Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 49 z 83 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 13 august 2022 - 18:22

Ahojte.

Dnes sa mám o čosi horšie, ale skôr iba v tom smere, že sa cítim unavený a podlieham pasivite. Trošku inak som si predstavoval túto sobotu - aktívnejšiu. No už je takmer večer a ja mám za sebou akurát tak opratie troch várok, ktoré za mňa aj tak oprala práčka, ďalej zaplatenie školného cez internet banking... a to je asi všetko, čo som dnes "dosiahol". Väčšinu dňa vylehujem na gauči a striedavo driemem, alebo si čítam knižku. Požičal som si nový kus; patrí do motivačnej literatúry, ale po prečítaní asi 50 strán mám zatiaľ pocit, že na mňa jej obsah nesadol. Nejako ma to nebaví a už som začal niektoré strany aj preskakovať s cieľom pohnúť sa ďalej smerom k záveru - čo už neveští nič dobré, keď toto čitateľ začne robiť. Avšak nevadí - som vďačný aj za tých zopár myšlienok, ktoré ma tam oslovili a pre ktoré som si tú knižku vôbec požičiaval.

Týždeň mi inak plynul vcelku dobre. V práci ok, v podstate v nej nič nové od posledného môjho príspevku nenastalo. Systém rutín sa pomaličky taktiež hýbal - v tento týždeň som si o kúsoček zvýšil latku vo svojom "tréningu" (mám na mysli takú tú moju polhodinu strečingu a posilňovania). Zo začiatku týždňa som trošku robil na štýlovaní niektorých elementov na fóre, čo ste si asi niektorí všimli... najmä tie rôzne "modré tienenia" a farebné gradientné prechody, či ako to mám do slovenčiny preložiť. Tiež určitá hra svetiel v niektorých blokoch a tabuľkách. Možno úpravy viac vynikajú pri tmavom režime, ak si ho vyskúšate prepnúť napravo hore pod tým obrázkom "EKG srdca". Dosť som však opravoval najmä štýlovanie na mobilovej verzii, lebo tam som zistil aj niektoré vážnejšie chyby pri zobrazení. Malo to okrem opravy chýb a určitých nových CSS prvkov význam aj v tom, že som si hneď aj pripravoval pôdu pre nasadenie možnosti tmavého režimu na mobilovú verziu. To mám, čo sa týka fóra, totiž vo svojich zoznamoch prác ako prioritu na august spolu s nasadením už avizovaného "plačúceho" tlačidla. Vo veci tlačidiel som tuším ešte v nedeľu opravil jeden bug v notifikáciách "objímajúceho" lajku - nesprávne zobrazovalo deň v týždni, v ktorý bolo "objatie" poslané: už je to ok.

V druhej polke týždňa som sa už venoval po večeroch skôr školským veciam... resp. ani nie tak štúdiu, ale skôr určitým formalitám, napr. predzápisu, vyberaniu si povinne voliteľných predmetov, skúmaniu nového učebného plánu, ktorý nám tento rok za jazdy dosť zmenili. Podstata je asi aj tá istá, ale niektoré predmety zmenili ročník, semester, niektoré neprofilové predmety vypadli a naopak niektoré neprofilové pribudli. Tie profilové, kľúčové zostali všetky, len teda nie všetky sa vyučujú v ten semester, v ktorý sa doteraz vyučovali.

Duševne sa mám momentálne relatívne stabilne. Asi lieky zaberajú... počasie sa mi zdá, pokiaľ je tu nad "mojim" mestom vietor okolo 15-20 km/h a najviac 30 stupňov, tak mi to príde subjektívne znesiteľné a skôr to figuruje u mňa ako kladný faktor vo vzťahu k tomu, ako sa duševne cítim. Iba keď je dusno, krátko naprší, a vzápätí sa to pod horúčavou všetko vyparí, že sú chodníky suché do 15 minút, vzduch je napitý parami a slnko praží, tak to je des u mňa aj na psychiku. Snažím sa to však nejako tolerovať, nepozastavovať sa nad tým myšlienkovo. Celkovo asi aj niektoré ďalšie stresujúce podnety tolerujem týmto postupom, že ich beriem akosi ako fakt a nechávam to v hlave "bez komentára". Veľa ľudí, s ktorými sa fyzicky stretávam, tak všeličo šťavnato komentuje, rozčuľuje sa, rôzne vyjadruje a komentuje svoje emócie, rozoberá záležitosti. Mne sa osobne rozčuľovať či komentovať moc nechce, tak to iba počúvam v robote či inde pasívne. Povedali mi, že som dobrý poslucháč a bútľavá vŕba - keby, joj, vedeli, že je za tým skôr moja "neochota" veci komentovať spolu s nimi a že mi preto zostáva iba ticho počúvať...

Ďakujem Vám, kamaráti, za prečítanie. Veľmi Vám všetkým držím palce, všetko dobré prajem! community together

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous So 13 august 2022 - 23:27

Ahoj,

Dnešok bol tu doma hektický.neviem,ako vám,no mne občas chýba niekomu sa vykecať.mám síce jednu dve známe,ktorým môžem cez net.celý deň prebiehal v poriadku len teraz večer som sa naštval.ležal som vonku na terase a nedalo sa mi tam v kľude samému,lebo z iných domov počuť veselky opitých s gitarou a prehlušujú sa jedna druhú.tak som to povedal mame,že je to tam ako v blázinci.nato ona hned zareagovala,že sa len zabavaju.zas akoby nemozem mať na nič názor.stáva sa aj vám,že okolie nad vami len mávne rukou?neviem-sú takí ľudia občas aj členovia rodiny.tak sa utiekam ku knihám,keď ma takto mama naštve.majú už svoj vek aj s otcom,svoje choroby a ja som mal potom také myšlienky trochu kruté-no čo sme ľudia.generačný konflikt občas je.

Inak čítam teraz Pearl S.Bucková-Bratia a kosil som.fajn,že nebolo tak teplo.kto by mi chcel robiť bútľavú vŕbu-kočky nehláste sa všetky:)-napíšte privatnu správu.

Dobrú noc
P.s.hádam sa nestretneme zas v blázninci,mama vie byť drsná
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 14 august 2022 - 6:50

Ahoj, @vladimir okolie máva na mňa už často len rukou. Neriešim to už nejako. Zrejme si to aj zaslúžim. Som na plnom ID s ťažkou diagnózou, tak očakávania nie sú veľké. Bohužiaľ opúšťam sa, aj keď by som nenazval to tak. Len jednoducho nemám na isté vecí už energiu. V súčasnosti mám už len jednu úlohu, a to nedostať sa do nemocnice. Tú plním úspešne už niekoľko rokov a na ostatnom nezáleží...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ne 14 august 2022 - 10:11

@kimi2028 chápem.ja si myslím,že u mňa nie je problém v diagnóze,ale proste tým,že bývam s rodičmi dlho na kope.ono môžu byť z toho konflikty aj medzi zdravými(snáď nebudú).mamy sa všeobecne do všetkého starajú.bolo obdobie,že som býval sám-len som neužíval lieky a to bolo pre mamu ako voda na mlyn-opakovane ma potom hospitalizovali,že sa o seba nestarám.bývať sám nie je jednoduché,no snáď,keby k tomu dôjde,lieky podržia.nemyslím si,že treba všetko pripisovať diagnóze,no chápem,že je to pre druhých niekedy jednoduchšie.

Dnes ako obvykle.štartujem sa čítaním a pôjdem čosi zjesť.káva a cigarety sú súčasťou.

Na zamyslenie:ľudia ako my sú zvyknutí,že trávia čas väčšinou samy.teda-musia si zvyknúť.myslím,že sme dobrí-vydržať taký dlhý čas samy so sebou.to veľa ľudí nevie

Tak ahoj,pekný deň,snáď bez konfliktov
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Tuto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 14 august 2022 - 15:55

Ahojte kamaráti, mám sa stále super. Vrátil som sa pred 2 hodinami z hadzanárskeho turnaja, ktorý som spomínal. Moje obľúbené mužstvo ovládlo jednoznačne daný turnaj z čoho mám radosť a je to prísľub dobrej sezóny. Aspoň dúfam, že sezóna bude super. Ostatné vecí sú veľká bieda. Nič sa mi nechce a nedokážem sa ani prinútiť ku niečomu. Na futbal nejdem dnes pozerať naživo, lebo ide búrka. Budem pozerať len na VOYO. Myslím si aj tak, že športového vyžitia som mal dosť... Potom pôjdem neskôr už spať. Tiež ma potešilo, že čítal som jednu rozprávkovú knihu a vedel som sa na ňu celkom dobre sústrediť....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto Ut 16 august 2022 - 2:57

Ahojte fórumáci!
U mňa len také cyklovanie času spolu s "akp.", obchodu, niekey prechádzky, domácnosť a čítanie čohosi vzdelávacieho. Fyzička je bieda. Lepšia je činka ako namáhať sa s tými kilami, čo som si nahonobil.
Čo sa týka ochrenia, tak po členky som v tom. Vzhľadom na to, že všetko beriem ako mám predpísané prepínam medzi realitou a čímsi iným. Paraapsychológia mi bola nápomocná k utlmení bolesti zubov.

Zatiaľ sa majte krásne. Tuzo

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Katuska, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 16 august 2022 - 7:31

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Tento týždeň som asi bez aktívneho športu. Mám pocit, že sa nenazbierame po včerajšku ani dnes na futbal. Inak bieda je to stále som sa nenaštartoval, aj keď snažím sa. Včera som pozrel dvojhodinové šachové video, prečítal niečo z 2 kníh. Myslím si, že OK. Nejaké 3 hodinky aktivít.... Neviem koľko sa má robiť, ale aj 3 hodiny sú niekedy dosť. Hlavne keď človek ešte len začína.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, vrana, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ut 16 august 2022 - 22:46

Ahojte,

Dnes to ušlo.povedal som si,že si dám menej čítania,aby som si oddýchol.takže tento deň bol taký voľný.pozrel som si juhokórejský film.no už som ho videl viac krát.zistil som aj,že keď som dlhodobo v čitateľskej vášni,nerobí mi dobre pozerať čosi v telke-je to príliš silné,zbytočne rušivé.a ďalšia vec,že veľa som v živote aj videl filmov,tak ma to už nebere.cez výšku som chodil pravidelne do kina na filmáč,teraz ma to tak nebaví.knižky vedú,to je jasné.no tak deň v týždni je dobré si oddýchnuť.keď kimi píše o čistom čase 3 hodiny,keď tak rátam-zvyknem čítať denne vkuse s prestávkami cca 4- 5 hodín.tak si trochu asi nahrádzam aj školu.

Strašne ma dnes štval pes,ktorý rozhrízol dva vankúše a roznášal to po trávniku.tak som to musel povysávať.a vôbec nepočúval na povely.

Tak dobrú noc-majte sa.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028 and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej St 17 august 2022 - 12:34

Ahojte, priatelia.

Od včera som doma, nakoľko som už aj ja chytil covid. Bol som jeden z posledných u nás, ktorý ho ešte nemal. Aj moja rodina ho už celá mala, vrátane rodičov. Zatiaľ to zvládam vcelku schopne, z príznakov sa mi to prejavuje iba bolesťou hrdla, občasným kašľaním, pocitom plného nosu, boľavým bruchom a zvýšenou teplotou (iba okolo 37,5). Dávam si paraleny a na hrdlo Stopangin, ktorý mi to tam dobre vzadu v hrdle "vypaľuje". Chcel som "poslušne" vec nahlásiť aj obvodnej doktorke, ale žiaľ ani na 5-krát nezdvíhajú. Ale je to asi aj jedno, lebo predpísať na to, zdá sa, nepotrebujem zatiaľ nič, a pé-enku od nich tiež nepotrebujem.

Pracujem teraz teda z domu ako v podstate home-office. V dochádzke som si to síce poriešil dovolenkou, ale doobeda sa pripájam do firmy a robím veci tak, ako obvykle. Našťastie teraz nie je veľký nátresk povinností, takže mávam hotovo už do toho obeda. V tejto chvíli mám preto možno už aj hotovo a zvyšok dňa budem odpočívať. Neviem ešte presne, čo budem robiť. Moc sa necítim na rozmýšľanie pri kódikovaní, lebo hoci je tá zvýšená teplota iba mierna, aj tak sa cítim "mechom uderený". Asi si budem len voľačo čítať... uvidím.

Známku by som dal na dnes takú zhruba dvoječku.

Ďakujem Vám, kamaráti, za prečítanie. Prajem Vám hojne zdravia, všetko dobré!

S úctou
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus St 17 august 2022 - 12:37

Ahojte. Dnes sa mám celkom fajn. Posledné dni som mal ťažké bolesti hlavy, ktoré konečne ustúpili. Som vyspatý po nočnej. Teším sa na obedňajšiu kávu. Chcel by som dnešný deň stráviť aktívne, no vysoká teplota mi bráni výjsť von. Musim niečo vymyslieť. Začnem asi studenou sprchou.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej, Tuto, dzuli08, Juraj, vrana, Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 St 17 august 2022 - 14:44

Ahojte, welcome or bye
mám sa super. Včera sme sa vrátili z dovolenky v Bulharsku. Naozaj som si to tam užila a poriadne zrelaxovala a myslím, že aj mamči sa páčilo. Sem tam sme si liezli na nervy a jedna sa odula na druhú, ale v globále to bolo OK. Boli sme aj vo Varne, Nesebare a jednej malej dedinke na tzv. Bulharskom večeri. Prvý deň pri mori som mala trocha obavy, že si v ňom ani nezaplávam, boli dosť veľké vlny, ale postupne sa to upokojilo a cca na tretí deň sme plávali ako kosatky Very Happy Very Happy Zo začiatku som mala bobky, tak som sa veľmi ďaleko od brehu neodvážila.....potom to bolo už fajn, voda nebola hlboká a pozvoľne sa vstupovalo do mora .... mám z toho veľmi dobré pocity a fakt mi to dobilo baterky. Aj sme si kúpili nejaké veci plus suveníry a darčeky. Let bol rýchly a v pohode. Darmo, zážitky sú zážitky....Podarilo sa mi prečítať aj jednu knihu, bola to taká jednohubka od Matkina: Hviezda jasná ( dúfam,že som potešila fórumáka Vladimíra Very Happy) Som aj opálená, štandardne s nádychom do červena, ale čo už keď moja koža tak reaguje.....nič ma neštípe : faktor 50 robí svoje Smile
V piatok mám ísť ešte pozrieť kamošku na víkend, no a budúci týždeň v stredu už nastúpi realita v podobe práce....ale ešte sa mi na to nechce myslieť. Ešte by som mala stihnúť Kráľovu hoľu na e-biku, to som dostala poukaz k narodkám, ale neviem či to vydá lebo nemá byť bohvieaké počasie budúci týždeň.
A ešte pikoška z dovolenky, po Bulharskom večeri ma vystrelo trocha na chodníku, tak mám pod kolenom takú odreninu ....štípe to ale isto sa to zahojí Smile
Prajem vám ešte krásny pohodový deň. Smile community together

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Juraj, vrana, Sweetheart, kiralyos and Abditus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 17 august 2022 - 17:12

Ahojte kamaráti, mám sa celkom fajn naďalej a dúfam, že bude to takto, čo najdlhšie. Futbal nebol včera podľa očakávania, tak bola domáca nuda. Horšie je, že tento týždeň nebude socializácia žiadna. Hoci mám dohodnuté jedno stretnutie so spolužiakom zo základnej školy po dlhých cca. 20 rokov. Je totiž maród a rád by som mu spríjemnil nejako ťažké chvíle. Momentálne má za sebou punkciu kostnej drene. Možno tento alebo budúci týždeň bude stretko. Čo sa mňa týka tak celkom dobre. Aby som neklamal pozrel som tak 3/4 jedného šachového videá, ale musel som končiť zaspával som pri ňom haha. Tiež prechádzky fungujú dobre. Chcel by som prečítať niečo ešte z dvojjazyčnej knihy. Dal som sa na čítanie v angličtine a každý deň dám tak 1-2 strany z nej. Momentálne je to príbeh od Agathy Christie.. Knižka je pomerne ťažká.... Pomaly budem snáď napredovať.... Majte sa pekne kamaráti a majte pekné dní.

Matejovi držím palčeky, aby prekonal Covid ako pán. Opálenej dzuli veľa chlapov, aby ich len tak odháňala. Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj, vrana and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 83 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore