Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 3 z 88 Previous  1, 2, 3, 4 ... 45 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Ahojte vsetci.

Odoslať  Lucka Ut 3 máj 2016 - 10:49

welcome or bye
Ako super fórumákujete, aby som použila Matejov výraz.
Dávno som tu nebola. Ale so záujmom som dohnala zameškané príspevky.

Mrzí ma, že Matej mal ťažšie obdobie, ale teším sa, že sa to urovnalo. Pitie kávy plne schvaľujem, kým je škola + aj práca, asi sa kofeínu úplne nevyhneš.
Súhlasím s Candym, ktorý minule prispel, že máš aj na dva tituly, Matej, aj na tri.
To len robiť aj prácu na plný úväzok, ktorú nabetón tiež robíš na 100 percent, a aj školu chcieť tak zodpovedne brat, by nik nezvládol, nik. Jednoducho na to deň nemá dosť hodín, aby sa to všetko dalo stihnúť. Tak sa teším, že to berieš v tých Tutových malých krôčikoch.

Ono, keby si mal teoreticky len tú školu napr., určite by Ťa bavila a napĺňala oveľa viac. Je úplne pochopiteľné, že na Teba príde únava a kríza, keď máš aj školu aj zamestnanie na starosti. Hlavne keď si minule spomínal, že si pred seminárkou spal len 2 hodiny. To poznám a už sa tomu vyhýbam, aj keď, vždy sa to nedá.

Určite sa netráp, že nestihneš pomôcť doma. To sa nedá. Už tým doma pomáhaš, že sa ako super liečiš sa a snažíš sa popri tom všetkom ešte študovať. A ak si sa toľko rokov snažil s tou školou, asi ju podľa mňa skončiť teda chceš, čo je super, že to vieš a že to teda nevzdávaš. Tak Ti budem iba palce držať, nech Ťa aj nejak baví, kým ju dokončuješ a nech Ťa chmáry obchádzajú.

Aj ja som typ, čo som si musela školu dokončiť, aj keď som už ku koncu tušila, že život mi to teda extra neuľahčí, keď ju budem mať. (Kopa ľudí bez VŠ mi prišla nejaká oveľa bezstarostnejšía, ak mám pravdu povedať.) Ale neviem, jednoducho keď začnem s niečím, tiež si to neviem odpustiť, nedotiahnuť to do konca, aj keď je to často veľká otrava. Kamaráti sa mi často aj čudujú, že prečo musím byť taká tvrdohlavá. Ale som ako zarytý tur. Iným viem radiť, neprepínajte sa, tešte sa zo života, netrápte sa bezvýznamnými detailami, ale sama to tiež nedokážem. Very Happy Ja ako keby som sa v tom aj trochu vyžívala, že na 100 percent idem všetko robiť, a naopak ako by to urobila väčšina, lebo ak sa to podarí, to potom bude niečo... Ha ha ha. lol!

No čo už. Aj takí ľudia, ako sme my perfekcionisti, sú na svete treba. Možno časom, keď všetko úspešne zvládneš, budeš raz učiť aj niekde na VŠ a vďaka všetkým svojim skúsenostiam budeš môcť motivovať ľudí, ktorý majú podobné neľahké rozpoloženie (aj zdravotné ťažkosti, aj práca, aj štúdium) a aj napriek tým ťažkostiam sa nevedia na nejakého magistra vyfláknuť. Kľudne by si potom raz mohol byť aj ombudsman - so svojou odolnosťou, výdržou a zmyslom pre pravidlá a pre detail.

Žiť takýto nanervylezúci perfekcionizmus ako je aj ten môj je aj svinská únava, ale má to aj svoje veľmi svetlé stránky, vie to napr. získať vela ľudí  pre nejakú dobrú vec a vie to ľudí, čo majú tiež problémy, veľmi motivovať. Takých ľudí, ako sme my, veľa netreba, veď by z nás svet porazilo  Very Happy ,  ale zopár nás tu byť musí, veď inak by tu ľudstvo vyhubili nejakí parazitujúci psychopati, ktorým je zas všetko ukradnuté, len vlastný pôžitok nie. Tak aj preto to tu musíme mať niektorí také ťažké občas. Tipujem. alien

Na druhej strane zas, kopa biznismenov sa svoje skoly dokoncovat vobec neobtazovala, povazovali to pre seba za stratu casu a vobec by sa tym netrapili a ja ich aj obdivujem a zavidim im trocha, ze dokazu k zivotu pristupovat tak bezstarostne a to su aj ovela odvaznejsi risk-takeri ako ja. Ale co uz narobim, ked taka raz nie som. Napr. Meret je, tusim, takato a fakt to obdivujem a tesim sa, a zelam jej to.
No ale ja musim zit len takto systematicky a s prehladom a zo vsetkeho dosledky vyvodzovať, lebo mi to prinasa najaku ulavu, alebo nieco. Ja neznesiem polovicatost proste: v niecom u nikoho (napr. hadzanie odpadkov na zem na ulici) a v niecom len u seba (napr. zacat skolu a nedokoncit).

A teraz aj Matej, predstav si ten pocit, ze raz skoncis a budes tam stat ma promocii a Tvoji rodicia, co najlepsie vedia, ako seriozne si k vsetkemu vzdy pristupoval, budu taki stastni a na Teba hrdi, uz len za ten pocit Ti to stoji... A mozno pridu aj s tou zodpovednostou suvisiace pracovne ponuky, takych silnych ludi ako Ty nie je mozno vela a niekto si moze vsimnut, ze by si sa u neho na nejakom projekte uplatnil.

Najlahsie by sa Ti, podla mna, dostudovalo, keby si nemusel chvilu pracovat. Len neviem, ci by to bolo mozne a ci by si to vobec chcel.
Ja som moju skolu koncila tak, ze som pracu (na ciastocny uvazok to bolo inak) musela na cas prerusit, nerobilo mi to dobre, byt hlavou na roznych miestach, fakt nie som typ, co oblubuje multitasking, vyslovene mam k multitaskingu averziu a hlavne teraz, ako som 'starsia' dancing (dufam, ze som stale mlada) dancing .
Ale naucila som sa (aj ked to bolo zo zaciatku tazsie) trochu viac aj improvizovat a hlavne, urcit si vzdy, co je p r i o r i t a  a sustredit sa na nu. Nech mas na 'to do liste' povinnosti kolko chces, vzdy sa spytaj, co je z toho pre mna prave najdolezitejsie a to vzdy rob ako p r v e . Toto ma naucil jeden moj kamarat, co bol na viacerych kurzoch time-managementu a je to nieco, co mi pri mojich sklonoch k 'tiez perfekcionizmu' zachranuje zdravy rozum.

Tiez sa mi este chce napisat, ze, kopa tych velmi uspesnych ludi, co to v zivote dotiahli naozaj daleko, charakterizuje svoj pozemsky "uspech" ako nic ine, len schopnost ist v zivote od jedneho zdanliveho neuspechu ku druhemu bez akejkolvek straty entuziazmu (aby som to tu teraz narychlo prelozila z AJ).laughing

A sla som sa vam tu prihovarat viacerym, ale uz vidim, ze to by som nezvladla (a asi ani vy lol!), tak priorita dnes bola povzbudit Mateja, si myslim, lebo fakt si to zasluzi, aj tu ako sa angazuje na fore aj s Tutom, tak nas ostatnych len pozdravujem zatial, citala som vsetko, tak niekedy nabuduce.

{A tiez dam vediet aj co nove u nas, aj nejake kuriozity mam, ze napr. nas oco, co vsetko vzdy najlepsie vedel, haha, minule spochybnoval bratovu velmi odbornu (dufam teda  Pretty good ) liecbu a podobne grotesky, cim ma teda riadne vytocil, ale uz som sa ukludnila, lebo nikto okrem mna si z otca nic nerobi a je to super pocit, vidiet, ze aki su nad vecou a hned som aj ja viac. cool dancing}
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Ut 3 máj 2016 - 15:49

Ahojte, priatelia,

pripájam sa k Lucke, Matej a podla mna by si mal školu dokončiť. Podla tvojich príspevkov usudzujem, že by ti to prekažalo, keby si ju nedokončil. Neskor by si si to vycítal. Mozno by nebolo zlé spýtať sa či by si nemohol aspon dočasne pracovať len na pol uväzku, aby si to nemal také ťažké. Inak za seba možem povedať, že mne je moja VŠ momentálne a zrejme aj v buducnosti nanič, kedže vobec nepracujem a už asi ani nebudem prácu, kde by som VŠ potrebovala robiť. Ked si niečo budem hladať tak urcite nejakú jednoduchú prácu, na ktoru stačí aj SŠ.

A ako sa mám? Dnes už lepšie. Ráno som vychystala syna do školy, trochu si ešte pospala a potom pokrmila zvieratá, vyvešala prádlo a šla kaderníčke a na nákup do mesta. Domov som dovliekla 6kg-mový nákup a pustila sa do varenia kyslej šošovicovej polievky s fašírkou. Práve finišujem a očakávam hladného syna. Bola som dosť unavená, keď som prišla z mesta, ale popri varení ma to prešlo.

Som rada, že som si pokupila nejaké potraviny, z ktorých budem variť na piatok a sobotu, keď tu budem mať tu spolužiačku s jej manželom. Veľmi ma teší, keď mám hostí a rada im niečo dobré pripravím. Bude ma to stáť síce viac síl aj upratať aj nachystať, ale stojí to za to. Som rada, keď sa u nás hostia cítia dobre.

Každú chvíľu mi príde syn, najeme sa a spoločne si oddýchneme pri nejakom seriály.

Majte sa dobre, najlepšie ako sa len dá!

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 648
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  dzuli08 Ut 3 máj 2016 - 19:46

Ahojte, dnes celkom normal, co sa týka cinnosti tak bezne veci, nic vynimocne. Akurat som rozmyslala, ze sa zacnem pripravovat na rozsirenie si svojej kvalifikacie v oblasti jazyka. Chcela som pokosit travnik, ale nakoniec nic z toho, lebo prsalo. Doobeda ma aj pobolievala hlava tak som si potom supla jeden ibalgin (ako vzdy pomohol). Zajtra sa chystám do mesta, chcem ist do kniznice pozicat si zopar knih cca 5, na nákup a vybrat dake grose z bankomatu. Dufam, ze mi to odhodlanie do samostudia vydrzi co najdlhsie az by som sa dopracovala k vytycenemu cielu. Pekny vecer Vam este Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 3 máj 2016 - 20:14

Ahojte všetci!
Tento utorok bol v skratke dobrý. Nebolo zásadne nič príliš negatívneho, ani priveľa pozitívneho. Vstal som niečo pred deviatou, hneď boli nejaké drobné práce. Ani som sa nenazdal bol obed, ktorý poteší. O niečo neskôr som išiel na záhradu. Venoval som sa mačencom, ktorým sa otvorili oči. Dúfam, že čo najskôr sa naučia samostatne piť aj z misky. Potom boli búrky, tak som bol doma (NB, TV). Teraz navečer plánujem čítanie a priebežne asi aj Net.

Majte sa čo najlepšie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Schizomars St 4 máj 2016 - 13:39

Ahojte vsetci,

Citam vase prispevky. Smile

Tak ja už pracujem, bol som na zaucovani v piatok a sobotu. Jedna stara zena ma zaucovala. Ucil som sa aj na pokladni, aj ked nam haprovala... Tento piatok už pracujem za peniaze. Pomaly sa to rozbieha, coraz castejsie budem chodievat do prace. Od buduceho tyzdna budem chodievat 5krat do tyzdna do prace. V praci nebudem mat net a mobilne data nechcem vyuzivat, lebo nechcem velke ucty za telefon platit. Aj ked este porozmyslam nad mobilnymi datami, lebo zomriem tam od nudy sam. Dufam, ze mi praca pojde dobre, ze ma nevyhodi veduca. Musim sa zodpovedne staviat k praci. Davat pozor na pripadne kradeze hlavne od malych deti. Poriadne zamykat dvere a davat pozor na pripadne manka...

Zajtra dojdem na Zello. Tesim sa Smile

Pekny zvysok dna prajem kazdemu. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej St 4 máj 2016 - 19:02

Ahoj.

V týchto časoch sa nemám moc dobre, žiaľ. sad and unhappy Doliehajú na mňa pravidelne špatné nálady, obzvlášť smútok, mračenie sa v tvári, negatívne myšlienky, pesimizmus, pocity zloby vo vzťahu k sebe samému. Myslím, že už to na mňa prichádza pravidelne, že už to nie je vec výnimočná, ale vskutku častá. V práci som mal kvôli tomu komplikácie, šéfka ma dnes poslala kvôli tomu domov, že reku si mám ísť odpočinúť a vziať na poobedie dovolenku. Mal som pocit, že som z nej vysával asi energiu, tak aj preto mi to asi navrhla. sad and unhappy Od 13:00 som teda mal voľno, bol som v mcdonalde (takže diéta nič moc), a potom som bol taký zmorený psychicky aj fyzicky, že hoci som si zjedol 150 mg kofeínu, zaspal som tvrdo od 14:30 do 18:00. Nebol to úplne kvalitný spánok - stále mi tu hrala nahlas hudba z rádia a celkovo mi bolo nepríjemne...

Včera večer som tiež mal depresívnu náladu. Celkovo sa mi to prejavuje zakaždým silnou únavou, zívaním, smútkom, ľútostivosťou, občasným slzením, pocitmi viny, že si za všetko môžem sám, a následne pocity odporu voči sebe samému. V hlave sa mi premieľajú samé negatívne obsahy, pesimizmus, všetko sa mi zdá ťažké a mám pocit, že nič nezvládam a že všetko na mňa dolieha ako nejaká ťarcha. Embarassed

A to už je pravidelná záležitosť, obzvlášť vo večery, len teda nevyhýba sa to už ani práci - šéfka začala menej tolerovať tieto moje zmeny nálad, má na to už menej trpezlivosti, než v minulosti. Myslím, že dnes mi navrhla vybratie dovolenky na poobedie hlavne preto, aby som tam v kancelárii nešíril negativizmus. sad and unhappy Ale ktovie, možno mi to navrhla pre moje dobro, lebo je pravda, že som mal dnes málo roboty, takže som tam nebol za každú cenu potrebný, takže ak sa necítim dobre, tak prečo si nejsť domov odpočinúť? Tak možno teda mi chcela iba dobre.

Aj som si spomenul, že práve tieto stavy myslela obvodná doktorka, keď mi navrhovala, že mi rada vypíše péenky, ak sa budem takto cítiť. Ešte som to dosiaľ nevyužil, ani sa nechystám, ale je to zaujímavá pre mňa vec. No ale touto cestou chcem ísť len v krajnom prípade, a takáto miera depresie nie je krajný prípad. Embarassed Nemôžem si vziať PN len preto, že sa cítim unavený, zdraný, vyčerpaný, vystresovaný, negatívny, pesimistický, plačlivý a mám nešťastnú náladu. Nediagnostikovaní ľudia také veci riešia skôr dovolenkou...

V škole sa teda naďalej sústredím len na to, ako sa mi čo núka v aktuálnej chvíli. Neplánujem si nič, nerobím si harmonogram. Ešte stále som nedočítal tú štúdiu, mizerných 5 strán a ja s tým mám taký problém. Kde by bola filipka, keby sa zľakla piatich strán?! Veď ona musela stovky a stovky. sad and unhappy

Neviem, či tieto kolísania nálad, ich pozvoľné znižovanie smerom k depresii, či to nie je vec Orfirilu Long, že reku 500mg ráno je málo. Už to takto beriem aj 4 mesiace. Neprejavilo by sa to skôr? Ale zas zhoršenie prichádzalo pozvoľna a postupne. Tiež zníženie kofeínu sa mohlo pod môj stav podpísať. Nezvýšim si Escitil na 20mg? Mám ale len 15miligramové tabletky. Celkovo sa bojím hýbať so svojimi liekmi... Či Vy by ste si orfiril zdvihli? Alebo Escitil?

Ďakujem, že ste. Prajem Vám, priatelia, čo najlepšie nálady. Držme sa.
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  regina Št 5 máj 2016 - 18:51

Ahojte,

dnes sa mám dobre a dúfam, že tak tomu bude aj najbližšie dni, ktoré strávim s priatelmi z VŠ. Vždy je s nimi sranda. Už len tá mailová korenšpodencia medzi nami, budúcimi účastníkmi osláv 50-tky, ma denne rozveseľuje a presvetľuje mi deň.
Včera som opravovala pravopis synovcovi v bakalárke. Dnes som mala na pláne doma upratovať (hneď po nákupe mäsa na piatkove a sobotné stretnutia). Len čo som zložila nákup, volala mi sestra, že školiteľka vytkla synovcovi veľa citácií a kázala mu dosť toho spracovať vlastnými slovami a že teda, či mám veľa práce a či by som mu s tým dnes nepomohla. Čo už, vyššie ciele volali, a tak som dnes vyše pol dňa prepracovávala a preštylizovávala synovcovi rôzne citácie. Pravdupovediac takéto veci ma bavia. Nebola som na to však sama, robili sme to viacerí. On je totiž trochu takí lajdák, učí sa a veci do školy si robí až na poslednú chvíľu, keď je už pod tlakom. Má ešte aj nejaké nedorobené skúšky, no veľmi mu prajem, aby toho bakalára dal, prípadne išiel aj ďalej. A tak ma dnes najviac potešila správa ktorú som pred dvomi hodinami od neho dostala: "parada školitelka odsúhlasila prácu môžem ju nahrať do systému (smile)". Ostáva už len dúfať, že "zhoda" nebude vysoká.
Ešte ma čakajú dnes nejaké práce v kuchyni, príprava a pacovanie mäsa, pečenie muffin, ktoré sú najlepšie, keď deň-dva postoja. Čo sa týka toho upratovania, tak nebudem a nestíham to doviesť k dokonalosti, lebo to nie je ani potrebné. Poznáme sa veľmi dobre a navzájom si taký ten pracovný ne/poriadok tolerujeme.
Tak, ale dosť bolo písačiek, práca čaká.

Prajem vám pekné dni a blížiaci sa víkend flower

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 648
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Št 5 máj 2016 - 18:57

Ahoj kamaráti. community together

Dnes som sa mal lepšie. Druhý deň jem Orfiril Long 500 ráno a 500 večer. Okrem toho prijímam 100mg kofeínu ráno (okolo 8:10hod.), ďalej 100mg po naobedovaní sa (asi o 12:00) a 150mg večer po večeri (asi o 18:30). "Liečim" si ním demotiváciu, vyčerpanosť, depresiu. Zdá sa, že je relatívne účinný - dneska som mal náladu skôr lepšiu a ťažkosti neboli významné. V práci ok... ale ešte hodujeme po šéfkiných narodeninách, takže som vyjedal hojne z misky samé chipsy a banániky v čokoláde. Bezmála 3000 kJ som zbaštil len mimovoľným kŕmením kde-tu. I love you

Ráno som sa trošku vadil s mamou, lebo som jej spomenul Tutov názor, že by mohlo u mňa ísť o vyháranie, no a ja som mal názor, že môj chronický stres je spôsobený tým, že nemám možnosť si mimo práce kvalitne odpočinúť, lebo stále mám za riťou školu a jej tlaky. A ona mala názor, že môj stres je spôsobený skôr vyháraním z práce, lebo si v nej nakladám príliš veľa a moc ňou žijem. Ja som jej oponoval, že to nie je tým, že reku práca ma naďalej baví, nevyháram z nej. Ak vyháram, tak z toho, že ma gniavi škola a nedostatok kľudu. Cestou do práce som bol z povadenia nasrdený... rozmýšľal som, že by som prerušil štúdium, teda nie zanechal, ale ho iba o rok predĺžil, aby som získal viacej času na študijné povinnosti.

Bude 19 hodín, tak pomaly idem relaxovať a pozvoľna sa snáď donútim k škole. Kúpil som si kofolu bez cukru... mám aj energeťák a kofex. Samozrejme, nechcem to prehnať, ale možno sa pokúsim túto noc zamakať. Raz za čas som, myslím, schopný poriadne zaťať zuby a potiahnuť. Ale či sa to bude týkať práve dnešného večera, to je vo hviezdach. Smile

Prajem Vám, priatelia, pekný večer, držme sa. Príjemné zello. @ flower

Matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Št 5 máj 2016 - 21:17

Ahojte,
Matej, som fakt rada, že je Ti lepšie. Poznám takéto večerné pessimá a je to hodne blbé, často preplačem celý večer a hoci sa potom snažím tváriť normálne, moja matka to vždy nejak vytuší a otravuje s tým. Nenávidím to. Tak sa drž, kamarát, bude líp winking
Popravde, je mi ľúto, keď sa tu ktokoľvek z vás cíti horšie, zvykla som si na vás a mám vás rada community together

A aký bol môj deň? Vlastne fajn. Stretla som sa s kamarátkou - jo, môžem ju tak volať! - pokecali sme, prešli sa, bolo krásne, počasie ako má byť Smile Takže v pohode. Jedna z našich mačičiek bola dnes na operácii, trhali jej zuby, chudine, tak sa doma prechádzala po narkóze ako opitá, ale teraz už zas sedí bratovi na hlave, alebo kde už len je, takže to dopadlo fajn Smile
Ráno som ešte zaskočila k všeobecnému s nejakými lek. správami, ale zistila som, že vo štvrtok dopoludnia kvôli nízkemu počtu pacientov v tomto čase nerobí. Tak smola, otočila som sa a cestou zašla do DM-ky kúpiť si pár vecičiek. Napr. červený lak, ktorý ani neviem, či použijem, čierne nechty sú top Twisted Evil
Inak po psychickej stránke stále všelijako, aj na blog som pridala článok v takom duchu. O sebanenávisti...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Lucka Pi 6 máj 2016 - 7:52

Ahojte vsetci.

Dobre vidiet, ze sa Matej lepsie ma, aj ja si myslim, Matej, ze k utlmom prispieva nizsi kofein, ale to sa casom upravi. Skola a praca (plus liecba) naozaj toho mas dost, tak sa nesmies citit zle, ak nenapredujes rychlostou svetla. To by sa nedalo. Ale drzim palce v uceni Tvojim tempom. flower

Ja uz mam kupeny energeticky napoj a cakam len na prilezitost, kedy ma muz prevezie v aute, aby sa mohlo ukazat, ci mi bude na zvracanie aj z kofeinu v inej forme ako kava.
Aby mi bolo inak v aute zle, musi byt za volantom niekto iny. Lebo ak soferujem a teda menim smer/ zrychlujem a spomalujem ja sama, zle mi nikdy nebyva, ani po 3 kavach by mi nebolo, lebo vtedy mam situaciu pod kontrolou a moj mozog si uvedomuje, ake zmeny budu kedy nasledovat, tak nema z coho byt extra zmateny.
Takze pri najblizsej prilezitosti ma vezie niekam muz a uvidi sa! Ak mam pravdu povedat, myslim si, ze zle mi bude aj z energetickeho napoja a aj preto sa mi do toho trochu aj nechce. Ale nabeton to chcem vyskusat, lebo co ak ma pravdu Listie a precitlivela som iba na kavu. To by potom znamenalo, ze kofein v inych formach mozem kludne (v rozumnej miere) prijimat, hahaha. To by ma teda potesilo, lebo tie energeticke napoje by som teda pila, fakt mi to chuti.... Cheers2

Inak sa mam tak - pomaly. Prave nespim a vcera som mala velmi neproduktivny vecer. Za to den predtym som stihla vela, dokonca som po praci natrela este aj stenu v predsieni.

Co sa tyka cvicenia, zanedbavam to trochu... 5 dni bez, nie som hrda na seba. Ale zas aj natieranie steny je forma fyzickej activity, musela som na ten valec riadne tlacit, tak aj to by sme mohli teoreticky zaratat k nejakemu tomu pohybu, ramena ma teda dost aj bolia.

Jedno plus je, ze vcera a v nedelu som sa opalovala, tento krat 5 min na bruchu a 5 min na chrbte. Zacina mi to davat aj trochu (fakt trochu) farby. jumping  
Nalada po takom opalovani, ze narychlo ale intenzivne bez ochranneho faktoru, je u mna vzdy obdivuhodne dobra, tak to planujem naozaj robit pravidelne, ak teda bude prave aj vhodne pocasie. Len nechcem davat nikomu zle tipy, po tych 8-10 minutach treba ist dnu, pripadne sa natriet sunscreenom, skin damage a ochorenia koze v starsom veku by som nechcela nikomu privodit.  Pretty good

Trochu sa prave tesim, lebo podobne ako Regina, tiez budem mat navstevu - o 10 dni pride kamaratka z gympla s muzom a dvoma malymi detmi a pobudnu u nas par dni. Applause

Mam aj novinky o bratovi. Kym je v nemocnici, kazdy den mu upravuju a doladuju lieky, co ho velmi tesi, chce mat vedlajsich ucinkov, samozrejme, cim najmenej. Elektrosoky mu, ako som spominala, skoncili, tak sa moze naozaj uvolnit a sustredit na regeneraciu. Na buduci tyzden by ho mohli pustit uz aj domov, udajne.
Povedal mi aj, co prave berie, tak: Akineton, Frontin, Rivotril, ... a este nieco ine, asi neuroleptikum, len si nevedel spomenut, ako sa vola, nieco nove mu nasadili, zlta tabl. na cmulanie. Question
Niekedy sa zbytocne stresuje a mysli na to, kolko casu zameskal tym, ze bol v nemoznici, co zas potom trochu stresuje mna, proste sa o neho ako sestra bojim.
Ale nemala by som sa, viem, ze nie, lebo mu tym iba pridavam k jeho starostiam.
Chcem sa trochu viac ukludnit a byt trochu lepsi role-model, lebo klud a rozvaha su tiez nakazlive.
Aj sam povedal, ze niekedy pocituje viac uzkosti aj po telefonate so mnou scared2 - tak to je presny opak toho, co som chcela dosiahnut, marnost. Rolling Eyes  
Takze uz mam naplanovane, ze nabuduce sa budeme bavit radsej o tom, co jedol, ake casopisy si pozeral, kto v nemocnici vyhral v pingpongu, a kto iny cim trpi, plus ako sa mam a co robim ja. Nechce sa bavit iba o sebe, uz ho to unavuje, lebo to je aj to, co chcu ludia pocut, ked za nim pridu, alebo mu zavolaju. Yes

Vsetkych pozdravujem, ste super community together a idem este nieco precitat, kym sa mi spat neda, vidim, ze je tu viac novych prispevkov aj v inych rubrikach.
Pekny piatok Vam. I love you
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  xkrchnav Pi 6 máj 2016 - 15:16

Ahoj priatelia, som na prvej priepustke domov, takže mám obmedzený prístup k netu chcel som vás hlavne pozdraviť že žijem. Už teda znova "zaléčený" ale čo sa dá zatiaľ robiť... musím počúvať sestričky ako mi ostatne doporučoval aj Tuto Smile. Veľmi sa teším tomu, že vraj stále fungujete na zellu aj štvrtky aj soboty napriek tomu že už to tam neuvádzam... zajtra by som chcel na pár minút pozdraviť, ale dopredu píšem že sa nebudem účastniť asi celého... z bezpečnostných dôvovodov....som ešte pomerne krehký... majte sa tu dobre. čoskoro dočítam pár zmeškaných správ.. majte sa priatelia.

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Pi 6 máj 2016 - 19:14

Meret, ďakujem za podporu. Smile giving a hug Držím Ti silno palce v Tvojich dňoch, a veru skús ľahší odtieň červenej, čo sa týka toho laku, bude to super. Smile Drž sa! Smile Želám ďalšie úspešne naplnené ciele. cheers

Lucka, vidím, že Tvoje príspevky sú obsahovo veľavravné a komunikujú množstvo informácií, takže si vážnou konkurenciou pre moje tiež dlhé príspevky. laughing Ale to myslím ako kompliment, čítam ich všetky odhora až dolu. Prajem Ti pekné dni a mnoho pohodičky a zdravia pre Teba, i Tvojho brata. Smile it is perfect

Jožin, teším sa veľmi, že hoci si krehký ešte, aj tak Ti je už o dosť lepšie. Veľmi Ti držím palce a prajem Ti kvalitný odpočinok a hojne zdravíčka do Tvojich dní. Maj sa pekne. giving a hug

***

Ahojte všetci. Smile

Dnes som sa mal vlastne dobre. Nálada mi trochu haprovala, niekedy okolo obeda som bol utlmený a tichý, až zamračený. Behom poobedia sa to upravilo a zase som to bol ja. Práca ok, trochu jej bolo málo, ale dnes som to nevnímal záporne. Kofeínu si dávam aj dnes, ako mám napísané v "medikácii". Niektoré kolegyne ma už odhalili, že si ho potajme dávam, ale niektoré to chápu a hovoria, že bez neho to nie som ja... proste nie sú zvyknuté na zdochnutého, nekomunikatívneho a zamračeného mateja, tak ak sa tomu vyhnem kofeínom, tak nech ho teda beriem... Pretty good

Zajtra ma čaká škola. Dnes by som chcel dokončiť seminárku a stanoviť si tému elaborátu. Lebo odovzdať ho mám k 31. máju, lenže tému mi musí vopred schváliť prednášajúci. Takže musím pohnúť kostrčou... Applause

Pijem teď na večer energeťák a kofolu. Modelujem si tak v sebe akúsi dobrú náladu a chuť robiť povinnosti. Ale to asi táram, že? Asi hej... veď napokon sa možno nájdem o 22hej drichmať tvrdo pod perinou... laughing

Ďakujem, že mi držíte palce, veľmi si toho vážim, že aj pri Vašich neľahkých osudoch a nepohode ste venovali vetu-dve práve mne a mojej už otrepanej téme "škola". Dúfam silno, že Vás touto témou nezaťažujem alebo nepohoršujem. To by ma mrzelo... very sad3

Prajem Vám všetkým, priatelia, krásny víkend a hojne energie i duševnej stability. Držme sa! it is perfect

S pozdravom
Váš kamoš
večne o tom istom píšuci Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 88 Previous  1, 2, 3, 4 ... 45 ... 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore