Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 56 z 85 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty pre Moncici

Odoslať  Tomitos Št 19 október 2017 - 15:14

ahoj Moncici,
nad Hronovcami ani nerozmyslaj, podla mne dostupných informacii v Hronovciach
to nie je dobre. Okrem iného je tam aj zenska vaznica.
Rovnake plati aj o Kremnici.

Odporucam jednoznacne Velke Zaluzie, pokial si zo sirsieho okolia (do 200 km).
Zatial ahoj a drz sa,

Tomitos Wink
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Št 19 október 2017 - 15:21

Tomitos dakujem. Ako idem do Zaluzia, len som nevedela ci som sa spravne rozhodla...takze rozhodla som sa spravne..aspon mam taky lepsi pocit z toho vsetkeho :-)
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty pre Moncici

Odoslať  Tomitos Št 19 október 2017 - 15:33

ahoj,

rozhodla si sa absolutne spravne,
netreba mat ziadne obavy.
Nic lepsie ako Velke Zaluzie Ti sirsi region
nemoze ponuknut.

Povazujem za vyborne, ze si sa rozhodla
pre kliniku. Su urcite v zivote aj prijemnejsie veci ako pobyt na klinike,
ale treba skusat aj aktivne bojovat
s problémami.
Uprimne, mas moj velky respekt it is perfect

Tiez by som chcel dat stryka preklepnut/prenastavit do Zaluzia,
ale nechce ani za milion... affraid

Pozdravujem srdecne,
Tomitos


Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Pre Tomitos

Odoslať  Moncici Št 19 október 2017 - 15:40

Dakujem este raz za povzbudenie. Rozhodla som sa vyskusat vsetko co by mi mohlo pomoct. Urcite kazdy by bol radsej doma ako na klinike, lenze moj stav sa nelepsi a chcem bojovat. A hlavne konecne potrebujem vediet co mi je. Vyzera to vselijako- moj psychiater si nevie dat rady. Vraj som uplne ojedinely pripad podla neho.
Pozdravujem :-)
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 19 október 2017 - 17:12

Ahoj Moncici!
Vo Veľ. Záluží som bol dvakrát. Otvorené oddelenie môžem chváliť a takisto prístup primára, sestier, terapeutov, psychológov a vôbec všetkých čo tam tvorili tím pre nás "pacošov". Cez pracovný týždeň to tam žije a ťažko sa na niečo zbytočne sťažovať. Okrem účelného programu je v Záluží možnosť športovania, prechádzok... Nie je celkom odveci zobrať si tam vybavenie na stolný tenis. Najväčšiu časť dňa tvorí terapia, či skôr rôzne terapie. Závisí na tom, kam Ťa do skupiny zaradia. Dosť sa mi rátala knižnica, kde sa dalo vypožičať aj beletriu, aj čosi na poučenie. Strava bola chutná, hoci netuším aký máš vyberavý jazýček. Víkendy sú v réžii pacienta samostatne, je to vhodný čas na návštevy, prania vecí, relaxovania, športu, čítania... Večierka je o desiatej. Ohľadom notebooku je to rôzne, viem, že spolupacient notebook mal, po dohode s primárom, inak zavretý v sesterni na požiadanie vydaný.

Prvý môj pobyt vo V. Z. chválim, že ma dostal s najhoršieho. Druhý raz som sa akosi samovyliečil z depky, k čomu mi stačilo smerovanie k dverám uzavretého oddelenia.

Veľa nielen trpezlivosti v liečbe praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Št 19 október 2017 - 18:14

Tuto dakujem pekne za podrobny opis ako to tam funguje. Na stravu nie som az tak narocna Very Happy a kniznicu vyuzijem, kedze ako vystudovana historicka knihy môžem :-) co sa tyka sportu tak musim zacat sa viac hybat.po kolkych ste boli v izbach? A ako dlho si tam bol? Je to zmirsane ze zeny aj muzi, ci? A prechadky tam v areali?
Mobil sa moze mat pri sebe dufam..a na uzavretom si tam bol dlho?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  tomas Št 19 október 2017 - 19:14

Ahoj Moncici,

chvalim vyber Veľkého Zálužia. Ja som tam bol 3x. Mudr. Romsauerovu nepoznam, ja som lezal na tretom primariate, u primara Graca. tam sme boli po siestich na izbach, len muzi. tiez som zazil primarku Trokanovu, este ked bola len izbova doktorka u muzov. Mozem len chvalit aj ju aj primara Graca. Ty u primarky Romsauerovej budes ocividne na zmiesanom oddeleni, aj s muzmi.

Co sa tyka prechadzok, tak lubovolne po areali, pripadne na priepustku do dediny. Do dediny sa zvycajne chodi aj spolocne zo skupiny, do ktorej ta zaradia, raz tyzdenne.
Mobil mozes mat pri sebe, pokial nie si na uzavretom oddeleni. Uzavretemu oddeleniu by som sa snazil vyhnut, kedze tam su vsetci vyhodeni cely den na chodbe, kde casto sedia len na zemi, kedze tam ani nie je dost laviciek. Pod dohladom kamier, bez programu, na izbe mozu byt len v noci a hodinu po obede si lahnut. Ale v takom stave sudim podla tvojich pismeniek, ze nie si, aby ta davali na akutne. ja som tam bol raz, pri poslednej hospitalizacii.

Pobyt trva myslim minimalne 4 tyzdne, vacsinou 6-8. zalezi aj od skupiny. napriklad skupina Rozkvet, pre psychotikov, trva 6 tyzdnov, ktore treba cele absolvovat.
Vyzera to, ze ti budu robit aj nejake testy, vsakze, takze by som sa urcite pripravil na minimalne 6+ tyzdnovy pobyt.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Št 19 október 2017 - 19:32

Ahojte zdravim Vas.
Matej dakujem za podrobny opis.
Moncici dnes som mala pohovor so psychiatrickou.
Zatial som v adaptacnom procese...
Pozdravujem Danka,Tomitos,Kimi,Meret
Tuto dakujem,si ma dnes potešil.
Majte sa krásne pa.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 19 október 2017 - 22:03

Ahojte priatelia. winking

Dnes asi dobre, dal by som 2+. Z ťažkostí by som vedel spomenúť pre dnešok skôr fyzično, žalúdočné problémy, nábeh na hnačku, dávenie, nafukovanie, a takéto veci, o ktorých sa ťažko nahlas zveruje. Riešim to, ako viem, teoreticky by som mal ísť aj lekárovi - pretože dosť krvácam, bolesti sú tiež prítomné, hoci ako kedy. Ono ja by som išiel na vyšetrenie kvôli krvácaniu, keby to bol akútny problém, lenže tieto veci ma sprevádzajú odnepamäti. Je to chronické, celý život ma sprevádzajúce, riešené sporadicky aj proktológom, aj všeobecnou. Momentálne si snažím uľahčovať veci pomocou rajčinového džúsu, mám s ním dobré skúsenosti, vie byť takmer rovnako účinný, ako zajačická horká minerálka alebo laktulóza. Tiež sa musím späť vrátiť k banánom a jablkám, už dnes som si chcel ich kúpiť, ale nejako sa mi nepáčili, tak aspoň od rodičov som dostal z ich domácnosti 1 banán do daru. Smile

V práci dnes ok, dosť veľa úloh, odchádzal som o piatej s tým, že som nemal dosť vecí dokončených. Učím sa taký stav akceptovať a dovoliť si odísť, hoci nemám hotovo. Šéfka mi to za zlé nemá, práveže ma povzbudzuje k voľnému času a nenadčasovaniu. Tak sa to učím - odísť pekne o piatej napriek všetkému. Priznám sa, je mi to nepríjemné - mám vtedy pocit, akoby som si nespravil svoju robotu a ešte si na drzovku napriek tomu odpochodujem domov.  very sad2 Ale potom doma sa už cítim relatívne spokojne, resp. som rád, že som doma. Večer som trávil u rodičov na návšteve. A inak taký priemerný deň som mal... Nálady ok, trochu únava, sem-tam návaly demotivácie. Flush na ulici zlepšená, aspoň čo do psychického prežívania.

Zajtra piatok, a potom mi začína 9-dňová dovolenka, resp. 5 dovolenkových dní + 2 víkendy. cheers Uvidím, ako sa budem cítiť, lebo tak dlho som od nástupu do tejto práce v auguste 2015 ešte nebol kontinuálne doma. Sám som v očakávaní, že ako to budem vnímať, neviem svoje pocity vôbec v tomto odhadnúť. Shocked

Srdečne Vás pozdravujem, kamaráti, držme sa. community together
Ďakujem za prečítanie. Super!

Matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Št 19 október 2017 - 22:10

Ahojte, dnes sa mám strašne unavene, čo suvisí s tým, že slabo som spal. Inak sa mám výborne na stacionári som spoznal fajn nových ľudí. Stále noví a noví. S jednou by sa dalo stretávať aj v súkromí, čo by bolo celkom fajn, keby ma aktivizovala. Uvidím, že čo by sa s ňou dalo robiť. Naláda je dobrá, všetko je v poriadku až na tú únavu. Dnes pri šachoch som skoro zaspal, povaľal som na tréningu s chlapcami polovicu figúriek. laughing

Držte sa všetci, nech sa vám darí.

Veroni aj ja teba pozdravujem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Pi 20 október 2017 - 17:43

Ahojte,
dnešok je taký pokojný deň, nič sa nedeje, zato predvčerom ma v meste skolil záchvat, ale to už je klasika... hoci dlho sa to nedialo. Včera som bola u psychiatričky, dala ma zas o tri mesiace, čo je fajn, asi si myslí, že sa dostávam do normálu scared2 Stále chce, nech idem na odber krvi kvôli hladine valproátu či čoho a ja jej skrátka nie som schopná povedať, že ten Lamotrigin neberiem. Takže sa tomu budem asi vyhýbať, kým sa bude dať.
Ešte ma čaká objednanie k zubárke, očnej a musím sa preobjednať i k diabetologičke, ach, nechce sa mi. Aspoňže antiku už mám doma, beztak som musela užiť už tretiu Escapelle, lebo som debil Very Happy Priateľ ale cez víkend robí, takže sa neuvidíme, možno je to aj dobre.
A tak teda. A Veroni, drž sa tam!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 20 október 2017 - 19:18

Ahojte. winking

Dnes sa dá zhruba. Stav asi 2+. Psychické ťažkosti nie sú výrazné, len také bežné, na aké som u seba už zvyknutý. Fyzično sa polepšilo. Flush nejaká je, ale kašlem na ňu momentálne, nerobím si nič z toho. Nálady sa držia už druhý týždeň stabilné, resp. v pásme skôr lepších pocitov a normy - vysvetľujem si to okrem iného aj zvýšeným Orfirilom (1000-0-1000). Stres dnes nebol prílišný, skôr v pohode. Odišiel som z práce o piatej a na monitor sa nalepil lepačku s vymenovanými úlohami, ktoré som nestihol dorobiť. Takto som sa s nimi nejak rozlúčil, lepačkou som im dal zbohom a išiel domov. Ešte som skočil na nákup. Teď mám po večeri, počúvam rádio a surfujem po nete. Začala mi dovolenka. Cvik 1 Myslím, že sa pôjdem hrať na PC. Rodičia odišli na chatu z ich klubu, čiže po starom by som gazdoval v rodičovskom byte celý víkend sám. Takto budem u seba a budem si tu gazdovať sám tak či tak. Zajtra mi majú doniesť doobeda kuriéri nový televízor a práčku. Poobede plánujem holičku a solárko. A inak to bude asi jedna veľká flákareň. Asi treba umyť kúpeľňu, zametať, vysávať, zas sa mi nakopili riady. Mám tu dve rozčítané knihy. Takže robiť je čo. Ale ponechám veci na voľnobeh. Yes

Želám Vám krásny víkend, kamaráti. Nech sa Vám darí. community together
Ďakujem za prečítanie. Reading

S úctou
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 85 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 70 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore