Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 8 z 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Anonym woman Ne 25 február 2024 - 4:49

Ja neviem, nechcem nikomu liať lieh do ohňa, ale nikoho meniny sa tu nepripomínajú, prečo by to mal byť práve Matej. Je to jeho vec akú má prezývku(veľa z nás má nešpecifickú), hlavne, že robí to čo je pre všetkých prospešné a nechápem vôbec prvému príspevku autora o blahoželaniu. Bez urážky Smile
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 25 február 2024 - 5:42

Anonym woman napísal:Ja neviem, nechcem nikomu liať lieh do ohňa, ale nikoho meniny sa tu nepripomínajú, prečo by to mal byť práve Matej. Je to jeho vec akú má prezývku(veľa z nás má nešpecifickú), hlavne, že robí to čo je pre všetkých prospešné a nechápem vôbec prvému príspevku autora o blahoželaniu. Bez urážky Smile

Možno je na čase s tým začať Wink Týmto zavádzam novú tradíciu Wink Oslavovanie sviatkov všetkých zúčastnených Wink Ak by si to niekto chcel pamätať, tak ja mám sviatky 24.4 a 11.11 Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1147
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 25 február 2024 - 7:38

Dátum narodenia Salah ad-Dina (aka Saladin) je neznámy, ale z historických prameňov vieme, že zomrel 4. marca. Takže mi môžeš zablahoželať, keď psychicky zomriem - blíži sa to Smile. A štvorka je moje najobľúbenejšie číslo, takže sa mi tento dátum aj páči Wink..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 545
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ne 25 február 2024 - 8:57

Ahojte Wink

tak dlhšie som sa neozvala...preto píšem....v prvom rade prajem všetko dobre Matejovy k meninam.Cheers2 ...
v autobuse som zase raz rozmýšľala aké je všetko zložite...teda aspoň v mojom živote...počnúc zdravim...ale o tom teraz nebudem písať....ďalšia vec su vzťahy počnuc kamaratskými, teda mam ich len pár...a nestarám sa o nich...teda mi tak napadlo, že sice su kamošky čo sa im ozyvam kazdy týžden a potom raz za mesiac to je dalšia kamoška...a potom raz ročne....a nejako som mala pocit, že by som sa im mala ozvať...a potom je tu ta moja realita, že aj napišem kamoške jednej ona neodpoveda a napiše vtedy ked nemam čas....a potom nemam chuť ani odpisať....ale to je už môj problém...a další problem mam taký, že nestiham proste sa ani ozyvať kamoškam....ako možu sa aj oni raz začas ozvať.....samozrejme sa tak deje...ale ako odpíšem no doslova ma to niekedy otravuje...a teraz dilema byť zhovorčivy, komunikatývny, milý aj napriek tomu, že nemam na to náladu....nemam chuť s niekým kecať...a vlastne len o tom som rozmyšlala, že proste keby ze sa venujem všetkým kamaratkam tak ako mám tak to zaberie vela času...a druha vec mam tolko rozpozeranych serialov...a na marec mi začnu dalšie...nestazujem si...praveze som rada....jedno s druhym no chapete....cez týžden ledva stiham domace prace, upratovanie a varenie....no hej, najnovšie si varim jednoduche veci....a ked bolo najhoršie čiže nemala som dobytu stravovaciu kartu lebo sef zabudol dobyt...tak som varila komplet cely tyzden aj večere aj obedy....fakt makačka...a  to som si to samozrejme ulahcovala aj polotovarmi, no zase tak aby som vyšla s peniazmi....proste hold naročne...ale ako mi povedal moj finančný poradca uz pred 4 mesiacmi dolezite je aby som prežila a zistila kde sa da uskromnit....a uz nejak viem....teda prisli do toho aj vianoce aj ine veci....a vyšla som...tak konečne teraz snad uz budem moc niečo kupit/usporit do bytu....viete, asi je normalne nekupit hned vec co vas napadne ze potrebujete.....ja, len ze som bola zvyknuta teda posledne roky, že čo treba to si objednam/kupim....čo sa pokazi to treba vymenit najlepšie hned...teraz uz to tak nie je....proste tazšie časi nastali pre mna...ja viem, čo sa dalo čakať ine....len nezvyk....a minuly týzden mi prišiel po dlhom čase balík - samozrejme maličkosti do bytu...ale tak som sa tešila...že hura balík....ani nie s tých veci kedze ani nepasovali ako mali....a plne si uvedomujem ze aj nakupovanie je závislosť....teda pôžitok a s toho plynuca zavislosť....tak nejak...a kedze som tento prispevok začala písať včera tak je načase ho ukončiť.

P.S.: Prajem krásny zvyšok víkendu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Saladin, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 25 február 2024 - 9:05

Zdravím. Už mesiac chcem napísať a vždy to zmažem. Mám nejakú teóriu, prečo to robím ("nechcem vás nakaziť mojou negativitou".. alebo že "muži by sa nemali neprimerane sťažovať, pretože uplakaným mužom sa ženy evolučne vyhýbajú a takýto muži sú skôr na smiech"). Takže je možno za tým moja hrdosť, maska (persóna), ktorú máme všetci, neviem.

V každom prípade sa necítim dobre už mesiac. Je to teraz lepšie - možno aj preto som schopný napísať pár riadkov a stlačiť tlačítko "odoslať". Pretože nevnímam svet, udalosti tak depresívne ako pred 3-4 týždňami. Boli aj samovražebné myšlienky - nemám žiadnu ambíciu také niečo urobiť, ale jednu sobotu ma obťažovalo moje vedomie (myseľ), aby som sa na to vykašlal. Preležal som celý deň, vyspal som sa z toho a ten hnusný škriatok v mojej hlave znova odišiel obťažovať niekoho iného Smile..

Bol som aj u lekárky, ale odišiel som s prázdnou (ako sa ľudovo hovorí). Sám som bol zaskočený a netuším prečo. Asi som sa chcel spraviť lepší a hodnotnejší sám pred sebou alebo pred ňou (neviem Shocked ), tak som jej nešťastným spôsobom vysvetlil moj psychický stav, že usúdila, že mi vlastne nič nie je. Ale ja som vnútorne cítil, že potrebujem silnejšie antidepresíva alebo zmenu liekov - ale čušal som ako partizán na výsluchu.

Dnes je už lepšie a vidím svet farebnejšie ako pred 3-4 týždňami - čisto technicky to aj boli samé chladné farby (biely sneh, šedá temná obloha ako moja myseľ). Možno je to tou jarou, ktorá klope na dvere, neviem. Ak si všimnete, tak príliš často používam slovo "neviem". Pretože naozaj neviem a tak zúfalo chcem vedieť (asi môj temperament).

Mám pocit, že sa to začalo lámať - že teraz sa rozhoduje, aký Život budem žiť. Musel som si už priznať, že cesta do pôvodného stavu pred temnohou je zatarasená balvanmi a naspäť sa už nevrátim. Nikdy to už nebude ako predtým (a páčilo sa mi tam, priznám sa - mal som všetko, čo som chcel). Pretože ja už nie som taký aký som bol predtým. Temnota ma signifikantne zmenila. Som diametrálne odlišný človek. Moje nové JA sa mi aj páči, aj sa mi nepáči. Ale možno toto som vlastne JA a temnota mi de facto pomohla vrátit sa k sebe, neviem. Uvidím. Trochu sa aj tej cesty predo mnou bojím a zároveň cítim jemné nadšenie (že wow, to bude super jazda).

Napíšem viac, keď sa to utrasie. Pretože aj teraz mám nutkanie tento text zmazať, ale kliknem teda na "odoslať" a uvidím, čo sa stane Smile..


Naposledy upravil Saladin dňa Ne 25 február 2024 - 9:12, celkom upravené 3 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 545
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 25 február 2024 - 9:08

Saladin, netreba sa báť, bude to super, uvidíš Wink

Ak si prechádzal temným údolím, tak to pánBOŽKO (VESMÍR) ťa len pripravoval na to čo príde Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1147
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej Ne 25 február 2024 - 9:15

Ahojte. cyclops

Mám sa ako-tak. V podstate aj dobre, iba pocity ma často mätú, nakoľko vedia byť negatívne aj v situácii, ktorá vôbec nie je taká strašná. Meditáciou, resp., lepšie povedané, dychovými cvičeniami a snahou o odstup od vlastnej mysle, sa mi už dlhšie darí nepodliehať hocijakej myšlienke, ktorá mi zrovna skrsne v hlave. Dá sa povedať, že sa držím hesla: "Never, matej, všetkému, čo si myslíš." Very Happy To je už ale dlhodobá záležitosť - čo je však nové, je, že sa chcem naučiť takto odstupovať aj od svojich pocitov. Mám dojem, že je to ťažšie, než pri myšlienkach... ale dúfam, že iba preto, lebo to ešte dobre neviem. V súčasnosti, ak sa cítim zle na pocit, tak je mi zaťažko od toho pomyselne odstúpiť a iba to pozorovať. Ešte stále viem byť do toho dosť vnorený až po uši, hoci ma teší, že snaha nie je márna a niekedy sú vidieť už jemné pokroky. Najmä v tom, že sa dostanem zo zlých pocitov rýchlejšie, než v minulosti... Možno je to aj tým, že už vcelku viem uveriť, že ich treba len nechať tak, a to aj vo chvíli, keď ich aktuálne prežívam. To si myslím, že ešte v nedávnej minulosti som neevidoval u seba ako samozrejmú vec. Embarassed

Zdá sa, že môj životný štýl je naďalej o šprintoch, striedaných s fázami vyfľusnutia. Mám dojem, že by bolo lepšie skôr život brať poklusom v štýle dlhodobého maratónu, kedy človek ani nezrýchľuje, ani nespomaľuje, a vydrží klusať dlhú trať. Mám tento dojem asi preto, lebo vnímam okolo seba ľudí, ktorí na mňa v tomto zmysle pôsobia ako kvázi-stabilní ľudkovia, ktorí sa majú akoby stále rovnako a furt majú rovnakú úroveň snahy a energie. Nie je ani premotivovaná, ani v úpadku. Zmeniť to u nich vedia len nepriaznivé externé okolnosti/udalosti, ale určite nie ako u mňa ich "vnútorné psychické počasie". Bezradný Ja to mám teda skôr o tých šprintoch - určitý čas premotivovane makám a je za mnou vidieť kus roboty, a v iných dňoch som zase vyfľusnutý, mentálne i fyzicky. Čítal som v jednej knižke, že brať život šprintami nie je vôbec zlá stratégia - to ma trošku povzbudilo. Ale nie som nadšený, žiaľ, že často viem byť vyfľusnutý práve vtedy, keď treba makať. A vtedy takýto štýl vie byť kontraproduktívny. very sad3 No zdá sa mi, že brať život štýlom maratónu skrátka nejako neviem... možno naozaj hlavne tým, že u mňa to spomenuté "vnútorné psychické počasie" je príliš vplyvná premenná... Uf

V uplynulý týždeň som sa mal zhruba na dvojku. Šprint bol najmä minulý víkend a prvú polku týždňa. Potom som zhruba až doteraz skôr v mínuse. Včera sa mi strašne nechcelo vstávať do školy, už-už som koketoval s myšlienkou absencie. Som veľmi rád, že som sa napokon dajako vytrepal a bol som tam. A vskutku by som ľutoval, lebo mal by som veľký problém, ak by som si tam odcvičené a odprednášané musel nejako študovať sám. Večer som však strávil viac-menej pasívne. Embarassed Čo sa týka toho keyboardu, čo som s ním minule začal, no pomaličky to ide... podľa časových možností a podľa toho, či mám akurát ten "šprint" alebo nie. Repeortár pesničiek, čo viem zahrať, sa mi rozšíril na nejakých 10. Ale aby som bol presnejší, ide o pesničky prevedené do maximálne zjednodušenej verzie, ktoré viem zahrať len čumiac na youtube-predlohu. A aj to s preklepmi - snažím sa preklepy minimalizovať, ale priznám sa, ešte som neodohral ani jednu celú pesňu úplne bez žiadneho preklepu. Ale snáď to nevadí, veď také možno začiatky aj bývajú... Dojatie 2

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Prajem Vám pekné vydarené dni, nech sa máte dobre. community together

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

dzuli08, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 25 február 2024 - 9:16

EnaXnaY napísal:tak to pánBOŽKO (VESMÍR) ťa len pripravoval na to čo príde
Vnímam to podobne - len sa snažím držať pri zemi (forma pokory), aby som príliš nevzlietol. Pretože po mánii a neprimeranej eufórii vždy následuje pád do novej temnoty. Viacerí to pozná(me)..


Naposledy upravil Saladin dňa Ne 25 február 2024 - 9:20, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 545
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 25 február 2024 - 9:19

Saladin napísal:
EnaXnaY napísal:tak to pánBOŽKO (VESMÍR) ťa len pripravoval na to čo príde
Vnímam to podobne - len sa snažím držať pri zemi, aby som nevzlietol. Pretože po mánii a neprimeranej eufórii vždy následuje pád do novej temnoty. Viacerí to pozná(me)..

Daidalos a Ikarus Wink

Poznáš? Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1147
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Saladin Ne 25 február 2024 - 9:31

Práveže to poznám. A chcem sa tomu vyvarovať. Very Happy

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 545
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ne 25 február 2024 - 11:12

Saladin napísal:Práveže to poznám. A chcem sa tomu vyvarovať. Very Happy

No však ten príbeh má aj ponaučenie, stačí sa ho teda držať Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1147
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Ne 25 február 2024 - 15:18

Saladin, ved to aj ja furt mazem prispevky 😀 Ja sa kolko razy aj odhlasim z tadeto, aby som nevypisoval, keby som prihlaseny. Inak rychlo sa mi vybija telefon, mam novy, co som na Vianoce dostal a este stale som si ho nevymenil 😀 Ale uz si ho musim vymenit, lebo chcem psa pofotit, dokym je maly, tam bude lepsi fotak.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore