Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Elektrošoky

Strana 5 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  nika77 Ut 29 január 2013 - 12:07

Keď neberieme do úvahy drastické dávky elektrošokov a vychádzame z relatívne malých dávok, ktoré aplikuje moderná psychiatria, môžeme prirovnať ich účinok do istej miery k epileptickému záchvatu, keď na povrchu mozgových štruktúr prebehne niečo ako elektrická búrka, ktorá môže potlačiť vplyv rušivých ( patologicky aktívnych) centier, ale má taktiež rad vedľajčích účinkov. Predovšetkým je potlačovaná integrita osobnosti. Ľudia po sérii elektrošokov nemajú už potrebnú intelektuálnu kapacitu na sledovaniue veľkých, resp. vzdialených ideálov, svoje činy nepodrobujú tak komplexnému, morálnemu vyhodnocovaniu, nepátrajú po najširších a a najhlbších príčinách a dôsledkoch svojho chovania. Narušenie schopnosti širokej integrity vyhodnotenia sa prejaví aj menším zmyslom pre vnímanie krásy, morálky, zodpovednosti, dôstojnosti a ďaľších zložitých skutočností našeho sveta, čím sa človek stáva menejcenným, úchylnym. Liečbou postihnutý človek sa sústreďuje na úlohy bezprostredne zaišťujúce jeho prežitie a základné fungovanie, pokiaľ aspoň toho je po liečbe elektrošokmi schopný. Závažným je taktiež zistenie, že pacient si liečbu elektrošokmi nevolí slobodne, s chladnou hlavou a dostatočne poučený. Pacient s liečbou súhlasí často pod tlakom vlastnej duševnej krízy alebo je oklamaný zavádzajúcimi či polovičnými informáciami. Elektrošoky sú označované ako spánková liečba, prejavy vedľajších procedúr liečby sú bagatelizované a pacient je na ďaľšie dávky dopravovaný pod vplyvom tlmiacich drog, násilím a pod., keď raz dal súhlas, je mu upierané právo spolurozhodovať o svojom osude v priebehu liečby.) ECT teda možno zvažovať len ako metódu poslednej voľby, napr. u pacientov s ťažkými katonnými príznakmi a hlbokými depresívnymi stavmi u ktorých farmakoterapia dlhodobo nevedie k efektu a oni veľmi trpia.


Naposledy upravil nika77 dňa Ut 29 január 2013 - 12:46, celkom upravené 2 krát.
nika77
nika77
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 29.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  nika77 Ut 29 január 2013 - 12:17

teorik napísal:Ahoj Regina, dakujem za nazor, ja som v podstate uz rozhodnuty, idem do toho skusim to, lebo ako som uz pisal nic ine mi neostava...ale celkom ma potesilo co si pisala, budem velmi dufat ze aj mne to konecne pomoze a to je ta spravna liecba pre mna....dakujem za prispevok Smile

Ahoj teorik, posielam ti niečo, čo by si mal pred tým ako sa pre ECT rozhodneš mal určite vedieť!

Poškodenie mozgu elektrošokmi.

Prečo je terapia tak ničivá? Na to odpovie nasledujúci stručný popis niektorých základných spôsobov, ako ETC trvale a neodvratne poškodzuje mozog.

1. Ked` elektrošok o vysokom napätí zasiahne mozog, prekoná jeho normálny ochranný mechanizmus. Prvý je teda vyradený z činnosti "nervy utlmujúci" mozgový mechanizmus, ktorý zabraňuje tomu, aby dochádzalo k nadmernej vzájomnej stimulácii nervov. Rozpúta sa obrovská neuro - elektrická búrka, ktorá okamžite zasiahne celý mozog. Nazýva sa grandmal, epileptický záchvat. Ten niekoľkom minút náhodne preteká mozgom dopredu a do zadu. Potom sa vyčerpá zásoba kyslíku a mozgových živín a nasleduje komatózny stav. Všetky normálne funkcie mozgu sú otrasené.

2. K tomu, aby človek záchvat vydržal sú nutné veľké výmeny v metabolizme a krvnom zásobení mozgu. Aj keď mozog tvorí iba 2% váhy tela, kôli vysokému stupňu metabolizmu bežne využíva 20% celkového množstva kyslíku. Záchvat vyvolaný elektrošokom zvyšuje metabolizmus mozgu asi o 400 % a tak zvyšuje najmenej o 400% jeho spotrebu kyslíku a živín. Tento nárast metabolizmu trvá po dobu záchvatu a zostáva zvýšený ešte určitú dobu po tom ako odzie.

3.Aby sa krvné zásobovanie vyrovnalo s mimoriadnym nárokom na kyslík a živiny, ktroré mozog potrebuje k udržaniu pri živote počas kŕču, musí vzrásť prinajmenšom o 400% . Pretože sa krvný prietok zvýši o 400%, krvný tlak v mozgu stúpne až o 200%, čo máva katastrofálne následky.

4.Keď nastane elektricky vyvolaný záchvat, zlyhá schopnosť mozgu regulovať a udržovať svoj krvný tlak v bezpečných medziach, takže prudko stúpne o 200%. Extrémne vysoký krvný tlak a vyradenie schopnosti ho behom záchvatu regulovať zpôsobuje, že malé a niekedy i veľké mozgové cievy prasknú. Mnoho úmrtí behom ETC a krátko po ňom je zpôsobené práve týmto krvácaním.

5.Elektrický šok poškodí mozgovo - cievnu bariéru. Tá predsatvuje obranný mechanizmus, ktorý chráni chemickú štruktúru mozgu pred cudzími látkami a tekutinami, ktoré by do nej mohli preniknúť a tak zmeniť či poškodiť jeho jemnú štruktúru a funkciu. Strata tejto ochrannej bariéry vystavuje mozgové tkanivo zložkám krvi, pred ktorými je normálne chránená. K tým patria všetky druhy drog, proteíny, toxíny, a ostatné malé molekuly, ktoré by za normálnych okolností mozgovo - cievnou bariérou neprešly. Tie prenikajú z ciev do mozgu, poškodzujú tkanivo a menia, zrejme trvalo jeho funkciu.

6. Kombinácia zvýšeného krvného tlaku, krvácania a roztrhnutie mozgovo - cievnej bariéry spôsobuje, že dochádza k opuchu. Vysoký tlak viaže proteíny a ďaľšie substancie a potom aj tekutiny z prederavených ciev do mozgu. Tkanivá začínajú opúchať a tlačia mozog proti lebke. Akonáhle tento proces raz začne, dostane sa do bludného kruhu. Pretože sa tlak zvyšuje a tlačí mozog proti lebke, uzatvárajú sa kapiláry a nedostatok kyslíku poškodzuje ich výstelky, čo ich činí priepustnejšími. To vyvoláva vetší opuch a väčšie poškodenie. Tak každá ďalšia "terapia" nielenže spôsobí nové poškodenie, ale zhoršuje a zväčšuje poškodenie v oblastiach už poškodených. Celá ETC obvykle znamená desať až dvanásť šokov v priebehu niekoľko týždňov. ( Poznámka: Neskôr, keď opuch ustúpi, zostane na mozgu patrné, že došlo k jeho zvrašteniu. Odumreté tkanivo a tekutiny sa vstrebajú).

7. Zvýšený krvný tlak v priebehu trvania "terapie" urýchľuje šírenie opuchu a únik stopových materiálov cez mozgovo - cievnu bariéru. Opuch blokuje krvné zásobovanie niektorých neurónov a zmenšuje ich pod krajnú medzu potreby v iných tkanivách a neurónoch. Nervové bunky a ostatné tkanivá sa nedostatkom kyslíku a živín poškodzujú a odumierajú.

8. Neuróny odumierajú po spotrebovaní metabolitov, ktoré potrebujú ako palivo i keď im je dodávaný kyslík. Pretože mozog vyčerpá prepotrebné živiny je nezvratne poškodený. To vedie ku komatóznemu stavu, ktorý nastáva po každom záchvate. Zásobovanie kyslíkom predlžuje záchvat. Tým sa krvný tlak mozgu udržuje na škodlivej výške a zapríčiňuje vyčerpanie krvného cukru. Zdanlivú blahodárnosť dodávania kyslíku tak negujú faktory poškodzujúce mozog spojené s dlhšie trvajúcim extrémne vysokým krvným tlakom a vyčerpaním zásob pohonnej látky.

9. V dôsledku ETC sa mení chemické zloženie mozgu. Je tlmená syntéya proteínov a RNA. Abnormálne sa mení hladina nervových prenášačov a príbuzných enzýmov. Funkcia chemickej štruktúry mozgu, ktorá by sa doteraz dala prirovnať k telefónnej centrále sa stáva neusporiadanou a javí známky poškodenia. Následkom je útlm pamäti, stav zmätenosti a strata orientácie v priestore a čase.

10.Po ETC sa v mozgu výrazne zvýši hladina arachidonovej kyseliny( nenasýtená kyselina získaná z lecitínu). To v ňom vyvolá rad malých mrtvičných záchvatov. V dôsledku prasknutia veľkých a malých ciev je toto poškodenie mozgu náhodné. Počas terapíí sa hromadí, pričom sa neobmedzuje iba na oblasť zasiahnutú elektrickým šokom, a môže viesť ku smrti.

11. Pôsobením ETC sa normálna fzyiologia mozgu mení v nenormálnu. Dochádza k vážnym zmenám mozgových funkcíí, ktoré sa prejavujú ako zmeny EEG. Je to pschiatricky vytvorená abnormalita mozgových funkcíí, ktorá trvá extrémne dlho, ktorá je však s najväčšou pravdepodobnosťou trvalá.
nika77
nika77
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 29.01.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  regina Ut 29 január 2013 - 18:40

Nika77 okrem iného napísala:

Ľudia po sérii elektrošokov nemajú už potrebnú intelektuálnu kapacitu na sledovaniue veľkých, resp. vzdialených ideálov, svoje činy nepodrobujú tak komplexnému, morálnemu vyhodnocovaniu, nepátrajú po najširších a a najhlbších príčinách a dôsledkoch svojho chovania. Narušenie schopnosti širokej integrity vyhodnotenia sa prejaví aj menším zmyslom pre vnímanie krásy, morálky, zodpovednosti, dôstojnosti a ďaľších zložitých skutočností našeho sveta, čím sa človek stáva menejcenným, úchylnym. Liečbou postihnutý človek sa sústreďuje na úlohy bezprostredne zaišťujúce jeho prežitie a základné fungovanie, pokiaľ aspoň toho je po liečbe elektrošokmi schopný.

Je zaujímavé Nika77, že napriek tomu, že som absolvovala ECT celkovo na 5tich lečeniach po 5 elektrošokov vždy po sebe dokážem sa postarať o seba i o moju rodinu (mám manžela a 2 deti), som zodpovedná až-až, dokážem vnímať krásu, morálku. Vôbec sa necítim menejcenná a už vôbec nie úchylná. Zaujíma ma dokonca aj všetko čo sa deje okolo vo svete, v politike, kultúre...Vo voľnom čase doučujem stredoškolákov matematiku, pomáham s úlohami môjmu synovi, zdarne lustim krízovky, sudoku, mám rada poeziu... Keby si ma poznala a nevedela o mojej diagnoze ci liecbe ECT, považuješ ma za normálneho zdravého človeka. Nuž zdá sa že som veľká výnimka! Podobne na tom bude i Matej alebo Tuto, ktorý sa k liečbe elektrošokmi priznali a nemám z ich príspevkov dojem, že by sa sustredovali len na úlohy bezprostredne zaisťujúce ich prežitie a základné fungovanie. ďalsie výnimky!

Všimla som si, že su to tvoje prvé príspevky tu na fóre. Bola by si taká láskavá a dala nám vedieť odkiaľ si čerpala uvedené tvrdenia?
Napr. aj tvrdenie: "Celá ECT obvykle znamená desať až dvanásť šokov v priebehu niekoľko týždňov." Tam, kde som bola ja 5krát liečená celá ECT spočívala v 5-6 elektrošokoch po sebe, teda behom jedného týždna.

Ono to totiž podľa tvojich tvrdení vyzerá, že po ECT ľudia ledvo fungujú, ak pri nich práve nezomrú!

Dúfam, že mi odpovieš.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  regina Ut 29 január 2013 - 19:40

Elektrošoky - Elektrokonvulzívna terapia (ECT). Základom liečby ECT je vyvolávanie tzv. epileptiformných záchvatov pomocou striedavého elektrického prúdu. Tento prúd je upravený na hodnoty 300-400 mA a s frekvenciou 50 Hz, ktorý sa aplikuje 0,2 až 1,5 sekundy. Výkon sa robí v celkovej anestézii, takže pacient zákrok vôbec nepociťuje.
Využíva sa najmä pri liečbe: ťažkej depresie (nebezpečenstvo samovraždy, netolerancia antidepresív resp. tzv. farmakorezistentné depresie); mánie (najmä s veľmi výraznou psychomotorickou vzrušenosťou alebo taktiež s odolnosťou na lieky); ak je nedostatočná alebo chýbajúca odpoveď na liečbu pri schizofrénii alebo pri liečbe schizoafektívnych porúch; farmakorezistentných katatonických stavov.

Skúsenosti ľudí, ktorí prešli ECT sú rôzne, najmä čo sa týka nežiadúcich účinkov. Môže nastať narušenie krátkodobej pamäte, bolesti hlavy, dezorientácia, ktoré však po čase ustúpia. V každom prípade však táto liečba zaručí rýchly ústup symptómov a skrátenie hospitalizácie.

zdroj: zdravie.sk
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  hypomaniak Št 31 január 2013 - 17:24

ja len pre porovnanie hodnot napatia a prudov dodam:


Bezpečné napätie: je napätie, ktoré nemôže zapríčiniť úraz pri trvalom dotyku. Bezpečné napätie pre suché prostredie (AD1) je do 25V striedavých a do 60V jednosmerných. V ostatných prostrediach je hodnota bezpečného napätia pri striedavom do 6V a pri jednosmernom do 15V.

Bezpečný prúd: je prúd, ktorý nemôže zapríčiniť úraz pri trvalom dotyku. Pre striedavý prúd je to do 10mA s frekvenciou 10 – 1000Hz a pre jednosmerný prúd je to do 25mA menovitej hodnoty.

http://www.spslevice.sk/soc-uceb-siz2007/Elektronicka%20ucebnica%20SIZ/HTML/Zakladne%20pojmy/zakldne%20pojmy%20ochrany..htm

nazor si kazdy urobi sam
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Michal Pi 12 apríl 2013 - 16:09

Ahoj,priatelia!
Ja som absolvoval elektrošoky v dvoch sériách a myslím,že mi pomohli.Aspoň na určitý čas a v danej dobe boli asi nevyhnutné.Po prvýkrát to bolo na PO v Levoči,neviem si spomenúť na rok,ale to je jedno.Necítil som sa po nich nejako extra lepšie,ale reštartovali ma.Po druhýkrát(na PO v Prešove) to bola už iná káva.Cítil som sa ako znovuzrodený.Ale akonáhle som bol po hospitalizácii dlhšie doma,zase som zapadol do svojho stereotypu.Celkovo ich však hodnotím kladne a môžem odporučiť!
Ďakujem za pozornosť! Wink
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  Matej So 20 apríl 2013 - 11:50

V podstate aj ja mám s nimi pozitívnu skúsenosť. Dôvod, prečo by som sa im chcel v budúcnosti vyhnúť, spočíva skôr v obave, že majú hrozivý vplyv na môj mentálny a intelektový výkon. Neviem, či je to naozaj potvrdené alebo pravda, ale mám z nich taký pocit, že sa mi vskutku znížil intelekt po ich aplikácii. Dnes si už uvedomujem, že to mohlo byť aj chorobou, alebo zanedbávaním intelektu počas viacnásobných prerušení štúdia, kedy som vlastne viac rokov celé mesiace sedel doma a nijak nezaťažoval mozog. Takže proste mohol zlenivieť a kognitívne upadnúť. A teda dôvod, prečo som bol na strednej výkonnejší, mohol spočívať jednoducho vo fakte, že som bol intelektovo každý deň veľmi vyťažený a na gymnáziu zavalený úlohami a učením.

Ten reštart psychiky pri elektrošokoch je vlastne príjemný. Aj v roku 2010, keď som ich absolvoval naposledy, bol ten reštart fajn a padol mi vhod. Som rád, že následne za pomoci liekov a ďalších faktorov som do starého stereotypu temných myšlienok už neupadol. Teraz viem, že akási recidíva temnoty po prvej sérii elektrošokov niekedy v roku 2007 či kedy, bola zavinená aj mnou, lebo som nevedel, ako sa buduje optimizmus a vlastné šťastie. Poznal som len dlhoročnú depresiu a to v podmienkach leňošenia doma celé mesiace v rámci prerušenia štúdia vytvorilo ideálny priestor pre znovunavrátenie príznakov. Je to niečo ako keď alkoholik po liečení po naštartovaní abstinencie nezanechá staré vzťahy so svojimi štangastami v šenku, ale stále sa týchto pseudokamarátov ožranov drží a pripúšťa si ich do života. Skôr či neskôr opäť padne do svojho starého života.

Elektrošoky, hoci pravdepodobne nezdravé a extrémne, poskytujú takéto rýchle reštartovanie, no po reštarte je nutné úplné zanechanie starých podmienok a vedomé usilovné trénovanie budovania vlastného šťastia deň čo deň, aby človek, takto náhle vymanený a zachránený z temnoty mysle, neupadol po pár mesiacoch naspäť tam, kde bol pred zákrokom.

Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Elektrošoky - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  aka St 24 apríl 2013 - 10:29

frances farmer napísal:ahoj regina

tvoj prípad je iný. ja som však zažil niečo, čo úplne ovplyvnilo môj názor. videl som ako elektrošokovú liečbu praktizujú na pacientoch, ktorí nemali diagnózu, ani prejavy vážneho psychotického ochorenia. napríklad podávali šoky obsedantno-kompulzívnym pacientom a to som nechápal. mne ich nútili, pričom moja diagnóza nebola vôbec taká vážna, aby som bral dvojkombináciu najhorších AT, ktoré kedy farmaceutický priemysel dokázal vyrobiť (haloperidol, zyprexa) naraz s AD, alprazolamom, nejakým juhoafrickým liekom (?) na uvoľnenie svalstva + nominácia ECT (!) táto hospitalizácia mi zabila 2 roky normálneho fungovania, zničila mi život, čím väčšie dávky, tým viac sa to stupňovalo... lieky, ktoré mali zabrániť, podľa slov MuDr-ov rozvoju vážnej duševnej poruchy, či schizofrénie mali presne opačný efekt - z tých liekov mi nezabral ani jeden, mal som stále extrapyramídový syndróm, spal som 20 hodín denne, bol som úplne mimo... haloperidol a zyprexa nikdy nevyliečili moju psychózu... a tak som s tým prekliatym stavom išiel do liečebne, kde mi od základu vymenili AT, AD, dali mi nízke dávky, žiadne dvojkombinácie, jedna tabletka ráno, jedna naobed, jedna večer... kým sa to vstrebalo bolo mi veľmi zle... ale potom som postupne vyskúšal ďalšie veci ambulantne a teraz som stabil... keby som vtedy dostal ECT, po prvej sérii, čo by ma prepustili z nemocnice by som vyskočil z okna zo siedmeho... rybičku

ahojky,dcera ma 16, je po 6 elektrosokoch a jej bludy,ze ju bolia ocka a ze jej to brani v normalnom zivote pokracuju..
uzivala doteraz solian, depakine plus v zaluzi jej pred sokmi nasadili zalastu s nulovym efektom.
tak teraz neviem, co bude dalej..ma za sebou 6 sokov a berie momentalne Seroquel,vysadzuju jej postupne tie ostatne,teda solian a depakine.
vies mi nieco poradit,prosim?
aka
aka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.03.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  frances farmer St 24 apríl 2013 - 11:48

ahoj aka

je mi ľúto, že ani taká drastická metóda ako ECT nezmiernila príznaky ako sú bludy u tvojej dcéry. zostáva už asi iba nájsť naozaj vhodnú kombináciu AP a AD a tých ostatných liečiv. je celkom normálne, že v začiatkoch liečby sa viac - menej experimentuje a hľadajú sa vhodné alternatívy. ako odporca ECT však musím spochybniť ich účinky. ak v 16-tich rokoch boli naozaj pre tvoju dcéru nevyhnutné a nepomohli jej, ďalším takýmto drastickým zákrokom, ktoré by mohli stav zhoršiť by som sa radšej vyhol. seroquel je skvelý liek, ktorý má potenciál zaúčinkovať u väčšiny chorých. je to jedno z najlepších AP. v kombinácii so solianom je ešte účinnejší, návzájom tieto lieky spolu pôsobia veľmi terapeuticky. je to na doktoroch, keď jej solian vysádzajú asi vedia prečo. depakine sa dá nahradiť lithiom prípadne lamotriginom, dúfam, že jeden z tých liekov jej zaberie. držím palce
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  historik Št 25 apríl 2013 - 15:54

Ja mám s elektrošokmi dobré skúsenosti. V priebehu dvoch rokov (2004 a 2005) som sa dostal do nemocnice 3-krát. Počas poslednej hospitalizácie mi urobili 8 elektrošokov. Na začiatku som mal nejaké výpadky pamäte, ale odvtedy prešlo 7 a pol roka a ja som nemal relaps a nebol som v nemocnici. Môj psychiater mi hovoril, že elektrošoky pôsobia rovnako ako AP, len majú rýchlejší účinok. Povedal, že je to hasiaci prístroj na dopamínový oheň.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  frances farmer Pi 26 apríl 2013 - 19:07

ahoj, historik

to, že ty máš s ECT dobré skúsenosti neznamená, že to nie je neľudská metóda. keďže je to všetko maximálne individuálne, šoky nemusia u každého zabrániť relapsu, a pod.. udivuje ma ale, že doteraz som počul iba o dobrých skúsenostiach so šokmi na jednej strane, na druhej však len teoretické pre a proti, kde proti boli fakty, ktoré pacienti, ktorým bolo aplikované ECT, na základne vlastných skúsenosti, ľahko spochybnili. niekoho dokážu stabilizovať samotné AP, niekoho AP v kombinácii s ECT. a niekoho ani v jednom ani v druhom prípade. to, že ECT pôsobí rovnako ako AP je blud, pokiaľ sú moje znalosti z oblasti fungovania mozgu, receptorov a účinkov AP na neurotransmitery správne. ECT funguje podstatne inak ako AP. Tiež je notoricky známym bludom, že ECT urýchľujú účinky AP. Za to by som nedal ruku do ohňa. Hasiaci prístroj tiež nie je 100% spoľahlivý a oheň sa dá uhasiť aj inými prostriedkami.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Elektrošoky - Stránka 5 Empty Re: Elektrošoky

Odoslať  fuzohnusak Št 2 máj 2013 - 9:17

Matej ? A o čom si mal tie bludy . Ak sa ti o tom chce rozprávať . Ak nie nechaj tak .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore