Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 29 z 85 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 7 júl 2017 - 23:36

Ahoj CHINAMAN!
Chcem len to, že si mi prirodzene nahnal myšlienku, že podobne ako Ty by som mal šatník zredukovať a hlavne pretriediť veci, ktoré ani neoblečiem. Vždy na to tak pozerám, že by možno stačilo zopár kíl dole, ale... Nech sa darí...

...................

Ahoj Matej!
Tak to čo si zažil snáď bola len tá výnimka z pravidla, ale na druhej strane je dobre, že to tak vieš pekne nielen ustáť, ale aj svojpomocne zvládnuť. Teším sa na ďalšie príspevky.

..................

Ahojte všetci!
Osobne sa mám, nechcem napísať, že dobre, ale asi tak fajn. Viaceré dni som mal spavú náladu a ani dnes to nebolo výnimočné. V noci som dal spaniu necelé dve hodiny a vyvážil som to v poobedí. Bohužiaľ mám akýsi rozvrátený spánkový režim a zdalo by sa to ako nič nezvládateľné, ale cítim v tom problém. Inak tu máme konečne aj dážď, tak som spokojný čerstvejšiemu a sviežejšiemu vzduchu. Počas dňa som sa okrem štvorhodinového spánku venoval tomu, čo bolo viacmenej nutné a osožné pre domácnosť, teda drobné práce. Nevynechal som akp. (zopár povinností, čo som si určil robiť denne), pozrel som si TV noviny, podebatil s našimi. Ostatné celkom OK, nielen pre dnešok mi chýba parťáčka, možno by stačil aj známy ochotný mať na mňa čas.

Majte sa pekne a krásny víkend prajem. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 9 júl 2017 - 4:17

Ahoj Tuto. Viem, že to nie je to isté, ale vedz, že my tu na Teba máme vždy čas a radi sme Ti parťákmi na Tvojej púti životom. Nie je to to isté, ako v reáli, ale aj tak môžem povedať minimálne za seba, že mi záleží, ako sa Ti veci vyvíjajú. A preto Ti prajem aj teraz už kvalitné zaspanie a dobrý spánok v tejto nočnej hodine (prečítal som si tému o Spánku, že reku si ešte hore  Crying or Very sad ), ako aj pohodovú nedeľu. Smile Drž sa! giving a hug

---

Ahojte, kamaráti. Smile

Dnešnú, resp. včerajšiu sobotu som mal nejak na mňa netypicky sociálne zaangažovanú. Ráno sme o ôsmej vyrážali na výlet do Bratislavy, bral rodičov, mňa a svoju snúbenku môj brat. Prišli sme k osobnému prístavu, robili fotky, prakticky všetko "fotochtivé" som odfotil. Very Happy Bol som taký turista japonského typu, ktorý všade mačkal ten objektív na tablete. Napriek tomu, že som fotil tabletom, sa fotky vydarili. Smile Potom sme o 9:45 nasadli na loď a o 10:00 sme vyrazili na plavbu proti prúdu po Dunaji smerom na Devín. Počas plavby som opäť všetko fotil, hrad, mosty, pobrežné budovy, parlament, občas aj prírodu. Na samotný Devín sme mali asi hodinu a pol voľného času, rodičia zostali pod hradom na obede, lebo nevládali šliapať. Tak sme ja, brat a snúbenka išli hore a všetko sme vyčumákovali. Bol to prvý výlet s mojím bratom v celom mojom živote. Very Happy Dopadlo to teda dobre. Vstupenka stála 5 eur a počuli sme tam všelijaké jazyky, angličtinu, španielčinu, kórejčinu, poľštinu, češtinu a tak ďalej. Jeden turista sa rozčuľoval, prečo dal Napoleon Devín vyhodiť do luftu, že či by sme za to nemali od Francúzov pýtať nejaké vyrovnanie. Very Happy Bolo inak horko, dosť som sa opálil pekne dočervena. Na obed nám spŕchlo, akýsi letný lejak. Mali sme poruke dáždniky.  Rain 5  Od 13:30 sme už plávali loďou späť do Bratislavy, tento raz v smere prúdu. Keď išla okolo nás iná loď, tak všetci spontánne kývali, aj z jednej lode, aj z druhej lode. Prišlo mi to milé, že si všetci takto kývame, a pritom to boli lode s rôznou vlajkou (okrem slovenskej dominovala rakúska a švajčiarska, raz aj srbská). Slovakia Potom o 15:00 som už bol doma, pričom mamina išla na pohotovosť, lebo zase raz opuchla. Už je to pravidelne a vyzerá to podľa doktora na ochorenie menom "dna". Ambulance

O 18:00 sme boli s otcom preberať byt. Otec mi výdatne pomáhal, jednak sa vyznal v tých meračoch, ktoré bolo treba odpísať, a jednak aj taká morálna podpora, prípadne jeho prvá návšteva u mňa, že reku ako sa mu páči. Bál som sa, čo na to povie na niečo tak maličké, ale povedal práveže, že sa mu to veľmi páči. Boli sme na byte asi hodinu a pol a mám pocit, že bol úprimný, keď vyjadroval chválu, že je ten byt dobrý. Tak som tomu strašne rád, lebo na názoroch rodičov mi akosi dosť záleží, neviem si od nich spraviť odstup. Šepkanie Embarassed

A potom som večer trávil odpočinkom a surfovaním po nete. Už som ale nemal síl nejak veci riešiť, tak som zaspal. Sleep Zobudil som sa o pol štvrtej nadránom a nemôžem teď zaspať. Tak reku napíšem príspevok. Smile typing

Deň teda na 1-. Smile Ďakujem za všetko a želám Vám všetko dobré, peknú nedeľu, kamaráti. Super! Ďakujem

Matej
Huge smiley
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Ne 9 júl 2017 - 19:00

Ahojte bojovnici, Tuto dakujem aj tebe nech sa dari. Matej je super ako si vyletujes s rodinkou.

Dnes cely den lenosim z toho som sa vela prechadzal po chodbe domu ktora spaja kuchynu s izbou kde je tv. Rano som bol so psom na kratku prechadzku, pozeral som tdf a vela netoval. Vcera som predal dalsi bicyklik, tak sa to stale toci a toci. Bol som potom v krajskom meste pretoze havina mala kliesta tak som isiel do zverimexu kupit pinzetu na klieste a pritom mi do oka padlo mini akvarko aj s rybkou bojovnicou a uz je v izbe. Z coho som ale trocha sklamany je, ze som si vsimol az doma material akvaria, ktory je plast a nie sklo. Som si spomenul ze som vcera rano este kosil s vyzinackou dvor po starkych. Bol som pozret ovce vcera aj dnes vymenil vodu a dal ovsa. Takto travim vikend. Drzte sa vsetci.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Ne 9 júl 2017 - 19:08

Ahojte Wink

Matej - pekný rodinný výletik ste si urobili............ it is perfect ako vzdy sa mi pačilo ísť na rodinny výlet....aj preto, že sme malo ako rodinna chodili na výleti....teda nemozem povedat ze sme uplne nechodili.....ale malo....pre mna

Tuto - prajem peknú oddychovo/spavu nedelu it is perfect

Taak od obeda uz pisem tento príspevok...stale mi do toho niečo príde....alebo neviem co napísať....tak mam sa dlhodobo dobre....ked mam aj ze zlu noc....raz za čas....tak zvladam to....čo už horšie zvládam...je moj priatel....aj ked vztah napreduje....uz som bola na víkend u nich doma....čo ako pre spanok je niečo ako katastrofa....ale dalo sa...aj som spala..asi tak 6 hodin....alebo menej....ale dalo sa.....čo bolo horšie...ze tento víkend....som celu sobotu prespala...ako fakt....proste som musela....hlava ma hrozne bolela.....nič som nemohla robit...čo ma aj štvalo....ale ta bolest hlavy bola hrozna...inak dnes pohoda....uz ma hlava neboli...len tu bola návšteva....tak no tak trochu zabity den....ale aj to treba...teda navšetvu....len ma trápi taky o nicom víkend....teda ze nic som nerobila....no som zase raz dobre oddychnuta...


Prajem krásny deň it is perfect


_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 10 júl 2017 - 1:55

Ahoj Matej!
Myslím si, že je len dobré, že si otca vzal na byt sebou a tak Ti aj pomohol práve s tým, čo si potreboval mať vyzistené. Iste sa už tešíš, keď ho vymaľuješ, dáš si tam nábytok, prvý raz sa v byte vyspíš... Prajem Ti aby sa Ti tam páčilo a bol s ním dlhodobo spokojný. Woow

Na rodinné výlety som ako dieťa a puberťák chodil rád, vždy sa zišla aj nejaká parta a bývalo to fajn. Trochu ma mrzí, že na jednom výlete ma chytila depka spolu z anxietou a sociofóbou napriek krásam čo tam boli a príjemných rovesníkov, som si výlet vôbec neužil a išlo to smerom do hororu.

...................

Ahoj CHINAMAN!
Mám dojem, že máš celkom pekné dni v poslednom čase, tak snáď len to, že nech Ti to takto postupuje aj naďalej.Cvik 3

...................

Ahoj Mischelll!
Teda dúfam, že tá bolesť hlavy sa už nebude opakovať, v čo aj dúfam. Známa s tým mala problémy, diagnostikovali jej migrénu. Je to dosť závažný problém, taký priam paralyzujúci. Niekedy aj mňa mierne zabolí hlava a vtedy si dám ibuprofén pre istotu, ale to je čiste len drobnosť.

Je fajn, že s priateľom je to ešte snáď viac ako OK a želám dobrý vývoj vzťahu, teda smerom dopredu a ostatné nechcem urieknuť... giving a hug

..................

Ahojte!
Poslednú dobu mávam spánkové obdobie. Je pravda, že zaspávanie nič moc, ale teraz sa mi k tomu pričlenilo aj vstávanie. Jednoducho počas dňa spím na etapy aj v celku. Netuším, čo to má byť, je mi to celé akési cudzie, niekedy som aj rád, že užijem ranné lieky a zase zaspím ako hybernujúci medveď v zime. Môžete si aj povedať, že by to u mňa ani nemal byť problém, veď má komplet deň pre seba, ale reálne to zráža do kolien. V skratke asi toľko, že som blízko inverznému spaniu.

Dosť času som strávil na záhrade, vyschla nám v sade ringlóta, tak som sa dal na vykopávanie koreňovej sústvy. Bola to celkom drina, ale zadarilo sa a bol som potom celý rád a aj cigareta chutila lepšie. Ostatné práce sú také drobnosti, najmä v podobe polievania, doplňovania vody, kosačkového kosenia.

Zálesáctvo pokračuje najmä štúdiom materiálov, mám ta 2X príručky prežitia, niečo o flóre (jedlé a liečivé bylinky) aj čosi málo o hubách. Občas sa vyskytne v lese a pozerám, že to je toto a z toho by sa dalo spraviť niečo zaujímavé... Jedna príručka má takmer 600 strán, tak s ňou bojujem. Občas sledujem videá od Mareka Chlíbeka a stránku Zálesáctvo na facebooku. V prípade záujmu môžete nájsť na Youtube.

Zdravotne: (Matejova stupnica)
- spánok 3-
- hlasy 2
- únava 3-
- tendencia k pasivite 3+
- sila vôle 2
- nadšenie 3+
- motivácia 2-
- robenie vecí čo ma bavia 2+
- depresia 2+ až 1-
- rôzne strachy snáď nie až fóbie 2

Kamarátky a kamaráti prajem vám super pracovný deň a buďte v pohode! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 10 júl 2017 - 23:35

Ahojte kamarátky aj kamaráti!
Momentálne je tu na schizofóre pustejšie ako býva, čo ma mierne trápi. Len dúfam, že to neznamená, že je vám horšie a nemáte ani chuť o tom písať. Toto fórum je aj určené, aby pomáhalo a zotavovalo sa z rán aj raniek, ktoré nám ochorenie prinieslo. Isteže napíšte, v rámci možností, zopár slov, viet, odstavcov.

Dnes som bol u odbornej, dostal som dve injekcie a s receptami som sa pobral do lekárne. Práve tento pondelok som bol až milo prekvapený, aká fajn bola doktorka a rátalo sa mi to veľmi.

Bol som aj na záhrade, ale bol som zasa taký o čosi viac ako by bolo vhodné unavený. Tento raz som si to už vytýkal. Menšie práce som zvládol, ale v celku ako takom som bol skôr pasívny. Myslievam na to, že by zasa bolo vhodné obzrieť sa po možnej práci, alebo aspoň brigáde. Dá sa napísať, že som už zregenerovaný po tom fiasku vo fabrike. Uvidí sa.

Zdravotne v podstate čo v poslednej dobe písavam, bez zásadnej zmeny. Momentálne sa už chystám na spánok, takže len mierne som sem prišiel napísať pár slov.

Držte sa kamaráti/tky a zároveň bojovníci s nepriazňou osudu a dobrú noc. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 14 júl 2017 - 0:26

Ahojte všetci!
Už sa pomaly teším na víkend a aj nielen preto, že dúfam, že tu pribudnú príspevky od vás. Nejako ma chytá "paranoja", že prečo tu prispievam tohto času len ja. Žeby som nemal nejaké info čo máte práve vy? Inak vám prajem pohodový piatok a plnohodnotný víkend. Chystám sa na spanie. Tabletku Gerodormu si dám za malú chvíľku. Deň bol poslabší, pomenej som sa zapájal do prác celkovo počas dňa. Od čiary normality sa máličko odrazili hlasy, ktoré ma samozrejme nechválili, ale naopak. Tendencia k pasivite a súvisiaca psychická únava sa udržiava na úrovni "nič moc". Čoraz viac sa hanbím, čo vám tu vypisujem, viem, že je to s nami všelijako a vy mnohí ste aktívni, pracujete, staráte sa trebárs nielen o seba, ale prípadne aj o rodinu, jednoducho žijete. Niekedy sa cítim, ako by som skôr sťažka prežíval a skôr smeroval k uhynutiu ako k aspoň akej-takej funkčnosti.
Záchod

Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 15 júl 2017 - 7:33

Ahoj Tuto. Smile

V prvom rade sa strašne teším, že si celý týždeň prispieval - chodil som sem každý deň a vždy som si rád čítal nové riadky od Teba. giving a hug V druhom rade, vôbec sa necíť, že kráčaš smerom k uhynutiu. Vzhľadom na Tvoje symptómy berieš dosť silné liečivá, ktoré okrem iného tlmia, čo vieme, že je častý a výrazný vedľajší efekt popri ich liečivom účinku. Myslím si naozaj, že v tom nie je žiadna Tvoja vina, že si niekedy pasívny. Proste je to súčasť Tvojej liečby a vedľajší efekt snahy o Tvoj kompenzovaný stav. V tomto prípade sa mi vidí snaha o kompenzovanosť ako dôležitejšia a rozhodujúcejšia, hoci vždy by si dalo uvažovať o možnostiach, ako tú únavu zmierniť. Chcel som tým všetkým povedať, že si to nevyčítaj a skôr sa zameraj na to, čo dobré je na Tvojom stave a v čom robíš pokroky. Smile Všimol som si počas týždňa, že si si dal minicvičenie, čo určite z pozície kamaráta chválim a veľmi Ti v tom držím palce, aby si si dal ešte raz a znovu, a potom inokedy znovu. Smile Aj to svedčí, že sa snažíš a túžiš. Rezignácia je vtedy, keď už ani netúžiš po pokroku. A to zaiste nie je Tvoj prípad, Ty sa ešte určite v živote všelikde posunieš a čaká Ťa ešte všeličo zaujímavé, alebo aj všedné. Lebo aj všednosti života sú napokon veľmi pekné a príjemné. Smile Takže hlavu hore, priateľu, ďakujem Ti za všetko a prajem Ti pohodičku, zlepšené zdravie a vôbec príjemný víkend. Teším sa na Tvoje nové príspevky. it is perfect typing Drž sa! giving a hug Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 15 júl 2017 - 8:01

Ahojte, kamaráti. Smile

Mrzí ma, že som od nedele rána na fórum nič neprispel. Mal som dosť vyťažený týždeň, skrátka býval som veľmi zaneprázdnený. Dni mi utekali rýchlo, vždy večer po práci som mal veľa vybavovačiek, až som napokon skoro líhal celý unavený do postele. Embarassed Okrem toho, že som chodil do práce, tak sa vlastne veci týkali najmä môjho bytíku. Napr. v pondelok som bol prepísať elektrinu na seba, beriem ju od plynárov v SPP. V utorok som bol s predávajúcim mu dať nejaké kľúče navyše, vybavoval som viacero e-shopov, z ktorých som objednával materiály, napr. farby, moridlo, vchodový prah, bol som si dať vygravírovať menovky na schránku a na dvere. Podarilo sa mi na tretíkrát zohnať maliarov, ktorí mali voľný termín už v tento týždeň, takže v štvrtok mi vymaľovali na dosť sýtu žltú farbu celý bytík, pričom nabielo spravili hneď aj strop. Objednané sú aj sieťkové dvere na balkón, ešte neprišli, tiež čakám na reparačnú pastu na drevo a nákup z Alzy. Kúpil som si tiež nový telefón a prešiel som do siete 4ka od Swanu, kam si prenášam aj staré číslo z Orangeu. Vybral som si paušál "To.Nekonečno", čo znamená nekonečné hovory, esemesky a hlavne nekonečno predplatených dát, čiže sa mi nikdy nespomalí internet. Chcem ten telefón používať ako hotspot a byť naň pripojený ako na router v byte. Už som to skúšal a rýchlosť bola dobrá, videá nesekali. Je možné, že je 4ka slabá mimo mesta, ale môj paušál zahŕňa aj možnosť pripojiť sa na Telecom (národný roaming) s tým, že tiež ide o nekonečno dát, hovorov a esemesiek. Telecom pravdepodobne má dobrú sieť aj mimo môjho krajského mesta, keby som náhodou šiel niekam na výlet v budúcnu. Embarassed

V piatok som si vybral menovky, dnes ich idem nalepiť. Nakúpil som kopec drogérie do kúpeľne, takže už prakticky je ten byt obývateľný. Dnes idem na brigádu si to tam všetko vyčistiť a umývať. Nebude to príliš veľa roboty, asi tak na 2 hodinky. Prakticky už treba len namontovať sieťku na balkónové dvere, namoriť vchodové dvere, nalepiť prah, ktorý mi včera tatino vymaľoval. Ďalej treba kúpiť a dať zmontovať nábytok, gauč, stôl a presťahovať všetko imanie do nových skríň z rodičovského bytu. Mám nafukovaciu posteľ, takže kým mi príde náhrada, tak zatiaľ mám tam kde spať.

Trošku sa mi tam ale nechce ísť nocovať, akoby ten definitívny odchod z rodičovského hniezda mi prišiel zrazu ťažký. Embarassed Zrazu riešim problém, že čo tam budem jesť alebo s kým sa budem rozprávať. laughing Takže som z toho taký trochu vedľa. Asi do toho treba skočiť po hlave. very sad3

V práci inak aj dobre, vzťahy ok, bolo aj čo robiť v podstate stále. Včera som bol aj u holičky. Smile Budúci týždeň budem musieť ísť aj k sestričke po recepty. Lieky papám. Nežiaducimi účinkami, ktoré ma naďalej trápia, sú hlavne únava a ustavičná chuť do jedla. Únava nie je úplne silná, dá sa ešte zatiaľ na pár hodín vždy odstrániť povzbudzovákmi, v tento týždeň som raz mal energeťák, dvakrát benzoanovú žbrndu a inokedy zas Cofi-Tabs. Čo sa týka chute do jedla, to je des a hrôza, stále by som len jedol a ak to chcem ovládať a nejesť, tak je mi to naozaj nepríjemné, lebo mám pocit, akoby som nikdy nebol riadne zasýtený. very sad2 Takže s týmto dosť bojujem. indifferent

Stav hodnotím na 1-. Smile Ďakujem za vypočutie, priatelia. Všetko dobré. Pretty good
Huge smiley
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  historik So 15 júl 2017 - 22:28

Ahojte, drahí priatelia! Very Happy

Niekedy neskôr sa vám ozvem. Zatiaľ spomeniem len to, že za ten čas, čo som tu nebol, som všeličo stihol.

Prajem vám veľa dobrej nálady. Very Happy Smile Wink

S pozdravom
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 16 júl 2017 - 12:05

Srdečne Ťa pozdravujem, historik! A teším sa na podrobnosti a novinky z Tvojich dní. Drž sa. giving a hug Super!

---

Ahojte.

Dnes sa mám zhruba dobre. Stav asi 1-. Prežil som svoju prvú noc na byte, skočil som do toho po hlave. Z tej nafukovacej postele som trošku dolámaný, predsa len to nie je ono. Ale dalo sa. Susedia boli pokojní, resp. počas mojej prvej noci neboli žiadne ťažkosti s hlukom. Počul som iba chladničku a občas prenikali do bytu zvuky výťahu z chodby. Bolo dosť chladno, tak som mal balkón privretý. Išiel som spať o 21:45 a zaspal som asi okolo 23:00. Smile Vstával som o ôsmej, vychystal som sa hygienicky, dal si čaj, celý čas mi tu robí na byte aj včera aj dnes spoločnosť internetové rádio, konkrétne momentálne počúvam "Fun rádio Letné hity". Takže tu nemám pocit, že som opustený, skôr je to tu dosť fajn. Doniesol som si sem večer rozoberateľný stôl, je to môj jediný nábytok v bytíku. Ani sa mi nejak nechce objednávať ďalší, ale musím, lebo sa nedá spať furt na tej nafukovačke. A tiež nie je výhra dávať ponožky a tričká do šuplíkov kuchynskej linky. laughing Celkovo hodnotím proces sťahovania kladne, vyvíja sa to sľubne. Prakticky aj ďalšiu noc už chcem tráviť tu, resp. byť tu aj celú nedeľu. Ráno sa vychystám do práce úplne sám so vším všudy bez "doprovodu". Otestujem prvýkrát sprchu a ešte som nebol tuná na veľkom wecku, tak aj to príde. laughing Dosť rýchlo si tu zvykám, zatiaľ sa vôbec necítim osamelo, možno aj preto, že často pendlujem medzi rodičmi a mnou, nakoľko si sem nosím veci pekne pešo v kolečkovej kabele, ruksaku a billovej veľkokapacitnej taške. Je medzi nami asi 10 minút cesty. Čo sa týka jedla, mám tu nejakú paštéku, rožky, kúsok chleba, konzervu s fazuľou a párkami, šumienky, čaje, cukor, tyčinky, v chladničke je balená držková polievka a jogurt. Napriek tomu ma naši pozvali k sebe na obed, takže prídem dnes obedovať riadne k rodičom, keď pôjdem zase na okruh po ďalšie veci. Smile Ešte chvíľku to potrvá, kým sa definitívne oslobodím od ich jedla. Ale verím, že to bude otázka nanajvýš pár dní... Embarassed

Dnes sa mi už nechce umývať byt. Možno dačo ešte porobím, ale chcem trochu aj odpočívať. Čiže v mojom prípade budem hrať Civilization 2 na počítači. Very Happy typing Ďalšie čistenie (najmä okná, vchodové zárubne, leštenie podlahy) budem realizovať postupne, ako sa mi bude chcieť. hen Stále sa tu neviem zbaviť toho pachu z maľovky, takže vetrám ostošešť, ale ešte asi treba viac a dlhšie. confused

Inak psychiatricky dnes asi aj dobre. Flush prijateľne, úzkosť nebola. Nálady v podstate v norme, bez mimoriadnych výkyvov. V popredí skôr neurotické drobnosti (trhanie pier, zádery, poklepkávanie nohou, tlak k chodeniu). Tryptofán, béčka, vitamíny, ani iné doplnky momentálne už nejaké 2 týždne neužívam. Sem-tam ma zláka ginko, inak frčím len na svojich tradičných psychofarmakách plus na rozmanitých, obmieňajúcich sa zdrojoch kofeínu. Embarassed Cvik 1

Prajem Vám krásnu nedeľu, nech sa Vám darí, kamaráti. jumping Super!
S úctou
matej
Sun 2
Vybavené

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Ne 16 júl 2017 - 17:28

Ahojte Wink

Matej gratulujem k novému bytu....a k prvej noci....vlastne uprimne ti závidim....urobil si super prvy krok k osamostatneniu it is perfect Vybavené proste aj ja by som tak chcela radsej byt riešiť skor....ale bohužial okolnosti ma prinutili, že asi najskor budem rozmyslať o malom aute....vlastne to su moje take tajne sny....totiz v pondelok sa ukaze...ze ci to naberie aj realne kontury.....aj ked do auta som sa nikdy moc nehrnula...ale co uz.....este k tej energii aj ja jej pocitujem dost malo....začala som papať vítamíny a bolo mi s nich zle....a to som len B- vítamin....vsetky....potom od koznej mam robene vitamíny na nechty....a je tam aj zinok....alebo hlavne zinok....a mne je z nich fakt zle...ked si dam....ale musis ich brat...tak ich beriem len v piatok po praci jednu....a sobotu mi je tak cudne....a nedelu som uz v pohode.....lebo sobotu si uz nedam...tak takym tempom ich mam do roku 2019 asi tak....

Prajem krásny den Sun 1

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 85 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 85  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore