Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ne 6 máj 2018 - 21:20

Ahojte!
Verím, že sa máte minimálne dobre, a aj zdravie vás poslúcha a nemusíte v tomto smere bojovať.

U mňa je to také zvláštne posledné dni. Ťažšie sa mi síce prekonáva najmä pasivita, ale opačne som o to radšej, keď sa zadarí trebárs prechádzka, poprípade niečo spojené s pobytom vonku. Zásadné komplikácie so zdravotným stavom sa držia bokom a aj napriek určitej hypobúlii fungujem OK. S problémami, čo sa ešte "pasujem" je tradične spánok a občasná úzkosť. Zlepšenie však vykazuje "počutie" hlasov a nevýrazný asi len pseudoblud.

Vo voľnom čase sa venujem ako aj akp., tak aj svojím menej výrazným záľubám. Žiaľ cigarety sa držia, a obrátene, cvičebné aktivity sú skoro úplne zatlačené mimo denného fungovania. Do určitej miery som rád práci na záhrade a poprípade malým nákupom v obchode. Ako vidno, zase sláva to nie je, ale hlavné je, že sa nemusím odrážať od prípadného dna ochorenia, a dúfam, že už to bude viesť k lepšiemu.

Prajem vám pekný deň a pohodu v srdci. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Ne 6 máj 2018 - 22:00

ahoj,

veru kamarat @Tuto snad len tolko,----drz sa!!!----,mne snad pomohlo to odstahovanie sa do noveho utociska kde velikaske bludy sprevadzane haluzami,alias psychoza vyrazne ustupila,ale nie hned,mozno je to tim ze tu zijem uz pomaly 7 rok a prve roky boli taktiez zle, nakolko som bol raz a dufam posledny raz v pezinku,od vtedy sa mi vyrazne polepsilo,3x/4x od vtedy som poprehadzoval postel s mensim nabytkom a teraz je to tak ako tak,so spankom a uzkosti nemam problemi,i kvoli tomu,ze pravidelne beriem antipsychotika,niekedy aj liek na spanie,

ale chorobu si uvedomujem, a postrehol som mensie psychozy ked si liham drichmat,totiz ona postel-spanok je tím spustacom a hlavne lieky,bez nich som po troch dnoch sak vies,....,

dnes som bol po dvoch tyzdnoch na sipkach a necitil som sa dobre nakolko som sa tam citil ako novacik a kazdy ako aj ja sme si od seba robili odstup,od januara som chodieval pravidelne a bol som so sebof a ostatnima spokojny,dnes to bolo uplne naprd.,neviem cim to je,ale prisla na mna taka sprostost ze po tých dvoch tyzdnoch vlastne nemam co povedat o sebe,a o zivote,svete...totiz nic sa nezmenilo, a nechcem sa opakovat,

tak som aj neodohral posledny skupinovy zapas a hned som volal taxika,nema rad taketo stavy,len viem ze pri pobyte medzi ludmi,v nejakej tej onej spolocnosti mi trosku trva udomacnenie sa a hlavne dost tomu napomaha prilezitostne alko,

neviem sa uvolnit,plavat v myslienkach,ci v nich lietat,dnes to bolo same vsetko negativne smerovane na moju stranu,naslo sa tam aj pozitivum,nuz musim priznat ,ze si to moc beriem k srdcu,pri rozhovoroch a najme pri pocuvani som sa necitil dobre,pri mojej verbale ktora klasicky trva niekolko sekund ,som sa snazil samozrejme minimalizovat otazky veskereho druhu,totiz nerad sa vypytujem na vselico,rad by som o niecom rozpraval ak to ma dobru myslienku,ale dnes som nemal den,tyzden.S verbalou nemavam problem a viem sa porozpravat a zhovarat s kadekym o vselicom,hovorim dnes som sa citil ako keby ma nikto nepoznal.

tak sa teda majte a opatrujte sa
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 7 máj 2018 - 13:36

Ahojte,
tak začnem najskôr reakciami na vás moji kamaráti a konkrétne od Mer. No milá Mer v tej nemocnici sa veľa narobíš, čo je pravda, ale nesmejem sa. Tam som robil to isté len večer som si chodil zahádzať na basketbalový kôš prípadne som niekoho napadol. Tá druhá vec nie je pravda, ale to len na odľahčenie.

tuto mne sa vidí, že robíš toho dosť veľa a nemyslím si, že si nejaký zvláštny. Baví ma tvoja snaha učiť sa cudzie jazyky, teda pokiaľ si pamätám, že si sa tomu venoval. Pozeral si Simpsonovcov v anglickom jazyku.Štúdiu angličtiny ako takej. Inak máš zaujímavé koníčky v rámci akp, pokiaľ si pamätám.

fajny to ma mrzí, že pri tých šípkach ti až tak dobre nebolo. Ver tomu, že každý máva také dní, aj keď pri záľubách by sme sa mali cítiť fajn. Tiež páči sa mi tvoj nadhľad ku nášmu spoločnému ochoreniu. Raz by som chcel si uvedomovať svoje ochorenie ako ty. Ja si to až tak neuvedomujem toto celé, postrehnem ho momentálne len vtedy, keď som v poriadnej depresii, ako bolo to minulý mesiac.

No a ako sa mám? Tak dnes je to opäť o niečo lepšie. Príznaky ochorenia nie sú až tak nápadné. Keby som nemal tú pasivitu tak by to bolo všetko až vynikajúce. Mám pocit, že je to dobre. Doobedu som pracoval na mamkinych otázkach na odbornú skúšku. Poobede uvidím, že čo podniknem. Plánoval som navštíviť kamarátku, ktorá je na psychiatrii, ale preložil som to na zajtra kvôli autu. Teším sa, že ju uvidím. Ide o príjemnú ženu, ktorá ma ešte svoje sny, aj keď má 40 rokov. Mal by som si brať v mnohom od nej príklad.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Po 7 máj 2018 - 18:47

Ahojte. Pretty good

Dnes sa mám dobre. V práci bol veľmi pekný deň, veľa sa porobilo a dá sa povedať, že ma to bavilo. Negativita prostredia bola výrazne ustúpená. Odišiel som načas krátko po piatej. Nakúpil som si na sviatok ešte ráno, takže som šiel rovno domov. Doma som sa ospršil, najedol sa, zapísal kilojouly, spravil si kávu, prečítal základný prehľad správ z domáceho i zahraničného diania a nakoniec aj prečítal, čo nové na Schizofóre. Smile

Včera som opäť objavil svoju bývalú vášeň pre wikipédiu, kedy som tam roky editoval články a pridával obsah najmä vo filozofických témach. Editoval som od skorého večera do asi druhej v noci. Potom som už musel ísť spať, lebo som vstával, takže treba nejakú buvačku mať za sebou. A veru mi padla vhod, bol som za ňu vďačný, hoci sa mi už o pol siedmej hlásil zvonením budík. Dnes plánujem večer stráviť opäť na wiki, pričom dúfam, že sa ma vášeň bude držať aj zajtra, nakoľko zajtra mám voľno, máme prevádzku zavretú. Smile Okrem toho musím zajtra ponosiť nejaké veci do pivnice z balkóna.

Od nedele dôsledne triedim odpad, lebo som zistil s hanbou, že moji susedia a vôbec táto štvrť tie rôznorodé typy kontajnerov naozaj rešpektuje. U rodičov v starom činžiaku veľa ľudí netriedilo, čím sa porušovali nariadenia mesta jedna radosť, a ja sám som nebol k tomu vedený. Zatiaľ dávam bokom zrejmé plasty, zrejmý papier, zrejmé sklo. V minulosti som dokázal dať napríklad kartónový obal z džúsu alebo mlieka normálne do komunálu. Tomu už je koniec. Teraz som si zadal predsavzatie nariadenia mesta jasne dodržovať a tešiť sa, že aj moja mini-domácnosť už bude prispievať k ochrane prírody.  cheers

Psychicky známka dnes 1.  10 bodov

Prajem Vám, kamaráti, príjemný večer, dobrú noc a pokojný utorok. Super!
Ďakujem Vám za vypočutie. giving a hug

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  CHINAMAN Po 7 máj 2018 - 20:33

Ahojte bojovníci, nemám sa bohvie ako ale dá sa to prežiť. Úraduje u mňa pasivita, dnes som mal voľný deň a nič okrem pokosenia záhrady som nespravil, nechce sa mi. Hodne som nabral kg už vážim cez 95 kilečiek, rastie mi brucho...Fakt sa mi do ničoho nechce. Teším sa o týždeň, kedy idem na injekciu a po dlhom dlhom čase sa dúfam stretnem s doktorkou, ktorej sa musím posťažovať! Čo z toho, že mám bicykel drahší ako auto a je zavesený v pivnici, stále kupujem, objednávam niečo z netu. Držte sa čo najlepšie community together
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Mischelll Po 7 máj 2018 - 21:08

Ahojte Wink

Chinaman - ja sa ti ani nečudujem, tej pasivite...aj ja som neskutočne pasivna...ako ale prišla som aj na pričinu aj na jej odstranenie....čuduj sa svete mna boli chrbát a mam to z toho....minimalne par stavcov...mam dost divne ulozenych...aj krčne...hlava ma boli ako nie tak ze velmi...len trochu ale intenzivne...tak cele dni....aj to pomaly rozcvicujem...do čoho sa musim premahat...a riadne....ale bolest je vzdy tu....pritomna....dnes som zobrala dokonca tabletku - ataralgin....ked nezaberie take preliečenie...neviem čo budem robit...fakt neviem....uz aj sedenie na hoci čom okrem teda fit lopty mi sposobuje tu maličku stale pritomnu bolest....a to mi treba okolo 4 hodin cestovat a sediet a potom este 3 hodiny...a stat teda moc neprichadza v uvahu....proste katastrofa...cele zle...a to som uz uvazovala o rychlom objednani sa na masaz...ale nevidim to realne....vlastne len uvazovala.....mozem však povedat ze po tej tabletke a asi pol hodine čo zaučinkovala sa cítim ako znovuzrodená.....necitim žiadnu bolest....ani ked sedim...dlhšie na jednom mieste....proste super....ako ja mam krivu chrbticu a velmi....ale nikdy na nebolela...a nie tak dlho....
Matej - hmm teší ma ze si dal konečne známku 1 svojmu dnu....je dobre ....ak mas aj lepšie dni....
krimi2028- zase sa opakuje pasivita....čo som si všimla...tak všeobecne v príspevkoch všetkych...ja len potvrdím aj u mna....som taka unavená? ...ani neviem, ci unavena...alebo proste nevidiaca vychodisko...v práci je toho vela...a take ze si zaumienim ze si si upracem stol aspon teda od mnozstva spisov...ani nehrozi...stale ma zavalia inou pracou a nestiham...ani len pozriet do svojich spisov...ale čoraz viac sa blízi vlastne uz o par dni je tu moja dovolenka...a mam pred tym rešpekt...skor strach...ale nie tak čo bude..atd...ale len ako ja docestujem....ako som pisala boli ma chrbat....celkovo som mala obavy...uz aj tak beriem jeden sačík liekov...nie len svojich ale aj take tie bezne od bolesti zuba....od bolesti zaludka....par vitaminov na vitalitu....pana ked toto preskenuju tak mi ten kufor este zadrzia pre pasovanie nedovolenych látok lol! ....jaaj ale som vela toho napisala...no mam proste obavy....

Prajem krásny volny den plný slnka.... Sun 2

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 8 máj 2018 - 18:47

Ahojte kamaráti,
mám sa dobre. S dneškom môžem byť spokojný, cítim sa skvelo. Neničia ma žiadne negatívne pocity, čo hodnotím kladne. Dokonca aj chuť do jedla je už o niečo menšia, ako bývala v posledných týždňoch, čo ma pochopiteľne teší. Jedine, čo ma mrzí je, že dnes to bude len o jednej prechádzke ráno.


Z naplánovanej vychádzky s kamarátkou nebolo nič, lebo sa rozpršalo. Aspoň sme si zavolali a bol som rád, že som ju mohol počuť. Sľúbili sme si, že vo štvrtok pôjdeme sa poprechádzať a zahádzať na basketbalový kôš. Dúfam, že počasie bude dobre. Druhou nesplnenou vecou bude halový futbal, ktorý sa zrušil pre nedostatok hráčov, čo je škoda. Tak nie každý deň dopadne výborne a dnes nič iné len strašná pasivita.


Majte sa pekne kamaráti a držte sa.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 8 máj 2018 - 19:02

Ahojte,
tipujem, ze zajtra mi povedia, kedy ma pustia. Robia mi dnes opat velky glykemicky profil, nie je nic moc, ale aspon nie su 20-ky. Bola som raz vonku, inak dnes dost pospavam, no nalada je OK. Volal Jim, ako i skoro kazdy den a hrozne ma to povzbudzuje. Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rasto Ut 8 máj 2018 - 23:04

ahojte.tak ja sa mam celkom dobre az na ten spanok ale na druhej strane mam akosi viacej energie co ma za dvosledok aj obcasne cvicenie napriklad dnes som pocvicil s cinkami nie niejak dlho asi 20 minut ale aj to je daco.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 496
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ut 8 máj 2018 - 23:11

Ahojte!
Tento utorok sa celkom dalo. Ba prekvapuje ma, že sa vcelku cítim lepšie. Myslím, že MUDr. sa "trafila" do kombinácii liekov a to aj pociťujem. Nie je to ešte slávne v hypobúlii a tendencii k pasívnejšiemu žitiu. Celkovo som aj v tomto "milimeter" postúpil k lepšiemu. Závažné príznaky F25 však takmer nepociťujem. Spánok je však stále "poondiaty" a už sa to "ťahá" akosi pridlho.

Inak som využil pekný deň v prírode resp. na záhrade. V rámci porobenia nutného a potrebného som si a v tom peknom prostredí aj čosi prečítal. Akp. mi momentálne mierne ušlo, zostala A - angličtina, čo zasa nie je hrozné, keďže ešte do štandardného zaspania mám tak dve hodinky.

Kamaráti/tky, veľa pohody praje Tuto.

PS: Môžeme sa počuť zajtra od 20:00 na Zello dialógoch

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  matus Ut 8 máj 2018 - 23:54

Ahojte! Dlhsie som sa neozval a je to z dovodu narocneho rozvrhu. Cestoval som domov na vychod + do toho este praca a dalsie povinnosti takze som velmi nestihal. Dneska len v kratkosti. Mam sa dobre. To je tak na 3. Taky priemer proste. Rano o siedmej som zacal cestovat na zapad. Takmer celu cestu som prespal kedze som bol v tu noc do tretej rana hore. Very Happy Nasledne som trochu relaxoval a o siestej som siel do prace na 4 hodiny. Momentalne som prisiel a konecne som si na Vas nasiel cas. Very Happy Mrzi ma ze som nestihol sobotnajsie zello ale to dalsie si uz snad nenecham ujst. Snad sa tam stretneme v co najvacsom pocte. Very Happy
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Pi 11 máj 2018 - 9:48

Cauko!
Mam sa dost fajn. Ak vsetko pojde dobre, v stredu ma pustia! (Klopem si na hlavu)
Inak vcera to bola ozaj bieda, negativizmus a tak, no vecer mi vylepsili naladu telefonaty z USA i CR, takze v pohode. Zello je zajtra? Rada by som prist. No a volala som pred chvilou byvalke, co je hospitalizovana pod nami na psychosomatickom, ci nepride na navstevu (vyvencit ma), no nebrala mi to very sad2 Inak to cele vcelku ujde.
A tak, majte sa, drzte sa..
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 84 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore