Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 9 z 42 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 25 február 2024 - 15:52

Viem, viem, čítam ich rád. Niekedy sa aj v duchu zasmejem, čo vyvádzaš. Smile

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Ne 25 február 2024 - 17:01

Jo, ja by som nevedel zit bez takych extremikov 😀 A to sem nemozem ani pisat volaktore veci, by som zas ban dostal. Ale aj jaki sa na mna lepia, extremni ludia 😀 Ja to pritahujem jak magnet 😀 A inak, co je to Salah-din, ci jak si to pisal, to je postava z nejakeho filmu? Ci z mytologie? Teraz som pozeral, ze ci mytologia sa pise s tvrdym y 😂
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Ne 25 február 2024 - 17:15

A ty si taky kludnejsi typ teraz? Si pisal, ze si podnikal a mal co si chcel, az si dobre pamatam? Ak sa toto nemam pytat, vymazem zas spravu 😀 No mne napriklad, tieto nalady ani olanzapin neblokuje. To mam asi taku povahu aj, take manicke volaco v sebe 😀 Ale mozno aj chorobou psychickou? Neviem. Ja by som nevedel zit, ze zenu mat a dve decka. Sak zena by ma na socialku udala a alimenty sa mi nechce platit 😂 radsej to rozflakam po baroch 😂 Neviem zit, tak klasicky, ze rodinku mat a splacat hypoteku na dom. Ale lepia sa na mna extremni ludia teda... Exoti 😂 Neviem, som jak magnet na to. A odpis Saladinko, ze co to je, alebo vymazem, co som sa pytal, ak budes chciet. Ale ty si to nerozpisal, ze ci to je postava z Biblie, z filmu, alebo co, mna to zaujima
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Ne 25 február 2024 - 17:56

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 25 február 2024 - 21:14, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 25 február 2024 - 19:12

Ahojte moji mili, napisem aj ja ako sa mam. Vdakabohu to ide dobrym smerom. Uz som aj aktivnejsia, chodim trocha viac von, hlavne do sauny. Dnes som sa bola prejst s jednym kamosom okolo jazera, trvalo to len kratko ale aspon nieco. Mam zo seba radost ze zas niekam trocha chodim. Vsak ja som mesiace, mozno rok nikam nechodila. Len práca a byt. Nemala som depresiu lebo beriem silnejsie antidepresiva, ale to ubijalo. Nemala som silu niekam chodit a nemala som ani s kym. Vikend som vzdy doma trcala, hrala sa na internete alebo pozerala dokumenty. Ja miesto filmov pozeram rada dokumenty o prirode prip. o vesmire, tp ma bavi. Inak ten priesvitny strojcek na zuby menim kazde dva tyzdne, naposledy pred 2 dnami a tentoraz to hrozne boli. Ani som jednu noc spat nemohla jak to bolelo. Zato dneska som spala do 13-stej hodiny. Ja to mam furt tak so spankom. Keby som vedela, jak bude ten strojcek na zuby bolet tak si 2x premyslim ci si ho vobec kupim. Drahe to bolo jak slak, mam to na splatky a tej bolesti co som si uz uzila. Najviac to boli ked si to davam dole, to musim vzdy pred jedlom a potom to tak boli, ze nemozem hryzt prednymi zubami. Vysledky zatial nevidno, uvidime ci mi to za tych 8 mesiacov upravi chrup jak slubuju. Pekne zuby su zaklad. Este zosvetlit by som si ich mala dat ale to je vsetko drahe. S vynimkou tej bolesti sa mam celkom dobre, aj v praci bolo posledny tyzden celkom ok s vynimkou pondelka. Uvidime, jak bude tento tyzden. Hodin mam -30, to kvoli fajceniu, lebo si robim fajciarske prestavky a tie nie su platene. Robim niekedy nadcasy, ale nemozme ich robit vzdy, tak sa mi to nazbieralo. Tazko sa toho budem zbavovat.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Ne 25 február 2024 - 19:21

@Catherin4, to je nepríjemné čo píšeš o tom strojčeku. Ja tiež rozmýšľam že si dám strojček na spodné zuby ktoré mám krivé a vidieť mi ich viac ako vrchné ktoré mám rovné, ale bojím sa že to bude bolieť a že kvôli tomu nebudem môcť spať. Ja si chcem dať iba taký ten obyčajný strojček, lebo mám málo peňazí. Nevieš či bolí aj ten?
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 25 február 2024 - 19:43

Juraj ja som mala aj klasicky strojcek ked som bola este tinedzerka, len vtedy mi to robila zubarka co to robila prvy krat v zivote a tak to aj dopadlo, nakoniec sa rozpadol. Ale ten nebolel.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ut 27 február 2024 - 16:26

Zdravím vás, přátelé,
minule mi zafungoval Murphyho zákon, a tak když jsem napsala, že půjdu za bratrem a svým synovečkem a že jsem byla ve fitku a domluvily jsme se s trenérem na 8 tréninků, tak bratr onemocněl a trenér nám ty tréninky odřekl - dostal prý od vedení příkaz trénovat malého chlapce po mozkové obrně. Takže s bratrem se uvidím jindy a s kamarádkou momentálně sháníme nového trenéra.
Dnes jsem byla se synem na urologické ambulanci v nemocnici u urologa, který syna posílal kdysi na operaci. Udělal mu SONO ledvin a s výsledkem byl spokojený. Prý možná je v levé ledvině ještě trošička písku, ale není to nic významného.
Synův ledvinový kámen byl z oxalátu vápenatého, což je nejčastější druh ledvinového kamene. Není na něj žádná speciální dieta, syn se nemusí vyhýbat ani mléčným výrobkům, jen má dodržovat pitný režim.
Asi se nebude muset dělat ani ten metabolický test - urolog říkal, že by nepřinesl žádné podstatné výsledky, ale že to nechá na nefroložce, k níž syn pravidelně dochází a do jejíž péče nás odeslal zpět. A tím se s námi rozloučil.
Takže teď bude syn ještě do 18 let docházet na pravidelné kontroly k nefroložce a pak si najde urologa pro dospělé.
Tak to prozatím dobře dopadlo. Díky všem, kteří nám drželi palce. it is perfect
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, regina, dzuli08, Patty_Pillow, Jaro123444, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina St 28 február 2024 - 19:52

Ahojte,
po dlhšom čase napíšem aj ja ako sa mám. Tieto "jarné" teplejšie dni trávim aktívne. Využívam teplé počasie a pustila som sa do upratovania a umývania okien. Vždy, keď to robím, bojujem sama so sebou, pretože to nerobím rada. Musím sa prekonávať a doslova si vravieť: "Čo by iní za to dali, keby vedeli vyliezť na stoličku a na okno a umyť ho." Kedysi som za deň umyla všetky okná na dome, potom neskôr som to dávala na dvakrát. Teraz som za dva dni umyla 4 trojkrídlové okná a ešte mi ostali neumyté malé okná (v kupelni, wc, špajzy a na chodbe). Aj tak som však rada. Čo ma však nepotešilo, bol článok o tom, že k nám mieri saharský piesok a najviac zasiahne našu oblasť, takže mi tie okná čisté asi dlho nevydržia. Darmo, taký je život!
Hoci ma väčšina z vás rovnako ako moja psychiatrička nepochváli, tento týždeň som sa rozhodla, že sa pokúsim znížiť Aripiprazol. Už rok ho beriem tak, že jeden deň si dám 10mg tabletku a druhý deň polovicu z nej, čiže akoby som už rok bola na dávke 7,5 mg Aripiprazolu denne. Išlo to bez nejakých väčších výkyvov. Aj keď mi dr. vždy hovorí, aby som už neznižovala, ja sa o to chcem pokúsiť a tento týždeň som si do liekovky nadávkovala len pol tabletky teda 5mg Aripiprazolu denne. Viem, že niektorí vedia existovať aj na 5 mg a keďže sa to dá, chcem to skúsiť i ja, napriek tomu, že moja dr. mi tvrdí, že 10 mg je minimum (čo nie je vôbec pravda). Len si uvedomujem, že môj organizmus si za 24 rokov, čo psychofarmaká užívam, navykol na vyššie dávky a tak znižovanie nemusí byť bezproblémové. Cítim sa však dobre, stres mám znížený, keďže už nepracujem a aj spánok mám v poriadku. Ako niekde napísal Lucas, spánok je alfa a omega. Ten je prvý indikátor. To vraví aj moja psychiatrička. Takže uvidím ako to pôjde. V každom prípade je možnosť vrátiť sa aj na tú dávku 10mg v prípade, že by sa to nevyvíjalo dobre. Informovala som o tom aj rodinu, takže verím, že to zvládneme. K psychiatričke na kontrolu idem až v júni (bola som v decembri), takže tú budem informovať dodatočne, keďže viem, že by mi to moje rozhodnutie neodobrila. Ona bola pred rokmi aj proti zníženiu z pôvodných 15mg na 10mg. Lámala som ju na to vyše roka.
A ešte jedna pozitívna vec tu je - začala som sa viac hýbať. Denne buď cvičiť alebo dať dlhšiu prechádzku. Potrebujem byť ohybnejšia a povedala som si, že sa musím starať aj o svoje telo, nech mi slúži, čo najdlhšie.
Som rada za toto fórum, chodím sem denne a čítam všetky príspevky, no ako som písala minule, chýbajú mi tu aj ľudia, čo kedysi písali a už prestali prispievať. Vďaka za vašu pozornosť a nech sa vám všetkým darí!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, dzuli08, Patty_Pillow, Jaro123444, motylek, animusmeus and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Št 29 február 2024 - 5:47

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre, avšak môj život ponúka len pár noviniek. Väčšinou sú dosť negatívne, keďže som prepadol sociálnym sieťam a trávim na nich veľmi veľa času. Spoznal som jednu ženu s jej dcérou, tak si píšem s nimi obomi celé dní už vyše mesiaca. Druhou novinkou je stacionár, z ktorého ma vyhodili pred vyše mesiacom, ale v apríli sa plánujem tam vrátiť. Túto dovolenku však nevyužívam jednoducho zmysluplne. Doma neviem jednoducho veľmi, že čo mám robiť. Pozriem občas seriál, šport, či šach, ale to je tak všetko.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Št 29 február 2024 - 12:31

kimi2028 napísal:Druhou novinkou je stacionár, z ktorého ma vyhodili
Prečo ťa vyhodili?
______
Ahojte. Mám sa lepšie ako koncom januára. Tipujem, že je to dané aj jarou (málo D vitamínu) - napr. dnes svieti slniečko a cesta na poštu ma vyslovene energeticky nabila. Inak je všetko po starom, len ma čakajú ťažké rozhodnutia (začína sa to definitívne lámať). Kamarátka mi tvrdila, že už som sa dávno rozhodol, len o tom ešte neviem Smile. Ona je taká čarodejnica (v dobrom) - čakry, kamene, energie - tak to asi cíti Wink. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Št 29 február 2024 - 13:31

@regina
Ahoj, budem ti držať palce v pozvoľnom znižovaní AP. Je to veľká výzva po toľkých rokoch liečby, zrejme sa na to tak díva i psychiatrička, škoda, že nemáš v tomto smere od nej pochopenie, 1000x lepšie by sa to robilo s jej dohľadom ako takto "natajnáša". Aj ja som prešiel vysadením viacerých AP, no a príznaky z ich odobratia boli citeľné.
Inak k dávke 5 mg, je účinná, bežne v zahraničí aj predpisovaná ako úvodná/udržiavacia dávka, neviem, prečo nie je u nás dostupná, pacienti potom musia lomiť tabletky alebo idú rovno na dávku 10 mg. Ale je pravda, že štandardné dávkovanie je oficiálne 10 - 15 mg.
Len taký malý detail, polčas rozpadu aripiprazolu v krvnej plazme je od 75 - 150 hodín (!) v závislosti od jeho metabolizmu pečeňou. Chcem tým len povedať, že úvodné zníženie nemusíš pociťovať hneď na druhý-tretí deň (ako u iných AP), ale až o týždeň-dva, keď bude hladinu lieku v krvi skutočne nižšia.
Na druhej strane obdobným spôsobom sa znižujú BZD s dlhým polčasom rozpadu (napríklad diazepam s half-life 96 hodín), takže nie je to potom také "bolestivé".
Každopádne super prístup v smere, že sa cítiš fajn, nemáš stresujúce obdobie, prítomná podpora rodiny a hlavne v prípade zakolísania stavu dostatok liečiva k dispozícii na navýšenie dávky! Hlavne opatrne...
Všetko dobré ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 267
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, dzuli08, Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 42 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore