Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 13 z 91 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 52 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 28 december 2012 - 17:53

Chudnutie u mňa pokračuje. Vďaka sugesciám sa darí najmä počas dňa celkom dobre ovládať hlad, takže zvládam jesť riadne každé 3 hodiny a usilujem sa zmestiť do 7 tisíc kJ denne. Plus pijem asi 2 litre tekutín. Od Vianoc dodnes som to však prehnal až na 8 tisíc, prípadne 8500, pretože som ešte nevedel účinne aplikovať sugescie na večerné hlady. Najmä po takej siedmej, keď mám v súčasnosti prístup ku vianočným zákuskom, koláčikom a medovým oplátkam, tak som predsa len neodolal. Napriek tomu, zdá sa, že postup prináša svoje plody aj naďalej.

sobota 15.12. 2012 – 98,6 kg
streda 19.12. 2012 – 98,2 kg
piatok 21.12. 2012 – 97,8 kg
sobota 22.12. 2012 – 97,5 kg
pondelok 24.12. 2012 – 98,5 kg
utorok 25.12. 2012 – 98,8 kg
streda 26.12. 2012 – 98,6 kg
štvrtok 27.12.2012 – 98,3 kg
piatok 28.12. 2012 – 97,9 kg

Podľa týchto pravidelných meraní sa pomaličky vraciam na predvianočnú úroveň. Shocked

Dnes som bol na prechádzke okolo mestského centra o dĺžke 4,6 km. Spálil som asi 1300 kJ. Dúfam, že to prispeje k urýchleniu umenšovania hmotnosti. Zajtra asi pôjdem na prechádzku znovu. pig

Ozvem sa opäť, keď budú ďalšie uchopiteľné výsledky. Wink
S pozdravom
Matej
elephant

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 28 december 2012 - 23:08

Ahoj Matej,
posielam Ti inšpiráciu k chudnutiu. Je tam aj pre mužov aj ženy, a to jednoducho doma. Samozrejme všetko to nenahradí, ale ako podnet je to zaujímavé...

Teda:
http://www.bodyrock.tv/

Určite to nenahradí posilňovňu, ale ako múza na začiatok to celkom postačuje. Týmto sa SKUTOČNE chudne, ale treba pri tom piť viac vody.

Ako som písal v minulosti som aj ja navštevoval fitko, ale súčasne som "čajový", za čo sa aj trošku hambím, ale dúfam, že postupne sa čosi vo mne aj zmení a ja sa budem aj dostávať do formy, hoci ani nedúfam, že to bude tak ako kedysi.

S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 29 december 2012 - 9:06

Tuto napísal:... Týmto sa SKUTOČNE chudne...

Tuto, ja som to konzultoval s lekárom a chudnúť sa dá troma spôsobmi:
1.) racionálnym stravovaním
2.) cvičením
3.) obidvomi spôsobmi súčinne

Keď ideš na stránku chudnutie-ako.sk, máš tam miliónpäť článkov o racionálnom stravovaní, a na miestnom fóre je kopec ľudí, ktorí schudli práve takto. Iní zapájajú zase na iných fórach len cvičenie. Ďalší aj cvičia, aj sa racionálne stravujú. Ja som si naštudoval kompletne celé racionálne stravovanie a idem touto cestou, lebo viem, že cvičenie je pre mňa cesta ťažšia. Pre niekoho je ľahšia, voľakedy bola aj pre mňa ľahším spôsobom, lebo som si nevedel odoprieť jedlo. Ale teraz už vďaka sugesciám viem kontrolovať stravovanie, takže si počítam kilojouly a skvele to ide dole. Stačí len rozumieť, ako funguje matematicky ľudský metabolizmus a dá sa to aj bez cvičenia. A určite nenastane jojo efekt, lebo nejde o diétu, ktorá sa raz preruší, ale o lekármi odporúčané racionálne stravovanie.

Nemôžeš teda zdôrazňovať, ako sa akože skutočne chudne, keď hovoríš iba o jednom z možných troch spôsobov. Viem, že máš z minulosti veľké dedičstvo skúseností s kvalitným pohybom a cvičením, ale to je len jedna rovina, ako sa dá chudnúť. Iste, je veľmi dôležitá, účinná, ja sám som pomocou intenzívneho spinningu v roku 2009 schudol 10 kíl za krátku dobu. Ale dnes to už nie je pre mňa vhodný spôsob, hoci vo všeobecnosti platí, že najlepšou cestou je naozaj súčinnosť racionálneho stravovania a cvičenia.

Matej
Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto So 29 december 2012 - 15:58

Ahoj Matej,
áno, aj táto diéta funguje. Mávali ju bežci na dlhé trate, maratónci, ultramaratónci, prípadne turisti. Ja som bol na krátke trate, a tam bola diéta taká, ako som uviedol v odkaze.

Písal si, že si prešiel 4,6km? Účinok by bol potom až po posune desatinnej čiarky... Krátke trate vyžadujú iný typ námahy, každý má to svoje. Stránka, ktorú uvádzaš je výborná, pretože si ju pravdepodobne pozerajú tí, ktorým je určená. Ja Ťa chcem však opätovne pochváliť aj za Stránku aj za fórum, je to dobrá robota.

Týmto Ti chcem aj poďakovať, že máme možnosť sa tu takto realizovať, lebo práve Ty si tomu dal myšlienku a navyše aj zotrvávaš v dobrom úsilí.

Nech sa Ti darí a to nielen v chudnutí, ja tu budem s Tebou, lebo ma to baví.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 30 december 2012 - 9:23

Tuto napísal:...Ja Ťa chcem však opätovne pochváliť aj za Stránku aj za fórum, je to dobrá robota.

Týmto Ti chcem aj poďakovať, že máme možnosť sa tu takto realizovať, lebo práve Ty si tomu dal myšlienku a navyše aj zotrvávaš v dobrom úsilí...

Ďakujem Ti, Tuto, za pochvalu. Musím zároveň dodať, že aj ja som vďačný Vám, že tu chodíte, čítate a píšete. Fórum robia najmä forumáci - ľudia, ktorí sa sem pravidelne vracajú. Preto si Vás všetkých moc vážim a teším sa z Vás. Applause Yes Pretty good

Tuto napísal:Nech sa Ti darí a to nielen v chudnutí, ja tu budem s Tebou, lebo ma to baví.

Vďaka, že si verný fóru - Tebe moderátorské "kreslo" patrí zaručene, lebo si nielen stálica, ale aj veľmi aktívny člen, ktorý to tu drží častokrát pohromade. Preto Ti aj ja ďakujem a skladám pochvalu. Successful it is perfect

---------

Čo sa týka chudnutia, no uvidíme ako to pôjde. Dnes to išlo znovu o 200 gramov dole.

sobota 15.12. 2012 – 98,6 kg
streda 19.12. 2012 – 98,2 kg
piatok 21.12. 2012 – 97,8 kg
sobota 22.12. 2012 – 97,5 kg
pondelok 24.12. 2012 – 98,5 kg
utorok 25.12. 2012 – 98,8 kg
streda 26.12. 2012 – 98,6 kg
štvrtok 27.12.2012 – 98,3 kg
piatok 28.12. 2012 – 97,9 kg
sobota 29.12. 2012 – 98,3 kg
nedeľa 30.12. 2012 – 98,1 kg

S pozdravom
Matej
albino

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pro antipsychotikach

Odoslať  regina Št 3 január 2013 - 22:26

Ahojte,

znova som začala cvičit. Ja viem, že uz neviemkolkýkrát. Ale ak nezačnem nemozem ani pokračovat Very Happy
Najprv som si chcela kupit na vianoce stepper, no ten co som si vybrala bol vo vsetkých e-shopoch vypredaný, budu ho mat az niekedy v marci. Potom som si povedala, že ked chcem cvicit mozem i bez steppera a tak som oprásila moje DVD s pilatesom a so zumbou. Je to len 45 min., ale uz raz mi to pomohlo schudnút za 2-3 mesiace nejaké 4-5 kíl. Zial patrím medzi tých, co nemozu vsetko zjest co im chutí a potrebujú sa viac hýbať, aby nepriberali. Bolo by fajn, keby sa cvicenie stalo sucastou mojho sposobu zivota, pretoze uz mám toho priberania po krk!!!

Viem pomohli by dlhé prechádzky, no ja sa nerada sama prechádzam a akosi niet toho, kto by so mnou chodil, preto som chcela ten stepper - slapat na nom doma v obývacke som videla ako východisko, ale ako som zistila, hýbat sa dá aj bez stepperu. Pohyb mi robí radosť. Dufam, ze sa z neho budem dlho tesit. Vzdy ked sa mi nechce, poviem si, nie kazdý moze cvicit a ten kto nemoze by sa mozno rád viac hýbal, takze kedze mozem, tak cvicím very unhappy

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 4 január 2013 - 20:23

Regina, gratulujem k Tvojmu obnovenému úsiliu cvičiť a chudnúť. Vrelo to podporujem a vedz, že Ti držím všetky prsty. it is perfect Tvoj príspevok vyznieva veľmi rozhodne. Preto Ti do boja s kilami želám veľa síl, pevnej vôle a takisto čo najviac informácií, ktoré sa týkajú chudnutia. Aby sa človek vyvaroval toho, čo nezaberá, a pracoval na sebe len v tej rovine, ktorá je overená, zdravá a odporúčaná. Teším sa s Tebou a zdieľam Tvoje rozhodnutie. Aj ja chcem zabrať, ibaže som povolil v sebakontrole papania, tak musím dať zas do poriadku svoje chute.

Nech nám to len vydrží. Drž sa!

Matej
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Lenka42 Ne 13 január 2013 - 12:38

Ahojte, no musim sem nieco napisat.

Zacala som OPAT chudnut od 5.12.2012. Do konca roka to islo super - dala som dolu cca 7 kg. A odkedy beriem lieky (30.12.2012) tak 1,5 kg hore. Uplne ista som si neni, ci to je liekmi alebo stravou. Ale snazim sa, tiez si pocitat co zjem + uz som pridala aj plavanie resp. cvicenie.

Ono ked to neubuda, tak je to dost demotivujuce. Ale nevzdavam to. A som zvedava ako mi to pojde dalej.

Smile
Lenka42
Lenka42
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 16.12.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ne 13 január 2013 - 14:18

Wow Lenka,
sedem kilov je vážne úspech. Všeobecne je platné, že 1kg - 3 kg sú vlastne nič, ale Ty si stiahla poriadny kúsok. Ideš na to veľmi dobre t.j. aj športom, čo Ti určite napomáha. Gratulujem. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Lenka42 Ne 13 január 2013 - 14:21

Ahoj Tuto, dakujem aj ja sa tesim. Uz je to vlastne "iba" 6kg minus .... Ale este ma caka dlha cesta. Dufam, ze to pojde.
Lenka42
Lenka42
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 16.12.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 22 január 2013 - 16:44

Odkedy chodím do novej práce (teda už je tomu asi týždeň, konkrétne som odpracoval 4 dvanástky), tak som pribral do brucha. Na váhe sa mi to vyšvihuje v intervale medzi približne 98,8 kg a 97,3 kg. Dnes mám 97,6 kg ráno po vycikaní. Čiže som pod 98 kg, čo som rád, ale napriek tomu to nepravidelné papanie mi všetku papačku zrazilo do tukov na bruchu. Papám len 4 razy denne a to nárazovo - skromné raňajky, o dvanástej veľký dvojchodový obed, potom až večera, ktorá je jednochodová ale kaloricky dosť veľká, a potom niečo ľahké, keď prídem o pol desiatej domov. Mám totiž len dve polhodinové prestávky a nemôžem si dovoliť jesť mimo týchto páuz. A jesť musím, lebo inak to cítim na kondičke. Môjmu telu a aj vlastne vôbec ľudskému organizmu viac vyhovuje papať častejšie a menšie dávky, než takto. Mrzí ma to, ale neviem, jak to teraz napraviť a ako sa prispôsobiť novej životnej situácii. pale

Budem aspoň vo voľné dni sa snažiť cvičiť na rotopede, keď už nevládzem hodinu šľapať na elipťáku. Na rotopede viem dosiahnuť asi 55% maximálnej tepovej frekvencie, čo je málo, potreboval by som aspoň 60 alebo 70%. Niektorí sa trochu zanamáhajú a už im ide srdce vyskočiť z hrude, a ja sa namáham, a je tak ťažké dosiahnuť u mňa vyššie hodnoty tepu! Embarassed

Základom je veľa piť. Mávam celkom dobré výsledky už vtedy, keď vypijem aspoň 3 litre nesladkých tekutín. To mám v robote dovolené, takže aspoň to je paráda. A začínam mať celkom veľkú náklonnosť k športu, resp. nejakému posilňovaniu alebo kardiu. Akoby mi to rozvíjanie fyzična celkom prirodzene chýbalo.

Uvidím, ako sa to celé vyvinie. Moje opatrenia zatiaľ:

  • V čase práce veľa piť, aspoň dvakrát toľko čo obvykle, teda aspoň 3 litre tekutín, vedúca ma našťastie viackrát cikať púšťa, nevadí jej to, sama si odbehuje na cigaretovú pauzu, takže myslím, že s trošku častejším púšťaním na WC nebude mať so mnou problém.
  • Večer o pol desiatej, keď prídem domov, zákaz akéhokoľvek jedenia. Môžem akurát tak piť, alebo si naložiť nejakej ľahkej polievky, ktorá neobsahuje zásmažky či zátrepky... (mamina je už tak našťastie variť zvyknutá).
  • Cez voľné dni cvičiť hodinu na rotopede (alebo elipťáku, ak budem mať viac síl). Celý čas budem kontrolovať tep a budem sa usilovať o optimálnu tepovú frekvenciu.
  • Aj cez voľné dni veľa piť.
  • Posilňovať s činkami a s vlastnou váhou, spevniť ruky.

Tak držte palce. Uvidíme, čo z toho bude. Sleep

Matej
shooting2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 30 január 2013 - 18:06

Z piatich opatrení, ktoré som vymenoval v poslednom miestnom svojom príspevku, som nedodržal len jedno. A síce necvičil som s činkami, ani so svojou vlastnou váhou. Raz som nedodržal nejesť po práci, mamina bola v Tescu a kúpila čínu, tak som ju zbaštil, hoci som to potom dosť ľutoval. Inak som dodržal všetky ostatné opatrenia. Avšak teraz som viacej dní doma, no som PN, tak som necvičil.

Váha mi fantasticky klesá pod 97 už na úroveň 96,7 kg. Dnes som vypil už 2 a pol litra nesladkých tekutín a ešte plánujem vypiť 1 ďalší liter, ktorý tu už mám prichystaný. Jedná sa o ovocný čaj v pollitrovom pohári a o pol litra vody s vymačkaným citrónom. Už teraz sa cítim dosť napitý, prepitý. laughing Ale zistil som, že je pravda, že to pomáha. Vskutku mi váha rýchlejšie ide dole, keď veľa nasávam nesladkých vôd. A tiež som vtedy menej hladný, no samozrejme, ak som doma, sledujem, aby som jedol každé tri hodiny. Yes

Dúfam, že sa to bude vyvíjať aj ďalej dobrým tempom. Akonáhle vyzdraviem, budem pokračovať v tom cvičení, už som si aj zabezpečil merač tepu (poznáte to, taký "opasok" na hruď, ktorý merá frekvenciu tlkotu srdca a posiela to do špeciálnych hodiniek na ruke ako údaj tepu).

Bolo by krásne, keby som do jari, teda do začiatku apríla, kedy sa začnú nosiť tričká, už mal maximálne 90 kíl. Zhodiť 7 kg za 8 týždňov je reálny cieľ. Držte palce.

Matej
Tornado Workman Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 91 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 52 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore