Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 26 z 83 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 54 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  relouth Po 31 január 2022 - 11:03

takto nejak vidim text na tomto fore, kedze nie je jednofarebne
Attachments
Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Attachment
Bez názvu.png You don't have permission to download attachments.(136 Kb) Downloaded 12 times
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 31 január 2022 - 11:58

Neviem no, či nie je chyba u teba bohužiaľ. Neviem si predstaviť jednofarebnejšie fórum. Teraz fakt nemalo by robiť problémy....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto Po 31 január 2022 - 22:02

Ahojte kamarátky a kamaráti! Tieto dni som zajatý vlastnou nechuťou k pohybu a fyzickému konaniu celkovo. Duševnej aktivite mám dohromady veľa, či skôr v chápaní možností. Pred sebou sa ospravedlniť v tomto viem a dobrá výhovorka sa vždy nejaká nájde. Opačne, dnes som mal vybaviť zopár drobností, čo sa mi podarilo a bol som bol celkom rád. Spanie mám trochu pokrútené, resp. spánkový režim mám nastavený v neštandarnom čase. Ostatné je ako aj bývalo. Lieky užívam v dohodnutom dennom množstve a aj na injekcie chodím ako treba. Určitým malým spôsobom mám aj akúsi malú depresiu, ale dá sa s ňou bojovať aj tými antidepresívami. Aj ma mrzí, že som dlho na fóre nebol, vždy som dúfal, že bude skôr niečo potešujúce čo napíšem. Som rád, že Zello dialógy ešte fungujú, a tým vás na ne aj srdečne pozývam. Majte sa čo najlepšie a pohodu do nasledujúcich dní praje Tuto.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Iacobus, Katuska, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 1 február 2022 - 16:44

Ahoj tuto kamarát vitaj späť. Škoda, že sa neozývaš často.

Hm a čo ja, tak Kimi spamätal sa už a aj konečne niečo robí. Musel som založiť niekde inde ku zdravým ľuďom fórum a dostal som rady bombové. Tak teraz sa snažím. Z Kimiho sa stala domáca puťka, ale čo by neurobil človek pre svoje zdravíčko však. Spomínané domáce práce sa počítajú mi a som s nimi spokojný. Problém je ten, že už za 3 dní sa mi robotky minuli. very sad3 Neviem, čo zajtra budem robiť, ale snáď si niečo nájdem. Tiež by som sa chcel venovať aj koníčkom, lebo zanedbávam ich už trošku... Chcel by som každý deň niečo robiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart Št 3 február 2022 - 18:02

Ja som si dnes robil testy na syfilis. Kamarat mal syfilis a mi hovoril, ze aj zo syfilisu nelieceneho mozu byt psychicke problemy alebo demencia, neurologicke problemy. Tak som si vcera objednal tri testy z internetovych lekarni. Dneska mi prisli dva a som si urobil prvy samotest a vysiel negativny a druhy som objednal z inej firmy a mi vysiel tiez negativny. Tak syfilis v neskorom stadiu nemam. Este buduci tyzden pride treti test. A na tom jednom bolo napisane, ze je spolahlivy na 97 percent. Tak hadam by to ukazalo, keby mam syfilis. Lebo kamarat mal syfilis, ale nemal psychicke problemy. Len mi to povedal, ze aj nelieceny syfilis moze robit psychicke problemy. Tak hadam sa da verit tym testom. Dva vysli negativne, od inej znacky kazdy. Este treti mi pride buduci tyzden. Lebo mna chytila MRSA v minulosti a to je tiez taka odolna bakteria, tak som chcel vediet, ze ci nemam aj syfilis. Ale MRSU som si vsimol hned, aj ked som nevedel, ze co to je za chorobu vtedy este. Tak hadam syfilis by som si tiez vsimol. Ale vysli mi dva samotesty negativne. Sak hadam by ukazal aspon jeden, ze som pozitivny. Sak pisu v navode, ze ma 97percent spolahlivost. Este syfilis by mi chybal ku stastiu. Dost, ze som rozhadzany psychicky, este ked hinto keby som mal riesit... Nastastie obidva negativne. Neviem, co by som robil, keby som pozitivny na syfilis... Asi by ma to uz zlozilo celkom. Nastastie v pohode 😀 este treti si spravim buduci tyzden, ked pride
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart Št 3 február 2022 - 18:35

Lebo ked kamosovi zistili syfilis, musel ist povinne koznej doktorke a ona mu nariadila hospitalizaciu. Keby tam nepride, pridu pre neho policajti. Mna az mdloby chytali, jak mi to hovoril. To ja neznesem take nanutene nic, to je to iste jak nutena psychiatria. Nastastie mi vysli testy negativne. Este treti si spravim buduci tyzden. A este je vedeny v databazi u tej koznej a musi chodit raz za urcity cas na testy, ze ci sa mu nereaktivoval ten syfilis. Dobre, ze pri MRSE to tak neni, inak to je zlaty stafylokok, keby nahodou niekto nevedel. Nastastie, ani MRSA sa mi neozvala druhy raz. Tak som taky vynervovany, ale stastny, ze som neni syfilisak 😀 ma naplasil, ze este so syfilisom budem chodit po doktoroch. Staci, ze psychiatrovi kazdy mesiac chodim
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Št 3 február 2022 - 22:07

Ako sa mám a čo ma teší 52

Ahoj

Dnes Som bol po 300 rokoch v spoločnosti ľudí a verejnosti. Totiž otvorila sa nová šachová klubovňa, ktorá však vyžaduje menšie úpravy, skor rekonštrukciu. Bol Som pozrieť, kde v ktorých končinách náš klub má útočisko. Momentálne k dispozícii je jedna hracia miestnosť, ostatné sú na brigádu.

Píšem ohľadom toho, že aké dojmy a pocity z tohto mám. Tak v podstate, čo sa týka priestorov, sa na ne teším a klub momentálne rieši financovanie a (ne)platičov, a aj robí nový nábor. V klube bude možné robiť aj malé turnaje.

Čo sa týka duše mojej a jej pár ročná tichá pauza mimo spoločnosť a verejnosť, mi fakticky prospela. Zpozoroval Som totiž, že pri ruchu viac hlasov a slov, ktoré akoby viedli polylóg, sa ma, teda duše mojej, nič (ne)týka a (ne)dotýka. Pri rozhovoroch Som taktiež spozoroval, pri počúvaní, ako myseľ moja odbočovala od témy, začala svojvoľne snívať a fantazírovať o konkrétnej veci, o ktorú Som (ne)dával najavo, a v zápätí pri jej (u)vedomení Som sa vracial späť do prítomného oKamihu, k rozhovoru.

Na veľa rozhovorov Som (ne)reagoval, (ne)prejavoval Som sa tak a (po)nechal Som tak hovoriacich, aby sa vyjadrili. Neskorej Som sa dobre porozprával z Jarom, viedli sme dialóg. Z mojej strany tento dialóg, mi prospel. Je to doba, čo Som hubu (ne)otvoril.

Ale musím utrieť (ne)čistú dušu moju, je pravda, že za ňu Som plno zodpovedný, reprezentuje (u)trpiace sa bytosti. V niektorých situáciach, či za šachovnicou, alebo pri rozhovoroch, podávala eCHo, bez parafrázovania. Tým eCHom bolo slovo "dement", neskorej, keď Som tento pojem dekódoval, (ne)čistá duša moja mala na mysli výraz "retard".

Je pravda, že v niektorých situácich sa tak cítim, že mi to trošku dlhšie trvá, kým mi to zapne. Pri rozhovoroch, je to spätné pretáčanie magnetonovej pásky a pri šachoch niekoľko krát opakovanie budúcej pozície na šachovnici.

Želám a prajem vám veľa pochopenia v živote a veľa radostných chvíľ v spoločnosti ľudí a verejnosti, ktorej ste účastníkom. S pozdravom:

vrana
štvrtok 03. 02. 2022 22:02
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028, Katuska, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  relouth Št 3 február 2022 - 22:24

Tak sa postazujem(ak som to teda este neurobil)
Pred 2 tydznami som sa rozisiel. Bol to moj 7 tazky rozchod za 10 rokov a ja uz mam toho dost.
Tento posledny vztah bol najdlhsi a aj som myslel, ze bude do smrti... Naivne, to by som musel byt zdravy. Bol som ku koncu k tej zene obcas psychicky zly, periodicky sa mi menili nalady a ona sa uplne rozsypala a vzdala to. Viedla ale tvrdy boj ako ziadna ina uz od zaciatku vztahu. Velky respekt.
Uz nie je v mojom svete. Puto bolo velmi silne, dlho odolavalo, ale nakoniec povolilo a ona so slzami odisla nenavratne prec.
https://karlverkade.bandcamp.com/track/revana-dreamscape-mix
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 4 február 2022 - 7:31

Ahoj @relouth to ma mrzí. Je to škoda, že si sa správal tak, ako si sa správal. Treba sa poučiť a skúsiť zmeniť svoje správanie. Práve to si myslím, že je tvoja cesta do budúcnosti. Keď sa chce, tak dá sa všetko.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman So 5 február 2022 - 4:26

Ahojte ľudkovia,
tak sa po dlhšej dobe ozývam pretože som na tom nebola moc dobre. Som po hospitalizácii, nastavená na lieky a čaká ma kopec vybavovačiek.
Samotná hospitalizácia sa ťahala v Covidovom duchu a s tým spojený zákaz vychádzok a drsné podmienky pre fajčiarov. Na našom oddelení bola jedna sprcha s okienkom pre všetky pacientky a bolo to jediné ako tak možné "tajné" miesto pre fajčiarky, tak si asi ako tak viete predstaviť ten režim a súboj fajčiarov a nefajčiarov.
Odišla som v pravý čas, keď sa covid začal dosť šíriť po oddelení.
Aj napriek tomu som rada, že som absolvovala tento viac než mesačný pobyt lebo si myslím, že nastavené lieky a psychika sú teraz ok a pomaly sa vraciam do bežného života.
Dúfam, že sa máte minimálne tak dobre ako ja v tejto chvíli a želám veľa úspechov v boji, respektíve súžiti s chorobou.
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 119
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Mischelll, dzuli08, kimi2028, Iacobus, tyx81, Katuska and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 So 5 február 2022 - 15:26


Ahojte kamaráti, mám sa skvelo. Už cca. týždeň sa snažím o niečo a som s tým celkom spokojný. Nikdy by som nebol povedal, že staranie sa o domácnosť bude mať tak veľmi baviť. Každý deň porobím niečo. Povenujem sa jednej z činnosti tak 5 minút a idem na ďalšie činnosti. Som rád, že máme poriadok. Dnes som urobil toho v tej domácnosti dosť. Nemal by som to preháňať, tak ako dnes. Upratoval som svoju izbu, menil som posteľné prádlo, utieral som parapety vo všetkých izbách, vyberal som riad z umývačky riadu, utieral som kuchynskú linku, umýval som trochu aj chladničku z vonku, tiež behal som s mopom v kuchyni. Len škoda, že venoval som sa koníčkom menej. Aj keď dnes už boli šachy trochu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Iacobus, Katuska, vrana, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska So 5 február 2022 - 19:00

Ahojte. Ja sa hlásim z radostnou správou že som si našla prácu a presne takú akú som potrebovala. Aby som robila sama čiže nie v kolektíve a mám to ak blízko podnájmu budem si peši chodiť. Síce má zaucali len tri dni čo je dosť málo ale našťastie som šikovná v tomto a Pali mi to rýchlo si veci zapamätám a viem pracovať samostatne . To sú moje silné stránky . Tak sa tes celkovo mi to zdvihlo náladu aj psychicky sa cítim lepšie ako keď som behala z jednej brigády na druhú za pár drobných . Tak mi držte palce nech mi je čím najdlhšie dobre a nech tam vydržím. Držte sa a zase sa ozvem Smile
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, kimi2028, Iacobus, vrana, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 83 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 54 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore