Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 4 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Dušan Po 19 júl 2021 - 21:57

Ako sa dnes mám 51


Ahoj

Píšem bo musím dať vedieť. S blogovaním Som skončil, už po tretí krát Som blog vymazal, už vás (ne)budem viac kŕmiť mojima chorobnýma (ne)zmyslami. Zistil Som totiž, že nech jak koľvek Som sa venoval a riešil chorobu tak jej účinky Som len tým zosílnil.

Preto túto tému uzatváram na bývalú prítomnosť. Bude a je len budúca prítomnosť, či prítomný okamih. Ostal mi tak bohatý na poznámky "poznámkový blok OneNote", do ktorého si zapisujem všetko ohľadne štúdia, kurzov, videoprednášok a čítania knižôok, či mojich osobných poznámok.

Blok mám tak rozdelený na sedem častí:
1. Knižný
2. Osobný
3. Verejný
4. Kurzy a prednášky
5. Akademický
6. Profesný
7. Finančný

Budem vás priebežne informovať o sebe z verejného poznámkového bloku, ktorý obsahuje následovné:
○ O mne
○ Moje (samo)štúdium
○ Ako sa dnes mám
○ Dnes ma teší
○ Aký Som mal týždeň
○ Aký Som mal rok
○ Do-súčasný stav ochorenia

Ostatné poznámky si (ne)hávam pre seba a už viac vás nimi (ne)budem zaťažovať, pliesť a niečo podobné. Prečo vás chcem kŕmiť mojim žitím a Bytím z verejného bloku, a prečo sa jednoducho od vás (ne)odizolujem?! Potrebujem byť vypočutý, na blogu Som tak mal od 10-15 čítajúcich, či klikajúcich, čo mi bohato stačilo na prispevanie do blogu.

V dnešnej informačnej dobe, kde IT technológie hrajú veľkú rolu v komunikácií priateľov, kolegov, rodinou... medzi sebov, je to povinnosť dať o sebe vedieť, takto na diaľku, keď nieje možnosť sa medzi sebov stretnúť.

Preto vám všetkým, ktorý ma poznáte a (ne)máme možnosť sa stretávať tak pravidelne ako kedysi, vám ponúkam túto mobilnú komunikáciu prostredníctvom internetu. Ale aj tým, s ktorýma sa poznáme iba po internete.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

Dušan Fajnor 19. 7. 2021 21:53
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 20 júl 2021 - 19:02

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Dnes som si dával do poriadku chrup v nemocnici v krajskom meste pod sedatívami. Muselo ísť 6 zubov (prevažne korienkov) vonku podľa lekárskej správy. Zvládol som to v pohode, ale deň predtým mal som z toho väčší strach. Trhali mi 10 minút a 10 minút prebratie, lebo mi dali ešte preberaciu injekciu. Ešte raz mám ísť neviem koľko zubov na druhej strane mám vadných, ale asi len 3-4. To až tak o mesiac a pol v septembri. Som rád. že som dal to v pohode. Nezbláznil som sa. Zatiaľ ma ani nič nebolí. Inak dní som trávil šachovo a pri dobrom futbale. Chystám sa už aj na olympiádu....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej Št 22 júl 2021 - 20:49

Ahojte.

Dni plynú, pričom sa mávam striedavo-oblačno. Moje umenšené prispievanie sem je z veľkej časti dané tým, že sa cítievam dosť často skôr pod psa. Vtedy sa mi len ťažko premáha ísť komunikovať, a to hoci aj keď ide o online-svet. Mám skôr tendenciu sa uzatvárať, schovávať niekam do kúta a byť čo najviac sám. V rovnakom čase ma však paradoxne zožiera túžba sa vyrozprávať, hovoriť o tom, čo mi je a čo ma trápi. Túžim vtedy mať pri sebe "ucho", ktoré by ma počúvalo, nesúdilo, chápalo. Ktoré by sa úprimne mnou a mojou negativitou necítilo vyciciavané. Tendencia hanbiť sa a silná úzkostná potreba byť sám však zatiaľ vždy vyhrajú a na vyhľadanie spomenutého "ucha" nenájdem odvahu. Hoci také uchá sa ponúkajú aj v mojom okolí, nehovoriac, že kedykoľvek by som sa mohol vyžalovať aspoň tu na našom fóre, ktoré som dlho vnímal tiež ako takéto "ucho". Sad

Nebudem ani teraz zachádzať do podrobností, ktoré by sa ponášali byť mojím spomínaným vyrozprávaním. Iba v krátkosti zhrniem, ako mi kráčajú dni. V podstate sú domény môjho žitia naďalej rovnaké... práca, škola+informatika, domácnosť a čítanie knižiek. V práci mávam niekedy dobré dni, niekedy zlé. Asi to tak majú všetci všade. V poslednej dobe cítim toho pracovného stresu viac, než v takom apríli, máji. Povinností pribúda, narastá aj frekvencia a vážnosť ťažkostí či sporov. Aj včera sa mi stala krivda zo strany vedenia, ktorá ma vnútorne veľmi zdeprimovala a roztriasla. Samozrejme, som sa nebránil, hoci som bol v práve. Pekne poslušne ako vždy som sa šiel schovať kamsi do kúta preč z očí sveta a ešte viacej sa uzavrel. Kebyže som aspoň vo svojej zavretej škrupinke nachádzal pokoj, ale nie... pekne vnútri lietali nenávistné myšlienky voči sebe samému, tak ako vždy v takejto situácii.

V priebehu dní mi ustavične napadajú myšlienky, ktoré majú potenciál byť rozvinuté do blogových článkov. Na blog, ktorý mám na schizo.sk, som neprispel už vari rok. Cítim, že mám o čom písať a nejaké to skromné a nie až tak náročné publikum čitateľov by to vedelo mať, tak ako v minulosti. Vždy to však skončí pri tom istom, a síce narazím na vlastnú emočnú vyfľusnutosť, kedy večer po práci už nemám na nič chuť. A ak zrovna nemám potrebu byť zašitý kdesi v kúte, tak ušetrenú energiu skôr ochotnejšie vložím do informatiky, alebo domácnosti.

Čo sa týka školy, som predzápisaný do 2. ročníka a už len sa čaká na moju platbu školného. Na štúdium vecí som v tomto mesiaci nemal priveľa času. Naštudoval som si akurát tak z PHP jazyka tzv. MVC architektúru a spravil som podľa nej cvičebný web. Možno sa ráta to, že som trochu spojazdnil kolegyňkyn starý notebook... taká klasika iba, a síce upgrade RAM-ky, preklonovanie na SSD disk, preinštalovanie Windows 7 na Windows 10, aktualizácia ovládačov, inštalácia balíka Office 2016 a zopár ďalších vecí. Je rada a aj ja som rád, že teraz je používateľný, lebo sa takmer nezadrháva, načítava relatívne plynulo, je podporovaný, bootovací čas je okolo 20 sekúnd, pričom predtým sa zapínal aj 2 minúty. Dá sa to rátať možno medzi moje "štúdium", lebo som popritom čítal veci na webe, ako sa čo optimalizuje a konfiguruje, aby sa dosiahol čo najlepší efekt takéhoto upgradu. Bola to zároveň moja prvá zákazka zo sveta IT pre niekoho "relatívne cudzieho" (keďže nemožno rátať výpomoc v mašinkách rodičov). Dostal som za ňu 3 energeťáky a 2 balíčky čokoládových koliesok. Very Happy Peniaze som nechcel a ani sme sa tak vopred nedohodli. Ale kolegyňka sa nechcela nerevanšovať, tak som prijal aspoň takto. Dojatie

Čo sa týka mojich lekárov, tak zubárska prehliadka ma čaká za týždeň. Lieky psychofarmaká papám naďalej podľa nezmenenej rutiny, pričom u psychiatričky som nebol od konca zimy a recepty mi posiela sestrička online do lekárne po tom, ako jej zavolám. Čo sa týka očkovania, nabral som odkiaľsi z päty odvahu a v pondelok som dostal prvú dávku Pfizer. Reakciu som nemal vôbec žiadnu, iba som cítil ťažobu ramena. Ale nejaká s tým spojená únava, či iné reakcie, tak našťastie nič. Super! Pár dní som rameno nezaťažoval. Dnes, po 3 dňoch, som skúsil už cvičiť s činkami opäť a zdá sa, že v pohode, dali sa mi série odcvičiť.

Takže toľko asi. Chcel som v krátkosti zhrnúť kúsok z môjho posledného obdobia, no aj tak ten príspevok nie je krátky. To som celý ja. Embarassed Každopádne Vám veľmi ďakujem za prečítanie, vypočutie. Želám Vám, kamarátky a kamaráti, čo najviac zdravia a duševného pokoja v srdci. Prajem Vám všetko dobré, držte sa!  community together

S úctou
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Št 22 júl 2021 - 22:03

Milý @Matej,

mrzí ma, že sa cítíš, ako píšeš, "striedavo-oblačno." Neviem síce, čo znamená "pod psa", ale myslím, že je to zlé. Chcel by som ťa povzbudiť. Cítim, že chceš sa viac rozprávať o tom, čo ťa trápi, čo cítiš. Ale na druhej strane máš zrejme rešpekt pred tým, komu to povieš. Nechceš byť súdený, je to veľmi pochopiteľné. Nechceš, aby tvoje pocity niekoho deprimovali, čo si veľmi cením, že vo svojom zlom stave myslíš na okolie. Je to veľmi dobrá vlastnosť. 

Možno sa však bojíš, že sa jednoducho zveríš nesprávnemu človeku, ktorý ťa nepochopí, ba dokonca zradí. Ja osobne sa bojím toho. Už sa nezverujem kamarátom, iba tu, teda ľuďom, ktorých nepoznám. Veľakrát sa stretávam s tým, že o problémoch sa treba rozprávať. Ja o svojich už známym nehovorím. Naučil som sa to, keď kamarát od detstva mi napokon povedal, že namá záujem so mnou viac komunikovať, lebo má momentálne dosť svojich problémov. To ma zarazilo. Vtedy som pochopil, že človaka ako sme my nekto iný nepochopí, lež len my sami.

Už niekoľko týzďňov riešim so známymi ich problémy, pričom už nie som ja ten, kto má problém, ale oni. Vypočujem ich, snažím sa poradiť. Cítim sa potom dobre, že som bol k niečomu nápomocný. Nejde vôbec o bežné záležitosti, ale skôr o veci súvisiace s depresiou a úzkosťou. 

Takže prečo o tom vlastne píšem? Touto cestou by som sa ti chcel ponúknuť ako poslucháč. Vôbec sa nemusíš báť odsúdenia, ľudí nesúdim. Veď kto som ja, aby som mal právo súdiť iných? Vravím, že nikto nemá právo druhého odsúdiť. Nemusíš sa báť ani zneužitia informácii. Neviem, kde bývaš, neviem vlastne, kto si. 

Ak ti bránia iné obavy v tom, aby si mi povedal, čo ťa trápi, ja to rešpektujem. Ale chcem, aby si vedel, že som tu pre teba, možeš sa na to spoľahnúť. Kontakt máš. Možeme sa spojiť mailom, alebo hovor cez Teams.

Pozdravujem a želám, aby si sa mal dobre. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto Pi 23 júl 2021 - 1:30

Ahojte fórumáci! Len, že toľko, že sa mi darí primerane mojej slabej vôli a tendencii k pasivite. Tešia ma však duševné aktivity v "akp.", ale tie fyzické sú na tom dosť biedne. Momentálne je zvláštny pohyb tukov v tele, akosi mi to vôbec nevychádza, mám dojem, že aj to lieky spôsobujú. Majte sa krásne! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 24 júl 2021 - 9:56

Ahojte.

Ahoj @Iacobus. Veľmi Ti ďakujem za Tvoj príspevok, v ktorom si sa mi tak pekne a citlivo i podrobne prihovoril. Ďakujem Ti za Tvoju ochotu byť "uchom", ktoré by ma vypočulo a nesúdilo. Som Ti vďačný a budem pamätať, že ak by vec bola neúnosná, tak budem vedieť, kam sa obrátiť. Ďakujem Ti veľmi. giving a hug

Ahoj @Tuto. Držím Ti silno prsty, aby si sa mal čoraz lepšie a keď už fyzických aktivít je pomenej, tak aby si vzrastal na duchu a na duševne vďaka svojmu statočnému úsiliu v rovine duševných aktivít. Myslím si, že aj to je nepochybne dostatočné a cenné - veď kultivovať takto svoju myseľ, rozum, vedomosti... to je vec starostlivosti o jednu z hlavných stránok toho, čo nás ľudí robí ľuďmi. V tom Ťa vnímam ako priekopníka už veľa rokov. Applause Drž sa, Tuto, prajem Ti pekné dni a dobrý spánok. giving a hug

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 24 júl 2021 - 11:11

Ahojte.

Mám sa o čosi lepšie. Zároveň však cítim, že mám v mozgovni vcelku pekný neporiadok a brzdia ma rôzne myšlienky, s ktorými si zatiaľ neviem dať rady. Keď niekomu o nich poviem, tak sa stretávam s tým, že je to preňho nepochopiteľné. Napr. to, že si akoby nechcem dovoliť byť veselý a spokojný i šťastný, pretože ak si to na okamih takú bezstarostnosť dovolím, tak cítim veľkú vinu kvôli tomu, že je to akože veľmi egoistické vo vzťahu k ostatnému svetu, v ktorom je priveľa utrpenia a zla. Cítim niečo ako spoluzodpovednosť, niečo, akoby som bol dlžný svetu "svoju náladu", teda niečo na spôsob, že musím byť vážny, lebo "ľudia vo svete trpia". Ak si ja dovolím mať sa dobre a cítiť sa easy, tak cítim vinu, že je to veľmi nezodpovedné a nefér voči tomu, ako sa veci majú, a že si to smiem dovoliť, len ak sa vedome zaslepím voči tomu všetkému utrpeniu a zlu inde a ak si budem riešiť len svoj vlastný mikrosvet, ulitu. Knižky mi o tom dokolečka vravia, že je to všetko mimo okruh môjho vplyvu a že za to teda nemám zodpovednosť a že teda to môžem bez výčitok vypustiť a riešiť si naozaj svoj mikrosvet, resp. okruh toho, na čo mám alebo môžem mať reálny vplyv. Žiaľ, tieto názory, hoci ich vnímam ako bezpochyby racionálne, mi zatiaľ nepomohli, nakoľko môj pocit viny nie je spojený s tým, že by som s daným utrpením iných ľudí či so zlom vo svete mal niečo robiť, a teda mal mať najprv na to nejaký dosah. Práveže je spojený iba čisto s akousi morálnou zodpovednosťou, alebo lepšie povedané, že je potrebné súcitiť. To, že netrpí niekto priamo pred mojimi očami, mi nijako nerobí prežívanie ľahším. Naďalej to vnímam, ako keď je v prítomnosti človeka niekto, kto trpí, tak predsa sa ten človek nebude vtedy zabávať, veseliť, ale ak mu aj nevie nijak pomôcť, zachová si aspoň určitú - nazvime to - vážnu tvár. Viete asi, čo mám na mysli. No a ja cítim výzvu si zachovať takúto vážnosť, aj keď ide o utrpenie a zlo aj tam, kde toho nie som priamo svedkom. A presne toto je pre niektorých ľudí čudné, resp. si toto musím v hlave ja upratať, lebo vidím vo svojom okolí ľudí, ktorí takúto vinu, ak si dovolia byť bezstarostní, necítia. Zdá sa vskutku, že necítiť takúto vinu je normálne a že práveže ja to mám nastavené nenormálne. A musím si to teda spracovať a nejako opraviť. very sad3

Ak by som si dovolil byť v pohode, tak viac-menej nemám až tak veľa zásadných problémov, ktoré by ma mali robiť nešťastným. Dokopy so vším-všudy by som mohol byť aj ok. Sad

S touto témou som teda včera zaspával. Ide o tému, ktorá je mojou súčasťou už veľa rokov a vystúpi do popredia hlavne vtedy, keď je, zdá sa, takmer jedinou brzdou v tom, aby som sa cítil ok.

Čo sa týka mojej každodennosti, tak včera som mal poobede dovču. Trochu som si odpočinul... resp. ľahol som na gauč s knižkou a na 3 hodinky zaspal. Laughing Teď periem a pomaly víkendujem. Uvidím, do čoho sa ešte všeličoho pustím - chcem to trošku nechať na voľnobeh. Yes

Prajem Vám pekný deň, kamarátky a kamaráti. Majte sa dobre. community together

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto So 24 júl 2021 - 18:35

Ahojte fórumáci!

Mám sa celkom dobre, hoci väčšinou som doma. Z oblasti zdravia som včera dostal depot a tak trochu ma ťahá na spanie aj mimo noci. Vlastne, zaspávam až priam v ranných hodinách. Ostatné drobnosti sa v podstate dajú prekonávať, či až prekonať. Bez zmeny je aj fyzička, a skoro opačne od nej je tréning mysle. Nejako tak si žijem a v prežitie dúfam každý deň.

V prípade času a chuti vás rád uvítam na Zelle dnes o 20:00

Ďakujem Matejovi za milú reakciu v príspevku a prajem aj ostatným pohodu bez stresu a s radosťou.

Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej Ne 25 júl 2021 - 13:11


Všetko najlepšie k meninám! Applause Great party

Prajem Ti, Jakub, najmä hojne zdravíčka, študijných i profesných úspechov, spokojnosti. Nech sa Ti darí, kamarát!jumping cheers

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Jakub10

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ne 25 júl 2021 - 13:42

Jeej. Ďakujem pekne, @Matej. Potešil si ma.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ne 25 júl 2021 - 15:59

Dobrý deň,

V noci som nevedel spať, tak som dlho premýšľal. Zdá sa mi, že som o tom už niekedy písal, ale nie som si istý. Moje úvahy sa točili okolo mojej existencie a síce, že od detstva som sa vnímal iným, než som v skutočnosti bol. Mal som teda pocit nadradenosti, pretože som sa správal inak než bežné deti. Začalo to asi tým, že som sa nerád hral v hračkami, ako je to u detí zvykom, namiesto toho som radšej počuval matku, ako mi číta encyklopédie o všelijakých prírodných vedách. Už v škôlke som vedel o vesmíre zaujímavé veci, o ktorých iné deti ani nepočuli a ja som sa tým patrične pýšil. 

Ďalej nemal som kamarátov, s tým súviselo stagnovanie v sociálnych zručnostiach, možno ma to vnútri trápilo, ale nikdy som to nedal najavo, preto som sa upriamil na vzdelávanie, aby som niečo v živote kompenzoval. Už v detstve som si zaumienil, že budem sa vzdelávať, mame sa to páčilo, keďže nikto z rodiny nebol vysokoškolsky vzdelaný. A keďže matka bola rada, aj ja som bol rád, myslel som, že naozaj som výnimočný. Prišla základná škola a s ňou prvé úspechy. Prvý ročník ZŠ som mal zvládnutý asi v štyroch rokoch veku. Učitelia ma chválili, že som najlepší z triedy. Logickým vyústením bolo, že som potom išiel na osemročné gymnázium, kde som bol zas najlepší, samozrejme, len v tých študijných výsledkoch.

Týmto všetkým vo mne vzrastal pocit výnimočnosti, mal som za to, že ak viem matematiku, viem všetko, avšak čo si pamätám, nikdy som nebol šťastný, túžil som po smrti od nejakých 10-12 rokov. Zmena nastala len nedávno, keď som si uvedomil, že neviem meniť osudy ostatných, že nie som boh. Čiže stal som sa obyčajným človekom. Túto vec vnímam ako veľmi dôležitú uvedomiť si v mojom prípade. Je to práve paradoxné, že stále som sa chcel odlišovať od väčšiny a teraz sa mám dobre, keď viem, že som úplne bežný človek.

Chcem tým povedať, že niektoré veci sú nám dané a tie nevieme zmeniť. Takže nemožno sa pokúsiť meniť to, čo sa zmeniť nedá. Musíme sa s tým vyrovnať a prijať to. Teda nikto nie je boh, nie je dokonalý, ale snaha dosiahnuť tú dokonalosť spôsobuje problémy. Omnoho lepšie je prijať svoje chyby, či nedostatky a ostať pokorným človekom s pochopením tých ostatných ľudí, ktorí majú tiež chyby. 

Tak toľko moje nedeľné posolstvo.

Pekný deň, pozdravujem, J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Tuto, dzuli08 and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mischelll Po 26 júl 2021 - 17:50

Ahojte Wink

tak po dlhšej dobe sa ozvem aj ja....čo mam nové?....no, tak bola som včera na pohrebe mojej rodiny a sama som ostala prekvapena, že zomrel .....počuvala som kazen a potom ked som cestovala do mesta tak som nad tym romyšlala ani nie tak nad tou kaznov....ale skôr nad sebou....proste to nedavam....včera pri spomienke na neho mi vždy vyhrkli slzi ....potom som došla na byt a zavrela sa do izby a ze sa vyplačem ibaže to nešlo...bolela ma uz od pohrebu hlava...myslim si, že neviem spracovať emocie....a uz som aj zvazovala rano zavolat doktorke....ale nakoniec som sa vyplakala večer potom som zaspala...a zobudila sa az ráno....naštastie hlava ma uz nebolela....teraz uz o nom viem povedať aspon jednu vetu a neplakať....aj tak nechapem, prečo? ...no neviem, a po druhé ako to zasiahlo(ne) moj život....proste som si uvedomila som sama a mam 35 rokov....a vobec sa mi to tak nepaci....ano, mám vztah s ktorého nič....iste može sa to zmeniť...a druha vec chcem mať rodinu či uz s terajšim priatelom...alebo bez neho....a uz som vedšiu časť života prežila...ano, nepredpokladam, že sa dozijem 70 rokov - rada by som, no nechajme sa prekvapiť....viete, ako v praci som našla rozptilenie aj sa viem potešiť aj tak.....ale stale to všetko nechapem....tak málo času máme na všetko ....

Prajem ešte pekny zvyšok dňa... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore