Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 69 z 83 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 76 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 14 september 2016 - 2:37

....
Anjel:
AHA! Zasa je za notebookom!!!
Zalez do postele! Predsa len si môžeš dať ešte jenu cigaretu, opláchni zuby a nech ťa už vidím ticho ležať!
...
Ja:
Joj, aký nátlak na mňa, spánok je dôležitý, pravda.
...
Čert:
Čo tam po moralizovaní. Noc je mladá. Pusti si niečo rockové a trebárs môžeš aj prispievať do fóra. A mimochodom anjel ty si na nočnej či čo?
...
Anjel:
Čo ťa do toho pekelník, ja tu riešim zásadné otázky a ty to tu len kazíš ty, ty smradloch mesiac neumytý!
....
Čert: (vyťahuje tlejúci uhlík z príručnej kapsičky a blíži sa k anjelovi)
...
Anjel: (moralizuje nad podporou spania)
Pekne si ľahni! Dbaj na pohodlie.... AU!!!
...
Čert: (zapálil anjelovi krídla)
No vidíš "dobrota sama" a teraz sa môžeš prespať akurát tak u nás pri ohníku.
...
Ja:
ôsma ovečka, deviata ovečka, desiata ovečka...
Počkať kde sú tí dvaja?
...
A zatiaľ anjel a čert pekelným mokom nadájajú a smejú sa nad smrteľníkmi, lebo ani čert ani prekrstený anjel na čerta nikdy nespia.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 E2a2c267896f6f5b924cd545f1d033ee

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 15 september 2016 - 0:55

Akoby to už len bolo, keby som aj sem nenapísal? Asi preto, že by som spal, alebo bol na záhrade. Hlavne by to bolo pekné, keby som napísal dva riadky o približne desiatej večer, že sa mi už nechce písať, lebo zaspávam a aj by som zaspal. Shocked Momentálne však už "ťahá" na jednu hodinu v noci a ja len s určitým smútkom mrknem na displej mobilu, že už by bolo OK spať.

Takže zostáva len povypínať všetko rušivé, užiť Gerodorm a užívať alebo "užívať" si nočného kľudu.

Dobrú noc a príjemné zobúdzanie do sviatočného štvrtka vám praje bdiaci kamarát Tuto

PS: Pozývam vás na návštevu: zajtra o 20:00-21:00 na Zello dialógoch.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 16 september 2016 - 11:10

Prečo si strážim spánok?

Zdalo by sa, že na schizofóre je snáď až priveľa napísané o spánku. Priznám sa, že práve o tejto tematike píšem dosť aj ja. Prečo to tak je?

Dôvod býva jednoduchý. Už asi po dvoch až troch nociach bez spánku mi akoby prestávajú fungovať lieky. Po tomto čase som dosť náchylný na vznik mánie. Vlastne to ide jedno za druhým. V mánii, prípadne v hypománii sa správam zvláštne aj k medikácii. Po takomto nespaní pokukujem po liekoch, že čo "nepotrebujem". Často to môže skončiť úplnym vysadením, čo zaváňa akútnym stavom. Už som to viackrát zažil a vrámci rôznych variácii psychických stavov bývam vystrašený aj po jednej prebdenej noci.

Preto prosím berte moje výlevy na tejto téme ako ako sú a myslím, že do tohoto fóra patria.

Hodnotný spánok praje všetkým Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Pi 16 september 2016 - 20:54

Tuto, buď si istý, že minimálne čo sa týka mňa, tak som Tvojím spánkovým príspevkom rád. Teda nie som rád, že máš tieto turbulencie, ale chcem povedať, že sa mi Tvoje nočné príspevky potom ráno dobre čítajú, vždy Ti v nich držím palce, spomínam, či už spíš, ako sa Ti asi darí. Pozoruhodná je aj Tvoja schopnosť veľmi originálne a podnetne obmieňať túto tému tak, že ju pretriasaš z každej strany, z každého rohu a z každého uhla, takže máš už teraz v tejto téme (a nielen tu) dedičstvo hodnotných riadkov. Zdá sa, že vďaka tejto Tvojej schopnosti je táto téma každonočne jednoducho nevyčerpateľná. giving a hug Preto palec hore, a určite Ti jedným dychom prajem, aby sa Ti spánkové zdravie polepšovalo a mal si ho pod svojou vôľou a kontrolou. O to sa, ako vidím, aj verne usiluješ svojimi tunajšími príspevkami, v ktorých badám silný psychohygienický význam. Drž sa, priateľu, a dobrú noc, pekné sny želám. Sleep

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 16 september 2016 - 22:37

Matej, ďakujem za príjemné a hodnotné vyjadrenie, za ktoré Ti určite patrí zelený bod a navyše som rád, že ma Tvoje riadky potešili.

..............

Pred chvíľou začal nočný kľud, ešte som si vybehol na zopár ťahov z cigarety pred panelák. Prekvapilo ma, koľko bytov ešte svietilo. Na opačnej strane od domu bolo počuť piskot nejakých mladších ročníkov, jednoducho je piatok večer.

V tomto čase a neskôr to vidím na nejaké to čítanie a možno tradičnú zábavu papučovej kultúry, v zmysle televízie, počítača a "prehodeniu" pár slov s našimi.

Ohľadom spánku celkovo odhadovať obvykle neviem. Môj tip je od jednej až po pol druhú, že by som mohol na Gerodorme už spať. Akosi by som si mohol pripadať, akoby som mal denne Silvestra. Naopak ma to tak trochu štve. Noc máva svoju iskru a keď sa ponocuje, v minulosti mi to prišlo ako niečo očarujúce. Pozorovanie hviezd, počúvanie ticha, západ a východ Slnka, občasné prerušenie v podobe brechotu, výnimočné zavrčanie auta... Všetko je už známe, čo mi však príliš nevyhovuje.

Prajem vám dobrú noc a prebudenie do len pekného víkendu. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 17 september 2016 - 1:49

...a tak ešte nespím. Predpokladám, že už je to staré a obohrané. Čo ešte k tomu nové dodať? Žeby to, že noc je od polnoci tichá. Dovtedy tu neďaleko mali nejakí mladí v dome párty a ich výkriky som dosť vzťahoval na seba. Nebolo to nič príjemné, iba ak ma to potrápilo. Vlastne som vetral izbu po vyfajčenej cigarete, čo mám v rámci nočného kľudu povolené (Kedy už bude hotový balkón?), inak chodím pred vchod. Pri tom vetraní je okno dokorán a počuť každé šuchnutie.

Práve teraz by som bol rád zaspaniu (asi prehltnem ešte jeden Gerodorm), lebo mám už len pár možností kedy byť na záhrade aj v noci. V prípade nespania, alebo slabého spánku, alebo len driemania si nedovolím riskovať dve noci, ktoré by boli problematické. Doktorka mi dávnejšie povedala, že ten depotný Haloperidol by to mal udržať, ale nemám chuť to testovať.

Inak priatelia, máme tu prvé hodiny víkendu, prajem vám aby ste ho využili na vami prospešné činnosti, alebo nečinnosti a bolo vám fajn. Tuto

community together

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 17 september 2016 - 3:29

Tak to vyzerá biedne. Ani sa nenazdáme a je tu štvrtá hodina ranná. Nič úžasné na tom nevidím, snáď len jeden bdelý panáčik sa pokúšal o spánok. Momentálne moje nadšenie nie je veľké. Ležal som dosť, ale... Začínam závidieť všetkým čo teraz spia a nemusia tieto "veci" riešiť.

Dobré ráno prajem. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 18 september 2016 - 2:03

Pokročilá hodina určuje, že by mesto už nemalo ozývať hlukom,Práve v tejto chvíli ma chytila chuť spať... Takže dobrú noc, nech to využijrem

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 18 september 2016 - 23:53

Pomaly sa blíži čas, keď zapadnem spať. Vlastne to bol celkom pekný víkend. V podstate taká pohodička. Zrovna ten dnešok sa mi páčil, lebo v ňom bolo zo všetkého čosi. Niekedy som potreboval zmeniť prostredie, aby som sa zrelaxoval, ale pre tieto dni mi bolo fajn už pri inej činnosti. Viem, že som odvykol takémuto spôsobu trávenia času, ale chcel by som pokračovať týmto smerom, a pokiaľ by sa to dalo, tak aj zvyšovať náročnosť. Hlavne by sa to malo týkať odvedenej práci, akožepovinnostiam aj fyzickému a psychickému konaniu v prospech budúcnosti.

Prajem dobrú noc. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 19 september 2016 - 2:10

Tak tu máme ten "vysnívaný pondelok" Hoci niekedy pozorujem pracovníkov ako sa ráno ponáhľajú do práce. Tí rýchlejší ešte stihnú nejakú tu drobnosť v predajni potravín a z nich vychádzavajú praidelne spokojný. ...ále čo tam potom ide sa spať!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Dušan Ut 20 september 2016 - 0:12

tak jak to vypada este hodinku budem hore totiz sa i predlzila hra,flotili sa mi premiestbuju a este musim zrecyklovat srot,leky davno uzite snad zaspim


Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Screen480x480
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 69 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 21 september 2016 - 0:13

Momentálne je celkom vhodný čas na zaspávanie. Je tu celkovo príjemné počasie, dá sa povedať, že ideál na spánok. Prakticky sa chystám na cigaretu, následne klasické prípravy na noc, užitie Gerodormu a možno ešte nejaké kľudové činnosti (kniha, možno Net). Keď mám v skratke zrekapitulovať deň tak bolo o kúsok lepšie ako včera, tiež dúfam v rýchle zaspanie. Realisticky odhadujem možný spánok tak okolo tej druhej nočnej hodiny, čo by mi aj vyhovovalo.

Dobrú noc a čerstvosť v zobúdzaní praje všetkým Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 69 z 83 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 76 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore