Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Pi 23 február 2018 - 22:34

Kimi, veľmi Ti držím palce v Tvojom boji. Ide noc, tak verím, že Ti padne vhod nočná buvačka. Spánok zvykne zlomiť negatívne pocity a myslenie ráznym prerušením ich toku. Ráno vstaneš a môžeš sa naštartovať na nové možnosti a možno zistiť, že je pred Tebou pekný deň. To Ti aj zo srdca prajem, nech sa cítiš dobre a kritické dni Ti rýchlo ustúpia a uplynú. Drž sa, kimi! giving a hug

---

Ahojte, priatelia. winking

Dnes som sa mal zhruba dobre. Ráno som zaspal do práce, zobudil som sa o 8:30, čo už som mal byť na pracovisku, takže som rýchlo poslal ospravedlňujúcu esemesku šéfke a už som bol aj strčený v umývadle a umýval sa. O 9:10 som prišiel do prevádzky, pričom už som mal aj nakúpené papanie zo supermarketu, ktoré som nahádzal do košíka medzi 9:03 a 9:09. Približne. Smile Šéfka mi to odpustila. V práci inak ok, vzťahy trochu nahnuté, povinnosti odsýpali plynulo. Depresívne rozlady a mínusové stavy dnes neboli opäť. Lieky beriem, energeťáky tiež. Shocked

Tatinovo cétečko dopadlo tak, že nemá chytené žiadne okolie toho čreva, žiadne iné orgány. Vyzerá to tak, že zhubné tkanivo je len na tej vnútornej stene hrubého čreva v jeho druhej tretine o veľkosti asi 20 mm, aj to nie úplne celých 20 mm, lebo zo štyroch vzoriek cez biopsiu bola zhubná len jedna. Termín operácie sa stanoví budúcu stredu pravdepodobne, rieši ho sám prednosta chirurgického pavilónu, lebo tento prednosta je špecializáciou proktológ a otec k nemu chodil už ambulantne vo veciach proktologických. Je veľká šanca, že sa "útvar" vyoperuje a všetko bude ok, nebude žiadne šírenie ani obnovenie. To by bolo skutočne super, dnes mi sám otec telefonoval a v hlase som mu cítil tešenie sa, nádej. Smile

Dňu by som dal známku asi 1-. Smile

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. Prajem Vám pokojnú sobotu, všetko dobré. Super!

Matej
Ďakujem
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 24 február 2018 - 12:47

Ahojte kamaráti,
som rád, že včerajšiu menšiu krízu som zvládol. Dnes sa mám už o niečo lepšie. Včerajšia večerná prechádzka mi evidentne prospela z čoho sa teším. Rozmýšľam o prechádzke aj dnes, že by som sa poobede išiel niekam poprechádzať po meste. V nejakých tajných zákutiach mesta, v ktorých som ešte nebol. Nálada je celkom dobrá. Negatívne príznaky sú prítomné, musím viac sa snažiť ich zvládať, ale vôbec mi to nejde very unhappy . Môžem si len búchať hlavu o stenu. jumping2 jumping2 jumping2 jumping2 jumping2

Matej veľmi pekne ti ďakujem za tvoj príspevok a hodil som ti za neho aj reputačný bodík. Teší ma, že tvoj otec je lepšie na tom a napriek smole mal aj šťastie... Každopádne potvrdzuje sa to, že niektoré vecí nie sú také vážne ako vyzerajú na prvý pohľad. Inak všetko najlepšie k meninám Matej...


Naposledy upravil kimi2028 dňa So 24 február 2018 - 20:34, celkom upravené 1 krát.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger So 24 február 2018 - 18:01

Čaaaute,
mám sa fajne Very Happy Ešte chvíľu a budem tými fotkami presýtená, stále do nich čumím a nespoznávam sa Very Happy Inak po psychickej stránke OK a po somatickej, čo ja vlastne viem, tiež to asi ujde. Nič ináč nové. Nuda. Až hádam na to, že večery sa umúdrili a nebývajú také zlé, což je suppa.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  dzuli08 So 24 február 2018 - 18:20

Ahojte ľudkovia,
mám sa vcelku fajn, nálada je taká neutrálna až veľmi dobrá Smile Som momentálne u rodičov, ale hlavná dôležitá zmena u mňa nastane po prvom marcovom týždni, kedy nastupujem do novej práce Wink , ktorá zodpovedá viac môjmu gustu a tak. Teším sa z toho, že konečne sa začne dariť, i keď mám samozrejme aj obavy ako sa do toho zas dostanem. A už by som mohla aj viac ako rok vydržať v robote....no uvidíme ...každopádne z tohto mám asi najväčšiu radosť, lebo v oblasti vzťahov je to blízko bodu mrazu...
Držím všetkým palce v boji, myslím na vás, držte sa! community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 24 február 2018 - 21:13

Ahojte priatelia. Smile

Ďakujem, Kimi, za gratuláciu k mojim pseudonymným meninkám. Teším sa, že sa Ti polepšilo - prajem Ti, aby si sa mal dobre aj v ďalších hodinách a dňoch. Yes Drž sa, Kimi. Super!

Meret, paráda. Blahoželám k dobrým večerom a vydareným fotkám. Super! Applause Super!

Dzuli08, som veľmi rád, že aj Teba smiem zaradiť v tomto príspevku medzi tých, ktorým jedným dychom mám dôvod blahoželať. A síce predovšetkým k novej perspektívnej práci. Gratulujem teda a veľmi Ti v nej držím všetky prsty. Všetko dobré, maj sa pekne, aj my na Teba myslíme. Super! Vitaj

---

Dnes som sa mal asi aj dobre. Známku by som udelil 1-. Bol som v práci tradične od 8:20, pričom som sa prezliekol do civilu asi o 16:00 a o nejakú polhodinku čítania si na predajni som išiel do obchodu, a potom k rodičom na večeru a návštevu (po týždni). V práci som bol, hoci je sobota, preto, lebo som mal nejaké resty, nedorobky a najmä horúce termíny. Myslím, že sa podaril sklz dosť dobre napraviť a veci sú na tom teraz lepšie. U rodičov som bol dosť dlho, rozprával som sa s otcom o jeho zdraví, a tiež aj ja som rozprával obom svoje udalosti z uplynulého týždňa. Krátko pred 20:00 som prišiel domov k sebe, cestou som skoro zamrzol od arktického vetra. Tradične som vyšlapal sedem poschodí, vyzerá to, že pracanti, čo robia výťah, už pomaly aj budú finišovať, takže vidím to tak, že do týždňa už možno bude nový výťah spojazdnený. Dojatie Platím za jeho splácanie 8 eur mesačne, takže sa naňho teším. Využívanie schodiska smerom hore asi nebude mojím dlhodobým zámerom, to sa najmä v lete v horúčavách nedá. Ale smerom dole chodím schodiskom vždy. Neviem

Dnes som len večer pozrel maily, facebook, fórum, vyložil nákup a navečeral sa. Päť minút som lamentoval nad bolesťou ďasien, potom to ustúpilo. Dnes už plánujem len pohodku a pomaličky aj spánok. Ráno mi treba umyť riady, upratovať kúpeľňu a hlavne pre-hlavne dať prať! To je úplne najsamdôležitejšia vec zajtra. A inak by som si rád urobil nedeľu pokojnú a ničnerobiacu... prípadne si nájsť vôľu na Schizo.Sk... Shocked

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti. Pretty good Želám Vám dobrú noc a pohodovú nedeľu. Vitaj
Váš navždy kamoš a fanda
Matej
Snow 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Mischelll Ne 25 február 2018 - 19:25

Ahojte Wink

ako sa mám?...tak už lepšie...sice beriem aj tabletky navyše....bez vedomia doktorky...ale inak to nejde...stres spospobil to, že sa v noci budím a neviem zaspať...aj ked uz stres neprežívam v takej miere ako pred týžnom....ale to snad prejde ....inak v oblasti lásky..nic nove...zase to je na mrtvom bode...ale, teraz zase riešim prácu...uz mi končí zmluva...tak rozmyslam co spravim....pohovory nevysli....a nová zmluva mi asi moc nebude vyhovovat...lenze, čo iné mám tu na východe robit...aj ked pristup sefky nie je dobry...a plat minimálny....a stravnace mi chybaju uz za pol roka aj viac...proste katastrofa...no na druhej strane co budem doma sediet?...ja neviem, čo mám robiť Question ...a to ani nehovorim o tom, že aj keby som mala dovolenku tak si ju nemozem vybrat lebo sefka tak povedala.....proste teror....

Prajem krásny týždeň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 26 február 2018 - 11:58

Ahojte,
mám sa vcelku uspokojivo. Momentálne ide to bez väčších problémov a nepohneval by som sa keby to takto fungovalo skoro vždy. Nálada je super, negatívne príznaky nie sú prítomné.

Snažím sa robiť vylepšenia mamke, prepisujem tabuľky noriem do excelu, aby sa jej to lepšie počítalo a uľahčil jej aspoň trochu prácu. Makám momentálne na tom 4 hodiny denne, verím že zajtra budú tie tabuľky v exceli kompletné hotové. Celkom ma to aj baví, len musím byť pozorný pri nahadzovaní čísel. Našťastie zvládam to v pohode. Trošku ma začínať štvať, že som si objednal knižku v stredu, ktorú ešte stále nemám.

Majte sa pekne kamaráti a držte sa, ja idem opäť makať, aby mi bolo dobre...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Po 26 február 2018 - 14:55

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Tieto posledné dni sa mám skôr horšie ako lepšie. Príčinou toho nie je len spánkový rozvrat, ale aj nezhoda s rodičmi a v menšom aj otáznejšie symptómy F25. Mám taký pocit, že sa mi tieto "záležitosti" priam rozpadajú pod rukami. Úvaha bola aj o hospitalizácii, ale na druhej strane zrovna dnes sa mi oproti nedeli mierne polepšilo, hoci spánok je s otáznikom. Prekvapuje ma však, že akp. ma pomerne dobre drží nad vodou, už sa to stal taký návyk a paradoxne aj obdobne cigarety, lebo som tak donútený pohnúť sa aspoň trochu. Dosť času ležím, čo ma trápi a cítim sa náladovo skleslo. Verím však, že je to dočasná záležitosť a bude lepšie.

Na konci ďakujem Matejovi, že sa ku mne nedávno vyjadril a aj všetkým, že ste tu.
S pozdravom a želaním pekného dňa Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Po 26 február 2018 - 15:15

Ahoj @Tuto

Mrzima že mavas taketo problemy,ale osobne si myslim ze spustacom onych diagnoz je nekvalitný spanok,tak ako to je u mna zvykom,
co robit aby som ten spanok mal ako taky?no v prvom rade sa zamyslet kolko mam hodin leziacich za den,mne to osobne trvalo dost rokof kym som si upravil rezim z leziaceho na sediaceho,zacal som vyvyzovat denne ulohy z postelou,a do dnes nemam so spankom problem,ked nastane doba spanku,t.j.okolo 22:00hod.vzdy idem s myslienkou ze to uz zase idem drichmat?ale musim!kazdý musí cez den v noci pospat aspon 8-10 hodin.spankovy rezim sa mi dari dodrziavat,i ked viem ze ked bych bol zamestnany tam by bol problem so vstavanim,bych musel upravit ho,
tak napr.lenosenie som dal do polozky v dennych ulohach ako nic nerobenie(nechce sa mi)a to max.2x/den polhodka az hodka denne,

nedoporucujem cely den lehnit a potom ocakavat v noci kvalizny spanok,takto telo a hlava nefunguje,hlava a telo sa musia aspon na trosicku unavit,telo a hlava sa vycerpat-veškerú našporenú energiu vyuzit a az potom sa da povedat ze ked sa rano zobudim ,som sa dobre vyspal
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rene007 Po 26 február 2018 - 15:34

Caute! Mam sa dobre priznaky su potlacene. Bol som aj u navstevy otca kde mi povedali ze chorobu vobec neni na mne vidiet! Bol som vonku aj s jednou babou!Od dnes zacinam aktivne cvicit. Ciel je schudnnut a nabrat dake svaly kedze som pred par rokmi mal vybornu fit formu tak hadam mi to nebude dlho trvat dostat sa naspat na vrchol. Chvalabohu existuje svalova pamat ze Very Happy Robit nerobime lebo su strechy zmrznute a smyka sa. Jedine co ma sere ze strasne vela dokazem spat.Som schopny prespat aj cely den Embarassed Budem musiet pit nesladene energetaky bez cukru. MAjte sa a uzivajte kazdu jednu sekundu zivota Razz Nikdy nevies ci tento den nebude tvoj posledny
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  danka Po 26 február 2018 - 16:45

Ahojte, tak dnes na mna psychiatricka kricala čo neberiem lieky, ze mi je zle a neberiem ich no tak darmo jej vravim, ze rivotril mi nepomaha, od olanzapinu ulavu teda necitim a od elicei som znova pribrala ako pred rokmi, ale beriem ju dvakrát denne hroza (potom som ju vysadila, teraz ju beriem znovu), no vôbec nemam dobrý pocit z dnešnej návštevy u nej. Verím, že má toho aj ona dosť, veľa pacientov. zajtra idem na urad prace a pozriem si tam nejakú prácu, čo tam majú vyvesené, pociťujem neustálu únavu a zľaknutosť, také, že sa bojím hocičoho. Idem do boja s obezitou a Matejovi dakujem za povzbudivé slová, to som sa vznášala z takej podpory, že niekto človeka takto podporí, na to človek ani neni zvyknutý, vdaka Matej..ahojte a držte sa všetci a užite si poslednú zimu, je to super taký cerstvý chlad je aj zdravý ale už sa blíži jar. I love you sunny giving a hug welcome or bye
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 21 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Po 26 február 2018 - 18:15

Ahojte,
mám sa relatívne dobre, hoci teraz s večerom (samozrejme som to asi zakríkla, že) prichádza osamelosť, smútok a nič sa mi nechce, ale do rána bude lepšie. Boli sme dnes pozrieť starkú v DSS-ke, návšteva to bola celkom príjemná, ani sa s mamou nepohádali Very Happy Teraz som akosi hladná, ale na polotovary z Tesca nemám chuť, takže... takže asi ostanem o hlade a bude. Zrejme si pôjdem ľahnúť, nech to celé nejak prespím, to sa mi osvedčilo.
Inak 700. príspevok, jé, jak som to tu už zaspamovala... Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 84 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore