Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 5 z 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 11 február 2024 - 15:16

Matej napísal:Ahojte, priatelia.

Môj mentálny program z detstva je skrátka takýto, ako mi to hovoria múdre knihy, a môj antiprogram voči tomuto programu je zvolávať na seba, že som hoden lásky.

S úctou
matej
Rain 5

Ahoj @Matej

Skús i prehodiť pojmy! Program nie si ty, ale antiProgram!

Program je všetko od ID, eGa, superEga, dušu, myseľ, emočné telo bolesti, skutky, činy, potreby, postoje a pozície, správanie a chovanie, či reagovanie.

antiProgram je tak Bytie a neBytie, neTelo, neMyseľ, ani duša a ani duch, ale oboje zároveň, splynuté v jedno neTelo, je tak transformované eGo na alterEgo.

antiprogram v mojom pomíjaní je vlastne odAutomatika, transformátor v podobe podvedomej mysle a tá v podobe jaskyne či dielni, ktorá premieňa všetko negatívné, pesimistické, staré, známe, isté, bezpečné, temné a spútane na nové, neZnáme, neIsté, neBezpečné, svetlé a slobodné...

Možno som ťa nePochopil, ale pravá podstasta ja, či pravou prirodzenosťou je ten antiProgram. Vypestuješ si ho len mentálnými cvičeniami typu meditácií a kontemplácií, či mindFulness... Pravidelné cvičenia menia myseľ. Ja dnes už nemeditujem a pod. aktívne, ale pasívne, čo znamená počas dňa, ak si vedomie vyžaduje uvedomenie v prítomnom okamihu.

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 169
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Prosba o účasť vo výzkume

Odoslať  LubinoChvala Ne 11 február 2024 - 15:42

Srdečně zdravím.

Nehci spamovat tohle fórum, ale hledáme lidi, kteří si prošli psychoterapii pro online výzkum.

Rád bych vás pozval na účast v online výzkumu pozitivních a negativních účinků psychoterapie:
Docházel/a jste během posledních 3 let (nebo stále docházíte) na psychoterapii? Vyplňte prosím náš dotazník (cca 20 minut) a přispějte tak ke zkvalitnění psychoterapeutických služeb v ČR.
- Chceme porozumět, jak účinky terapie souvisejí s osobností klientů
- Účastnit se mohou obyvatelé ČR starší 18 let
- Výzkum provádí Centrum pro výzkum psychoterapie (Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity)
Link na výzkum:
[https://masaryk.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_ePA3eFH4kuCdza6?fbclid=IwAR2NrQauW5iQ0Vhqy6WyoVl-ticKNunQCizIX9O6Cai1hSf7olLqtvxuNi4](https://masaryk.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_ePA3eFH4kuCdza6?fbclid=IwAR2NrQauW5iQ0Vhqy6WyoVl-ticKNunQCizIX9O6Cai1hSf7olLqtvxuNi4)
LubinoChvala
LubinoChvala
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 11.02.2024

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 11 február 2024 - 15:45

Tak ked sa mozu zucastnit len obyvatelia CR, to moze len Motylek
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 11 február 2024 - 15:56

Ahojte moji mili, trochu napisem aj ja, aj ked nemam vela nove. U mna su dni jeden ako druhy, vzdy sa tesim na vikend a ten potom rychlo ubehne. Mam kolegynu ktora robi to iste co ja, teraz ma dovolenku ale v utorok uz pride. Doteraz bolo dost roboty pre nas obe, ale teraz je jej menej, tak som zvedava co s tym porobia. Od stvrtku mam bolesti v hrdle, vo stvrtok som sa aj horsie citila, ale uz je to lepsie. Trocha aj kasel. Beriem na to Ibuprofen ktory vzdy tie bolesti zlepsi. Do roboty chodim. Dufam, ze zajtra to uz bude lepsie. Je teraz vela chripky, aj par mojich kolegov je chorych. Co sa psychiky tyka je to vcelku dobre, som stabilizovana. Len v piatok som nemohla spat celu noc, neviem preco, nebola som unavena a nevedela zaspat. Potom som zaspala az rano a nespala dlho. Zato zo vcera na dnes som spala az prilis dlho, do dvanastej. Uvidime, co bude dalej. Zatial tolko odo mna. Najblizsiu dovolenku mam az v maji, tyzden, to pride priatel ku mne. Dovtedy to musim nejak vydrzat. Nerada chodim do prace a nebavi ma to tam. Majte sa pekne, vela zdravia zelam.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 11 február 2024 - 15:59

Catherin4 napísal:Len v piatok som nemohla spat celu noc, neviem preco, nebola som unavena a nevedela zaspat. Potom som zaspala az rano a nespala dlho. Zato zo vcera na dnes som spala az prilis dlho, do dvanastej.

Odkedy mi pichajú Abilify (Aripiprazol), mám tiež rozhodený spánok, prehodený režim, väčšinou teraz "robím" v noci a cez deň viac či menej pospím, tak neviem, či to nebude aj liekom Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 11 február 2024 - 16:05

[quote="EnaXnaY"] Ja tiez beriem Apriprazol. Mozno to je aj tym. Tieto stavy obcas mam ale nastastie nie casto. Ale uz sa stalo, ze som kvoli tomu nemohla ist do roboty a dala som sa vypisat. Psychiater ma vtedy vypisal rovno na dva tyzdne. A stalo sa mi aj, ze som nespala celu noc a potom ani cez den a nebola som unavena. Aripiprazol mi najnovsie znizuje z 10 mg na 5 tak snad to pomoze.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 11 február 2024 - 16:08

Catherin4 napísal:Ja tiez beriem Apriprazol. Mozno to je aj tym. Tieto stavy obcas mam ale nastastie nie casto. Ale uz sa stalo, ze som kvoli tomu nemohla ist do roboty a dala som sa vypisat. Psychiater ma vtedy vypisal rovno na dva tyzdne. A stalo sa mi aj, ze som nespala celu noc a potom ani cez den a nebola som unavena. Aripiprazol mi najnovsie znizuje z 10 mg na 5 tak snad to pomoze.

Áno, preto som to napísal, lebo som si všimol tvoje lieky v profile Wink A poznám ešte jedného človeka, ktorý to má takto na Aripiprazole Wink

Tak už je to podozrivé Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ne 11 február 2024 - 19:46

Catherin4 napísal:Tak ked sa mozu zucastnit len obyvatelia CR, to moze len Motylek

Já už jsem se účastnila. Ještě je tu nějaký muž z ČR, ale přezdívku si nepamatuju, jen si pamatuju, že 20 let pije alkohol... tak možná  @Sweetheart bude vědět, kdo to je. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Po 12 február 2024 - 10:48

Motylek, neviem 😀 nepamatam si teraz. A ja som si minule dal aripiprazol vecer, som myslel, ze ma slak trafi v noci, som nemohol spat. Som chcel vyskusat si ho dat na noc, namiesto olanzapinu. Tak som si dal este aj olanzapin potom, to neviem ci som dobre urobil.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 12 február 2024 - 13:13

@Sweetheart
Častým nežiaducim účinkom aripiprazolu je nespavosť, preto by sa mal užívať ráno/dopoludnia. Niektorí si dokonca pochvaľujú aj jeho "stimulačné" účinky. Na rozdiel od iných AP (napr. olanzapín), nemá výrazné antihistamínové účinky - teda nevyvoláva únavu až spánok. Je to pokrok v liečbe pre psychotikov, ktorí nechcú prespať 3/4 dňa 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Po 12 február 2024 - 17:25

No ja som mal olanzapin aj na den 10 mg a vecer 10mg, to som bol vypnuty uplne. Potom mi to zmenil a olanzapin mam 5mg na noc a na den aripiprazol. A to celkom v pohode takto. Ale aripiprazol na vecer by som nemohol mat. Ale na anglickych forach volaktori pisali, ze si davaju aripiprazol vecer, lebo ze ich to tlmi, ked si daju rano. Tak asi ako kto. Ale viem, ze je aktivizujuci
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Po 12 február 2024 - 17:45

@Sweetheart
Áno, ak ti to takto vyhovuje, tak fajn.
A presne, každý je iný, napríklad niekto musí užiť Alventu (stimulujúce AD) výlučne ráno, napríklad pri dávke 75 mg. Ja som časom nemal však problém spať pri večernej dávke 150 mg.
Napríklad je to zaujímavé pri paroxetíne, ktorý je takisto stimulujúce AD vo vyšších dávkach a mnohí ho užívajú ráno, no sú celý deň unavení a paradoxne večer nemôžu zaspať (vtedy až totiž dosahuje údajne najvyššiu hladinu v krvi). A mnohí zistili, že pri užití večer sa vyspia, no a ráno sú plní života.
Každý je individuálny 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore