Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 3 z 28 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ut 6 február 2024 - 18:52

Syn byl dnes poprvé ve škole po operaci.
Jakmile se vrátil, prohlédla jsem mu ránu a strup drží!
I se cítí dobře.
Vypadá to, že se zatím všechno daří dobře. it is perfect
Mně je teda poslední dny psychicky špatně každé dopoledne, ale to není tak podstatné...
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj St 7 február 2024 - 12:28

Ja som od nedele chorý. Mám zapálené hrdlo a cítim sa zoslabnutý. Najhoršie je že je mi zle aj psychicky. Mal som hrozné psychotické stavy. Ako keby som bol v delíriu. Niekedy mám takéto stavy aj keď som zdravý, rozprával som o nich mojej psychiatričke a tá ma veľmi sklamala, lebo absolútne nechápala čo mi je. Povedala mi že keď to príde, nech na to nemyslím. To je ako keby ste človeku ktorý sa dostane do delíria, alebo ktorý sa otrávi durmanom povedali nech na to nemyslí.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 7 február 2024 - 13:34

@Juraj
Ahoj, to ma mrzí. Máš aj horúčku? Vtedy sa zvykne človeku rapídne zhoršiť stav (u mňa hlavne pri kovide tak bolo).
Rade tvojej psychiatričky absolútne teda
nerozumiem... Ak ti teda nevie pomôcť ona, tak ísť po radu na najbližšiu ústavnú pohotovostnú službu v rámci nemocnice - príjmová a konziliárna psychiatrická ambulancia. Vedia poradiť, podať injekciu či liek s odporúčaním na druhý deň hlásiť sa u psychiatra. A nesmie ťa už potom odbiť!
X-krát som tak už bol, keď mi moja bývalá psychiatrička nepomohla alebo už neordinovala.
Skoré uzdravenie hlavne!
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 204
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj St 7 február 2024 - 13:48

@Lucas, neviem či som mal teplotu, nemeral som si ju. V nedeľu som ju možno mal zvýšenú, lebo som mal aj zimnicu. A ten stav ktorý som vtedy mal, to bol horor. Trvalo to celý večer a hrozne ma to vyčerpávalo. Zle mi bolo aj v pondelok a utorok, aj keď menej. Zaujímavé že keď mám tieto stavy, tak som ako keby omámený, mám zmenené vnímanie času, užijem lieky a o pol hodinu si nepamätám či som ich užil alebo nie.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas St 7 február 2024 - 14:01

@Juraj
No ak si mal zimnicu, dovolím si tvrdiť, že isto bola zvýšená - často pri horúčke k nej dochádza.
Inak aj "zdraví" ľudia majú podobné stavy pri chorobe (obzvlášť chrípka, kovid, bakteriálne zápaly) - že si neraz nepamätajú, či užili lieky proti bolesti, ATB - lebo telo využíva všetky sily a energiu na boj imunitného systému s infekciou...
Ja zas vtedy viac pociťujem veľmi nepríjemné vnútorné napätie, chvenie končatín a hnev.
Ale ak by sa podobná epizóda zopakovala, isto treba konzultovať s lekárom. Hlavne pri horúčkovitých stavoch sú všeobecne stavy zmätenosti, pri kovid infekte to môže byť aj príznak nedostatočného okysličenia mozgu (preto sa vtedy meria saturácia kyslíka v krvi - SpO2, ten tzv. štipec na prst - pulzný oxymeter).
A tu je presne to vidieť, ako je psychika prepojená s telesnými problémami...
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 204
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Juraj, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  janka,janka St 7 február 2024 - 21:59

Tie lieky sa mi to stava denne ze nie som si ista ci som ich zobrala. Prajem skore uzdravenie.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Matej, Juraj, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 8 február 2024 - 13:16

@janka,janka
Inak na to zabúdanie je ľahká pomoc - týždenný dávkovač s tromi priehradkami liekov ráno - obed - večer je super vecička za pár €, no a človek má pekne prehľad, či liek užil alebo nie 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 204
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Št 8 február 2024 - 14:10

A ještě určitě existují i u vás aplikace do mobilu na hlídání braní léků. Já jednu takovou aplikaci mám a ta mě upozorňuje vždy, kdy si mám dát léky. Od té doby se mi stane jen výjimečně, že bych zapomněla si vzít léky.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Št 8 február 2024 - 19:25

Ahojte kamaráti, kamarátky, tak napíšem trochu aj ja...
Čo mám nové? asi všetko po starom žiaľ. V nedeľu som sa prekonal a boli sme s rodičmi a rodinnými známymi v Česku na Morave v nejakom aqaparku sa kúpať, som rád, že som to zvládol celý deň. Lepšie ako keby doma sedieť, nemal som teda na výber a musel som ísť lebo mi lístok kúpili. Trošku som sa aj nasmial, asi prvý krát v živote som bol nahý pred ostatnými, totižto boli sme v saunách kde sa chodí nahý, celkom som sa aj hanbil ale bolo to aj vtipné.
Pred tým som bol ešte u doktorky v piatok u starej ku ktorej chodím, pridala mi ďalší liek, už mám dvoje antipsychotiká a dvoje antidepresíva, totižto pridala mi ešte Sertralin ale neužívam ho. Myslím, že trojkombinácia liekov stačí a štvorkombinácia by bol už koniec, dosť čo som osprostený z týchto troch. Inak mi bolo vždy najlepšie bez liekov ako som sa vyjadril už dávnejšie, tak neviem ani načo ich beriem.
Ďalšia novinka je, že ešte idem k doktorovi, ktorému som chcel na gastro. Mám termín až 13.3 ale lepšie ako nič, keď si predstavím, že zas hadica do brucha už teraz mi je špatne ale nejak hádam prežijem, treba to riešiť a keď aj 100 krát pôjdem nevadí
Momentálne celé dni nič nerobím, čo neni dobre. Uvedomujem si to a mal by som s tým niečo spraviť, maximálne pomáham doma len čo treba rodičom. 14.2 idem na úrad, bojím sa, že ma niekde pošlú do roboty, zatiaľ nosím akože si hľadám robotu aj keď si nehľadám tak papier dám oraziť kde sa dá známym kade tade čo robia.
Zo sociálky mi zatiaľ neprišlo nič a už je to tam dlhé mesiace, nedávam tomu veľké šance lebo tam ide hlavne o tie nálezy. Mne skôr doktorka len zhodnotila negatívne schopnosť pracovať ale keby mi dá viacej času na rozhovor by tam bolo viac k tomu čo napísať a väčšie šance. Aj v nemocnici za tých pár dni mi tam napísali, že neviem fungovať teda a výsledok od psychologičky, že sa neviem prispôsobiť v sociálnom prostredí a neviem fungovať tiež. To jediné by mi mohlo pomôcť. Miera poklesu vykonávať zárobkovú činnosť je tuším po novom pri schizofrénii ľahké formy 20-35%, stredné ťažké 45-60% a ťažké 60 a viac%, čiže aby som dostal invalidný potrebujem aspoň 40%. Ak by ten posudkový doktor bol zhovievavý stačilo by mi niečo medzi ľahkou a strednou. Horšie je že v nemocnici mi napísali len akútne prechodné psychotické poruchy, čomu nechápem keď dostali jasne papier od doktorky, ktorá mi píše už schizofréniu a liečím sa dlhodobo.
Momentálne mám chorú aj mamu, neviem čo jej je ale nevládze nič, tak starám sa o tú.
Juraj tebe prajem skoré uzdravenie, teraz je niečo rozšírene v zime ale o chvíľu tu máme jar konečne a bude lepšie. Vymiznú aj choroby a budeme viac vonku a zdravší.
To je asi všetko čo som chcel spomenúť z noviniek, ďakujem každému kto si to prečíta až do konca a držím Vám všetkým palce nech Vám je čo najlepšie a ste čo najzdravší
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Matej, regina, dzuli08, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  janka,janka Pi 9 február 2024 - 14:27

Lucas napísal:@janka,janka
Inak na to zabúdanie je ľahká pomoc - týždenný dávkovač s tromi priehradkami liekov ráno - obed - večer je super vecička za pár €, no a človek má pekne prehľad, či liek užil alebo nie 😉
Ahoj Lucas, mám, ale nepomohlo, nezvladam to pouzivat. Aj tam som to poplietla, davam si na to uz pozor, pozeram podla plasterov. Aj tak neviem naco beriem medotrygin rano aj vecer tabletu velkú, beriete to niekto? Chcem si pytat lieky na add, nie adhd. Mate nejaku skusenost s tym? Dakujem. 
Motylek tesim sa, ze to dopadlo so synom dobre. Zvladla si to obdobie super, asi to bolo narocné pre Teba, tak ale uz je dobre. 
Jarko, však naozaj mas vela liekov, dvoje antidepresiva, teeda, a dvoje antipsychotika, fuu. Bojuj za seba a nehadz flintu do zita. Na vyšetrení hadicou som mala ten plyn rajský.  Laughing. Urad prace sa neboj, ked Ta poslu do prace povies na co sa liecis a bude. Cela sil do boja.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 9 február 2024 - 14:42

@janka,janka A co teda si nainstalovat do mobilu nějakou tu aplikaci na hlídání braní léků? Aplikace by tě vždy upozornila, že si máš vzít léky.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  janka,janka Pi 9 február 2024 - 15:19

motylek napísal: @janka,janka A c15:18:15o teda si nainstalovat do mobilu nějakou tu aplikaci na hlídání braní léků? Aplikace by tě vždy upozornila, že si máš vzít léky.
To je dobrý nápad, davam si zvonenia ked mam antibiotiká.
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 28 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore