Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 28 z 85 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 1 júl 2017 - 18:07

Ahoj Tuto. Ďakujem aj ja za slová venované mne. Smile To vyrábanie si povinností, ktoré spomínaš, je super vec. Celkom by ma zaujímalo, čo v Tvojich súčasných akožepovinnostiach dominuje. Napr. čo momentálne čítaš, kde si v angličtine na akom "učive" alebo v akých témach, také to samovzdelávanie že čoho sa teraz u Teba týka. Smile To, že sa Ti nedarí až pričasto odfajknúť cvičenie, to dosť chápem, môžem sa priznať a aj to o mne vieš vlastne, že si tiež programujem cvičenie, napr. to chodenie vo fitku na páse, a nedarí sa mi zatiaľ z toho činiť pravidelnú záležitosť. Prednedávnom som tu na fóre vypisoval, ako cvičím kliky a ktovie čo ešte, no odvtedy som nezvihol žiadnu činku. Čiže veru sme v tom spolu, že to nie je také ľahké sa do toho naštartovať. Chápem to. Celkovo sa však teším, že ostatné akožepovinnosti Ti idú bravúrne, lebo tuším vždycky píšeš, že si ich poplnil. To je paráda. Smile Všetko dobré, Tuto, drž sa. Prajem Ti aj príjemné zellovanie večer. it is perfect

Ahoj Dzuli08. Veľká vďaka za gratulku. I love you To pribratie ma mrzí. Nemám skúsenosť s Wellbutrinom, žiaľ, ale verím, že sa dá chudnúť aj popri liekoch. Možno to stojí iba viac námahy a disciplíny. Nebol by som to ja, keby som Ti neporadil zaregistrovanie sa na stránke "kaloricketabulky.cz", kde si môžeš každý deň zapisovať virtuálne svoj jedálníček, je tam databáza asi 100 tisíc potravín z celého českého a slovenského trhu, vrátane aj hotových jedál bežnej slovenskej a bežnej českej "kuchyne". Odporúčam vyhľadávať v databáze v českom jazyku, je širšia, bohatšia, viac tam nájdeš. Ani sa nemusíš trápiť nejakým spočítavaním, stačí si to len zadávať. Ono Ti to samo spočíta všetky kilojouly (alebo kalórie, podľa toho, ktorú jednotku si zvolíš v nastaveniach). A potom už len Tvojou úlohou bude prispôsobiť svoje stravovanie a plánovanie tak, aby si denne neprekročila ich doporučený limit. Oni Ti ten limit v nastaveniach sami vyrátajú. Predpokladám, že sa bude pohybovať u Teba asi na úrovni 7-8 tisíc. Je to zvláštne, ale fakt takýto jednoduchý trik pomáha. Osobne takto existujem na tom webe 4 roky s prestávkami a mám výsledky 30 kíl dolu. Cvičením veci urýchliš a zachrániš svalovinu, ale u Teba ako u ženy to nie je úplne dôležité, skôr ja ako muž by som sa mal trápiť, že som si zhodil aj svalovinu. Našťastie sa preto netrápim, nikdy ani pred Zyprexou som nebol maskulínny typ samca. Smile Samozrejme ak máš ďalšie otázky, tak Ti rád sa pokúsim poradiť, napr. v téme o chudnutí, kde pokojne pravidelne prispievaj, ako pokračuješ. Smile Držím Ti veľmi palce aj s Tvojou prácou. Želám Ti všetko dobré, bojovníčka, a nech Ti nové AD dobre pomáha a účinkuje. Maj sa pekne. sunny

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 1 júl 2017 - 21:15

Ahojte kamaráti. Smile

Dnes sa mám dobre. Deň mi plynul pasívne, nič som zvláštneho nerobil. Dvakrát som si zdriemol, občas som čítal knihu, veľa som surfoval po internete, čítal som si weby. Sem-tam som prehodil slovo s rodičmi, niekedy som sa bezcieľne prechádzal po byte. Ku večeru som si vysadol na rotoped a cvičil 20 minút, spálil som 600 kJ. Mrzí ma ale, že ja by som potreboval pre účely potlačenia flush rozpumpovať srdce na aspoň stovku tep. To sa mi darí len pri rýchlej chôdzi alebo behu. Rotoped mi je na to prislabý, bezprostredne po skončení rotopedovania som si odmeral tlak, a mal som 117/67 a tep 60. Čiže tlak na moje pomery vyšší, ale tepovo som bol nejaký príliš kľudný. Bezradný
Zjedol som dnes 8600 kJ, čo je fajn. Dnes som necítil priveľa hladu alebo nejaké chute. PC hru som sa nehral. Mrzí ma, že som nezametal, nevysával, čo sa odo mňa v sobotu očakáva, resp. som si to tak zadal. Ako cieľ sa mi to určite neruší, v najhoršom prípade povysávam zajtra. Celkovo som prežil deň dosť pasívne, relaxačne, ale nemám pocit, že by to bolo zlé. Dávam dňu známku aj tak 1-. Polícia

Psychicky sa objavili nejaké náznaky plusových symptómov, no včas som sa uvedomil. Mal som pocit odpočúvania a že susedia sledujú naše rozhovory. Cestou sebanapomínania som zaradil spiatočku. Trošku som sa viac sebapozoroval, v čom som tiež seba prísne napomenul a nejak skúšam menej myslieť. Iné plusové veci sa týkali "dojímania zo seba samého", teda pocítil som nejaký neurčitý pocit vlastnej slávy. Skrátka megalomanstvo, ktoré voľakedy tvorilo základ mojich bludov v časoch 2004-2010. Tiež to riešim dôrazom na zdravý sedliacky rozum, odpútavaním sa od seba, a sebanapomínaním, vnútornou rečou, ktorou sa nejak terapeuticky vychovávam a kedy si zdôvodňujem, že tá a ona myšlienka, alebo ten a onen pocit nie je normálny a nesmiem mu teda dávať priestor.

Nálady inak v poriadku dnes. Najviac môžem vystihnúť svoje dnešné pocity ako "pokoj", že som reku bol nejaký veľmi kľudný. Asi je to dobre. Hm. Skúmavý

Pokračujem vo víkendovaní. Zajtra ráno hygiena, sprcha, potom omša, potom asi zametanie a inak asi tiež plánujem kľudný deň. Do ničoho produktívneho sa momentálne netlačím. Šepkanie

Všetko dobré, priatelia, želám Vám príjemnú druhú polku víkendu, držme sa. Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 2 júl 2017 - 1:43

Ahoj Matej!
Je výborné, že si si dal takýto oddychovejší deň. Patrí to k týždennému harmonogramu. Niečo obdobné plánujem na začatú nedeľu. Momentálne však neviem ako to teraz bude, lebo by som rád išiel na záhradu, cítim sa tam v poslednom čase akosi lepšie a vlastne ohľadom mojej psychopatológie tam som takmer úplne bezpríznakový. Základné vybavenie tam mám, len niečo zobrať, teda, jedlo, batoh a kniha plus lieky a môžem vyraziť. Láka ma to tam, hoci tento rok som tam ani nespal.

Matej, písal si aj o tom mojom akp. Mám to na mysli a iste to tu do fóra napíšem, ale snáď až v aspoň v menej nočnej dobe, alebo tak.

....................

Ahojte!
Deň som mal pekný, hoci vnútorne som s pár "záležitosťami" nebol so sebou spokojný. Totiž, zobudil som sa už o piatej a neskôr som išiel do práve otvoreného obchodu a na prechádzku. Naši sa po zobudení potešili čerstvým pečivom. Následne som si ľahol, aby som ešte podriemal trebárs hodinku. Prakticky som spal až do dvanástej a mrzelo ma to. Namiesto sobotňajšej pohody som veľa "vecí" riešil narýchlo a ani som nevedel a bol som na záhrade. Tu k aktivite bolo zopár drobností a tak som sa aj činil, zároveň som bol však aj rýchlo unavený, čomu asi napomáha aj Haloperidol-depot. Na druhej strane pozorujem v týchto dňoch na sebe aj zlepšenie vôľa mierne funguje lepšie a aj tendencia k pasivite nie je v mojom živote tak zásadná. Nepredstavujte si však, že ide o niečo veľké, sú to malé krôčiky k pokroku v tejto "veci".

Večer bolo Zello, síce skromnejšie na počet diskutujúcich, ale celkom sa mi to páčilo. Xkrchnav je teraz na dovolenke, je príjemne vonku, začínajú starosti s deťmi... možno aj to sú dôvody neúčasti mnohých.

Prajem vám čo najlepšiu nedeľu a pohodu mysli. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 2 júl 2017 - 21:01

Ahojte. winking

Dnes sa mám asi dobre. Deň som mal výrazne pasívny. V noci som nemohol spať, mal som zimnicu, potenie, nábeh na nočnú moru, strhávanie sa zo spánku. Dlhší ucelenejší spánok začal až o tretej nadránom. Vstal som o deviatej a cez deň som spánok dobehol, driemal som v podstate niekoľko hodín stále. Celkom mi to dobre padlo, cítil som sa pokojne a vyspato. Tým pádom som si dnes ani nečítal knihu, ani sa nehral PC. Dosť som čítal weby, špeciálne naše schizofórum, rôzne staré témy. Ak som bdel, tak som bol tu na fóre a čítal staré diskusie. Večer som vysadol na 10 minút na rotoped, mal som potrebu pohybovať nohami, cítim v nich brnenie, ktoré občas vyúsťuje do nemožnosti obsedieť. Celkom mi to pomohlo, nevylučujem, že si ešte desaťminútovku dám. Zajtra by som rád išiel do fitka, beriem si prezlečenie do práce - iba tak na polhodinku kráčať na páse rýchlosťou asi 6 km/h, čo mi dokáže udržovať tep 100. Práve takéto cvičenie, kedy si udržím na polhodinku tep 100, má blahodárny efekt na moju flush. Pamätám si, že ešte detská lekárka, keď ma vyšetrovala kvôli flush niekedy, keď som mal 13-14 rokov, tak mi povedala, že to je neuróza a že mi odporúča namáhať srdce, cvičiť. Vtedy som ju neposlúchol, nechápal som tie súvislosti. Hodlám v súčasnosti zapájať rozpumpovanie srdca na pravidelnej báze, a mať to ako jeden z popredných spôsobov boja proti mojej flush a úzkosti. Ideálne každý deň udržať srdce v tepe aspoň 100 na 30 minút. Alebo každý druhý deň. Celkovo moje srdce je odmalička zaspaté, asi trpím celkovo nízkym tlakom, lebo ja keď mám nad 110/65, tak to už som fakt rozohnený alebo mám v sebe priveľa energeťákov. Dnes som mal tlak 99/57 a tep 54 - som si to meral z dôvodu, že sa mi nezdala tá moja dnešná spavosť, tak že reku či to nie je aj fyziologického pôvodu. Riešil som to kofeínami (2 tbl.), poobede som si dal aj šálku kávy. Popíjal som budišku, ktorá patrí medzi tie minerálky na trhu, ktoré majú vyšší podiel sodíka. Obvykle sa takým vyhýbam, ale teraz to bolo vhodné. Celý deň zimnica, studený pot, brnenie v celom tele. Reku že si odmerám teplotu, mal som 35,9 C. V psychike dominovala rozptýlenosť, vyprázdnenosť myšlienok - mám na mysli, že som sa cítil až tak kľudný, že som na nič vlastne nemyslel. Obvykle mávam kopec myšlienok v mozgovni, dnes som "začal myslieť" až k večeru.

Celkovo to opisujem, akoby to bolo celý deň nejaké nepríjemné, ale dalo sa to zvládať. Nálada bola vlastne dobrá, cítil som, že odpočívam a nevadilo mi to. Uvidím, aká bude noc, keď som toľko vyspával cez deň. Zajtra sa dosť teším do práce, aj keď asi bude nuda, lebo je teraz pomenej povinností. Trošku sa ešte stresujem tým čakaním na telefonát predávajúceho, že už mu nabehli peniaze. Pozeral som si tie zmluvy doma a je tam rozdiel 40 eur medzi tým, čo posiela banka jemu, a medzi tým, čo mu má banka poslať podľa kúpno-predajnej zmluvy. Tak sa trochu stresujem, že ako sa s ním dohodnem na vysporiadanie tých 40 eur. Je to detail, určite to bude v poriadku, keď už všetky tie desiatky tisíc bude mať, dohodneme sa, ale tak psychicky je to mierne nepríjemné, keď viem, že sa bude musieť o tom viesť reč.

Niekedy na obed som vysával a zametal. To bola asi dnešná moja jediná produktívna činnosť. Smile Celkovo dávam dňu známku 1-. Smile V globále sa cítim dobre a všetko je vlastne ok. Cvik 1

Prajem Vám dobrú noc a príjemný začiatok nového týždňa. Smile
Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 3 júl 2017 - 18:03

Ahojte, priatelia. winking

Dnes sa mám dobre. V noci som napokon mohol spať normálne, zaspal som rýchlo napriek tomu, že som vyspával celý nedeľný deň. V noci som sa zobudil na zimu, tak som si zatváral okno. Zaspával som pri pustenom rádiu, aby som nemyslel na hlúposti, ako taký podmaz pre myseľ. Ráno vstávanie zhruba ok, hygiena, sprcha, raňajky (paštékový rožok). V práci kupodivu nuda nebola, našlo sa čo robiť. Vzťahy dobré dnes. Ráno som prežil silnejší negatívny podnet, ale zahriakol som sa a nejak som sa spamätal, aby som sa nevybočil smerom k takým negatívnym emóciám, ktoré by so mnou v mysli zostali viac hodín. V podstate to bola otázka len 10 minút. Nálady inak dobré. Z víkendu sa mi zachovala zimnica, brnenie, rozšírené zrenice, neistý krok. Doobeda sa mi zhoršene sústredilo, podnety sa mi miešali a trochu som cítil chaos. Urovnalo sa to zhruba okolo 11:30, odkedy som to už mal pod kontrolou. Obed z donášky, celkom chutil. Občas som pojedal koláčiky a chipsy, ktoré doniesli kolegyne. Aj tak som sa cítil večer hladný a nechcel som ísť hladný do fitka "kráčať". Tak som šiel domov bez cvičenia. A som teraz tu, mám po večeri a rozhliadam sa, do čoho sa pustím. Reku že napíšem príspevok. Smile

Tož môj pondelok. Smile Známka 1-. Smile

Ďakujem za vypočutie, kamaráti. Všetko dobré, držme sa. sunny
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 4 júl 2017 - 19:39

Ahojte. Wink

Čo napísať pre dnešok? Deň hodnotím kladne, mal som sa zhruba dobre. Nálady ok, negatívnych podnetov nebolo veľa a dali sa zvládať. Vzťahy ok. V práci bolo čo robiť, hoci menej, než včera. Zajtra je sviatok a prvý raz nebudem doma len ja ako osmičkár, ale aj všetky moje kolegyne dvanástkárky, lebo už podľa zákona musí byť prevádzka zavretá. Celkom im to padlo vhod, tešia sa. Smile Poobede som mal nejaké fyzické problémy - brnenie sa zjemnilo, avšak cítil som tlaky na hrudi, akési nešpecifické problémy so srdcom, nízky tlak, chvenie vovnútri tela. Špeciálne mi brní a trasie sa hrtan. Miestami som sa bál infarktu, ale to bol iba taký pocit, ktorý som sa snažil si radšej nepredstavovať. Iba mi to tak miestami napadlo, lebo to bolo všelijaké. Celkovo mám tieto dni nízky tlak, okolo 100/60, často menej. Aj teraz po večeri doma som si schrupol na 20 minút, čo mi padala hlava pri počítači. Kofeíny som si dnes dal 3. Vo fyzickej rovine som cítil stres, ale umelý, bez podnetu. Skrátka iba telo bolo v strese, javilo fyzické symptómy stresu, hoci v psychike nebol na mňa vyvíjaný žiadny negatívny tlak ani problém. Psychicky som sa cítil naďalej dobre. Smile

Dnes sa vyriešila aj tá situácia so 40 eurami, čo som spomínal prednedávnom. Banková úradníčka mi volala a všimla si tú nezrovnalosť, pričom bez problémov sme to vložili na úverový účet banky dodatočne dnes, takže predávajúcemu dneska odišli všetky peniaze bez toho, aby sa vôbec dozvedel o nejakej nezrovnalosti. Čerpá to na 2 účty, na jeden mu to už došlo dnes, zvyšok mu príde na cudzí účet v inej banke vo štvrtok, odoslané to už je. Takže už nie je žiaden problém teraz, už nič nebráni byt prebrať. Dojatie

Teraz trošku odpočívam a nič nerobím. Počúvam hudbu a surfujem po webe. typing music
Známka na dnes: 1-. Sun 1 Cvik 1

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto St 5 júl 2017 - 1:34

Ahoj Matej!
Tak sa dni pred vyše hodinou prehupli a zostáva nám len "vydržať" ten krásny voľný deň v strede pracovného týždňa. Prajem Ti tak plnohodnotný deň, hoci by bol aj strávený len sladkým leňošením, ale zároveň by si aj na jeho konci mohol povedať, že Ti padol vhod a bol fajn.

..................

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Už dva dni mám také zvláštne, samotný pondelok bol priam extrém. Až na nutné prestávky som pociťoval silnú túžbu spať, alebo aspoň podriemávať, čo som aj nezvládol a realizoval som to. Pravdepodobne to môj organizmus nutne potreboval a hoci som všetko nutné urobil, dominantou pondelka bol spánok v noci, ráno, v doobedí, poobede, večer a aj ďalšej noci. Mal som z toho síce výčitky svedomia, ale pravdepodobne to bolo dobre. Utorok, následne, to už bolo o čosi lepšie, ale čiastkovo som si ešte zdriemol v nezvyklej dobe.

Zdravotne ako písavam, teda, občas do normality niečo vyskočí, ale ako tak to zvládam, skúseností za tých 18 rokov ochorenia mám skutočne habadej. Tak fungujem...

Prajem vám všetkým čo najlepšie zhodnotenie sviatku Cyrila a Metoda a pohodu celkovo. Napíšte trebárs čo ste v túto stredu prežili a o 20:00 je tu aj pre vás Zello! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 5 júl 2017 - 20:32

Ahoj Tuto. Smile

Ďakujem Ti vrúcne za prianie. Až tak si určite nerob výčitky z dní, kedy si viac spal. Je to proste také obdobie, možno trvajúce aj viac dní, akási etapa. Potom prídu etapy, kedy budeš mať dni viac produktívne. Už aj ja som sa vzdal názoru, že každý deň by mal byť nejaký produktívny, aby sa akože žilo naplno. To je imperatív dnešnej doby, že žite naplno, nestrácajte čas spánkom, leňošením, televíziou, ale hrňte sa do tristo cieľov denne, všetko si zapisujte a veďte harmonogram. Dosť dlho som bol naklonený takémuto spôsobu života, ale čoraz viac preferujem literatúru, ktorá proti tomuto brojí. Napr. v súčasnosti čítam "Žite" (od Jasona Wachoba). V nej argumentuje autor v prospech pokojného, vyrovnaného života, nenáhliaceho sa. Dokonca som sa tam stretol s myšlienkou, že "musí Váš život mať nejaký zmysel alebo cieľ? nemusí". Samozrejme takto povedané to znie dosť zle, akoby to malo byť o vzdaní sa progresu. Ale takto to tá knižka nemyslí. Táto argumentácia má viacero aspektov, doporučujem tú knižku prečítať sám na vlastné oči. Smile Striedam to s mojím obľúbencom R. Carslonom a jeho "Spomaľte na rýchlosť života", čo ide ruka v ruke s Wachobom. Takže vrelo, Tuto, podporujem v Tebe myšlienku, aby si si bez ťažkostí dovolil aj celé etapy voľného spánku alebo menšej aktivity, ak to v daných dňoch z nejakých dôvodov potrebuješ alebo cítiš. Je to v poriadku, je to v súlade s Tvojím telom, s Tvojimi podmienkami, je to ľudské. Smile Želám Ti, aby sa Ti ďalšie dni darili podľa Tvojich predstáv a v súlade s mierom v Tvojej mysli. Drž sa, kamoš! Super! Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 5 júl 2017 - 21:10

Ahojte. Smile

Dnešný deň sa mi vyvíjal akosi typicky na voľný, lenivý deň. Cítil som sa, akoby bol víkend. Ráno som vstal až o deviatej. Deň som mal vyplnený hraním sa na PC, čítaním knihy, pospávaním, surfovaním na webe (správy, články o životnom štýle, o zdraví a tak).

Včera som prečítal na webe na doporučenie mojej kolegyne večer online verziu knihy "Nežiaduci účinok - Smrť" od Johna Virapena. Čiastočne som rád tým informáciám, ktoré tam rozoberal zo zákulisia farmaceutických gigantov, špeciálne som čítal kapitoly o registrácii AD fluoxetínu (Prozac), ktoré boli dosť hororové. Napriek tomu si myslím, že mi tá kniha skôr škodí a určite ju znovu čítať nebudem, ani ju nebudem niekomu doporučovať. Totiž všimol som si na sebe, že mi s čítaním klesala dôvera v medicínu a vizualizoval som si predstavy, že všetci lekári sú len biznismeni. Paradoxne o lekároch samotný autor nič nevravel, sústredil sa len na svoje pôsobenie vo farmaceutickej spoločnosti. Preto tú knižku hodnotím subjektívne negatívne, podlomila mi moju dôveru v akúkoľvek medicínu, dokonca aj somatickú. A to nevnímam ako pre seba prospešné, lebo hoci nechcem byť nikdy hypochonder, medicínu a jej testy a liečiteľstvo vo svojom živote chcem ponechať vplyvné. Mám na mysli, že keď príde nejaká choroba, tak chcem patriť medzi tých ľudí, ktorí sa neštítia vyhľadať lekára a dať si robiť testy, krv, vyšetrenie, aby sa prišlo na to, čo im je. Lebo v mojej rodine sa stretávam s tým, že sa lekárov štítia ako čerti krížov. Nejdú k nim, až keď ich od bolesti nejde roztrhnúť. Ja naopak v zdravej miere chcem byť k lekárom taký, že si určite budem celý zvyšok života robiť preventívky, na ktoré mi zákon dá postupne vekom právo. Napr. keď mi testujú krv, tak to mám rád, lebo ma výsledky hepatáliek a všelijakých parametrov dosť zaujímajú. Som už raz taký. Smile No a tamtá knižka mi na celý večer urobila taký obraz o psychiatrii a o všetkom lekárskom a farmaceutickom, že hoci možno sú všetky tie veci tam pravdivé, a teda je to všetko fakt v tom svete farmácie nepekné, ale aj tak si ponechám názor na užitočnosť a schopnosti dnešnej medicíny svoj vlastný, skôr kladný. Smile

Dnes som prežíval pokračujúce neduhy fyzického rázu, ktorých dôvod viem. Som bol dosť v hormonálnej nerovnováhe, návaly tepla, studeného potu, červených fľakov na hrudi, premrštené libido, trasenie hrtanu, hrdla, silný nepokoj nôh, ich kmitanie, hýbanie nimi, príznaky fyzického stresu, vnútorné napätie, nervozita, pocit nejasného vedomia, akoby som bol hlúpejší alebo mal menej myšlienok, neistý krok, dosť nízky tlak (100/60), nárazové vlny spavosti, kedy mi padla hlava z ničoho nič a musel som sa presunúť na posteľ, kde som zaspal do 10 sekúnd (spal som priemerne v jednej etape asi hodinu). Subjektívne najhoršie znášam silnú vzrušivosť a samozrejme syndróm nepokojných nôh, lebo väčšinu dňa dnes sedím na PC a furt klepem tými nohami, že ma to už znervózňuje. Na zmiernenie vymenovaných fyzických neduhov, ktoré už sú so mnou viac-menej niekoľko dní, som aj dnes používal Magnézium, Tryptofán, dal som si aj probiotiká s odstupom, pijem dosť sodíkovej minerálky, užil som ráno ginko, mal som 2 malé energeťáky, pretože potrebujem svoj tradičný prísun kofeínu, inak by ma bolela hlava. Smile

Psychicky dnes vlastne dobre, neevidujem čisto psychický problém žiadny. Nálady boli primerané k situácii, skrátka taká bežná každodennosť, ibaže akurát dnes spojená s miernou nudou. Preto sa zajtra vlastne teším do práce, iba mám trochu strach, že tam nebude čo robiť, nakoľko mnoho našich dodávateľov má teraz zavreté sklady a mne tak prudko klesla náplň práce. Ale niečo si nájdem už, a šéfka má aj tak dovolenku, takže ak sa budem zašívať, tak je to ok. Embarassed Smile

Dnes ma spontánne napadlo, že keď si zariadim byt, tak si kúpim morské prasa. Budem ho pravidelne nechávať behať voľne po byte a bude sa volať Benny. laughing Ale to len tak blúznim, lebo o psa je zložité sa starať, ak som celé dni mimo bytu, navyše v takej malej garsónke by celé dni sám možno aj trpel. Morské prasa však behať voľne po 20 metroch štvorcových možno bude aj vďačné. laughing A vydrží samo, keď som preč, alebo mu dokúpim morsko-prasačieho kamaráta. Ale ja oficiálne o takejto starostlivosti nič neviem, takže je to celé iba taká idea. Kým by sa to stalo realitou, tak to si ešte musím naozaj dlho nechať prechádzať hlavou. A naučiť sa niečo o prasatách hlavne! affraid

Stav hodnotím na 2. Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia, želám dobrú noc, pekný štvrtok. alien

Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 6 júl 2017 - 2:01

Píšem, sú 2 hodiny ráno. Urobil som blbosť, s ktorou sa Vám zverím neskôr. Každopádne sa mi zhoršujú tie už spomínané problémy fyzického rázu, momentálne je to dosť zlé, a tá nočná mora pred chvíľou... trochu mám pocit, že idem fyzicky skolabovať. Nasadil som okamžite všetko potrebné medikamentózne, lebo na niekoľko okamihov som stratil sebauvedomenie, čo ma začalo dosť desiť. Idem skúšať ležať, zostávam nechať rozsvietené a pustím znovu rádio, lebo tie myšlienky nie sú dobré, skúsim ich ignorovať pomocou pustenej hudby. Zažnutá lampa mi môže trochu pomôcť proti stihomamu.

Ďakujem za podporu. Držme sa, ozvem sa dúfam zajtra po práci.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Št 6 júl 2017 - 22:14

Ahojte bojovníci,
dnes mám za sebou celkom obyčajný deň, ráno som vstal až okolo 9tej pretože ma nezobudil budík. S mamkou som bol potom v meste autom, po ceste som predal jeden oceľový bicyklík za symbolickú cenu keďže bol nevyužívaný doma. Potom sme boli zaniesť materiál na šitie perín. Boli sme aj v nákupnom centre, kde som mal menšie vybavovačky a to konkrétne spojazdniť nefunkčnú simkartu, z ktorej sa nedalo volať, napokon som si kúpil novú len za 2éčka u iného operátora. Inak popoludní som kosil dvor z čoho trávu som zaniesol ovciam na chalupu a dal som im ešte piť. Chcelo by to viacej dažďa aby tráva poporástla. Ešte som sa flákal po cyklo weboch, kde som si objednal tri tričká, chystám sa trocha minimalizovať šatník. Teší ma ešte včerajší deň, ktorý som strávil na bicykli cestou ku kamarátovi. Dnes som sa cítil trocha divne, neisto, mal som pocit akoby všetci na mňa hľadeli v obchodnom dome ale dalo sa to vydržať. Toľko zatiaľ môj deň. Prajem vám hodne síl, držme sa.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 7 júl 2017 - 8:06

Ahoj Chinaman. Gratulujem k tak pestrému, rozmanitému a vlastne úspešnému dňu. it is perfect Je to paráda. Ani sa neviem vyjadriť k jednotlivým Tvojim zážitkom, celkovo mi to však vytvára dojem, že to nebol len taký obyčajný deň, ako si ho pomenoval na začiatku, ale že patrí k tým skvelým. Želám Ti, aby ďalšie dni boli tiež dobré a mal si sa fajn. Drž sa! jumping

---

Ahojte, priatelia. I love you

Po nočnom nasadení potrebnej medikácie som postupne pri zažnutom svetle a zapatom rádiu pozvoľna zaspal. Ráno som vstal, mal som problémy, akoby som po dlhej dobe zvažoval zostať v posteli, namiesto toho, aby som šiel do práce. To sa mi zdalo obzvlášť nebezpečné takéto uvažovanie. Nakoniec som sa z postele vyhrabal, ale za zhoršenej nálady, čiastočne podráždenej. Dokázal som sa nejak dať hygienicky do poriadku, vrátane sprchy. V práci som sa miestami aj usmieval, možno aj smial, takže sa mi postupne nálada zlepšovala pod vplyvom priaznivých vzťahov s kolegyňami. Avšak bolo výrazne veľa nudy, nechodil tovar, celkovo som dosť vysedával a nudil sa. Zavolal som šéfke, ktorá je na dovolenke, a vzhľadom na to, že piatok má byť po stránke nudy ešte vraj horší, tak som si vypýtal na dnes deň dovolenky. Súhlasila. Smile Takže som dnes doma. Smile

Čo sa týka problémov fyzického rázu, v priebehu zvyšku noci a hlavne doobeďajška sa mi situácia dosť rýchlo normalizovala. Celkovo mi všetky nezvyčajnosti nejak zmizli. Nálady sú poznačené negatívne najmä nudou, ale to je taká tá každodennosť, ktorá by tu bola aj tak. Som dosť unavený, spavý, aj včera v robote som bol dosť spavý, miestami to bolo na nevydržanie.

Brnenie, tras hrdla, vnútorné telesné pnutie, chvenie končatín, nepokojné nohy, nejasné vedomie, hormonálne prudké výkyvy - to všetko už doobeda včera úplne zmizlo. bom Pomohla tomu intenzívna medikácia. winter

Dnes počas dovolenkového dňa idem odpočívať. Zajtra máme s rodinou naplánovanú plavbu na Devín, taký výletík na lodi. Večer zajtra o šiestej/siedmej som dohodnutý preberať byt - predávajúci mi volal, že mu došli peniažky v poriadku všetky. cheers

Držme sa, priatelia, všetko dobré! Sun 1

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 85 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore