický trenažér. Uvidím ešte, no na fóre mi to doporučujú. cherry

Chudnutie-ako.sk je skvelá stránka. Kto chce, nech si zadá do tej BMI kalkulačky na tej stránke svoje údaje, a ono Vám to vypočíta nielen samotné BMI, ale úplne všetko. Dokonca koľko máte jesť, aby ste chudli 4 kg za mesiac, aké zloženie jedla, čo treba robiť, ako cvičiť, kedy, jednoducho obrovské množstvo relevantných údajov, čísel a rád. Ja sa tým riadim viac-menej už od februára. Vrelo odporúčam. cherry

Ahoj. heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  regina Ut 22 máj 2012 - 18:03

Ahojte,

nemám sa cím pochválit. Naposledy, ked som sem písala /september 2011/ som schudla z 88 na 82 kg. Dnes mám znova späť svojich 88 kg. Akonáhle som prestala cvicit váha isla pomaly hore. Neviem sa vzdať sladkostí ani dobrého jedla. No už dlhsie sa mi darí na vecer nejest, no hmotnost neklesá a tak som znova zacala zumbovat. Dúfam, ze vydrzím a hmotnost pojde dole, lebo pri 88 kg ma uz bolievajú chodidlá, hlavne naráno. Myslím, že je to z velkej hmotnosti. Okrem toho by som v lete rada isla niekam na turistiku a na to potrebujem tiez kondicku. Takze je najvyssí cas zacat so sebou cosi robit.

vsetkým co tiez sa snazia dat dolu niekolko kg prajem silnú výdrž it is perfect
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 31 máj 2012 - 11:55

Zdravím Vás giving a hug

Zistil som, že mi ide lepšie chudnúť, keď prijímam 6500 až 7000 kJ denne. Niektoré tabuľky ma presviedčali, že najlepšie pre moju 96 kg hmotnosť a výšku a pohlavie by bolo prijímať asi 8000 kJ, aby som chudol 4 kg za mesiac. Ale 8000 kJ mi pripadá naozaj veľa, to obsiahne aj celú večeru veľkosti, akou je celý obed. Nechudol som, keď som prijímal 8 tisíc, hoci viem, že ma upozorňovali, že zo začiatku to nepôjde. Rozhodol som sa, že budem papať menej a spomaleniu metabolizmu sa vyhnem tým, že zapojím kardiocvičenie 3krát týždenne, plus pravidelné stravovanie každé tri hodiny, prípadne každé 2 a pol hodiny.

A tak papám 6500 kJ až 7000 kJ. Taktiež papám pravidelne a včera som konečne 20 minút cvičil kardio na eliptickom trenažéri, čo mám doma v izbe. Pustil som si muziku z nejakého internetového rádia, ktoré púšťa elektronickú rytmickú hudbu, aby sa pri nej dobre makalo. Vydržal som 20 minút bez problémov a dosť som sa spotil. Bol som však spokojný. Nemám síce rád, keď sa potím a je mi horko (mám radšej chlad ako teplo), ale dá sa to vydržať, obzvlášť ak mi tá hlasitá hudba z počítača lomcuje s celou izbou a ja nadobudnem pocit, že nie som sám v izbe, ale som vlastne vo fitku, kde cvičia podobné kardio viacerí so mnou. To mi pripomína zašlé časy, keď som chodil do fitka na spinning na spinnerové bicykle v rámci indoor cycling. Vtedy som sa potil extrémne, a pritom mi to vôbec nevadilo. dancing

Takto budem cvičiť každý pondelok, stredu a piatok. Možno v dané tréningové dni aj dvakrát do dňa po 15 až 20 minút. Včera som spálil dvadsiatimi minútami asi 1000 kJ, takže paráda. Plus zrýchlenie metabolizmu.

Takisto pijem dosť vody. Aby som nepil len takú obyčajnú vodovodovú vodu, tak si napustím do pollitráka vodu a hodím tam jednu rozpustnú tabletu vitamínu C. To trochu chuťovo zafarbí vec a ľahko sa to dá vypiť následne. Denne vypijem zhruba 2 a pol litra tekutín, čo hodnotím pomerne kladne. Aspoň zatiaľ.

Momentálne mám ráno 95 kíl a keď sa najem, tak 96 kg. Už mi váha išla aj pod 95, ale to beriem s rezervou. Pri takomto tempe zhadzovania by som za 13 týždňov, koľko zostáva do septembra, mal zhodiť zhruba 13 kg. To je veľmi pozitívna vyhliadka. Zostávam optimistom a budem veriť, že to zvládnem. To by som mal na začiatku septembra nadváhu len nejakých 5 kíl a to už zďaleka nie je také strašné. cool

Riadim sa stránkou chudnutie-ako.sk. Vrelo všetkým odporúčam tamojšie rady, sú od velice kompetentného autora a súhlasia s poznatkami súčasnej medicíny.

Prajem Vám veľa zdaru. Ahoj. welcome or bye

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 22 jún 2012 - 11:23

Ahoj chudnúca banda jumping2

Chudnutie je ako ideál, ktorý je hodný zaradiť medzi ideály, ktoré s radosťou nasledujeme. Človek je už raz taký tvor, že nasleduje rôzne hodnoty a ideály, v ktoré verí a ktoré mu prinášajú nádej a vnútorné naplnenie. Je fajn, ak medzi takéto hodnoty zaradíme aj chudnutie. Niektorí ľudia ani tak nechcú schudnúť, ale skôr chcú chudnúť. Samotné schudnutie majú ako víziu kdesi ďaleko v budúcnosti a popri tom si budujú zdravý životný štýl a fyzické aktivity, aby uspokojili hlad po naplnení z nasledovania chudnúceho ideálu. Niekedy si tak pripadám aj ja, hoci mojím cieľom je skončiť s chudnutím a jasne definitívne schudnúť.

Myslím, že sa mi to darí. Papám každý deň asi 7500 až 8000 kJ, čo je na moju váhu a pohlavie veľmi dobré a vhodné. Už len takýmto príjmom by som vraj mal chudnúť 4 kilá za mesiac. No je to problematické, lebo sem-tam strácam motiváciu a potom si dovolím kalorickejšie jedlá, ktoré keď si zapíšem do excelového programu papu.xls (ktorý som si stiahol zdarma na stránke chudnutie-ako.sk), tak mi pri počítaní kilojoulov vyjdú horibilné čísla.

No zapojil som do svojho režimu nový prvok, s ktorým hodlám dosiahnuť veľké výsledky. Tak ako som písal v téme "Ako sa dnes máš?", ide o spinning. Kúpil som si tam permanentku, aby som si to len tak ľahko nerozmyslel, a zapísal sa na 2 lekcie dopredu. Nasledujem víziu, podľa ktorej by som mal byť v chudnutí úspešnejší než kedykoľvek doteraz. A síce preto, lebo chcem mať spinning ako svoju bežnú súčasť života, teda ako svoj obľúbený šport, ktorým sa udržujem vo forme a pri zdravých endorfínoch. V stredu ráno som sadol prvý raz po 2 rokoch na spinner. Bolo to úžasné, išlo vlastne teraz len o takú ľahšiu lekciu, čas mi ubehol pomerne rýchlo a vypotil som potu asi v objeme Atlantického oceánu. Srdce sa zabúšilo a bolo fajn. Fyzicky som to veľmi dobre zvládal. Dnes v piatok idem znovu a potom hneď zajtra ráno. To je vlastne dosť samovražedné, ale potom mám celú zvyšnú sobotu a celú nedeľu relax a idem až v pondelok. Nemôžem za to, že týždeň má nepárny počet dní. Chodím týždenne 4 razy. Keď schudnem, budem chodiť menejkrát, 3 razy, prípadne 2.

Predstavte si, už mám aj výsledky. Ešte v januári som mal 116 cm pás ráno po vycikaní, po viactýždňovom papaní len 6500 kJ denne som zas mal 112 cm dlhodobo, potom po ďalších opatreniach sa mi to skresalo na 110... už asi 2 mesiace mám stále 110 cm, a teraz, čuduj sa svete, po takej dlhej dobe mi to konečne kleslo ráno po vycikaní na 109, prípadne pri silnejšom stiahnutí 108. Je to veľký skok, lebo vždy sa merám za temer rovnakých podmienok a pod 110 to nie a nie ísť. Tiež sa mi zmenšili prsia, ktoré som mal viac tučné než dnes.

Váha bola v januári 101, potom postupne klesla na 96 až 95. Včera mi prvý raz ukázala pod 95, a síce 94 kg. Ale trochu máme tú váhu pokazenú, ukazuje o nejaké 2 až 3 kilá menej, než je skutočnosť, no napriek tomu aspoň to klesanie aj táto váha vie zaznamenať.

Takže ľudkovia, nezabúdajte - Vy môžete aj napriek liekom schudnúť! Ťažko sa chudne skôr ľuďom s hormonálnymi problémami, štítna žľaza a tak. Ale väčšina z nás sme tu takí, ktorí pribrali hektá tuku práve z toho, že naše lieky nám zvýrazňujú chute do jedla, zároveň máme tendenciu papať, keď nám je psychicky horšie, a zároveň lieky podporujú ľahšie ukladanie tukov v tele. Ide o životný štýl, ktorý sme zmenili, keď sme sa začali liečiť, mali sme veľa voľna, lebo sme boli v nemocniciach a po všelijakých pé-enkách, či dokonca nám bol pridelený invalidný dôchodok. Celý životný štýl sa takto vyznačuje minimom fyzickej aktivity a zvýšeným papaním. To sa však môže zmeniť, môžeme to zmeniť.

Celkovo si myslím, že jedna z najzákladnejších potrieb človeka je potreba cítiť nádej. Mať nádej. Je to niečo v štýle psychiatra Frankla. A práve na základe nádeje, že môžeme schudnúť a vyzerať dobre a sympaticky, ako i sa cítiť fajn, to nás potom môže ďalej motivovať k praktickému nasledovaniu ideálu zdravo štíhleho človeka, akým môžeme byť. Na to by mohla slúžiť aj táto téma, že by sme sa tu zverovali a mohli nejako povzbudzovať, či chudnúť spolu. I keď isteže, sú na to aj špeciálne zamerané fóra, napríklad to na stránke chudnutie-ako.sk, kde som aj ja zaregistrovaný ako člen pod menom "Uško". (No už som tam dlhšie nič nenapísal.)

Budem Vás naďalej informovať. A teším sa, ak sa aj Vy podelíte o svoje myšlienky a nápady, alebo svoje skúsenosti. Chudnime zdravo a efektívne spolu a porazme tak naše zabehnuté životné štýly a najmä tie chuť zvýrazňujúce antipsychotické a antidepresívne lieky.

Držím palce.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 10 júl 2012 - 10:59

Ahoj I love you

Nuž, v chudnutí sa mi teraz akosi nedarí, ale môžem si za to bezvýhradne a bezpodmienečne ja sám. Je to tak, lebo hocikedy si doprajem chleba s MASŤOU, takisto pijem sladké džúsy, hocikedy aj langoše, fornetti a mávam aj dvojchodové obedy plus večera na spôsob celého jedného jednochodového obeda. Čiže fakt 9 tisíc kJ nie je problém spapať, 10 tisíc takisto nie je výnimkou.

To platilo na posledné týždne. Dokonca som prestal si zapisovať kilojouly do výpočtového programu papu.xls. Ako inak - z lenivosti. Mal som tiež tie spomínané "filozofické" krízy, kedy mi záležalo na úplne iných ideáloch, takže som chudnutie odsunul. A to bola chyba.

Teraz už nemám 94 kg, ale zase aj 96 kg. Škoda. Proste je vidno, že človek závislý od jedla je ako alkoholik. Alkoholik po liečení musí doživotne abstinovať a dávať si na alkohol pozor. Tak aj ja - doživotne si dávať pozor na mieru v jedení. A keď tak nečiním, tak potom jem 10 tisíc denne s minimálnym pohybom (veď som stále doma), a tak tučniem. very sad2

Včera som prijal opatrenia na nápravu. Zase som si začal spisovať kJ a zjedol som asi 8300 kJ, čo je aspoň trochu prijateľné na moju váhu a pohlavie. Dnes to dúfam zrazím aspoň na takých 7 tisíc kJ. Takisto som včera cvičil na eliptickom trenažéri presne 30 minút. Pozeral som pri tom TA3 a počúval dajaké internetové rádio, ktoré som si náhodne klikol. Ventilátor ma ovieval statočne, aby som tam neodpadol, keď sú teraz tie horká. A dnes ráno, vlastne pred takou hodinkou, som znovu cvičil. Tento raz, vzhľadom na málo cukru v krvi po nočnom spánku a vzhľadom na včerajší tréning, som vydržal len 25 minút. Zrejme som vydržal o 5 minút menej aj preto, lebo v správach akurát dávali polhodinový šport a to ma až tak nezaujíma. Embarassed

Pravdepodobne, podľa výpočtov som spálil každým cvičením zhruba 1400 kJ energie. To je spolu s energetickým deficitom asi 3 tisíc kJ denne dosť na to, aby som za zhruba 6 dní zhodil krásny kilogram hmotnosti. Len tá pevná vôľa, joj, áno, to je ten zádrhel. To bol vždycky zádrhel. Ale kniha o výhovorkách a sebadisciplíne od Briana Tracyho mi trochu pomáha sa nakopnúť tým správnym smerom. Reading

Aj dnes si zapisujem do papu.xls. Pijem citrónovú vodu - do pollitra studenej vody si vylejem šťavu z polky citróna. Zamiešam a osviežujem sa. Akurát ale dnes ráno som si dal do pol litra vody jednu šumivú multivitamínovú tabletu.

Myslím, že aj pre mňa, aj pre Vás ostatných chudnúcich, je najpodstatnejšie pracovať na svojej pevnej vôli. To máme aj my našimi ochoreniami dozaista podlomené, tak náš boj je pomalý a ťažký. Ale dá sa kráčať krôčik za krôčikom. Niečo ako ten známy citát: K úspechu nevedie žiaľ žiaden výťah, musíte použiť schody. it is perfect

Želám veľa odhodlania, nádeje a sebadisciplíny pri kráčaní za vysnívanou postavou a za zdravím. cherry

S pozdravom

Matej jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 91 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 50 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore