Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  opadané lístie Ne 24 apríl 2016 - 12:19

a preco ich jednoducho neodmietla? preco neodisla na reverz, ked bola dva tyzdne ok? nezda sa mi, ze by psychiatri davali elektrosoky len tak. mozno Tvoja kamaratka mala pocit, ze psychoza je dva tyzdne prec, no objektivne mohla byt stale chora. pacienti pocas akutneho vzplanutia choroby vacsinou alebo skoro vzdy nemaju nahlad na chorobnost. cize toto by som videl ako pravdepodobnejsie.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  ect=lobotomia Ne 24 apríl 2016 - 13:09

opadané lístie napísal:a preco ich jednoducho neodmietla? preco neodisla na reverz, ked bola dva tyzdne ok? nezda sa mi, ze by psychiatri davali elektrosoky len tak. mozno Tvoja kamaratka mala pocit, ze psychoza je dva tyzdne prec, no objektivne mohla byt stale chora. pacienti pocas akutneho vzplanutia choroby vacsinou alebo skoro vzdy nemaju nahlad na chorobnost. cize toto by som videl ako pravdepodobnejsie.

ja som ju bol navstivit aj z jej rodičia ju boly viackrat navstivit a všecy sme videly na vlastne oči že je mimo psychozy.Neviem či mohla podpisat reverz,oni jej nedaly možnost odmietnut to ECT.Prehnane dlho ju tam držia,jej stači sa vyspat a na dalši den by mohla odist domov,jej sa toto stalo už trikrat v priebehu dvoch rokov predtým vždy ju tam držaly mesiac alebo aj dva mesiace aj ked psychoza skončila hned potom ked je pichly injekciu
ect=lobotomia
ect=lobotomia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 22.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  ect=lobotomia Ne 24 apríl 2016 - 13:16

ect=lobotomia napísal:
opadané lístie napísal:a preco ich jednoducho neodmietla? preco neodisla na reverz, ked bola dva tyzdne ok? nezda sa mi, ze by psychiatri davali elektrosoky len tak. mozno Tvoja kamaratka mala pocit, ze psychoza je dva tyzdne prec, no objektivne mohla byt stale chora. pacienti pocas akutneho vzplanutia choroby vacsinou alebo skoro vzdy nemaju nahlad na chorobnost. cize toto by som videl ako pravdepodobnejsie.

ja som ju bol navstivit aj jej rodičia ju boly viackrat navstivit a všecy sme videly na vlastne oči že je mimo psychozy.Neviem či mohla podpisat reverz,oni jej nedaly možnost odmietnut to ECT.Prehnane dlho ju tam držia,jej stači sa vyspat a na dalši den by mohla odist domov,jej sa toto stalo už trikrat v priebehu dvoch rokov predtým vždy ju tam držaly mesiac alebo aj dva mesiace aj ked psychoza skončila hned potom ked je pichly injekciu
ect=lobotomia
ect=lobotomia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 22.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  opadané lístie Ne 24 apríl 2016 - 13:45

hmmm... a Tebe sa zda, ze jej tie elektrosoky nejako uskodili?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Odpoved pre e=l

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl 2016 - 16:00

A naco ste ju, alebo jej rodicia, vobec do tej nemocnice viezli. Nechajte ju doma nabuduce v psychoze.
Nedal si jej to LSD nahodou Ty? Mozno mas len vycitky svedomia a potrebujes to zvalit na zdravotnictvo.
Na svete je kopa ludi, co sa liecit chce, tym nech sa lekari venuju a ostatni nech sa zariadia, ako sa im paci. Nik vas do nicoho uz nutit dufam nebude. Sak nech rodicia podpisu reverz nabuduce a nech ju v prvom rade vobec nevozia.
A sudte sa ako pakovia s lekarmi, ze v nemocnici poskytuju pacientom ect, uvidite, kam to dotiahnete, len stracajte cas ludom v podatelni. Dufam tiez, ze mate dost penazi, stracat sudom cas nie je teda zadara.
K liecbe ect sa psychiatria vratila vsade na celom svete, takze vyhody musia vysoko prevysovat nevyhody, inak by to ludom nerobili, spadnuti na hlavu zas nie su.
Vole. Co je toto za mumaka. "Zli, zli doktori!! My fasa, fasa pacienti, co vsetko vieme daleko lepsie ako vy, ved sme si to bez kyvnutia prsta, len tak z prsta vycucali, aby sme sa nenudili. Hnusny nudny sedivy svet! Dajte nam nase drogy a nechajte nas dozit v nasich vykaloch."
Sak nech sa paci, naco sem vobec chodis. Hadam si si nemyslel ze tu najdes pochopenie. Tam chod na videa, ze ako sa vari meth. To the wall
exploding
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 24 apríl 2016 - 20:19

Ja som mal raz zivote elektrosoky ale ostal som na ne alergicky!skoro ma to zabilo!-pocity desive zbytocne sa mi zvysoval strach jednoducho ja som na ne alerigicky a mam to aj v karte aj na haloperidor co mi vykrucalo usta sliny mi tiekly a celkovo taky hnus nammna ze strach museli mi pichnut protilatku!na tieto dve veci som alergicky!nechcem to zivote da sa aj inekciami liecit ci liekmi je ich vela!kazdemu sedi nieco ine NAJLEPSIE KEBY NEPOTREBUJEME ZIADNE LIEKY A SME ZDRAVY.
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto Po 25 apríl 2016 - 19:34

Keď to zoberiem z "neoficiálneho" náhľadu psychiatrov, personálu a čiastočne aj pacientov, sú feťáci a alkoholici a zároveň psychotici postavený "v zlom svetle" lebo sú braní tak, že si v podstate chorobu navodili sami...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Po 25 apríl 2016 - 23:35

Tuto-Ano hovoris pravdu,Preto nas nikdo nema rad!
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  opadané lístie Ut 26 apríl 2016 - 5:31

Tuto, suhlasim s Tebou, ale myslim, ze to nie je spravne. je totiz otazne, co bolo skor, choroba alebo zavislost? malokto zacne brat drogy alebo nadmerne pit len tak "od radosti". casto sa za tym skryva depresia, uzkostne poruchy, pripadne aj psychoza a psychoaktivnymi latkami sa ludia pokusaju o samoliecbu. treba byt viac tolerantny v konkretnych pripadoch. niekto trefne poznamenal, ze ziadame toleranciu a sami nie sme tolerantni. to plati takmer pre kadzeho a kazdu mensinu. kazdy nadava, aki su k nemu ludia zli, ale to, ze on napriklad vobec netoleruje a ani sa nesnazi pochopit inu mensinu, to si neuvedomuje. mne sa zda, ze vela ludi nad tym vobec nerozmysla. proste maju zakorenene rozne predsudky ci uz voci psychicky chorym, ale aj napriklad voci homosexualom a inym mensinam. I disagree
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Ahoj Lístie, ako sa máš, dúfam fajn.

Odoslať  Lucka Ut 26 apríl 2016 - 18:59

Mozes mat pravdu v tom, ze casto sa alkoholikom a narkomanom, ktorí nasledne trpeli psychozami, aj krivdi. Naozaj mozes.

Ja tiez nie som s mojimi nekompromisnymi nazormi v tomto celkom objektivny pozorovatel, lebo tieto moje nazory su velmi ovplyvnene tym, že som cely zivot sledovala, ako moj otec-alkoholik odmietajuci pomoc (a nakoniec aj depresivna/ uzkostliva, kodependentna a fanaticky veriaca matka) nicil(i) zivot mne aj mladsim surodencom. To Ti lahko nevysvetlim, navonok pretvarka, nasladle usmevy, divadielko typu 'vsetko je v najlepsom poriadku, nemame ziadne problemy' a za zatvorenymi dverami teror, hysteria, a my - deti, co za nic nemozeme, lebo na svet sme sa nepytali, sme sluzili ako terc. Ja v tom prostredi uz nezijem, ale 3 surodenci stale viac-ci-menej ano, tak to s nimi intenzivne prezivam a som preto voci vyseuvedenym typom psychiatrickych pacientov dost zaujata.  
Nerobim to rada, ale mam prave fakt nulove pochopenie. Mne sa oni prave zdaju byt pokrytci, alebo egomaniaci, alebo psychicki aj fyzicki teroristi bez nadhladu na svoju situaciu, ktori nicia zivot svojim blizkym, niekedy aj vzdialenym.
Ale zas to nie je koniec sveta, ze ja pre nich pochopenie nemam. Existuju aj ludia ovela tolerantnejsi a trpezlivejsi, ktori casto chapu veci aj z druhej strany, ktoru ja vidiet neviem, alebo nevladzem a nakoniec aj lekari su rozni, a niekde budu aj taki, co ludi v tomto tazkom rozpolozeni pochopia lepsie.

Aj lekar je len clovek a kazdy vsetko neznesie a nezvladne a ma pravo povedat: 'odtial potial s tymto robit nebudem, lebo nechcem, lebo je to pre mna strata casu, taky frajer nie som, ja mam kopu ludi, co sa liecit chcu  a spolupracuju a ani na nich nemam niekedy dost casu, toto je plytvanie mojou energiou.

Tito pacienti, najdu aj tak najlepsie pochopenie u lekarov na protidrogovom, alebo protialkoholickom, je to fakt specialna a velmi tazka skupina chorych, ktorym je aj pomoct najtazsie.
Smutne, az tragicke je, ze presne na to oddelenie taky clovek vacsinou nezabludi ani nahodou, lebo presne tento problem on predsa nema (a casto nema problem ziadny, len vsetci naokolo problem maju). To je uz povaha toho ochorenia.

Poznam napr. psychologov, co na otazku manzeliek alkoholikov-teroristov "Povedzte mi, co mam robit..." za chrbtom takej klientky, tak, aby to nepocula, povedia len "Zastrelte ho!!!!" - aby sa tym psychologom aspon trochu ulavilo, lebo uz len vypocut si o tom, clovek musi mat nervy zo zeleza... To je najhorsia najnevdacnejsia robota, pomahat cloveku, co ma na nieco vypestovanu fyzicku zavislost, nakoniec ani na protialkoholickom sa s Tebou nebudu bavit a stracat cas, ak porusis pravidla alebo ak nespolupracujes a nie si najtazsi pripad, alebo nemas male deti a choru zenu, alebo nieco fakt zavazne. To sa uz potom lieci aj na silu, hlavne ak clovek v deliriu ohrozuje inych na zivote.
Ale ved Ty urcite v i e s , ja tusim, ze vies, to len tak vseobecne, tiez mam potrebu vyjadrit osobnu frustraciu...

Ja len to chcem povedat, ze zial nie som  ten chapajuci vyrovnany typ s nervami zo zeleza, ktory tito ludia potrebuju. Taki ludia su velmi vzacni, vela ich nie, je k nim dlhy poradovnik cakatelov na vypocutie. Aj preto tieto tazke pripady casto dopadnu tak zle. Nie je vela ludi, co dokaze s nimi robit. Nie je to nicia chyba, jednoducho su to nadludske vykony casto, co tam tym terapeutom podat treba. To robia casto ludia z velmi dobrym zazemim, alebo reformovani zavisli s velkou davkou silnej vole, co si vsetkym presli na vlastnej kozi (a takeho cloveka ti pacienti budu aj najviac respektovat). Ja nie som ani jedna z tyhto kategorii, ja som zatrpknuta obet, co sa sama stale nespamatala z traumatickeho zazitku, akym je koexistencia s takto chorym clovekom. Z mojich roblemov sa liecim 17 rokov, takze ziadne zazracne vyliecenie sa ani u mna nekonalo a to ja na nicom ani nie som zavisla. No ale tesim sa aj z toho mala, ze sa vobec liecim a ze mi liecba robi zivot ozaj znesitelnym.

Ty mas tiez, Listie, mozno veci zazite na vlaztnej kozi a vies citit z tymito ludmi ovela viac ako ja. To si potom jeden z toho mala ludi, co im este mozu pomoct a nejako ich motivovat, dat im este nadej. Niekomu urcite pomozes, je treba ludi ako Ty.

Ja si len uvedomujem svoje limity, nie som proste ten typ toto chapajuci. Ja skor pomozem cloveku, co sa liecit chce, alebo niekomu, koho aspon okrajovo poznam a mam k nemu vytvoreny aky-taky vztah. Ale tu Lobotomia uz pri registracii jasne dal najavo svoje postoje k veci. 'ECT = lobotomia'. Tak naco sem vlastne sla, pytam sa.
Podla mna sem sla/ siel vyryvat.. To aj nas oci strasne rad robi, inak, kym si ho ludia vsimaju. Ked si  ho vsimat prestaneme, dojde mu, ze sa musi krotit a vyryva menej. Kym sa zase neozerie, samozrejme. To moze bludny kruh 'vyryvam, ignorujete ma, prestanem vyryvat' pokracovat.

Tak Ti poviem, Listie, ze ja konkretne mam v sebe tak malo tolerancie k mojmu otcovi, ze obcas uz len dufam v jeho skoru smrt. Je to pud sebazachovy, bud on, alebo ja, rozumies isto.
A nic, zije stale a aj ja stale zijem, silny koren mame proste obaja. Ale niekedy, ked je teda triezvy, ho mam zas aj rada. A hlavne teraz, ako je starsi, vydrzi byt triezvy trochu dlhsie, udajne to u alkooholikov tak byva. Tak mu davam aspon za to jeden bod.

Len tu - lobotomia, vobec ho nepoznam, neviem, ake su jeho svelte stranky, zatial hu vidim hlavne spochybnovat medicinske postupy, ale ze tie postupy pravdepodobne mali asi aj nejaky dovod, to som od nej zatial nepocula. A 'lekari su na vine, lekari poskodili'. 'Ja kamarat, my kamaratky rodina.... p l u s . My vsetko vidime na nej, chapeme, ona sa z toho aj sama dostane.' 'Ale tam doktori v nemocnici..... m i n u s '. 'To oni za to mozu, ze jej nie je dobre, bez ich by bola podla nas ovela viac v pohode.' V podstate takto som to vsetko zatial pochopila.
Vies, cim, mi toto zavana, Listie? Urcite vies podla mna.

Ja fakt len tolko, ze u mna sa e=l sucitu zial nedocka, to viem, ze nie.
No ale naozaj su aj ovela tolerantnejsi ludia, ako ja a za nimi sa treba nasmerovat.

Ved keby som 'lobotomii' krivdila, isto by sa ozval, urcitu vervu ma, ked sa tu na tomto fore pomenoval, ako sa pomenoval.

Ale celkovo sa tu teraz rozpisujem aj kvoli sebe a kvoli inym ludom. Ak by aj lobotomia hned nie, mozno niekto iny si to precita a nieco si uvedomi, niekam ho to posunie. A ja si tak tiez veci vyjasnujem, ked si to po sebe mozem potom precitat.

Co povedat na zaver... Asi len, ze silni vedia, ako ziadat o pomoc.

Budme silni, kym sme zivi - to nam vsetkym zelam...
community together community together community together


Naposledy upravil Lucka dňa Ut 26 apríl 2016 - 19:19, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  opadané lístie Ut 26 apríl 2016 - 19:10

Lucka, nemam teraz silu obsirnejsie odpisat na Tvoj prispevok. snad len, ze chapem Tvoj postoj. ja som inak nereagoval ani na lobotomiu, ani na Teba, ale cisto len na Tutove posledne vyjadrenie v tejto teme. totiz, velmi casto prave muzi riesia klinicku depresiu alkoholom. pride mi ich potom trochu luto, ze akoby istym sposobom za nasledny alkoholizmus neniesli plnu zodpovednost. ale to som mal tiez na mysli skor ludi, ktori neskor so sebou robit nieco chcu, snazia sa nasledne po dohovore vyhladat pomoc a liecit sa. o takychto ludoch som pisal.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 7 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Lucka Ut 26 apríl 2016 - 19:43

Listie, ved ja inak aj ocenujem, ze Ty si sa zas zastal ich. Fakt to ocenujem a aj mi to pomaha, s nazormi, ako Tvoje, sa obcas stretnut.
A nemusis k teme vobec obsirne,  este dlho nemusis, to by bolo aj na kona vela. Treba su aj ludia ako Ty, aj ludia ako ja, kazdy mame potencial pomoct niekomu inemu, plus aj sami sebe.
Tak fakt ocenujem.
Inak, dvaja moji bratia napr tiez (trochu) piju a s nimi viem citit a vzdy som s nimi citila, ani sa im vlastne necudujem. Na nich mi to nevadi. Len otcovi neviem odpustit, co uz narobim. Mozno raz. Mozno na jeho smrtelnej posteli. Ked sa ospravedlni. To viem, ze mu bude luto vsetko potom. Plus mozno sa stane nejaky maly zazrak, nikdy nejdem hovorit nikdy.

Ja som si len povedala, ja sa zastanem zas psychiatrov trocha.

Ale cenim Tvoj triezvejší názor na vec, fakt cenim, tam by som sa chcela raz dostat.. Raz...
Len to zatial vidim este nadlho, zatial sa staram aspon o tych surodencov a o seba. Lepsie sa o nieco starat, ako o nic.


Naposledy upravil Lucka dňa Ut 26 apríl 2016 - 20:55, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore