Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 57 z 85 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 21 október 2017 - 7:48

Ahojte Wink

Ako sa mám?...tak zase raz som ako medzi dvomi mlynmi ....mama chce jedno...a priatel druhe....a potom maj kludny víkend...to bolo ironicky.....totiž o tyžden idem asi na výlet s priatelom......a mama ma nechce moc pustit....ako uz by sa nemala starat....ale apelujem tým, že sa bude bať ci dobre dojdeme....atd....proste mama....po pravde ja skor musim ist......ako chcem....ale asi aj chcem....ta tak....zase o tyzden bude zvada....ale čo už....dnes som zase raz vstala pred siedmou....čo je pokrok...kedze do práce vstávam skor....aj niekedy moc skoro.....ale uz to vyzera dobre....teda zo spánkom len neviem ako buducí týžden prezijem.....nasi budu chciet aby som ostala doma....a ja chcem ist ....a už to vidím cely týžden to budeme riešiť.....inak posledné dni som si nakupila nejake šatstvo....a to nie zo sekačov, ale z obchodov.....a radsej som to ani doma neukazala....lebo zase by mama kričala, že toho mám vela a nestihnem ani ponosiť.......tak je....uz nebudem nakupovať ako vždy si hovorim.....ale budem Laughing ....a čo mám ešte nové tak dnes budem doma čistiť orechy....a zbierat...a tak pomahat....ako dost toho je....a zajtra dufam, že zase budem behať....ked uz som sa zase na to dala..... dancing

S pozdravom community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty pre Moncici a vsetkych

Odoslať  Tomitos So 21 október 2017 - 10:25

ahoj Moncici a priatelia,

mam teraz na Vas ja maličku prosbu:

Moncici, ale aj ostatní- ako sa vam podarilo vybavit
pobyt vo Velkom Zaluzi?
Trva to dlho a ake su kriteria vyberu?
Je mozne zucastnit sa pobytu aj pri akútnom stave?

To len tak sa pytam, ak by niekto
u nas doma potreboval pobyt.

Dakujem vopred za info
a prajem prijemny vikend,

Váš Tomitos Very Happy

Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici So 21 október 2017 - 12:09

Tomitos, mne to vybavil moj psychiater behom tyzdna. Cize od kedy sme sa rozhodli pre Zaluzie do nastupu na liecenie to vsetko trvalo dva tyzdne.
Ako som sa dozvedela je tam viacero oddeleni- jedno z nich je samozrejme aj pre akutne stavy. Vyzera to tak ze by potrebovali akutne?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik So 21 október 2017 - 15:43

Ahojte, drahí priatelia Very Happy,

ja roznášam letáky kandidáta na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Igora Kašpera. Veľmi si vážim tohto mladého politika. Verím, že vyhrá voľby a prinesie prosperitu nášmu regiónu. Ja som ešte asi v lete vo svojej poštovej schránke našiel jeden jeho leták, a ked som si ho prečítal, hned som si povedal, že nechcem voliť žiadneho iného politika, len Igora Kašpera. Však je ekonóm a manažér. Ja som s ním v kontakte aj cez maily, aj cez Facebook. Aj sme si telefonovali. A tak veľmi si prajem, aby práve on bol našim županom, že som zahodil všetku hanblivosť a oslovujem ľudí všade na uliciach, aj v reštauráciách, bufetoch, krčmách i domovoch dôchodcov. Roznášam všade po našej obci a okolí jeho letáky. Poslal mi poštou 233 kusov. Včera, za jeden deň, som ich rozdal asi 100. A volím proaktívny prístup. Nehádžem ich do poštových stránok, no oslovujem ľudí:

"Prepáčte, môžem vás vyrušiť? Nechceli by ste sa dozvedieť viac o Igorovi Kašperovi? On je kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja."

Normálne mám na to odvahu! Je to veľká zábava. Som komunikatívny. Very Happy A väčšina ľudí prejavuje záujem. V takom prípade im rozprávam všetko, čo o Igorovi Kašperovi viem. A hovorím im, že to robím z presvedčenia. A to je pravda. Jednoducho mám takú odvahu, oslovujem občanov a presviedčam ich. Sľúbil som Igorovi Kašperovi, že urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby voľby vyhral on. Very Happy

S pozdravom a prianim pekného dňa všetkým forumákom
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 21 október 2017 - 15:51

Ahojte ľudkovia tak včera som príspevok neodoslal, lebo sa mi zasekol kurzor a nedalo sa nič robiť, schuti zanadával som si. laughing Včera od p. doktora som dostal alventu tak som zvedavý ako bude zaberať. Inak mal som sa celkom dobre, ani dlho som nečakal. Navštívil som aj hokejový zápas.

Nálada je dnes však o niečo ešte lepšia ako včera, čo je už čo povedať. Dnešok je upršaný, čo mi narušilo trochu plány a tak som nútený sedieť doma, aj keď išiel som len do obchodu, ale nevadí.. Mám aspoň čas na seba...

Všetkým prajem pekný deň a aby ste sa držali.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger So 21 október 2017 - 17:12

Ahojte,
historik, hlavne poslať Kotlebu do... Osobne by som ho zavrela, (...) I disagree A členov jeho strany tiež a jeho sympatizantov takisto, ale tých do Pezinka, lebo to sú čistí blázni... Nuž ale, toto našťastie nie je politické fórum, preto sa zdržiavam ďalších komentárov.

A ako sa mám? Bezproblémovo. Nič zaujímavé sa ani nedeje, len som strávila mladosť pri menení šablóny na blog, hoci predošlá sa mi páčila. Ale tak zmena je život... A inak sa trochu nudím, a tak pridávam na FB staršie cosplaye a užívam si lajky, no Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty pre Moncici

Odoslať  Tomitos So 21 október 2017 - 17:32

ahoj Moncici,

dakujem za rychlu odpoved.

Zatial je vsetko v poriadku, ale pytam sa pre pripad nudze.
Vybavil psychiater, to je v poriadku, ale pre akutne stavy,
tam asi pojde o spadovu oblast. Nakolko sme so stredného Slovenska, neviem,
ci by sme mali vôbec narok na Zaluzie.

Hronovce a Kremnica nie su dobre zariadenia.

Dakujem za info a prajem skore zlepsenie,
Tomitos it is perfect
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka So 21 október 2017 - 20:39

Ahojte, tak sa mám zmiešane, lebo v utorok idem do novej prace s tým že nemozem v noci pracovat, uvidí sa, či ma zoberú aj napriek tomu, mám obavy či prácu zvládnem, bude to všetko nové. Inak som bola sa prejsť na jarmoku a pila prvý krát medovinu, kúpila mamine nejaké darčeky a sebe náušnice a popozerala stánky, kolotoče a to bolo všetko. Nedala som si olanzapin vecerny liek, od ktorého skoro každý pribral, a ja už takto nemôžem fungovať s takou váhou Shocked tak dnes si tiež nedám, uvidím ako sa to vyvinie.
pozdravujem vás všetkých majte sa krásne mám vás rada.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty pre Danku

Odoslať  Tomitos So 21 október 2017 - 21:10

ahoj Danka,

drzim palce v novej praci, tesi ma, ze si mala
pekny zazitok na jarmoku.

Chcem ale zdoraznit, ze svojvolne vysadzovat ten olanzapin vecer
nie je velmi dobra myslienka. Jednak potom nemusi spravne s vynechanou dávkou
fungovat a zvysujes si riziko relapsu.
Povazujem to za az nebezpecne. affraid , experimentovat s dávkami.
Znacna cast relapsov suvisi so svojvolnym
vysadzanim liekov jednak koli vedlajsim ucinkom ako i
priberaniu. Okrem toho s rannou ci obednou dávkou (bez vecernej)
tiez nemusis vyrazne schudnut.

Ano, z olanzapinu kazdy pribral 10 az 25 kg.
Strasne, ale strasne chuti a asi zadrzuje aj vodu. Rovnako injekcia. Mamka pribrala asi 12 kg,
a to som este rad. Je to zial, cena za preliecenie Neutral
Ale vaha sa da udrzovat a s trochou pohybu mozno i trosku
schudnut. Ak sa da, odporucam trocha pohybu.

Iba tolko som chcel, az si ma vylakala, ked som si to
precital. Zalezi nam na Tebe a nechceme aby si mala
nejaku hospitalizaciu, preto Ti hned pisem Smile

Drz sa a uzi vikend,
Tomitos


Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 21 október 2017 - 22:01

Danka tiež súhlasím s Tomitosom. Svoľvoľná manipulácia liekmi bez porady s lekárom je veľmi nebezpečná a nie som jej zástancom. Pokiaľ máš dobrého psychiatra tak bude hľadať možnosť zmeny, keď ti tak škodia. Povedz mu, že chceš poriešiť trochu váhu, lebo začína už byť nebezpečná.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka Ne 22 október 2017 - 10:09

Ahojte tomitos a kimi, dakujem za upozornenie a starosť, vážim si to I love you , no tak ja neviem, asi si ho sem tam dám, problém je, že keď som to vravela psychiatričke ona je dosť silná, povedala že ona ani neberie lieky a je tučná a ked jej volám alebo prídem mimo objednania na kontrolu neni tomu rada, posiela ma na liečenie, že vymýšľam, zmeniť ju nemôžem. Ale ja si pomaly neviem obliecť ponožky čo mi vadí brucho a vyzerám naozaj pribrato vravím od augusta 14 kilo a to už vtedy som bola tucná ale teraz ešte viac si ani neviem čo obliecť. jediná možnosť je naozaj zmena lieku, už od antidepresív sa priberá aj tie beriem, no ked ste mi tak napísali, tak asi to naozaj neni správne vynechať, neviem čo budem robiť.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 22 október 2017 - 11:18

Ahoj Danka Smile (@danka)

Máš to teda dosť zapeklité, verím Ti. Nejaké to antipsychotikum potrebuješ, takže nedá sa nebrať olanzapín, kým iné nastavené mať nebudeš. Sad Ono problém olanzapínu je navonok mimo chémie v tele práve ten hlad, tá ustavičná chuť na niečo papať. Nehovoriac, že čo sa spapá, tak sa to ľahko uloží pri ňom do brušných alebo iných partií ako tuk. Ja by som Ti za seba odporúčal zaregistrovať sa v sebaobrane na stránke kaloricketabulky.cz, kde si budeš evidovať pre svoje vlastné dobro, čo papáš. Je tam okolo 100 tisíc potravín z celého českého a slovenského trhu, odporúčam Ti používať českú verziu, tiež české obmeny našich potravín, vrátane českých názvov hotových varených jedál, to nevadí, že to nebude hore-dole presné. Ide o to, aby si mala zhruba predstavu každý deň, koľko papáš energie. Vyráta Ti to v nastaveniach, koľko máš papať, aby si nepriberala. S tým, že pri olanzapíne sa metabolizmus spomaľuje, takže nejakú tú dobrú tisícku kJ je treba ešte z toho výpočtu Ty sama ubrať. Myslím, že takto dobre nájdeš kontrolu nad svojou stravou.

Potom by som Ti odporúčal používať nejaké sajrajty do úst, ktoré potlačujú chuť do jedla, býva to zväčša zubná pasta a mentol. Napr. si kúpiť mentolový ústny sprej v drogérii oficiálne "na svieži dych", akurát že Ty ho použiješ na zahnanie hladu alebo chute, špeciálne na sladké. Kľudne si ho vstrekni do úst aj 15krát denne, kedykoľvek. Ďalej Ti odporúčam umelosladidlové nápoje bez cukru, typu cola light, kofola bez cukru, a takéto. Majú nula energie, môžeš ich piť do nemoty a ich bublinky umelo vypĺňajú žalúdok, ich napodobenina sladkej chuti sčasti kompenzuje chute do jedla. Voľakedy som ich pil na litre denne, len aby som nejedol. Momentálne to, že obsahujú konzervanty a vyššie koncentrácie sladidiel musíme ignorovať, lebo ide v Tvojom prípade o vojnu, mimoriadnu situáciu, ako prežiť s olanzapínom.

Takže v skratke: mentolové sajrajty, hektá sladidlových ochutených vôd bez cukru, evidovanie stravy na účte pre hrubú predstavu prijímanej energie.

Určite zatiaľ ten olanzapín papaj. Je to smutné s tou doktorkou, že ona sama nevie schudnúť, a to je bez liekov, a preto si myslí, že je normálne neschudnúť a nechce to dopriať ani svojim pacientom, hoci oni by mali aj potrebnú snahu a vôľu, ktorú ona evidentne nemá. Tieto moje rady neslúžia ani tak na schudnutie, ale skôr na stabilizáciu situácie, akútnu sebaobranu, čo môžeš urobiť hneď teraz obratom ako reakciu na prijímaný olanzapín. Cieľom musí byť teraz zastavenie priberania a tieto protiopatrenia by mohli snáď trošku napomôcť, teda dúfam. very sad2

Pi tiež veľa tekutín, hlavne tie bezcukrové žbrndy, a okrem nich azda i vodu, skrátka aby si pila naozaj 2,5 litra tekutín denne, a keď budeš dávať 3 litre, nič nepokazíš. Ono sa to zdá na ženu strašne veľa, neviem Tvoju výšku, ale ver, že v rámci tejto sebaobrany to vie napomôcť nejedeniu, resp. dostaniu jedenie pod kontrolu, špeciálne sladkého.

Sladké ako také je kapitola o Tvojej psychike, čiže kompenzovanie si nepríjemných psychických pocitov a negatívnych emócií koncentrovaným cukrom, ovplyvňujúcim dopamín v mozgovni. Ide o návyk. Neviem presne, ako ho zlomiť, ale tiež asi má zmysel, aspoň ho mať pod kontrolou kladením si hraníc, rovnomerným rozkladaním si porcií počas celého dňa. Teda nezjesť celý koláč alebo celú čokoládu naraz, ale jesť ju na viackrát, aby bola jedená trebárs až počas 2-3 hodín času priebežne. V tom pomáha aj tá evidencia na spomínanom účte, kde vidíš v automaticky zobrazovaných číslach, ako si na tom, a že kráčaš dobrým smerom. Smile

Danka, strašne Ti držím palce. Verím, že aj nová práca Ti prinesie stabilitu do stravy a metabolizmu. Smile Všetko dobré Ti prajem, ahoj. it is perfect

Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 85 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore