Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 12 z 91 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 51 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 8 október 2012 - 0:16

No, aby som bol skutočne fér, mal by som uviesť aj opačnú skúsenosť, teda typ, ktorý je v chudnutí skutočne TOP.

Paradoxne najhoršou myšlienkou pri efektívnom a dlhodobom schudnutí je "Chcem schudnúť". Práve tá je najväčšou príčinou dlhodobého nechudnutia.

Presnejšie najlepším spôsobom je zameranie sa na iný cieľ. Poväčšine ide o výkon v špecifickom športe. Opačne, ako životný štýl je ideálom známy Fitness, ktorý v sebe kĺbi cvičenie-stravu-ďalší šport (joging, kulturistiku, gymnastiku, tanec, cyklistiku, plávanie, atletiku...).

Ohľadom toho cieľa by mala byť predstava asi taká, že po naštudovaní daného športu by malo dôjsť k vymedzeniu realistického cieľa dosiahnuteľného najskôr za rok. Je to veľmi rôzne. Každý šport má iné maximá a aj kondične je jednotlivec veľmi rôzny. Napríklad u niekoho môže byť cieľom absolvovanie maratónu, u iného to môže byť 5km beh bez zásadných únavových elementov. Inak je to napríklad pri kondičnej kulturistike, keď cieľom môžu byť napríklad telesné miery, alebo aj silové výkony na náradí t.j. napr. bech-press(lavička) 100-120kg. Inak to môže byť napríklad v bojových umeniach a športoch, kedy zameranie môže byť aj na absolvovanie roku-dvoch tréningov bez výraznejších prestávok, alebo získanie určitého stupňa zdatnosti s výsledkami priamo v ringu alebo na hodnoteniach. Pre ženy môže byť výzvou umiestnenie na regionálnej súťaži "fitness", alebo bezproblémové zvládnutie rôznych aerobických maratónov (zumba, dance aerobic, tei-bo...). ...možnosti sú tisíce ďalších

Životný štýl fitness je známy najmä z ponímania ženských súťaží, ale tu ide len o užšie chápanie. Fitness v skutočnosti nie je žiadnou novinkou, v podstate vychádza ešte starogréckej kalokagátie a v našich zemepisných šírkach je známy najmä pod pojmom "všeobecná zdatnosť". Hlavným princípom je telesná pripravenosť (sila, ohybnosť, vytrvalosť, koordinácia), v súčasnosti je viac trendom vyváženosť postavy a vo väčšom sa dbá na stravovanie (je to najmä dôsledok komercie - výživové prípravky na trhu), ktoré sa však dá na vysokej úrovni udržať bežnými potravinami. V určitom zmysle by aj hodiny telesnej výchovy na ZŠ a SŠ mali mať východisko vo fitnesse, kde vyváženosť postavy mala zohrávať rolu motivácie a telesná pripravenosť je základom hodiny.

Teda princíp úspešného chudnutia tkvie v tom, že to vôbec nie je chudnutie. Ide najmä o všedné vykonávanie športu smerované na výkon.

... tak asi to v skratke. Veľa úspechov v športe, ktorého následkom je aj úprava hmotnosti. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 8 október 2012 - 16:52

Ja neviem, kam by som sa zaradil do akého typu. Z toho chronického sedí iba to, že to pestujem ako hobby. Ale že by som skúšal nejaké diéty a štítil sa fyzickej aktivity, to na mňa nesedí. V zásade vlastne neuznávam diéty, okrem jednej, a to je normálna zdravá racionálna výživa, normálne zdravé racionálne stravovanie, aké odporúčajú bežne lekári a profesionáli. Nejaké diéty typu "delená strava", "kapustová diéta", a tak podobne, bez zdravotných dôvodov nehodlám pestovať. Myslím, že ten druhý typ na mňa viac sedí, okrem informácie, že by som nemal záujem študovať zdravé chudnutie. To zdravé chudnutie som si dosť dobre preštudovával v roku 2010 a 2011. Voľakedy vtedy som ešte stále dával aj na rôzne vymyslené produkty, ktoré namiesto pohlcovania kilogramov pohlcujú akurát tak obsah peňaženiek. Toho som sa už vzdal. Mojím problémom je však dnes už len netrpezlivosť, ktorá vždy zvíťazí nad relevantnými radami kvalitných informačných zdrojov o správnom chudnutí a cvičení. No

Súhlasím, že najlepšia cesta je jednoducho pestovať šport ako nejaké hobby s tým, že sa usilujeme navyšovať výkon. Mal by som proste čo najdôslednejšie fyzicky sa hýbať, a hotovo. Občas k tomu naozaj príde, niekedy až podivuhodne dosť často, ale ako Tuto uviedol v type nárazového dietára, tak ani mne toto úsilie nevydrží dlho. Najlepšie bolo, keď som v lete 2009 chodil 3 mesiace 4krát do týždňa na spinning. To bolo zlaté obdobie. Schudol som 10 kg. Potom som ich nabral naspäť, lebo som prestal cvičiť kvôli tomu, že som začal ťahať dve vysoké školy naraz, čo viedlo až k nemocnici. Návratom k depresiám, úpadku, autizmu a žraniciam som sa dostal na pôvodnú hmotnosť. To je pre mňa typické - keď mi je psychicky zle, kašlem na kalórie a jem, čo mi príde pod ruku. Je to priam fatálne zlyhanie v sebakontrole. sad and unhappy

Dúfam, že sa polepším už v tento týždeň! Dávam si také predsavzatie! jumping2

drunken

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 8 október 2012 - 23:19

Ahoj Matej,
no, ono tie typy mám skôr z vlastnej skúsenosti s ľuďmi, čo takto všeliako chudli. Keď to tak zoberiem venoval som sa čiastočne fitnessu popri iným športovým aktivitám, čo mi napomáhalo byť kondične relatívne vyrovnaným po všetkých stránkach. Keď si to premietnem na roky, tak som začal v 13-14r a v 19-20r som bohužiaľ prestal (expartnerka-sťahovanie). Teda cca 6-7 rokov. Chcem z toho to, že zvyknem študovať do podrobností to, čomu sa venujem. Bez nadsadenia už v 16 som mal vynikajúci teoretický prehľad, ktorý sa dopĺňal s praxou (cvičením, stravou) a konfrontoval so skúsenejšími cvičencami, cvičenkyňami, aj rôznymi jednotlivcami, čo sa v obore orientovali.

Vlastne ešte mám stále doma 5 ročníkov M@F, rôzne staršie publikácie o cvičení, športovej strave, najviac si cením znesiteľne zachovalú Ročenku kulturizmu z roku 1966 - je to úplne TOP, obsahuje jednoducho cviky, stravu, špecifikácie tréningov, osobne si myslím, že ak by bola modernejšia obdoba na trhu, do týždňa je rozpredaná (zbežne poznám terajšie publikácie nezasahujú úplne komplexne, najčastejšie ide o prevedenie cvikov, esteticky sú však veľmi vysoko), veľké plus má v tom, že obsahuje návod na stravu, kde nie sú prakticky žiadne doplnky výživy. Pre niekoho môže byť zarážajúce, že má len 65strán.

No a v rámci tréningov som sa aj stretal s mužmi a ženami, čo chceli schudnúť. V podstate vo fitku nebola nálada ako sme zvyknutý teraz resp. chlad. Vtedy sme sa poznali a vlastne sme nadnesene vytvárli akúsi "komunitu" návštevníkov posilňovne.
1)TYPY chodili nepravidelne, dvadsať minút dali stacionár a trochu zamávali s malými činkami a naťahovanie
2)TYPY chodili počas jednoliatej doby, najhúževnatejší dali 2mesiace, obvykle volili na nich náročnejší silový trénnig

... akosi cítim Seroqel... múdrejšie by bol ľahnúť... PA



Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 20 október 2012 - 19:16

Tak, dnes som naozaj siahol po športe. Síce nešlo ešte o "cviceni-doma.cz", hoci mi stránka už načítať išla. Bol som však vonku na dlhej, trojhodinovej prechádzke. Pobehal som Lidl, Kaufland, NAY, Tesco, Arcadia, Euronics, Max atď. Zároveň je dnes futbalový zápas so Žilinou, preto som postretával davy po zuby ozbrojených policajtov. Nespočítal som si, koľko som prešiel, ale som dostatočne unavený.

Žiaľ, zlyhal som v tom, že som si dal po ceste čínu, zmrzlinu a džús a kolu. To sú megakalórie. Behal som však po tých obchodoch, lebo som zháňal krokomer. Myslím, že keď budem chodiť na prechádzku po svojej tradičnej ceste okolo celého starého mesta, tak už nebudem v pokušení si dať nejaké jedlo a míňať euríčka na márnosti. Potom začnú byť tie prechádzky aj zdravotne výhodné v rámci zoštíhľovacieho efektu. bounce

Teším sa, keď pôjdem zajtra alebo v pondelok znovu. jumping2

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 3 november 2012 - 10:57

V nedeľu, utorok a v stredu som cvičil po 45 minút na eliptickom trenažéri. Dal som si ľahký stupeň obtiaže, aby som mohol dobre šlapať, a pritom si aj trošička rozbúšiť srdce, avšak na základe dýchacieho testu som sa udržoval neustále v aeróbnom pásme. Dýchací test pozostáva z jednoduchej myšlienky, že v aeróbnom pásme som dovtedy, kým môžem pri cvičení rozprávať bez lapania po dychu. Okrem toho som celkom dobre v tento týždeň kontroloval, čo papám. Dával som si len plánované dávky jedla, nijaké zobanie popritom. Iba večer ma občas schytia hlady, vtedy zlyhám a dám si rožok alebo dokonca keks. Tiež sa mi polepšilo vyprázdňovanie, čo má nepochybne dôležitú úlohu pri zhadzovaní hmotnosti.

A teraz Vám môžem povedať, že som od nedele do dnešnej soboty schudol 0,8 kg. Mal som 99,6 kg a teraz mám 98,8 kg. Čo máme novú elektronickú váhu, ktorú som bol kúpiť prednedávnom, tak mi ešte neukázala pod 99. A teraz hurá, je to tu! jumping

Som nadšený a dúfam, že aj dostatočne motivovaný pokračovať v cvičení. Včera som mal cvičiť, ale vynechal som, čo je chyba. Posnažím sa túto chybu dnes nezopakovať. Chcem cvičiť 2 dni po sebe a 1 deň voľno, a zase 2 dni po sebe a zas 1 deň voľno.

Super. jumping2

dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 12 december 2012 - 17:01

Moje dobrodružstvo s chudnutím pokračuje. Kto si číta postupne túto tému, tak vie, že som sa už miliónkrát rozhodol chudnúť, aj som vždy preto niečo spravil, ale napokon to zlyhalo pri mojej slabej výdrži. Podobám sa na akéhosi fajčiara, ktorý si neustále stanovuje dátumy, odkedy si už nezapáli, a pritom napokon ho vždy prichytíme, ako naďalej fajčí. indifferent

Momentálne mám 99 kg. Rozhodol som sa dnes, keď zatiaľ nepracujem, že si môžem opäť spisovať kilojouly, ktoré som za deň zjedol. A budem cvičiť len po 10 minút na elipťáku 4 až 5krát denne. Minule som skúšal 45 minút naraz a obdeň. Psychicky som to nevedel takú dĺžku cvičenia a fyzickej námahy zniesť. Pred chvíľou som docvičil dnešnú prvú desaťminútovku, ktorá ubehla veľmi rýchlo, ani som sa nespotil a bolo fajn. Psychicky som na to oveľa lepšie pripravený, než na 40 minút vkuse. Ešte si dnes dám jednu desaťminútovku a zajtra už potom riadnych päť. Thumbstone

Teória, ktorou tento krok odôvodňujem, je takáto: hoci pravdepodobne sa tuk začína likvidovať až po 20 minútach cvičenia, aj tých 10 minút spôsobí zlikidovanie okolo 500 kJ. Síce nie tukovej energie, skôr glykogénovej a glukózovej, ale to nevadí. Nevadí to preto, lebo dohromady za celý deň takto dám preč okolo 2500 kJ, ktoré určite niekde v tom metabolizme budú večer chýbať. A preto si ich metabolizmus vezme zo zásob, až kým nesiahne po viacdňovom takomto deficite po tuku. A to bude moja výhra. Yes

Psychicky sa to dá predsa len dobre zvládať, keď na mňa príde predstava, že sa idem vyrotopedovať na elipťák iba na 10 minútiek. Uvidíme, či to zaberie. Musím sa o to snažiť. Len tak ľahko sa nevzdám, aj keď to vyzerá tak, ako to vyzerá - že sa nadchnem, niečo spravím a potom spľasnem a reálne schudnutie na pôvodnú váhu v nedohľadne. Budem dúfať. Musím dúfať. Workman

Matej
pig

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Letra St 12 december 2012 - 17:45

Ahojte všetci, ktorí sa snažíte schudnúť...

pri svojej chorobe som za obdobie 3 rokov pribrala približne 28 kg! Som z toho nešťastná, hanbím sa chodiť medzi ľudí, lebo ja som vždy bola chudučká a cítila som sa dobre....už sa teším na jar, kedy začnem behávať, bývame pri lese , tak by to nemal byť problém a ešte mám psa, tak si s ním predĺžim prechádzky...ale toto sú zatiaľ len moje dohady...napríklad vynechávam z jedál sladké a mastné, ale žiaden efekt, ručička na váhe stále stúpa do nenávratných výšin...som zvedavá ako vy prežívate to, že ste nabrali pri antipsychot. a antidepr. aj keď moja lekárka ma vždy ubezpečuje, že to od nich nemôžem priberať...tak kde je pravda?...radikálne meniť jedálniček si neviem predstaviť...lebo ja mám rada hlavne tie "nezdravé" jedlá, aj keď si ich doprajem iba občas....


Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 16 december 2012 - 16:55

Ahoj Letra a všetci. Tak snáď to spoločne spolu s ostatnými chudnúcimi tohto fóra nejak vyhráme a schudneme. Najťažšie je odolať svojmu hladu, tej túžbe podráždiť hrdlo a chuťové poháriky v puse nejakou chuťou. Najlepšie výraznou a lahodnou, aké nám doprajú práve nezdravé jedlá, v ktorých dominuje cukor alebo tuk. Veľmi ma v tejto súvislosti zaujal jeden článok, ktorý píše o metódach zvládania hladu. Sú tam rôzne spôsoby, ale mňa zaujali najmä tie prístupy, ktoré šli na hlad psychologicky a motivačne. Ide o to, že človek si môže všeličo sugerovať a vybrať si, v čo bude veriť. A keď si sugerejeme, že budeme veriť, že hlad je skvelý, ba vynikajúci prostriedok k zoštíhleniu a k dosiahnutiu telesnej pohody a zdravia, tak ak presvedčím neustálnym afirmatívnym opakovaním o tom svoj mozog a svoju myseľ, tak sa to stane pre nás pravdou. Vtedy hlad už nebude nepriateľ. Môžeme si hovoriť, že je zdravý, skvelý, že nám veľmi prospieva a že je veľmi užitočný. Že priam cítime, ako chudneme vďaka tomu, že svoj hlad neriešime jedlom. Very Happy

Idem touto cestou už druhý deň a darí sa. Výsledky ešte nie sú, ale verím, že prídu. Mám skúsenosť, že už do 50 hodín odo dňa prvého usporiadaného chudnúceho režimu mi opadávajú tuky z tváre a prestávam mať baculaté líca. Takže sa na tento prvý výsledok už teším.

Ale isteže, nie je správne hladovať na spôsob diét. Myslel som zvládať taký hlad, ktorý vzniká v dôsledku našich liekov. Je nezmysel, že sa od našich liekov nepriberá. Iste, oni nie sú zdrojom tých nadbytočných kalórií, ale svojimi chemickými vplyvmi vedú pacienta k zvýšenému pocitu hladu. Aj mne doktori hovorili, že sa z tých tabletiek nepriberá, ale oni dobre vedia, že áno. Oni len chcú povedať, že ten zvýšený pocit hladu, ktoré tie lieky navodzujú, je možné ustrážiť, čo žiaľ ľudia, ktorí trpia depresiami alebo inými pliagami nevedia psychicky zvládnuť. Napr. aj ja sa väčšinou prekrmujem práve vtedy, keď mám psychické problémy (zajedam problémy).

Takže som myslel motivačne a psychologicky modelovať a transformovať prístup k hladu, ktorý vzniká v dôsledku našich liekov ako niečo navyše. Lebo u mňa sa toto prejavuje aj tým, že musím jesť aj každú hodinu, inak som hladný. Ale teraz zvládam jesť pravidelne len každé 3 hodiny, tak ako sa to má. A to znamená pre mňa hlad, síce falošný hlad, ale hlad. Preto myslím, že ak si mi, Letra, alebo ďalší čitatelia, v tejto veci podobní, tak možno nám je cesta transformácie prístupu k nášmu pocitu hladu dobrým spôsobom, ako sa posunúť vpred.

A k tomu si píšem do výpočtového programu, koľko kJ papám denne. Snažím sa do maximálne 7 tisíc. Posledné 2 dni mi to vychádza, a to aj vďaka sugescii, že hlad je môj kamarát a že mi je akože prospešný. Laughing Keď prídu prvé výsledky, tak znovu napíšem. drunken

Pozdravujem. Smile
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 21 december 2012 - 11:30

Ľudkovia, hlásim sa s prvými výsledkami, dosiahnutými tým postupom opísaným o príspevok vyššie. jumping

Schudol som medzi 0,4 až 0,8 kg. Vždy sa vážim ráno po zobudení po vycikaní pred raňajkami, takže by to mali byť hodnoty hodnoverné. Myslím, že by to mohlo byť aj viac, ale dva dni som nebol na veľkom wecku, tak aj to ovplyvňuje hmotnosť. Yes

Mal som 98,6 kg. Dnes ráno, keď som vstával k doktorovi na injekciu, som mal 97,8 kg. Prvý raz od zakúpenia tejto novej modernej váhy v októbri 2012 mám menej ako 98 kg. Som nadšený. Samozrejme na tele to nie je nijak vidieť. Ale vhodné je spomenúť, že keď som sa prvý raz postavil na novú váhu v októbri a s hrôzou som zistil, že vôbec nemám 95 kg, ale že ma staré váhy zavádzali a klamali, tak som mal v skutočnosti 99,6 kg. Od októbra je to teda čistý pokles 1,8 kg. To je veľmi pomalé poklesnutie, ale tá pomalosť je spôsobená tým, že sa nevenujem chudnutiu neustále, ale robím pauzy, kedy upadnem do prežierania. scared

Trebárs v sobotu minulý víkend som začal s tými sugesciami, že hlad mi je prospešný, aby som mohol jesť iba každé tri hodiny a nie viac ráz a zmestil sa zároveň do 7500 až 8000 kJ. V sobotu aj v nedeľu som to dodržal úspešne. V pondelok som si už dovolil zobanie plus mastné pagáče, ktoré sú kalorickými bombami. V utorok obrovské zlyhanie - mcdonald a čína a ďalšie dodatky. V stredu návrat k sugesciám a sebakontrole - úspešne som sa zmestil do 8200 kJ. Včera vo štvrtok opäť úspech, hoci som to prešvihol dohromady až na 8500 kJ, no to bolo kvôli výdatnejšiemu obedu a volským okám na raňajky. A dnes v piatok sa opäť držím, vyzerá to veľmi dobre, zdá sa, že opäť bude úspešný deň. Len akurát je mojím cieľom postupne sa dostať na úroveň zdravých 7000 kJ. To by malo môjmu organizmu stačiť, hoci je to ťažké dosiahnuť, lebo hoci sa vyhýbam extrémnym tukom a cukrom, diétnu kuchyňu zrovna nepapám, lebo musím jesť, čo mama navarí. cyclops Ale k jej blahu treba povedať, že sa snaží obmedzovať olej, mastnotu, nepoužíva smotany a dáva minimálne množstvo zátrepky a zásmažky, vlastne temer vôbec. Robí taký kompromis, že musí kŕmiť hladného tata, ktorý potrebuje poriadnu normálnu slovenskú kuchyňu, a tým, že kŕmi aj mňa, ktorý zas chce obmedzovať kilojouly. Myslím, že sa jej to darí dobre. Applause

Opäť sa Vám prihlásim v tejto téme, keď budem mať ďalšie výsledky. Wink

Všetko dobré.
S pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 22 december 2012 - 10:26

Opäť hlásim pokles gramov. Tento raz opadlo zo mňa ďalších 300 gramov. Myslím, že je to spôsobené nielen pokračujúcim režimom sugescií, ale aj tým, že som bol konečne na veľkom wecku.

Za týždeň teda ide o pokles 1,1 kg, čo je aj podľa lekárov normálne a zdravé. Super. jumping

sobota 15.12. 2012 – 98,6 kg
streda 19.12. 2012 – 98,2 kg
piatok 21.12. 2012 – 97,8 kg
sobota 22.12. 2012 – 97,5 kg

S pozdravom
Matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Letra So 22 december 2012 - 11:46

Ahojky.....

tak ja som na tom váhovo biedne, ale za posledný týždeň behačiek a naháňačiek okolo darčekov, kilo zišlo dole...:-)

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 26 december 2012 - 11:30

Gratulujem, Letra, ku kilečku dole. it is perfect

----------

Ja som si urobil pomerne úmyselne na Štedrý deň a na sviatok Narodenia Pána hody. To znamená, že som sa tak trochu prežieral. Mal som za deň viac vyprážaných filé s kapustnicou, vyprážaný rezeň s majonézovým zemiakovým šalátom, kopec koláčov a zákuskov, arašidy a medové oplátky. Proste fakt tisíce a tisíce kilojoulov. Nemohlo sa to neprejaviť, takže namiesto predvianočných 97,5 kg mám teraz až 98,6 kg. I disagree


sobota 15.12. 2012 – 98,6 kg
streda 19.12. 2012 – 98,2 kg
piatok 21.12. 2012 – 97,8 kg
sobota 22.12. 2012 – 97,5 kg
pondelok 24.12. 2012 – 98,5 kg
utorok 25.12. 2012 – 98,8 kg
streda 26.12. 2012 – 98,6 kg

Dnes považujem hody za skončené, aspoň vo svojom vlastnom prípade. Takže už zase zapisujem do výpočtového programíku, čo papám. A dávam pozor, aby som nejedol kopec tukov a cukrov, plus veľa pil, plus zmestil sa do 7 tisíc kJ. Opäť chcem nabehnúť na pôvodnú predvianočnú atmosféru chudnutia. Celkom sa to dobre rozbehlo, kilo som dal vtedy dole, tak verím, že to znovu rozbehnem. jumping A hodlám sa zastaviť až na 80 kg. Yes Pretty good

S pozdravom
Matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 91 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 51 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore