Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  hypomaniak Ut 30 október 2012 - 17:09

to nie- ale ked zabudnem ze su kluce, tak sa cudujem ze naco je ta diera na dverach a preco sa nedaju otvorit dvere
ale ok. mozu mi nieco hovorit pribuzni a ja si nepamatam
EDIT: musim spatne konstatovat, ze zas mam miernu hypomaniu s prebytkom energie a aj s potrebou vyryvat a vrtat v druhych + slovny exhibicionizmus
takze sorry za tu pamat.skusim byt normalnejsi Smile
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Tuto Pi 2 november 2012 - 19:16

Ahoj hypomaniak,
tak ja si napríklad z akútneho oddelenia vo V. Záluží nepamätám nič. Asi práve vďaka ETC.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  hypomaniak Po 5 november 2012 - 18:59

tak takeho velkeho zabudania sa dost bojim . ale este viac nejakeho fatalneho fyzickeho nasledku (zvykne sa mi zastavit dychanie v spanku (apnoe) a narkoza by mi asi moc dobre neurobila

moj psychiater mi odporucil ECT- ze "precistit" hlavu. lieky nezaberaju a hopsam od depky k hypomanii.momentalne sa ovladam na hranici mozneho ,aby som nezacal vo velkom kupovat (nie celkom sa dari).
minulu manio fazu som si napr.: nechal doviezt z Ciech poltonovu frezu a dalsie "potrebne" veci Smile .tak sa snazim zachovat zvysky zdraveho rozumu - ale zopar "drobnosti" za 50-80 eur su uz doma... Very Happy
no a mam rozpracovanych zopar famoznych vyletov- napr. okruh Taliansko, Francuzko, Svajciarsko,Rakusko... Very Happy
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak So 12 január 2013 - 12:25

Schizofrenici trpia halucináciami , že sú posadnutý démonmi , alebo im niekto číta myšlienky . Ako týchto démonov poraziť ? Mnoho schizofrenikov ostanú trosky z vymazaným rozumom . Je to preto , lebo človek k týmto démonom cíti pocit strachu , alebo hanby a tým si vlastne zatajuje vlastný rozum . Teda rozum prestane normálne rozmýšľať a vytvára sa priestor pre halucinácie , lebo sa boja rozmýšľať ako normálny človek , preto lebo sa pred démonmi hanbia , alebo veria že ich potrestajú , ale v skutočnosti je to presne naopak , ak sa ich bojí , tak mu môžu ublížiť ak sa ich nebojí a nemá k nim rešpekt , tak mu neublížia . Schizofrenici si často likvidujú vlastný rozum sami , lebo dosť normálne nerozmýšľajú a veľa rozmýšľajú o halucináciách
a tak sa stanú ich otrokom .
Ako to teda liečiť ? Musia v sebe zlomiť pocity hanby , strachu , alebo rešpektu . Dobré je pochváliť sa démonom všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im a tak stále ďalej až dokedy sa nestratia , alebo neprestanú byť zlí . Lieky by im démonov iba zatajili , ale nikdy sa s nimi nevyrovnajú a bez liekov sa ich budú zase báť a takisto aj ak im nepomôžu . Vždy nestačí len človeka natlačiť liekmi .Samozrejme sú užitočné aj lieky , ale strašne moc sa zanedbáva vlastný prístup pacienta . Tento postup musí pacient dodržať precízne , lebo inak mu to nemusí dostatočne pomáhať . Ešte raz zopakujem : Pochváliť sa im všetkým zlým čo človek v sebe má a povedať že to tak máte radi a keď sa nestratia vynadať im .
Ešte k tomu doplním že tie hlasy sa pri tom vždy nestratia , ale človek na ne prestane negatívne reagovať a nebude mu to robiť poškodenie rozumových schopností a aj ho to prestane toľko trápiť a postupne by sa mu mal rozum uzdraviť , ak sa bude snažiť . V podstate by sa mal vrátiť človek do toho stavu ako keď bol zdravý a o to sa musí aj snažiť ak sa chce uzdraviť , akurát že sem tam niečo počuje , inokedy nie , ale nerobí mu to také problémy ako predtým a začne rozmýšľať ako normálny človek a práve také ECT tomu môžu zabrániť, lebo mu ten pôvodný stav vygumujú z hlavy , takže ECT je dosť zlá ak niesi nejaký akútny prípad , ktorý to už nevie vydržať , ale aj na takých by to malo časom fungovať , pokiaľ majú iba halucinácie a rozum ešte zachovaný , ale na iné typy schizofrénie to nefunguje . Podstata je vytvoriť si akúsi ignoranciu voči nim a nenechať sa nimi nijak ovplyvniť . Je to inak veľmi dobrá terapia , len to musí človek robiť precízne . Dúfam že sa na to nevykašlete a , lebo tí doktori nevideli do pacientovej hlavy a tak by možno odporučili čosi iné . Samozrejme sa to dá kombinovať z liekmi . Pozri si tie príznaky , ktoré som spomínal . Ono to sú všelijaké druhy schizofrénie . Ak máš pocit že ti čítajú myšlienky ľudia , tak ti to asi pomôže len spolovice a to že sa ti stratia negatívne príznaky ako neschopnosť sústrediť sa , rozmýšľať a celkovo duševné vady ktoré sú priamo na tebe , ale o vonkajšom svete ti to bude robiť stále iný obraz , lebo nevieš kedy to sú skutočný ľudia a kedy nie , ale aj tam by to malo čiastočne fungovať , ale zase ak máš pocit že ti to robia démoni , alebo cudzie bytosti ktoré si nikdy nevidel , tak potom tie bludy sú toľko nerealistické , aby to človek dokázal oddeliť od reálneho života a tak tam to bude fungovať účinnejšie .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej Ne 13 január 2013 - 11:53

Fuzohnusak, vitaj na fóre. Som rád, že sa snažíš radiť. Tvoje rady sú zvláštne, vyzerajú prakticky. Len som Ťa chcel upozorniť, že píš trošku prehľadnejšie, lebo napríklad posledné 4 riadky v Tvojom predchádzajúcom príspevku v tejto téme máš nakopírované aj do ďalších dvoch tém. A prvých asi 8 riadkov predchádzajúceho príspevku si okopíroval zo svojho príspevku odniekaľ inde. Nie žeby to bolo fatálne zlé, ale vytvára to akúsi neprehľadnosť, v tom čo píšeš. A znižuje to dôveryhodnosť Tvojho písomného prejavu.

To len taká rada na úvod Tvojho pôsobenia na fóre.

Prajem veľa úspechov. it is perfect

S pozdravom
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  teorik Št 24 január 2013 - 12:17

Je tu niekto kto absolvoval elektrosoky vo velkom zaluzi z dovodu schizofrenie? ako to prebieha?pomohlo vam to? stojim teraz pred tazkou otazkou ci s nimi suhlasit alebo nie, vyskusal som uz dost liekov a nic nezabera ale zo sokov mam velky strach, co bude potom...
teorik
teorik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  teorik Št 24 január 2013 - 17:47

Lapaj napísal:psychojane...nebrala si leponex, ked Ti tie soky davali?

preco myslis ze leponex a elektrosoky spolu nejdu? ja beriem leponex a chcu mi dat elektrosoky
teorik
teorik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  frances farmer Pi 25 január 2013 - 21:50

ahoj teorik

som jeden z tých, ktorí nezastávajú názor, že el. šoky sú dobré a že pomáhajú, preto ti musím (ne)odporučiť radšej to nepodpísať, pretože to môže mať zlé následky na celý život.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  teorik So 26 január 2013 - 8:45

frances farmer napísal:ahoj teorik

som jeden z tých, ktorí nezastávajú názor, že el. šoky sú dobré a že pomáhajú, preto ti musím (ne)odporučiť radšej to nepodpísať, pretože to môže mať zlé následky na celý život.


a preco mas takyto nazor? na zaklade vlastnej skusenosti? alebo vies o niekom komu uskodili? ide o to ze mne nic ine nepomaha a povedali mi ze toto by mohlo este zabrat tak rozmyslam ze to skusim...
teorik
teorik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej So 26 január 2013 - 9:30

Ahoj teorik.

Ja som bol na elektrošokoch 2 série, prvá po 6krát, druhá po 5krát. Občas sa mi z toho zdá, že sa neviem dobre vyjadrovať, som akosi nesústredený, nedarí sa mi dobre učiť, hoci zas zrovna úplne zlé to nie je. Nechcem to tak vydramatizovať, aby si si myslel, že mi tie šoky ublížili nejak naozaj zásadne. To by som nehovoril pravdu. Ale človek je taký viacej zábudlivejší, hlavne prvé týždne po šokoch.

Báť sa ich nemusíš, prebiehajú v umelom spánku s tým, že Ťa azda môže bolieť trochu hlava alebo môžeš byť "otrandžený" z tej uspávacej látky. Nezabudni sa pred zákrokom dobre vycikať, lebo mne sa stalo, že som sa už aj pri jedných šokoch pomočil - proste som sa zobudil z umelého spánku a zisťujem, že ležím v mokrom. Musíš rátať s tým, že niečo aj zabudneš, hlavne sa Ti vedia rozpadnúť niektoré bludné predstavy, lebo zabudneš mnohé deluzórne súvislosti, ktoré Ťa azda trápili. Čo sa týka halucinácií, to neviem povedať, lebo ja som mal iba tie myšlienkové, nie zmyslové. Ale na tie myšlienkové to pomohlo.

Šoky majú aj trochu krátku účinnosť, aspoň v mojom prípade to tak bolo. Že trebárs kvalita účinkov išla po zhruba polroku až roku od aplikácie jednej série trochu dolu. Tiež vlastne ak Ti šoky zaberú, tak u doktorov sa vytvorí akási "tradícia", že Ti ich budú chcieť už aplikovať vždy v nemocnici, ak sa Ti náhodou znovu rapídne zhorší stav. Proste nasledujúc heslo: "Kde šoky už raz pomohli, asi pomôžu aj teraz znovu, tak mu ich opätovne dáme." To by bolo už nebezpečné, lebo zas dávať si viacej sérií, by už mohlo mať podľa môjho názoru zlé účinky na mozog. Predsa len je to akýsi reset, a vieme, že aj resety počítačom škodia a nemajú sa preferovať.

Ja patrím teraz k takým pacientom, ktorí na jednej strane nepodporujú liečbu elektrošokmi, to znamená, že by som si ich už nedal aplikovať, ak by som šiel na hospitalizáciu. Ale na druhej strane v Tvojom špecifickom prípade, kde nič iné nezaberá, by sa to asi zišlo. Hlavne ak je to prvýkrát. Je to indidivuálne - niekto môže cítiť negatíva ako výpadky pamäte, zlé sústredenie, pokles inteligencie, ihneď a vždy, a niekto ich nepocíti dokonca temer vôbec a absolvoval v priebehu života aj zo 4 série už. Sú takí. Ja som osobne zaregistroval zlé sústredenie a mierny pokles inteligencie, a narušený ústny verbálny prejav. Ale to môžu byť pokojne aj dôsledky ochorenia ako takého, a nie nevyhnutne dôsledky šokov.

Takže moja rada na záver: V Tvojom prípade by som to skúsil. Aspoň jednu sériu. Lepšie, než sa trápiť s príznakmi, na ktoré nevie zabrať ani sám Leponex.

Teorik, vitaj teda na fóre. A držím Ti palce pri rozhodovaní.
Všetko dobré.

S úctou
Matej
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  regina So 26 január 2013 - 21:28

Ahoj Teorik,

ja som elektrošoky absolvovala 5-krát vždy po 5 elektrošokoch a zakaždým mi pomohli. Písala som o tom už v predchádzajúcich príspevkoch. Nemám dojem, že by ma z dlhodobého hľadiska nejak poznačili. Krátkodobo som trpela výpadkami pamäte, ale nebolo to nič zásadné, len máš blbý pocit, že ti niečo vypadlo. Bezprostredne po elektrošokoch je to horšie, človek je akoby probrzdený, má spomalené reflexy, je strnulý až akýsi ťažkopádny, predsalen je to zásah do mozgu, ale časom sa to zlepšuje. Aspoň u ňa to tak bolo. Absolvovala som 5 sérií behom 10tich rokov, naposledy pred štyrmi rokmi, kedy som už takmer žiadne vedľajšie účinky nepociťovala. Elektrošoky ma vrátili späť do reality, liekmi sa to nedarilo, no halucinácie som nikdy nemala. Trpela som len bludmi, súvislosti som videla aj tam, kde žiadne neboli.

Chcela som už reagovať skôr, ale kedysi som tu písala o elektrošokoch pozitívne a bola som hádam jediná. Napriek toľkým elektrošokom nemám problém s vyjadrovaním svojich myšlienok, nebývam nesústredená, mám dojem, že ani inteligenčne som tým neutrpela. Mám síce zúžený okruh záujmov, no to pripisujem skôr samotnej chorobe. Napr. sledovanie televízie ma úplne prestalo baviť, hoci občas ma nejaký film zaujme a povedzme si pravdu až tak moc tam toho zaujímavého nedávajú.

Nejaký čas trvá kým sa človek z elektrošokov spamätá a to je to negatívne na nich. Netvrdila by som, že majú krátkodobý účinok, pretože moje ataky skôr prichádzali pod vplyvom toho, že som neeliminovala stres. Mám schizoafektívnu poruchu a moja prychiatrička mi už povedala, že je to zrejme na celý život a príznaky choroby sa zčasu na čas zhoršujú predovšetkým vplyvom stresových situácií, ktorým sa v živote ťažko úplne vyhnúť - niekedy proste stačí vianočný či veľkonočný zhon.

Vplyv elektrošokov je zrejme individuálny, mne však pomohli a nejak zvlášť ma nepoznačili, preto nemožno jednoducho povedať či ti ich odporučiť a či nie. Záleží určite aj na následných medikamentoch, ktoré potom berieš. Ja by som však z elektrošokov takého strašiaka nerobila. Mna sa nik nepýtal či s lečbou elektrošokmi suhlasím, bola v hroznom stave a lieky mi nezaberali. A ako hovorí Matej, ked raz elektrošoky zabrali, aplikovali mi ich zakaždým, keď som na akútne oddelenie dostala. Pravdupovediac nepáci sa mi vyjadrenie frances farmer, že elektrošoky neodporúča, pretože svoje tvrdenie bližšie neodovodňuje.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 4 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  teorik Ne 27 január 2013 - 8:06

Ahoj Regina, dakujem za nazor, ja som v podstate uz rozhodnuty, idem do toho skusim to, lebo ako som uz pisal nic ine mi neostava...ale celkom ma potesilo co si pisala, budem velmi dufat ze aj mne to konecne pomoze a to je ta spravna liecba pre mna....dakujem za prispevok Smile
teorik
teorik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore