Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 70 z 85 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Ne 12 november 2017 - 20:28

Ďakujeme Rasťo určite vyskúšam aspoň čosi Wink
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ne 12 november 2017 - 20:59

Na prd sa mam.Rande dopadlo katastrofálne.
Navždy sama.Navždy sama.
A práve teraz som si predsavzala kaslem na psychologiu a psychiatriu ajtak to nie je ekzaktna veda.
Asi do najblizsej dekompenzacie.
Idem do prudkeho minisu Sad

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Po 13 november 2017 - 10:55

Ahojte ako sa dnes máte ? Ja už mám fitko za sebou , už aj navarene a dnes si plánujem hľadať tú aspoň brigádu, že od decembra niečo vyskúšam,tak mi držte palce inak nálada neutrálna a nijak výrazná Smile Veroni mrzí ma, že ti to nevyšlo možno nabudúce to dopadne lepšie, drž sa a ostatným prajem pekný dni k Smile inak tí čo pracujete uvádzali ste v práci, že máte nejaký problém či pre istotu nie aby zbytočne nemali predsudky, lebo mne vravel lekár že to mám radšej zatajiť, že dnešná spoločnosť je taká žeby ma ani nevzali potom ...ďakujem za každú radu !
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  le pluie Po 13 november 2017 - 11:23

ahoj sarah,

si ale šikovná, keď si stihla už fitko aj navariť Smile. Ja mam celkom problém s ranným vstávaním, keď som doma a aj variť sa mi niekedy nechce Sad. Musím sa dnes učiť skladby na zbor, už ma to trochu zaťažuje. Vždy som rada spievala, ale tento zbor je asi pre mňa náročný, že sa musím aj sama skladby doúčať. Asi skúsim iný koníček, tiež je pravda, že staré koníčky ma trochu omrzeli, tak asi by som mala skúšať niečo nové. Inak tie štátnice...bojím sa keď sa to bude približovať. Ostal vo mne môj perfekcionizmus, že si to tak spracovávam aj dosť podrobne, že dúfam, že to stihnem a niečo si aj zapamätám...
S tou chorobou to určite nikde nehovor, čo sa týka práce. Je to tvoje súkromie a nikto nemusí poznať tvoj zdravotný stav. Aspoň to je môj názor, že by ti to mohlo len uškodiť.
Maj sa pekne Smile
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Po 13 november 2017 - 11:29

Jej ďakujem za radu Smile ja si to tiež tak myslím že radšej mlčať.... zatlkat zatlkat zatlkat Very Happy štátnic sa neboj len sa z nich robí veľké haló a nakoniec aj pomáhajú a je to v pohode to zvládneš určite s prehľadom ja v teba verím, inak ťa obdivujem, že sa dokážeš učiť mne by to momentálne nijak nešlo a to mám odklad v škole s tým že sa tam možno vrátim ešte .... ktovie tak držím palce a nové koníčky sú super určite to s nimi vyskúšaj ! Wink
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  le pluie Po 13 november 2017 - 11:36

Dúfam, že sa dokážem učiť Very Happy, zatial si to len poznámkujem. Ono veľa robí, že už mám nižšie lieky. S olanzapínom to vôbec nešlo, veď preto som to aj prerušila. Ale ako som ho znížila tuším z 10 mg na 5 mg, sústredenosť zázračne prišla. Chcela som chodiť na kurz tanca, ale už je plný Sad. Ale chcelo by to pohyb, skúsiť či sa mi možno aj nejaké endorfíny nevyplavia. Ty si šikulka, je super, že sa toľko hýbeš. Zdravý štýl je dobrý. Ja ľutujem, že som kvoli liekom začala fajčiť. Cigarety ma vtedy vedeli jediné prebudiť, aj keď nie veľa. Teraz sa aj to snažím obmedzovať...Lebo to bola blbosť s tým začínať. Ale brigáda je fajn, v tom ťa podporujem. Ja som robila v pizzérke, ked som sa ešte nevedela učiť. Akurát čo bolo blbé, že sa ma stále pýtali či aj rozprávam, a prečo som taká vážna...A to bolo aj tým olanzapínom. Teraz som predsa už aj ukecanejšia a usmievavejšia...Ale ty podľa mňa nebudeš mať problém, lebo na mňa aspoň tu na fóre pôsobíš celkom spoločensky Smile. Tak držím palce.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Po 13 november 2017 - 13:15

Ahojte ľudkovia, dnes je pomerne upršano, ale na nálade sa to akosi neprejavilo. Nejaký nezmyselný tok myšlienok nebol zaznamenaný, čo je len dobre. Pravdepodobne prospeli tomu aj doobedňajšie aktivity, kedy som 1,5 hodiny riešil s menšími prestávkami obrázkové osemsmerovky a plus pozeral som jedno polhodinové šachové video. Snažil som sa aj relaxovať, čo sa mi pomerne darilo. Teraz na mňa čakajú kvízy z geografie, nejaká tá muzika na youtube a večer príde na rad fitko. Som celkom spokojný so svojim systémom žitia v súčasnosti, keďže na každý pracovný deň mám naplánovaných 2,5 hodiny, ktoré strávim mimo doma, čo sa mi veľmi ráta. Snáď už len to povestné vydržať v nastolenom trende...

Sarah ja by som to nepovedal. Keby som povedal, že mám schizofreniu tak by som bol na odpis... laughing
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Po 13 november 2017 - 13:37

Ahoj Kimi, teším sa tvojím aktivitám je to super len tak ďalej a večer zamakaj vo fitku aj za mňa! Tiež s tebou súhlasím určite to nepoviem, len som bola zvedavá na skúsenosti iných, lebo viem, že niektorí aj pracujú. U nás aktuálne už sneží Shocked  
le pluie ja som sa s liekmi ešte neučila, výšku som urobila bez nich tak to neviem posúdiť ale aj s menšou dávkou to musí byť dosť namáhavé. Ďakujem za povzbudenie spoločenská som bývala kedysi až veľmi, teraz sa len tak oťukávam. Šport by ti určite prospel, po ňom má človek prinajmenšom viac energie a zvýšenú náladu.
Inak som včera uvažovala nad tým, že osobne poznám dosť veľa ľudí čo majú nejaký problém a na väčšine to nie je absolutne badať, uvediem príklad mne spomínala psychologička, že jej kamoška má schizofréniu, dostala atak a chcela vyskočiť následkov bludov z okna, po 3 mesačnej hospitalizácií ju dali tak dokopy, že dnes má vlastný byt, priateľa  a ďalej úspešne študuje na vysokej škole, len že musí užívať lieky. To je asi ten lepší prípad priebehu choroby, aj som niekde čítala že ľudia s pozitívnymi príznakmi sa z toho dostávajú oveľa skôr ako tí čo majú viac mínusových, čiže napríklad ja, to som chcela napísať len pre informáciu, že ako to niekedy môže byť. Aj známa má napríklad bipolárnu poruchu a nikto by to ani netušil, ale diagnóza ako diagnóza hlavne nech nám je lepšie a lepšie. Tak majte krásny buď upršaný alebo zasnežený dnik ako ja Wink majte sa
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  le pluie Po 13 november 2017 - 13:48

Sarah, to som netušila to s tými pozitívnymi príznakmi a negatívnymi. Stále som si myslela, že tie pozitívne dokazujú väčšiu závažnosť ochorenia. Ja som teda tie pozitívne nemala skoro vôbec. Ked som niečo mala, tak som si uvedomovala nereálnosť toho. Ja mám tiež známeho, čo mal f 23.1...a bol 2 mesiace v nemocnici, stacionár a teda dlho doma a bral kopec liekov. Teraz berie iba úplne udržiavajúcu dávku, má priateľku, prácu...No ale trvalo mu to 3 roky, kým sa dal do takejto pohody. Tak on mi tvrdí, že musím len čakať a dočkám sa.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty pre le pluie

Odoslať  sarah222 Po 13 november 2017 - 13:53

Ani ja som to s tými príznakmi nevedela, kamoška psychoška mi to vysvetlila, lebo doktori sa k tomu nečinia oni si myslia asi žeby sme to nepochopili alebo čo, napríklad ja sa snažím stále pýtať na moju diagnózu a že čo môžem ešte zlepšiť no mne pán Mudr. len odpovedá, že to má čas.... s tým známym si ma veľmi potešila a hlavne dala mi NÁDEJ!!! a za to ti vrúcne ďakujem, takže rok a pol už mám za sebou ešte ďalší rok a som za vodou Very Happy kiež by to tak bolo nie? laughing ako pozerám aj sa ti ,,chce,, robiť tie poznámky na štátnice Very Happy
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Po 13 november 2017 - 14:57

Ahojte,
mám sa teraz zas veľmi dobre, pretože včera prebehlo toľko očakávané fotenie a myslím, že to dopadlo skvelo, len teraz dva týždne čakať na fotky. A prišiel mi kostým Wonder Woman z amerického Amazonu, padne mi až na opasok výborne, čo ma veľmi teší, plus došla kniha od kamošky a jeden český fanúšik mi poslal airsoft pušku, MP5, na Instagrame začína mať viac lajkov než všetky ostatné moje fotky Laughing Takže sa darí, len som trochu nešťastná z priateľa, ale to sa snáď utrasie.
Stav by som ohodnotila na 1-, predsa len, nemeriam glyčky a nejaký ten nihilizmus tam je, ale inak v pohode. Myslím na vás, majte sa, držte sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Po 13 november 2017 - 21:59

Ahoj Sarah tak fitko odmakané aj za teba. Very Happy Cvičil som opäť ako drak a aj celkom dobre mi to padlo. Ďakujem, milé kočenky aj za pozitívne príbehy. Osobne tiež by som sa mal celkom dobre, ale atakujú ma depresívne stavy najhoršia je asi tá apatia až nechuť do života, neuveriteľná snaha sociálne sa izolovať, pomerne emočný chlad a premáhanie sa do aktivít, ktoré občas vyvrcholí do nesplnenia plánu. Tiež už pôsobím celkom dobre, pomaly pridávam a zlepšujem sa. Bohužiaľ uvedomujem si, že dostať sa niekam bude na dlhšie obdobie. Tento mesiac musím zaklopať mal som už dosť pekných dní, ktoré nemali chybu. Asi len 2 dní v tomto mesiaci som mal také, že nedobre a paradoxne stacionárové...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 85 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore