Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 4 z 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 9 február 2024 - 15:30

@janka,janka
Lamotrigin (Medotrigin) sa používa na liečbu epilepsie a na predchádzanie depresívnych fáz pri bipolárnej afektívnej poruche - teda stabilizátor nálady. Mimo indikácie i na ďalšie dg.
Čo sa týka poruchy pozornosti a poruchy pozornosti s hyperaktivitou, tak to je na psychodiagnostické testy u klinického psychológa a dôkladné zváženie psychiatra (spúšťa sa aktívne v detstve či ranej dospelosti).
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Pi 9 február 2024 - 16:09

Ahojte, ja som bol dnes po prvý krát u novej doktorky, ktorá ordinuje tu kde teraz bývam. Trochu som sa bál aká bude, ale bola fajn. Vyšetrila ma, predpísala mi lieky. Tak teraz dúfam že s ich pomocou sa mi podarí vyliečiť. Budúci týždeň by som chcel pokračovať v posilňovaní, tak dúfam že sa mi tej choroby podarí zbaviť.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 9 február 2024 - 16:12

Juraj napísal:Ahojte, ja som bol dnes po prvý krát u novej doktorky, ktorá ordinuje tu kde teraz bývam. Trochu som sa bál aká bude, ale bola fajn. Vyšetrila ma, predpísala mi lieky. Tak teraz dúfam že s ich pomocou sa mi podarí vyliečiť. Budúci týždeň by som chcel pokračovať v posilňovaní, tak dúfam že sa mi tej choroby podarí zbaviť.

Držím palec Wink Cesta existuje Wink

A tam kde neexistuje, tam pánBožko nakreslí novú Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Juraj, Jaro123444, motylek, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 9 február 2024 - 16:42

@Enaxnay toto dúfam aj a verím, lebo už nič iné mi neostáva, tak spolieham sa len na zázrak a pánbožka už že niečo vymyslí keď už inde neni pomoc
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 420
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 9 február 2024 - 16:45

Jaro123444 napísal:@Enaxnay toto dúfam aj a verím, lebo už nič iné mi neostáva, tak spolieham sa len na zázrak a pánbožka už že niečo vymyslí keď už inde neni pomoc

Viem, že to takto ide Wink Len neviem či na počkanie, lusknutím prsta Wink

Ja som musel na zázrak čakať 17 rokov, takže odporúčam trpezlivosť Wink

Je to cesta a na tej ceste sa treba veľa učiť, preto to trvá aj dlhšie Wink

Prajem veľa síl Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 9 február 2024 - 16:58

Ďakujem Enax, ja čakám zatiaľ rok a už by som bol popravde aj rád keby príde niečo, 17 rokov je veľmi dlhá doba a nie hoci kto to toľko vydrží, treba veľké sebazaprenie ale tak všetko zas závisí od toho o aký problém ide a ako to berieme a čo nám to spôsobuje
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 420
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 9 február 2024 - 17:00

Jaro123444 napísal:Ďakujem Enax, ja čakám zatiaľ rok a už by som bol popravde aj rád keby príde niečo, 17 rokov je veľmi dlhá doba a nie hoci kto to toľko vydrží, treba veľké sebazaprenie ale tak všetko zas závisí od toho o aký problém ide a ako to berieme a čo nám to spôsobuje

Presne tak, závisí prípad od prípadu, možno to vyriešiš už zajtra a možno až v ďalšom živote Wink

Ale podstatné je nevzdávať sa (až na momenty, kedy sa vzdať treba) Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Saladin, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 9 február 2024 - 17:36

Jaro123444 napísal:Ďakujem Enax, ja čakám zatiaľ rok a už by som bol popravde aj rád keby príde niečo, 17 rokov je veľmi dlhá doba a nie hoci kto to toľko vydrží, treba veľké sebazaprenie ale tak všetko zas závisí od toho o aký problém ide a ako to berieme a čo nám to spôsobuje

Toto som kedysi napísal, možno pomôže Wink

"Je presvedčený o tom, že veľmi veľký úžitok mu priniesli všetky i tie negatívne veci čo sa mu v živote prihodili. Nie pre to, že by bol nejaký sado-maso Wink Ale preto, že ak človek chce, má chuť, silu, či vôľu aby sa zamyslel, poučil, aby sa uvedomil, tak práve z takýchto negatívnych skúseností sa dá získať najviac. A ak sa človek naučí čerpať z nich, stáva sa odolnejší a to spôsobí, že jednak v budúcnosti dokáže problémy prekonávať ľahšie a na druhej strane sa vyvíja a rastie ako osobnosť. Na tretej strane. Ak by človek bol iba šťastný (ak by bol iba v pozitívnom sektore) možno by ani nespoznal, že sa v ňom nachádza. Keby nepoznal aj tienistú stránku života, dokázal by sa tešiť z tých svetlých okamihov? A kto vie = takýto jednotvárny život by bol možno až príliš nudný. Život je boj a hovorí sa : Čo ťa "nezabije", to ťa posilní (samozrejme ak chceš) a to je to co tím chtěl básník říci" Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Patty_Pillow, Saladin, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Pi 9 február 2024 - 19:38

Janka, ja mam tiez lamotrigin rano a vecer.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 10 február 2024 - 17:54

Mna zas raple chytili dneska 😂 Uz som v Esplanade. Taky vedla sedi, jak pachne, fuj, jak keby sa nekupal dva tyzdne, este dobre, ze vonavku nosim so sebou, som to tu navonavkoval 😀 Ale to je kupelny host urcite, to co v bazene nebol ani, ci co, ked takto smrdi 😀 Sak to citim az pri druhy stol oproti nemu. A Janka, co sa ti nelubi na tom lamotrigine? Ja to uzivam, ale neviem ani pozitivne povedat, ani negativne. Ale asi mi to pomaha, neviem. No olanzapin citim, ked si nedam. Ale mavam aj tak psychoticke stavy. A Jaro, ty mas 23.1 diagnozu? To mam aj ja. Oni davaju na prvy raz tuto diagnozu, ked ti dlhsie trvaju symptomy, davaju schizofreniu, som sa pytal na to. Inak, asi az moc som to tu navonavkoval, az ma huba stipe 😂 Ale ako moze takto smrdet 😀 Este volakeho dedka v krcme pochopim, ale v stvorhviezdickovom hoteli, aby smrdel takto volakto 😂 Sak uz to tu prevonalo tou vonavkou 😂 Az ma v hube stipe, jak som to tu navonal 😀
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej Ne 11 február 2024 - 11:30

Ahojte, priatelia.

Hneď na úvod Vám chcem poďakovať za všetky reakcie a mnoho povzbudení, ktoré ste mi v nich adresovali po mojom poslednom príspevku. Ďakujem Vám. giving a hug Dojatie

Čo sa týka toho, ako sa mám v súčasnosti, tak uplynulé obdobie sa mi vyznačovalo do značnej miery pasivitou. Aj som si plánoval, že po tom hektickom januári by som si aspoň určitý štandard "výkonu" ponechal aj do budúcna, ale je očividné, že sa mi to nepodarilo. Skrátka, ako som mal zrazu dovolené vydýchnuť, tak som okamžite zlemravel. A ten štýl, že prísť domov po práci a nastúpiť na ďalšiu šichtu minimálne do jednej v noci vo veci školy, sa mi skrátka už nepodaril udržať. Viem, že sa nemôžem hrať na robota, takže sa vo mne proste presadzuje tá základná ľudská potreba po odpočinku a relaxe. Vlastne to chápem, hoci niečo vnútri vo mne by strašne chcelo dosahovať neviem-aké supervýkony.

Uvedomujem si však už dávno, že to súvisí s mojím nedostatočným pocitom vlastnej hodnoty a so snahou ospravedlniť vlastnú existenciu a vyžobroniť si od iných ľudí uznanie alebo skôr, povedzme, vo všeobecnosti lásku. Môj mentálny program z detstva je skrátka takýto, ako mi to hovoria múdre knihy, a môj antiprogram voči tomuto programu je zvolávať na seba, že som hoden lásky. Vlastne to na sebe už vidím dosť jasne, som si sám sebe vo svojich motívoch vcelku priehľadný. Psychológ prof. Rohr hovorí, že antiprogram, ktorým podvedome riešime náš mentálny program, musíme skrátka eliminovať, lebo on nikdy nedokáže pôvodný problém vyriešiť. Napr. v prípade môjho programu nikdy nedosiahnem stav, že by som takýmto proti-správaním dosiahol bod, že už budem úprimne veriť, že som hoden lásky a že som rovnako hoden existencie, ako všetci ostatní. Mohli by ma (a ľudí, ktorí majú podobný program) chváliť, uznávať, velebiť od rána do večera za supervýkony a prínosy, nikdy to nebude dosť na to, aby ten človek vnútri uveril, že má dostatočnú hodnotu. Proste antiprogram je chybný spôsob reagovania na program. Trochu ma však zosmutňuje, že Rohr hovorí, že jediné, čo sa dá robiť, je, po prvé, vzdať sa svojho antiprogramu (obzvlášť ak je už deštruktívny, napr. že sa ide človek upracovať k smrti...), a, po druhé, priviesť na svetlo svojho vedomia všetky motívy vychádzajúce zo svojho pôvodného programu. Teda vlastne vidieť sa, uvedomovať sa, rozumieť sám sebe svojím motívom a potrebám. A v konečnom dôsledku uvedomiť si svoju moc nekonať v zmysle deštruktívnych tendencií, ku ktorým ho jeho program z detstva prirodzene vedie (a žiaľ, do smrti bude viesť). Je to trochu pesimistické, že sa z toho nedá nadobro vyliečiť, ale zároveň optimistické, že človek aspoň pochopí, kedy už koná deštruktívne a že to môže ovládať.

Včera som mal dosť zlý deň, ziaľ,... ale opäť to vlastne súviselo s vyššie spomínaným. Zronený Skrátka narazil som na svoje limity - lebo mali sme modelovanie v Matlabe a popritom sme riešili na papieri rôzne tzv. Laplaceove transformácie, rovnice a tak. Bolo teda dosť matematiky. A ak to poviem rovno, tak skrátka nevedel som to riešiť. Bez prípravy neviem v matematike veci. V prvom ročníku som síce mal zo základov vyššej matematiky áčko, ale to som vtedy mal naozaj dôkladnú prípravu, som si veľa doma rátal a učil sa tomu rozumieť. A viem, že som tomu schopný rozumieť. Ale pokiaľ nemám vopred prípravu, tak z luftu len čisto na základe logična mi to proste nejde. Jednoducho asi je tam nejaký limit v mojej hlave vo veci IQ, že už ďalej kognitívne nesiaham. Videl som, že spolužiaci na tabuli riešili príklady vcelku úspešne a ja som mal prázdny papier. Nejako som sa rozcitlivel a cestou domov som slzil. Prišlo mi seba samého ľúto, že som sprostý. Rozumovo som si vravel, že "matej, prečo by to malo byť zlé, že nie si súci na matematiku? v programovaní sa ti predsa darí dobre, aj v iných oblastiach si na tom dosť dobre v schopnostiach, tak si súci na tieto. A to že nie si súci na úplne všetko, napr. na matematiku nie, tak čo je na tom vlastne zlé?" Rozumovo viem, že nie je na tom zlé nič. Je to úplne v poriadku. Nenarodil som sa na samostatnú prácu v matematike, ale môžem byť v mnohom užitočný vo všeličom inom, napr. v programovaní. Čiže na úrovni rozumu chápem od začiatku, že je to celé ok. Ale ten pocit... ten vnútorný pocit, ktorý žije asi z nejakých nevyslovených predpokladov a očakávaní, že by "som mal vedieť matematiku, lebo že inak som príliš hlúpy" (čo vlastne na nižšej úrovni sa dá preložiť ako: "lebo inak nie som hoden lásky/existencie/priznania hodnoty"), tak ten pocit, ten bol veľmi silný a nedarilo sa mi ho rozumovým dohováraním oslabiť. Preto sa ma zmocnila sebaľútosť a zvyšok soboty som mal otrávený, ležiac pasívne na gauči... Je to zvláštne, že človek môže rozumovo niečo tvrdiť, ale pocit je silnejší. Ako sa hovorí v psychológii: Keď sa postavia proti sebe rozum a pocity, tak vždy majú pocity navrch. Pocity sú slon a rozum je jazdec na slonovi, ktorý ho má usmerňovať. Ale keď slon začne vystrájať a ísť si svojou vlastnou cestou, jazdec má len veľmi malé možnosti ho ukorigovať... Bezradný

Fú, nejako som to tu ani neplánoval zahltiť úvahami. Ospravedlňujem sa. Ale som Vám vďačný, že som sa mohol vypísať. Ďakujem Vám, ak ste si to prečítali až sem. giving a hug

Prajem Vám všetko dobré, kamarátky a kamaráti, nech sa Vám darí. Vitaj

S úctou
matej
Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 11 február 2024 - 11:58

Matej napísal:Ahojte, priatelia.

Ahoj @Matej,

V mnohom ti rozumiem, v mnohom som podobný Wink

Tiež som dosť dlhú dobu hľadal uznanie za všetko, čo robím, ale neviem či to je anti-program, jednoducho, ak robíš poctivo a sú za tebou nejaké výsledky, tak by si to ocenenie mal dostať Wink Podľa mňa je somarina porekadlo, že "dobré sa chváli samo" Wink Ak človek robí jak pako a nedostáva sa mu pozitívnej spätnej väzby, tak mu klesá motivácia až nakoniec sa na to vyprdne Wink Takže, idem ťa teraz pochváliť za tvoje úsilie, vidím sa v tebe akoby otec v synovi (z pohľadu programátora ideš po takej ceste ako ja som šiel) Wink

Čo sa týka matematiky, mne sa tiež zdalo, že museli mi to vysvetliť, ukázať postupy a až potom som vedel Wink Uvedomil som si to, keď som riešil nejaké logické rébusy, sám od seba som asi na to nevedel dojsť, ale keď mi ukázali postup, tak som mal akoby ďalšiu možnosť do zbierky akoriešiť nejaké konkrétne úlohy Wink A tak si niekedy pripadám ako "umelá inteligencia", ktorú najrpv treba natrénovať na riešenie úloh a až potom je schopná ich riešiť Wink Keď si uvedomíš že tá AI je vlastne inšpirovaná tým ako funguje človek (najprv sa učí, až potom dáva výstupy), tak asi na tom nebude niečo zvláštne, asi tak človek funguje a všetko je v poriadku Wink A moc sa s tým netráp, všetci máme vlohy na niečo iné Wink Ak ti ide programovanie tak to rozvíjaj (to je tvoj talent) a zdokonaľuj, nemôžeme byť všetci matematici ani by sme nemali byť všetci programátori Wink

Tak teda veľa síl do ďalšieho "boja" Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 4 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Juraj, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 43 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 43  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore