Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 83 z 83 Previous  1 ... 43 ... 81, 82, 83

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 2 február 2017 - 2:49

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

A teraz čo? Bdiem. Spať sa mi nechce. Pokúša ma hlad, čo považujem za nie dobré znamenie. Užil som 2,5 Gerodorma a predpokladal som zaspanie. Zbytočne. Teraz tu vypisujem, ale pravdepodobne to už zalomím a budem aspoň hodinu čušať v posteli.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Images?q=tbn:ANd9GcQJ13TBue9hlrcs3w9-_ANta82sGC9s64_OWyFSHJmGjsSGap-V

Dobré vstávanie kamarati/tky

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 3 február 2017 - 2:13

Tak túto noc fakticky neviem čo sa udeje. Užil som doteraz 1,5 Gerodormu, ale asi som ani nemal takto postupovať. Len tak na okraj, keď tak pozerám na obrázok hore, rozmýšľam, prečo som práve taký vybral... no nič, budúci bude snáď výstižnejší k téme.

Som dosť svieži, vlastne nemám ani malú chuť na spánok. Podnikol som takmer všetky procedúry na zaspanie a sám sa divím, že namiesto zadriemania ma berie skôr na cvičenie, alebo prechádzku. Ešte by som niečo snáď mohol čítať, alebo tak. Dnes som našiel brožúrku spolu s manuálom na autogénny tréning, tak mierne po tom poškuľujem. Bolo by možno super sa k tomu po rokoch vrátiť. Najväčšiu pomoc mi poskytol, keď som bol napevno v remeňoch. Kľudne som si tam vtedy meditoval v slabšej mánii, nebolo mi treba ani nejakú cigaretu, jednoducho mi to padlo pomerne dobre. Uvidím...

Teraz len zaspať. Najideálnejšie by bolo nielen rýchle upadnutie do spánku, ale aj zobudenie ráno od siedmej do ôsmej. V tom čase užívam lieky, ako múmia sa vlečiem k červenému poháriku, kde mám ranné lieky. Často si to ani nepamätám. Ideálne by bolo, nezatočiť to do postele, ale opačným smerom do kúpeľne a studenou vodou ofŕkať tvár. Nemám rád to sklamanie vo mne, keď sa reálne zobúdzam v predpoludňajších hodinách a zaručene mi to čerstvosti nepridá. Potom je to taký chaos, teda nazretie do diára čo treba a či som niečo vážne nezmeškal, cigareta, káva, malé jedlo, prípadná menšia pomoc pri varení, ak je možná prechádzka, na obed odmietam všetko okrem polievky, spratávanie - umývanie riadu, akp., Net, čítanie, malý olovrant, obchod...
Do toho sa "vcucnú" aj iné povinnosti, ale hlavne som nahnevaný na seba, že to všetko mohlo byť v úplne pohodičke, keby som práve ráno vstal.

Dobré spanie praje Tuto flower

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Sleeping-2

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 4 február 2017 - 1:23

Tak zasa som "nadšený", že tu vypisujem. Myslím, že dokonca aj tolerantný Matej má už týchto príspevkov pomerne dosť. Na druhej strane, som rád, že tu takáto téma je, priamo sa ma dotýka. Niekedy je takéto zaspávanie takým mini mučením. Som tak rád, že sa tu trošku rozptýlim a prehodím, teda napíšem, pár viet.

Prášky na spanie mám užité v primeranom množstve. Do spánkového režimu som nepriaznivo zasiahol najmä zdriemnutím poobede, pitím slabšej kávy navečer a aj cigaretou pred chvíľkou. Tradíciu je, že čítavam na posteli, takže to tiež plus nie je. Spánkový režim som podporil prácou v domácnosti, malým cvičením s činkami, kľudovým režimom pred uľahnutím. Podľa jednoduchého prepočtu by som mal zaspať cca o polnoci, ale ako vidím nič sa také neudialo. Teším sa na zajtra (vlastne dnešok), aby som všetko nutné porobil a užil si aj prípadné pekné chvíle.

Ešte len takú poznámočku, že sa dosť teším, keď bude teplejšie a bude sa dať pobudnúť na záhrade, zima je taká o ničom.

Pekné sny v REM fáze spania a zobúdzanie s pocitom sviežosti vám praje Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Herman_550px

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 4 február 2017 - 4:28

Ani som sa nenazdal a som opäť tu. Nie som však z toho nadšený, alebo podobne. Znamená to najmä, že sa mi doteraz nepodarilo zaspať, ako by bolo prirodzene žiaduce. Lieky na spanie som si ani nepridával, teraz robím pokus s kávou, s ktorou mi to už viackrát vyšlo. Snáď..., ale mám aj tak pochybnosti. V noci som sa striedavo venoval spaniu a keď to bolo už také stratenejšie, pozrel som si nejaký ten materiál s akožepovinností a vybehol som poprípade aj na cigaretu. Teraz je v podstate skoré ráno, odhadujem, že možno by som mohol okolo šiestej vybehnúť po nejaké to pečivo našim na raňajky. Na druhej strane je taký malý otáznik ohľadne nohy, ktorú stále cítim po tom páde na ľade, ale myslím, že by som nemal byť taká citlivka...

Inak je tu podozrivo teplo, sneh sa vo veľkom roztápa. Na balkóne to všetko kvapká, hádam by bolo dobré aj mierne ochladenie. Chodníky budú asi samá kaša. Opačne, keby začalo mrznúť, nedalo by sa asi vôbec chodiť, možno len "tancovať" po tom všetkom ľade.

Tak myslím, že už dosť bolo rozhutovania a uvažovania nad slovami. Idem sa pokúšať aspoň o malé zdriemnutie, aby som mal trochu síl na fungovanie počas dňa.

Dobré ráno všetkým! Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Animaatjes-good-morning-47914

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 4 február 2017 - 17:58

Hmm... to nespanie, keď nie je mánia je dosť ubíjajúce. Fungujem tak napolovicu už sa teším, že zaspím a asi sa mi bude zajtra o čosi horšie vstávať. Snáď Gerodorm zaberie, vlastne v sebe cítim, že by to bolo možné a žiaduce. Chcel by som zaspať okolo tej pol desiatej až jedenástej. Musím však následne porozmýšľať a premyslieť, ako to bude s liekmi na spanie a spaním celkovo. Nejako nutne by som to potreboval dať do poriadku, lebo takéto turbulencie sú problematické. Tuto

Tornado

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Dušan So 4 február 2017 - 21:04

ahoj @Tuto

asi sa budem opakovat co takto skusit navecer nejaku tu namahu tela nejakou aktivitou,co ja vim kondickou ci niecim inym,viem ze chodis rano na prechadzky ale asi to je malo,
ja ked som nemohol zaspat mi pomohla aj sprcha a hygiena a to som volal 112,kde mi odporucili tu sprchu,

je to naprd ked clovek by aj chcel nieco robit a ono to ma este stazene kadejakou neziaducou schvalnostou,
no nic zelam ti vela pokojnych noci s gerodomom

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 131143
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 5 február 2017 - 0:20

Ďakujem fajny a prihadzujem Ti reputačný bodík.

Momentálne som dosť nešťastný, lebo som mal už asi pred dvoma-troma hodinami spať. Do žalúdka som poslal v podstate maximum, teda tri Gerodormy a nič. Verím, že túto noc spať budem!!! Dve noci po sebe byť hore začína zaváňať všeličím, zatiaľ lieky beriem podľa predpisov, afektívnu zložku mám vyváženú, so schizofrénnej časti choroby je mierne vystúpená len vzťahovačnosť najmä na nezrozumiteľné hlasnejšie hovory ľudí. Tradičné "hlasy" ustúpili.

Želám vám kamarátky a kamaráti dobrý spánok a zajtra je nedeľa. S pozdravom Tuto

Cvičím už dva dni a zdá sa mi , že ma to skôr rozrušuje ako napomáha prirodzenej únave.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 83 Stocksy_txp44f831f3QZq000_Small_450617

-------

https://www.schizoforum.net/viewtopic.forum?t=644

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 83 Previous  1 ... 43 ... 81, 82, 83

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore