Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 16 z 91 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 53 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  liam Ne 29 december 2013 - 12:04

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 20:42, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 29 december 2013 - 19:28

Veru, tá citrónová voda, to je zázrak prírody. Aj ja si ju pravidelne dávam, aj dnes. Je osviežujúca a zdravá. A urýchľuje metabolizmus. Aj keď síce na mňa nepôsobí energeticky povzbudzujúco, lebo som príliš zvyknutý na kofeínové a taurínové veci. Ale nedopustím si na ňu, je proste aj tak skvelá.  it is perfect jumping2 

S tým olivovým to skúsim, keď budem mať problémy. Teraz už dlhšie nemám problém vďaka Bohu, hoci nepijem zajačickú horkú minerálku celé mesiace. Nejako sa to samo upravilo a už sa vyprázdňujem relatívne pravidelne a dobre. Ak nastane zhoršenie, zvážim Tvoj postup, liam.  Wink 

S čajom na chudnutie nemám skúsenosti, resp. mám len také, že som si ho kúpil a nezabral. Ale pijával som ho málo a neveriacky. Nečakal som od neho zázraky, a tak ani žiadne neprišli.  Embarassed 

Ja som teraz pribral počas sviatočných hodov na 81,3 kg, čiže zhruba kilo a pol. Dva dni som si kontroloval kilojoulový limit 7 tisíc kJ a cvičil som na rotopede a dbal som na pitivo - kleslo mi to dnes ráno na 80,9 kg. Dotiahnem to zaiste aj nižšie, cieľ je 75 kg, hoci zatiaľ je cieľom predvianočných 79,5 kg.  affraid 

Dnes mám prestávku v cvičení, lebo je nedeľa, zajtra tiež, lebo som na dvanástke, takže v utorok si dám znovu hodinku na rotopede rozloženú na desiatky. A kontrolovať limit budem už stále. Znovu si poctivo zapisujem. Dokopy pomaly nič takého nejem a mám raz-dva 7 tisíc - nechcem vedieť, koľko som do seba dal počas Vianoc, keď som jedol stále, zaiste 15 tisíc kJ bola bežná vec.  Embarassed very unhappy  laughing 

Držím palce.
Matej
 albino

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Chudnutie pri antypsychotikách

Odoslať  regina St 8 január 2014 - 8:09

Už dlhsie sa pokusam schudnúť, no rast mojej hmotnosti sa mi nepodarilo ani len zastavit, zas som za rok pribrala 2kg. Preto som sa rozhodla ze to skusim so Svetom zdravia http://www.svet-zdravia.sk/chudnite-tak-ako-je-vam-geneticky-prirodzene. Isla som na prvú konzultáciu s velkým ocakávaním. Po zmeraní mojich hodnôt mi vyšlo ze do optimálnej váhy mi chýba zhodiť 10kg, čo sa predpokladalo, ze by som dala dolu za 1rok. Aby mi vypracovali jedálnicek a kontrolovali a motivovali ma, stálo by ma to nemalé peniaze. Vydelo sa mi to pridrahé. Moja poradkyna si vypýtala odomna rozne zdravotné informácie a povedala mi pripomienky k môjmu jedálôničku. Viackrát mi zdôraznila, že lieky ktoré beriem spomaluju metabolizmus a brzdia chudnutie. Nedôveru do mna zasiala, ked viackrát spomenula, že aj ked sa mi nepodarí zhodiť tých 10kg, budem zdravšie žiť, lepšie sa cítiť a uz to stojí za to. Mne na tej hmotnosti však sakra záleží a tak som si povedala, že tých 10kg sa pokusim dať dole odporučenou zmenou jedálnicka, pravidelným pitným režimom a zaradením častejšieho pohybu. A ked ma od toho odradí zas nejaká depresia a nepojde to, neslo by to ani s nimi. Lebo v depresii mi darmo bude niekto hovorit "toto nejedz" , "viac pi" alebo "viac sa hýb". Vtedy som rada, že prežívam. Takže ak to stroskotá na mojej chorobe, stroskotalo by to i s nimi, ztejme preto to tie slová poradkyne: "Veď, keď to nevyjde, tiež to stálo za ten dobrý pocit!" Aký dobrý pocit? Že som to skusila a zlyhala?
Dnes začínam, založila som si denníček svojho chudnutia a dúfam, že vytrvám!

Prajem aj Vám, čo sa pokušare schudnuť alebo len nepribrať, veľa síl v boji s nadváhou  jumping2 
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hypomaniak Pi 10 január 2014 - 17:33

kto ste pribrali po antipsychotikach , skuste si nechat predpisat antipsychotikum Ziprasidon (doplatok je 0 eur).
nemeni glukozu v krvi a tym padom clovek nema taku chut jest. posobi rovnako ako ktorykolvek liek z tejto skupiny- teda na priznaky chorob z okruhu schizy
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 15 marec 2014 - 18:38

Pomerne si zvykám na cvičenie po desaťminútovkách na eliptickom trenažéri. Podľa stránky kaloricketabulky.cz, 30 minút na elipťáku spáli na moju hmotnosť o 200 kJ viac než beh (6km/h) za rovnakých 30 minút. Tri desaťminútovky zvládam, ak si ich rozložím počas dňa, pričom dokopy mi zrušia až 1100 kJ energie.

Využívam pritom skutočnosť, že chudnúť nemusím len stratou tuku priamo počas cvičenia, keď sa kontinuálne cvičí nad 20-30 minút. Chudnúť môžem aj proste tým, že v celkovom porovnaní výdajov a príjmov energie skončím na konci dňa v mínuse. A tak si môžem v duchu tohto prístupu cvičenie rozdeliť tak, aby som ho duševne lepšie zvládal.

Najviac mi pomáha nejesť po šiestej. Ja viem, že pravidlá hovoria nejesť 2-3 hodiny pred spánkom, ale keď nejem po šiestej, tak naozaj sa ráno cítim veľmi dobre a mám príjemne spľasnuté brucho. Napr. včera som tak urobil, a napriek prežieraniu v posledných dvoch dňoch, mi dnes ráno váha ukázala 79,9 kg. Čiže veľmi málo.

Dnes som to však prehnal s boloňskými špagetami, tak som žiaľ nedodržal limit kJ. Ale ešte mám v pláne 2 desaťminútovky, pričom posledné jedlo som mal pred šiestou a dnes už nič nezjem. (dúfam  Suspect )

V tvári nie som moc už tučný, tuky evidujem skôr na brušku a na zadku. Som veľmi rád, že hoci som často nedôsledný, sebakontrolu zápisom kJ vnímam skôr ako zábavu, ako životný štýl, než niečo obmedzujúce...  Very Happy 

Držím Vám palčiská.  jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 23 marec 2014 - 18:14

Opäť mi klesli centimetre po tom, ako som po šiestej nepapal, resp. zjedol som o 18:00 večeru a už som absolútne neprijal žiadne kalórie až do rána, pričom buvať som šiel asi o 22:00 alebo tak nejak. Pil som celý večer kofolu bez cukru so stéviou, ktorá mi veľmi dobre vytvára pocit sýtosti v brušku a v puse.

Takže teraz mám na najtučnejšom mieste na brušku 96 cm. Podľa stránky Mira Veselého o chudnutí je zle, keď má muž nad 94 cm. Ženy to majú inak, neviem ako. Takže už mi stačí len zopár centimetrov dať dole. Často som však nafúknutý až na 98 a 99 cm...

Váha sa drží pod 81, momentálne dnes 80,4 kg. Dnes som sa zapojil do 30dňového programu pre spevnenie bruška. Myslím, že to v tejto fáze už má pre mňa význam. V duchu stránky: http://www.cviky-na-brucho.eu/1259-30-dni-pre-ploche-brucho-osvedceny-trening-od-profesionalov

Snáď to zvládnem. Raz som asi 2 až 3 týždne posiloval bicepsy a tricepsy a spravili sa mi slušné kopčeky. Takže potenciál tu je. Len si to odmakať - a to bude to fuška.

 Shocked  cherry 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 24 marec 2014 - 19:22

Včera večer som nemal žiaľ kofolu, tak som zlyhal. Mal som večer horalku a celkovo aj bez nej som nedodržal limit. Našťastie sa to nejak neprejavilo... stále mám už niekoľko dní 80,4 kg. Dneska som však limit dodržal, kofolu pomaly pochlipkávam, takže hlad je odo mňa ďaleko. Mám reálne šance to dnes zvládnuť. Len sa mi nechce cvičiť tie brušáky, čo som si včera zaumienil. Začínam byť teraz na večer nejaký skapatý.  Question Exclamation 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 24 marec 2014 - 20:38

Matej Skalík napísal:Len sa mi nechce cvičiť tie brušáky, čo som si včera zaumienil. Začínam byť teraz na večer nejaký skapatý.

Eh, tak nakoniec sa mi dnes odcvičiť podarilo. Nebolo to také náročné. Ono ako hovorí historik, vždy je ťažké začať, odhodlať sa, spraviť prvý krok. Ale potom to už ide a človeka to baví.  Smile 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll St 26 marec 2014 - 17:56

Musím sa pochváliť dnes som prvý krát behala.....da sa povedať, že som behala 30 minút a potom už len pomalá chôdza takže dokopy 45 minút.....ale mám už aj svalovku  lol!  predtým som, len bicyklovala na rotopede a trošku cvičila z rôznych videí, ale od dnes začínam z behom  cool 

Chudnúť sa pokúšam už dlhšie, no stále mi chuti viac papať ako by som mala....a keď ešte dostanem nejaké sladkosti tak jediná možnosť je ich zjesť čo najskôr ....ďalšia vec je, že v poslednom čase často pečieme koláče a pri tých neodolám ....no ja si až tak váhu nestrážim, že presne na gramy, aby som merala jedlo.....to by ma nebavilo stále zapisovať, ale pokúšam sa dodržiavať niekoľko zásad....či už pitie čistej vody, jesť pravidelne 5 x na deň, jesť viac zeleniny, cvičiť viac a dúfam, že to pôjde.....vážim okolo 73 kg pri výške 167 cm...pre začiatok chcem schudnúť aspoň do Veľkej noci tie 3 kg...a potom viac.. it is perfect 

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 27 marec 2014 - 20:08

Mischelll,

skvelé! Ba priam parádne! Držím prsty, len tak ďalej.  it is perfect it is perfect it is perfect Yes 

 giving a hug winner Applause Successful

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  historik Pi 28 marec 2014 - 0:08

Mischelll, máš moju podporu.  Very Happy Určite pokračuj v tom behaní. Vidíme, že sa snažíš, a ja Ti prajem, aby sa Ti podarilo schudnúť.  winner Ja tiež občas behám - sám alebo so psom. Želám Ti veľa úspechov v tvojom úsilí!  flower 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 16 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Pi 28 marec 2014 - 9:51

Jeeej ďakujem chlapci  Wink 

je to ozaj povzbudenie pre mňa, aby som neprestala behať....teším sa joj a ako  Very Happy ....a už aj preto, že ma tak podporujete musím pokračovať  jumping

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 91 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 53 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore