Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej Ne 5 máj 2013 - 9:53

fuzohnusak napísal:Matej ? A o čom si mal tie bludy . Ak sa ti o tom chce rozprávať . Ak nie nechaj tak .

Ahoj fuzo. Nemám ťažkosť o bludoch hovoriť. Odporúčam Ti pozrieť moje odpovede na Tvoju otázku napríklad v sekcii Kauzy, kde je téma o mne a popísal som tam svoj príbeh od začiatku až po začiatok liečby. Alebo moje odpovede na stránke http://schizoafektivna-porucha.webnode.sk/moj-schizoafektivny-pribeh/

Keby si mal nejaké dodatočné otázky, odpoviem. it is perfect

Držím palce.
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Pi 10 január 2014 - 19:52

Som počul , že mladším ako 18 rokov to môžu robiť aj nedobrovoľne . Je na tom čosi pravdy ? Podľa mňa riadne svinstvo . Taký tínedžer akože už nemá rozum , aby si to uvážil sám ? Ako môže niekto druhý rozhodovať , či ti vymaže hlavu , alebo nie . O tom by si mal rozhodovať výlučne pacient , či mu to za to stojí , alebo nie ?
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Pi 10 január 2014 - 20:27

Ono elektrošoky ti môžu kadečo vymazať , ak máš dosť zaneplešený rozum a ťažko chorí človek asi aj po niečom takom túži , ale čo ak sa s tým bludom dá aj nejako fyzicky vyrovnať a len o tom nevieš a zase čo ak by si sa po čase vyzdravel a ten rozum ti bude chýbať . Ak sa cíti človek dosť v poriadku , že takéto čosi nechce , tak je asi ešte dostatočne zdravý , aby to skúsil inak . To tak podľa mňa , lebo mu ten rozum ešte za to stojí , tak mu nemajú druhý do toho čo mudrovať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Pi 10 január 2014 - 20:46

Čo takto ísť radšej každý deň do šenku a dobre sa tam spiť , to ti tiež po čase vygumuje hlavu a aj zabudneš na špatné myšlienky a dobre pokecáš , ak tam máš dobrých kamarátov . Teda ťažké prípady by nezvládali ani to , to len taký návrh a možno aj na tú sociofóbiu by to bolo dobré aj keď celkom presne neviem , čo to je , si to predstavujem ako veľmi hanblivého človeka .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Pi 10 január 2014 - 20:48

Samozrejme nesmieš brať na to lieky , aby ti nezačalo šibať ešte viac .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Pi 10 január 2014 - 21:05

No ale aby som vás zase nenahováral na voloviny , takto to môžeš robiť iba chvíľu a ak máš schizofréniu , tak by sa ti o to ťažšie odvykalo , ak zostaneš závislí , ale alkohol inak zo začiatku dobre tlmí halucinácie a aj duševné postoje k chorobe ti to upraví k lepšiemu , že to už nebudeš tak zle prežívať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak St 12 február 2014 - 20:13

To ak je to pravda o tých maloletých , nemali by byť náhodou k človeku lepší , nemal by mať človek nejakú ľudskú dôstojnosť . Ono taký chorý človek si to ťažko zariadi , keď už nevie ani čo sám zo sebou , zdravý sa môže na svoje okolie aspoň dobre rozčúliť , keď mu niekto spácha neprávosť a tak môže mať verejnosť pocit , že problém ani neexistuje , však sú to blázni , ale aj blázon je človek a potom niektorý to ani nemajú také , za aké to naša spoločnosť prezentuje , že by sa vôbec neuvedomovali a šibe im pomerne slabšie a čo môžeš potom takému človeku niečo nanucovať , teda ak by to tak bolo , možno sú lepší a dávajú to iba tým čo už dosť šibe , ale podľa tých výpovedí to vyzeralo že tí teenageri sa cítili pred tým ešte trocha zdravšie a potom ako trosky . Ale aj keď to má človek vážne , tak máš aj iné spôsoby liečby , ak sám nechce , však nemôžeš si zase robiť z človekom čo chceš .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty "elektrošoky"

Odoslať  jana1111 Št 15 október 2015 - 19:54

Často sa v témach stretávam s odcudzovaním tejto liečby ja poviem len k tomu toľko z môjho objektívneho hľadiska sama nie som chorá jedná sa o problém v rodine a to o schyzofréniu a musím povedať že na túto chorobu nič iné nezaberá a nič nie je tak účinné je ťažké vidieť blízkeho trpieť a spamätávať sa z elektrošokov ale ešte ťažšie ho nechať sa dlhodobo trápiť . Ak sú po šokoch nasadené správne lieky a liečba je dodržiavaná tak napr. u nás to fungovalo 8 rokov pokým si lekár nerozhodol že zníži dávky liekov o čom sme ako rodina netušili dnes to musíme akútne riešiť znovu elektrošoky správna liečba max. raz za dva roky na pár dní na "preliečenie" do nemocnice . Ale čo z toho keď na túto chorobu vám tabletky žiadné nepomôžu iba potláčajú ! takže pokiaľ vám vypukne do tej mieri že ste presvedčený otom že ste zdravý a každý okolo vás klame. Tedy už nič nepomôže len šoky aspoň pri tejto chorobe pri iných neviem ale ako tu niekto hovoril a označil ju za lobotómiu tak buď je chorý alebo nevie o čom točí, pomohlo to mnohým ľuďom možno nie všetkým ale odoprieť nádej na pokojneší život iným je kruté a môj osobný názor je taký že to pomohlo aj mnohým z vás ktorí tu píšete len to neviete z objektívneho hľadiska posúdiť, tak či onak všetkým vám držím palce aby ste sa držali v živote čo najlepšie i keď možno nie na 100% aspoň si ho užite ako sa len dá všetkých vás obdivujem
Anonymous
jana1111
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  opadané lístie Pi 16 október 2015 - 14:07

z elektrosokov mam zmiesane pocity. pomohli mi vyrazne, ale len na isty cas. vymazali mi vsak natrvalo niektore spomienky, ale hlavne ucivo zo strednej skoly. z toho som bol dost nestastny. teraz uz si to tak nepripustam, kedze velku cast uciva by som si zrejme teraz tak ci onak uz zrejme nepamatal. pamatam si ten pocit, ked som mal aplikovanu prvu seriu v zivote. tak dobre, ako po nej som sa necitil vtedy uz asi aj niekolko rokov. nemal som vztahovacnost ani uzkost medzi ludmi, bol som uvolneny, vesely, akoby som znovu precitol z nejakeho poloziveho stavu. trvalo to vsak len par tyzdnov, potom nastal upadok do predosleho stavu.

takze takato je moja skusenost. nezatracujem ich, ale zda sa mi, ze aspon u nas v nemocnici sa aplikuju az privelmi casto a niekedy snad aj neopodstatnene, dovolim si, aj ked neodborne tvrdit. niekedy vsak dokazu spravit zazrak.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty vnutené ECT

Odoslať  ect=lobotomia Pi 22 apríl 2016 - 16:53

mám kamaratku ktora je taký lahšý prípad schizofrenie.Ona vysadila lieky a bola 9 mesiacov v poriadku,pracovala.Ona raz za mesiac počula hlasy a skončila predtým tri krát na psychiatrí lebo si dala extazu alebo lsd čo v nej vyprovokovalo psychozu.Teraz bola 9 mesiacov bez drog a ani antipsychotika nebrala lebo z nej robily zombie robota z nulovou kvalitou života

pred mesiacom mala velmy extra stresový den,robila dlho nocnu a prvý krat v živote dostala psychozu bez toho aby si davala niake drogy.U nej je to tak že ked jej daju lieky a nechaju ju vyspat tak je v pohode a sprava sa racionalne.Tentokrat jej však proti je voly bez jej suhlasu 2 tyždne po tom čo mala tu psychozu daly 6x elektrošoky.Musim znova zdoraznit že jej ich nedaly ked mala tu psychozu ale 14 dni potom čo ju to prešlo a bola už mentalne stabilizovana.

moja otazka znie,je toto legalne na Slovensku? niečo som čital na nete zda sa mi že zakon hovory že treba podpis/suhlas.
ect=lobotomia
ect=lobotomia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 22.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto So 23 apríl 2016 - 22:32

Ahoj e=l,
neuviedol si podstatnú vec, a to konkrétne to, či kamarátka bola na psychiatriu prijatá dobrovoľne, alebo nedobrovoľne (súdne). Posudzovanie stavu na etc aj stavu psychiky je v kompetencii psychiatrov, obvykle im ide o urýchlenie liečby v prípade depresie, mánie aj psychózy.

Aj ja som absolvoval etc. v mierne preliečenej mánii a môžem pehlásiť, že etc. by už nemuseli byť takým strašiakom. V reále ma však udivilo Tvoje podceňovanie psychózy. Treba nazrieť aj do budúcnosti, či choroba potrebuje takúto liečbu...

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 6 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  ect=lobotomia Ne 24 apríl 2016 - 11:23

nedobrovolne,ona dostala psychozu z toho že robila nočnu a dlho nespala.Co je to ale za chujovinu jej to davat dva tyždne po tom čo sa vyspala psychoza ju prešla? pokial viem ECT sa nasilu ma davat len ako posledna možnost ked už nič ine nefunguje,mojej kamaratke injekcia s antipsychotikamy hned tu psychozu zastavila a bola normalna takže tym porušily spravny postup.

ect=lobotomia
ect=lobotomia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 22.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore