Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako ste na tom fyzicky?

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Ne 1 máj 2016 - 7:33

Opäť som sa zobudil na bolesti. Totiž už dozrel čas sa Vám zveriť s mojím fyzickým problémom, ktorý ma trápi asi posledné 3 týždne. Myslím, že mám zápal čeľustno-sánkového kĺbu. Ide o mnou zistenú diagnózu, zatiaľ som si to nedal potvrdiť lekárom. Ale mám všetky základné príznaky:

- bolí ma sánka v bode ľavého kĺbu plus ľavé ucho, celá strana dolných zubov na ľavej strane, a to silno pri zívaní, pri jedení, žuvaní
- v sánke mi škrípe, praská
- bolí ma sánka pri tlaku zľava-doprava
- bolí ma sánka pri jej tlaku na podušku pri ležaní na boku
- vraj zo stresu mám silný zhryz, takže najmä v spánku silno zatínam zuby (škrípu)

Riešenie: podľa webu slovenskej stomatológie liečba spočíva v ukľudení kĺbu a dopriať mu priestor pre regeneráciu. Vo vážnych prípadoch sa robia invazívne zákroky, výplachy kĺbu od zrazenín, pablán, v najťažších prípadoch výmena za umelý čeľustný kĺb (finančne náročnejší než bedrový), obstreky. Medzi liekmi dominujú protiartritídové lieky (arthrostop), analgetiká, antibiotiká proti zápalu, teplé obklady, ďalej zubári robia zhryzové dlahy (násady na zuby), ktoré pacient v noci má nasadené, aby nezatínal v spánku zuby a neškrípal nimi (to som si stanovil ako cieľ si pre seba vybaviť, tiež chcem artritídový liek nejaký). Doporučenia lekárov: spať na chrbte bez podušky, sánku mať neustále vo voľnom závese svalstva, nezatínať pusu, mäkké jedlá, žiadne tvrdé a gumené jedlá, pri zívaní podložiť bradu päsťou (zabrániť otváraniu úst, koniec koncov aj teraz ich nedokážem otvoriť dokorán, lebo ma to strašne bolí).

Túto noc som spal viacmenej na chrbte. Je to pre mňa strašne neprirodzené, neustále odmala spím naboku. Snažil som mať voľnú sánku, medzeru medzi horným a dolným chrupom, čo mi vyvolávalo pri zaspávaní značné slinenie. V noci som sa viac ráz zobudil, že som naboku a že ma to bolí. Napokon som sa zobudil predčasne už o 6:30 s tým, že by som rád spal, ale musel by som zmeniť polohu, lebo "možnosti spánku pri tejto polohe ma už omrzeli". V podstate každú noc posledné týždne sa budím na bolesti. Najviac ma trápia bolesti pri jedení a pri zívaní. Inak bežne mimo týchto troch činností (jedenie, zívanie, spanie) ma to nebolieva.

Príčiny zápalu: ťažko povedať, často to býva stres a zatínanie i škrípanie zubov, niekedy trauma sánky, pukanie sánky, kedy došlo k neuvedomenému zakrvácaniu ložiska kĺbu. Možné následky pri neliečení: artróza, odhalenie kĺbu, fatálne mechanické porušenie, nutnosť výplachov či chirurgickej výmeny kĺbu.

Moje opatrenia:
- čoskoro ísť zubárke dať si diagnostikovať a dať si vyrobiť dlahu do úst
- menej stresu a zatínania zubov
- odteraz spím len na chrbte (je to síce menej kvalitný spánok pre mňa, ale čo už, bolesti ma nútia)
- menej zívania, mäkkšia strava, žiadne tvrdé stravy
- kúpim si niečo proti artritíde voľnopredajné
- zatiaľ žiadne analgetiká (upozorňujú, že tento zápal je na dlhé trate, takže hrozí závislosť od analgetík)

Hurá do boja. Smile
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Po 13 jún 2016 - 22:33

Zajtra sa objednám u zubárky na preventívku. Okrem zhodnotenia prípadných kazov a kameňa si dám posúdiť tú cystu v puse. Totiž na ďasne hore asi 1,5 cm od ložiska po vytrhnutom zube sa mi už asi 3/4 roka formuje akási cysta, polyp, či čo. Je silne okrúhla, jasne červená, okolie je silno červené a vytvára v úseku asi 2 cm divné tkanivo. Samotná hrudka je pomerne hlboko uložená, pod kožou sa dá s ňou "manipulovať", posúvať ju, brnkať ňou. Narúša mi stabilitu ukotvenia zuba, ktorý je asi 1,5 cm pod polypom. Hýbe sa mi kvôli tomu. Celkovo mi to sem-tam krváca, je zdrojom zápachu z úst, ktorý už rok riešim ústnymi mentolovými sprejmi. Zdá sa, že sa mi to tam začalo formovať po traumatickom vytrhnutí zuba, ktorý nešiel zubárke von, tak ho kliešťami lámala, trieštila, pričom sa strieštila aj horná čelusť, došlo k prerazeniu steny do nosnej dutiny, takže som asi 3 mesiace pri pití vylieval tekutinu nosom. Prechádzala mi tekutina z úst dovnútra nosa a z nosa von. Potom neskôr mi tam rástli zubné výrastky, kostné pozostatky. Tie vylúpla pred rokom, pričom práve vtedy som začal evidovať formujúcu sa hrudu v ďasne ako problematickú. Dnes je z nej už jasná červená cysta, alebo polyp, neviem presne.

Potrebujem to teda skonzultovať so zubárkou, že čo s tým, asi to bude treba chirurgicky vybrať.

Na jednej stránke ma vystrašili, lebo keď som hľadal fotografie a vysvetlenia tejto veci, tak ma to priviedlo až ku karcinómu ďasien. Pričom asi 5-mesačné problémy s bolesťami sánkových kĺbov, pocity knedlíku v oblasti lymfatických uzlín, bolesti v ušiach pri zívaní, to by podľa stránky svedčilo o prenikaní do ďalších častí lymfatickou a krvnou cestou v ústnej dutine a v príbuzných tkanivách. Samozrejme, nechcem vyznievať ako hypochonder - našiel som aj kopec takých vysvetlení, že ide o zápal, alebo stomatitídu, obyčajnú cystu, pupák, alebo benígny polyp.

Riešenie aj diagnostikovanie však nechám na zubárku alebo lekára, ktorého mi ona odporučí. Držme sa.
Zostávam optimista.
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Pi 14 október 2016 - 22:24

V terapii rúžovky som nasadil ďalšiu zbraň, a síce nočný regenerujúci hydratujúci krém od značky Nivea. Podľa zloženia a efektov sa líši od dennej verzie len tým, že neobsahuje UV-faktor, pričom na etikete píšu, že regeneruje začervenanú, podráždenú a citlivú pleť. Natieram sa touto Niveou vždy večer pred spaním už asi 5 dní a som zatiaľ veľmi spokojný. Zdá sa, že pri terapii "nočný krém - večer" a "Mixa BB krém - ráno" sa mi rosacea stáva významne podchytenou a zvládnutou. Myslím, že ten krém je lepší, než CC-krém od Mixy, ktorý sa chváli, že je priamo na flush. Nie som si ale úplne istý, mám doma aj CC, takže možno teraz cez víkend si poobede dám práve jeho, obzvlášť ak zohľadním, že si zajtra nebudem asi dávať BB, pretože je dosť možné, že budem celý deň doma.

Stav flush hodnotím na 2.
Stav nedokonalostí pleti, akné, čiernych bodiek, šupín, suchých pier, kruhov pod očami: 2-.

Embarassed I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej So 22 október 2016 - 9:15

Tento týždeň som každý večer "odlíčoval" BB-krém od Mixy micerálnou vodou od Garnier. Následne som si natieral na noc tvár nočným krémom od Nivey. A každé ráno si zase cápam na seba BB-krém od Mixy.

Táto terapia rúžovky mi, zdá sa, sadla veľmi dobre, nakoľko pociťujem reálne zlepšenie. Zdá sa, že aj tá Nivea významne lieči pokožku a mám pocit, že môj face je oveľa na tom lepšie. Ružovenie a červenanie je takto doménou skôr exteriéru, keď idem po vonku v chladnom vzduchu (environmentálny spúšťač) a ide oproti mne veľa ľudí (psychologický spúšťač).

Pokračujem v terapii, som zatiaľ s výsledkami veľmi spokojný. Cvik 1

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Št 5 január 2017 - 10:54

Dnes fyzicky bieda.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 How-th10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej So 7 január 2017 - 10:42

Po zložitej strede a najťažšom štvrtku sa mi v piatok nádcha začala zlepšovať. Teď v noci som už spal relatívne pokojne a mal som nos uvoľnený. Kašeľ je v dnešnú sobotu občasný, smrkanie je tiež redukované, nie je tu prítomné ustavičné tečenie ako trebárs vo štvrtok. Bolesť hlavy sa nemanifestuje už ani pri kašli. Pijem ešte teplé čajíčky s medom, užívam lieky (Stopangin, Muconasal Plus, CETEBE vitamín C, Indulona s nechtíkom lekárskym), plus jem ovocie a sem-tam sa babuším. Celkovo si však už udržujem v izbe nižšiu teplotu, než vo štvrtok. Vetrám oveľa častejšie, a to aj napriek mrazivému vzduchu tam vonku. Mojím súčasným cieľom je zabezpečiť, aby neboli rodičia infikovaní, snažil som sa o to už viacej dní. Predsa len majú zdravie oveľa viac podlomené než ja, a nádchový vírus by im mohol spôsobiť komplikácie. Dúfam pevne, že teda rodinka zostane zdravá. Naďalej však nejem z hrncov, nedýcham na nich, kýcham a kašlem len v izbe, pričom ihneď vetrám, znižujem všade vlhkosť. Umývam si ruky často, utieram po sebe umývadlo, točku, dokonca viacej dbám na hygienu záchodového prkínka. laughing Nerealizujú sa tiež žiadne vykecávačky v ich prítomnosti, trávim viacej času skôr v izbe. Rodičia prijímajú teď aj vo zvýšenej miere vitamín C.

Celkovo teda môžem zhodnotiť, že sa mi viróza zlepšuje. Kašlem však už týždeň, a to nie je dobré znamenie, lebo dr. Google mi na to odporúča už zajsť k lekárovi. Snáď sa to napokon dobre vyvinie a lekársky nález nebude potrebný. it is perfect Sestrička 2

Nakopeme tie nádchové rhinovírusy typu A aj B, aj C do zadku! shooting2 Askorbové kyseliny na ne! shooting3
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Po 9 január 2017 - 21:31

Dnes som bol na vyšetrení znamienka u kožnej, ktoré mi pred Vianocami krvácalo. Kožná vyvrátila moju myšlienku, že ide o rast znamienka v okolí keloidnej agresívnej jazvy. Jasnou rečou diagnostikovala, že celý ten vypuklý a špatný úvar je tvorený tkanivom jazvy, takže nie je tam prítomné žiadne znamienko. To, že ma to svrbieva a je to také vypuklé, na to predpísala Fucidin krém na predpis, pričom sám som si mal kúpiť za vlastné ešte aj gél Contractubex. V lekárni oboje mali, tak som platil dohromady niečo do 10 eur až. Vraj mi to pomôže, aby ten útvar spľasol a bol viac plochší vzhľadom na okolitú zdravú pokožku. To, že to krvácalo, to bolo moje rozškriabanie, pričom to, že to krvácalo tak dlho, tak to bolo spôsobené povahou toho jazvového tkaniva. Teraz to už nemám ani zalepené a je to pekne zahojené. Môžem to aj opaľovať. Takže ma upokojila, nie je v tom žiadny melanóm. Smile Na jar sa mám objednať znovu na kontrolu, či sa to vyvíja dobre.

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  CHINAMAN Št 12 január 2017 - 18:25

Dnes som si odbehol 6km, počasie super, bezvetrie. Išiel som behať s preliečenými pľuzgiermi, ktoré mi spôsobili nové tenisky konkrétne stielky v nich. V domnení, že sú botasky takpovediac rozbehané som sa vydal cestou pokrytou aj nepokrytou snehom - asfaltkou. No znova v polovici išlo od bolesti utrhnúť chodidlá a znova budú otlaky. Mizerné stielky )) ich vyhodím a dám si tam iné klasické, ešte to bude zaujímavé. Predsa len nohy má človek len jedny. Pekný večer Wink všetkým.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Št 2 marec 2017 - 0:03

V utorok som bol u zubárky. Primárnym motívom bola tá hrčka nad koreňom horného zuba a jemné pobolievanie na dotyk. Hneď mi aj spravila preventívnu prehliadku, pričom vyjadrila záujem prerobiť niektoré zuby, lebo sa jej vraj nepáčia, ako sú opravené. Staršia zubárka išla do dôchodku a teraz mám túto novú. Dole vpravo vraj mám podľa panoramatického rontgenu zle urobené kanáliky ešte z detstva a rysuje sa mi tam zápal, tak mi to pôjde robiť. Našla mi aj niekoľko kazov, väčšinou mi nachádzajú 1 až 2 kazy ročne, teraz mi našla viacej, aj sa hanbím povedať koľko. Každopádne zajtra idem zubárke znovu, vyhradila si na mňa v diári hodinku a že sa pokúsime stihnúť poopravovať čo najviac. Budú nutné aj biele plomby, lebo niektoré kazy sú povrchové na viditeľných miestach. Dohodli sme sa aj na injekciách, jedna stojí u nej 9 eur a ktovie koľko ich použije, takže som si nabalil peňaženku z našetrených rezerv, čo ma aj trošku mrzí, ale tak zuby sú všade drahé vo svete, možno na Kube ich robia zadarmo, ale inde vo svete je zubarina proste drahý špás pre pacienta. Koniec koncov, veľká časť zodpovednosti za kazy je aj na mojich pleciach, priznávam si to. Teším sa však, že sa to všetko porieši a že mi je zubárka ochotná všetko robiť pod injekciami. To je radosť tam sedieť, keď som napichaný. laughing Byť u zubára a netrpieť, to je niečo, na čo ešte dlho spomínam ako na veľkú vec. Príležitosť som mal napr. hneď v tento utorok. Zub pod tou hrčkou mi otvorila, prečistila oba kanáliky, išla veľmi hlboko, vytieklo kopec sajrajtu, mal som tam proste nález jak svet, veľa hnisu. Celé to prebehlo pod injekciou a mňa to čistenie kanálikov, ani vŕtanie ani trošku nebolelo. Ešte mi vravela, že keď injekcia vyprchá, že ma to môže asi 2 dni bolieť. Do práce som si preto vzal ibalginy, no neboli nutné, nič ma nebolelo ani potom. Teraz mi porobí pol pusy, všetko to napicháme a ja budem mať všetko opravené, šťastné, v istom zmysle zdravé, fungujúce. A bez bolesti!

V tejto súvislosti, keď mi zubárka vyjadrila návrh prerobiť dva už opravené zuby, tak rozmýšľam, že by som si v priebehu roka nechal odstrániť všetky amalgánové plomby z minulosti a nahradil ich bielymi. Vraj trošku slabšie držia, majú menšiu životnosť, ale páčili by sa mi. Síce ani teraz pri širokom úsmeve nie sú tie amalgánové vidieť, ale je to skôr pre moju všeradosť. Ale musí to byť postupne, asi zub za mesiac, lebo biela plomba u mojej stojí aj 30 eur plus 9 eur injekcia. Takže z finančných dôvodov musím ísť postupne. Táto moja mladá doktorka vyzerá, že by súhlasila. Má odvahu prerábať už raz urobené zuby, o tom ma už presvedčila, a navyše by to boli peniaze pre ňu ako zisk. Jedine, že by ma schladila, že to takto bez diagnózy a nálezu nie je poisťovňou dotované, takže by som musel platiť za zub viacej. To už by som do toho asi nešiel...  scared

Tak zajtra 9:30 sedím v kresle! Držme sa. giving a hug
jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej So 4 marec 2017 - 10:20

V štvrtok som bol teda opäť u zubárky. Spravila mi zadné horné 2 zuby vpravo. Strašne veľa vŕtala, aj hrubou vŕtačkou, išla hlboko, lebo dávala nielen preč kaz, ale vlastne mi odstraňovala komplet celú tamojšiu amalgánovú pôvodnú plombu. Resp. dve plomby, lebo 2 zuby. Takže spolu s opravením 2 kazov mi hneď aj prerobila tieto 2 zuby na biele plomby. Trvalo to asi trištvrte hodinku. scared Pýtal som si na začiatku injekciu, bolo mi vyhovené, a tak ma celý zákrok vôbec nebolel. Doktorka počas zákroku sama skonštatovala, že by som to "nedal" bez anestetika. Naozaj mám pocit, že by som trpel poriadne, no ako vravím, podarilo sa to vďaka injekcii úplne bezbolestne. Smile jumping To si na tej záležitosti najviac vážim. Smile

Platil som strašne veľkú sumu, lebo biele plomby na zadných zuboch nie sú dotované poisťovňou, tam dotuje poisťovňa len amalgány. Na predných zuboch, ktoré sú vidieť pri úsmeve, tak tam poisťovňa dotuje aj biele plomby. Teraz som objednaný niekedy koncom marca. Budeme pokračovať v ďalších opravách a v podstate aj prerábkach, lebo ak tam bude kaz v oblasti pôvodnej plomby, tak mám v pláne ju požiadať o prerábku na bielu, tak ako to urobila aj vo štvrtok.

Základom je však si umývať poriadne zuby a čistiť niťou. Niť používam často, vlastne každý deň, lebo mám niektoré medzizubné priestory trošku väčšie, asi 2 alebo 3, kde sa mi zachytáva potrava. To si musím často teda mechanicky niťou vyčisťovať, lebo inak sa mi to má tam tendenciu zakvasiť a zapáliť. Kefka mi to nevie dať preč.

Svoj boj v oblasti zubov teda okrem týchto prerábok a opráv orientujem na pravidelné čistenie. Ráno nikdy nemám problém, ale večer sa mi sem-tam stane, že zaspím bez prebehnutia pastou. Je to na hanbu, dúfam, že Vás to nepohorší, uvedomujem si to nie ako absenciu zdravého návyku, ale skôr vyslovene ako zlozvyk. Ale musím povedať jedným dychom, že situácia sa naozaj už posledné mesiace výrazne zlepšuje a večerov, kedy zaľahnem bez vyčistenia, je čoraz v bežnom týždni menej a menej. Je to niečo ako s tým Orfirilom, že som tiež zaľahoval bez večernej dávky, pravidelne. No a teraz si dávam na to dlhodobo pozor, a vskutku ho nevynechám. Toto čistenie je o tom istom, tiež si musím dať proste pozor. Nerád by som mal vo vyššom veku protézu, hoci obaja moji rodičia protézy majú, takže neviem, či to nie je dedičné. No chcem sa o zuby strašne starať, veľmi túžim po sviežom bielom úsmeve a sviežom dychu. Už som niekde v polke cesty za týmto cieľom, tak určite sa nejdem vzdať. Smelo vpred! Embarassed laughing

Všetko dobré a zdravým zubom a bezbolestnej zubarine zdar! Vitaj
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Št 23 marec 2017 - 21:30

Včera v stredu som bol znovu u zubárky. Spravila mi 2 kazy na predných zuboch hore trošku doľava, neviem aké číslovanie majú tie zuby. Kazy boli zozadu, zo strany vnútra, pričom použila 2 biele plomby a vypýtal som si aj injekciu, takže ma zákrok opäť raz vôbec nebolel. jumping Potom cez deň ma to trochu pobolievalo a reagovalo to citlivo na studené. Teď som objednaný na veľkonočnú stredu, vraj chce už dokončiť ten mŕtvy zub s tými kanálikmi, kde mám už vlastne vyše mesiaca vložku. Vedľa toho zuba mám prázdno po vytrhnutom jednom zube ešte z dávnych čias (pri úsmeve to ale nie je vidno), a ponúkla mi to zaplniť. Neviem, ako to myslela, asi tam nastreliť umelý zub alebo tak nejak. Táto podnikavosť tejto zubárky mi vyhovuje, lebo v snahe zvýšiť si zisk z ordinovania skvalitňuje služby a ponúka možnosti, ako chrup vylepšiť. To mne ako pacientovi vlastne vyhovuje. Napr. som nevedel doteraz, že tá diera sa dá nahradiť umelo niečím, aby tam bol umelý zub a zuboradie bolo obnovené. Samozrejme to istotne stojí veľa peňazí a pre ňu je to výhodné ponúkať, no z môjho pacientského hľadiska sa mi to zdá výhodné tiež, lebo si takto môžem dať do poriadku celý chrup a podozvedať sa všetky možnosti, ako ho vyšpičkovať. Verím, že aj jej ponuka na prerábky viacerých plomb na iné, prípadne biele, je motivovaná jej ziskom, ale mne takáto ponuka padla vhod a teším sa z takejto možnosti.

Po zákroku mi ešte ukázala na "zubnej žabe", ako si čistiť správne zuby. Prednáška trvala asi 5 minút, no vzápätí mi ponúkla za pár eur k výkladu kefku, s čím som súhlasil, resp. mi to bolo aj podané ako hotová vec, že si ju kupujem. Je marketingovo zdatná. No nevadí, za ten výklad umývania zubov mi to stálo, lebo ešte mi priamo žiadny odborník-zubár nevysvetľoval takto otvorene správne čistenie. Takže paráda. Smile (podľa toho, čo som počul do čakárne, tak to isté ponúkala a vysvetľovala aj pacientovi, čo bol predo mnou). Twisted Evil

Po Veľkej noci v stredu teda v opravách zubov pokračujeme. jumping2

Zdar bezbolestnej zubarine! Vylámané zuby
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Empty Re: Ako ste na tom fyzicky?

Odoslať  Matej Št 21 september 2017 - 0:33

V pondelok som si robil test na Helicobactera a som negatívny. jumping Kúpil som ho v lekárni, stál asi 5 eur a vyšetruje sa zo stolice. Mali sa zjaviť dva ružové prúžky, aby to bolo pozitívne, no zjavil sa len jeden po 10-12 minútach, a to v tzv. testovacej zóne. Takže paráda. Smile

Zajtra idem k zubárke, bude robiť 1 kaz a okrem toho sme dohodnutí na čistení kameňa na spodnom chrupe. Potom by som mal ísť ešte raz v iný termín, keď bude čistiť horný chrup od kameňa. Zaujímavé, že keď čistila mi predošlá zubárka kameň, tak vzala obe polky chrupu naraz za jednu cenu. Táto to rozdelila na dve polky a dvakrát musím platiť. Sad

Proktologické ťažkosti sú zlepšené vďaka probiotikám asi. Krv ale býva, momentálne aspoň bez bolesti.

Evidujem zhoršenie krátkozrakosti, myslím, že už mi dioptria presiahla -1, možno už na -1,25. Zatiaľ stále zostávam bez korekcie, vrátiť sa k predoperačnej situácii, že budem nosiť okuliare alebo šošovky, sa mi zatiaľ nechce, hoci nad šošovkami by som sa asi aj rád zamyslel. Predsa len ostro vidieť je super a ocenil by som to najmä v prítmí a večer... Od operácie očí laserom ubehli už 2 roky. Je to škoda, že sa efekt tak rýchlo stráca, určite v tom má prsty aj moje celodenné hľadenie do počítača. Sad

A ešte v rámci fyzična evidujem problém s držaním tela, trochu mi je na chrbticu nepríjemno, akoby som mal nábeh na prvé bolenie chrbáta z dôvodu životného štýlu (zdvíhanie krabíc a bremien). Čoraz častejšie si chrbát a šiju a držanie tela precvičujem - už ale nič asi neurobím s predsunutou hlavou a krkom a celkovo ľahkou skoliózou, ktorú mi diagnostikoval už dávno ortopéd v detstve a potvrdila mi ju aj všeobecná teraz na prehliadke naposledy. Alebo že by som to dostal do správnej polohy cvičením? Určite budem na tom pracovať, pomaly ale isto si na cvičenie chrbta zvykám, je to už pravidelné, no ale príležitostné, čiže keď si cez deň zmyslím, tak si precvičím. Býva to každý deň, ale nie napríklad v jednaký čas, že by som trebárs 10 minút v kuse sa tomu úmyselne venoval. Skôr príležitostne, ako to deň umožní. Často trebárs cvičím držanie tela a šiju vo výťahu v práci, keď ma nikto nevidí. Embarassed

Iné fyzičnosti asi nič teraz. scared2 Budú mi brať krv na valproát a hneďka bude aj krvný obraz a hepatálky, tak sa možno uvidia aj nejaké ďalšie veci. Dúfam, že bude všetko ok. Embarassed

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako ste na tom fyzicky? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore