Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 15 z 91 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 53 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 2 jún 2013 - 17:18

V poslednom období som mal žracie obdobie. Trvalo viac ako týždeň, kedy ma opustila akákoľvek snaha o dodržiavanie limitu. Ani som sa nevážil a nemeral radšej.

Moje najnovšie štatistiky:

piatok 10.5.2013 – 85,3 kg (100 cm)
sobota 11.5.2013 – 85,6 kg (99 cm)
nedeľa 12.5.2013 – 85,9 kg (100 cm)
pondelok 13.5.2013 – 84,7 kg (99 cm)
utorok 14.5.2013 – 84,5 kg (99 cm)
streda 15.5.2013 – 84,8 kg
štvrtok 16.5.2013 – 85,3 kg (100 cm)
piatok 17.5.2013 – 85,2 kg (99 cm)
sobota 18.5.2013 – 85,1 kg (100 cm)
nedeľa 19.5.2013 – 84,1 kg (99 cm)
pondelok 20.5.2013 – 84,1 kg (98 cm)
utorok 21.5.2013 – 83,8 kg (99 cm)
streda 22.5.2013 – 83,7 kg (97 cm)
štvrtok 23.5.2013 – 84,2 kg (98 cm)
piatok 24.5.2013 – 83,9 kg (98 cm)
sobota 25.5.2013 – 83,5 kg (97 cm)
nedeľa 2.6.2013 – 83,7 kg (98 cm)

Som rád, že už som mal aj 83,5 kg a 97 centimetrov. To bol zatiaľ môj rekord. Teraz sa budem snažiť o osemdesiatdvojku.
dog

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ne 2 jún 2013 - 18:39

Kurnik šopa! Že by som tú knihu objednal? Nidky mi nenapadlo počítať kilojouly ale asi to má zmysel. Už si na mojej hmotnosti a ja som sa ešte nepohol Smile. Len tak ďalej!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Št 13 jún 2013 - 1:19

neviem, do akej temy to dat, tak skusim sem Smile

http://www.copijeme.sk/

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 25 jún 2013 - 13:53

Žiaľ, celý jún sa mi vyznačuje značným uvoľnením sebadisciplíny a sebakontroly. Síce som priberal len máličko, horšie je, že mi váha nejak extra výrazne neklesla a od posledných štatistík som dal dole sotva kilo. Jednoducho jún je a bol pre mňa menej úspešný a ukázal sa plný fastfoodov a podobných nezdravých jedál, a to aj neskoro večer. Tiež som takmer vôbec nedodržiaval pitný režim a nezapisoval si žiadne kilojouly do notesa. very sad3 Proste som mal nevydarený mesiac. Snáď už to odteraz bude znovu dobré a nasledujúci júl bude úspešný. Júlový cieľ: Skrotiť osemdesiatku a uvidieť na váhe 79,9 kg. Very Happy

Moje najnovšie štatistiky:

nedeľa 2.6.2013 – 83,7 kg (98 cm)
pondelok 3.6.2013 – 83,6 kg
utorok 4.6.2013 – 83,2 kg (97 cm)
streda 5.6.2013 – 82,6 kg
štvrtok 6.6.2013 – 82,6 kg
piatok 7.6.2013 – 82,5 kg (96 cm)
 
OBDOBIE JÚNOVÉHO UVOĽNENIA SEBAKONTROLY
sobota 8.6.2013 – 83,6 kg (97 cm)
utorok 11.6.2013 – 84,4 kg (98 cm)
streda 12.6.2013 – 84,8 kg (98 cm) - katastrofálny nárast
štvrtok 13.6.2013 – 84,0 kg (99 cm)
piatok 14.6.2013 – 83,2 kg (98 cm)
sobota 15.6.2013 – 83,0 kg
pondelok 17.6.2013 – 83,2 kg
utorok 18.6.2013 – 83,2 kg (99 cm) - katastrofálny nárast na pupku
streda 19.6.2013 – 82,7 kg (97 cm)
štvrtok 20.6.2013 – 82,3 kg (95 cm) - zatiaľ najmenej kíl aj pás za celú éru chudnutia Smile
piatok 21.6.2013 – 83,7 kg (98 cm)
sobota 22.6.2013 – 84,3 kg (98 cm)
nedeľa 23.6.2013 – 84,1 kg
pondelok 24.6.2013 – 83 kg
utorok 25.6.2013 – 82,5 kg (97 cm) - dnes v utorok to je preto také nižšie, lebo som včera hladoval, keďže som celý pondelok prespal, aj noc, a jedol som i pil minimálne, čo nie je síce v súlade s pravidlami, ale tak rozumiete, drichmal som Sleep


X, vďaka za povzbudenie. Áno, určite sa to počítanie kilojoulov oplatí, a nie je to ani nič zložité. Proste chudnutie je v prípade ľudí, ktorí nemajú postihnuté hormóny, len matematika. Všetko sa dá ľahko vypočítať. Držím palce aj v Tvojom úsilí. Nechže sa darí! giving a hug


Všetko dobré všetkým.
Matej
What a Face

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ut 25 jún 2013 - 14:21

Môžeš, prosím, hodiť nejaký praktický a jednoduchý spôsob ako si to začať počítať? Bez toho, aby som musel študovať tony webu Smile. Díky.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 25 jún 2013 - 22:29

xkrchnav napísal:Môžeš, prosím, hodiť nejaký praktický a jednoduchý spôsob ako si to začať počítať? Bez toho, aby som musel študovať tony webu Smile. Díky.

Ahoj x,

Tak ide to takto nejako: Na stránke http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/ zadaj patričné svoje hodnoty a ono Ti to tam zadarmo vypočíta komplet nielen BMI (čo je taký dosť nudný údaj), ale aj oveľa dôležitejšie veci, konkrétne hodnotu Tvojho bazálneho metabolizmu (teda koľko Tvoj organizmus spotrebuje kilojoulov v kľude za deň len čisto na svoj bežný chod, chod orgánov, trávenia, mozgu atď.). Malo by Ti vyjsť okolo 10 tisíc kJ. Plus mínus tisíc, výnimočne plus mínus 2 tisíc, ale to už asi aj po zarátaní Tvojho bežného denného pohybu, aký máš pri presune po dome, či do práce, v práci a späť. Následne Ti to tam samo vyráta, koľko potrebuješ jesť, aby si chudol 4 kg za mesiac, a zároveň si nespomalil metabolizmus. Mala by to byť hodnota okolo 7500 až 8000 kJ. Ja však mám limit nižší, nielen kvôli výške tela, ale sám som si ho stanovil na menšie číslo, a síce na 6500 až 7000 kJ denne. Čím je človek tučnejší, tým má aj náročnejší bazálny metabolizmus, a preto pri chudnutí si môže dovoliť viac jesť, trebárs začne chudnúť už pri 9 tisíc. Ja som teraz vo fáze, že chudnem len pri 6500, maximálne 7000. Pozor, nikdy sa nesmie ísť pod 6000, a to si radšej vždy niečo drobného daj, aby si dolný limit rešpektoval. Ten je veľmi podstatný, lebo stačí, ak muž zje 5000 viac dní po sebe a už si spomalí metabolizmus, a náhle mu ani takáto čiastka nebude stačiť na chudnutie. Celý proces sa zvráti a pri návrate na 7000 začne namiesto chudnutia prudko priberať. To je podstata jojo efektu rôznych nízkokatorických diét, ktoré sú jednoducho o ničom. 

Takže papkať 7000 či 6500. Nejesť 2 a pol až 3 hodiny pred spánkom, teda keď ideš buvať o jedenástej, posledné jedlo (mlieko je tiež jedlo) pôjde o dvadsiatej najneskôr. Cez deň nespať, znižuješ metabolizmus a pomalšie sa trávi obed. Porcií má byť najlepšie aspoň 6, záleží ako dlho si hore, kedy si vstával. Niekedy stihneš len 5. Raňajky sú nevyhnutnosťou a pevne nariadenou povinnosťou - v snahe vyhnúť sa spomaleniu metabolizmu. Žiadny obed, ktorý by mal 2 chody, nebodaj 3. Radšej si to rozdeliť, to znamená na obed dať si obed a polievku si dať až na olovrant. Večera tiež jednochodová samozrejme. Najlepšie je počas dňa šetriť kJ, aby Ti vyšla na večer normálnejšia porcia. A tiež pozor, aby boli porcie od seba približne vzdialené až 2 až 3 hodiny. Teda nie 6 hodín nič, a potom zrazu 4 tisíc behom jedného posedenia. Pekne rovnomerne 7 tisíc v piatich až šiestich porciách počas dňa. 

Veľmi dôležité je prelievať sa vodou, čistou, prípadne s citrónom alebo s multivitamínovou tabletou. Ak si zvyknutý na sladené, tak odporúčam Colu Zero alebo Colu Light, tie nemajú vlastne žiadne započítateľné kJ. Denne vypiť vody alebo tekutín 2,5 až 3 litre. Pozor na rôzne minerálky s príchuťami, často majú aj 100 kJ na deci, takže jedna dvojlitrovka by Ťa stála 2 tisíc kJ, čo je hodnota už poriadneho vyprážaného rezňa a pomaly tretinu z denného príjmu by Ti zabrala iba táto malinovka. Preto sa odporúča voda, lebo nemá započítateľné kilojouly - chápeš, viac Ti zostane na normálnu stravu. Je to vlastne také matematické dobrodružstvo, plánovanie, máš pod kontrolou svoj príjem energie, a to je naplňujúci pocit. Treba kalkulovať vopred, že čo takého si môžem dovoliť zjesť a koľko toho, aby mi vyšlo do limitu ešte v ten deň na iných chodoch. 

Veľkou pomocou je zelenina, zeleninu vrátane rajčín si vôbec nemusíš započítavať do príjmu kJ, takže jej môžeš zjesť vlastne haldy. Sú výbornou prílohou a dobre zasycujú. Človek sa môže tým prežierať a nebude ani hladný, keď to zmieša s istými započítateľnými jedlami a pritom bude chudnúť. Jak mnohí hovoria, že "začni jesť a začneš chudnúť". 

Veľký pozor na vyprážané, fritované, na sladké nápoje, sladké čaje, ochutené minerálky, slíže, biely cukor v akejkoľvek aplikácii, krémové polievky, bagety (3 tisíc kilojoulov jeden kus!), bravčové mäso (úbohých 100 gramov až 1000 kJ). To píšem nie preto, aby si tieto jedlá zanechal, ale len ako výkričníky, ktoré pri svojom počítaní vlastne sám rád vynecháš alebo obmedzíš, lebo zistíš, že pri ich častej konzumácii by si sa jednoducho nevmestil do limitu.

Odporúčam používať na zistenie kJ, stránku www.kaloricketabulky.cz a tam to po česky zadávať. Sú tam niekedy aj celé hotové jedlá, je to vlastne najväčšia zbierka normálnych jedál a ich energetických hodnôt. Zo začiatku asi budeš potrebovať si jedlá vážiť, ak náhodou ešte nevieš odhadnúť, čo koľko asi váži gramov. Ale rýchlo sa do toho dostaneš a behom týždňa už budeš gramáž všetkých svojich typických jedál poznať naspamäť. A ďalšie sa popridávajú plynule v druhom až treťom týždni. Ja napríklad dnes už vôbec nevážim potraviny, všetko mám takpovediac v oku. A už mám aj v oku energetickú hodnotu, takže si väčšinou do notesa píšem spamäti. Dá sa do toho dostať ľahko, už ako idú prvé dni a ako sa postupne človek stretáva so svojimi pravidelnými druhmi jedál, čo obvykle konzumuje. 

Ak máš nejaké otázočky, všetko rád dovysvetľujem a podrobnejšie rozvediem, prípadne dodám svoje konkrétne skúsenosti. Teším sa na spoluprácu a na to, ako sa budeme navzájom motivovať a chudnúť. Very Happy

Všetko dobré! S pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 25 jún 2013 - 22:37

Zabudol som dodať podstatu tej matematiky. Tým, že si zadáš ten limit trebárs 7 tisíc, alebo 6500, a Tvoj bazálny metabolizmus bude 10 tisíc, tak vytvoríš každý deň deficit 3 tisíc až 3500 kJ. To bude metabolizmus brať z Tvojich zásob - "cukrových" a neskôr aj "tukových", laicky povedané. Behom týždňa zhodíš kilogram, pretože jeden kilogram čistého ľudského tuku predstavuje asi 28 tisíc až 30 tisíc kilojoulov energie. 

30 tisíc delené 3 tisíc je 10. Behom 10 dní takéhoto každodenného deficitovania sa zbavíš zhruba 1 kilogramu čistého tuku (za ideálnych podmienok = teda, keby si bralo telo len energiu z tukových zásob). Samozrejme na váhe uvidíš úbytok kila už aj po 3 až 4 dňoch, pretože tým, že sa prelievaš vodou, si organizmus povie, že "fíha, už vodou nemusím šetriť v zásobách, lebo mi ju dodáva on pravidelne sám", tak ju zo zásob organizmus pustí, Ty vycikáš a ďalší úbytok je na svete.

Preto sa oplatí elektronická váha, ktorá ukazuje aj desatiny. Človeka tak každé zníženie, baraj aj vodové, veľmi vie motivačne nakopnúť a posmeliť do ďalšieho boja. Je to sranda. 

Držím palce.
matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav St 26 jún 2013 - 11:37

Momentálne najväčší problém vidím v rozdelení obeda... v reštauráciách je menu vždy polievka a druhé jedlo... v tom som videl prekážku vždy. By som si pripadal čiastočne ako exot, ale o to nejde. Druhá vec je ako to zrealizovať. Dať si len hlavné jedlo (polievku mi nezabalia), alebo si ju dávať do obedára? Neviem či by to šlo... Uvidím...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Pi 28 jún 2013 - 18:41

Ako fanúšik smartfónu som bol veľmi potešený, že web, čo spomínaš - kalorické tabuľky, je už vydaný aj ako web aplikácia do mobilu. Takže inštalujem a ide sa na to!! Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 13 júl 2013 - 22:48

Ani nejdem sem napísať nové svoje štatistiky. Iba som sa chcel zveriť, že som v poslednom čase (asi mesiac) preferoval fastfoody a veľa kJ. Žiadny limit som nedodržoval, takže som nič neschudol. Stále sa to pohybuje medzi 82,5 a 84 kg. Dnes ráno konkrétne 82,8 kg. Pás v najtučnejšom obvode 99 cm, čiže o centimeter viac než pred mesiacom, čo je zmena k horšiemu a má veru prečo.

Po ceste z práce peši domov mám mekáč. Často ma doňho, ak nejdem autobusom, zláka vojsť a vykŕmim sa ako také prasiatko fastfoodom o desiatej večer. No katastrofa. A tiež v práci to isté - dám si chutný obed aj s polievkou, často dohromady aj 3 tisíc kJ. A potom večer akurát otvorili nový fastfood a dám si pizzu alebo bagetišťo. Ďalšia katastrofa. 9 tisíc až 11 tisíc nie je v daný deň výnimkou.

Moja kolegyňa, ktorá je celý deň len na omaslovených rožkoch, ma inšpirovala. Dal som si v piatok na večeru len 1 sladký rožok maslový a 3 biele rožky s jedným malým bambínom. Nasýtilo ma to dokonale a chutilo perfektne. A pritom to nemá tak veľa, a ak má, tak sa to dá aj na úrovni 2 rožkov, alebo bez tej lúpačky. Chcem sa takto stravovať nielen vo večere, ale aj na obed.

Navyše sledujem aj ekonomické dôvody. Bežný obed s polievkou ma vyjde cez smenu 4,20 eur. Bambíno je euro a rožky pár centov. Mesačne by som ušetril minimálne 35 eur, keby som cez smeny nechodil na obed do fastfoodu. Možno aj 40 a viac. A to sa mi oplatí. Navyše budem menej jesť a zvyknem si opäť na menej kalorické jedlo a nie tak výdatne chuť stimulujúcu potravu, ktorá ma akurát tak vyhecúva k čoraz silnejším a nezdravejším chutiam.

V pondelok idem do práce, tak to už hneď vyskúšam. Dám vedieť, ako som to zvládol a či som nebol nakoniec kontraproduktívne hladný. I love you 

matej
welcome or bye giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 20 august 2013 - 12:45

Nuž, rozhodol som sa aktualizovať svoje chudnutie v tejto téme. Embarassed 

Na obedy v práci predsa len chodím, lebo vskutku som začal vyjedať chladničku, keď som bol iba na rožkoch a bambíne. Avšak hlavne z ekonomických dôvodov si dávam len hlavné jedlo. Teraz po zle investovaných peniazoch a veľkých finančných stratách sa mi dostalo na prvé miesto záujmu došetriť si na školné, čo je ohrozená vec teraz. Preto sa musím v tieto dva mesiace výrazne uskromniť. Žiadne polievky, ani čapované nápoje. Dávam si len hlavné chody, ale napríklad zajtra budem mať obed z domu v dóze. Yes 

Mal som, ako asi viete, júnovo-júlovo-augustovú prestávku v chudnutí. Nedodržoval som kilojoulový limit a ani sa mi nechcelo v tých horkách cvičiť, ani chodiť na prechádzky. Teraz mám úspešne 81,8 kg a pás 96 cm, čo považujem pri absencii snahy o chudnutie za dobrý výsledok. Aspoň teraz. Avšak stále mi web chudnutie-ako.sk ukazuje, že mám podľa pása nadváhu 7 kíl a mal by som mať vraj iba 73 cm. Takže som sa pevne rozhodol znovu do toho ísť. Cítim sa dostatočne odpočinutý od neustálej sebakontroly po asi troch mesiacoch, takže hurá pokračovať v chudnutí. affraid 

Všetko si naďalej počítam s tým, že sa to pokúšam už nie iba v hlave, ale aj trochu zapisovať do diára.cyclops 

Dnes plánujem aj konečne cvičiť. Rozvrstvím si v priebehu popoludnia niekoľko desaťminútoviek na rotopede. bounce Zajtra mi začínajú tri pracovné dni, tak snáď si to nepokazím. V práci sa mi to spočiatku ľahšie dodržovalo, ale dnes sa mi limit ľahšie dodržuje doma... Ambulance Aj si budem písať štatistiky a potom sa s nimi zverím. Embarassed 

Vďaka za prečítanie príspevku. Želám každému z Vás veľa zdravia a úspechov v procese chudnutia. heart 

matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 december 2013 - 23:03

Mne sa teraz hmotnosť drží na osemdesiatke. Niekedy mám 79,5 kg, niekedy 80,5 kg. V čase ťažkých prejedačiek mám aj 81. V zásade už nevyzerám nejak obézne, ale slaninky sa mi váľajú ešte na bruchu. A to myslím dosť nepekne, preto by som chcel mať ideálnu váhu okolo 75 kg a trošku investovať čas do športovania, aby som mal brucho plochšie, lebo takto ostať ešte nechcem. Ešte som s chudnutím neskončil, hoci posledného polroka som preňho veľa neurobil. Naopak evidujem výrazný problém s jednou vecou. A síce, keď prídem domov z dvanástky, tak o desiatej večer jem niekedy aj dvojchodovú večeru, ktorú mamina pôvodne uvarila ako obedné jedlo. Čiže kalorická bomba pred spaním. Problém je hlavne v tom, že si neviem dať na to pozor a stále tento prehrešok opakujem. Ešte šťastie, že mám viac dní, kedy v práci nie som, tak vtedy tak neskoro nejem. Azda sa to nejak teda vyrovnáva, ale zlé je, že ani nechudnem, lebo si to zakaždým kazím.

V riešenie dúfam po Novom roku. Teraz na Vianoce si normálne doprajem vianočné hody, čiže normálne budem papkať vianočné jedlá v rámci sviatkov. Ale po Novom roku, keď nastúpim na osmičky, už nebude dôvod nemať posledné jedlo nejaké tie 3 hodinky pred spánkom. Myslím, že sa mi to bude dať celkom dobre dodržiavať. Takže zase bude mať zmysel počítať kilojouly a upravovať si stravu. Tento raz však za výrazný prvok chcem mať cvičenie. Pričom ani nie tak elipťák (je hlučný), ani prechádzky (je zima), ale rotoped. Prípadne nejaké posilňovanie za pomoci vlastnej váhy, teraz vyšla kniha "Telo ako posilňovňa" na túto tému, tak si ju asi zadovážim. Alebo sa na ňu vykašlem a pokukám internet, veď veľa hodnotného je aj online.

Neviem, či priberiem na Vianoce, ale spustím poplach pri 82 kg. Našťastie Nový rok je zakrátko po vianočných hodoch.

Držte sa. A napíšte aj Vy o svojich cieľoch a snahách. Pusťme sa do boja spolu.  it is perfect 

matej
 santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 91 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 53 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore